„Jan van Dommelen" bemachtigt wisselbeker van Velser Gemeenschap Hektrawlers in belangstelling op visserijcongres te Scheveningen nisffK Smits m IN DE VISHAL EN OP ZEE ■F I H I I B B B B B B B B I t TV-toestel Laai men U in de kou staan Bertus Pruis Kennemerlaan 76 Santpoortse vereniging houdt hem definitief 551ste STAATSLOTERIJ 4e klas 12e lijst DONDERDAG 1 JUNI 1961 G. van der Wildt benoemd tot adjunct-havenmeester in IJmuiden Leerlingenavond in het Cultureel Centrum Amsterdamse venter had geen vergunning Burgerlijke Stand van Beverwijk Bromfietser botste tegen personenauto Onder invloed op fiets gereden: 75 boete Personenauto's botsten IJmuidense jongen in Rotterdam aangehouden Alle dames zijn verrukt COLLECTIE DAMESHOEDEN brengt 't VELSERDUINPLEIN 5 TELEFOON 8065 Dat zal u niet gebeuren, want u weet waar u een koopt GA NAAR dan bent u verzekerd van een geslaagde aankoop, te klas aanleg, werkelijke service en garantie. Onze ervaring is zo oud als de T.V. zelf. U bespaart ergernis en kosten. ERRES en PHILIPS hoek Moerbergpfantsoen - Telefoon 5726 Soepele betalingsregeling LUIDSPREKERS Vervolg Luidsprekers op pagina 6 De toneelvereniging „Jan van Domme len" uit Santpoort, heeft haar zilveren ju bileumseizoen op een wel bijzonder fraaie wijze afgesloten, door in het voor de vijf de maal door de sectie toneel van de Velser Gemeenschap georganiseerde to neelconcours, beslag te leggen op de eer ste prijs. Doordat de vereniging deze eer volle positie dit jaar voor de derde, ach tereenvolgende maal wist in te nemen, mag zij de zilveren wisselbeker thans de finitief in eigendom behouden. Deze trofee, welke ook nog twee maal door de arbei derstoneelvereniging „Palvu" uit IJmui- den was gewonnen, zal ongetwijfeld een ere-plaatsje krijgen in haar studio „Genot en Zorg" te Santpoort. De uitslag van deze vijfde toneelwed strijd, werd woensdagavond bekendge maakt in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan, voor welke bijeenkomst uiteraard bij de leden van de diverse to neelverenigingen uit de IJmond, een be hoorlijke belangstelling bestond. Ook de cultureel ambtenaar van de gemeente Vel- sen, de heer G.W.F. de Man, was hierbij aanwezig. Het gebruikelijk welkomstwoord werd uitgesproken door de heer A. Bosman een der sectiebestuurders, die het in de eerste plaats betreurde, dat van de oor spronkelijke acht deelnemende verenigin gen, zich er uiteindelijk vier hebben terug getrokken. De oorzaak van deze gering ge bleken animo, was volgens spreker niet zo eenvoudig aan te geven. Misschien is het angst geweest voor de „rode lantaarn", of duchtte men de soms scherp omklede juryrapporten. In ieder geval meende de heer Bosman erop te moeten wijzen, dat deelnemen aan dit concours van meer ge- gemeenschapszin getuigt, dan het louter streven naar de bovenste plaats. Van daar dat ten slotte door hem de wens werd uitgesproken, dat het eerstvolgend con cours weer een groot aantal deelnemende verenigingen zou mogen tellen. De tweede spreker was de heer J. Mulder, die als voorzitter van de jury een korte nabeschouwing gaf over het ver loop van deze toneelwedstrijd. Ook de heer Mulder vond het spijtig, dat slechts vier verenigingen aan dit concours hebben deel genomen, ofschoon alle toneelverenigingen in de IJmond toch normaal haar voorstel lingen gaven. Voorts was de jury enigszins onaangenaam getroffen door het feit, dat in deze toneelwedstrijd zowel de Neder landse auteurs als de klassieken, volko men waren verwaarloosd. Na deze inleidingen was het de beurt aan de heer