Europa Cup voor Benfica (Portugal) Doelpaal stond overwinning van Barcelona in de weg „Psidium" won Epsom-Derby Nieuwe degradatieregeling overgangsklassers maakt competitie extra spannend L1IYCKS r - Coluna brak z'n neusbeentje Kraay (DOS) naar Feijenoord Fuchs gaat naar Feijenoord RED 1:# Portugezen buitten de kansen uit Nederlandse ploeg voor de „Tour de rAvenir" Italianen niet naar Leipzig frites saus Rustig verloop elfde etappe Hoofdklassers zijn voor verhoging aantal wedstrijden Langeweg blijft punt voor BAND r DONDERDAG 1 JUNI 1961 15 Geen toeval Robinson won etappe in Dauphiné Libéré Weddenschap Ronde van Italië Nieuw voorstel SPORTIEF 24.75 MODESCHOENEN KRUISWEG 50 - HAARLEM Wennen en verwennen Opticien WEBER Halimi krijgt revanche Van een speciale verslaggever) BERN, woensdagavond. Verwezen keek Czibor naar de doelpaal, waarop zijn vlammend schot was uiteengespat. De kwikzilver-vlugge Hongaar, die nu al enkele jaren het rood-paarse gestreepte shirt van F.C. Barcelona draagt, stond secondenlang ongelovig te kijken naar het wit-geschilderde hout. Op de tri bunes van het stadion Wankdorf in Bern, drie rijen achter mij, stortten twee Spanjaarden, de revers getooid met een enorme paars-blauwe rozet, zich snik kend in eikaars armen. Grote tranen zochten zich langzaam een weg over de gebruinde wangen van deze Barcelona- supporters: drie maal achtereen stond diezelfde doelpaal een Spaans doelpunt in de weg. Naar is komen vast te staan, heeft de linksbinnen Coluna van Benfica bij de botsing, die hij in het begin van de finale tegen Barcelona om de Europabeker in Bern had met linksachterspeler Foncho van Barcelona, een neusbeentje gebroken. Dit was niet het enige onaangename voor val voor de Portugezen. Want na het einde van de wedstrijd, toen de spelers van Benfica de Europa-beker in ontvangst zouden nemen, kreeg de voorzitter van hun club, Mauricio de Brito een hartaan val. Het duurde twintig minuten voor dat men de man weer tot bewustzijn had I weten te brengen. Het bleek, dat de emo- In de nog resterende vier minuten van was middenvoor Aguas om hem heen ge- tie van de overwinning te groot was ge de finale om de F.uropa-cup smeekten de flitst en trof de opspringende bal met zijn weest voor De Brito. duizenden Spanjaarden, die in lange co- hoofd. Doelman Ramallets keerde de kop-I - ■- --u 1 bal met moeite En plotseling liet Benfica zien, dat Por- V o et bal Hans Kraay, de 25-jarige stopperspil van DOS, zal dezer dagen een contract met Feijenoord tekenen. Naar verluidt, zou door de Rotterdamse landskampioen, een transfer van 65.000,zijn betaald. Kraay kwam vijfmaal voor het Nederlands elftal uit, „f linksbinnen Coluna missen, die na een bot- I De nieuwe ere-divisieclub Blauw-Wit Bet signaal was nog niet v harts sing versuft van het veld werd gedrag®?' heeft al voor haar rentree in de hoogste f f LJ me Maar 00k in deze Periode' toen eL sle(jhts klasse een belangrijk verlies geleden: trai- tochtelijk de doelpaal. Dezelfde paal, die tien Portugezen in het veld stonden, kon ner Frans Fuchs werd woensdag namelijk Barcelona de zege had onthouden, fcn ter- Barcelona niet doelpunten, al kwam doel- als trainer-coach gecontracteerd door man Pereira in ernstige moeilijkheden bij iandskampioen Feijenoord. De 45-jarige een hard, laag schot van de veropgedron- oostenrijker, de „kampioenenkweker", gen linkshalf Garay. Neen, tot een doel- wol-dt de opvolger van Sobotka, die een punt kwamen de Spanjaarden, ondanks aanbjeding van Basel FC accepteerde. De I bruisende aanvallen, nog niet- Daarvooi aanstelling van Fuchs