Stormvogels en KFC kwamen na spannend duel niet tot doelpunten K VSV kan zich veilig stellen voor de onderste plaats Latymer winnaar van de Margret Davie Trophy SPORT IN DE IJMOND Verbeten terugvechtende G. de Haas legde basis voor promotie Kijk Uit Sportkrabbels Benauwde 2-1 zege op ZFC Schoolkorf balstri j d op Roos wijk Hockeyprogramma is ten einde VVB-toernooi bracht grote spanning Velsen wint ook tweede promotiewedstrijd MAANDAG 29 MEI 1961 10 m „Kerst de Jong"-toernooi krijgt verlengstuk HOCKEY IN DE IJMOND Voetbal STOFZUIGERS NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK De toeschouwers by StormvogelsKFC hebben weliswaar niet altijd kunnen ge nieten van een op een hoog plan staande ontmoeting, maar ze hebben desniettegen staande van het begin tot het eind mee geleefd met het enthousiasme, waarmede beide ploegen zich in de strijd wierpen. Over het geheel wogen de partyen in het veld aardig tegen elkaar op, maar afgaande op het moeilyke werk, dat doelman De Graaf te doen gehad heeft, moeten we aannemen, dat de aanvallen van de Koger- aanvallers toch wei een tikje gevaarlijker waren, ondanks het feit, dat het trio De VriesJanssenFreriks goed op dreef was. Hetzelfde kan gezegd worden van het Zaanse achtertrio en daardoor kwam ook de Stormvogels-voorhoede, waarin Maar- leveld voor de rust aardig debuteerde, niet aan doelpunten toe. Het begin was voor KFC, dat zelfs in de eerste minuten reeds het IJmuider doel onder hoge druk zette. In de tiende minuut kreeg Van Vlierden een unieke kans om zijn club de leiding te geven, maar de Koger schoot tegen de uitlopende De Graaf op en de kans was verkeken. Hierna kwam ook Stormvogels los en konden Molenaar c.s. aan de slag. Eén keer moest Keereweer zelfs de taak van doelman Schouten over nemen. Na een kwartier spelen gooiden beide ploegen er nog een schepje op. Er werd fel op de bal gezeten en hoewel het spel peil niet direct boven het middelmatige kwam, leefde het publiek intens mee met de strijd mee. In de KFC-voorhoede ver toonden Van Vlierden en Koeman meerma len individueel handige staaltjes voetbal, maar praktische resultaten al was het maar in de vorm van welgemikte schoten op het IJmuider doel kwamen er niet uit voort, hetgeen deels zijn oorzaak vond in het massaal optreden aan de zijde van de IJmuider verdediging, deels door gebrek aan schotvaardigheid bij de KFC-aanval- lers. Doelman De Graaf had het dan ook rustig, maar hetzelfde kon ook van diens collega Schouten gezegd worden en de oorzaken daarvan waren dezelfde als de hierboven genoemde. Eenmaal echter greep Schouten bij een hoge bal mis en toen moest aanvoerder Molenaar op de doellijn redding brengen. Met Stormvogels in de aanval brak met 00 de rust aan.. Nauwelijks was de strijd hervat, of Van der Waal zag een vliegend schot van /.ijn voet gestopt door Schouten. KFC bleef het antwoord niet schuldig. Venijnige Koger aanvallen volgden, waarbij De Graaf een hard schot van Koeman prachtig stopte en de paal hetzelfde deed bij een kogel van Parree. In de elfde minuut leek een KFC- doelpunt een feit, maar Tol redde nog net op de doellijn, nadat Van Vlierden de bal had ingeschoten en De Graaf reeds ver slagen was. Inmiddels zat ook de Stormvogels-voor hoede niet stil, maar zo goed als bij Storm vogels de spilplaats door Janssen werd be zet, zo kranig deed Molenaar dit bij KFC.' Van beide keepers kwam De Graaf het meest in actie en de IJmuidenaar deed dit uitstekend. Zo kreeg hij in de 25ste minuut een open doekje voor de wijze, waarop hij een kopbal van Blok uit