Beverwijk wordt in juni een week lang muziekstad GLfiS SPOR T IN DE IJ MOND Beverwijks gasbedrijf nu uitstekend gehuisvest Hoe de duiven vlogen 1 Europacup finale In en om de stad Havenberichten Hoogoven harmonie jubileert IJ mond verenigingen vandaag en morgen Nieuw kantoorgebouw werd maandag geopend KARPETTEN m DINSDAG 30 MEI 1961 W I S K E R Marktplein - Telef. 4262 BADGASTENKERK WEDEROM IN GEBRUIK Overplaatsing Grotere gashouder -M ft nliiii»! BW yagT SSSH l|| Sip -r §*r- ïllwiPifeillWÊmêê. Jubilarissen bij de Plaatwellerij Zoals men dezer dagen heeft kunnen le zen, heeft de gemeenteraad van Velsen het nieuwe uitbreidingsplan Zeebad vast gesteld. Uit de uitvoerige debatten is wel gebleken dat men bepaald niet over een nacht ijs is gegaan: alle opgeworpen be zwaren, zowel die van belanghebbenden als die welke uit de raad naar voren wa ren gekomen, zijn uitputtend besproken en afgewogen met het algemeen belang in deze gemeente. De raad is dan uiteinde lijk akkoord gegaan met een plan voor een zeebad dat zo is herhaaldelijk en uit drukkelijk gezegd een recreatiemoge lijkheid zal bieden aan vooral de bevolking van Velsen, waarbij nauwlettend zal wor den toegezien dat de recreatie bereikbaar blijft voor mensen met een bescheiden beurs. Natuurlijk hebben zij, die bezwaren heb ben gemaakt waaraan de gemeente Vel sen weinig of niet tegemoet kan komen, het recht deze voor te brengen bij Gede puteerde Staten, en, zo nodig, daarna bij de Kroon. Dit recht heeft ook Haarlem welks waterleidingbedrijf zich verzet tegen het Velsense plan-zeebad. De directeur van het Haarlems water leidingbedrijf, ir. S. J. Meijn, nu heeft aan het Amsterdamse Algemeen Handelsblad nog eens breedvoerig uitgelegd, waarom hij bezwaar heeft en ook dit is natuurlijk zijn goed recht. Hij heeft echter gemeend, daarbij een opmerking te moeten maken, die bepaald onbillijk is en ons onaange naam in de oren klinkt: „Voor wie is het plan-zeebad eigenlijk bedoeld? Voor de IJmuidenaren? Hebben die dan in de om geving van hun woonplaats geen andere badplaats tot hun beschikking? Voor de Duitsers misschien?" Ir. Meijn meent dat dit te ver gaat. De belangen van de Duit sers mogen niet prevaleren boven de be langen van de Haarlemse duinwaterwin ning, aldus ir. Meijn volgens het Alge meen Handelsblad. Geen zinnig mens zal het de heer Meijn euvel duiden, dat hij opkomt voor zijn ge meente en voor zijn bedrijf, dat immers eveneens een zeer groot algemeen belang is. Maar evenzeer duidelijk is, dat hij in zijn pleidooi voor de door Haarlem opge worpen bezwaren wel wat te ver is ge gaan. Zonder die onbillijke opmerking zou niemand er bezwaar tegen hebben kunnen maken. Advertentie WOENSDAG 31 MEI WI S K E R plaatst nog tijdig uw TV-toestel. Piekfijne ontvangst 100 service Betaling in overleg Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ardetta van Liverpool; Vibeke Christensen, Otterbacken, ?rts voor IJmuiden; Dahomeykust, Freetown; Axel, Pateniemi; Hermar, Mantyluoto; Ooster- diep, Korsur; Gapern, Gothenburg, cellulose voor Velsen; Regulus, Kotka; Buxtehude, Walmar; Stentor, Hamburg; Streefkerk, Noordzee, proef varen ;Gouwestroom, Liverpool; Mayfem, Vaster- vik; Reest, Pateniemi; Warma, Kemi, cellulose voor Velsen; Lista, Skoghal; Mithras, Kopenha gen; Astra, Kircudbright, melkpoeder voor Zaan dam; Siegerland, Abö; Fennia, Rauma; Tasma- nië, Stettin; Olhorn, Karlstad. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Kadmos van Baton Rouge; Penemünde, Wismar; Berwick, Kristiansund; Sleipner 2, Mantyluoto, hout voor Zaandam; Martha Ahrens, Helgoland; Theano, Dieppe. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Streefkerk naar Noordzee, proefvaren; Bern, Rotterdam; Pobjeda, Londen; Helicon, Hamburg; Corfield, Newcastle; Afiena, Rochester; Eemsborg, Delfzijl: British Patriot, Londen; St. Jean, Arbidjan; Neth. Coast, Rotterdam; Rottum, Slikkerveer; Ardetta. Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Rugen naar Rauma; Vibeke Christensen, Antwerpen, ledig van IJmuiden; Schippersgracht, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). In de gereformeerde badgastenkerk te Wijk aan Zee zal zondag 4 juni voor de eerste maal in dit seizoen een kerkdienst worden gehouden, waarin (om tien uur) zal voorgaan ds. C. Meyer uit Beverwijk. Beverwijk zal in juni een week lang muziekstad zijn. Deze tijdelijke titel heeft de stad te danken aan de Hoogoven Harmonie die besloten heeft de muzikale feestelijk heden bij de viering van het vijftienjarig bestaan in de Beverwijkse VEB-garage en het daar dichtbij gelegen sportpark „Adrichem" te laten plaats hebben. Een week lang, van 17 tot 25 juni. zal op deze plaatsen de muziek weerklinken van de 45 korpsen die de uitnodiging van de Hoogoven Harmonie hebben aanvaard en die elkaar op dit Nationaal Hoogoven Muziekfeest, dat de naam „Klaroen '61" heeft meegekregen, op muzikaal gebied zullen bestrijden. Aan de openingsdag, zaterdag 17 juni, zal zowel door het jachthoornkorps van het garderegiment Jagers, ais door de Koninklijke Militaire Kapel (beide in ceremonieel tenue) medewerking worden verleend. De deelnemende korpsen, waaronder het blindenkorps „Emos" uit Rotterdam, zullen in concert-, tamboer- en marswedstrijden hun kunnen tonen en om aan de verwach te grote belangstelling voor dit evenement het hoofd te kunnen bieden heeft men, dank zij de medewerking van de directie, de beschikkiing kunnen krijgen over de grote ruimte van de VEB-garage, die deze week echter de naam VEB-hal zal dragen. Een gebouw dat men echter niet meer zal terugkennen. Voor de officiële ingang (aan de zijkant is speciaal voor deze gelegen heid nog een ingang gemaakt) zullen vlag gen de bezoekers de weg wijzen, en tevens zal over de Brink, waaraan de VEB-garage ligt, een stellage worden opgetrokken waarop met grote letters de naam „Kla roen '61" te lezen zal zijn. Eventueel kunnen duizend bezoekers tijdens de uitvoeringen in deze hal een plaatsje krijgen en mocht men onder net luisteren een droge keel krijgen of een hongerige maag dan is er op het terrein vlak naast de garage nog altijd een grote consumptietent, die een week daar zal blijven staan. De mars- en tamboerwed strijden zullen worden gehouden in het sportpark „Adrichem". Pe toegangsprijzen die voor deze wedstrijden gelden komen ten goede aan het Anjer-fonds. Het is wel een heel gebeuren" zei drs. A. Pennock, hoofd van de afdeling voorlichting van de Hoogovens, die boven staande gegevens maandagmiddag tijdens te. Samen met talrijke andere heren is hij lid van een van de vele commissies die alle iets met deze feestweek te maken heb ben. In het gebruikelijke ere-comité heeft voorts nog dr. M. J. Prinsen, commissaris der Koningin in Noordholland zitting. Er is inderdaad veel te doen voordat zo'n muziekweek helemaal goed „op poten" is gezet. Nu is alles dan klaar op het druk ken van de officiële programma's en de affiches na, die als motief een helicon met een tuiltje bloemen zullen hebben. De prijzen zijn vastgesteld; instrumenten als ere-prijs en voorts bekers, lauwerkran sen en medailles. In de twee jury's hebben de volgende heren zitting: S. J. Botter, Joh. F. Pala, T. F. L. Jansen, K. Veenendaal, W. v. d. Peyl en C. Hondong. De algemene leiding berust bij de heren G. M. van Beuningen en R. C. Riem. De korpsen, waaronder het Haarlemse korps „De Spaarnebazuin", en de IJmui- der harmonie zullen in de gelegenheid worden gesteld