HFC via een zwaarbevochten 2-2 score kampioen der eerste klasse amateurs Nederlands korf bal twaalf tal nam revanche op België Coupe Femand Chanelle voor Nederlandse zaterdagspelers Haarlem leed eerste nederlaag tegen Quick in Nijmegen Piet van Est veroverde zege in de achtste etappe AZ en PC beschikte over de sterkste ploeg bij polodagen KAMPIOEN ILF0RD bette film Oranje-aanval pas na rust op schot Nederlandse militairen verloren van Turkije Colthoff scoorde century voor HCC tegen ACC Belg V an T ongerloo in de roze trui W aterpoloploeg voor Leipzig bekend Massale drijfpartij op Braassemermeer Rebellen uit Ronde van Nederland gestraft Gaiardoni was niet te kloppen Spaarne's jonge twee tweede bij „Hollandia" MAANDAG 29 MEI 1961 12 Ritme kwijt Weer de paal Titel in eerste klasse D voor Sportclub Emma RONDE VAN KOUDE „LIESBOS" TROK 168 TEAMS Kille ouverture in het Olympisch Stadion Eerste klasse A Eerste klasse B Het KNGB jeugdteam Op het knusse terrein van ESCA in Arnhem stonden tijdens de wedstrijd ESCA HFC naar schatting 1.600 mensen aan de lijnen 1.100 daarvan kwamen er uit Haarlem. En die 1.100 hebben het lang niet gemakkelijk gehad. Want HFC, dat al aan een gelijk spel voldoende had voor het kampioenschap van de eerste klasse ama teurs. heeft een bijzonder harde noot te kraken gekregen. ESCA vocht met alle mid delen die haar ten dienste stonden en die vielen zo af en toe wel eens wat al te ruw uit om de aanstaande kampioen te kloppen. Dat lukte niet. Na zeer veel spanning bleef een 22 stand in de boeken en dus was HFC kampioen. De schare van elfhonderd supporters kon toen zijn hart luchten en binnen een minimum van tijd was er slechts één juichende menigte met daarboven tronend het elftal van HFC, dat een ware triomftocht maakte naar de kleedkamer door een erehaag van ESCA- spelers, die de kampioenen na die verwoede tegenstand alle eer gunden die hun toekwam. HFC begon overrompelend en in de acht ste minuut was het al raak. Na een hevige scrimmage kwam de bal bij linkshalf Drij ver en diens schot verdween door een haag van benen in de uiterste rechter beneden hoek. HFC ging door, maar steeds feller ook ging ESCA verweer bieden aan de ploeg die zo onstuimig werd opgestuwd door de fel aanmoedigende schare supporters. Koenders, die al eens een dreunend hard schot tegen de onderkant van de lat had afgeleverd, zette de ene bal nog gevaar lijker voor dan de andere, maar steeds was er wel weer een ESCA-speler die het laat ste woord had. En toen kwam plotseling als een donderslag bij heldere hemel de gelijkmaker. Een prachtig doelpunt. Mid- voor De Jager schoot de bal uit een vrije schop van ruim twintig meter ineens haar- zuiver in de linker bovenhoek- score bleef gehandhaafd en dat resultaat was per slot van rekening voldoende voor het kampioenschap! De eindstand in de eerste klasse A is: HFC 24 15 5 4 35 5«—33 DCG 24 13 8 3 34 42 - 22 JOS 24 9 9 6 27 40—32 Hollandia 24 9 6 9 24 41—44 De Spartaan 24 7 9 8 23 32—32 Quick (N.) 24 8 7 9 23 45—47 ESCA 24 6 11 7 23 41—43 OSV 24 8 6 10 22 35—36 Jonge Kracht 24 8 6 10 22 35—46 UW 24 7 7 10 21 3841 Rheden 24 9 2 13 20 30 - 31 VDZ 24 6 7 11 19 31—41 WVC24 8 3 13 19 36—54 Het elftal van HFC, bovenste rij v.l.n.r.: Molenaar, Wijkhuizen, Thole (invaller voor Dekker), aanvoerder Molijn, Van der Meulen, Drijver. Ver der voorzitter Ruskamp en trainer Steeman. Onderste rij v.l.n.r.: Geer- ling, Bouwman, Jansen, Koenders en Honnef. HFC raakte het ritme kwijt, was toch wel weer de betere, gevaarlijkste, maar