Zuster C. M. Tobi door velen bemind en gewaardeerd m SPOR T IN DE IJMOND Naar Wiesbaden VAN WIE? mW Personeelswerving Eieren sorteren in IJmuiden RAP BROMFIETS COR 0LY DEFILEREN JAC. STET IJmuidense visweger kreeg 500 boete Allemaal een dubbeltje Havenberichten NOGMAALS RITA REYS DONDERDAG 1 JUNI 1961' 5 MSü RIJWIELEN IJmond-dames kampioen het laatste type 1961 Braadkuikens Piepkuikens Poulardes Kippenpoulet Soepbraadkippen Poeliersbedrijf P. ONRUST ZN. SIMl OLD CLOTHES NEW Faillissementen Met tranen in de ogen dankte mejuffrouw C. M. Tobi, adjunct-directrice van het Rode-Kruisziekenhuis te Beverwijk voor de vele hartelijke woorden die bij gelegenheid van haar afscheid gistermiddag in het Statenhuis aan de Velserweg, waren gesproken. Ontroerd was zij ook door de aanbieding van vele prachtige geschenken, zoals een gasfornuis, een tuinameublement, bloemstukken, en een enveloppe met inhoud. De scheidende directrice ontving ook de zilveren medaille i verdienste van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis. van Voor zover de dienst dit toeliet, was al het ziekenhuispersoneel bij het afscheid in het Statenhuis aanwezig. Overigens had het personeel reeds de avond tevoren in het zusterhuis afscheid van zuster Tobi genomen. Maar dat het personeel er nu weer was, bewijst temeer dat het aan de directrice is verknocht. Mejuffrouw Tobi, thans 57 jaar oud, ging veertig jaar geleden in de verpleging. In diverse ziekenhuizen heeft zij gewerkt, on der meer als hoofdverpleegster in het sa natorium „Zonnegloren". Na de bevrijding kwam zij naar Beverwijk, waar zij solli citeerde naar de post van directrice. December 1949 kwam zij bij het Rode Kruis Ziekenhuis in dienst. In de ruim elf jaar dat zij hier het ziekenhuis heeft geleid, deden zich grote veranderingen voor. Het ziekenhuis werd uitgebreid. Zus ter Tobi heeft die groei van nabij meege maakt. Het aantal patiënten nam in haar tijd van 1400 tot 4200 per jaar toe, het aantal verpleegdagen steeg van 30.000 tot 60.000 per jaar en het verpleegsterskorps groeide van negentien tot honderdzestig. Zuster Tobi heeft duizenden patiënten ge holpen met haar warme belangstelling voor de zieken. In de jaren dat zij adjunct directrice was, ontvingen hó.nderdtwintig. verpleegsters, die door haar waren opge leid, het diploma A. Zij is een alom be minde figuur. Thans gaat zij van een welverdiende rust genieten in het Gelderse dorp Ede, waar zij een huis met een tuintje heeft. Maar helemaal stilzitten zal zij ook niet. Een der sprekers zinspeelde namelijk op de haar wachtende adviserende taak bij de totstandkoming van nieuwe ziekenhuizen in ons land. De regenten, de specialisten, de zusters, de huisartsen, allen hebben zij gisteren op hun manier uitdrukking gegeven aan hun oprechte waardering voor mejuffrouw Tobi en daarbij tevens van hun genegenheid jegens haar doen blijken. De voorzitter van het college van regen ten, de heer G. W. P. Stoutenbeek prees de grote liefde van de directrice voor het ziekenhuis en de toewijding, waarmee zij de zaken van het personeel behartigde. Hij vergeleek haar met een kokkin, die dage lijks achter een heel groot fornuis tiental len gerechten moet klaarmaken. Elk gerecht vereist een andere behan deling en het was mejuffrouw Tobi, die Advertentie Grof» keuze dat kon. Maar een gemakkelijke taak heeft zij niet gehad. Zij moest kunnen opschie ten