„Prijzenkaart" stemt niet meer met de grondprijzen in Velsen overeen Raad discussieert lang over moeilijke situatie m Raad onteigent grond voor de reinigingsdienst B. en W. van Velsen jvillen M.M.S. inpassen in een groter geheel „Plan Antillenstraat is niet geslaagd", vindt wethouder COR 0LY Iedere stand betaalt kolen contant COR 0LY AVAR0S Zwevende vloeren helpen tegen geluidsstoornis in hoogbouwwoningen Verdienstelijk Velsenaar overleden DKW Sportbromfiets DONDERDAG 1 JUNI 1961 kop en schotels met het wapen van Velsen 2.95 5.25 KUNSTHANDEL h KENNEMEBLAAN55 795.- Gunstige aspecten aanwezig] voor bestrijding van "jeugdbaldadigheid I WEEKABONNEMENTEN DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Diploma's voor 33 avondschoolleerlingen De grondprijzen in de gemeente Velsen zijn in de raadsvergadering, die gister avond in Velsen is gehouden, wel het belangrijkste onderwerp geweest. Het werd duidelijk, dat de prijzen, die momenteel voor de grond worden gevraagd, boven het oude peil liggen, zodat de zogenaamde „prijzenkaart als verouderd kan worden beschouwd. Daarom komen momenteel weer zoveel grondverkopen in de raad, want bij prijzen volgens de „kaart" kunnen B. en W. volgens een delegatie zelfstandig handelen. De grootste discussie ontspon zich bij de kwestie van het pompstation voor de Caltex aan het Plein 1945, hoek De Noostraat. Men verbaasde zich over de prijs van 50 per vierkante meter, terwijl de heer Berendsen voor een ander pompstation enkele maanden geleden maar 29 had betaald. De eerste schermutselingen deden zich echter voor, toen de verkoop van grond te IJmuiden aan de N. V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten ter sprake kwam. Men was het zonder discussie eens met de verkoop van grond aan de heer E. Fen- nema, aan de „Vloeigas pijpleiding N.V. te Velsen-Noord, aan de heer J. G. van Deudekom, aan N.V. constructiebedrijf Klein, aan de N.V. 's Genius en Mavem en aan de heer W. Dijkstra. Maar bij die grond voor het Bouwfonds, 2240 vierkante meter, liggende aan de Siriusstraat, kwam de kritiek los. Als prijs was voorgesteld 16,50 per m2, en volgens de „prijzen kaart" moest het twaalf gulden zijn. Verrassing Ir. van der Kolk (VVD) wees er op, dat het laatste half jaar gronden worden ver kocht tegen hogere prijzen dan op de prij zenkaart is weergegeven. De voorstellen komer. dan formeel juist in de raad. Ir. N. van der Kolk (VVD) „Maar" zei de heer van der Kolk, „de legatie-technisch gezien hadden B. en W. de raad wel eens mogen waarschuwen dat de prijzen hoger dan normaal lagen. De raad hoorde niet bij verrassing te merken dat men de delegatie had teruggekregen." Waarom is het hier nu 4.50 duurder en wat zijn de consequenties? wilde hij weten. De heer De Groot (Partij van de Ar beid) vond, dat de heer Van der Kolk dit wel wat rauwelings in de raad lanceerde. „Dat had u beter in de commissie nog eens kunnen bespreken" vond hij. Maar de heer Lips (A.R.) was het wel met de heer Van der Kolk eens, dat B. en W. op de af wijking hadden moeten wijzen en zo dach ten ook de heren Andriesma (KVP) en Kruisman (CPN) er over. De heer Verbeek zette daarna uiteen, dat de prijzenkaart, die indertijd door de raad is vastgesteld, door de tijd is achter haald. Hij vond het daarom zeer nuttig dat men eens uitvoerig van gedachten zou wisselen, niet alleen over de prijzenkaart, maar ook over de algemene aspecten van het grondbedrijf. Advertentie De tekorten zijn nog groot, en het zou dan ook nuttig zijn als de raad de achter gronden kent. Nog een rondje De heer Lips (A.R.) wilde daarna nog een opmerking maken. Toen hij zijn hand opstak zei de burgemeester „gaat u er nu nog een rondje over geven? Nou ja, het mag wel, hoor!" De heer Lips was niet de enige, die nog even een beschouwing over het onderwerp leverde. Ook de heer Van der Kolk kwam nog eenmaal aan het woord om voor te stellen de zaak aan te houden. Daar voel de de heer Verbeek echter weinig voor, omdat dit stagnatie in de woningbouw zou