Aantal auto-slaaptreinen dit seizoen aanzienlijk uitgebreid HENSEN Juridisch steekspel in kort geding Worms-Van der Kuil AGENDA en Negen doden in het verkeer SNELFIX VOLVO „Wat ben jij al prachtig bruin!'7 Vast vrij-vervoerbewijs voor militairen Tweede Kamer is vóór vernieuwing Woningwet Geëiste stukken zijn van cliënt Zeggen ze dat ook tegen UP Begum koninklijk onderscheiden Jhr. J. Six van Hillegom en echtgenote omgekomen Sleepreis met bijzondere ballast Zomerweer blijft nog weg Motel bij Arnhem geopend Honderden bedrijven opgelicht ël DONDERDAG 1 JUNI 1961 Grote belangstelling van vakantiegangers overalls 2-delig vanaf 18.85 voor al uw werkkleding natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 Haarlem V elsen-IJ muiden Heel weinig NAVIX SUN-FOAM is voldoende voor heel veel zon! Vers brood niet vroeger dan tien uur Voor vierde keer in villa ingebroken mmmm van Ceta-Bever hoofd-agent ffft £a TjkUO&ttUtoH topkwaliteit OVERVEEN TEL. K 2500 18997 - 55602 11123 Twintig officieren van Marinereserve beëdigd Gaat u met vakantie? Ook Den Haag krijgt melksanering Kleuter verdronken Militairen eerder met langer weekeindeverlof të WEERRAPPORTEN 3S 4 E Het reisseizoen Is deze week bij de Europese spoorwegen begonnen met een belangrijke uitbreiding van het aan. tal autoslaaptreinen. Woensdagmiddag werd de wekelijkse verbinding tussen Amsterddam-'s Hertogenbosch en Avig non met geheel nieuw materieel hervat, vrijdag vertrekt eveneens van het Am- stel Station de eerste auto-slaaptrein naar Domodossola aan de Italiaanse grens. Deze mogelijkheid voor Neder landse vakantiegangers-autbezitters be staat deze zomer voor het eerst. Voor beide auto-slaaptreinen blijkt de belangstelling reeds thans bijzonder groot te zijn. In februari al beschikten de Ne derlandse Spoorwegen over een heel lijst, je met gegadigden voor de trein naar Avignon, voornamelijk automobilisten die het vorig jaar met deze comfortabele overbrugging van de afstand tussen huis en vakantieverblijf hadden kennisgemaakt. In 1960 werden gedurende de twee maanden dat de trein reed, 170 auto's ver voerd, thans zijn er al meer dan 1000 ge boekt, waarvan de eerste 52 inmiddels in Avignon zijn aangekomen. De duuf van het seizoen is dan ook verdubbeld tot de periode juni tot en met september. Het volgend jaar zullen de auto-slaaptreinen al in april gaan rijden. De verbinding via de Simplontunnel met Domodossola is voorlopig wegens de in Zwitserland geldende beperkingen en ook door Duitse organisatorische stroefheid slechts voor 40 Nederlandse auto's per trein mogelijk. De capaciteit van de trein naar Avignon is aanmerkelijk vergroot. Nieuw Frans materieel Dit is een gevolg van de ingebruikne ming van spiksplinternieuw Frans mate. rieel dat door de deskundigen als een top prestatie van technisch raffinement wordt beschouwd. Deze dubbeldekswagens, welke maximaal tien auto's kunnen bevatten (zes beneden, vier boven), zijn 17 meter lang en drie meter breed. Het eigen gewicht bedraagt 15 ton, het laadvermogen tien ton Flexibele geleiderollen, die beschadiging van de banden voorkomen, maken het mo gelijk twee kleine wagens naast elkaar te plaatsen. Bijzonder vernuftige klemmen houden elke auto muurvast op haar plaats. Ook Advertentie blauw en khaki Jasje of broek los bij te kopen het op en afrijden is zeer eenvoudig, al heeft de automobilist daar geen zorg over, want dat gebeurt door chauffeurs van Van Gend en Loos. Bovendien zijn dit de enige goederenwagens in Europa die met een snelheid van 140 kilometer per uur kunnen rijden, zodat zij in Frankrijk aan de mees te sneltreinen kunnen worden aangehaakt. Als