gaat op 1 of 14 juli I moesten hun aanhangers wachten tot de jn Qver de juiste datum wordt vrijdag be- 21ste minuut. slist Rechtsbinnen Kocsis rondde een aanval met zo'n vervaarlijke kopstoot af, dat lonnes auto's en autobussen Bern 's och tends juichend waren binnengetrokken, hysterisch om een doelpunt. Het doelpunt, dat de sterrenploeg Barcelona op gelijke twee minuten yoor het Portugese doel kanthalfs Neto en Cruz| lieten gave passes naar hun voorhoede vloeien, die met snelle aanvallen recht door het midden doordrong tot in het strafschopgebied van Barcelona. Drie, vier maal achtereen legden de Portugezen een J U t mirts.nmni- patroon op de grasmat, dat glinsterde van neer: een oerhard schot van middenvoor kunstenaarsschap Evaristo vond spil Germano in zijn baan MaarBarcelona verhoogde, nadat deze in de minuut, voordat de Zwitserse aanvallen waren afgeslagen, het tempo. De scheidsrechter Dienst voor de laatste maal Pol,tugezen moesten enkele minuten hun floot. wijl hoog in de toren van het stadion de uitslag schitterde: Benfica 3, Barcelona 2, overspoelde de stroom van wild-juichende en springende Portugese aanhangers dc grasmat, Barcelona scheen in de eerste tien minu ten de rood-witte ploeg van Benfica een voudig onder de voet te lopen. Midden voor Evaristo begon met een omhaal, die Advertentie De Engelse draver Psidium heeft de Epsom-Derby, een van de „klassieke" En gelse races, over een afstand van ander halve mijl gewonnen. Hij had twee lengten voorsprong op de nummers twee en drie, respectievelijk Dicta Drake en Pardao. In aanwezigheid van Koningin Elizabeth van Engeland heeft outsider „Psidium" de 182ste Epsom-Derby gewonnen. De donker bruine hengst bezorgde met zijn eerste plaats zijn eigenaresse, mevr. Arpad Plesch, echtgenote van een uit Hongarije geboor tige bankier, een bedrag van bijna 35.000 pond sterling (ruim 350.000 gulden). Psi dium werd gereden door de Franse jockey Roger Poincelet. Het paard is getraind door de Brit Harry Wragg. Direct na de start nam Time Greine de leiding van het dicht aaneen gesloten veld. Terwijl de favoriet, het Franse paard Mou- tier, in de voorste linies streed, lag Dicta Drake, die als tweede zou eindigen, op een der laatste plaatsen. Na de laatste bocht voor de eindstreep ontwikkelde zich een hevige strijd, die door de naar buiten ge zwenkte Psidium werd gewonnen. Een foto-finish besliste dat de inmiddels sterk naar voren gekomen Dicta Drake tweede en het Engelse paard Pardao derde was. De Australische jockey George Moore, die voor deze Derby van uit Sydney was ko men overvliegen, voerde zijn hengst So- vrango naar de vierde plaats. „Psidium" (links) gaat met ruime voorsprong door de finish. (Telefolo) Wielrennen voor Evaristo begon met een omhaal, die doejman pereira de bal nauwelijks zag doelman Pereira koude rillingen moet (1.qj In dezelfde minuut was Benfica bij hebben bezorgd en op de rechtervleugel ng naagt Barcelona gekomen maar mid- dartelde de wondervoetballer Kubala langs de Portugese verdedigers, alsof ze niet be stonden. Spil Germano trapte eenmaal de bal van de doellijn, toen doelman Pereira machteloos in het gras lag. Linksback Angelo brak een'zoevend schot van links binnen Suarez af door zich met de ogen dicht voor de voeten van de Spanjaard te na naast Barcelona gekomen maar mid denvoor Aguas' duik naar de bekwame voorzet van linksbuiten Cavem schoot een decimeter tekort. De gelijkmaker kwam toch, al was het onverwacht. Een schijnbaar ongevaarlijke lage voorzet van Cavem slipte voor de voeten van de terugspringende spil Gensa- dicht voor