zijn doel hield, alsook voor het stoppen van een van dicht bij gelost vliegend schot door Van Vlier den. In dezelfde periode voorkwam ook De Vries een zeker lijkend doelpunt, wel een bewijs, dat de druk op de IJmuider veste vaak hevig was. In de laatste 10 minuten bereikte de spanning haar hoogtepunt, maar daalde het spelpeil, naarmate het enthousiasme groter werd. Drie minuten voor het einde was het opnieuw De Vries die een zeker lijkend KFC-doelpunt in de weg stond. Zo was en bleef het 00. Duizend toeschouwers hebben in Zaan dam VSV zich in een slechte wedstrijd veilig zien stellen voor de onderste plaats van de eerste divisie B en omdat VSV, over het geheel genomen, de minst slechte ploeg was, werd het een verdiende overwinning. Het grootste aandeel van de ze zege kwam op naam van linksbinnen Heymans en spil Spaans; de eerste door zijn snelle rushes, waarmee hij steeds on rust in de Zaanse verdediging zaaide en de laatste door zijn rustig ingrijpen bij de aanvallen van de met vijf invallers spe lende gastheren. Scheidsrechter Groene- woud had geen beste dag. Het eerste gevaar ontstond voor het doel van keeper Vader, toen Van der Lin den een kopbal inzond, waarop de doel man in het geheel niet reageerde. De paal voorkwam een doelpunt. Aan de andere kant moest Plekker hoog opspringend, een goede voorzet van Voet bedwingen. De Zaandammers bleven echter sterker, maar bij gevaarlijke uitvallen van de gas ten, waarbij Jagers en Heymans zeer ac tief waren, kon Plekker ternauwernood redden, terwijl een daverend schot van Heymans, buiten bereik van Plekker, van de lat terugketste. Na 25 minuten moest Reynders het veld verlaten en hij werd vervangen door Uniken. Maar in de perio de, dat VSV met tien man speelde, kwam het toch tot een voorsprong. Een vrije schop, een paar meter bujten het straf schopgebied, werd volgens het boekje bij de tweede paal geplaatst, waar Faren- horst met een prachtige kopbal Plekker passeerde. De pogingen van ZFC de ba kens te verzetten waren door het handig opzetten van de buitenspelval een vroeg tijdig einde beschoren. Invaller Uniken vestigde toen de aandacht" op zich door Het „Kerst de Jong"-jeugdtoernooi krijgt dit jaar een verlengstuk. Door de onver wachte nederlaag van het DC Y-kwartet tegen het Amsterdamse Gezellig Samen zijn zijn de kwartetten van Zaandam, GS en DCY gelijk op de eerste plaats geëin digd. Een herkamp om de door ere-voor- zitter K. de Jong beschikbaar gestelde wisselzuil zal volgende week plaats vinden. De uitslagen luiden: 2de ronde: DCYHDC: MorseldValke- ma 2-0, DuivenbodeMesman 2-0, Pippel Ebbeling 2-0, MolemanHove 2-0; voor DCIJ 8-0. ZaandamGezellig Samenzijn; Holst- voogdWesterloo 2-0, De BoerJansen 2-0, FilmerEsselman 0-2, Jonkhart Spruit 1-1. Voor Zaandam 5—3. 3de en laatste ronde: DCY-rGezellig Sa menzijn: MorseldWesterlee 1-1, Duiven- bodeJansen 0-2, PippelEsselman 2-0, MolemanSpruit 0-2. Een 53 overwin ning voor G.S- HDC—Zaandam: De GrootHolstvoogd 1-1, Valkema-De Boer 0-2, MesmanFil mer 0-2, EbbelingJonkhart 0-2. Totaal 7-1 voor Zaandam. De eindstand van het jeugdtoemooi luidt: 1. DCY, IJmuiden 3 4 158 2. Zaandam, Zaandam 3 4 159 3. Gez. Samenzijn. A'dam 3 4 1410 4. HDC, Haarlem 3 0 321 Tijdens de pauze werd de film van het werelddamtoernooi 1960 vertoond, welke ontspanning door de talrijke aanwezigen bijzonder op prijs werd gesteld. met een fraaie rush spil Schuurman en doelman IJlekker te omspelen en het twee de doelpuht voor zijn ploeg te scoren. De snel teruggekomen Schuurman kon er niets meer aan doen. Met VSV in de