met de zusters, de artsen en het ove rige personeel. Namens het college van re genten werd een fornuis aangeboden. Namens de specialisten sprak de heer D. M. A. Arends, vrouwenarts, die haar een bedrag onder couvert aanbood. De heer P. Regoort, het woord voerende na mens de directie van het ziekenhuis, herin nerde aan de vele veranderingen die heb ben plaats gevonden tijdens de periode, waarin mejuffrouw Tobi adjunct-directri ce was. Hij noemde de toename van het aantal patiënten, verpleegdagen en ver pleegsters per jaar, waarover wij in het begin van dit verslag schreven. De heer Regoort bood namens de directie een kap stok aan. Zware taak De eerste verpleegster, mejuffrouw Buur man, bood namens het personeel van het ziekenhuis een fraai tuinamaublement aan, bestaande uit een tafel en drie ligstoelen Het woord werd ook nog gevoerd door de directrice van hefr al-gemeen ziekenhuis te Zeist, zuster Pijnakker, die de scheiden den collega roemde om ha^r natuurlijke VELSERDUINWEG 330 Telefoon 5191 Jaren achtereen heeft de damesploeg van IJmond in de handbalcompetitie van de afdeling Haarlem een vooraanstaande iol gespeeld, maar steeds weer zagen de Vel- sense dames door het falen in de promotie competitie, een plaats in de districtscom petitie verloren gaan. Nu echter de struc tuur van de competitie in verband met het instellen van een overgangsklasse gewij zigd is en er enkele plaatsen extra vrij komen in de districtscompetitie, promo veren de dames van IJmond, die dinsdag avond door een grote 90 zege op HBC wederom het kampioenschap behaalden, zonder meer naar het district west-A. De dames van het Haarlemse Concordia zullen met de als tweede geëindigde ploe gen van de afdeling Alkmaar, Utrecht en Amsterdam om 2 plaatsen in de districts compêtitie spelen. GROENTEVEILING De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: aardbeien 51 —97, bloemkool 48—119, sla 8—22, bospeen 61—82, waspeen 59—88. radijs 11—19, ra barber 1633, spinazie 41—68- BLAUWE WEEK-ACTIE In de gemeente Beverwijk heeft de Blauwe Week-actie, die van 22 tot en met 29 mei werd gehouden, een bedrag van 792,51 aan collecten opgebracht. Advprtpvtip BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK hartelijkheid. En om zelf niet achter te blijven, omhelsde zij haar collega. Zuster E. Verduin, directrice van het streekziekenhuis te Gorkum, zei dat lei ding geven een zware taak is „vooral in deze moeilijke wereld". Spreekster, die zes jaar onder leiding van mejuffrouw Tobi had gewerkt in Beverwijk, had grote waar dering voor het feit, dat het de scheidende gelukt was een gemeenschap in het zie kenhuis te vormen „die er wezen mag". „U heeft steeds gewaakt over de vrede en de goede verhoudingen in het huis", aldus besloot zuster Verduin. Onder de velen, die mejuffrouw Tobi de hand ten afscheid kwam drukken, wa ren onder meer de burgemeester van Be verwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, de oud-president-directeur van de K.N.H.S., ir A. H. Ingen Housz, hoofden van enkele gemeentelijke diensten, alsmede vertegen woordigers van bedrijven in de IJmoind. Tot slot zij gemeld, dat mejuffrouw Tobi zal worden opgevolgd als adjunct-directri ce, door mej. C. van Gelder. Advertentie dagelijks vers, geen diepvries. Grahamstr. 