ook ongelukkigste ploeg. Een schot van Geerling vond de rechter paal op zijn weg, waarna keeper Jansen 'n schot vaon Koen ders alleen door een reactie uit zelfbehoud uit zijn doel kon houden. Pas na rust in de vijfde minuut verkreeg HFC zijn verdiende voorsprong. Uit een voorzet van Koenders namelijk kopte midvoor Jansen de bal achter doelman Jansen. Men zou hebben kunnen verwachten dat HFC daarna een gewonnen wedstrijd zou spelen tegen een ploeg die geen belang had bij de uitslag. Integendeel, ESCA ver weerde zich als een getergde leeuw en speelde af en toe wel heel wat feller dan dat volgens sportieve plicht noodzakelijk was. En weer sloeg toen ESCA in de weer gelijkopgaande strijd toe. Dit keer door linksbinnen Van der Minnen, die Van der Meulen van twintig meter passeerde met een dreunend hard schot. In de resterende 25 minuten heeft HFC het af en toe verre van gemakkelijk gehad De eigen voorhoedespleers bleef het tegen zitten. Zo schoot Geerling andermaal tegen de paal en andere schoten (Jansen en Bouwman) vonden steeds maar weer op het laatste nippertje het lichaam van een Arnhemse speler op hun weg. Maar de 2-2 HFC is kampioen van de eerste klasse amateurs. Een paar weken lang al heeft het „erin" gezeten, maar gisteren is dan toch eindelijk het kampioenschap een feit geworden. Er zijn nog altijd grote scharen voetbalminnenden die over zo'n amateur kampioenschap de schouders ophalen en er zich dan kleinerend over uit laten, maar die schare wordt kleiner. Natuurlijk, in steden waar naar Nederlandse maatsta ven het beste spel wordt vertoond, gaat de grootste aandacht van het publiek uit naar de semi-profsclubs, maar waar 't be taalde voetbal maar zelden of nooit spel van klasse oplevert, concentreert zich de kijkende schare en terecht steeds meer op het amateurvoetbal. HFC had dit seizoen zelden minder dan 3000 kijkers en verdiende die ruime aan dacht ook terdege. De verrichtingen van de spelers individueel mochten dan in het algemeen niet zo gaaf zijn als die van hun betaalde collega's, 't spel als elftal maakte veelal een veel frissere indruk. Er straal de wil uit van het team de wil om met inzet van alle krachten een zo goed moge lijk resultaat te bereiken. Dat is al een paar jaar zo. Nog maar twee jaar geleden maakte HFC zich na een verblijf van niet minder dan 23 jaar in la gere klassen eindelijk los en promoveerde naar de eerste klasse, waarin zij in 1936 voor het laatst had gespeeld. In het eerste seizoen in de eerste klasse behoorde de Good Old al tot de toonaangevende ploegen en het afgelopen jaar zette men de opmars voort met 'n elftal dat op vier plaatsen verjongd was. Het resultaat is nu bekend: kampioen van de eerste klasse. Wij mogen ons verheugen in het feit dat Nederlands oudste voetbalclub er niet al leen in slaagde niets toe te geven bij het handhaven van haar aloude opvattingen over de voetbalsport, maar ook nog de kracht kon opbrengen de weg naar de top van het amateurvoetbal voort te zetten. Het Nederlands twaalftal heeft een zeer verdiende 10-6 zege op België behaald en daarmede revanche genomen voor de 5-3 nederlaag van 30 april in Deurne geleden, Een zeer fanatiek spelend Nederland heeft België in de tweede helft min of meer onder de voet gelopen. Want in de eerste helft waren de ploegen nagenoeg aan el kaar gewaa'gd. De Rode Duivels begonnen zeer fortuin lijk, want reeds het eerste schot van aan voerder Bal betekende een 1-0 voorsprong Doch Nederland kwam onmiddellijk terug en vrij spoedig had