de voeten van de Spanjaard te ng jangs en de snej meegekomen midden- werpen. Er was maar één ploeg die voet- voQr Aguas sch0ot hoog in(l-l). balde: Barcelona. De verdedigers van Benfica liepen rade- Follt loos doorelkaar en het zou niemand van de 30.000 toeschouwers hebben verwon- rood-witte vlaggen wuifden lang- derd, als de Portugese spelers in snikken durig boven de hoofden van de breed waren uitgebarsten. Maar toen kwam die iachende Portugezen. De vlaggen bleven uittrap. De trap, die het zelfvertrouwen zwaaien, want nog geen minuut later in de Portugese ploeg deed terugkeren, maakte doelman Ramallets de fout van Als een raket steeg de bal omhoog van 2jjn leven. Gehinderd door de laagstaande het gestrekte been van doelman Pereira ZOn, die hem recht in de ogen scheen, en kwam terwijl de verbaasde kreten raakte hij een hoge kopbal van rechtsbin- van het publiek nog niet waren verstomd nen Santana slechts half, en via de bin- seconden latex neer op de rand yan het nenkant van de paal sprong-4e bal met Spaanse strafschopgebied. Gensana, de een wonderlijk effect tegen de andere paal Spaanse spiL er beduusd van-. Voor-I etl daarna het veld in. Scheidsrechter dat hij zich realiseerde wat er gebeurde, Dienst was onverbiddellijk. Doelpunt, be- sliste hij, al poogden de opgewonden Span- jaarden hem met wilde gebaren tot ande re gedachten te brengen. 2-1 voor Benfica. Barcelona kwam terug. Kocsis kopte te- gen rechtshalf Neto aan, waarna de bal in de handen van de verbaasde doelman. Pereira sprong: linksbinnen Suarez mikte van tien meter afstand enkele meters te Hoewel Benfica in Bern in het begin van I kQ*0*g Barcelona was dicht bij een doel de wédstrijd om de Europa-beker tegen nt Het rustsignaal bracht de Portuge- Barcelona met 0-1 achterstond, hebben de zen veriichting. Portugezen toch de guprematie van de Het gpaanse offensief werd na de rust cnnv.^4urafon to HrvnrltrplrPn Pn nn I _i Spanjaarden weten te doorbreken en op de Europa-beker, die vijf jaar lang in han den van Real Madrid is geweest, beslag weten te leggen. De Portugezen wonnen het duel omdat Nu de landelijke honkbalcompetitie de eerstvolgende vijf seizoenen grondig van XJKZ 1 lCiUV.ll vcui iivi Kv-gj-ww»- ren zender twijfel doelman Costa Pereira, spil Germano, rechtshalf Neto en links binnen Coluna. Coluna werkte gedurende de gehele wedstrijd als een Trojaan, hij hielp bij de verdediging, was in het mid denveld te vinden en vond ook nog tijd om toen uit de masten een zee van licht over het veld werd uitgegoten, meedogenloos voortgezet. Garay kopte precies in de han den van Pereira, Czibor schoot meters- ue i-oriugezen wonnen net unci u...uu»koog 0ver. Benfica werd op eigen helft zij de weinige kansen, die zij zich schie- teruggedrongen. Maar wederom even pen ten volle uitbuitten. Barcelona beschik- onverwacht als bij het eerste doelpunt -1 cersjyoigenae v.ji se.zoe.wn te ongetwijfeld over betere spelers, hun scoorde niet Barcelona, maar Benfica. De struktuur zal veranderen is de pro o samenspel was voortreffelijk, maar het donkere linksbinnen Coluna zette achteloos degradatie regeling nu re.eds "c schieten liet te wensen of hun schoten zijn voet onder een hoog uit de achter- wijzigd. Voor de teams uit te hoofkUaae stuitten af op de solide muur van Benfica- hoede weggetrapte bal, en trof de uiterste en de eerste klasse blijft dit jaar8 verdedigers. linkerhoek van het Spaanse doel: 3-1 voor zelfde regeling gelden als voorheen Zo De helden van het Portugese elftal wa- Benfica. degradeert nummer acht ud de hoofdk as- - 1 - 1 se, terwijl de kampioen