betekenen. De verkoop van de grond ging daarna door, maar de grote discussie moest nog komen. Want bij de behandeling van de verkoop van 560 m2 grond aan de De Noostraat, hoek Plein 1945 te IJmuiden, aan de Cal tex, kwam de kritiek in sterkere vorm te rug. Men had er wel bezwaar tegen, dat de grond ten behoeve van de bouw van een benzineverkoopstation en loonruimte met garagebedrijf, alsmede vier bovenwonin gen, liefst 50 per m2 zou kosten, terwijl enkele maanden geleden de heer Berend sen voor een dergelijk bedrijf, maar hon derd meter verder, f 29 per m2 grond neertelde. „Waarom?" vroeg de heer Van der Kolk. „Wat zijn de consequenties?" De heer Van Dongen (CHU) betwijfelde of de aan wezigheid van twee pompstations zo vlak bij elkaar stedebouwkundig wel juist is. De heer Lips (AR) wilde weten of het ad vies van de verkeerspolitie is gevraagd. De heer Andriesma (KVP) vreesde nadeel voor het bedrijf dat zich pas geleden heeft gevestigd. Mevrouw Hoek (PSP) kon zich het plein 1945 moeilijk indenken met een benzinestation. Zij had geen stuk in het dossier kunnen ontdekken, dat afkomstig was van een verkeersdeskundige. De heer De Groot (P.v.d.A.) trok de zaak daarna in het politieke vlak door de Tweede Ka mer er in te betrekken. Wethouder verbaasd Wethouder Verbeek zei uit de grond van zijn hart verbaasd te zijn. „Ik dacht dat we in Velsen gestreefd hadden naar het tem peren van de mogelijkheid tol prijsopdrij ving van de grorid" zei hij. Hij wees er op, dat de gemeente Velsen wat zijn grondbedrijf betreft, door de we deropbouw altijd een historische rem heeft gekend, want de vervanging leverde maar weinig op, lang niet genoeg om alle kosten J. A. Andriesma (KVP) De heer Verbeek wees er ook op, dat de heer Dammers het plan in samenwerking met de commissaris van politie heeft be studeerd. Men kwam tot drie oplossingen waarvan het de laatste wel zal moeten worden: de pompen komen dan in de Zout manstraat. De stedebouwkundige had geen bezwa ren. Aldus de wethouder, die tenslotte zei dat f 50 eigenlijk te goedkoop is. Het grondbedrijf komt er nog niet mee uit. De heer Andriesma zei weinig in te bren gen te hebben tegen het zakelijk betoog. Maar hij had liever gezien dat de prijzen kaart van te voren was bijgewerkt. De heer Van der Kolk zei dat het hem niet om de hoogte van de prijs ging, want mis schien had de koper ook wel 200 willen betalen. Maar hoe bepaalt de gemeente de prijs? Is dit een algemene marktprijs? De heer Verbeek wees er op dat het gaat om de laatste vierkante meters van de wederopbouw. Men heeft bekeken wa,t toelaatbaar en wat haalbaar is. „Meer wil ik er niet over zeggen. Maar het zal te denken geven als ik zeg, dat de ongunstig ste grond van Velserbeek nu 28 doet. Uit het district, waarin de grond voor de Cal tex ligt, is het nadelig saldo f 1.600.000. Is f 50 dan niet redelijk? Mevrouw Hoek (PSP) en de heren Van der Kolk, Schotman (beiden VVD) en Lips (AR) stemden tegen de grondver koop. De raad verpachtte 0.45.60 ha ten wes ten van de Hagelingerweg bij Driehuis voor 45.60 per jaar aan niet nader ge noemde gegadigde. Men kocht de woning Wüstelaan 12 te Santpoort met 139 m2 grond voor 2000. Advertentie Naast een enorme collectie kop en schotels met en zonder decor en op schrift nu ook Altijd iets bijzonders bij De onteigening van grond in Velsen, gelegen ten zuiden van de Amster- damseweg, ten behoeve van de vesti ging van de reinigings- en ontsmettings- dienst en het plantsoenbedrijf heeft ook gisteravond weer enkele tongen losge maakt tijdens de raadsvergadering. Maar tenslotte besloot men toch tot onteige ning- De raad van Velsen heeft woensdag avond een krediet van 15.000 verleend voor de inrichting van de gemeentelijke middelbare meisjesschool. De heer Van Hameien (P.v.d.A.) uitte zijn blijdschap, maar hij hoopte toch dat de MMS straks kunnen worden ingepast in zou een vak handenarbeid aan de leerlingen van de nabijgelegen Sint Liduinaschool. Ook krijgt de school leermiddelen voor het on derwijs in