Amateurtoneel Kan het vuil voor 1 juni weg, vragen hengelaars zich af Oever van het Spaarne ontsierd door aangespoelde rommel KERKELIJK LEVEN in de IJmond Drie voorstellingen Predikanten in Angola terechtgesteld Boetedoening Melkverbruik daalde in 10 jaar met 10% Zo werd in het eerste kwartaal gebouwd DINSDAG 30 MEI 1961 Wasmachines - Centrifuges Maritiem misverstand Scholieren redden poesjes in nood Terug naar de voorlezer Matses naar Rusland Wagen van Duitse gast sloeg over de kop Arbeider bij Hoogovens licht gewond ".nv Tot de stukken, waarvan de geregelde bezoeker van het amateurtoneel kan zijn verzekerd, het van tijd tot tijd steêvast nog eens te zien gespeeld, behoort ook A. Bromets toneelspel in vier bedrijven „Men sen in pension". Deze Amsterdamse au teur schreef voor de tweede wereldoorlog in betrekkelijk korte tijd een groot aantal toneelstukken van tamelijk uiteenlopende kwaliteit. Hiervan bracht „De woekeraar ster" het zelfs tot een serie opvoeringen bij Herman Boubers voormalige Volksto neel, met Aaf Bouber in de knap gespeel de hoofdrol. Het feit, dat Bromet destijds zijn anti-fascistische overtuiging steeds openlijk tot uitdrukking heeft gebracht, gevoegd bij het sombere stilzwijgen na de oorlog, wettigen de veronderstelling, dat ook deze auteur aan de Duitse bezetting ten offer is gevallen. Door zijn dood werd het aantal Nederlandse toneelschrijvers verminderd met een auteur, waarvan vooral de amateurs stellig nog veel behoor lijk speelbaar materiaal hadden kunnen verwachten. Deze posthume waardering werd ons ingegeven door de katholieke toneelvere niging „Getosa" uit Santpoort, welke tij dens het afgelopen week-einde in zaal „Zo- merlust", twee keer dit reeds genoemde „Mensen in pensioen" heeft opgevoerd. Onder regie van de heer Cees Jongejans, hebben de leden van dit ensemble Bro mets bedoelingen zeer verdienstelijk ge realiseerd. De beste spelers waren me vrouw Van Noordt, als de hartelijke pen sionhoudster; mejuffrouw M. Tervoort, die het mismaakte onderwijzeresje wel een bijzonder aandoenlijke gestalte verleende; N. Stuvel, als de vrolijke eeuwige student en W. Hoogewerf, die een uitstekend ge speelde, menselijke dokter Lampe het aan zien gaf. Voorts beleefde mejuffrouw I. van der Kolk bijzonder veel plezier aan haar astrante Lucie, wier optreden telkens op de nodige hilariteit in de zaal mocht rekenen. Ook J. Berendonk toonde zich ruimschoots capabel, om de verdorven Hartman van de vereiste valse allure te voorzien. Jammer genoeg, was de belang rijke rol van de kleptomaan Jacob hier minder sterk bezet. Doch als verontschul diging kan worden aangevoerd, dat een dergelijk curieuze figuur door een ama teur buitengewoon moeilijk aannemelijk valt te maken. In ieder geval kon worden vastgesteld, dat „Getosa" dit seizoen op een bevredigende manier heeft afgeslo ten. Het publiek toonde zich hiervoor even eens erkentelijk genoeg, al heeft het dan ook niet steeds op de juiste wijze op som mige dramatische situaties gereageerd. „Met hartelijke gelukwensen" De toneelvereniging „Advendo" uit IJ- muiden, had het voor haar laatste voor stellingen van dit seizoen in de vrolijke sector gezocht. Vandaar drie opvoeringen van Dick van Maaslands kluchtige blij spel „Met hartelijke gelukwensen", waar mee de vereniging in het Hervormd Jeugd huis aan de Rembrandtlaan het beoogde lachsucces telkens in ruim bevredigende mate heeft binnengehaald. Naar aanlei ding van vorige vertoningen, is er in deze kolommen al eens op gewezen, dat het stuk ongetwijfeld behoort tot de middel matige klasse. Weliswaar met een zekere handigheid in elkaar gezet, maar toch met een duidelijk waar te nemen lonkje in de richting van de oude en beproefde Duitse klucht. Volgens dit bekende recept, is de leuke koek eigenlijk reeds voor de pauze totaal geconsumeerd en dient het laatste bedrijf nog slechts, om met veel kunst en