regel zullen in Amsterdam vier en in 's Hertogenbosch twee van deze dubbel dekkers beschikbaar zijn, maar er is vol doende materieel zowel voor passagiers als voor auto's beschikbaar om de trein naar behoefte te kunnen verlengen. De kans bestaat dat de Nederlandse Spoorwegen en Defensie binnenkort zullen afstappen van het systeem van met de hand uitgeschreven vrij vervoerbewijzen voor militairen, in verband met de admi nistratieve rompslomp die dit aan beide zijden met zich meebrengt. Er wordt over leg gepleegd over een plan voor een vast vrij-vervoerbewijs waarop de militairen eenmaal per veertien dagen kunnen reizen. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft in grote lijnen haar instemming betuigd met de voorge stelde vernieuwing van de Woningwet, waardoor onder andere de mogelijkheid wordt geopend dat de gemeenten verplicht worden ten aanzien van geluidswering en leidingen voorschriften op te nemen in de bouwverordening. Over de inhoud van de ze voorschriften kunnen van rijkswege eensluidende regelen worden gesteld. De vernieuwing van de Woningwet is ter ter hand genomen omdat de bepalin gen betreffende de ruimtelijke ordening uit de Winingwet zijn gelicht en in een aparte wet zullen worden geregeld. Minister Van Aartsen gaf toe dat er materieel niet zo veel verandert, maar als een wet door om standigheden op de helling komt, verdient het aanbeveling in de praktijk gebleken bezwaren te ondervangen. Allerlei mogelijke maatregelen, die wa ren gebaseerd op de tijdelijke Wederop- bouw-wet, zijn nu opgenomen in de Wo ningwet. Iets nieuws betekent dat dus niet. Van de herziening van de*Woningwet wil de Kamer echter gebruik maken om op enkele punten veranderingen aan te bren gen, waartoe een aantal amendementen is ingediend. Met de behandeling daarvan zal de Kamer zich vandaag bezighouden, waarna kan blijken of er iets van wezen lijke betekenis verandert. Voor de president van de Haagse rechtbank heeft gisteren het kort geding gediend tussen de Haagse schroothandelaar, de heer L. Worms en de Haagse advocaat mr. W. D. van der Kuil. Door dit kort geding, dat een onderdeel vormt van de actie van de heer Worms inzake de schrootfraude, wil deze een gerechtelijke uitspraak ver krijgen die de heer Van der Kuil zou verplichten bewijsmateriaal, dat de heer Worms nodig heeft om zijn beschuldiging tegen de heer D. P. Spierenburg, vice-voorzitter van de Hoge Autoriteit van de K.S.G., waar te maken, aan de heer Worms te verstrekken. De heer Spierenburg heeft namelijk een aanklacht wegens smaad ingediend tegen de heer Worms. Mr. B. J. Pot, advocaat van de heer Worms, stelde dat het bewijsmateriaal waarover de heer V. d. Kuil zou beschik ken met spoed op tafel moet komen in ver band met het algemeen belang dat hiermee gediend zou zijn. Mr. V. d. Kuil heeft mijn cliënt deze stukken toegezegd, en het is een fatsoenskwestie dat hij ze, nu de heer Worms ze nodig heeft, ook verstrekt. Mr. C. Croon, die de heer V. d. Kuil verdedigde, begon met te zeggen dat zijn cliënt bewondering heeft voor „de gigan tische strijd van de heer Worms tegen het onrecht." Maar dit geeft hem niet het recht om de stukken waarom het waar schijnlijk gaat, op te eisen, want die zijn het bezit van een cliënt van de heer V. d. Kuil. De heer V. d. Kuil had zich, na een gesprek met de heer Worms, om hem te helpen, tot een van zijn cliënten gewend waarvan hij wist dat deze over gegevens beschikte over de schrootfraude. Deze cliënt had toegezegd ze ter beschikking te stellen van de „vertrouwenscommissie die het onderzoek voert in de schrootfrau de en aan de officier van