aan val brak de rust aan. De tweede helft heeft VSV gebruikt om de verkregen voorsprong te behouden. Door die verdedigende houding konden de gastheren geregeld aanvallen, maar ver der dan een groot aantal corners kwam men door stug verdedigen van de Velse- naren niet. Keeper Vader maakte zich in die periode zeer verdienstelijk door menige fraaie redding. Tien minuten voor tijd kwam het enige tegenpunt van de Zaandammers. Rechtsback Dorst, die na de rust de rechtsbinnenplaats bezette, zag zijn ijver beloond. Een door hem ingeschoten bal kon Vader niet klem krijgen en de goed meegekomen ZFC'er werkte de bal in het doel. Het werd nog even benauwd voor de gasten, maar tot het eind bleef de verde diging verder de baas. Een vergeefse aanval van Stormvogels op het doel van KFC, waarvan de doelman rustig kan ingrijpen. Zaterdagmiddag zijn onder auspiciën van de Haarlemse Korfbalbond op het sport park „Rooswijk" schoolkorfbalwedstrijden gehouden voor de scholen in de IJmond- Noord. De organisatie was in handen van de korfbalvereniging „Watervliet". Deze wedstrijden werden onder leiding van de heer M. Verbeek gespeeld in twee groepen. Het was spoedig te merken, dat er onder de scholieren goede korfballers isters) schuilen, die het elkaar in de wed strijden dan ook niet gemakkelijk hebben gemaakt. Vooral in de eerste groep kon genoten worden van een bijzonder aantrekkelijke strijd tussen de Beverwijkse Wolf en De ken-school en de Zeewij kschool, waarin aanstonds de goede spelverhoudingen en de techniek een woordje meespraken. Het was de Zeewij kschool, die hier met het kleinst mogelijke cijfer won. In deze eerste groep behaalde de Zee- wijkschool uit Beverwijk dan ook de eerste prijs na de uitslagen: Noorderschool 1 Wolf en Dekenschool 1 03; Zeewijkschool 1 Noorderschool 1 40; Wolf en Deken- school 1 Zeewijkschool 1 01. In de tweede groep eindigden Zeewijk school 2 en Del Court van Krimpenschool 1 uit Velsen-Noord met elk drie punten ge lijk. Van elk schoolteam moesten twaalf spe- lers(sters) door strafworpen de beslissing proberen te forceren. Slechts één van deze strafworpen werd benut door de Del Court van Krimpenschool, zodat de Velsen-Noor- ders de eerste prijs bemachtigden. De uitslagen in groep 2 waren: Del Court van Krimpenschool 1Noorderschool 5-0; Zeewijkschool 2 Del Court van Krimpen school 1 00; Noorderschool 2 Zeewijk school 2 05. Dit weekeinde is er ook in de IJmond een einde gekomen aan het hockeypro gramma. Met het vertrek van de Engel se gasten uit Velsen worden nu voor enige maanden de attributen opgeborgen. Op de velden van Strawberries in het sportpark Schoonenberg werden zaterdag middag de „return" wedstrijden gespeeld tussen een dames- en een herenelftal van deze vereniging en de Latymer dames- en Enfield herenteams. Vooral bij de dames wedstrijd kwam het grote overwicht van de speelsters van La tymer al gauw naar voren. De Engelse meisjes leidden bij rust reeds met 0-6 en de eindstand was 1-11. Het enige tegenpunt van Strawberries werd gemaakt door mej. A. Mac Daniel. De door de ouders van de twee jaar ge leden overleden Margret Davie geschon ken In Memorial trophy waarom vo rig jaar voor het eerst werd gespeeld gaat, na een jaar in Velsen te zijn ge weest, terug naar Edmonton. Later op de middag speelde het toerelftal van Strawberries (heren) tegen Enfield. Linksbuiten Don Brislin zorgde er voor dat de Engelse gasten bij de rust leidden met 0-1. Deze geringe voorsprong was evenwel onvoldoende voor de overwinning. Na de rust gaven Eric Beishuizen en Hans van Rij