vliegwerk de traditionele vier gelukkige paartjes in eikaars armen te kunnen drij ven. Maar hoe het dan ook zij, „Adven- do's" voorstellingen voldeden aan de eisen welke aan de vertoning van dergelijk lach- werk dienen te worden gesteld, zodat re gisseur F.A.J. Hunsche alle reden heeft met voldoening op zijn voorbereidende werkzaamheden terug te zien. Het tempo gaf dus over het algemeen geen enkele aanleiding tot een bedenkelijk gezicht. Want Henk Brederveld wist dit als de cen trale figuur steeds zeer verdienstelijk aan te geven, evenals hij de typering van deze in het komische nauw gebrachte boe melaar geestig volhield. Jammer dat zijn vreselijk slordige s- en z-klinkers, aan deze goede indruk zoveel afbreuk deden. Wat de overige rollen betreft, hebben de leden van „Advendo" zo langzamerhand voldoende toneelroutine opgedaan, om der gelijke, niet al te ingewikkelde persoon lijkheden de bedoelde gestalte te geven. Het gebruikelijke kwartet verliefde jonge lui, werd aldus door Nel Reekers, Truus Verdoeze-Kruize, Cor Hoogland en Theo Keirsgieter zonder veel onderling krachts verschil, op de juist^ manier rond gemaakt. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN I Op de belangstellende vraag van de havenmeester van Dorset in Engeland, waarom het 351 ton metende Nederlandse schip „Caribia" uit Groningen zo vrolijk over de hele lengte was gepavoiseerd, ant woordde een lid van de bemanning dat juist de was te drogen was gehangen. Vijf leerlingen van de Jan Campert- school te Driehuis hoorden vanmorgen, toen zij op weg naar school waren, erbar melijk gemiauw. Zij bevonden zich tussen Velserbeek en Waterland en gingen zoe ken. Na enige tijd vonden zij een kar tonnen doos, ergens onder een heg, waarin vijf jonge vervuilde poesjes van nog slechts enkele weken oud zaten. De jongens hebben de diertjes naar het Kerbert-asyl te IJmuiden gebracht, waar de poesjes nu worden verpleegd. Vrijwel elk jaar, om streeks deze tijd, menen mensen zich op een dergelijke ergerlijke manier als nu weer is gedemonstreerd, van ongewenste huisdiertjes te moeten ontdoen. Het is wei nig hartverheffend. Menselijker hebben de jongelui van de Jan Campertschool zich getoond. Soms kunnen grote mensen nog tets leren van kinderen. Gistermiddag zaten de Haarlemse meisjes Irma Henning van de Vondelweg en Loes Klingers uit de Van Nesstraat nog heerlijk in de zon aan de oever van het Spaarne, tussen Haarlem en Spaarn- dam, hun huiswerk te maken. Zij hadden althans leerboekjes opengeslagen in de hand. Op 1 juni zal hun plaatsje aan de waterkant waarschijnlijk worden inge nomen door een van de sportvissers, waaraan ook Kennemerland zo rijk is. Met ingang van die datum mag men namelijk weer met de hengel vrijelijk jacht maken op zoetwatervis. De hen gels kunnen weer uit het vet gehaald worden en de simmetjes van zolder. De Haarlemse hengelaars mogen niet klagen met zo'n mooi visvvatertje als het Spaarne bij de hand. Nu ja, mooi. Mooi, ja, voorbij de rietzoom. Irma en Loes zei den het zo kernachtig: „Van hier tot Spaarndam is het een troep langs de kant." Een afgedankte fauteuil, die half onder water in hun nabijheid staat, zet die woorden kracht bij. Zij zijn niet de enigen die het „een troep" vinden langs het Spaarne. Een le- Deze foto werd genomen ten zuiden van de Buitenrustbrug. Niet alleen tussen Haarlem en Spaarndam wordt rommel in het riet gedeponeerd. zer schreef ons: Mijnheer. Gaande van Haarlem naar Spaarndam via de Spaarn- damseweg kan men zich vermeien in de aanblik die de Spaarnoever biedt. Vorige week kon men daar' het volgende aantref fen: een clubfauteuil, schuurdeur, halve deur, matras (voor kinderledikant), idem (volwassen formaat), vloerkleed, zeil (zo wel opgerold als in stukjes), behang en een pak gewikkeld in jute en zorgvuldig dichtgebonden waarvan de inhoud mij on bekend is." De lezer had voorts nog veel meer rom mel