Batig saldo KJCPL steeg met f 3 miljoen Gevolgen der revaluatie worden voelbaar rijwiel- en bromfiets- onderdelen Suède jasjes WERF De beurs Uitschakeling door Indonesië werd goed opgevangen Volkswagenproces wordt weer voortgezet Emissie en introductie „Wagons-Lits" Tekort op handelsbalans in het eerste kwartaal sterk gestegen vnnm Binnenkort emissie van Vredestein Fongers en Phoenix gaan samenwerken Nieuwe Belgische Staatslening SCHEEPVAARTBERICHTEN VRIJDAG 2 JUNI 1961 Nog geen uitspraak Stijfselfabriek Honig wijzigt structuur Hogere vermogenswaarde Holland Fund Dividendvoorstellen UIT DE JAARVERSLAGEN 6 DAGEN EN 2 AVONDEN MEUBELEN KIJKEN IN BOUMAN's FABRIEKSTO ON ZALEN Nutsspaarbank Haarlem boekte groot overschot REFORM VNR-artikelen COR v. d. MEER Voor alle LEDERKLEDING VELDHUIS naar Kennemerlaan 19 - Tel. 6317 Ca 2,6 min aandelen 350 15 Lindeteves-Jacoberg 7 dividend (onv.) vrijdag zaterdag 3 BO Vergunningen voor vervoer naar Frankrijk zullen worden beperkt Kort economisch nieuws WEEKABONNEMENTEN Mede dank zij het groter aantal schepen dat ter beschikking stond vertoonde het batig saldo van de Koninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen n.v. een stijging van 18,5 tot 21,5 miljoen. Hiertegenover staat dat op meer schepen moest worden afgeschreven. De uiteindelijke resultaten van 1959 en 1960 ontlopen elkaar daarom niet veel. De resultaten werden beïnvloed door de aanloopkosten van nieuwe lijn diensten. Aan de reserve voor vlootvernieuwing werd 9,5 miljoen toegevoegd. Tevens werd aan deze reserve een bedrag onttrokken voor afschrijving op de kostprijs van de in 1960 in dienst gestelde schepen. De nog resterende nieuwbouwverplichtingen zullen uit eigen middelen kunnen worden gefinancierd. Zoals gemeld, wordt voor gesteld acht percent dividend (onveranderd). Het kapitaal bleef ongewijzigd 28.680.000. De meest ingrijpende ontwikkeling voor I twee a drie percent meer moeten besom- het bedrijf was het voor Nederlandse sche- men om in dezelfde positie te komen als pen van kracht geworden verbod van de I vóór 6 maart 1961. Dat dit, gezien de ge drukte vrachtenmarkt en de scherpe con currentie, op korte termijn niet te ver wezenlijken valt, acht de directie zonder meer duidelijk. Voor zover thans reeds kan worden beoordeeld, zullen de uitkomsten van het eerste halfjaar 1961 ten achter blij ven bij die over dezelfde periode in 1960. Het hoogste Westduitse gerechtshof in Karlsruhe zal zijn oordeel in het Volks wagenspaarders-proces pas op 12 juli uit spreken aldus is meegedeeld. Deze uit spraak had men aanvankelijk reeds gis teren, woensdag, verwacht. Het proces loopt reeds twaalf jaren. Twee Volkswa gen-spaarders uit de tijd van Hitier eisten namelijk van de Volkswagen-fabriek in Wolfsburg de levering van een auto tegen kostprijs. De spaarders hadden reeds voor de oorlog de toenmalige prijs van 990 rjjksmark betaald maar er niets voor ge kregen. De eisers, Paul Stoz en Rudolf Meixner stellen dat er nog steeds een overeenkomst tussen de volkswagenfabriek en de spaar ders bestaat. De fabriek heeft alle aan spraken van de hand gewezen omdat de spaarders niet met de Volkswagenfabriek maar met het „Deutsche Arbeitsfront" van Hitier het contract zouden zijn aan gegaan De spaarders hebben tot het eind van de oorlog in totaal 302 miljoen rijksmark vooruitbetaald met welk geld, naar hun opvatting, het „Deutsche Arbeitsfront" de V.W.