R. Graafsma, die de uitslag niet eerder bekend wilde maken, dan na de heersende spanning nog even te hebben opgevoerd. Uiteindelijk deelde hij dan toch mede, dat de toneelvereniging „Jan van Dommelen" uit Santpoort met 39 2/21 punt als eerste was geëindigd. Zoals bekend, is deze overwinning behaald met de opvoering van „De medailles van een oude vrouw". Tweede werd de oud-katho lieke toneelvereniging „De Plankeniers uit IJmuiden met „Pechvogels" (35,5 punt). De derde prijs was voor de katho lieke toneelvereniging „Kunst Zij Ons Stre ven" uit IJmuiden met „Mijn zoons" (30 43/96 punt), waarbij de arbeiders toneelver eniging „Palvu" uit IJmuiden met een op voering van „Als het kindje binnenkomt", met 29 33/46 purit de vierde plaats bezette. De prijzen werden door de heer Graafs ma aan de respectieve voorzitter uitge reikt, onder het uitspreken van een harte lijk felicitatiewöord. De laatste spreker was de heer J. Ta- bernal, voorzitter van „Jan van Domme len", die zich met het definitieve bezit van de wisselbeker bijzonder ingenomen toon de. Doordat ook de heer Tabernal liever een beter bezet concours had gezien, gaf hij de suggestie in overweging, voortaan geen totale ranglijst meer bekend te ma ken, doch te volstaan met het noemen van de drie hoogst geplaatste verenigingen. „Droom der gevangenen' Na de pauze werd de op dergelijke avonden gebruikelijk geworden toneelvoor stelling verzorgd, waarvoor men ditmaal in zijn keuze wel bijzonder gelukkig is ge weest. Gespeeld werd namelijk Christo pher Fry's dramatisch spel „Droom der gevangenen"; een reprise van de voorstel ling, welke destijds ter gelegenheid van de Bevrijdingsdag werd gegeven in de oude Velser Engelmunduskerk. Regisseur Jan Velzeboer mocht hiervoor weer beschikken over dezelfde spelers: Cees de Jong („De Hooger Geest Ghesel- len"), Chris Sluiters („Palvu"), Jan Wij- ker („De Plankeniers") en Henk Zwa nenburg („Kunst zij Óns Streven"), die allen hun respectieve vereniging op waar dige wijze hebben vertegenwoordigd. Dit oorspronkelijk voor een kerkgebouw ge schreven stuk, bleek ook in een gewone theaterzaal volledig tot zijn recht te kun nen komen. Mede, doordat regisseur Jan Velzeboer de reeds aanwezige entourage op zulk een intelligente manier voor de opvoering dienstbaar had gemaakt. Aldus fungeerde het balcon ditmaal als koor, waarbij, toen de zaal eenmaal donker was geslagen, de rechts van het toneel geplaat ste kansel, de benodigde illusie bijna vol komen maakte. De niet geringe mérites van deze voor stelling, werden destijds al uitvoerig be sproken en omdat de vier spelers opnieuw waarlijk voortreffelijk hebben geacteerd, zou een hernieuwing van deze lof niets anders dan een herhaling kunnen zijn. Of schoon regisseur en spelers hiervoor volle dig in aanmerking zouden komen. Er kan dus thans worden volstaan met vast te stellen, dat de vijfde toneelwedstrijd van de Velser Gemeenschap op een indruk wekkende manier is afgesloten. Het zal dan ook niet eenvoudig zijn, voor het vol gend concours een even passende manifes tatie van het Velser amateurtoneel te be denken. Het toenemend scheepsverkeer op het Noordzeekanaal tussen de IJmuider pieren en de haven van Amsterdam brengt be langriik meer werk met zich mee, ook voor de rijkshavenmeester voor het Noordzee kanaal en IJmuiden, de heer C. O. H. Hin- driks. In verband hiermee is, voor het eerst in de geschiedenis, een adjunct havenmeester toegevoegd aan eerderbe- doelde havenmeester- In de nieuwe functie is benoemd de heer G. van der Wildt, voorheen