Opwinding in Delft rond een koninklijke onderscheiding en on AGENDA Jeugdherbergwerk moet zich uitbreiden en aanpassen Amsterdam overweegt bouw van „scholenstad" in West „Slaak de banden met de West" V erzekeringsmaatschappi j voor 20 mille opgelicht? Adjudant van politie in opspraak Huidige regiem leidt tot verstarring Zware villabrand in Eindhoven Overheidsfinanciën zijn innerlijk versterkt Het wordt iets minder koud MAANDAG 29 MEI 1961 A V P-leiders betogen: Arrestatie op Schiphol Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk ANWB-service voor nieuwe kampeerders NJHC-VOORZITTER OP CONGRES: Vijf mille in kerkzakje WEERRAPPORTEN Wurgpoging op de „walletjes" Luns sprak met zijn Joegoslavische ambtgenoot I Nice ia Een gespreksgroep van de KVP-kring Amsterdam heeft een discussie gehouden over de vraag of het koninkrijk, bestaande uit Nederland, Suriname en de Nederland se Antillen nog toekomst heeft. De groep bestond uit mr. G. Kropman (fractieleider van de KVP in de Eerste Kamer), mr. W. Siegmann (KVP-lid van de provinciale sta ten van Noord-Holland), Th. Koers (KVP' Tweede Kamerlid), dr. J. de Meijer en L. Monsanto. Betoogd werd, dat het statuut een „ondoorzichtig document" is, dat moei- lijk te hanteren valt. De gesprekspartners zeiden zich te kunnen voorstellen, dat men in Suriname de indruk heeft, geregeerd te worden vanuit Den Haag. Mr. Kropman meende, dat het koninkrijk in de huidige constellatie geen toekomst heeft. „De rijks delen moeten, als ze het graag willen, zelf hun boontjes doppen. Het is veel beter vrij en arm te zijn dan rijk en gebonden", aldus mr. Kropman. De heer Koersen zag het statuut als een stap tot zelfstandigheid. „Ik meen dat het laatste stadium voor de ze stap is bereikt". „Schadelijk voor ons prestige" Handhaving van de banden met de rijks delen in de West werd door de gespreks partners beschouwd als schadelijk voor het internationaal prestige van Nederland. Mr. Siegmann betoogde, dat deze banden voor al in de Afrikaanse en Zuidamerikaanse landen als koloniale worden gezien. Critiek werd geuit op het feit, dat ons land hoege naamd niets heeft gedaan bij de voorberei ding van jonge Surinamers en Antillianen op belangrijke bestuursfuncties. Eveneens werd gememoreerd, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken tot op heden grote te rughoudendheid heeft getoond bij de oplei ding van Surinamers en Antillianen voor diplomatieke functies. Tenslotte werd als wens uitgesproken, dat de banden met Su riname en de Antillen (op economisch, fi nancieel en cultureel gebied) uitgebreid en ten volle gesteund dienen te worden door de regering en het bedrijfsleven. De Rotterdamse politie heeft de 35-jarige kunstmesthandelaar P. J. S. uit Temeu- zen bij zijn aankomst per vliegtuig op Schiphol gearresteerd op verdenking dat hij een verzekeringsmaatschappij voor 20.000 heeft benadeeld. Op 17 april deed de man bij de Rotter damse politie aangifte van het verlies van een enveloppe met 20 biljetten van dui zend gulden. Het bedrag werd hém ver goed door de verzekeringsmaatschappij, waarbij S. een verzekering voor eenzelfde bedrag had afgesloten. Voor de recherche in de Maasstad was dit aanleiding voor een nader onderzoek. S. kon toen niet meer worden verhoord, omdat hij ondertussen per vliegtuig naar Argentinië was vertrokken. Bij dit onder zoek kwam ook aan het licht dat verdach te in 1960 op gelijke wijze een polshorloge en een fototoestel had verzeketd en ook hiervoor een uitkering had gekregen, om dat hij had verklaard beide te hebben ver loren. Bij zijn aankomst op Schiphol had de man het horloge echter nog om zijn pols en hij bekende het gefingeerde verlies. Hij gaf ook toe dat de aangifte van het ver lies van de ƒ20.000 vals is geweest. De politie vermoedt dat de handelaar nog meer verzekeringsmaatschappijen heeft benadeeld. Met groot enthousiasme hebben de Noord Brabanders zaterdag Prinses Irene ver welkomd tijdens haar eendaagse werk bezoek aan hun provincie. Het programma omvatte onder meer bezoeken aan Den Bosch, waar vijfduizend