de Engelse doelverdediger twee maal het nakijken. Tijdens de traditionele „farewell party", die zaterdagavond tot ver in de nacht in hotel Velserend in Santpoort werd gehou den, kregen de wisselprijzen hun bestem ming. Behalve de reeds genoemde Mar gret Davie memorial trophy voor Latymer kreeg Enfields aanvoerder John Cave de Roy Good-fellow trophy mee, die reeds se dert 1960 in het bezit van zijn club was. Mevrouw Lorna Hall, aanvoerster van La tymer, overhandigde haar collega van Strawberries, mej. Rietje Brunink, de voor de dameswedstrijd beschikbare wisselbe ker. John Cave richtte over het hoofd van de voorzitter van Strawberries Dick de Haan tot de leden van de Kennemer hockeyclub de uitnodiging om in 1962 (met Pasen of met Pinksteren) een week de gast van de Engelse sportvrienden te zijn. Zondagavond vertrok van het clubhuis bij het station Driehuis-Zeeweg een stoet auto's, waarmee leden' van Strawberries de speelsters van Latymer en spelers van Enfield naar Schiphol brachten. Voor de deelnemende verenigingen aan het jaarlijkse toernooi van de voetbalver eniging „Breesaap" voor junioren A en B was het zondagmorgen minder prettig te moeten ontdekken, dat wegens een misver stand de mooie velden vah het sportpark „Watervliet" niet beschikbaar waren, maar dat gespeeld moest worden op de overigens heel geschikte terreinen van de Commissie voor Bedrijfsontspanning van de Hoogovens aan de Rooswijkerlaan. In twee afdelingen namen met een A- en B-elftal deel Beverwijk, Bloemendaal, CSV (Castricum), De Kennemers (Bever wijk), Zandvoortmeeuwen en WB. Reeds direct was er in de eerste wed strijden tussen de beide teams van Bever wijk en Bloemendaal op de beide velden de nodige spanning, hoewel de regen het de toeschouwers zeker niet aanlokkelijk maakte langs de lijnen. Toen gelukkig la ter de zon doorkwam kwam er ook meer vaart in het spel, waarin verschillende jon ge spelers hun talenten duidelijk demon streerden. Het toernooi gaf overigens veel span ning omtrent de uitslagen in beide groe pen, hetgeen tenslotte culmineerde in het feit, dat in de A-afdeling Zandvoortmeeu wen, De Kennemers en VVB alle drie de halve competitie eindigden met zeven pun ten uit vijf wedstrijden. Het betere doelgemiddelde besliste in het voordeel van de Zandvoortmeeuwen, die hierdoor de eerste prijs kregen, gevolgd door 2. De Kennemers, 3. VVB, 4. Bever wijk 4 punten, 5. Bloemendaal 3 punten en 6. CSV 2 punten. In de B-afdeling was er niet minder spanning, maar nadat De Kennemers reeds vier wedstrijden hadden gewonnen en dus bijkans winnaar waren, gaf de voorlaatste strijd tegen VVB B zulke sterke tegen stand, dat de Beverwijkers nog konden struikelen. De spanning was dan ook voel baar en ten slotte werden de punten ge deeld, waardoor de Kennemers één punt meer kregen dan naaste concurrent VVB. Hier werd de uitslag: 1. De Kennemers 9 punten, 2. VVB 8 punten, 3. Zandvoort meeuwen 5 punten (beter doelgemiddelde) 4. CSV 5 punten; 5. Beverwijk 2 punten, 6. Bloemendaal 1 punt. De uitslagen waren: A-afdeling: Bever wijk-Bloemendaal 00; CSV-De Kenne mers 10; Zandvoortmeeuwen-VVB 0—0; Bloemendaal CSV 10; VVB-Beverwijk 1- 0; De Kennemers-Zandvoortmeeuwen 00. CSV-VVB 12; Zandvoortmeeuwen-Bloe- mendaal 20; Beverwijk-De Kennemers 01; VVB-Bloemendaal 31; Zandvoort meeuwen-Beverwijk 00; Bloemendaal - De Kennemers 01; Beverwijk-CSV 10 De Kennemers-VVB 10; CSV-Zandvoort- meeuwen 02. B-afdeling: Beverwijk-Bloemendaal 11 CSV-De Kennemers 0—4; Zandvoortmeeu wen-VVB 0-2; Bloemendaal-CSV 0-1; VVB Beverwijk 10; De