Gerard Bos voor 1-1 gezorgd. De Belgen kwamen daarna door verre schoten steeds op winst: Saeren liet 2-1 aantekenen, doch nu haalde Kees van Lun- teren met een juweel van een doelpunt tot 2-2 op. Een grote blunder in de Neder landse defensie strafte Vandevelde op de juiste wijze af. Van Eekelen zorgde daarna voor 3-3. Gerard Ros. terugkerende in de eerste aanval, miste een toegekende strafworp twee keer- Dit gaf België de gelegenheid de laatste keer op winst te komen, want mevrouw Coppens van Hove strafte een onoplettendheid van Rie Reudink af. Daar na miste Munnikes een strafworp; toch ging ae rust nog met 4-4 in, omdat Tiny Dieterman indirect uit een vrije worp kon scoren. Instructies In de rust heeft de K.C. het Nederlands twaalftal behoorlijk onder handen geno men en diverse instructies gegeven. Dat dit een goede injectie bleek te wezen, bewees het spel in de tweede helft. Het tempo werd opgevoerd, en nadat Theo Korporaal een strafworp had benut (5-4), zakte de Belgische ploeg in elkaar- Zelfs vier straf- worpen werden door de Belgen gemist. Nederland gaf geen krimp en Kees van Lunteren en Lenie de Waal vergrootten de voorsprong tot 7-4. Gehinderd haalde Bel gië tot 7-5 op, doch de eerste aanval met Door een 04 overwinning op Heer is Sportclub Emma kampioen geworden van de eerste klasse D der amateurs. Door zaterdagmiddag in Katwijk met 3-1 (ruststand 1-0) van België te winnen, is het Nederlandse zaterdag-elftal voor een jaar in het bezit gekomen van de Coupe Femand Chanelle, die de inzet vormde van het toernooi tussen de teams van Frankrijk België en Nederland zaterdagvoetbal. Nadat een beginoffensief van de Neder landse ploeg in de achtste minuut een knappe treffer van linksbinnen Verweel had opgeleverd, nam België het heft stevig in handen- Linksbinnen Van Hoecken leg de de grondslag voor enkele gevaarlijke aanvallen, die de meest verwarrende situa ties voor het doel van Woudsma tengevolge hadden. Op de een of andere wijze dook er in laatste instantie evenwel steeds een Nederlander op, die het gevaar afwendde. Een kwartier voor rust was de Belgische storm een weinig geluwd en kon Neder land weer eens aan tegenacties gaan den ken. Het was spoedig duidelijk, dat het gevaar daarbij voornamelijk van het bin- nentrio moest komen, want de buitenspe lers Bout en Slagboom demonstreerden duidelijk dat zij zowel snelheid en techniek al? spelinzicht tekort kwamen. De beste kans kreeg kort voor de rust middenvoor Van der Pols, maar praktisch op de doel lijn staande miste hij een voorzet van Bout. Diezelfde Van der Pols werd echter in de tweede helft de match winner. Na zes minuten passeerde hij in een vloeiende beweging spil Ceulemans, die daarvoor nagenoeg alle duels met de Nederlandse aanvalsleider had gewonnen, week uit naar links en schoof de bal vervolgens beheerst in de verste hoek: 2-0. Het antwoord van België kwam onmid dellijk. Zes minuten na dit voor Neder land vreugdevolle moment mocht links buiten Michels een hoekschop nemen. Hij deed dit zo bekwaam dat midvoor Ver helen met een harde kopbal de verbijster de Woudsma kon passeren: 2-1. De goed spelende linkshalf Van Duyn en na de rust voortreffelijke rechtsback Kor ving konden hierna een paniekstemming in de oranjedefensie niet voorkomen. Nog geen zestig seconden later kreeg Verhelen een nieuwe kans toen een Nederlander zo vriendelijk was hem vlak voor het doel de bal toe te spelen. Gelukkig was de Belgi sche aanvalsleider t* verbouwereerd om van iit buitenkansje gebruik te