Justitie, njt- ris. Maar toen de heer Worms voortijdig ruchtbaarheid gaf aan een en ander, heeft hij deze toezegging ingetrokken. Het zou inbreuk maken op de beroepsplicht van mr. V. d. Kuil, indien hij ze toch zou ge ven. „Dit is onmogelijk, dè president van het Gerechtshof zou mijn cliënt net zo goed kunnen veroordelen om in een raket naar de maan te vliegen en over een uur weer terug te zijn," aldus mr. Croon. Trouwens hij heeft geen papieren, want die heeft hij nooit gekregen van zijn cliënt. c Concertgebouw: Vandaag 20.15 u.: Zo- merconcert N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Enkele reis naar de hel", 18 j. Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De vruchten zijn rijp", 18 j. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Het gezicht achter de spiegel", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u„ zondag tevens 16.30 u., echter dinsdag 14 en 20 u.: „Aan de justitie ontkomen", 18 j. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Eddie in vuur en vlam", 14 j. Van vrij dag af 14, 19 en .21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Handel in minderjarigen", 18 j. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „De hel van Saipan", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Big Sam", 14 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15.: „Een stem in de mist", 18 j. Vrijdag 20.15 u., zaterdag en zondag 19 en 21.15 u. „Mijn man is bij de FBI", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Winden waaien om de rotsen", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u. zondag tevens 16.15 u.: „Het begon in Napels", 14 j. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „De vrouwendoder", 18 j. Vrijdag en za terdag 14.30, 19 en 21.15 u en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geld, vrouwen en revolvers", 14 j. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Op de drempel van het leven" 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Maak 't niet te bont" a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 u.: „Het mysterie van het zwarte mu seum", 18 j. Vrijdag tot en met zondag 20 u.: „Dat doen wij nog eens over", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 juni ere-expositie t.g.v. de 90ste verjaardag van Oscar Mendlik. Dagelijks 10-17 u., zon dags 14-17 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 juli expositie van teke ningen en grafiek van Frans Hollaardt. Da- gélijks 10-22 u. Kunstcentrum De Ark (Nieuw Heiligland 1-3): Tót 3 juni expositie van schilderijen en penseeltekeningen van C. A. Feldmann. Dagelijks 9-17 u. tevens ma., wo. en vr. 18-20 u. Museum Het Huis Van Looy (Kampêr- laan): Tot 26 juni expositie „Drie eeuwen prentkunst" (keuze uit verzameling D. Harting). Dagelijks 10-17 u. zondags 13-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem 26 mei.) DONDERDAG 1 JUNI City Theater, 20 u.: „Kat op een zinken dak". Rex Theater, 20 u.: „Trommelvuur Monte Cassino". VRIJDAG 2 JUNI City Theater, 20 u.: „Winden waaien om de rotsen" (geprolongeerd). Rex Theater, 20 u.: „De Jantjes". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14—16.30 u. heet op Een twistpunt vormde tussen klager en pleiter de vraag om welke papieren het nu eigenlijk ging. Om alle papieren die er kunnen zijn, stelde mr. Pot. Zo er papie ren zijn, kan het alleen het rapport van de cliënt van de heer V. d. Kuil zijn, aldus mr. Croon, en dat krijgt u nooit, net zo min als de naam van de cliënt van de heer V. d. Kuil. De president van de Rechtbank zal, na eventueel mr. Maris ge hoord te hebben, waarschijnlijk dinsdag vonnis wijzen. Advertentie Oók U kunt in record-tijd mooi bruin worden want „NAVIX SUN-FOAM" is er! „Navix Sun-Foam" komt uit Scandinavië, waar het reeds door duizenden gebruikt wordt en is nieuw voor Nederland. „Navix Sun-Foam" is een micro-scnuimende zonnebrandolie die een frisse, niet klevende filter-film op Uw huid legt, waardoor U record-snel gebruind wordt. „Navix Sun- Foam" verwaait niet en strijkt gemakkelijk uit Een heel weinig „Navix Sun-Foam" is al voldoende voor heel veel zon. Gun Uzelf het succes van deze zomer! Wordt ook snel „Navix"-bruin. Prof. Diepenhorst. Tot voorzitter van de Vereniging van Reclasseringsinstel- lingen is in de plaats van mr. E. L. M. H. baron Speyart van Woerden benoemd prof. mr. I. A. Diepenhorst, rector magni ficus van de Vrije Üniversiteit te Amster dam en lid van de AR-fractie in de Eerste Kamer. Eervol ontslag. Aan de heer Geuze is op zijn verzoek per 1 juni eervol ontslag verleend als burgemeester van Aagte- kerke. Pensioenfonds opticiënsbedienden. De Federatie van Nederlandse opticiënsorga- nisaties heeft op haar jaarvergadering in Tilburg besloten een bedrijfspensioen fonds in het leven te roepen voor de werk nemers in het opticiënbedrijf. Gelet op het kleine aantal werknemers in deze branche zal het fonds geen zelfstandig bestaan voeren, doch worden ondergebracht bij een of meer levensverzekeringmaatschap pijen. Koningin Juliana heeft de Pakistaanse ambassadrice in ons land, de begum Lia- quat Ali Khan benoemd tot grootkruis in de orde van Oranje Nassau. Zoals bekend is, zal de begum, die deken van het corps diplomatique is, binnenkort ons land ver laten. Zij ontving de onderscheiding, toen zij op Soestdijk door Koningin Juniana werd ontvangen. De vier samenwerkende bakkers- patroonsorganisaties in Amsterdam hou den vast aan verkoop van vers brood van tien uur af. Zij delen dit mee in een ver klaring naar aanleiding van de lopende onderhandelingen over een landelijke C.A.O. voor het bakkersbedrijf. Vervroe ging van het tijdstip verslechtert alleen maar de situatie en leidt tot meer nacht arbeid, aldus de verklaring. Vannacht is voor de vierde maal binnen zeer korte tijd ingebroken in een villa in Bussum, waarbij alle tafelzilver is mee genomen. Het was in een villa aan de Bur gemeester 's-Jacoblaan, bewoond door een arts. Men is door middel van een valse sleutel binnengekomen. De totale waarde van het gestolen tafelzilver bedraagt ruim f 10.000. Bij een verkeersongeval op de rijksweg RotterdamYpenburgAmsterdam onder Roelofarendsveen zijn de 70-jarige jhr. J. Six van Hillegom uit Amsterdam en zijn 69-jarige echtgenote om 't leven gekomen. Naar getuigen hebben verklaard reed jhr. Six van Hillegom in zijn auto met grote snelheid in de richting van de hoofdstad. Plotseling ging de wagen slingeren en raakte in een sloot. De bestuurder en zijn echtgenote werden uit de auto geslingerd. Jhr. Six van Hillegom was vrijwel op slag dood, zijn vrouw overleed enige tijd later. Jhr. J. Six van Hillegom was achtereen volgens procuratiehouder bij de Ver. In dische bosexploitaite „Mijen Semarang", directie-secretaris bij „Javahout" in Am sterdam en voorts was hij verbonden aan de Nederlands-Amerikaanse Kamer van Koophandel en de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Duitsland. Hij was lid van de raad van beheer en later president- directeur van de Amstelbrouwerij en com missaris daarvan, commissaris van de Deli-maatschappij, president-commissaris van hotel „Krasnapolsky" en commissaris van verschillende andere hotels en bedrij ven. Voorts was jhr. Six voorzitter van de VVV Amsterdam en van de provinciale VVV Noordholland, alsmede