gezien. Het werd echter zo ver moeiend om het allemaal op te schrijven. Hij zou graag antwoord op de volgende twee vragen krijgen: 1. Bestaat de mogelijkheid dat de ?emeen- tereiniging voor 1 juni (aanvang vissei- soen) langs de Spaarndamseweg haar zegenrijk werk doet? 2. Kan een deel van de bewoners van Haarlem en omstreken een zodanige her opvoeding ontvangen dat het er in de toe komst vanaf ziet het water en de water kant als vuilnisstortplaats te gebruiken? Op deze vragen zullen niet alleen zijn collega-hengelaars antwoord willen heb ben. Liefhebbers van de natuur en water kantdromers zeker ook. Drijvend, rottend vuil, waaraan olie koekt en dat stinkt be vordert het natuurgenot niet en doet hen gelaars en dromers op de vlucht slaan. De heer R. Eikendal, directeur van de gemeentelijke reinigingsdienst, verklaarde ons desgevraagd dat de oever van het Spaarne langs de Spaarndamseweg het zorgenkindje is van zijn dienst. Ondanks het feit dat mannen van de gemeentereini ging iedere eerste en derde woensdag van de maand een focht langs de oever maken om de rommel met pikhaken aan de kant te trekken en op wagens te laden, is er geen bijhouden aan. Vooral niet in de schoonmaaktijd, als men veel grote stuk ken kwijt moet. Die schoonmaaktijd is er tevens de oorzaak van geweest dat het schoonmaken van de Spaarneoever de laatste tijd wat in het gedrang is geweest. De ophaaldienst van grof huisvuil heeft het namelijk drukker dan ooit en kan het maar nauwelijks bijbenen, nu ook de lui lakviering heeft gezorgd dat er een ont stellende hoeveelheid vuil op de straten en in de grachten werd gedeponeerd. De heer Eikendal zegde echter toe. dat de gemeen tereiniging al het mogelijke zal doen de oevers van 't Spaame voor de aanvang van het vis- en zeilseizoen zo schoon mogelijk te maken. Als het publiek nu ook nog mee werkt, wel, dan waren we er. Irma Henning en Loes Klingers zaten aan het Spaame hun huiswerk te maken. „We hebben al op die stoel gestaan!" riepen zij. Het jongetje had, op zoek naar een mooi „stekkie" zijn hengeltje al meegenomen. Het plaatsje waar Irma en Loes zaten, stond hem kennelijk wel aan. Het Vaticaanse Concilie Op uitnodiging van de Rabanus Mau- rus Akademie zijn in het gesprekscen- trum in Königstein bij Frankfort rond honderd vooraanstaande rooms-katho- lieken en protestanten enkele dagen bij een gekomen om met elkaar van ge dachten te wisselen over het komende Vaticaanse Concile. Twee bekende theologen leidden de gesprekken in: van rooms-katholieke zijde de jonge hoogleraar van de universiteit van Tü- bingen, dr. Hans Küng, van protestant se zijde de Franse hoogleraar dr. Jean Louis Leuba uit Neuchatel. Sprekend over de verwachtingen wel ke onder de protestanten ten aanzien van het Concilie leven, verklaarde prof. Leuba dat naar zijn mening de eenheid der christenen ongetwijfeld het doel van het concilie is. Iedere christen moet de noodzaak van eenheid erken nen, omdat het onmogelijk is aan Chris tus te geloven zonder de christelijke eenheid te zoeken. Diep ging prof. Leu ba in op de kwestie van het pauselijk primaat, met name hoe het concilie de verhouding van leerambt en kerk con creet en voor de protestantse christe nen aanvaardbaar kan formuleren. De christenheid verwacht in dit opzicht be slissende verklaringen, meent Leuba. Men moet daarom reeds in de voorbe reidingen op het concilie niet spreken van terugkeer der protestantse christe nen, maar van pogingen om een echte eenheid der gescheiden christenen te bewerkstelligen. Dr. Hans Küng stelde dat het concilie reeds begonnen is De voorbereidingen Acht Afrikaanse methodistenpredikan ten zijn sedert het begin van de onlus ten in Angola na een oppervlakkige pro cedure terechtgesteld,. Dit is op te ma ken uit een uitvoerig rapport dat de „Methodist Division of World Missions", het leidende methodistisch zendingsor gaan in de Verenigde