van de eerste klas- se de opengekomen plaats in gaat nemen. t„,,m Rarrpinns Zelden zal uit de eerste klasse degradeert ook de men op de Europese voetbalvelden scho- laatste Ploeg. De twee kampioenen win de ner spel hebben gezien, dan deze laatste overgangsklasse spelen een hele competi- denveia te vinaen en vona oor uug uju om i 35 minuten. Ragfijne combinaties trokken tie om een P*aa s ln e eers e asse- Angelo en Cruz in hun gevecht tegen Sua- de Portugese verdediging uiteen: de beide VoQr hgt overige is de pr0motie en de- rez en Kubala bij te staan. kanthalfs moesten hun defensie te hulp gradatie reSoluut gewijzigd. Zo zijn al- Ramallets, de doelman van Barcelona, snellen en ook de binnenspelers trokken J>egn dg nummers 2 én 3 zeker van een had niet zijn gelukkigste dag, evenmin zich verder terug. Kocsis kopte tegen de laats in de overgangsklasse 1962. De num- trouwens als Gensana en Verges. paal, een schot van Kubala trof diezelfde merg 5 6 7 en g degraderen naar de twee- Na de wedstrijd gaf de vice-president paal. Tergend langzaam rolde de bal over dg klas'se' Nummer 4 speelt met twee kam- van Barcelona, Campany, als commentaar de doellijn en stuitte via de andere paal ioenen van de tweede klasse een halve dat het onmogelijk was tegen het geluk te weer in het veld. Suarez hief de handen competitie om een plaats in de overgangs- vechten. Hij was van mening, dat de scho- ten hemel, Czibor staarde, als wilde hij het kjasse ten tegen de lat het beste bewijs waren, niet geloven, naar de scheidsrechter. Geen Qok -n de tweede kiasse wordt grote op dat Barcelona pech heeft gehad. doelpunt. ruiming gehouden: de nummers 7 en 8 de De trainer van Barcelona, Orizoala, ver Een kwartier voor het einde kreeg Bar- graderen naar de nieuw te vormen lande- kondigde, dat de Zwitserse scheidsrechter celona het verdiende doelpunt toch. Het e dgrde klasse De nummers 6 spelen Dienst het resultaat volkomen verkeerd was die zelfde Czibor. Met een halve om- mgt twge of drie ray0nkarnpi0enen een hal had beïnvloed, door het tweede doelpunt haal trof hij het Portugese doel, waarin vg competitie om een plaats in de tweede voor Benfica goed te keuren, omdat vol- Pereira (te laat) in de lucht zweefde. De klasse gens hem de bal de doellijn niet was ge- Spaanse achterstand was teruggebracht op Begrijpelijk is het dan ook, dat de strijd passeerd, en een doelpunt voor Barcelona 2—3. De Spanjaarden bleven hopen op de I dg overgangsklasse en tweede klasse bij- af te keuren. gelijkmaker. Tot vier minuten voor het zonder |ej js 2,0 hebben in de overgangs jaar de nederlaag van onze club vond einde Czibor weer de paal op de weg tus- ook zijn oorzaak in technische redenen", sen hem en de gelijkmaker vond. Het was zei Orizoala. „Dit Wankdorf-stadion is zeer zeker: de zege ging naar Portugal. Toen slecht gebouwd, omdat in een doel steeds Portugese supporters linksbuiten Cavem de zon schijnt. Ik heb,nog nooit een sta- in hun enthousiasme het rode shirt van het dion gezien, waar niét beide doelen in de I lijf scheurden, stonden tientallen Spaanse 1 zonneschijn staan, als de zon schijnt. Dit supporters zwijgend rond de doelpaal, die klasse A alle teams al verliespunten. Ook is de eerste maal dat ik zoiets meemaak", hen het kampioenschap van Europa had de favorieten PSV en ADO. ADO won de was ziin commentaar onthouden. vorige week van de Eindhovenaren, maar Linksbinnen Suarez van Barcelona was Benfica: doel: Costa Pereira; achter: 0p hun beurt moesten de ADO-ers verlies eveneens van mening, dat zijn elftal beter Goao en Angelo; midden: Neto, Germano