-fabriek opbouwde. In november 1959 heeft het opper-lands percent 1*5-jarige obligaties ten laste I gerecht van Nedersaksen in Celle de aan spraken van de beide eisers op kosteloze levering van een Volkswagen afgewezen. De eisers hebben nu nog een aanvullende eis gesteld volgens welke de V.W.-fabriek inplaats van tot levering van een auto tot betaling in geld veroordeeld zou moeten worden. Indonesische regering om lading en passa giers van en naar Indonesië te vervoeren. Dit bracht met zich, dat het de lijndiensten van Indonesië op Hongkong, China en Ja pan, die van de oprichting van de maat schappij af door haar schepen werden be varen, moest staken. Dit verbod trof haar niét geheel onvoorbereid. Reeds voordien werden enkele schepen uit de vaart op Indonesië teruggetrokken. Voor de overige op Indonesië varende schepen kon, dank zij de heroriëntatie waarmede in vorige jaren een aanvang werd gemaakt, ander emplooi worden gevonden. Het stemt tot tevredenheid, dat de resultaten over 1960 niet zijn teruggelopen en zelfs nog iets beter waren. Dit is te danken aan het feit dat de uitkomsten van het eerste halfjaar hoger lagen dan het gemiddelde van 1959. Ook in 1961 werden de resultaten be ïnvloed door de weliswaar iets ver beterde doch nog steeds ongunstige scheepvaartconjunctuur. Er zijn nog on voldoende aanwijzingen om te zeggen, dat de internationale situatie op scheepvaart gebied thans definitief over het dieptepunt heen is, aldus het verslag. De vlootsterkte bedraagt thans 32 sche pen met een gemiddelde leeftijd van IOV2 jaar. Twee schepen zijn in aanbouw. De revaluatie van de gulden betekent voor het bedrijf een gevoelige slag. Het bedrijf zal De beurs zal binnenkort worden ver rjjkt met een nieuw fonds. Op vrijdag 9 juni stellen de Amsterdamsche Bank en de Nederlandsche Handel-Maatschappij de inschrijving open op nominaal ƒ12.500.000 4 van de „Compagnie Internationale des Wagons Lits et des Grands Express Européens S.A. te Brussel, tegen 98% per cent. Notering ter beurze zal worden aan gevraagd. Aflossing geschiedt a pari, voor de eer ste maal op 1 juli 1967 in tien jaarlijkse termijnen. Vervroegde gehele of gedeelte lijke aflossing is toegestaan van 1 juli 1971 af elk jaar a IOIV2 percent. De maatschappij is opgericht op 4 december 1876. Op 31 december 1960 be nd het wagenpark uit 1160 rijtuigen. 1 _t is thans noodzakelijk voor de netten De Honig-groep heeft per 1 juni 1961 een structuurwijziging ondergaan. Ge vormd werd een holding-company: Honig n.v., die eigenaresse is van een aantal reeds bestaande en nieuw opgerichte werk maatschappijen. De Honig-groep, zo deelt de directie me de, heeft zich ontwikkeld uit de stijfselfa briek „De Bijenkorf" v/h M. K. Honig, welk bedrijf oorspronkelijk een tarwestijf- selfabriek was. Dit bedrijf is opgericht in 1867. De „natuurlijke" groei maakte het gewenst de organisatie binnen de groep hierbij aan te passen. De directie gelooft dat er reden is aan te nemen, dat de nieuwe structuur, voor