Staten, over de gevolgen van de opstand voor de Me- thodistenkerk in Angola heeft gepubli ceerd. Meer dan de helft van de 150 Afrikaanse pastors die de Methodisten- kerk in Angola dienden, zo bericht het orgaan uit „zeer betrouwbare bron nen", zijn, voor zover ze niet konden vluchten, gearresteerd. Ook de gezin nen van de predikanten zijn van moles tatie door blanke burgerbevolking en de Portugese troepen niet verschoond ge bleven. Groot is ook de schade die aan me thodistische kerken en scholen werd aangericht. Alleen al in de hoofdstad Loeanda zijn volgens het rapport uit New Vork zeven kerken en kapellen verwoest,,of zwaar beschadigd. Als motief voor de uitspattingen te gen de Methodistenkerk vermoedt men een ernstige verontwaardiging van de blanke bevolking van Angola tegen over de Verenigde Staten, met name van bepaalde plantagebezitters tegen over de methodistische opleidingsar- beid, dat wil zeggen de vorming van een kader van Afrikaanse leiders. Volledig stilgelegd is de baptistische zendingsarbeid in Angola, waar sedert het uitbreken van de rebellie tegen de Portugese overheidsinstanties tenminste 500 europeanen en duizenden Afrikanen het leven verloren. Dit hebben twee of ficiële vertegenwoordigers van het in ternationale baptisten zendingsgenoot schap in Londen verklaard na hun te rugkeer van een veertiendaagse oriën tatiereis door de Portugese kolonie. Weliswaar zijn tot nog toe alle bap tisten-zendelingen ongedeerd gebleven, maar de bevolking heeft de dorpen om de zendingsposten verlaten en is de bos sen in gevlucht of over de grens naar Kongo. Ook zijn bij wijze van voorzorgs maatregel zendelingskinderen met hun moeders uit meer afgelegen delen van het land naar de hoofdstad geëvacueerd terwijl anderen, met name in het grens gebied, op hun posten zijn gebleven, zijn wellicht belangrijker dan het con cilie zelf, meende hij. Daarom is het noodzakelijk alles na te laten wat de kloof tussen de gescheiden christenen zou kunnen verdiepen en alles te doen wat de toenadering dient. Deze rooms-katholieke vertegenwoor diger verwacht niet dat het komende concilie reeds een herenigings-concilie zal zijn. Negenhonderd jaar orthodox schisma en 400 jaar protestantse schei ding kunnen niet in één vergadering on gedaan worden gemaakt De niet-katho- lieke christenen moeten dan ook nuch ter zijn en nog niet hopen op directe deelneming aan het concilie. Maar het feit alleen al dat het concilie wordt gehouden, is met vreugde te begroeten. Als positief resultaat verwacht Küng dat het concilie zelf een wezenlijke bij drage zal leveren tot de vernieuwing der Kerk en wel door het verwerkelij ken van gerechtvaardigde protestantse, orthodoxe en anglicaanse verlangens. Verder mag men een positief en con creet woord van boete van het concilie verwachten, omdat ook de rooms-katho- lieken schuldig zijn aan de scheiding, zo wel als een woord van geloof en belij denis van de levende God. De verwach tingen rondom het concilie zijn, aldus dr. Küng, verwachtingen die de christe nen van elkaar hebben. Enige tijd geleden heeft de Duitse Aktion Sühnezeichen aangeboden in Rotterdam een oecumenisch centrum te doen bouwen. Dit aanbod is door de oecumenische raad van Rotterdam aanvaard. De raad heeft een werkcomité ingesteld om zich te beraden over de vraag hoe het pro ject kan worden verwezenlijkt. De bedoeling zou zijn in de binnen stad een centrum te bouwen dat een symbool is van de boetedoening die het doel der actie is. De Aktion Sühnezeigen meent dat de door de Duitsers zo zwaar geteisterde Maastad een duidelijk ken teken van deze boetedoening dient te krijgen. De kerkeraad van de gereformeerde k'èrk "ban" Utk hééft besloten weer een voorlezer in de eredienst in te schak- len. Vermoedelijk aldus het Centraal Weekblad (gereformeerd) is hij niet de eerste en... ook niet de laatste, ge zien de stemmen die van allerlei kan ten