een excursie naar de Hoogovens mee te maken. Tenslotte zullen de muziekwedstrijden en de muzikale rondgangen worden afge wisseld door een soiree (dinsdag 20 juni) waarbij de dansmuziek zal worden ver zorgd door „The Down Town Jazzband" en het „Bonelly kwartet". Het geheel wordt afgesloten, zoals dat met werkelijke feestelijkheden pleegt te een persconferentie in Beverwijk verstrek- gebeuren, met een vuurwerk. Advertentie HOBO LAKENS POPULAIR Ho53 product 150x230 5.95 180x230 6.95 Slopen 1.75 ALEENVERKOOP Lange Nieuwstraat - Marktplein Telefoon 5205 - IJmuiden DINSDAG 30 MEI Sportterrein Schoonenberg, IJmuiden, 18.45 u.: IJmuidenKinheim en Storm vogels—SVY. WOENSDAG 31 MEI Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden. 20 u.: Prijsuitreiking toneelconcours Velser Ge meenschap. opvoering „Droom der gevan genen". Sportdag in Beverwijk Begunstigd door prachtig weer werd maandag op het sportveld achter de Groenelaan te Beverwijk de jaarlijkse sportdag gehouden van de christelijke ulo-scholen, waaraan werd deelgenomen door 395 leerlingen van de Duinwijck-ulo en de tweede chr. ulo. De wisselbeker werd voor de tweede achtereenvolgende maal gewonnen door J. Walgreen van de tweede chr. ulo. W. van Zalingen werd winnaar bij de Duinwijk-ulo. De wedstrijden hadden een sportief ver loop. 's Morgens werden de atletieknum- mers verwerkt en 's middags werden de teamsporten gehouden. Het traditionele slot van de sportmiddag is een ontmoeting tussen de leraren en de leerlingen. Werd vorig jaar een voetbalwedstrijd gehouden, ditmaal bekampte men elkaar in een vol leybalwedstrijd. Het werd 11. Kastiebal werd gewonnen door de tweede chr. ulo, de handbal wedstrijd is gewonnen door de Duinwijk-ulo (32). De jongens van de tweede chr. ulo wonnen de span nende voetbalwedstrijd (10). De meisjes van deze school wonnen de volleybalwed strijd (21). Maar de jongens van de Duinwijk-ulo gaven beter volleybal te zien dan de tweede chr. ulo, zij wonnen met 2—0. Schaken In het Cultureel Centrum in IJmuiden is de strijd begonnen om de Mid-Kennemer land schaaktitels. Aan deze wedstrijden nemen 30 schakekers deel van de vereni gingen Kijk Uit (IJmuiden); Santpoort Pat Mat (Beverwijk); Driehuis en Weenink (Beverwijk). Van de zijde van Lasker (Uit geest) en Castricum bleek geen belang stelling aanwezig. De spelers zijn ondergebracht in een hoofd- en eerste klasse. In beide klassen komen 15 spelers uit waarbij elke klasse uit twee groepen bestaat, één van acht en één van zeven schakers. In eeh enkelron dige competitie kunnen de drie hoogst ge plaatste spelers in de eindrangschikking zich zeker weten van een plaats in de fi nale. Het deelnemersveld ziet er als volgt uit Het bouwbedrijf van M. L. Evelein in Beverwijk heeft voor rekening van de ge meente een fraai kantoorgebouw neergezet voor het gasbedrijf. Het staat aan de Parallelweg en het is gistermiddag officieel geopend door de wethouder van financiën en bedrijven, de heer E. Gerritse. Burgemeester J G. S. Bruinsma was wegens ziekte verhinderd de opening te verrichten. Hij had zijn vrouw afgevaardigd. Het kantoorgebouw is ontworpen door 't Beverwijkse architectenbureau Bleekers en Wytzes. Dit architectenbureau heeft tevens het interieur ontworpen. Er moest een nieuw gebouw komen, om dat de geprojecteerde Rijksweg nummer 9 dwars door het terrein van het gemeen telijke gasbedrijf liep. De raad van de gemeente verstrekte dan ook in 1955 al een krediet van 3500 voor het ontwerpen van een nieuw gebouw aan het architectenbureau. In 1956 verstrekte de raad een krediet van bijna acht ton voor de bouw en in richting van het kantoorgebouw, de bouw van een werkplaats, schaft- en waslokalen en dienstwoningen. Niet