hulpsluismees ter van de Noordzeekanaalsluizen. In het Cultureel Centrum in IJmuiden hebben gisteravond de leerlingen van de Velsense pianolerares Jeannette Vlessing aan ouders, bekenden en leeftijdgenootjes getoond welke vorderingen zij met hun pianostudie hebben gemaakt. Meer dan 33 jongeren zeiten zich achter de vleugel om ernstig de stukjes van Lloyd, Hengeveld, Bartok, Haydn, Bach en Pou- lenc ten gehore te brengen, waarop zij allen korter of langer hadden gestudeerd. Wat de uitvoering van de verschillende pianostukjes betreft; de ernst en de toe wijding waarmee de klanken van de ver schillende etudes, menuetten en scherzo' aan de vleugel werden ontlokt maakten ruimschoots de fouten en misgrepep goed. De concentratie van de jeugdige uitvoe renden was opmerkelijk Niet alles voldeed aan de eisen, die men nu eenmaal altijd stellen moet. „Oefening baart kunst" heeft echter nog niets van zijn kracht verloren. Een Amsterdamse venter die gisteren in de Van Wassenaarstraat te IJmuiden zijn waren aan de man trachtte te brengen, is door de Velsense politie bekeurd omdat hij geen ventvergunning bezat. De politie werd op deze man opmerk zaam gemaakt door een buurtbewoner die telefonisch aan de politie vertelde dat een huis-aan-huis verkoper hem de woorden „Hitier had ie weg moeten halen" had toe gevoegd. De reden van deze opmerking school in het feit dat de buurtbewoner niets van de venter wilde kopen. GEBOREN: Ellen A., d. van J. Otten en K. Schudde; Onno, z. van J. Walgien en L. Mol; Cornells G., z. van C. G. de Wit en C. Schmidt; Andreas A., z- van P. S. Spoel- stra en C. A. Bakker; Jan H., z. van J. K. Schipper en L. Waanders; André, z. van J. J. Diepen en E. Hijmering; Antonia C. G-, d. van G. Limmen en A. M. Agterbos; Jantje A., d. van J. van der Boor en A. Makken; Antonius J-, z. van P. J. Keulen en P. T. M. Vendel: Donald M.. z. van H. B- W. Drost en P. Ingelse; Adrianus M. A., z. van L. B. van dei Velden en C- Wulp; Wijnanda E. M., d. van J. T. Jansen en E. A. Cobelens. GETROUWD: J. Maalman en C. G- M Vijzelaar, C. M. Schoot en W. T. van der Pal, P. J. van der Zori en H. M. Goudsblom. C. E. Bruins en A. C. Wevers, J- P. van der Wal en T. P. Slinger W. Roos en N. Broer- sen, P. Zaaijer en E. M. Stoker, F. C. M van Wensveen en M- P. T. Venema. ONDERTROUWD: J. A. Verbruggen en L. J. Petterson, G- H. Boers en H. Bos, A. B. W. van der Meii en C. H. van der Zon. P. Alders en A- M Vessies. OVERLEDEN: M. H. Leffef, 90 j„ wed van A. T. Strikkers; E. S. van Beek. 58 j„ wed. van G. Bos; H. Jansen. 87 j.. wedn. van E- Assems; W. van Wijngaarden. 82 j„ wedn. van B. van der Vlies; T. de Winter, 72 j.. geh met A Tekstra; W. van Doorn, 74 j a~h met. B Goudkade. Op het vierdaagse visserijcongres in Scheveningen heeft de heer Conrad Birk hoff gesproken over de geschiedenis van de hektrawler en de voor- en nadelen van de hekvisserij met en zonder slip-way. De heer Birkhoff herinnerde er aan, dat sinds 1830 de Engelsen het korboomnet ge bruiken. De andere landen hebben dit net overgenomen en het wordt nu nog ge bruikt voor de garnalenvisserij. In 1881 be tekende het samengaan van het stoom schip en het sleepnet een nieuwe periode in de geschiedenis van de visserij. Bij het sleepnet werden twee typen onderschei den: het net dat bij de kleinere schepen over het hek werd uitgezet en ingehaald en het net dat over de zijkant werd gezet bij de grotere schepen, die in ruwer vis water opereerden. Nadat de schepen groter waren gewor den, kwam men op het idee hektrawlers te bouwen, waarbij de