deelnemers aan de Prinses Irenemars voor haar defileer den, aan een klooster in Oosterhout, welks zusters bij wijze van uitzondering hun getraliede verblijven mochten verlaten om de Prinses te begroeten, en aan het r.k doofstommeninstituut te Sint Michiels gestel, Waar de Prinses een balletuitvoe ring van de patiëntjes bijwoonde. Na een korte kennismaking met de Efteling en het dorp Kaatsheuvel, bezichtigde Prinses Irene in Tilburg het tentoonstellingshuis van de Brabantse Stichting voor Beel dende kunst en edelambacht (zie foto). Zij werd er rondgeleid door de voorzitter van deze stichting, burgemeester J. P. M. Meuwesse van Hïlvatenbëëk en ontving als herinnering aan dit bezoek een map rjjef Rekeningen en aquarellen van de exposerende kunstenaars. (Speciale berichtgeving) In het doorgaans rustige prinsenstadje Delft is de afgelopen dagen enige opwin ding ontstaan naar aanleiding van publi- katies in enige dagbladen omtrent de toe kenning op 30 april van een koninklijke onderscheiding de eremedaille in goud, behorende bij de orde van Oranje Nassau aan de adjudant van politie B. Deze politieman, met een staat van 34 jaar dienst, is in opspraak geraakt door een gebeurtenis tijdens de oorlog, waarbij hij betrokken was en waarbij hij niet zou zijn opgetreden zoals van een goed va derlander had mogen worden verwacht. Op 25 februari 1944 deden de Duitsers een inval in een woning aan de Rotterdamse- weg te Delft, waar zich onderduikers, on der wie vier Joden, bevonden. Twee Delft- se verzetslieden, die daar 's avonds levens middelenkaarten wilden brengen, werden door de S.D. opgewacht en met de onder duikers in het Delftse politiebureau opge sloten. De „goede" politiemannen op het bureau, onder wie de agent J. v.d. Sloot, die later is gefusilleerd, waarschuwden de westlandse K.P. (knokploeg), die geleid werd door de heer P. Doelman, thans woonachtig in Naaldwijk. Deze kwam die zelfde avond in actie, werd door agent Van der Sloot binnengelaten en stormde het wachtlokaal van de politie binnen, wapens in de hand, met de mededeling dat ze de gevangenen kwam bevrijden. De twee po litiemannen in het lokaal, onder wie de huidige adjudant, toen nog rechercheur, verleenden geen medewerking, maar bo den hevig verzet. Er ontstond een vecht partij met de blote handen, waardoor het de knokploeg niet gelukte, alle gevange nen vrij te krijgen. Vier maanden later werden beide agenten door de toenmalige NSB-burgemeester Van Leyenhorst voor het front van het aangetreden politiekorps voor hun moedig optreden onderscheiden. De heer B. werd „buitengewoon" bevor derd. Een verslag van deze onderschei dingsplechtigheid verscheen toendertijd in het politieorgaan „De Nederlandsche Po litie". Arbeidsvoorwaardenwet. De Sociaal- Economische Raad heeft ingesteld de Com missie Arbeidsvoorwaardenwet Deze com missie zal aan de staatssecretaris van Sociale Zaken uit te brengen advies over het voorontwerp Arbeidsvoorwaardenwet moeten voorbereiden. Voorzitter is prof. mr. W. C. L. van der Grinten. c Concertgebouw (tuinzaal): Vandaag en dinsdag 20 u.: concert Federatie van Haar lemse Zang- en Oratoriumverenigingen. Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: Rot terdams Toneel met „Dubbel spel". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Enkele reis naar de hel", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., dinsdag echter 14 en 20 u.: „Het gezicht achter de spiegel", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u. „Eddie in vuur en vlam", 14 j. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „De hel van Saipan", 18 j. Minerva Theater: Vandaag en dinsdag 20.15 u.: „Ik beken", 18 j. Woensdag 14.30 u: „De laatste passagier", al. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u: „Winden waaien om de rotsen", 14 jaar. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vrouwendoder", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Op de drempel van het leven," 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en donderdag 20 u.: „Het mysterie van het zwarte museum", 18 j. TENOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 juli expositie van teke ningen en grafiek van Frans Hollaardt. Dagelijks 1022 u. Kunstcentrum De Ark (Nieuw Heilig land 13): Tot 3 juni expositie van schil derijen en penseeltekeningen van C. A. Feldmann. Dagelijks 917 u., tevens ma., wo. en vr. 18-*-20 u. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 26 juni expositie „Drie eeuwen prentkunst" (keuze uit verzameling D. Harting). Dagelijks 1017 u„ zondags 13— 17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem van 26 mei). MAANDAG 29 MEI City Theater, 20 u „Winden waaien om de rotsen". Rex Theater, 20 u.: „Morgen zijn zij vol wassen". DINSDAG 30 MEI City Theater, 20 u.: „Winden waaien om de rotsen". Pieter Vermeulenmuseum, 9.30—12 u en 14—16 u. MAANDAG 29 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De laatste dagen van Pompei". Luxor Theaetr, 19 en 21.15 u-: „Arena der verscnrikking". W. B. Theater, 20 u.: „De vijand was een generaal". DINSDAG 30 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De laatste dagen van Pompei". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De grote Caruso". W. B. Theafter: géén voorstelling. De ANWB heeft zijn „mentokorps" in geschakeld om hen die zich dit jaar voor het eerst in het kampeerveld wagen, van advies te dienen. De honoraire kampeer- medewerkers van de bond zullen een aan tal weekenden in zogenoemde wegwijs- kampen de nieuwe kampeerders en hun huisgezinnen de gelegenheid geven te pro fiteren van hun kampeerervaringen. Deze kampen worden gehouden op de kampeer terreinen in Eesveen, Den Haag, Pey-Echt (L.) Lunteren, Blaricum en Oisterwijk. Na 1945 is de jeugd op grote schaal deel gaan nemen aan het algemene toerisme. In de jeugdherbergen van Nederland over nachtten vorig jaar bijna een half mil joen Nederlanders en 178.000 buitenlanders. Het is nog steeds niet mogelijk, een ver antwoorde schatting te maken van 't aan tal jeugdigen dal jaarlijks voor vakantie in andere vormen van logiesaccommodatie verblijft. Die zei de heer H. Verdouw, se cretaris van de Stichting Nederlandse kam- peerraad, in een inleiding over moderne jeugd en vakantiebesteding te Utrecht tijdens de jaarvergadering van de Stich ting Nederlandse jeugdherbergcentrale N.J.H.C. De heer Verdouw wees weer op de nood zaak van een „verspreid net" van kam peerterreinen in Nederland: „Dit speciaal voort de jeugd verspreide net kan tot een gespreid bed worden. Binnen de jeugdaf deling Veilig Tehuis van de Kampeerraad is onlangs opgericht het Nederlands Kamp leidersinstituut, dat in dit verband," aldus de spreker, „goede diensten kan bewij zen". De basis is daarmee gelegd voor een opleiding van kampleiders, die zich bezig zullen moeten houden met actieve en pas sieve openluchtrecreaties. Recreatieleiders .Wanneer exploitanten van kampeerbe- drijven hun zakelijk belang goed zien, be noemen zij gezamenlijk een recreatielei der, die het werk verricht, waaraan zij zelf onder de druk van de korte, hevige vakantieëxplosie, nauwelijks toekomen. Hieraan wordt, met name op enkele wad deneilanden, al gedacht." zo deelde de heer Verdouw mee. De heer J. van Dis Hzn, voorzitter van de N.J.H.C., sprak over veranderende vakantiegewoonten. Hij zei dat herbouw en consolidatie der jeugd herbergen na de oorlog nu zijn volbracht. Uit het feit dat het bestuur gebouwen worden aangeboden om ingericht te wor den als jeugdherberg, blijkt zijn inziens dat de N.J.H.C. een algemeen geaccep teerd en gewaardeerd instituut is gewor den. ,De N.J.H.C. heeft zich altijd op de grens van jeugdbeweging en sociaal jeugd- toerisme bewogen. Wij werken steeds in een spanningsveld tussen het sociaal pedagogische werk en het toerisme," zo zei de voorzitter. Nieuwe mogelijkheden We zulen echter moeten waken tegen conservatisme en verstarring en ons moe ten aanpassen aan de nieuwe mogelijkhe den van het jeugdtoerisme. De top in het aantal overnachtingen is nog niet bereikt. De ontwikkeling zal zich, mede door in voering van de vijfdaagse werkweek, voort