zingen (muzikale vorming) en een aansluiting op het radiodistributienet. De raad verrichtte de volgende benoe mingen: Tot administratief beambte derde klasse vaste dienst aan mevrouw Dr. J. /an goede combinatie van inrichtingen voor den Bergh van Eysinga-Eliasschool te IJ- voortgezet onderwijs. De heer Derriks muiden: mejuffrouw A. S. de Waal Male- (K.V.P.) hoopte dat Velsen zou blijven f,lt aandringen op de omzetting van de RHBS in een gemeentelijke school. De heer De Boer, wethouder van onder wijs, zei ook niets voor een aparte romp- school te voelen. Hij zag als ideaal een ly ceum in noord en een combinatie HBS- Gymnasium-MMS in zuid. Hfj hoopte daar bij, dat men tot een type in de geest van de MMS zou komen, dat toegankelijk zou zijn voor jongens en meisjes, maar waar bij men voor meisjes speciale richtingen zou hebben, zoals maatschappelijk werk, en evenzo voor jongens. De raad heeft besloten tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de r.k. schoolvereniging „Sint Lauren- tius" te IJmuiden voor de aanschaffing van nieuw meubilair voor de derde klas sen van die school. Medewerking werd ook verleend aan het bestuur van de Titus Brandsmaschool te Santpoort voor de inrichting van een han- denarbeidlokaal. Het lokaal zal ook wor den gebruikt voor het onderwijs in het I fijt. Tot leraren aan het gymnasium Felise num: mejuffrouw H. R. Hienekamp, me juffrouw J. A. Brandenburg, en de heren G. Tromp, F. H. Pronk en F. C. Haafkens, allen in tijdelijke dienst. Tot leraren in tijdelijke dienst aan de ge meentelijke avondschool voor de midden stand: de heren H. de Boer en D. Klip. Tot leraren in tijdelijke dienst aan de gemeentelijke visserijschool (dagschool) te IJmuiden: de heren J. van Altena, J. J Bronsveld, J. H. Beyer, A. J. Eiff, F Feenstra, J. Gravemaker, E. W. de Haas T. A. Langedijk, W. C. van Leusden, C Peet, A. H. Wedemeyer, J. de Weert, tot administratief beambte derde klas me vrouw M. M. C. F. Quakkelaar-Broek. Tot lerares of leraar In tijdelijke dienst de mevrouw Dr. J. van den Bergh Eysinga-Eliasschool en de daaraan verbonden cursussen: mevrouw M. H. van der Have-van Hamelsveld, mevrouw M G. P. van der Linde-Beek, mevrouw H. G Kuiper-Wijnstra, de heren W. van Aken. J. T. Groot, G. J. Kwakkel, M. de la Mar en M. Marseille-Beeks. aan van De heer Koopman (KVP) begon met te zeggen dat hij het niet sympathiek vond, als men van de ene kant onderhandelt en van de andere kant iemand het mes op de keel zet. Bij twee betrokkenen heeft men al een accoord bereikt, bij de derde niet. Hoe kan dat nu? vroeg hij zich af. Vooral omdat er vervangende grond aan wezig is en in de directe omgeving een boerderij te koop is aangeboden. Kunnen B en W dit voorstel nu niet uitstellen? vroeg hij. Ook de heer Kolkman (CHU) vroeg waarom B en W zo'n haast hebben. De goedkeuring door G.S. van het uitbrei dingsplan, waar alles om draait, is er nog niet eens. Bovendien vond hij, dat onteige ning altijd een onbevredigd gevoel geeft. Wethouder Verbeek zei de bezwaren te gen de onteigeningsprocedure niet goed te kunnen volgen. „Als de raad een bepaald gebied ten algemenen nutte wil bestem men, moet men ook uitvoering kunnen ge ven. Waarom zou een onteigening niet tot tevredenheid kunnen stemmen? Het ver dient soms wel aanbeveling als buiten staanders bepalen wat moet worden be taald. Onteigening is meestal niet in het voordeel van de gemeente, maar ook niet in het voordeel van de andere partij, die zodoende lang moet wachten. We volgen gewoon een procedure in het belang van het algemeen. Maar we cou peren op deze manier de mogelijkheid, dat de zaak tot in lengte van jaren wordt ophouden." De wethouder noemde dt ver plaatsing van de reinigingsdienst, die in het hart van de gemeente op een veel te klein terrein is gehuisvest, van groot belang. Men moet er goed voor waken, dat het niet te lang gaat duren. „Bovendien moeten we ervoor zorgen dat het composteringsbedrijf snel klaar is. Er mogen er maar een bepaald aantal in Nederland