maken. De strijd zakte hierna naar een beden- Munnikes en Bos brachten op miraculeuze wijze de stand op 9-5. De Rode Duivels bleven doorvechten voor een beter resul taat. kwamen op 9-6, doch met een verre treffer bracht Theo Korporaal de eindstand op 10-6. Kort voor het einde moest de uitstekende speelster Marga var, Ruth uitvallen. Zij werd vervangen door Lucie v. d. Bijl. De Engelse arbiter Cutheridge leidde deze wedstrijd correct- Bij de Nederlandse ploeg was het dames zestal uitstekend op dreef en overklaste haar collega's. Opmerkelijk was het missen van 7 strafworpen: 3 door Oranje en 4 door België. Het toernooi om het internationale mili taire voetbalkampioenschap is zondag in Ankara voortgezet. Nederland verloor met 10 van Turkije. Het beslissende doelpunt werd na de rust gescoord. De ontmoeting GriekenlandFrankrijk leverde winst voor de Grieken op. De uitslag was 32. Het beslissende doelpunt in de wedstrijd TurkijeNederland werd in de 25ste mi nuut van de tweede helft gescoord. Het was een bijzonder ongelukkig doelpunt, want toen een Turk na een scrimmage in schoot kwam de bal tegen de voet van Fafie aan, waardoor doelman Van Vianen kansloos werd. Nederland speelde in de volgende op stelling: doel: Van Vianen; achter: Meyers en Fafie; midden: Lazeroms, Pronk en Eykenbroek; voor: Heynen, Vesters, Bos veld, Boogaard en Senders. De stand luidt thans: Turkije Griekenland Frankrijk Nederland 2—1 4—3 34 1—2 Woensdag worden de laatste wedstrijden gespeeld. Nederland komt dan uit tegen Frankrijk; Turkije tegen Griekenland. De nummers 1, 2 en 3 gaan over naar het eindtoernooi dat in Korea moet worden verwerkt. Het is echter lang niet zeker dat dit eindtoernooi ook inderdaad zal door gaan. Op teleurstellende wijze heeft Haarlem in de voor haar altijd moeilijke uitwed strijd in Nijmegen tegen Quick de eerste nederlaag geleden. Na de thuisclub te heb ben uitgegooid voor 134, leek na een goede start met 55 voor 2 de kans voor Haarlem er redelijk in te zitten. Maar toen volgde een collapse waarin zeven wickets voor Cricket 29 runs vielen, vooral op het bowlen van Kloppers die in zijn tweede spel 4 voor 7 nam. Haarlem bleef tenslotte net één run onder de 100. Quick begon slecht toen Max Maas al spoedig Janssen cleande, en het werd niet beter toen H. Peschar, die de voor enkele weken geblesseerde Voogd bijzonder goed verving, op verbluffende wijze V. Phijffer stumpte op het bowlen van Max Maas. Toen C. Burki nog fraai door v. Dok in de slips was gevangen was het succes echter voorlopig afgelopen. A. Phijffer en Ingelse De Nederlander Piet van Est is zondag winnaar geworden van de achtste etappe van de Ronde vatn Italië. Hjj had voor de 237 kilometer van Cosenza naar Tarente 6 uur 36 min. 09 see. nodig, hetgeen neer komt op een gemiddelde snelheid van 36.168 km per uur. Van Est won de sprint van '«n uit zeven renners bestaande kop groep, die een voorsprong had van 3 min Wielrennen 05 sec. op de Italiaan Pellicciari, die achtste werd, en van ruim acht minuten op de Belg Rik van Looy, die als negende finishte. De uitslag was: 1. Piet van Est (Ned.) 6.36.09, 2. Jean Stablinsky (Fr.), 3. Ernesto Bono (It.), 4. Willy Schroeders (België), 5. Jesus Galdeano (Spanje), 6. Hilaire Cou- vreur (België), 7. Guillaume van Tonger loo (België), allen z.t. als de winnaar. 