zetten." Een aanwijzing daarvoor is vol gens de heer Van Dis al het feit dat het eerste kwartaal van dit jaar, 4000 over nachtingen meer werden geboekt dan het eerste kwartaal van 1960. Het is daarom noodzakelijk dat men blijft ijveren voor uitbreiding van het aantal jeugdherbergen. Men is bezig met gebouwen in Apeldoorn, Dordrecht en Rotterdam. De N.J.H.C. zou hierbij een hoger tempo wensen, maar men wordt geremd door de kosten. Een jeugdherberg van 100 bedden kost namelijk drie a drieënhalve ton. In 35 jaar jeugd herbergwerk is veel veranderd. De voor zitter concludeerde dat de N.J.H.C. op de drempel van een nieuwe periode staat. Men dient een goede aansluiting te vinden bij wat de jeugd vraagt en bredere aktiviteit te ontplooien op het gebied van het jeugd toerisme in het algemeen. In dit verband bracht hij de volgende vragen ter tafel, die nog niet of niet vol doende onder ogen gezien zijn: Weegt de romantiek van een stromatras bij de trek ker van nu nog op tegen de elders ge makkelijk te verkrijgen luxe? Moeten wij vasthouden aan de stelregel van korte ver blijven in de jeugdherbergen? Moeten wij nog steeds alleen voetgangers en fietsers toelaten of, in deze gemotoriseerde tjjd, ook andere categorieën vakantiegangers? Zijn de huisregels nog wel allemaal juist? Ons doel is, een veilig verblijf voor de reizen de jeugd te bieden, maar moeten wij dit doel niet uitbreiden buiten de jeugdherber gen en actief worden in tenten- en cara vankampen? Ideeën en suggesties omtrent al deze problemen zullen zeer welkom zijn, aldus de conclusie van de spreker. Na de oorlog is van deze trieste affaire een rapport opgemaakt, getekend door wijlen burgemeester mr. G. van Baren en wijlen U. v.d.Zee, commissaris van politie, waarin de heer B. van elke blaam wordt gezuiverd. Volgens dit rapport, waaraan nu door burgemeester D. de Loor en de huidige commissaris, de heer P. G. J. van Mulbregt, enige openbaarheid is gegeven, zou de adjudant in het geheel niet hebben geweten wat er aan de hand was. Hij was volgens de dienstregeling naar het bureau gegaan, zou niet op de hoogte geweest zijn van het feit dat de verzetslieden een over val zouden plegen en zijn verzet was dan ook, volgens het rapport, begrijpelijk toen enige lieden het wachtlokaal binnendron gen. „Hij handelde als een goed politie man in een onmiddellijke reflex" aldus de heer Van Mulbregt. Burgemeester De Loor verklaart dat hij op grond van het rapport, geadviseerd had tot de onderscheiding van de heer B. met de Oranje Nassaumedaille Ambtenarengerecht. Op hun verzoek is eervol ontslag verleend als lid van het Ambtenarengerecht te 's-Gravenhage aan prof. mr. B. H. Kazemier en mr. P. J. M. Aalberse. Benoemd zijn tot lid van het Ambtenarengerecht mr. B. S. Tigchelaar, directeur van het Centraal Adviesbureau voor Publiekrecht en Administratie n.v. te 's-Gravenhage, en mr. A. J. M. van Moor- sel, raadsheer in het gerechtshof te 's-Gra venhage. Adjudant. Luitenant ter zee der 1ste klasse W. W. Kuyck is eervol ontheven van zijn functie van adjudant van de Prins der Nederlanden. Luitenant ter zee vlieger der lste klasse G. Pauli is in die functie be noemd. Postkantoor Eindhoven. Het nieuwe zes verdiepingen hoge postkantoor in Eindhoven is door de hoofddirecteur van de P.T.T., de heer L. Th. Hoolboom, offi cieel geopend. Voor het gebouw werd de eerscte paal op 24 oktober 1956 in de grond en dat hij volledig achter deze politieman geheid door de toenmalige directeur-gene- bleef staan. Tot zover de feiten. De Delftse illegali teit, althans de hoofdfiguren uit de ver zetsbeweging, hebben in deze affaire hun stem nog niet doen horen. Sommigen, die hun naam niet genoemd willen hebben, verklaren dat de toedracht inderdaad is geweest zoals in het zuiveringsrapport staat, anderen zijn de mening toegedaan, dat de adjud. nt wel geweten moet heb ben wat er gaande was. De heer Doelman en twee leden van zijn toenmalige ploeg, hebben thans een rekest gericht aan Prins Bernhard, als oud-bevel hebber van e B.S., waarin zij hun b vreemding en teleurstelling tot uitdrukking brengen over de toekenning van de konink lijke onderscheiding. Hij heeft voorts aan de nog in leven zijnde leden van de K.P. een brief gericht met het verzoek, hun er varingen van die nacht op schrift te stel len en hem toe te sturen. Zondagmiddag is in Eindhoven aan de Bilderdijklaan het bureau voor de sigaren- industrie, een kapitale villa, gedeeltelijk afgebrand en voorts door enorme water- u.