lid van het algemene bestuur van de ANVV. Op de hoofdweg in Amsterdam is de twaalfjarige scholier J. Berkhout op „ijn fiets aangereden door een bestelauto en overreden door een hem achterop komende auto. De jongen overleed ter plaatse. Op de rijksweg ZwolleMeppel is de 38-jarige gehuwde vertegenwoordiger H. Bazuin uit Groningen om het leven komen. De man naderde Zwolle, waar een chauffeur juist bezig was zijn vrachtauto de weg op te draaien om eveneens in de richting van Zwolle te rijden. Hij schijnt daarbij niet voldoende te hebben uitge delbasisfractuur opgenomen in het zieken huis in Apeldoorn. Voor het ondergaan van een schedeloperatie werd hij daarna naar Zwolle overgebracht- Tijdens dit ver voer overleed hij. In Lunen (N.B.) is de 64-jarige heer H. uit Gendt bij Eist, toen hij per fiets de rijksweg overstak, door een bestelauto aangereden. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis in Nijmegen vervoerd. Bij aankomst was hii ai overleden. Nederlander in Spanje omgekomen De 41-jarige zenuwarts in Alkmaar, dr. F. M. M. van der Hoeven, is bij een verkeersongeluk in Spanje om het leven gekomen. Zijn echtgenote verkeert in levensgevaar. Hoe het ongeluk gebeurd is, is nog niet bekend. Dr. Van der Hoeven werd met een schedelbasisfractuur in een ziekenhuis in Spanje opgenomen, waar hij woensdag is overleden. Mevrouw Van der Hoeven liep een zware hersenschudding en een kaakfractuur op. Het echtpaar was in Spanje op vakantie- Het gezin Van der Hoeven telt acht kinderen van drie tot zestien jaar. Advertentie Lijm zonder klemmen met De eerste kolossale opslagtank uit een serie van vier die gebouwd worden door de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij in Amsterdam voor de twee de rubberfabriek van de Shell in Pernis is bij de werf te water gelaten. De 25 meter lange tank, die een doorsnee van ruim elf meter heeft, zou eerst op een Advertentie rayon Haarlem Op het vliegveld in Valkenburg zijn twintig officieren behorende tot de Koninklijke Marine-reserve beëdigd. In een korte toespraak gaf de com mandant, kapitein ter zee vlieger J. C. Petschi, een toelichting op de betekenis van de eeds-gelofte-aflegging. De M.L.D.-kapel zorgde voor de muzi kale omlijsting. Na de plechtigheid in mie zerige motregen had een parade plaats voor de nieuwe officieren. Tot hen be hoort de luitenant ter zee van de code- dienst der derde klasse R. K. Keur uit Zandvoort. van en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE Onder grote belangstelling is het zeven de motel in Nederland, gelegen in de om geving van Arnhem bij rijksweg 12, geo pend door burgemeester Matser van Arn hem. De directeur van de V.V.V. aldaar, de heer J. Vet, betoogde dat motels in Neder land een onderlinge afstand dienen te heb ben van veertig tot vijftig kilometer. De verwachting is dat in 1970 over de rijkswe gen 12 en 50 per dag 30.000 auto's zullen rollen en dat twee percent van deze auto's dus 600, zal stoppen bij motels. De logiescapaciteit van het nieuwe mo tel bedraagt 32 bedden, maar kan even tueel worden opgevoerd tot 140. Het par keerterrein biedt plaats aan 120 auto's. Er is een volledig service-station voor de auto's van de gasten. Als laatste grote stad in het westen des lands gaat Den Haag op maandag de melksanering invoeren. Hiermee zal 75 percent van ons land op dit gebied ge rationaliseerd zijn. Van de ongeveer 600 melkhandelaren in Den Haag doen er slechts 15 niet mee aan de regeling. De stad wordt verdeeld in sectoren, ieder bestaande uit drie wij ken. ponton over zee worden versleept, me hiervan is later afgezien. De tank, die uit twee halve