verrijzen, en als die er staan komen we niet meer aan bod. Straks zijn we bovendien uitgepraat met het uitvoeren van het huisvuil buiten de gemeente." „Het is mij bekend" vervolgde de wet houder, „dat er vervangende gronden zijn en dat er een boerderij te koop is. Maar ik ben toch niet van plan om hangende de besprekingen een nadere uiteenzetting in het openbaar te geven." De heer Verbeek wees er nog op, dat de directeur van de wederopbouw het eens is met de gemeente Velsen inzake de afwij king van het streekplan in het algemeen belang. Het voorstel tot onteigening werd daarna goedgekeurd. het nieuwste model ƒ785.- BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Naar aanleiding van een rapport van de directeur van de dienst voor de volks huisvesting betreffende het bouwen onder de zogenaamde curveprijs heeft de heer Disselkötter in de raad aandacht gevraagd voor het euvel der geluids stoornissen in flats. Hij wees daarbij op het onlangs gepubliceerde betoog van de heer Van der Eyk van TNO over de mu ziekbeoefening in hoogbouw, die tot een sociaal euvel kan uitgroeien. „De situatie is in Velsen juist ernstig, doordat men hier te maken heeft met vele gezinnen, die uit eengezinswoningen, die vroeger het leeuwendeel van de woning voorraad vormden, naar flats zijn ver huisd", De heer Disselkötter zei dat de fractie van de Partij van de Arbeid het eens is met B.. en W. inzake de curve- prijs. Hij betreurde het alleen dat de cur veprijs bijna geen mogelijkheden biedt tot maatregelen in verband met geluidsisola tie. Wethouder Verbeek wees op de zweven de vloer, die men echter in woningwetwo ningen niet zal kunnen aanbrengen. Maar in de 150 premiewoningen voor Rijkswater staat zal men het proberen. De heer Disselkötter wees er nog op, dat maatregelen alleen zin hebben in nog te bouwen huizen. „Laat een zwevende vloer opnemen in de curveprijs" sugge reerde hij en wethouder Verbeek beloofde zijn best te zullen doen. M. van Dongen (CHU) van bouwrijp maken te kunnen opvangen. Riolering, waterzuivering, sportvelden, het zou alles uit de opbrengst van de verkoop van gronden moeten worden ge'financierd. Daarom is het de bedoeling langzamer hand te komen tot een prijs die dat moge lijk maakt. „En nu heeft men bezwaar tegen 50 per meter2 voor een stuk grond in het cen trum, welk bedrag door de Caltex is gebo den, maar welk bedrag we anders ook zou den hebben gevraagd". Zeewijk wordt door De gemeenteraad van Velsen heeft gis teravond besloten tot verbreding van de rijweg West-Indische buurt te Santpoort- Noord. Tijdens de discussie over dit punt gaf wethouder Verbeek in antwoord op oen opmerking van de hoer Kruisman (CPN) toe, dat het plan Antillenstraat c a. beslist ais niet geslaagd kan worden beschouwd. De heer Kruisman had opgemerkt, dat degenen, die het buurtje hebben ontwor pen, geen rekening hadden gehouden met de ontwikkeling, die men kon verwachten, hetgeen de heer Van Leusen (P. v.d. A.) de verzuchting ontlokte „De Kalverstraat hadden ze ook heel anders aan moeten leg gen". De heer Van der Kolk (VVD) wees er later op, dat de bouw van deze buurt niet anders had kunnen geschieden wegens de zeer stringente voorschriften uit Den Haag, zodat de gemeente Velsen de han den in onschuld kan wassen. De discussie was begonnen doordat de heer Koopman (K.V.P.) voorstelde om aan beide zijden van de rijweg nog drie te geltjes weg te nemen, dat is ongeveer 90 centimeter. „De weg wordt er breder van en het trottoir is nog altijd breder dan in de Grote Houtstraat in Haarlem" merkte hij op. Maar wethouder Verbeek zei, dat de oplossing van de heer Koopman, die werk aan beide kanten betekent, veel duur der is dan het uitvoeren van het plan van B. en W. dat 21.000 zal kosten. „Het is overigens veel meer een parkeer- dan een verkeerskwestie" zei de wethou der. „Het parkeren levert op vele plaatsen onhoudbare situaties op.' Gaslevering De gemeenteraad van Velsen heeft de verordening regelende de voorwaarden voor de levering van gas