4, bij de Kennemerl. Oranjestraat 96 - telefoon 5291 Economische politierechter „Edelachtbare ik ben als het ware uit de vis ontstaan." Deze woorden sprak woensdagmorgen tijdens de zitting van de Haarlemse economische politierechter een 54-jarige visweger uit IJmuiden die eni ge jaren een groothandel in vis had gedre ven zonder dat hij daartoe de vereiste er kenning bezat. Bij zijn eis hield de offi cier van Justitie, mr. J. Bredius, reke ning met de grote geldboete die verdach te in het verleden voor fiscale onrecht matigheden bij het beheer van zijn zaak had moeten betalen. In zijn requisitoir verdeelde hij de ten- laste gelegde feiten in drieën en eiste in totaal een boete van 1000 en drie maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. In het laatste halfjaar van 1959 had 'dë IJmuidense visweger in IJmuiden een groothandel in vis gehad, zonder een er kenning hiervoor te hebben. De vis voor zijn handel betrok hij, geheel buiten de veiling om, van buitenlandse schepen en amateurvissers. Verdachte verkocht de vis door aan de detailhandel en vooral een Goudse firma betrok veel van deze groot handel. De visweger voerde aan dat hij altijd in de vishandel had gezeten en bekend stond als een expert op visgebied. Ook de getuige-deskundigen verklaarden dat verdachte inderdaad een vakman was maar hij bezat nu eenmaal niet de ver eiste erkenning om op deze manier zaken te doen, die bovendien een overtreding van de visaanvoer en afzetverordening inhield. De politierechter, mr. J. D. Vink ver oordeelde verdachte tenslotte tot een to tale boete van 500, subsidair 35 dagen hechtenis. - J"-* Schaken Hoewel de onderlinge competitie van de IJmuider schaakclub „Kijk Uit" bijna ten einde is, moet clubkampioen K. Steijn nog steeds wachten op het moment dat prolon gatie van zijn clubtitel een feit is. Ten dele komt dit voor zijn eigen verantwoording. Tegen zijn enige rivaal die nog overge bleven is, de oud-kampioen F. J. Walda, had hij namelijk aan remise voldoende. Het kwam er echter niet uit. Walda speel de een beste partij, versloeg Steijn en be zorgde deze daarmee de eerste nederlaag in deze competitie. De oyerige partijen in de eerste afdeling hadden nauwelijks enig belang meer en dienden slechts ter vast stelling van de totaal-rangschikking. De uitslagen zijn hier: C. J. GordijnG. H. H. C. Maas 01, A. B. KistemakerH. van Nieuwenhuizen 10, C. J GordijnT. S. Langedijk remise, F. J. WaldaK. Steijn 1o, G. H. H. C. Maas—H. van Nieuwen huizen 01. In de tweede afdeling heeft A. v. d. Plas zich om gezondheidsredenen moeten terug trekken. Een niet gewenste meevaller was dit vooral voor J. L. Wijdoogen die er nu een reglementair winstpunt bij kreeg en daardoor zeker werd van promotie naar de eerste groep. Overigens komt deze pro motie de weer in oude vorm verkerende Wijdoogen zeker toe. Wie hem naar de eerste afdeling zal vergezellen is nog een open vraag. P. Heidenreich, P. Kramer jr. en G. L. de Haas zijn de kandidaten. Er werd slechts één partij gespeeld en wel tussen P. Kramer jr. en H. Aarts. En dit treffen moest dan bovendien nog worden afgebroken in een onduidelijke situatie. Vermoedelijk zal deze week toch nog de beslissing vallen als de eerder genoemde afgebroken partij wordt uitgespeeld en De Haas met W. Deelder de strijd aanbindt. In de derde afdeling is na J. v. d. Doel nu ook J. Plugboer praktisch zeker van pro motie. De twee andere gegadigden zijn hier R. Kroese en F. J. Broertjes, waarvan overigens alleen Kroese nog