Kennemers-Zand voortmeeuwen 1—0; CSV-VVB 00; Zand voortmeeuwen-Bloemendaal 30; Bever wijk-De Kennemers 0-1; VVB-Bloemendaal 10; Zandvoortmeeuwen-Beverwijk 31: Bloemendaal-De Kennemers 06; Bever wijk-CSV 22; De Kennemers-VVB 00; CSV-Zandvoortmeeuwen 00. Het bestuur en de jeugdcommissie van „Kinheim" hebben een gezellige onderlinge wedstrijd gespeeld waarin de oudere be stuursleden toonden het voetballen nog lang niet te zijn verleerd. Hoewel de com missieleden al snel met 10 de leiding hadden, werd het toch nog voor de rust 31 voor het bestuur door doelpunten van Brouwer, Tuinenbereijer en Prinssen. Na de hervatting kwamen de jongeren in het offensief en na vele vergeefse pogingen zorgde Hoeben uit een strafschop voor 32. Lorjé miste aan de andere kant zo'n strafschop en daarna scoorde de jeugd nog twee maal door Hoeben en Visser. Door De schaakclub Kijk Uit promoveert! Een geweldige krachttoer van de IJmui- dense schakers in de laatste promotiewedstrijd tegen het sterke VVGA 2 (Amsterdam) heeft een niet alleen verrassende maar beslist verdiende 6'/2—3x/2 overwinning gebracht. Dat had vrijwel niemand meer voor mogelijk gehouden. In onze editie van vrijdag 26 mei hebben wij uiteengezet dat slechts een top prestatie de IJmuidenaren nog promotie zou kunnen brengen. Immers, VVGA 2 had reeds met 8—2 over Baarn gezegevierd terwijl Kijk Uit van datzelfde Baarn met 5/2—4V2 had verloren. Die topprestatie is volbracht. De invaller voor ir. Mees, G. de Haas, kreeg het moeilijk. De Amsterdam mer bleek een goed schaker en nam van meet af aan duidelijk het initiatief De Haas werd op eigen veld teruggedreven waar een algehele ineenstorting aanstaan de scheen. Hoe het mogelijk was, zal wel altijd een raadsel blijven, maar de Kijk Uit-man slaagde er zowaar in met venijnige tegen- dreigingen het spel te verplaatsen. Aftrek schaak met daaraan verbonden materiaal- verlies dreigde plotseling, waarop de Am sterdammer. kennelijk door dit plotselinge geweld uit zijn evenwicht gebracht, het antwoord schuldig bleef. De Haas won een toren en stelde daar mee een kostbaar punt veilig Ook psycho logisch was deze overwinning van groot belang. Kijk Uit maakte namelijk net een depressie door, welke alle aanvankelijk goede vooruitzichten scheen teniet te zul len doen. De IJmuidenaren begonnen namelijk redelijk goed en kregen al snel een morele ruggesteun toen C. J. Gordijn erin slaagde binnen IV2 uur een partij in zijn voordeel te beslissen. On het moment dat men dacht hem in moeilijkheden te zien komen bracht Gordijn een verrassend offer dat regel recht tot winst leidde- Alle goede vooruitzichten schenen even wel te worden geloochenstraft toen J. Blok, buiten de teamleider om, een partij remise gaf, waarin hij met een pion meer beslist over de betere kansen beschikte. Tot overmaat van ramp maakte P. Lan- ser een fatale blunder in een partij waarin hij steeds de toonaangevende speler was geweest, welke jammerlijke misgreep een punt voor de Amsterdammers opleverde, U/2U/2. Op dat moment was het dus van enorm belang te zien hoe De Haas zich als een leeuw verweerde, vooral ook omdat G. Maas zijn goede stelling in elkaar zag storten toen zijn rivaal middels een schijn- offer een pion buit maakte. Niettemin nam Kijk Uit weer een voor sprong. Het was door toedoen van J. L. Wijdoogen die rustig zijn bekeken spelletje ter tafel bracht en door al te passief spel van zijn tegenstander gedegenheid kreeg duidelijk het initiatief aan zich te trekken Een mooie promotie-combinatie bracht tc- renwmst en daarmee winst van de gehele