8. Nunzio Pellicciari (It.) op 3 min. 05 sec., 9 Rik van Looy (België) op 8 min. 16 sec. 10 Antonio Bailetti (It.) z.t- De harde ploeg van de Amersfoortste Zwem en Polo club is zondag als sterkste formatie te voorschijn gekomen uit de hoofdafdeling van het grootste waterpolo toernooi ter wereld, de Utrechtse poloda gen. 168 ploegen van 81 verenigingen hebben elkaar twee dagen in regen en wind, maar ook af en toe onder de verkwikkende stralen van een vrolijk zonnetje, in het ijskoude water van de zweminrichting Lies bos bekampt om de eerste prijzen in de vele afdelingen. Op zes velden tegelijk werd dit monstertoernooi afgewerkt. In het hoofdtoernooi bij de heren, waaraan behal ve door het in Gouda feestende GZC door alle hoofdklassers werd deelgenomen, zijn ondanks de spierverstijvende temperatuur van lucht en water enkele goede wedstrij den gespeeld. ZIAN begon met een monsterzeg van 7-0 op het Arnhemse Neptunus, dat echter niet volledig was. De Hagenaars met hun internationals Ran en Leenards kregen het in de tweede ronde tegen De Robben heel wat moeilijker en na een 2-1 voorsprong moesten zij zelfs door het te verdedi gende spel van Harro Ran met een ge lijk spel genoegen nemen: 2-2. De Robben namen de strafworpen, die een beslissing moesten brengen, iets minder slecht dan ZIAN zodat de Hilversummers zich voor de halve eindstrijden plaatsten. Via een strafworpen-zege op DZV (Delft) en een benauwde 1-0 op HZPC (Den Haag) was AZ en PC, het team met de gebroeders Mosterd, de gebroeders Van Dorp en inter national Hans Muller, evenvergekomen. De Amersfoorters versloegen De Robben met 4-3 en bereikten de finale, waarin zij voor de tweede maal tegen DZV kwamen, dat zich via de herkansing en met over winningen op Het Y en Zwemlust had kun nen handhaven. Het werd opnieuw een gelijk spel (2-2), dat opnieuw door beter genomen strafwor pen door AZ en PC werd gewonnen. De winnaars van de belangrijkste afde lingen waren verder: 2a: DJK, Amster dam., 2b: Neptunus, Amersfoort, 2d: Het Gooi, 2e: ZIAN. In de hoofdklasse dames waren het weer Advertentie kelijk laag peil maar groeide in de 26ste minuut totaal onverwacht naar een hoogte punt. Rechtshalf Scherpenhuizen lanceerde Van der Pols eindelijk eens met een op maat gesneden voorzet en de kopbal van de Nederlandse midvoor was zo hard én zo zuiver, dat de Belgische doelman Gevaert geen hand uitstak: 3-1. De eindstand van het toernooi om de Coupe Fernand Chanelle luidt: Nederland Frankrijk België 5—2 3—4 3—5 De Robben-meisjes, die met de eerste prijs schoot gingen, zij het na een moei zame 1-0 overwinning in de finale tegen Het Gooi met Corrie Schimmel en Jans Koster. In overleg met de adviescommissie heeft Cor Braasem, de coach van de Nederland se waterpoloploeg de volgende spelers aangewezen voor het landentoernooi, dat op 2, 3, en 4 juni in Leipzig wordt gehou den: Ben Kniest (Neptunus, Arnhem) aanvoerder, Rolf Wagenaar (Meeuwen, Amsterdam), Kees de Wit (Robben, Hil versum), Hans Wouda (Meeuwen) Bram Leenards (ZIAN, Den Haag), Harro Ran (ZIAN). Hans Muller (AZ en PC, Amers foort), Fred van Dorp (AZ en PC), Hans Aalberts (DZV, Delft) en Jan Bultman (Gooi, Bussum). Hennie Keetelaar zal de ploeg als scheidsrechter vergezellen. Aan het toernooi in Leipzig zal worden deelgenomen door de ploegen van Oost- Duitsland, Italië, Hongarije, Joegoslavië en Nederland. De Hollandia-zeilwedstrjjden op net Braassemermeer zijn gevaren onder voort durend wisselende weersomstandigheden. Stond er zaterdagmiddag een harde wind, zondagmorgen was daarentegen geheel windstil, 's Middags was er een matige wind, die echter weinig constant van rich ting was. De wedstrijden van zondagmorgen wa ren zowel voor de