op gelijke hoogte zal kunnen komen met Plugboer. Maar dan moet hij v. d. Doel verslaan en dat lijkt geen eenvoudige opgave. De uitslagen zijn: W. v. d. BergF. J. Broertjes 01, F. J. BroertjesC. Grave- maker remise, C. GravemakerC. Donker 01, W. v. d. BergR. Kroese 01, J. Vis A. J. van Niekerken remise. Na A. van Maanen en J. Slager staat in groep 4 ook de promotie vast van J. E v. d. Wel die lange tijd de leiding in ieze groep heeft gehad. Er blijven nu nog een drietal kandidaten over voor twee plaatsen die recht geven op promotiewedstrijden De kanshebbers zijn: C. Abspoel, H. Koster en A. Oldenmark. Uit de rangschikking blijkt dat Abspoel er relatief het beste voorstaat. De uitslagen zijn: H. Koster J. J. v. d. Veldt 1—0, J. J. v. d. Veldt—C Bakker 01, J. E. v. d. WalA. Oldenmark remise, H. WolthuizenJ. Slager 01, C, AbspoelC. Bouman 10, A. Haasnoot- P. Kramer sr. 01, P. Kramer sr.J. van Zwieten remise, J, E. v. d. WelH. Koster 10, J. .SlagerA. Oldenmark 10, A. Ol denmarkC. Bakker 10, P. Kramer sr. C. Bouman remise, C. BoumanA. van Maanen 01 (v. Maanen kampioen), C. Ab spoelA. v. Maanen remise. De koplopers nemen de volgende posi ties in: 1. A. van Maanen 26 20 3 3 21 2. J. Slager 26 20 2 4 21 3. J. E. v. d. Wei 24 17 3 4 18 A 4-5. H. Koster 25 14 4 7 16 A. Oldenmark 25 13 6 6 16 6. C. Abspoel 24 13 5 6 15% Voetbal Hoewel het voetbalseizoen op enkele wedstrijden na is afgelopen, waarbij ver schillende verenigingen ook de training hebben stopgezet om de speelvelden weer op peil te kunnen brengen, heeft het be stuur van VVB toch nu alweer voorberei dingen getroffen voor het nieuwe seizoen Op 27 augustus en bij een overwinning ook op 3 september gaat VVB naar Amsterdam om deel te nemen aan het toernooi van „De Meteoor" om de zilveren Meteoor. In dit toernooi spelen de eerste klassers Bra bantia uit Eindhoven, SVW uit Gorinchern de tweede klassers EDE en VVB en de der de klassers IVV uit Landsmeer, RCZ uit Zaandam, WFC uit Wormerveer en De Meteoor. De zilveren Meteoor is thans in het bezit van WFC. Zondag 4 juni zal VVB met een A- en een B-elftal deelnemen aan het grote Pu pillen-toernooi van Alcmaria Victrix. ■r*4 Bij de politie teVelsen is aangifte gedaan van de vol gende gevonden voorwerpen: dameshorloge, lipssleutel, bankbiljet van 10.-, sjaal, dasspeld, koekdoos met inh., damesmantel, jongensporte monnee, klompjes met sok ken, zwembroek met hand doek, glacé herenhandschoen, 1 paar zwarte dameshand schoenen, fietstasje met inh., kinder jasje met capuchon regenjas, damesrijwiel, tas met inhoud, damesmuts, ak tetas met inhoud, hond, da messchoen, bos sleutels, pet, zilveren ringetje, rammelaar, kinder-windjack, portemon nee met inhoud, herenrij wiel, houten keg-ring met 2 sleu tels, pak inhoudende rollen beschuit, rol zilveren guldens en een ball-point. Inlichtingen over deze voor werpen zijn te verkrijgen, dagelijks aan het hoofd bureau van politie te IJmui- den-Oost. De gedeponeerde gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen, elke dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur en elke zaterdag van 12.00 tot 13.C0 uur aan het hoofdbureau. Nogmaals Rita Reys in deze rubriek. Deze charman te „figst dutch lady of jazz" komt namelijk niet op zater dag aanstaande naar IJmui den voor een concert met 't trio Pim Jacobs maar cp zaterdag 10 juni. Verder blijft alles hetzelfde. Rita, haar agenda