vroegere angst voor het hevige stampen bleek te zijn verdwe nen. Het ontstaan van de slip-way is te dan ken aan de walvisvaart, waarbij in 1925 voor het eerst deze glijbaan voor het binnenhalen van de walvissen op een schip werd geïnstalleerd. Het was dan ook een walvisrederij, die bij wijze van proef een slip-way voor het normale sleepnet in bouwde. Bijna tegelijkertijd kwamen Ver schillende voorstellen voor verbeteringen, zoals een soort Van lift die het net uit het water tilde, een rolbaan om het net tegen slijtage te beschermen, een rol tussen dek en slip-way voor hetzelfde doel en het laatste idee (van 1953) waarbij van een transportband gebruik gemaakt wordt. Natuurlijk zijn deze voorzieningen tech nisch uitvoerbaar, maar ze zijn duur. Bo vendien vragen zij veel onderhoud en het gevaar van vastvriezen is niet denkbeeldig In het begin gebeurde het, dat het net bij het binnenhalen brak en al spoedig werd een net van een langgerekte vorm ontwikkeld, waarbij het niet mogelijk is dat de vis in een grote bal gaat samen- klitten, door het aanbrengen van een tus- senschot. Het breken wordt voorkomen door vier kabels over de rug van het net en aan de onderkant wordt slijtage tegen gegaan door dikke kokostouwen op korte afstand naast elkaar. Voor- en nadelen Het hoofdvoordeel van de slip-way is de tijdwinst. In de praktijk blijkt dat het eigenlijke binnenhalen van het net voor vangsten tot 15 ton ongeveer 10 seconden bedraagt, terwijl bij het conventionele scheepstype voor acht keer halen onge veer drie kwartier nodig is. Een ander voordeel is het snel constateren en repa reren van beschadigingen. In de praktijk is gebleken, dat bij het gebruik van de slip-way de onder liggende vis na de eer ste maal onbeschadigd blijft doordat het visslijm en het afdruipende water de slip way als het ware smeert. Op de Velsense Groeneweg is gistermor gen een bromfietser in botsing gekomen met een personenwagen, de berijder van de bromfiets, een 57-jarige tuinman uit IJmuiden-Oost, viel en is met klachten over pijn in de rug en in het linkerbeen naar huis gebracht, waar zijn huisarts zich over hem ontfermde. Het ongeluk gebeurde toen de personen auto die juist bij een benzinepomp had stil gestaan wilde wegrijden. De bestuurder van deze wagen merkte de bromfietser te laat op. BRAND OP ZOLDERSCHUIT Door onbekende oorzaak is woensdag avond op een zolderschuit aan de gemeen telijke vuilnisvervoerplaats bij de Steiger- weg in Velsen brand ontstaan. De brand weer uit IJmuiden had het vuur in een half uur onder de knie. „DE GROTE STILTE" BIJ PALVU De arbeiderstoneelvereniging „Palvu" uit IJmuiden, geeft zaterdag 3 en maan dag 5 juni in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan, haar laatste toneel voorstellingen van dit seizoen. Opgevoerd wordt „De grote stilte", toneelspel in drie bedrijven door Terrence Ratigan. De regie is van de heer Chris Sluiters. BOTSING IN BEVERWIJK In Beverwijk zijn gistermorgen op het kruispunt van de Zeestraat en de Duin- wijklaan een vrachtauto en een personen auto tegen elkaar gebotst. De personen wagen draaide een halve slag om en moest met een kraanwagen worden weggesleept. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Een probleem scheen de grotere vangs ten, dus boven de 15 ton, maar dit kan worden opgelost door langere netten, die aan dek worden gedeeld. In de Franse pers zijn enkele bezwaren geuit tegen de slip-way. Een daarvan is de vrees voor binnenkomend water door de open achter zijde. In de praktijk blijkt echter, dat de golven het achterschip oplichten, zodat het water nooit hoog komt. Verbeteringen Het huidige hektrawlersysteem is voor verdere verbeteringen vatbaar. Voor alles moet men de opbouw een zodanige vorm geven, dat ook grotere netten in hun ge heel aan dek kunnen worden gebracht, zelfs onder de slechtste weersomstandig heden. Daarbij zal moeten worden gebruik gemaakt van geleiders die het net zelfs bij wilde zee leiden, trekken en vasthouden. Hiervoor is het nodig dat het gehele scheepsdek wordt gebruikt in ieder ge val de zijkanten om het net in zijn ge heel uit te kunnen leggen. Haarlemse politierechter „En toen is het verkeerd gevallen". De ze woorden sprak woensdagmiddag tijdens de zitting van de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, tot een 39-jarige los-ar- beider uit Beverwijk die in maart van dit jaar onder invloed van sterke drank op een fiets had geredeh. Na meer dan twin tig glazen bier en acht borrels te hebben I gedronken voelde verdachte zich nog in staat om te fietsen. Maar de politie-agen- ten die hem slingerend over de IJmuiden- se Stationsweg zagen koersen wisten wel beter. Ter zitting bleek dat verdachte reeds meer veroordelingen op zijn strafblad had staan. De Haarlemse officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouwman, eiste tegen verdachte een boete van 75, sub- sidair dertig dagen hechtenis. De politie- rechter veroordeelde conform. Feestje Wegens een poging tot diefstal van een auto eiste de officier van Justitie, mr. Van der Valk Bouwman, woensdagmiddag een boete van 75, subsidair dertig dagen en een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk tegen een 19-jarige matroos uit Velsen. Verdachte die enige tijd geleden was ge trouwd, had in maart na de bruiloft nog eens twee vrienden uitgenodigd om de rest jes te helpen opmaken. „Omdat ze niet op de bruiloft waren geweest" vertelde ver dachte maar tijdens het „feestje na" had hij tenslotte de meeste drank naar binnen gewerkt. Onder de invloed van deze drank had hij getracht een wagen op de hoek van de Havenkade en Huygenstraat mee te nemen, maar het bleef bij een poging omdat er inmiddels wandelaars naderbij waren gekomen. Verdachte wist niets meer van zijn ge> drag op deze avond in maart af. „De vol gende ochtend vertelden mijn vrienden pas wat er was gebeurd" verklaarde hij tegenover de politierechter. Mr. Petersen veroordeelde verdachte tenslotte conform de eis van de officier. De proeftijd wijzigde hij in twee jaar. Op het kruispunt van de Fazantenlaan en de Meeuwenlaan in IJmuiden zijn woensdagmorgen twee personenwagens, waarvan de een te hard reed en de ander geen voorrang verleende, met elkaar in botsing gekomen. De schade was aanzien lijk. Niemand liep persoonlijk letsel op. Een 13-jarige IJmuidense jongen, die gis termiddag van huis was weggelopen, is vannacht om een uur door de politie in Rotterdam op straat aangehouden. Zijn ouders hebben hem opgehaald. over de verrassend leuke en charmante modelletjes in onze steeds wisselende Ook wat u zoekt is er bij; want Ook SJAALS, HANDSCHOENEN enz. I WJB'i» Aanvoer van donderdag In IJmuiden werden donderdag aange voerd 4820 kisten verse vis waarvan 560 schelvis, 30 radio, 65 wijting, 280 gul en kabeljauw, 25 koolvis, 30 haring, 100 kleine haring, 2660 makreel, 240 diversen, 600 schol, 15.000 kilo tong en 900 stuks stijve kabeljauw. Aan de markt kwamen: IJM 35 Postboy met 835 kisten, waarvan 14 kleine kisten haring en 280 stuks kabeljauw; VL 131 Petronella met 900 kisten, waarvan 150 stuks kabeljauw en 53 kantjes