alles is verwezenlijkt. Met name de bouw van een nieuwe werkplaats en de verbouwing van het bestaande kantoorge bouw tot magazijn en werkplaats, laten nog op zich wachten. Daar de verplaatsing van het kantoor gebouw een gevolg was van de aanleg van de nieuwe rijksweg, heeft het rijk een schadevergoeding van bijna 240.000 aan de gemeente toegekend. Voor de bouw van het nieuwe kantoor moesten circa tien woningen aan de Ha venstraat worden verwijderd. De wonin gen werden zorgvuldig afgebroken en weer opgebouwd aan de Graaf Florislaan. Dit kostte heel weinig bouwmaterialen. In het kantoorgebouw over de bouw waarvan men minder dan twee jaar heeft gedaan zijn ondergebracht de toonka- mer met leskeuken, een demonstratiezaal, de incassodienst en de administratie. Het interieur is bijzonder fraai afge werkt. De toepassing van lichte en don kere kleuren is verantwoord. Daarbij past de vloerbedekking zich uitstekend aan. De hal is ruim en licht. Er is een boeiend steenmozaiek aangebracht door de Amsterdamse kunstenaar van Franse afkomst F. Carrèr. Het uit 2 verdiepingen bestaande kan toorgebouw bevat kamers voor ambtena ren van de technische dienst, een demon stratiezaal, een leskeuken, een tekenzaal en kamers voor directie, de afdeling plan ning en de afdeling openbare verlichting. In Beverwijk houdt men uiteraard reke- Oranje Nassau Van de postduivenhoudersvereniging Oranje Nassau te IJmuiden namen 110 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 454 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6 uura Een duif van M. Rutte bereikte als eerste het hok om 12.58.36 uur, de laatste prijs- duif om 14.43.14 uur. De uitslag was als volgt: M. Rutte 1 14 15; A. de Waard 2 3 4 7 18 19; J. v. Sikkelerus 5 20; B. Visser 6 17; Martens 8; A. Broek 9; E. Schreuder 10 12 21; S. van Leeuwen 11; P. Visser 13; Chr. Prins 16 22. De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging De IJmon den (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 53 duiven deel aan een wedvlucht van Noyon af over een afstand van 340 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.30 uur. Een duif van Knapen bereinkte als eerste het hok om 16.05 uur, de laatste prijsduif om 16.33 uur. Door de harde Noorden wind maakten de duiven geen grote snelheid. Toch waren binnen een half uur de prijzen verdiend. De uitslag was als volgt: Kna pen 1; Van Slooten 2; De Vlugt 3 4 5; Suurmond 6 7 8 11; Schriever 9; Koffeman 10. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen 125 duiven deel aan een wed vlucht van Corbeil af over een afstand van 455 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6 uur. Een duif van Adries Voetman bereikte als eerste het hok om 12.54.30 uur, de laatste prijs duif om 12.46.34 uur. De uitslag was als volgt: A. Voetman 1 28; K. Inia 2 3 18 23 26; J. Eelsing 4 14: G. Struijk 5 9 10; J. Exalto 6 11; G. Godde 7 25 J. Waal 8 16 22: J. Oldendorp 12 20 27 32; J. Opbergen 13 14 15; Hoverkamp 17 24; Akker daas 19 30; P. Dongen 21; J. Kaale 29; W. Booij 31. De Snelvlieger Van de postduivenhoudersvereniging De Snel vlieger te IJmuiden namen 217 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk) af ovei een afstand van 454 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 6 uur. Een duif van Joh. Broek bereikte als eerste het hok om 12.55.30 uur, de laatste prijsduif om 13.56 uur. Door slecht weer met veel buien had de vlucht een traag ver loop. Verschillende liefhebbers hadden om twee uur nog geen duif thuis. De uitslag was als volgt: Joh. Broek 1 36; P. Schelvis 2 26; O. Wezelman 3 19 20; F. de Boer 4 21 41; J. Verwer 5 18 27 37; J. v. d. Kammen 6; C. Zwanenburg 7 11 13 22 39; S. Voet 8 29 40 44; A. Ham 9 10; J. Koorn 