partij met zich mee 2V2U/2. Toen ging het met Maas snel in dalende lijn. De par tijen kwamen opnieuw op gelijke voet, 2V22'/2. In deze zo belangrijke fase van de strijd voltooide De Haas zijn huzarenstuk en be zorgde zijn club opnieuw een voorsprong, welke de nu fel op winst beluste IJmuide naren niet meer uit handen zouden geven, 3/22V2. Met A. Kistemaker was het nog wel even een benauwde geschiedenis, maar dat had nij geheel aan zichzelf te wijten. Tij dens de partij had hij zich namelijk duide lijk de sterkere getoond, maar een ver slapping in concentratie deed de kansen plotseling weer keren. Kistemaker. die met twee pionnen meer praktisch het punt voor het grijpen had. gaf zijn tegenstander goede tegenkansen. welke deze dankbaar aanvaardde. Gelukkig hield Kistemaker de partijen nog juist gelijk, waardoor de stand op 43 kwam. Op dat moment speelde K. Steijn een prachtige partij aan het eerste bord tegen de gevreesde Apking, E. J. Walda stond beslist minder aan het tweede bord en zou grote moeite hebben zich staande te hou den. terwijl Tj. de Jong een voortdurend initiatief aan het derde bord nog steeds niet kon omzetten in materiële winst. Alles hing dus af van de kopborden. De zon brak klaarhelder door toen Walda in tijdnood kans zag een waterdichte her haling van zetten af te dwingen of zijn tegenstander een onverwacht mat op te dienen Uiteraard koos de WGA-er het eerste, hetgeen niet kon wegnemen dat de over winning voor Kijk Uit duidelijk vaste vor men begon aan te nemen, 4/23/2. K. Steijn speelde sterk in een twee paardenspel in de nahand. Duidelijk was hij het die de laken;, uitdeelde en toen hij dan ook de zwarte stelling dreigde binnen te dringen bracht Apking min of meer een wanhoopsoffer. Steijn liet zich niet van de wijs brengen, dwong dameruil af, waarna Apking zich gewonnen gaf, 5'/23'/^! Kijk Uit was ge promoveerd. De Jong, nog steeds in de betere positie, bood toen maar remise aan, doch de Am sterdammer weigerde zowaar- De Kijk Uit- speler kreeg daardoor kennelijk nog een extra dosis inspiratie en bracht een eind spel op het bord, waarvan de Amsterdam mer niet terug had. De Jong offerde een loper tegen een pion om vervolgens op te rukken met en kele van zijn eigen pionnen. Beiden, in grote tijdnood gekomen, zaten plotseling voor een zeer gecompliceerde stelling. De als een stoomwals oprukkende troepen van Kijk Uit waren echter niet meei tot staan te brengen. Met een loper trachtte de WGA-er als nog promotie van een pion te beletten, maar er volgde prompt een kwaliteitsoffer. En daarmee was het dan ook definitief afgelopen, 6V23V2! Een ongedacht succes. Er Was dan ook alle reden om in feeststemming te ver keren. Voor het eerst zal een vereniging uit deze omgeving in de KNSB spelen! De volledige uitslag van de wedstrijd Kijk UitVVGA 2 is: 1. K. Steijn (wit)1 J. G. Apking 1-0, 2. F. J. Walda—R. R. Arons remise, 3. Tj. de JongJ. Pool 1-0, 4. J. BlokJ. Langenberg remise; 5. P. LanserJ- G. T. Donk 0-1, 6. G. L. de Haas K. Akkerman 1-0, 7. A. B. Kistemaker J. Lissenberg remise. 