makreel; VL 142 Voorwaarts met 800 kisten; IJM 53 Dirkje met 650 kisten en 100 stuks kabel jauw; SCH 135 Cornelia Maria met 100 kisten, 100 stuks kabeljauw en 67 kleine kisten haring; KW 144 Cornells den Duik met 180 kisten, 100 stuks kabeljauw, 45 kleine kisten haring; IJM 20 Joh. Polder man met '00 kisten; KW 99 Maria Theresia met 90 kisten. De vier laatstgenoemde trawlers hebben alle gevist op kantjes groene haring, die buiten de afslag om worden gelost. De SCH 135 besomde met een vangst van 50 kantjes groene haring 13.300. Scheveningen In Scheveningen werden donderdag aan geveerd: 130 kisten schelvis, 100 wijting, 1300 gul en kabeljauw, 15 koolvis. 1C0 kleine kisten haring, 400 makreel, 50 kisten diversen, 80 schol, 5000 kilo tong, 900 stuics stijve kabeljauw en 300 kantjes haring. Voor vrjjdag Thuisstomend zijn de trawlers: SCH 153 Onderneming IV met 300 kisten. Dit schip heeft ook een aantal kantjes groene haring aan boord. De SCH 171 Onderneming II koerst eveneens op huis met 1000 kisten. IJm. Crt.: In de vishal en op zee Aanvoer van woensdag Woensdag werden in IJmuiden aange voerd: 32 kisten tong en tarbot, 7 heilbot, tongschar en schartong, 540 schol, 8 schar, 12 bot, 37 haring, 2486 makreel, 705 schelvis, 286 wijting, 844 kabeljauw en gul, 5 haai, 28 wolf, 14 poon, 70 kool vis en 29 diversen: Totaal 5410 kisten. Prijzen van woensdag Per kilo in guldens: Heilbot 3.50-2.40; tong 3.80-3.60; grootmiddel tong 3.10-2.70; kleinmiddel tong 3.10-2.70; kleine tong I 3.10-2.30; kleine tong II 1.51-1.20; tarbot I 3-2.30. Per 50 kilo in guldens: tongschar 1.10- 1; grote schol 42-41; grootmiddel schol I 41-39; kleinmiddel schol 43-36; kleine schol I 49-40; kleine schol II 42-18; schar 18-16; bot 13-8; verse haring 66-35; makreel 33-9; grote schelvis 43-33; groot- I middel schelvis 40-30; kleinmiddel schel- vis 40-21; kleine schelvis I 45-33; kleine schelvis II 32-25; wijting 29-18; grote gul 36-31; middel gul 33-23; kleine haai 26- 20; poontjes 21-13; kleine rode poon II 20. Per 125 kilo in guldens: Grote kabel- jauw 146-75; grote zwarte koolvis 90-88; grote wolf 86. Besommingen van woensdag KW 39 - 28.000; IJM 32 Elie - f 16.200; IJM 54 - 8800; IJM 56 - f 3750; IJM 154 - 8200; HD 79 - 9660; SCH 9 3910; SCH 261 - 15.000. Prijzen van donderdag I Grote kisten kabeljauw 84—77, m.kab. 86—75. gr. regels kab. 71—21, m.kab. 49— 38, gr. gul 42—29, m.gul 33—27, kl, gul 30— 24, gr. zw. koolvis 90—77, kl.m. schol 38- 31, kl. schol 38—34, kl. schol 2 36, verse haring 47—41, makreel 20.80—7.80, tarbot 1 32.30, rode poon 1 35, rode poon 2015, m. schelvis 4441, kl.m. schelvis 44—25, schelvis 1 6240, schelvis 2 40—20, wijting 25—10, schar 20—15, gr. wolf 88, zwarte poon 8. Besommingen van donderdag IJM 53 ƒ10.100, IJM 20 ƒ3170, KW 144 5900, KW 117 ƒ4180, I.TM 11 3580. Op zee De windkracht was van 56. De visserij om de noord bleef even slecht. De vang sten waren ongelijk. Per etmaal werden 40150 manden makreel, schelvis en ha ring gevangen. De Jacoba Geziena deed een trek van twee pakjes. De Albatros had een vangst van 80 manden hoops, de Emma deed een trek van 2 pakjes. De Jacob Pronk ving in twee trekken 56 kantjes. De loggers en kotters op de kust vingen 100300 kilo tong en 1020 manden andere vis per etmaal. Haringvangsten KW 2-20 kantjes; KW 6-7, KW 9-7, KW 23-3, KW 73-11, KW 138-6, KW 147-8, KW 16-18, KW 47-9, KW 140-3, KW 20-26, KW 41-26, KW 74-27, KW 43-7, KW 44-19, KW 85-12, KW 110-13, KW 45-3, KW 175-6, KW 37-9, KW 95-23, KW 130-7, KW 141-4, KW 38-6, KW 163-10. In Scheveningen was het gemiddelde 16 kantjes, in Katwijk 12 kantjes. HOGE PRIJZEN 5000 12508 1500 21726 1000 3670 6764 9371 10200 16418 17274 21386 400 1121 2254 4085 8763 9470 11921 18893 300 1730 1774 2270 4306 5034 5114 5345 6282 6401 6725 7489 8187 8721 9743 9827 10214 10353 10912 11510 11759 15686 16420 18112 18147 19104 19139 21174 21492 12385 12456 13399 14717 15121 PRIJZEN VAN 80.