zeilers als de toeschou wers een gebeurtenis, die men niet snel zal vergeten. Op het start-tijdstip was het geheel windstil, zodat alle klassen compact bijeen bleven drijven. Na bijna anderhalf uur werd op deze manier het eerste merkteken bereikt waar het een complete chaos werd. Op een gege ven ogenblik waren er zeker honderd jach ten bezig merken te ronden, vast tegen el kaar geklemd. Men kon als het ware over de dekken lopen. Het was een onontwar bare kluwen en toen men vervolgens de race bij het tweede merkteken verkortte, was de toestand bij de finish al niet veel beter. Het wedstrijd-comité had de handen vol aan het noteren van de binnenkomen de jachten. De diverse cracks deden overigens wat men van hen kon verwachten. Van der Baumen, Van Wijk, Bisot en Spaargaren wonnen de hoofdprijzen in respectievelijk de valken-, vrijheids-, pampus- en 16 m2 klasse. Bij de regenbogen was de eerste prijs voor Bakker, die eveneens de wissel- prijs kreeg uitgereikt. Voor Willems was de hoogste eer bij de finnjollen wegge legd. Van Tongerloo werd leider in het alge meen klassement. Zaterdag won de Spanjaard Antonio Suarez de zevende etappe, van Reggio di Calabria naar Cosenza (221 km). Zijn tijd was 5 u. 9 min. 27 sec. De Belg Rik van Looy werd met 1 min. 52 sec. achterstand tweede- Door deze etappe-overwinning veroverde Suarez tevens de eerste plaats in het algemene klassement. Onze landge noot Stolker werd zeventiende in 6.14.04; 29. Piet van Est 6.14.17. De zevende etappe is een bijzonder zware etappe geweest, waarin maar liefst 20 ren ners de strijd moesten staken of de tijd limiet overschreden. Na de achtste etappe luidt het algemeen klassement: 1. Guiilaume van Tongerloo (België) 36.21.11, 2. Antonio Suarez (Sp.) op 2.48, 3. Fischerkeller (Did.) op 3.02, 4. Balmanion (It.) op 3.25, 5. Anguetil (Fr.) op 4.44, 6. Contemo (It.), Van Looy (Belg.) Gaol (Lux.) en Junkermann (Did.) allen op 4.55, 10. Rostollan (Fr.) op 5.08, 15. Stol ker (Ned.) op 6.59 19. o.a, Bahamontes (Sp.) en Defilippis (It.) op 7.53, 41. Piet van Est (Ned.) en Botella (Sp.) op 16.43. Er zijn nog 134 renners in de koers. De acht rebellen uit de Ronde van Ne derland die zich zaterdag 20 mei in de etappe van Doetinchem naar Helmond bij de brug van Westervoort door een afzet ting van officials en manschappen van de Rijkspolitie heenvochten, zijn thans defi nitief gestraft. De sportcommissie van de KNWU heeft het achttal, na de zes Ne derlanders van hen zaterdagmiddag in het Olympisch stadion in Amsterdam te heb ben gehoord, geschorst voor de tijd van zes maanden, waarvan vijf maanden voor waardelijk met twee jaar proeftijd. De schorsing is opgelegd ingaande 20 mei en loopt dus tot en met 19 juni. Dc betrokken renners zijn de Nederlan ders Piet Rentmeester, Piet Damen, Coen Niesten, Martijn van Overveld, Jan Hugens en Hein van Breenen, De Italiaan Angelo Coletto en de Belg Roger Baens. Wat de laatste twee betreft is het besluit van de sportcommissie doorgegeven aan de betrok ken nationale bonden en aan de UCI. De acht renners waren door de wedstrijd commissarissen wegens wangedrag uit de Ronde gezet en voor één maand geschorst. De kou is zaterdagavond spelbreker ge weest bij de ouverture van het baansei- zoen in het Olympisch stadion in Amster dam. Niet alleen bevolkten nog geen 2000 toeschouwers de kille tribunes, maar bo vendien was de ongewoon lage tempera tuur funest voor de spieren van de deel nemers. Het best kwam dit tot uiting in de sprint voor profs. Dezen hebben nu