opgaan tegen de huidige gerefor meerde eredienst die steeds meer het karakter van een „éénmanszaakje" dreigt te krijgen. Ter gelegenheid van het laatste Paas feest zijn uit Isra61 enkele zendingen on gezuurd brood matses naar een aantal Joodse gemeenten in de Sovjet- Unie gezqnden. Het is de eerste maal dat men van Sovjet-Joodse zijde de wens hiertoe te kennen heeft gegeven. Daarnaast speelde Annie Keirsgieter-Veen- stra een intelligente mama, die de perike len van haar echtgenoot zo glunder en met inwendig plezier gadeslaat. Voorts namen Jans Reekers, mevrouw Hammer- de Witte en Jan Koster nog enige beproef de kluchtspeltyperingen voor hun geza menlijke rekening, waarvan nauwelijks be hoeft te worden vermeld, dat zulk een uit zonderlijk trio voor een daverend lach succes is voorbestemd. Waar liet hun dan ook allerminst aan heeft ontbroken. „Het collier" Bij het scheiden van de markt, nu de ene toneelvereniging na de andere het pu bliek haar laatste voorstelling van dit sei zoen komt aanbieden, heeft de personeels vereniging „De Plaatwellerij" nog een nieuw stuk uitgebracht. Dit was „Het col lier", dat door de schrijver Wim Bischot een spannende comedie in drie bedrijven werd genoemd. Deze ondertitel is stellig juist, omdat de auteur dit verhaal rond de mysterieuze diefstal yan een kostbaar col lier, van enige figuren heeft voorzien, die de heersende spanning van tijd tot tijd met een komisch intermezzo doorbreken. Ove rigens voltrekt de handeling zich langs de wegen der traditie, waarbij beurtelings elke optredende persoon voor verden king in aanmerking komt. Soms is de au teur royaler met dialogen, dan voor een permanente spanning gewenst zou zijn, ofschoon hem moet worden nagegeven, dat deze van diverse geestige bon-mots werden voorzien. Dit heeft echter niet kun nen verhoeden, dat de intrige in vernuft ver is achter gebleven bij de waarlijk bril jant geschreven thrillers, waar de schouw burgbezoeker vooral de laatste tijd zo dik wijls mee wordt verrast. Wij denken bij voorbeeld aan „Een moordverhaal", „Val strik voor een man alleen" en andere ver bluffende bedenksels. Bij dergelijke stuk ken vergeleken, moet „Het collier" het met veel eenvoudiger effecten stellen. Ofschoon er aan de andere kant voor het amateur toneel veel zwakker thrillers zijn geschre ven. In ieder geval heeft de toneelclub van „De Plaatwellerij" in gebouw „Concor dia" de speelbaarheid van dit stuk over tuigend bewezen. Mevrouw Clausen, die deze voorstelling weer regisseerde, had de spelers tot een verdienstelijk ensemble samengevoegd, waarin van de beschik bare krachten een oordeelkundig gebruik was gemaakt. Karakters als de languis sante Martine de Mendès en de doortas tende madame Révolté, het hoofd van de vrouwelijke Parijse politie, werden hier door mevrouw B. Beemster-Berben en mevrouw L. Thuyn-Tamboer zelfs bijzon der goed uitgebeeld. De dames G. de Bree, A. Druiven en A. Duin-Mosk waren in haar respectieve rollen weliswaar voldoende, doch zij moesten in deze twee typeringen toch haar meerdere erkennen. Bij de he ren nam J. de Graaf weer een geestig ge speelde Jean Louis voor zijn rekening, ge assisteerd door A. Hoogeland, die als de beroofde juwelier volop gelegenheid kreeg van zijn onthutsende gevoelens blijk te geven. Tenslotte was de bedrijvige expert Fernand, zoals deze door G. van Zanten werd gespeeld, eveneens ruim voldoende. Welke bezetting in totaal, voor dit ensem ble op zijn beurt een geslaagde seizoens- besluit heeft opgeleverd. Jan van Dam Vanmorgen is om ongeveer vijf uur op de Amsterdamseweg in de buurt van de Tunnel een auto die met grote snelheid reed geslipt en over de kop geslagen. De ongedeerde bestuurder van de wagen, een 40-jarige Duitser, verklaarde tegenover de Velsense politie dat hij had bijgeremd toen zijn wagen van het betonnen wegge deelte op het klinkergedeelte kwam. Zijn snelheid bedroeg op