12 24; F. Reker 14 25 38 42; A. Schotvanger 15; L. Otte 16 23 32; R. Jung 17 28 43; C. Boender 30 45; E. de Boer 31; B. Glas 33 34 35. De Luchtpost Voor de wedvlucht van Corbeil af had de Cas- tricumse duivensportvereniging De Luchtpost vrijdagavond 124 duiven ingekorfd. De afstand bedroeg 465 kilometer. De vogels werden te 6 uur gelost, terwijl de eerste prijsduif van de heer P. Verdonk om 12.55 zijn hok te Castricum bereikte. De laatste prijsduif van de heer N. Hollenberg keerde om 14.02.57 op zijn hok terug. De volle dige uitslag luidde: 1. P. Verdonk 12.55.15; 2. A. Peeters 13.02.19; 3. P. Kappers 13.1502; 4. S. Kos 13.15.38; 5. J. Zentveld 13.18.09: 6. H. Jaspers 13.28.43; 7. J. Steenman 13.24.25: 8. J. Vonk 13.24.39; 9. G. Aardenburg 13.25.23; 10. .1. Beentjes 13.26.17; 11. A. Metselaar 13.35.40; 12. H. Sanders 13.43.45: 13. N. Hollenberg 14.02 57. ning met de toekomst. De toeneming van het aantal inwoners zal te zijner tijd tot gevolg hebben dat het gasbedrijf moet uit breiden. Hiermee is nu al rekening gehou den. Want op de tweede verdieping kan zonder breekwerk een derde worden ge bouwd. Dat het bedrijf meegroeit met de ver groting van de stad mag onder meer blij ken uit het feit, dat in vijf jaar tijds het aantal aansluitingen met vierduizend is toegenomen, tot ruim 6.700 per ultimo 1960. Het verzorgingsgebied van het gasbe drijf te Beverwijk omvat de gemeenten Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest, Limmen en Castricum. Het gas wordt betrokken van Hoogovens. Behalve de gasleverantie verzorgt het bedrijf ook de openbare verlichting in de gemeente. Nog steeds zijn er zoals men weet in Beverwijk veel gaslampen in de straten aanwezig. Thans zijn er nog 381. Geleidelijk aan zullen die verdwijnen om plaats te maken voor elektrische straat lampen, waarvan er thans meer dan 2300 in Beverwijk staan. In Castricum daaren tegen zijn 245 gaslantaarns geplaatst. De berging van het gas is een moeilij ke zaak. Er zal dienen te worden overge gaan tot de bouw van een grote gashou der. Daartoe wordt naar een vorm van sa menwerking met de gemeente Velsen ge zocht, daar die gemeente eveneens tot vergroting van de gasberging moet over gaan. Men wil dus nu door de bouw van een grote gashouder bereiken, dat wanneer Beverwijk gas nodig heeft, de kraan voor die gemeente wordt opengedraaid, óf, in dien Velsen meer nodig heeft dan zij zelf kan bergen, zij de extra benodigde ku bieke meters uit deze nieuwe gashouder betrekken kan. Een kijkje in de hal met de mozaïek van de Amsterdamse kunstenaar Carrèr. - - i 'p S t ilMmiijui v -tv S De burgemeester van Beverwijk ligt te bed met een keelontsteking, de loco-burge meester W. Vessies moet het bed houden wegens een beenblessure opgelopen tijdens het ambtenarenvoetbaltoernooi, en wethou der A. J. Hermes was verhinderd de ope ning van het kantoor bij te wonen. Daar om vroeg wethouder E. Gerritse het voor lief te nemen als men hem zou beschou wen als de loco-burgemeester. Gelukkig kon hij de zojuist van een verkeersongeval herstelde wethouder S. Coelingh verwelko men. In de fraaie demonstratiezaal van het het kantoor waren de vele gasten bijeen; hoofden van diensten en bedrijven, verte genwoordigers van diverse gemeentebe sturen, de vertegenwoordigers van de di rectie van Hoogovens, architecten, aanne mers en personeel van het gasbedrijf, dat voor de opening vrijaf had gekregen. Tientallen bloemstukken sierden de zaal. g m mm* m 7. Het nieuwe kantoorgebouw aan de Parallelweg te Beverwijk. Locoburgemeester Gerritse herinnerde aan de geschiedenis van het gasbedrijf in Be verwijk, waaf vóór 1926 een particuliere gasfabriek stond met circa tien man per soneel. In genoemd jaar besloot de ge