nog eens door bladerende, kwam tot de ontdekking dat zij en haar „jongens" op 3 juni al gecon tracteerd waren. Maar zij komen in ieder geval naar IJmuiden: op zaterdag 10 juni dus in de bovenzaal van Hotel Royal aan de Kenne- merlaan te IJmuiden. Voor leden en belangstellenden van de Velser Jazz Club. AARDBEIEN-PRIMEUR Woensdagmiddag 31 mei, nog net in de maand mei dus, werden aan de veiling Ken- nemerland te Beverwijk de eerste koude-grondaardbeien aangevoerd. Het waren Ma dame Lefèbre-aardbeien. Deze primeur was dit jaar wel aan de vroege kant, want vorig jaar kwamen de eerste koude-grondaardbeien eerst op 7 juni! De dames Van den Brink, Planetenweg 96, en Ouwer- kerk, Orionweg 8, beiden te IJmuiden, zijn uitverkoren om naar Wiesbaden te gaan op zondag 25 juni aanstaan de. Zij behoeven niets zelf te betalen. De dames vinden het reuze prettig dat zij een dag naar Wiesbaden mogen om daar hun zelfvervaar digde japonnen te tonen op een internationale amateur modeshow, georganiseerd door een grote fabriek in samenwerking met een Ne derlandse inkoopcombinatie. De dames mogen daarheen, omdat zij glansrijk de mode show voor amateurs in het Patronaatsgebouw, in april jongstleden hebben gewon nen. Mevrouw Van den Brink had de eerste prijs met een satijn-katoenen zomerjapon. luisterend naar de naam Angelina en mevr. Ouwer- kerk kreeg de tweede prijs met een wollen-linnen pak je, genaamd „Harmonie". De hoge waardering van de juryleden hebben de dames volgens ljun zeggen vast te danken aan de af werking van hun japonnen ..en de' tóepassing van de stof in het model. In ieder geval zijn zij zeer tevreden, vooral met het in het voor uitzicht gestelde reisje naar Wiesbaden. Bovendien is de kans aan wezig, dat zij daar ook nog een prijs in de wacht slepen. „Overigens moet u niet den ken dat wij altijd jurken zitten te maken, daarvoor is te weinig tijd", merkt mevr. Ouwerkerk op. Beide vrou wen hebben elk 3 kinderen plus een echtgenoot. Om die tevreden te stellen'is heel wat moeilijker, verzekeren de dames. Moeilijker dus dan een japon maken, wat Circa tweeduizend leden van diverse verenigingen uit Velsen gaan defileren in het sportpark Schoonenberg cp zaterdagmiddag 10 juni aan staande. Dit is dan de ope ning van de Sportweek, die zo langzamerhand traditie m Velsen is geworden. De deelnemers van de verschillende verenigingen zullen defileren voor de bur gemeester, de heer J. C. Bührmann, voor wie dit een eerste grote kennismaking met het plaatselijke vereni gingsleven zal zijn. De regie berust bij de heer D. Smidt en de organisatie berust bij de Velser Ge meenschap, Velser Jeugd Centrale en Velser Sport stichting. Om precies drie uur zaterdagmiddae 10 juni begint de parade. Er zal bovendien een uit voering van de gezamenlijke jeugdzangkoren zijn, alsmede' een gymnastiekdemonstratie. En tot slot zal een kinder- operettevereniging optreden. Alle plaatselijke muziek- en tamboerkorpsen zullen pre sent zijn. tussen het vele werk door moet gebeuren. De IJmuidense dames zijn niet de enige Nederlandse deelneemsters aan de inter nationale modeshow in Wies- baden. In totaal gaan zestien dames naar die plaats. Of de dames Ouwerkerk en Van den Brink hun echt genoten meenemen? „Reken maar!" zo vertel den ze Het personeel van de n v. De Plaatwellerij te Velsen- Noord heeft een lofwaardig initiatief genomen. Besloten is namelijk dat