bollen en een cilindrisch middenstuk bestaat, is op een speciale wijze geballast, zodat het ge vaarte tijdens de sleepreis recht op de zee blijft liggen. Ook het sleepmateriaal moest op een bijzondere wijze bevestigd worden, daar aan de tank niet mocht worden ge last. Twee havensleepboten van de rederij v.h. gebroeders Goedkoop namen deze eerste tank woensdagmiddag om halfvijf in Amsterdam op sleeptouw en leverden haar tegen acht uur af in IJmuiden. Vanmorgen vroeg is de zeesleep boot „Titan" van bureau Wijsmuller, aan welke maatschappij het trans port van de vier bollen naar Rotterdam is opgedragen, uit IJmuiden vertrok ken om de eerste tank over zee naar Pernis te slepen. De tweede bol, die de zelfde afmetingen heeft, zal over ongeveer twee weken worden versleept. Daarna vol gen nog twee kleinere bollen, die meer op een ronde kogel lijken. De transporten moeten hun weg over zee kiezen, omdat de bruggen over de binnen wateren niet hoog genoeg liggen om de tanks te laten passeren. Woensdagmiddag zag een landbouwer in Dedemsvaart een paar klompjes drij ven. Hij deed toen da ontstellende ont dekking dat zijn driejarige zoontje in het water lag. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Het kind was verdronken. Tengevolge van de nieuwe werktijdrege ling voor rijksambtenaren zal de vijfdaag se werkweek ook bij Defensie op 1 juli worden ingevoerd, inplaats van op 1 no vember, zoals het plan was. Thans wordt de mogelijkheid bestudeerd om de dienst plichtigen die als uitvloeisel van de „vijf daagse" regeling per 1 november langere weekeind-verloven zouden krijgen, reeds eerder mogelijk eveneens per 1 juli hiervan te laten profiteren. KERKELIJK NIEUWS Baptisten Gemeenten Beroepen te Ter Apel c.a. H. J. Stukker j te Vriescheloo. Het K.N.M.I. deelt mee: Ons land be vindt zich in een vlak lagedrukgebied waarin verschillende kernen worden aan getroffen en waarin de luchtdrukverschil- keken. Met een hevige klap botste de per- lep klein zijn. Er komen daardoor ook gro- sonensuto*'tégen 'de Vrachtauto. De heer tè têgênstelïingèn in de weerstoestand Bazuin was vrijwel op slag dood. De per- - -- I sfirvgp.spto werd geheel vernield. De vrachtwagenwérd erhsfclg beschadigd. De chauffeur van de vrachtauto bleef onge deerd. Op het viaduct over de spoorlijn in 's Heerenarendskerke is een personenauto in frontale botsing gekomen met een be stelauto. De bestuurder van de personen auto, de 27-iarige vertegenwoordiger M. C. de R. uit Vlissingen, werd zo ernstig ge wond. dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis in Goes overleed. De bestuurder van de bestelauto werd slechts licht ge wond. De 24-jarige motorrijder N. Oskam uit IJsselstein (U.) is in de buurtschap Ach- tersloot nabij deze gemeente in volle vaart frontaal tegen een bestelauto gebotst. Hij werd zo zwaar gewond dat hij enige tijd later in het ziekenhuis in Utrecht overleed Het slachtoffer was ongehuwd. De 46-jarige heer M. van Houttum uit Beekbergen werd op het kruispunt Hoofd weg-Beekbergerweg in Loenen aangereden door een autobus. Hij werd met een sche- voor. Zo" wissèleh plaatsen met veel be komen er regen- en onweersbuien voor naast plekken waar het bijna de gehele dag zonnig is. Éen dergelijk veranderlijk beeld vertonen ook de temperaturen. In bijna geheel West-Èuropa zijn deze nog beneden normaal. Sleohts sporadisch ko men de temperaturen boven de twintig graden uit. Een uitzondering hierop maakt Scandinavië waar het volop zomer is. Voor het weer in de komende dagen is een sto ring in de hogere luchtlagen van belang die over Frankrijk vorderingen maakt in onze richting. In deze