- schade geteisterd. De villa bezat een rieten he'dsuitgaven moet verminderen en in tij dakbedekking die er door de brandweer ben van laagconjunctuur deze moet uitzet - eerst moest worden afgehaald vóór zij na tel1- Het is moeilijk, aldus de minister, om urenlang werk tot afdoende blussing kon bi-i eei? permanente hoogconjunctuur de overgaan. overheidshuishouding tot inkrimping te dwingen. Als de moderne theorie dit vraagt De brand werd door voorbijgangers ont- I dan moet men, volgens prof. Zijlstra, ern- dekt. De concierge en zijn gezin hadden er stig onderzoeken of deze theorie geen ge- niets van gemerkt. Het vuur woedde toen I brek heeft, onder het dak. In korte tijd ontwikkelde zich in 't centrum van Eindhoven een uit slaande brand met zware rookontwikke ling die tienduizenden belangstellenden trok. De politie moest het doorgaande ver keer omleiden Tijdens de blussing werd nóg een uit slaande brand gemeld, welke echter slechts een schoorsteenbrand bleek te zijn. Het materieel voor deze brand kon spoedig weer voor de blussing van het bureau voor de sigarenindustrie wprden gebruikt. In het bureau waren ondergebracht het raai van de P.T.T., ir. J. van der Toorn. Minister Zijlstra sprak voor belastinginspecteurs In 1959 en 1960 heeft het rijk anderhalf miljard gulden aan de circulatie onttrok ken en ook niet meer aan de circulatie toe gevoegd Hierdoor zijn de overheidsfinan ciën innerlijk versterkt, zo heeft de minis ter van Financiën, prof. dr. Zijlstra, in Utrecht meegedeeld op een vergadering van de Vereniging van Inspecteurs van 's rijksbelastingen. Hij noemde deze maat regel uiterst belangrijk voor een eventue le recessie. Prof. Zijlstra lichtte op deze vergade ring de hoofdlijnen van het financiële be leid toe. In de wereld van de economisten, aldus prof. Zijlstra, heeft men gedacht dat na de oorlog de wereld weer zou wegzak ken in een hardnekkige deflatie. Dit is niet gebeurd. Van 1945 tot nu toe heeft men in Nederland in een permanente hoogconjunc tuur geleefd. Prof. Zijlstra bestreed de theorie dat men in tijden van hoogconjuctuur de over- 9 Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde handhaafde zich boven onze omgeving een gebied met ook in de hoge re luchtlagen voor de tijd van het jaar bij- zonder koude lucht. Overdag ontwikkelden pensioenfonds, de bedrijfsvereniging en de z'cb 'n deze lucht buien waarvan sommige Vereniging van erkende sigarenfabrikan- met hagel en onweer gepaard gingen, ten. De archieven leden ernstige water- maar gedurende de nacht kwamen langdu- schade. Het pensioenfonds beschikt echter rige opklaringen voor en daalde de tempe- over een schaduwarchief dat elders was ratuur plaatselijk tot waarden welke in de- ondergebracht. De kantoren, waarop 32 ze eeuw zo laat in de maand mei nog niet man personeel werkt, zullen voorlopig on- eerder waren voorgekomen. Er trad op dergebracht worden in enkele lokalen die uitgebreide schaal nachtvorst op. de directie van een sigarenfabriek ter be- Inmiddels hebben zich in de algemene schikking heeft gesteld. luchtdrukverdeling enige wijzigingen vol trokken welke tot gevolg zullen hebben dat er in ons land weer enige wind komt uit oost tot noord, waarbij tevens iets vochti ger lucht zal worden aangevoerd. De nachtvorstkansen worden dan ook kleiner, hoewel overigens de koude polaire lucht zich over West-Europa nog steeds zal bandhaven. De koude lucht drong ook door tot aan het -Alpengebied waar plaatselijk zelfs tot in de laaggelegen streken sneeuw viel. Zo meldde Zürich hedenmorgen 18 mm regen en sneeuw. Een gift van vijfduizend gulden behoorde tot de opbrengst van de