iedere werk nemer elke week een dubbel tje in een spaarpot van het bedrijf doet. Met het aldus verkregen bedrag wil men liefdadig werk steunen, bij voorbeeld dg aanschaffing van een blindegeleidehond. Men heeft het zo geregeld, 'dat wanneer een werknemer te laat op zijn werk ver schijnt. hij bij wijze van „boete" een kwartje in het potje doet. Het kan zo aar dig oplopen! Vele bedrijven in de IJ mond zitten te schreeuwen om personeel. Daarover kan rnen in onze krant herhaal delijk berichten lezen. De werknemers worden overal vandaan gehaald. Speciale wervingskranten worden in vele provincies met een ar beidersoverschot huis aan huis verspreid, men laat bus sen tussen de IJmond en de „reservoirs" heen en weer rijden, kortom men doet alle mogelijke moeite mensen te krijgen. Hoogovens „ope reert" ook in Friesland (blijkens advertenties in Friese dagbladen), want met de Italiaanse werkkrachten werving wil het niet vlotten. Men is ook al naar het land van Franco gegaan, om het daar eens te proberen. De werving van personeel is een heel moeilijke zaak waarover men beslist niet ♦e licht moet denken'. In de bedrijven in de IJmond is (volgens de. laatste opgave bij het Gewestelijk Arbeids bureau) plaats voor min stens dertienhonderd men- Volkomen begrip hebbend voor de moeilijke situatie waarin de bedrijven wegens personeelsgebrek zijn komen te verkeren, zijn wij toch geneigd ons af te vragen of het wel taktisch is eikaars personeel „af te snoepen". Want dat geschiedt thans. Zo is er een industrie die op naam geschreven circu laires heeft verstuurd, waar in vrouwelijk personeel wordt ingelicht over het werk in bedoeld bedrijf. Deze circulaires werden ook gestuurd aan dames die in de IJmond woonachtig zijn en hier reeds werkzaam zijn. Natuurlijk, iedereen heeft het recht van werk kring te veranderen, ieder een heeft óók het recht alles te weten over de mogelijk heden van het beroep waar voor gegadigden worden ge vraagd. Maar men dient zich toch werkelijk af te vragen of het gezien de huidige markt, nu wel juist is dat de bedrijven die immers allemaal in hetzelfde schuitje zitten trachten personeel bij elkaar weg te halen. Wij menen dat het onjuist is. Natuurlijk sneuvelen er per dag wel een paar eieren m het bedrijf van de heer P Onrust aan de Conrad- straat 16 te IJmuiden. Het is niet wonderlijk, want er rollen daar per week gemid deld dertigduizend eitjes van de lopende band. Allemaal voor IJmuiden. Meneer On rust heeft het enige eieren- grootbedrijf in Velsen. Hij enzijn personeel zijn een goed deel van de dag bezig met eieren sorteren op ge wicht, verpakken en verzen den naar de afnemers. In de oude ruimte („over vijf jaar moeten we eruit zijn") staat voor het sorteren van de eieren een grote ma chine, die ongeveer tiendui zend gulden kost. Iemand legt de eieren, die in grote kisten uit 'Overijsel worden aangevoerd, op de lopende band. De eitjes worden over een paar elektrische lampen geleid, waardoor het moge lijk is direct te zien of een ei schoon of vuil is. De vuile eieren laten namelijk veel minder licht door dan de schone. De bedorven en reeds bevruchte eieren wor den dan van de band ge pakt en in een kist gewor pen. Aan het einde van de aan- voerband ..vallen" de eieren op een andere band. En op deze band worden de eieren op gewicht gesorteerd. Er zijn gewichtjes aangebracht, steeds met vijf gram ver schil. Elk