8. J. L. Wijdoogen H. H. W. de Ringh de Vries 1-0, 9. C. J. GordijnA. Bloemberg 1-0, 10- G. H. H. C. MaasJ. Frank 0-1. Totaal 6V23'/2. V V G A 2 Kijk Uit Baarn 1U/2— 8V2 11—9 7/2—12/2 i-'f-eV ;o Vlaming werd het tenslotte weer gelijk. De supporters van „Kinheim" hebben in het gemeentelijk wijkcentrum de laatste contactavond van het seizoen gehouden. Voor het klaverjassen gingen de prijzen naar: 1. mevrouw Van der Kolk-IJselmui- den (35.560 punten); 2. L. Aardenburg (34.880 p.); 3. de heer Lorjé (34.376); 4. me vrouw Pirovano-Koller (33.840) en 5. G. Bleijendaal (32.598).. Bij het sjoelen, was de uitslag: 1. me vrouw Kool-van der Kooi; 2. mejuffrouw C. Schipper; 3. mevrouw Adlerhof; 4. me vrouw Pirovano-Onstenk; 5. mevrouw Sehipper-van der Kooi. Volleybal In de eerste klasse dames van de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybal Bond is de beslissing om het kampioen schap deze week nog niet gevallen. Sport bond hield namelijk de race aan de kop met PSV vol, zodat in de situatie daar geen wijziging kwam. Inmiddels is ook de eerste ronde van de promotie-degradatiewedstrijden voor de eerste klasse dames gespeeld, welke OS de meeste winst opleverde. De PSV-dames ontvingen Kennemers 3 en waren niet meer dan aan hun positie verplicht om te winnen, hetgeen dan ook geschiedde. Het Sportbondteam gaf echter geen krimp, want het kwam tegen VGV in het veld en eiste eveneens de maximale winst voor zich op. Het resultaat daarvan was derhalve, dat Sportbond op dezelfde afstand van PSV bleef en dit laatste team volgende week tegen VGV de beslissing zal moeten forceren. Bij de heren twee restantwedstrijden, beide voor Tyfoon-teams. Tyfoon 1 speelde tegen VCK, dat in staat bleek de kam pioenen een set afhandig te maken. Ty foon 4 ontmoette ADO 2, dat ook in deze wedstrijd geen punt kon veroveren. De eerste promotiewedstrijden voor de tweede klasse damesteams vonden intussen eveneens plaats. ODIN 1 trad tegen Tyfoon in het veld, dat ernstige pogingen in het werk stelt het eerste-klasseschap te be houden. Het won namelijk dit treffen. Ken nemers 3 dolf het onderspit tegen OS, dat als steeds de maximale winst Incas seerde. De stand na de eerste ronde is: OS 1 3 Tyfoon 1 2 ODIN 11 1 Kennemers 3 1 0 Uitslagen Dames: PSVKennemers 3 30; VGV Sportbond 03. Promotie-degradatie: Ty foonODIN 1 21; Kennemers 3OS 03. Heren: Tyfoon 1VCK 21; Tyfoon 4 ADO 2 3—0. Programma voor volgende week: eerste klasse: dinsdag (Gymnasium, Velsen) PSV VGV (d). Promotie: dinsdag (Plantage, Beverwijk) TyfoonKennemers 3; ODIN 1—OS; OSTyfoon; Kennemers 3 ODIN 1. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERUU1NWEG 173 - TELEFOON 4402 John Korver van IEV Bij velen is het al lang bekend: men hoeft niet naar betaald voetbal te gaan kijken om aan zijn trek te komen. De be zoekcijfers bewijzen het overigens, want amateurclubs, die in de running zijn, trek ken vaak verrassend veel publiek. Daar om is het eigenlijk merkwaardig, dat de voetbalwedstrijden om het kampioenschap van Velsen zo weinig toeschouwers lok ken. Toch is er bij deze wedstrijden vaak te genieten van spanning, hetzelfde ele ment, dat gisteren de wedstrijd tussen Stormvogels en KFC zo interessant maak te. Waarom was die wedstrijd zo span nend? Doordat beide ploegen er met in zet van al hun krachten „tegenaan" gin gen. Datzelfde ziet men ook, bij elke wed strijd om het kampioenschap van Velsen. Het spreekt boekdelen, dat de vrijwel vol ledige ploeg van de tweedeklasser VVB dit jaar al geklopt is door een onderaf delingclub en het reserve-elftal van een derdeklasser. Maar behalve spanning is er nog veel meer te beleven op deze wedstrijden. Uw sport krabbelaar wil er enkele staaltjes van noemen, als u dat dan maar niet opvat als een vermaan niet naar deze wedstrijden te gaan. Integendeel, u moet wel gaan kij ken, want waar ziet u het anders, dat een voetballer na rust op een weilandje een ge vecht met enkele jongens moet leveren om de bal terug te krijgen? Een zo luid schreiende back, dat men hem honderd meter ver hoort, is ook