dat moment, aldus de Duitser, bijna honderd kilometer per uur. De auto, die zwaar beschadigd in een sloot neer kwam, is door een takelwagen van de Velsense politie naar het hoofd bureau in IJmuiden gebracht. Een 34-jarige arbeider bij de Hoogovens heeft maandagavond tijdens een ritje op een bandbrug een ernstige kneuzing aan zijn linkervoet opgelopen. Zonder dat iemand er erg in had was de man, die aan boord van de Arosa Sun woont, bij de kolenlosplaats van de Hoogovens aan Vel sense Hoflaan op een rijdende bandbrug gaan zitten. Toen deze brug een windzekering pas seerde (opstaande platen aan de zijkant van de brug) is de voet van de arbeider bekneld geraakt. De man die eveneens een shock had, is opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. Inbraak in het „Witte gebouw" aan de Trawlerkade Tussen zondagmorgen en maandagmor gen heeft men door middel van de ver breking van een ruit ingebroken in het zo genoemde „Witte gebouw" aan de IJmui- dense Trawlerkade. Op de bovenverdie ping van dit huis waar een filiaal van een apparatenfabriek is gevestigd, nam men ongeveer 150 gulden weg uit een bureau. Uit een lade in het koffiehuis, dat op de benedenverdieping is ingericht, stal men een bedrag van twee gulden. Ondanks de toenemende bevolking neemt de afzet van consumptiemelk in Nederland nu al gedurende tien jaren niet meer toe. Wel is dit nog het geval wanneer de kof fiemelk wordt meegeteld. Dit artikel ver tegenwoordigt nu al 12y2°/o van het tot ie verbruik van consumptiemelk en consum- tiemelkprodukten. Per hoofd van de be volking echter is het verbruik van alle melk en melkprodukten sinds 1951 met ongeveer tien percent gedaald, tenminste naar de hoeveelheid gerekend. De verkoop van melk in flessen in plaats van losse melk van koffiemelk en van room is evenwel duidelijk geste gen. In vele gezinnen wordt derhalve voor melk- en melkprodukten naar verhouding meer geld uitgegeven dan tien jaar geleden. Dit deelde drs. A. D. Imhülsen, directeur van de Nationale Coöperatieve Zuivelver- koopcentrale (N.C.Z.) te Amsterdam giste ren mede tijdens een causerie over de ver zorging van de afzet van zuivelprodukten in binnen- en buitenland, op de algemene vergadering van de Gelders-Overijselse Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken (G.O.Z.), -welke te Zutphen werd gehouden. Uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat in het eerste kwartaal 1961 aan woningen en andere gebouwen (zonder normaal onderhoud en werken van minder dan 2000) voor 649 min is geproduceerd Dit is 7 percent meer dan in hetzelfde kwartaal van I960. In de sector woningbouw bedroeg de produktie 334 min (stijging 6 percent). Voor enkele andere sectoren luiden de produktiebedra- gen als volgt: bedrijfsgebouwen voor de nijverheid 99 min (stijging 25 percent), bedrijfsgebouwen voor handel en verkeer 56 min (stijging 14 pet) en scholen 51 min (stijging 4 pet.). Het onderhanden zijnde werk steeg van 3292 min op 1 april 1960 tot 3710 min op 1 april 1961. dat is een stijging van 13 percent. Voor de woningbouw lag dit be drag 11 percent hoger. Gedurende het eerste kwartaal 1961 wer den 23.359 woningen in uitvoering geno men (eerste kwartaal 1960: 18.929 wonin gen). Hiervan was 59 percent opgedragen door particulieren. Het aantal voltooide woningen bedroeg 16.910 (eerste kwartaal 1960: 16.923), waaronder 11.047 of 65 per cent huurwoningen. Onder de 21.773 woningen waarvoor een gemeentelijke bouwvergunning werd afge geven (eerste kwartaal: 18.983) bevonden zich 8514 woningen (39 percent) in de zgn. vrije sector. Aan weg- en waterbouwkundige kapi- taalswerken werd in de verslagperiode 146 min geproduceerd. Dit is 20 percent meer dan in het overeenkomstige kwartaal van 1960. Een wrakke mand, aangespoeld tus sen de rietpollen. Een niet ongewoon beeld aan het Spaarne. l f

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5