storing is de lucht onstabiel zodat morgen naast enkele zon nige perioden ook buien kunnen worden verwacht, waarvan sommige met onweer. Als de storing verder naar Midden-Euro pa trekt zal de wind naar westelijke rich tingen draaien en zal na morgen vermoe delijk koele oceanische lucht gaan bin nenstromen. Na een onderzoek door de rijksrecher che in samenwerking met de politie in Delft, Monster en Rotterdam is een 58-ja- rige man, zekere H. L„ gearresteerd, die er van wordt verdacht een zeer groot aan tal bedrijven, zeker enkele honderden, in het westen en oosten van ons land te heb ben opgelicht. Hij speculeerde bij zijn op- lichterspraktijken, die zich over een pe riode van enkele jaren hebben uitgestrekt, op de naastenliefde. Daartoe hing hij al lerlei verhalen op. De ene keer kwam hij voor een bijdrage voor oorlogsinvaliden en een andere maal vertelde hij dat hij geld inzamelde voor blinde-geleidehonden. Als dank zou de naam" van de milde ge ver worden vermeld in een blad dat hij De Voorlichting" noemde en dat, naar hij zei, elke maand verscheen. In werke lijkheid is het slechts één keer versche nen, van welke uitgave de drukker overi gens nog zijn geld krijgt. Dit nummer was gedateerd 1 augustus 1960. Een tweede voor januari 1961 is wel van de pers geko men, maar de drukker heeft het niet af geleverd, omdat hij maar steeds geen be taling voor het eerste nummer kreeg. L. heeft bekend, dat hij het door hem in gezamelde geld voor zichzelf heeft ge bruikt. Op deze wijze heeft hij vele dui zenden guldens in de wacht gesleept en hij leidde er een luxe leventje van. Bij het op maken van het geld werd hij trouw ter zijde gestaan door een vriendin. Hij heeft reeds tal van veroordelingen voor het ple gen van oplichting achter de rug. De man was zelfs zo brutaal dat hij wel eens zes. of zeven maal bij hetzelfde be drijf terug kwam en meestal wist hij wel weer geldbedragen van 2.50,- tot 25,- los te krijgen. De verdachte zal vrijdag voor de offi cier van Justitie in Den Haag worden ge leid. Hij is vroeger bestuurslid geweest van een hondje van invaliden, maar die bond werd al spoedig opgeheven. Hij slaag de er zelfs in zakenlieden telefonisch geld uit de zak te praten. Een medewerker, die hij als „zijn loper" betitelde, incasseer de dan na een telefonische toezegging het geld. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag laatste 24 uur. f'C Den Hei der Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew z geheel bew. zzo geheel bew. windst. geheel bew. z geheel bew. windst. zwaar bew. ono regen windst. zwaar bew zw zwaar bew nno zwaar brw ono geheel bew nnw geheel bew n geheel bew. zzo regen no zwaar bew. zzo motregen n zwaar bew. z geheel bew. nw regen z zwaar bew. zo zwaar bew o zwaar bew. windst. geheel bew. n geheel bew. windst. regen windst. half bew. ozo zwaar bew. w licht bew. no zwaar bew. w licht bew. ozo zwaar bew. wzw licht bew. wzw zwaar bew. w re d 11 2 12 0,1 14 0,1 12 1 12 1 11 5 14 0,3 17 0,2 22 5 14 0 13 1 18 0 11 2 18 4 4 5 21 15 18 14 23 0 20 19 12 1 21 0 21 0 21 0 22 0,2 16 36 21 0 21 0 0 26 0 26 18 13 11 25 0 20 0,1 Vrijdag 2 juni Zon op 4.25 uur, onder 20.50 uur. Maan op 23.50 uur, onder 7.56 uur. Maanstanden 5 juni 22.19 uur laatste kwartier. 13 juni 6.17 uur nieuwe maan. 21 juni 10.02 uur eerste kwartier. 28 juni 13.38 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 1 juni Hoog water 4.56 en 17.24 uur. Laag water 0.42 en 13.04 uur. Vrijdag 2 juni Hoog water 5.40 en 18.09 uur. Laag water 1.23 en 13.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoo. t 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2