— 1001 025 033 178 253 260 369 390 546 636 678 687 691 750 79U 836 924 981 3063 101 143 471 475 522 565 576 601 730 858 885 980 3002 122 279 341 385 419 777 983 984 4049 055 071 158 182 247 357 436 510 553 590 702 716 735 916 5168 314 387 479 525 610 720 722 755 891 6447 466 543 647 845 910 918 7021 154 211 367 396 401 503 549 574 593 775 842 967 8167 326 347 461 804 806 947 948 950 9063 152 182 320 501 514 580 601 622 757 791 969 971 10014 313 324 425 519 769 786 811 854 859 11141 156 169 411 530 573 682 689 794 838 930 958 12149 212 328 358 359 518 680 737 778 829 970 13012 117 140 142 147 333 343 665 821 878 14121 295 318 32C 464 684 913- 980 15008 306 370 425 470 571 682 726 853 913 980 994 16002 050 128 222 243 447 460 546 617 664 685 772 838 845 921 17159 180 185 190 213 302 357 431 440 590 608 609 612 726 819 911 18146 198 206 227 258 320 345 378 454 544 701 704 706 783 810 847 876 972 19043 094 393 397 440 511 584 605 708 710 725 778 870 965 20103 201 367 424 467 546 696 841 873 895 21031 042 046 212 277 308 374 437 496 545 603 674 701 724 752 771 832 880 887 888 908 912 NIETEN 1002 016 028 092 120 151 153 165 190 191 198 268 294 298 323 382 385 397 407 439 483 503 550 552 580 583 641 655 668 672 676 737 759 769 773 804 880 881 892 917 945 2000 2017 026 065 084 116 137 159 168 253 266 330 340 355 358 411 459 491 496 505 521 547 597 617 642 659 744 836 871 878 908 949 983 3027 028 138 139 219 246 257 265 304 336 380 396 405 428 458 479 505 541 563 575 641 686 771 799 819 836 843 858 882 900 926 951 977 4023 152 186 203 355 385 467 468 501 517 548 604 617 677 693 728 734 738 739 742 766 781 791 800 826 834 847 861 905 913 977 987 5002 059 068 141 148 161 201 208 221 259 265 266 283 327 356 400 490 546 575 582 585 595 602 642 698 747 752 762 781 839 843 882 905 943 957 982 6013 028 078 086 172 182 204 218 244 263 265 294 314 342 351 385 407 410 413 426 474 478 499 536 540 553 562 590 617 618 705 759 762 767 835 840 862 945 947 954 992 7030 036 058 075 078 208 238 274 292 317 368 376 437 472 552 563 567 575 587 616 617 624 634 676 683 747 782 808 816 822 851 894 895 897 908 909 916 927 989 8011 014 041 046 060 072 091 094 097 169 171 181 194 221 277 319 401 414 434 440 460 474 494 502 522 551 560 601 604 640 680 681 709 739 742 752 787 807 821 847 865 887 9024 027 081 159 167 244 254 294 296 303 309 312 321 328 362 397 417 421 439 451 454 456 468 473 485 487 546 571 572 640 647 656 665 679 682 742 748 749 772 776 783 830 847 851 866 876 888 909 918 945 958 10012 037 055 093 095 103 114 123 127 132 206 316 322 325 364 431 449 485 487 502 515 549 564 590 627 636 650 674 720 781 795 796 79" 804 815 820 842 845 853 883 I 900 927 967 968 11009 036 037 076 115 160 165 229 243 262 312 371 398 401 435 440 441 465 484 519 523 529 537 582 596 597 601 662 673 726 788 818 834 842 867 876 893 907 946 966 987 989 12075 083 087 115 122 155 178 301 321 398 408 412 415 436 -.89 570 623 629 695 798 838 863 923 928 935 942 958 969 13063 135 194 295 321 336 357 365 425 436 476 507 537 655 660 690 710 739 785 819 835 841 842 926 938 981 14008 027 047 078 083 094 134 195 198 213 396 410 419 420 501 553 558 