niet zo gewoon, al is het natuurlijk erg als je een penalty tegen je krijgt, en een midvoor, die een ruit in diggelen schiet is ook een uitzonde ring. Maar we zullen ook niet vergeten, hoe een bordje op het Velsen-terrein warme worst beloofde, en hoe het antwoord op onze bestelling luidde „dat bord hangt er vast voor zondag". Op datzelfde veld hebben we twee wed strijden gezien, maar er was bij Velsen steeds een invaller nodig: voor de grens rechter. Er speelt in het kampioenschap een ploeg mee, die in zijn eerste wedstrijd voor rust maar tien man in het veld had. De tweede wedstrijd was dat veranderd: toen startte men met acht man, de andere drie kwamen druppelsgewijze het veld in rennen. Maar wat zijn er ook een hart verwarmende dingen te constateren: het onvermoeibare sjouwen van IEV's rechts buiten Van Duin, het volhouden van de linksback van Terrasvogels, een veteraan, die in élke wedstrijd geblesseerd raakt en door blijft gaan tot het bittere eind, het gedurfde spel van de jonge Velsen- combinatie tegen VVB. Zagen we op het Velsen-veld niet, hoe elke keer als een Vélsen-speler gewond werd een VVB-bestuurslid het veld inhol- de om hem te verzorgen? Dat was een sportieve noot, zoals het telkens in de droge sloot belanden van de bal met de daarop volgende acties van de spelers voor een vrolijke noot zorgde. Maar als één ding ons altijd zal bijblij ven is het wel een opmerking van IEV's sterlinksbuiten John Korver. (Gebruik die voornaam niet hardop. Een kennis deed het ten overstaan van jeugdige IÉV-sup- porters. Diep verontwaardigd zeiden ze te gen elkaar: „die vent kent John niet eens en hij gebruikt toch zijn voornaam"). Hij was weer eens in een hevig gevecht ge wikkeld geweest met VSV's technicus Goof van der Wal. De bal vloog uit, en Korver stelde zijn diagnose: „VSV-bal" hijgde hij, maar hij corrigeerde onmiddel lijk „lEV-bal, bedoel ik". „Nou ja, de si tuatie is verward" verklaarde hij zich na der. De situatie is de gehele wedstrijd verward gebleven, maar dat was juist het leuke van deze titanenstrijd. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad bij Wijkerstraat weg 259, Velsen-Noord, Tel. 3585 Ruim 3000 toeschouwers woonden Vel- sen's tweede promotiewedstrijd bij en de ze „zaten" voor rust lang niet veilig, want SDW liet niet met zich spelen. De Am sterdammers, die ook voor de tweede maal in het veld kwamen, speelden beter dan vorige week, maar moesten zich ver in de tweede helft gewonnen geven aan 'n Vel sen dat toen het spel in handen nam en met twee doelpunten de wedstrijd won. Voor rust was SDW iets in de meerder heid. Al spoedig lanceerde het aanvallen, die de Velsen-achterhoede wel niet veel werk bezorgden maar haar toch op haar hoede brachten. Want doelman Duin moest nadien enige malen met inzet van al zijn krachten een hoofdstedelijk doelpunt voorkomen. Velsen kon in deze periode nog niet veel vat op de SDW-achterhoede krijgen. Da delijk in de tweede helft probeerde Velsen in de aanval te komen, maar SDW stond meteen stug te verdedigen en dit ging nog al eens ietwat fors. Toch werd de Vel- sen-druk steeds zwaarder. Toen tenslotte Böhm een pass gaf aan linksbuiten Van Schagen zag deze zijn kans schoon. Hij kopte de bal in (1-0). De thuisclub was nu sterker en al keurde de scheidsrechter een doelpunt af, toch kwam kort voor het einde het tweede doelpunt, nu van de voet van Graman (2-0). Er kwamen in de laatste minuten nog wel enige onnodige botsingen maar in de stand kwam geen verandering meer.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10