meente het gas te betrekken van de nog jonge Hoogovens in IJmuiden. Voor de tweede wereldoorlog waren er in ons land nog ruim 150 particuliere gasbedrijven, nu nog ongeveer tien. De meeste bedrijven zijn dus in handen van de gemeenten. Het gasbedrijf in Beverwijk zet per jaar thans ruim 16,5 miljoen kubieke meter gas om. De wethouder zei, dat zowel Beverwijk als Velsen een grotere gasberging nodig hebben. Daartoe wordt gezocht naar een vorm van samenwerking en hij had goede hoop dat er iets bereikt zal kunnen worden Als geschenk van het gemeentebestuur bood de wethouder de directeur een ge- meentevlag aan. De drie witte leliën op een rood veld zullen steeds op nationale feestdagen in de wind wapperen, naast de nationale driekleur. De directeur, de heer R. J. Vos hoopte dat ook andere gemeentelijke diensten en bedrijven spoedig beter gehuisvest zullen zijn. Vooral medelijden had hij met zijn collega L. Stoelinga, de directeur van Openbare Werken. De heer Vos dankte allen, die op een of andere manier aan de totstandkoming van het fraaie kantoor hebben meegewerkt, hartelijk. De bouw, zo releveerde de spre ker, heeft lang geduurd, hetgeen hogere kosten met zich heeft meegebracht. Namens de directie van Hoogovens sprak de heer Van Vliet, die afgaande op de bouw van dit kantoorgebouw veronderstel de, dat Beverwijk „een fantastische bouw- toekomst" tegemoet zal gaan. Advertentie modern ot klassiek Kiest uit onze grote collectie MARKTPLEIN 29 Hoofdklasse, groep A: K. Comis (Pat Mat); G. L. de Haas, Tj. de Jong, A. B. Kistemaker, H. van Nieuwenhuizen en F. J. Walda (allen Kijk Uit); R. Tuning en W. Kievit (beiden Santpoort). Groep B: M. P. Suiker (Pat Mat); P. Hei- denreich, Th. Hölscher, K. Steijn en M. J. Warnez (allen Kijk Uit); J. C. de Haas (Pat Mat) en P. Sterk sr. (Santpoort). Eerste klasse, groep A: O. de Jong en J. Otte (beiden Santpoort), C. Bouman, H. Koster, A. van Maanen en A. J. van Nie- kerken (allen Kijk Uit), A. de Ruiter (Drie huis) en T. Alting (Pat Mat). Groep B: H. Parson en L. Bilder (beiden Santpoort); A. A. Verkooijen (Pat Mat); B. v. d. Veen (Weenink); A. Oldenmark, J. Slager en J. Vis (allen Kijk Uit). De eerste schermutselingen zijn inmid dels al weer achter de rug. Nu drie spelers in elke afdeling zich voor de finale zullen plaatsen mocht worden verwacht dat er wel voorzichtig zou worden gespeeld. In dit opzicht is men echter bedrogen uitge komen. De eerste partijen hebben reeds felle strijd te zien gegeven waaruit duidelijk blijkt dat men er niet alleen op uit is een plaats in de finale te veroveren maar ook dat men in deze voorronden reeds prijs stelt op een zo hoog mogelijke rangschik king. Verrassingen zijn er al meteen uit de bus gekomen. Zo werd in de hoofdklasse A één der favoriete spelers, F. J. Walda, door zijn weer op volle toeren draaiende clubgenoot H. van Nieuwenhuizen ver slagen. En had de Pat Matter K. Comis in dezelfde afdeling een verraderlijk mat- valletje van zijn tegenstander Tj. de Jong doorzien, dan had de laatste met remise meer dan tevreden mogen zijn. Maar Co mis liep er in en verspeelde daarmee zelf de zeker verdiende halve winst. Opvallend was in de hoofdklasse B de moeizame start van de Pat-Mat-kampioen M. P. Suiker. Tegen een uitstekend op dreeef zijnde P. Sterk sr. kwam de Bever wij ker niet verder dan remise. Daar Suiker ook in zijn treffen met Th. Hölscher slechts tot een puntverdeling kwam kon de Kijk Uiter M. J. Warnez de gelegenheid aangrijpen de leiding in han den te nemen. Hij deed dit via een zege op clubgenoot P. Heidenreich en een remise met P. Sterk sr. Een spannende partij werd ook geleverd aan het bord van titelhouder K. Steijn en P. Heidenreich. De laatste verweerde