eenmaal warmte nodig om de spieren soepel te hou den. De Italiaan Gaiardoni, die in tegen stelling tot zijn collega's al een flink aan tal wedstrijden achter de rug heeft, was niet te kloppen. Hij won zijn ritten tegen de Belg Debakker, de Australiër Patter son en onze landgenoot Jan Derksen zó overtuigend dat het geen verwondering wekte toen hij ook in de beslissende rit van vier uit derde positié" zegevierde. Bij de stayers speelden de buitenlanders juist geen rol van betekenis. De succesjes, die Martin Wierstra tot nog toe voor de rechterlijke macht heeft geboekt na het geschrijf over de zogenaamde wondermo- tor van gangmaker Van Ingelghem, heb ben zijn toch al niet grote populariteit on der de andere Nederlandse stayers nog doen afnemen. Eenieder rekent het nu tot zijn plicht om juist de Nederlandse kam pioen dwars te zitten. Daarbij komt dat Arie van Houwelingen, die evenals donderdag in Utrecht ook nu weer onbetwist winnaar werd, veel beter is gaan rijden dan in het vorige seizben. De Sassenheimer zit beter aan de rol en ontwikkelt een bijzonder hoog tempo. Van Houwelingen heeft geen spurt, maar blijft als een terrier doorzetten. Vooral in de tweede rit zagen de toeschouwers een staaltje van deze goede eigenschap. Ne gen ronden lang bleef hij toen naast de op kop liggende Koch rijden tot de Utrechter het opgaf. voerden de stand van 3 voor 28 naar 88 op, waarbij Phijffer, die met een voortreffe lijke 52 topscorer werd, het leeuwedeel van de runs nam. Met de 22 van Ingelse kwam het totaal verder alleen nog door een harde 17 (4x4) van v. d. Berg omhoog, tot het op 134 sloot. Max Haas 652, P. Maas 439, v. Dok 021, Heydeman 07. Haarlem begon hoopvol met een eerste wicketstand van 45: Van Dok (19) en On- kenhout (23) legden een degelijke grond slag, waarbij W. Peschar (14) zich aansloot Zoals gezegd stortte het batten toen ineen: deels door volhardend bowlen, deels door, na een zeer zwak begin, goed vangen, deels ook door enkele zwakke strokes. Het snelle bowlen van Kloppers werd in deze periode, die door de ijzige kou weinig aangenaam was, met te weinig overtuiging gespeeld. Slechts E. Brongersma, die onder meer een harde zes sloeg, deed met 13 de hoop nog even herleven, maar op 99 kon Quick dë vier punten binnenhalen. Kloppers 4—27, H. Burki 3—29, v. d. Berg 3—28. In de eerste klasse A van de cricket competitie heeft het treffen tussen ACC en HCC II na een uiterst spannend verloop een draw tot resultaat gehad. Op het mo ment dat de Amsterdammers „op top" waren, maakte de regen een einde aan de wedstrijd. De Hagenaars batten eerst en scoorden het fraaie totaal van 230 runs voor het verlies van 4 wickets. Van Manen 12 en Blaisse 31 legden een goede basis, waarna Van Arkel en Colthoff cricket van voortreffelijke klasse lieten zien. In razend snel tempo ging de score om hoog en vooral Colthoff ging de Amster damse aanval onbarmhartig telijf. Hi} strandde tenslotte op een persoonlijke sco re van 102, waarmee de HCC-er de eerst* century van dit seizoen op zijn naant bracht. Zijn score bevatte 2 zessen en 13 vieren. De eveneens fraai battende Van Arkel bracht 50 runs in de boeken. Van den Bosch 17 en Van Staay 16 not out voerden het totaal naar 230 voor 4, waarop HCC de clareerde. Voor ACC bowlden Klinkhamer 168, Van der Hurk 151, Van Weelde 2 68. ACC ging dadelijk voor de runs. De Baare 17, Dukker 23, Jansen 21 en Bosch 34 toonden weinig ontzag voor de Haagse aanval en met Klinkhamer en Disselkoen op de mat gingen de gastheren in de juis