ei dat hetzelfde gewicht heeft als het ge wichtje, rolt dan verder op een band naar degene die het voor verzending in de doos doet. Op die manier komen steeds eieren van hetzelfde gewicht achter elkaar op een afvoerband te liggen. Het is een eenvoudig systeem, dat nagenoeg feilloos werkt, zo vertelde de heer Onrust. Wanneer de machine op vol le toeren draait, is het mo gelijk er zesduizend eieren per uur mee te sorteren. „Maar daar moet je de men sen voor hebben", verzucht te de heer Onrust. Samen met zijn zoon die even eens P. heet, en een knecht sorteert de heer On rust op drie dagen in de week 30.000 eieren. Ruim an derhalf miljoen stuks per jaar! De grootste afnemers zijn de melkhandelaren. De bak kers nemen vaak de eieren die kapot (maar overigens wel goed) zijn. In de werk ruimte van meneer Onrust sneuvelen maar weinig eie ren per dag. Als er eieren kapot gaan, dan gebeurt dat tijdens het vervoer van Overijsel naar IJmuiden. En in de keuken van de huisvrouw. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Baltic van Jacobstad: Antilope, Mistly; Kaap Hoorn, Rouaan; Karimata, Le Havre; Peregrine, Londen; Waver - stroom, Londen; Unitas, Karlstad; Bernières, Le Havre; Loenerkerk, Rotterdam; Jeane, Londen; Celebes, Hamburg; Marcheto, Savanna; Tilly, Skutskaer, hout voor Zaandam; Kaap Falga, Rundvik; Bina, Hamburg; Leliegracht, Rotter dam; Jans, Londen; Sont, Newport; Otava, Fal- kis, cellulose voor Velsen; Ciudad de Bucaraman- ga, Rotterdam; Zuidpool, Dordrecht. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Bab T van Hudiksvall, hout voor Zaandam; Eros, Is- naes: Zaanstroom, Dagenham; Loke, Antwerpen; Strabo, Rotterdam; Albert V, Wisbeck; Ciudad de Maracaibo, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Zevenber gen naar Basse Indree walsmateriaal van IJmui den; Axal, Walkom; Helga Matthiesen, Hamburg; Corstar, Metyl; Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; Kuhlundsborn, Rostock, wals materiaal van IJmuiden; Belfort, Duinkerken: Irma, Bremen; Pollux, Gdansk; Affirmity, Lon- Advertentie Wegens 5-daagse werkweek ZATERDAGS GESLOTEN Koningsplein 10 - IJmuiden den, ledig van Zaandam; Hera, Antwerpen; Sta- vos, Hamburg; Sleipner 1, Gefle; Fennia, Bre men; Plato, Rotterdam; Taras, Rotterdam; Am- stelstroom, Plymouth; Rhesus, Bremen; Radja, Bremen; Astra, Antwerpen, ledig van Zaandam; Ahrenshoop, Stettin, walsmateriaal van IJmuiden Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Peregrine naar Harlingen; Pallas, Rotterdam; Fischbek, Le Havre; Theano, Rotterdam; Mosel, Flensburg; Siegerland, Gent. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 30 mei 1961 opgeheven het faillisement van G. Schoen, van beroep fabrikant, vo- nende te Zaandam aan het Zaagselpad 12, uitgesproken d.d. 25 april 1961. Rechter commissaris: Mr. H. G. Rambonnet. Cura tor: Mr. D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam aan de Provincialeweg 52. Bij beschikking van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 24 mei 1961 is in het faillissement van A. de Groot, van beroep aannemer, wonende te Nieuw-Ven nep aan de Venneperweg 575, gemeente Haarlemmermeer, uitgesproken bij vonnis d.d. 29 november 1960, in de plaats van mr. P. Estié, tot curator benoemd mr. J F. Jan- sonius, advocaat en procureur te Heem stede aan de Heerenweg 178.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5