zondagmorgencol lecte in de Voorburgse hervormde Vaste Burchtkerk. De collecte was bestemd voor de zending. (Van onze Amsterdamse redacteur) Een terrein van negen hectare, gele gen in Amsterdam-West tussen de steden Slotervaart en Osdorp, wordt gereserveerd voor de bouw van een „scholenstad", een complex van scho len van uiteenlopende onderwijsinrich tingen, die totaal 2300 leerlingen zul len tellen. Een commissie van onderwijsdeskundi gen is tot de conclusie gekomen dat het stichten van een dergelijke grote scholen gemeenschap, die een unicum in Neder land zal worden, veel voordelen biedt. Het plan is pas in een voorbereidend stadium. In feite is men nog niet verder dan de wetenschap dat een dergelijk scho lencomplex wenselijk is, en dat de verwe zenlijking ervan mogelijk is. De volgende stap is een diepgaand overleg met het departement en het ontwerpen van de ge bouwen. Maximum -temperaturen binnen- en buitenland Neerslag; laatste M uur. In een huis aan de O.Z. Achterburgwal in de hoofdstad heeft 'n 19-jarige Amster dammer gepoogd een 22-jarige prostituée te wurgen. De vrouw wist echter aan zijn greep te ontkomen, de kamer uit te vluch ten en deze af te sluiten, zodat haar aan valler gevangen zat. De politie arresteer de hem daar. De man, die zonder beroep is en niet eerder met de politie in aanraking is geweest, kon bij zijn verhoor geen mo tief voor zijn daad opgeven. Dinsdag zal de man voor de officier van Justitie wor den geleid. Gedacht wordt aan een lyceum met 41 leslokalen, waarin zijn ondergebracht een gymnasium, een h.b.s.-a en b en een u.l.o- school en tenslotte een technische school voor jongens en een nijverheidsschool voor meisjes. De gebouwen met de verschillende scho len zullen verrijzen rond een centrale een heid, waarin een aula, een muziekzaal, studie-lokalen, een bibliotheek en lokalen voor handenarbeid en ontspanning zijn ge projecteerd. Het complex zal van sport velden en andere sportaccommodaties wor den voorzien. In hoeverre een overkoepelende leiding I en een centrale administratie mogelijk zijn, zal nader worden bestudeerd. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopennagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Minister Luns heeft met zijn Joegosla- Frankfort vische ambtgenoot Popovic uitvoerig ge- München confereerd over een aantal wereldproble- Zürich blemen en een aantal zaken die Neder- Genève land en Joegoslavië raken. De bespreking Locarno werd ook bijgewoond door de heer Drasko- Wenen vic. de Joegoslavische ambassadeur in Ne- Innsbruck derland. Belgrado Deze gaf later een lunch. Athene Tot de gasten behoorden onder meer de Rome minister Luns, de voorzitter van de eer- Madrid ste kamer, mr. Jonkman, de staatssecTe- Mallorca taris van Buitenlandse Zaken, dr. Van Hou- I Lissabon ten, de directeur van het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken, de heer Barisic en de Nederlandse ambassadeur in Belgrado, mr. S. G. M. baron Van Voorst tot Voorst. licht bew. onbewolkt onbewolkt regenbui onbewolkt half bew. half bew. mist zwaar bew regen regen half bew. zwaar bew half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt windst 12 verand. 11 z 11 windst. 12 nw 12 windst. 13 windst. 13 z 12 zo nno no nno zzo zo 22 12 16 15 11 16 windst. 12 windst. 12 nnw 10 windst. 13 windst. 16 nw 12 wnw 19 geheel bew nno regen regen sneeuwbui half bew. regen regen regen Sd 5| V 4 4 1 0.6 0.1 0 3 0.1 0.3 11 0.3 0 0 0 5 0 5 0 0 0.1 1 1 3 5 20 1 29 6 7 1 0 0 6 6 0 Advertentie 13 windst 14 wnw 9 nw 8 ono 12 windst. 18 n 16 windst. 15 zwaar bew ozo 28 zwaar bew windst. 26 zwaar bew wzw 28 zwaar bew n 18 geheel bew o 15 licht bew. nnw Dinsdag 30 mei Zon op 4.28 uur, onder 20.47 uur. Maan op 20.57 uur, onder 5.08 uur. Maanstanden 30 mei 5.38 uur Volle maan. Hoog en laag water In IJmuiden Maandag 29 mei Hoog water 2.54 en 15.20 uur. Laag water 10.53 en 23.18 uur. Dinsdag 30 mei Hoog water 3.35 en 16.01 uur. Laag water 11.38 en 23.59 uur. Het hoog en laag water te Zandvoo.t 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2