accepteren van Thor en het Haarlemse voetbal had gespeeld dan de Portugezen I on rvn*: voor: Josa Aeosto. Santana, ITIJBB. dat zeer zwak begon, zelfs een De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft, in samenwerking met Joop Middelink, de coach van de KNWU, de volgende ploeg, bestaande uit amateurs en onafhankelij- ken, aangewezen voor de zg. „Tour de France de l'Avenir" (Ronde van Frankrijk van de toekomst): Huub Zilverberg (Goirle), Frits Knoops (Koningsbosch), Dick Groeneweg (Nu mansdorp), Jan Janssen (Nootdorp), Jan Hugens (Amstenrade), Emil Verstraete (Eede, Zeeland), Lambert van der Ven (Vlijmen) en Jean de Vries (Pringy, Frankrijk). Reserves zijn Mik Snijder (Halfweg) en Cees Lute (Castricum). Sjefke Jansen (Eslo) is ploegleider. Zoals eerder werd gemeld begint de Ronde van Frankrijk van de Toekomst op 2 juli in St. Etienne. De renners rijden vervolgens in grote trekken het verdere parkoers van de normale Tour de France. Evenals de professionals komen de deelnemers aan de Ronde van de Toe komst zondag 16 juli in het Pare des Princes in Parijs aan. De Brit Brian Robinson heeft woensdag de vierde etappe van de Dauphiné Libéré gewonnen. Hij legde de 233 km van Ro mans naar Villefranche-sur-Saöne af in 5 uur 48 min. 52 sec. Robinson nam hier door de leiding in het algemeen klasse ment over van de Duitser Wolfshohl. De Nederlander Lahaye werd ex aequo 15de geplaatst in 7.09.59. In het algemeen klassement is hij nu 17de in 16.59.03. Waterpolo Italië, Olympisch kampioen 1960, zal niet deelnemen aan het landenwaterpolotoer- nooi, dat het komende weekeinde in Leip zig wordt gehouden. Een reden voor hun wegblijven hebben de Italianen niet op gegeven. De deelnemende landen zijn thans Nederland. Oost-Duitsland. Hongarije en Joegoslavië. De wedstrijden worden gespeeld in het zwemstadion van Leipzig, waar in 1962 de Europese kampioenschappen zwemmen schoonspringen en waterpolo zullen wor den gehouden. nogal eens spelers afstaan aan het tweede negental, wat de rust in de ploeg niet ten goede komt. De tweede klasse B wordt een geheel Haarlemse aangelegenheid. Het pas gepro moveerde EHS 2 is samen met SC Haar lem 2 nog ongeslagen en zondag zullen deze twee ploegen uitmaken wie de sterk ste is. Onderaan staan EDO met -1 punt en TOG met -4 punten. De Amsterdam mers krijgen geen medewerking van de voetbalbestuurders. In de tweede klasse C wordt Quick kam pioen. Rood Wit bezet de tweede plaats, terwijl ook HHC 2 nog een belangrijke rol kan gaan spelen. Het pas gepromoveer de Terrasvogels heeft moeite zich aan te passen. Tot nu toe werden slechts twee gelijke spelen behaald Honkbal Dat is nu eenmaal zo in deze sport," zucht te hij. „Als wij de gelijkmaker hadden kun nen scoren, zouden wij zeker ook gewon' nen hebben", was zijn overtuiging. Kocsis, de Hongaarse speler, die ook in Kocsis en Czibor. 1954 deel uitmaakte van het wonderteam dat op zo'n sensationele wijze de finale van de wereldkampioenschappen tegen West-Duitsland verloor, huilde als een kind. „Het is precies als in 1954. Ook nu hadden wij het beste elftal, en toch ver loren wij". Crahay, de president van de Europese Voetbal Unie zei, dat „Barcelona in de tweede helft buitengewoon goed speelde. Maar het geluk was niet bepaald op hun hand." De doelman van Benfica, Pereira zei. dat Barcelona de wedstrijd reeds na de eerste vijftien minuten had verloren. Maar hij veegde er eerlijk aan toe: „Wij hebben ook veel geluk gehad". en Cruz; voor: Jose Agosto, Santana, TIJBB, dat zeer zwak begon, zelfs een Aguas Coluna en Cavem. keer niet opkwam, maar