te richting verder. Op het moment dat Klinkhamer 36 n.o.) en Disselkoen (28 n.o.) volkomen ingespeeld waren, brak een hevige regenbui los. Met nog 51 minuten aan speeltijd zag ACC zijn reële kansen op de zege teniet gedaan en eindigde de wed strijd dus in een draw. Van Staay nam 250, Rijkens 392. HCC I was te sterk voor Hermes-DVS, dat all out was voor 76 runs. Alleen Stolk 11, Stahlie 14 en Van der Ende 33 bereik ten de dubbele cijfers. Ernst Vriens was met de bal in voortreffelijke vorm en nam 7 voor 24. De Hagenaars sloegen daarna 82 runs voor het verlies van 5 wickets bij een, waarna de stumps werden getrokken. Invaller Kloppenburg was topscorer met 47 runs. Baris 2—33 en Van Meurs 2—24 namen de wickets. VOC was veel te sterk voor het Haagse Quick en won met 107 runs. De Rotterdam mers sloten op 169 voor 7, waarvan Hans van Weelde 47, Dobbinga 12, Bakker 18, Wally van Weelde 27, Lindeboom 14 en Trijzelaar 29 niet uit De bowlingcijfers waren: Berkemeier 358, Bosman 2—39, Poolman 239. Quick had een bijzonder zwakke start. De eerste vier wickets gin gen down voor slechts 14 runs en deze klap kwamen de „Hanenburgers" niet meer te boven. Alleen Van Herwaarden en Rijn- ders 12 waren in staat de Rotterdamse aan val met enig succes te bespelen. Hans Madsen was bij de VOC-bowlers de grote man. Hij veroverde 6 „scalpen" ten koste van slechts 35 runs. Trijzelaar 2—11 en Terwiel 28 namen de overige wickets. In de eerste klasse B liet de battingside van Sparta in het treffen tegen VRA ter gend langzaam spel zien. Het eerst battend brachten de Rotter dammers in ruim 4 uur 112 runs in de boe ken, waarvan Schoonheim 38. Peereboom 548 en Spits 428 hadden goede bowling cijfers. VRA kreeg daarna nog slechts 101 minuten aan speeltijd toebedeeld, maar de Amsterdammers ondernamen een moedige poging om de Spartanen van repliek te dienen. In een snel tempo verschenen de runs op het bord, doch na een half uur spelen moest het spel wegens de regen worden gestaakt. VRA stond toen op 68 voor 4, waarvan L. Mulder 10 en Peere boom 35. De wickets gingen naar De Bruyn 131, Abbrink 228, Borrani 110. Het KNCB-jeugdelftal, dat op zaterdag 3 juni op het terrein van VRA in Amstel veen een cricketwedstrijd tegen de Flamin go's speelt, is als volgt samengesteld: Kra mer, Van Doorn (beiden Quick, Den Haag), Spits (VRA). Eschoonheim (Sparta). Van Schouwenburg en Van Baasbank (Rood en Wit). Van de Stadt en Wories (VRA), De- rogee (HBS), Buyze (HCC) en Bakker (VOC). Roeien Op de Oude Rijn bij Alphen aan de Rijn zijn de nationale roeiwedstrijden van de koninklijke zeil- en roeivereniging Hollandia gehouden. Mede door de sterke deining werden geen bijzonder goede tijden gemaakt. De resultaten van de be langrijkste finales waren: Jonge twee A (over 2000 m.): 1. Njord 8.214: 2. Spaarne 8.28.2 Lichte vier A (2000 m.l: 1. Aegir I 7 45 2' 2 Aegir II 7.56.0. Jonge vier A (2000 m.): 1. Nereus 7.26.6: 2. Proteus 7.30.0. Twee zonder stuurman (2000 m.l: 1. De Maas 8.32.4; 2. Nereus 9.05.0. Jonge acht A (2000 m.): 1. Nereus 6.47 0- 2 Proteus 6.53.4. Lichte Skiff (1000 m.l: 1. Triton (Keiler) 8 19 0; Nereus 8.27.0 Jonge skiff A (1000 m.: 1. Aegir (groen) 8.42 2; Nautilus 9.20.0 Lichte acht (2000 m.l: 1. Proteus 6.51.7: 2. Ne reus 6.58.6. Overnaadse twee (2000 m.): 1. Triton 8 56 8- 2 Dudok 9.00.1. Oude skiff (2000 m.l: 1. Viking (Besteman' 8 019: 2. De Maas (Bakker) 8 05 3. Oude acht (2000 m.): 1, Nereus 6.35.0; 2. Laga 6.45.0.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 12