zich tegen zijn gevreesde rivaal bijzonder goed. Weliswaar staat de afgebroken positie voor Steijn iets gunstiger maar van „gesneden koek" is beslist nog geen sprake. De eersteklassers zagen in afdeling A een bijzonder fortuinlijke A. van Maanen van start gaan. Tot tweemaal toe kwam hij in het zicht van een dreigende neder laag maar even zovele keren blunderde de tegenpartij waardoor de jonge IJmuidenaar twee maal de volle winst binnen haalde. Tegen gevreesde spelers als A. J. van Nie- kerken en T. Alting een niet geringe rug gesteun voor het verdere verloop der wed strijden. In de B.groep legde A. A. Ver kooijen zijn grotere routine aan de dag tegen A. Oldemark. De uitslagen zijn: Hoofdklasse, afd. A: A. Kistemaker— R. Tuning 10; H. van NieuwenhuizenF. J. Walda 10;. Tj. de JongK. Comis 10. Afd. B: P HeidenreichM. J. Warnez 0—1P. Sterk sr.M. P. Suiker remise; P. Heidenreich—K. Steijn afg.; M. P. Suiker Th. Hölscher remise; M. J. WarnezP. Sterk sr. remise. Eerste klasse, afd. A: A. J. v. Niekerken— A. van Maanen 01O. de JongC. Bou man 10; H. KosterJ. Otte 01; A. de RuiterA. J. van Niekerken 01; afd. B.t H. ParsonJ. Vis afg.; L. BilderJ. Slager 10 regl.; A. OldenmarkA. A. Verkooyen 0—1. Maandag- en donderdagavond worden de wedstrijden voortgezet. Dammen Door een prachtige eindspurt van Henk Visser in de onderlinge damcompetitie van Sportief", waarbij hij een felle strijd heeft moeten leveren met Coen Bais en Piet Smit, is het hem gelukt kampioen van zijn vereniging te worden. De beide afgebroken partijen tegen J. Groen Sr. en P. J. Smit, die hjj eerder moest uitspelen heeft hij in winst omge zet. Door dit resultaat was hij door zijn con currenten niet meer te bereiken. Gerrit Mooi die de zware taak had, H. van Nieuwenhuizen van het kampioenschap in groep B af te houden is daarin niet ge slaagd. Nieuwenhuizen speelde zelfver zekerd en met veel élan zijn partij en zijn kansen werden nog voordeliger toen Jan Bakker niet verder kwam dan remise tegen P. Jasperse. Henk van Nieuwenhui zen is dus kampioen in deze groep. H. Holt die reeds gedegradeerd was, gaat in gezelschap van J. H. v. d. Wel naar Groep C. De uitslagen in Groep B waren: H. Veld manJ. H. v. d. Wel 20 afgebroken par tij; P. Jasperse-^J. Bakker 11 afgebro ken; H. v. NieuwenhuizenG. Mooi 20; P. JasperseN. Michel 11; G. Huigen H. Veldman 11. De promotie in groep C van J. Lichten- dahl en Henk Dijkhuizen naar groep B staat reeds vast, maar wie er van deze twee kampioen wordt hangt nog in de lucht. J. .1. WesseliusJ. Lichtendahl 02; J. HiemstraJ. J. Wesselius 02; P. Wester- walG. Moleman 20. Voor de bekercompetitie zijn nog ge speeld: W. PostJ. de Ruiter 20; J. Vis serJ. Snel 02; J. HeemstraG. Mole naar 02; H. v. NieuwenhuizenP. Wes- terwal 1—1; H. Huigen—J. H. v. d. Wel 02; G. HuigenH. Veldman 20. Nieuwenhuizen gaat aan de kop met 13 punten, gevolgd door J. Snel en J. de Rui ter met ieder 12 punten! Tien personeelsleden van de n.v. „De Plaatwellerij" zullen in de maanden mei en juni hun zilveren arbeidsjubileum bij dit bedrijf vieren. Teneinde een reeks van afzonderlijke jubileumvieringen te voorko men en ook ten behoeve van een gezelliger viering, zal op vrijdag, 9 juni in het Ken- nemer Theater te Beverwijk een alge mene huldiging door directie en perso neel geschieden. Reeds mocht de heer A. P. Meerkerk op 25 mei een deputatie van bedrijfsleiding, personeelsafdeling en on dernemingsraad thuis ontvangen, wat bij de andere jubilarissen ook zal geschieden. De namen van de jubilarissen zijn: A. P. Meerkerk, L. Kok, J. J. Felix, T. Krijgs man, W. Michel, H. Prinssen, J. van Oos ten, J. B. de Winter, J. Ladru en A. de Koning.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4