nu met een scho- Barcelona: doel: Ramallets; achter: Gra- ne lei kan beginnen, om dreigende degra- cia en Foncho; midden: Verges, Gensana datie te ontlopen. en Garay; voor: Kubala, Suarez, Evaristo, De grote verrassing is wel de_ tweede Advertentie over haring-p1 salade plaats van HFC Haarlem, dat als enige ploeg nog ongeslagen is. Weliswaar heb ben de Haarlemmers nog geen sterke te genstanders ontmoet, maar zaterdagmid dag krijgt HFC Haarlem de kans om aan de leiding te komen als PSV op bezoek komt. In de overgangsklasse B is alleen het pas gepromoveerde Storks nog ongeslagen. De positie .van RCH, Kennemerland en Roos- wijk is hoopvol, maar kampioenskandida ten zien we niet in deze ploegen. Opmerke lijk is de bescheiden positie, die het 40- jarige Blauw Wit op de ranglijst inneemt. In de tweede klasse A bezetten de Haar lemse vertegenwoordigers de laatste twee plaatsen. THB speelt goed honkbal, maar heeft een te zwakke aanval. Schoten 3 moet De standen zijn: Overgangsklasse A: Tweede klasse A: PSV 5—8 V V G A 2 5—9 HFC Haarlem 4—7 RFC 5—8 ADO 5—6 Sparta 3 5—6 SVV 5—5 Storks 2 4—4 Thor 5—4 Feijenoord 5—4 Laakkwartier 5—4 Rivalen 5—3 H C K 2 3—0 Schoten 3 4—2 T Y B B 4—0 THB 5—2 Overgangsklasse B: Tweede klasse B Storks 5—10 E H S 2 5—10 Sparta 2 5—8 SC Haarlem 2 4—8 RCH 5—7 Spartaan 4—4 Kennemerl. 5—5 Bloemendaal 2—2 Rooswijk 4—4 T I W 3—2 Tjikalong 4—2 Volewijck. 2 4—1 Blauw Wit 5—2 EDO 2 3—(-1) O V V O 2 5—0 TOG 3 3—(-4) Tweede klasse C: Quick 5—10 WVHEDW 2 3—3 Rood Wit 4—6 Terrasvogels 3—2 Shell 4—5 Ajax 2 5—2 H H C 2 3—4 JOS 5—0 De Nederlandse auto-coureur Ben Pon heeft de weddenschap, die hij drie jaar geleden met HVC-vsetballer Mar cus Sloot, verloren. De weddenschap Marcus zou gedurende drie jaar niet roken en drinken die eigenlijk als een grapje was begonnen, is de HVC-er ernst geweest. Drie jaar lang heeft hij geen sigaret geroo.kt en geen druppel sterke drank naar binnen gekregen. Binnen enkele weken zal nu ook Pon zijn aandeel waar maken. Tot grote vreugde van Marcus overigens. De in zet txets namelijkeen personen auto. De elfde etappe van de Ronde van Italië heeft geen schokkende veranderingen te weeggebracht in de algemene rangschik king. Slechts de hoog geklasseerde Italiaan Balmanion raakte, evenals de Spanjaard Federico Bahamontes, zeventien minuten achterop en verdween uit de voorste linies. Leider Anquetil had het dan ook niet al te moeilijk. Een groepje met wat min dere goden mocht ongeveer halverwege de rit een voorsprong nemen, maar toen zich later Pambianco, Brugnami en Massignan bij de leiders voegden, zorgde de Frans man er wel voor, dat de voorsprong niet te groot werd. Aan de finish bedroeg de winst ongeveer drie minuten. De Italiaan Chiodini won in Teano de spurt voor zijn landgenoot Liviero en de Ier Elliott, die tegen de Italiaanse'samenwerking niet op gewassen bleek. De uitslag was: 1. Chiodini It.) 7.06.58; 2. Liviero (It.); 3. Elliott (Ierl.); 4. Bretan (Sp.)5. Pellegrini (It.). Een peloton met de favorieten Anquetil (Fr.), Gaul (Lux.), Van Looy (België) en Defillippis (It.) arriveerde met een achter stand van 3 min. 01 sec Van de Nederlanders finishte Stolker in het eerste peloton dat een tijd kreeg toe gewezen van 7.09.57 en Piet van Est in het tweede, dat ex aequo als 58ste werd ge klasseerd in 7.26.58. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Anquetil (Fr.) 48.48.38; 2. Suarez (Sp.) op 56 sec.; 3. Van Tongerloo (Belg.) op 1 min. 42 sec.; 4. Pambianco (It.) op 2 min. 16 sec.; Junkermann (Did.) op 2 min. 59 sec.; 6. Poblet (Sp.) op 3 min. 30 sec.; 7. Fischer- keller (Did.) op 3 min. 33 sec,; 8. Van Looy (Belgop 3 min. 47 sec.; 19. Stolker (Ned.) op 9 min. 41 sec.; 59. Piet van Est (Ned.) op 33 min. 23 sec. Afgevaardigden van de acht hoofdklasse teams hebben een nieuw voorstel bespro ken; een voorstel, dat er wederom op ge richt was om tot meer wedstrijden te ko men. De vergadering, die werd geleid door Han Urbanus, bleek unaniem voor het nieuwe voorstel, dat het aantal wed strijden voorlopig op 21 brengt, waarin bij een volledig doorgevoerde vijfdaagse werk week 28 wedstrijden gespeeld zullen wor den. Meer wedstrijden spelen en toch nog een vrije dag voor de spelers, dat was de strekking van de nieuwe poging, om van de veertien competitiewedstrijden af te ko> men. Meteen waren de tegenstanders van de „doublés" voor, omdat op deze manier hun bezwaren zaterdag en zondag spe len wegvielen. De geestelijke vader van dit voorstel, Gé Hoogenbos, heeft het vol gende voorgesteld: op zaterdag worden enkele wedstrijden gespeeld, op zondagen „double-headers." Op deze manier speelt een ploeg zeven enkele en zeven dubbele wedstrijden, in totaal dus 21. Dit is zeer eenvoudig te realiseren. Wij geven een voorbeeld. De eerste week heeft het volgende programma: zaterdag: EDO een enkele wedstrijd thuis, Schoten een enkele wedstrijd uit. Zondag: EHS een double thuis, HHC een double uit. Twee de week: zaterdag HHC een enkele wed strijd thuis, EHS een enkele wedstrijd uit. Zondag: Schoten een double thuis, EDO een double uit. Enz. Dit schema is ook in de lagere klas sen eenvoudig toe te passen. Bovendien heeft men niet meer tijd nodig dan bij de huidige competitie. Men wil zelfs voorstel len om de competitie pas op 15 mei te laten beginnen. Ook behoeven er geen ex tra reiskosten gemaakt te worden. Wanneer de vrije zaterdag volledig door gevoerd is, kan men ook op zaterdag dou bles gaan spelen, waardoor het aantal wed strijden op 28 kan komen. Een en ander zal op papier worden ge zet om aan het bondsbestuur voor te leg gen. De voorzitter van Schoten, de heer Pols, stelde voor, dat indien de volgende competitie volgens dit patroon wordt ge speeld, ervaringen uit te wisselen aan het einde van het seizoen en dqn pas te be slissen of men dit systeem zal handhaven Advertentie en toch niet zwaar I in sterk varkensleer, gebroken wit en cognac Beverwijk Gouda VRIJ PARKEREN Schaken Het internationale schaaktoernooi in Amsterdam is woensdag voortgezet met de partijen van de zesde ronde. De uitslagen waren: Bernstein (Fr.)Tan (Indonesië) afgebr.; Donner (Ned.)Kuypers (Ned.) 10; Wade (Nieuw-ZeelarjdCrabbendam (Ned.) remise; Langeweg (Ned.)Johner (Zwits.) 10; Ensvoldsen (Den.)De Rooi (Ned.) 10; Van den Berg (Ned.)Wolthuis (Ned.) remise. De stand luidt nu: 1. Langeweg 6 pnt.; 2. Donner 5 pnt.; 3. Wade 4% pnt.; 4. Ens voldsen 4 pnt; 5. en 6. Crabbendam en Kuypers, beiden 3 pnt.; 7. Van den Berg 2'/z pnt.; 8. Tan 2 pnt. en 1 afgebr. partij; 9. Johner 2 pnt.; 10. Wolthuis IV2 pnt.; 11. De Rooi 1 pnt.; 12. Bernstein Vz pnt. en 1 afgebr. partij. Advertentie Geloof niet in het sprookje dat uw ogen wel wennen aan het felle zonlicht. Uw ogen zijn een kostbaar bezit en een zonnebril is niet kostbaar. Verwen uw ogen met een zonnebril van Grote Houtstraat 166 bij de Houtbrug De Ier John Caldwell, die dinsdagavond in Londen het wereldkampioenschap in het bantamgewicht op Alphonse Halimi ver overde, zal opnieuw in een titelgevecht tegen de Fransman uitkomen. Het gevecht zal 26 september of 31 oktober in het Lon- dense Wembley-stadion worden gehouden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15