gewijzigd. Voor het doen uitbrengen van een advies inza ke verbetering van de akoestiek in de zwemzaal in het Velserbad stelde men 1000 beschikbaar. W. Chr. Suwerink De wethouder zei dat men in Zeewijk inderdaad voor consequenties komt te staan, omdat de opzet meer en duurde re voorzieningen omvat dan nu het geval is. Daarvoor is geld nodig. „Is 50 per m2 nu echt gek voor de bes te plaats in het centrum? In Den Haag verkoopt men grond voor 250-/ 275 die een paar jaar geleden voor 57-f 58 is ge kocht. Voor etagebouw in Santpoort was de prijs 35. Dan is 50 voor zaken, die graag aan het Plein 1945 zitten, helemaal niet te veel". De wethouder zei, dat men al lang is te ruggekomen van het idee, dat men in een wijk één slager, één kruidenier enzovoorts moet hebben. De praktijk heeft onder an deren op de Lange Nieuwstraat uitgewe zen, dat de branches elkaar opzoeken. De heer Verbeek wees er ook op, dat het nieuwe station wat gunstiger komt te staan, zodat het logisch is, dat de grond prijs hoger is. Bovendien kan de Caltex de hele oppervlakte volbouwen en dat kan de heer Berendsen niet. De heer W. Chr. Suwerink kreeg eervol ontslag als bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand in verband met het be- Advertentie de mooiste bromscooter met treeplanken BREESTRAAT 108 BEVERWIJK reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij werd meteen benoemd in onbezoldigd dienstverband. .,De jeugd heeft aan de stalen buisstan- I daards van de rijwielbergplaatsen van de prof. Gunningschool en de prof. van der Leeuwschool al meer vernield dan het sa laris van een politie-agent bedraagt. Stel daarom een agent aan speciaal om op de jeugdbaldadigheid toezicht uit te oefenen." Dit zei de heer Van Hameien (PvdA) gisteren in de raadsvergadering van Vel sen. De heer Disselkötter (PvdA; meende dat men de oorzaken moet opzoeken. „Het zit veelal in de ouders. Gemakzucht en W.A.-verzekering spelen een rol. Het ge meentebestuur moet de jeugd voldoende gelegenheid geven zich te amuseren. Het zit niet in de spelende jeugd, de belha mels doen het. Benoem buurtcommissies uit raadsleden, onderwijzers en vereni gingsmensen." Een raadslid als onbezoldigd diender? Daarvoor voel ik niets" zei de heer Kolk man (CHU). De heer Witte (KVP) vond dat B en W een kernachtige brief naar de ouders moesten sturen. Wethouder De Boer (PvdA; zei dat de aanvankelijke rapporten over de IJmond wat jeugdbaldadigheid betreft gunstig la gen. Helaas zijn de laatste tijd enkele inciden tele gevallen van ernstige aard gebeurd. Preventief is wel gebleken om de ouders als de zoon is gepakt de gelegen heid te geven de kosten te betalen om vervolging te voorkomen. Maar het gaat er vooral om dat de grote massa van de jongeren onvoldoende gelegenheid tot re creatie krijgt. De heer De Boer zei, dat het juist in IJmuiden-West niet zo ongun stig is, omdat daar jeugdhonken voor con tact met de gezinnen zorgen. Toch zijn in dat stadsdeel de voorwaarden juist minder dan elders. De heer De Boer meende dat de struc tuurwijziging in de verhouding kind-gezin door de continudienst een rol speelt. Hij vond het moment voor de brief van de heer Witte niet gunstig maar zou het voor stel in beraad houden. Er zijn namelijk juist nu gunstige aspecten. De heer De Boer wees ook op de vier plantsoenenopzichters, die zullen worden aangesteld, en die een brede paedagogi- sche taak zullen krijgen. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Na afloop van de raadsvergadering heeft de viaggetjesdagcommissie van IJmuidens Bloei, dit in samenwerking met de Kat- wijkse redersvereniging De Vuurbaak, de raadsleden en de pers op Hollandse Nieuwe onthaald. De heer W. van Es presenteerde samen met meisjes van de huishoudschool het zeebanket, dat in velerlei vorm werd geoffreerd. De heer Kolkman zette uiteen, dat men een stuk folklore levend wil hou den. Bovendien is de visserij de oudste bestaansbron van Velsen. „De zee kent hoogte, breedte en diepte, ze kent rassen onder water, maar geen fracties" stelde de heer Kolkman vast, waarna men volop genoot van de produkten der zee. De foto toont de genietende burgemeester in volle actie. Advertentie Op vierenzeventigjarige leeftijd is na een hartaanval in het Roode Kruiszieken- huis te Beverwijk overleden de zeer be kende en verdienstelijke oud-verificateur n de gemeente Velsen, de heer Willem van Doorn. Op 1 november 1901 begon de heer Van Doorn zijn loopbaan als gemeenteambte naar in Urk. Daarna zette hij zijn ambte lijke werkzaamheden voort in Boskoop, Nijkerk en Purmerend om vervolgens te worden benoemd tot chef van de afdeling financiën te Deventer. Op negenentwintig jarige leeftijd, op 16 augustus 1916 werd de verscheidene benoemd als verificateur van de gemeente-financiën in Velsen, wel ke functie hij gedurende ruim vijfendertig jaar achtereen vervulde, totdat hij op 1 november 1951 met pensioen de gemeente dienst verliet. Zijn grote verdiensten voor de gemeen te Velsen werden gehonoreerd met zijn be noeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. In zijn Velsense periode was de heer Van Doorn tevens, van de oprichting van het gemeentelijk grondbedrijf af, se cretaris van de schattingscommissie; bo vendien verzorgde hij in de crisistijd het plaatselijk secretariaat van het Nationaal Crisiscomité. Hij was ook een kundig do cent bij de opleiding van ambtenaren voor het examen kandidaat-gemeentesecretaris. In het openbare leven vond de verdien stelijke Velsenaar nog veel tijd om zich lange jaren te bemoeien met de beharti ging van zaken voor de Gereformeerde kerk in Velsen-Noord. In maart van dit jaar vol-eindde hij zijn functie van admi nistrateur dezer kerk en van de Commis sie van Beheer na eenenveertig jaar. Als ouderling diende de heer Van Doorn zijn kerk. Ook is hij vele jaren voorzitter van het schoolbestuur van de Da Costaschool aan de Noorderlaan geweest, alsmede voorzitter van het bestuur van de Duin- wijkschool voor chr. ulo te Beverwijk. Om halftwee zaterdagmiddag zal op de begraafplaats „De Biezen" te Santpoort de begrafenis van deze bekende en gezie ne persoonlijkheid uit Velsen-Noord plaats hebben. In tegenwoordigheid van een groot aan tal ouders, de commissie van toezicht en de leraren heeft wethouder A. J. Hermes woensdagavond de diploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de Nij verheidsavondschool te Beverwijk. Wethouder Hermes wees er op dat men veel waardering moet hebben voor men sen, die na een volle dagtaak nog eens een avondschool gaan bezoeken. In onze maatschappij, met helaas zovele slappe lingen, geven zij een goed voorbeeld. Spreker bracht ook woorden van waar dering tot de ouders die met hun morele steun de jongens ter zijde stonden. Maar rr.en mag hier ook het lerarenkorps niet vergeten. Maar leerlingen, ouders en leraren mogen thans dankbaar zijn. Na de geslaagden op het hart gedrukt te heb ben het niet bij dit ene diploma te laten, wenste wethouder Hermes hen een suc cesvolle loopbaan op hun verdere levens weg. De directeur, de heer J. de Wit, gaf de jongelui enige praktische wenken mede. Beverwijk mag zich gelukkig prijzen met deze school, aldus spreker. Nadat wethouder Hermes aan 33 ge slaagden de diploma's had uitgereikt, werd een kleine tentoonstelling geopend van tekenwerk der leerlingen, die aller be langstelling trok. JOHAN VAN BEEMLAAN GESLOTEN In verband met de uitvoering van her- bestratingswerkzaamheden is de Johan van Beemlaan te Santpoort-Noord, gedurende één week of zoveel korter of langer als de duur van de werkzaamheden zulks nood zakelijk maakt, voor alle verkeer gesloten. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Hans J.. z van O. van Bruin- sel en A. Slot; Gerben W., z. van M. van der Molen en E. Goudsblom; Griselda E., d- van R. Visser en E. Molemans. ONDERTROUWD D. Brakenlioff en A. Bos, W. H. C. Cornelis en J. M. Staff, P. J G. J. Klaasse en A. J. Huisman. GETROUWD: J. Herdink en B. M. A. de Wildt.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7