566 580 610 b78 707 779 793 811 864 939 974 979 981 983 988 989 994 997 15007 035 113 144 205 216 240 255 286 331 337 397 437 440 442 447 451 477 501 552 572 580 613 663 688 768 778 788 823 858 896 905 909 938 16019 061 085 106 152 177 285 312 313 321 338 350 401 450 457 509 532 541 580 594 619 627 642 654 671 707 715 733 742 744 755 767 768 777 822 892 932 17010 011 015 C33 041 042 057 061 076 089 106 157 162 222 230 235 258 335 355 386 399 441 463 476 490 497 526 539 560 640 755 809 822 829 907 967 978 18010 055 075 077 158 197 208 215 259 365 366 438 456 460 477 504 597 614 616 683 721 723 731 771 788 831 885 924 977 978 19000 19007 012 023 032 060 098 131 135 160 165 172 234 284 290 367 402 403 406 407 412 422 424 475 480 489 502 519 534 571 599 631 640 645 649 712 759 802 837 840 858 20031 063 075 099 136 140 187 221 269 273 339 349 357 360 368 418 442 479 527 544 595 677 713 737 750 751 756 782 786 844 848 865 891 928 970 983 21011 022 057 083 095 104 145 172 184 196 214 232 237 268 292 311 330 354 365 371 390 410 413 414 455 481 540 554 566 569 609 663 698 703 713 720 840 845 854 857 895 919 933 958 959 979 980 992 Gevraagd STRIJKSTER of LEERL. STRIJKSTER voor lingerie en blouses voor ge hele, evt. halve dagen. N.V. Nobelt, Parklaan 125, Haar lem, Tel. 17432. 's Av. tussen 8-9 uur: Delftlaan 437 h„ Haarlem. Gevr. AANK. en GE- ROUT. NAAISTERS voor lingerie en blouses. N.V. No- belt, Parklaan 125, Haarlem, Tel. 17432. 's Av. tussen 8 en 9 uur Delftlaan 437 h., Haar lem. Wij zoeken EEN MEISJE voor onze druk beklante slagerij. Voor een pienter meisje, dat op zelfstandige en prettige wijze onze klan ten kan helpen, hebben wij, na gebl. geschikth., een hoog loon over. Slagerij Butter, Kennemerlaan 43-45. Gevr. een FLINK MEISJE voor de dag. Aartsen's luxe brood- en banketbakkerij, Stephensonstraat 72-74, Tel. 4713. IT.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt MACH.- STIKSTERS. Stukloon, hoog loon. Gevr. een AANK. en GE KOUT. KNIPSTER voor lingerie en blouses. N.V. No- belt, Parklaan 125, Haarlem, Tel. 17432. 's Av. tussen 8 en 9 uur: Delftlaan 437 h., Haarlem. Gevr. een CONTROLEUSE voor lingerie en blouses voor gehele, evt. halve dagen. N.V. Nobelt, Parklaan 125, Haar lem, Tel. 17432. 's Av. tussen 8-9 uur: Delftlaan 437 h., Haarlem. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt THUIS WERKSTERS voor het stik. ken van voeringen. WERKSTER gevr., 2 ocht. p. week. Vechtstraat 99. Wie wil in A'DAM WONEN? Mooie tweede etage, gpen woningruil. 14.50 p. week, Telef. 020-241708. Gevr. WERKSTER voor 2 morgens in de week. Mevr. R. de Boer, Lange Nieuw- straat 789. 2e en 3e en LEERL. BAN KETBAKKER gevr. om dan zo spoedig mogelijk de 5- daagse werkweek in te voe ren. Banketbakkerij Dek kers, Lange Nieuwstraat 425 Bij Hogenbirk, Bloemendaal- Velsen, is plaats voor een CONSTR. BANKWERKER, elektr. lasser en aankomen de krachten. Loon volgens grootmetaal. Kom eens pra ten. Soil. Bloemendaalseweg 56, Bl'daal. Telef. 's avonds 55107. KAMERS voor ong. 100.- p. w. gezocht, met gebr. keu ken, 3 pers. 1 kind, van 20 juli tot 30 aug. Brieven L 5026. WONINGRUIL. Vrij huis oud-IJmuiden, voor 4 of 5- kamerflat. Adres te vern. bureau v. d. blad. PAKHUIS of RUIMTE ge schikt daarvoor, te huur ge vraagd. Br. L 5012. MANCHESTER BROEKEN, vesten en jassen. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. VECHT- of WERKPETTEN 1.Fantasiepetten 3.50. Ribfluweel petten 3.95. Witte petten 1.75. Kinder zonnehoedjes 1.95. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4