uitlopend op de toekomst, aan de verwach tingen zal beantwoorden. De nieuwe orga nisatie beoogt onder andere enerzijds een grotere mate van zelfstandigheid van de verschillende eenheden, anderzijds een in niger verbondenheid tussen die eenheden door het bestendigen van en het meer richting geven aan het onderlinge overleg. Door de introductie ter beurze begin ok tober 1960 is het aantal participatiebewij- zen van het Holland Fund, blijkens het halfjaarverslag, in de periode 1 oktober 1960 t/m 31 maart 1961 met veertig pet ge stegen van 14.400 tot 20.200. Door de waar destijging van de beleggingen nam de ver mogenswaarde der participatiebewijzen met 22 pet. toe van 429,61 tot 526,54.^De totale vermogenswaarde steeg van 6,19 min tot ruim ƒ10,63 min. De gunstige ont wikkeling werd bepaald door de krachtige hausse van de Nederlandse aandelen en de toenemende populariteit van het beleg gen via een gemeenschappelijk beleggings depót of een beleggingsmaatschappij. De portefeuille bevat voornamelijk gewone aandelen van maatschappijen met een overwegend binnenlands karakter. Oscar Rohte en Jiskoot 8% (10°/») Oscar Rohte en Jiskoot n.v. te Amster dam stelt voor over 1960 een dividend uit te keren van acht percent (v.j. tien per cent). ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bank papier, vandaag geldend in Amsterdam zijn ongewijzigd gebleven. Rotterdam: IJsselmondselaan 175 (Kraling^eveer) Amsterdam: W. Leevendstr. 30 (bij station Sioterdijk) De inleggingen bij de Nutsspaarbank Haarlem bedroegen m de afgelopen maand f 5.191.000 en de terugbetalingen 3 784.000 in West-Europa een nieuw bouwprogram- z0(jat het spaaroverschot 1.407.000 beliep, ma uit te voeren. De lening zal het totale He(; totale spaartegoed steeg hiermede tot schuldbedrag van het concern per 31 een ioe(jrag van 77.899.000 dec. 1961 brengen op frs. B. 682.000.000. De uitgekeerde dividenden, na aftrek van belasting, bedroegen in 1959 en 1960 frfe 32.200.000. Over de resultaten van het lopende boekjaar wordt opgemerkt, dat het spoor wegdienstverkeer en de omzet van de hotels en buffetten, zomede van de reis bureaus in de loop van de laatste maan den hoger liggen dan die van de overeen komstige maanden van de vorige boek- «.„we n Antwerpen, jaren. De vennootschap wenst een gezond ^agtpkei^ go m o Gibrajtar n. Lissabon J1" 'T>_ Abida 1 150 m. w.z.w. Ouessant n. Curasao, AcUa 1 v. Curasao n. Shellhaveru Acmaea verm. 2 v. Heysham n. Eastham. Acteon 2 te Banana. Adrastus 2 te Port Said. Alamak 1 v. Iskenderun n. Beyrouth Alblasserdijk 2 v. Vlissingen n. Port Everglades. Alca 1 v. Rotterdam, 2 te Bremen, n. Hamburg Aldabi 1 te Rotterdam. Algol 1 v. Aden n. Suez. Algorab 1 te Rio de Janeiro verwacht, Alhena 2 te Las Palmas. Alioth pass. 31 Cabotstrait n. Jacksonville. Alkaid 1 125 m. o. Malta n. Brunsbuttel, Alkes pass. 1 Ouessant n. Antwerpen. Almdiik 1 te Zanzibar. Amerskerk 1 800 m. z.o. Chagos arch, n Aden. Amstelkroon 1 900 m. n.w. Perth n.W.-Australië Amstellaan 1 180 m. z. Soemba n. Shimonoseki. Amstelmeer 1 450 m. o.n.o. Luzon n. W. -Aust Amstelveld 1 380 m. n.o. Tokio n. Moi. Annenkerk 1 840 m. w.n.w. Walvisbay n. Kaapst Area 1 v. Faslane, 2 te Stanlow. Archimedes 2 te Rotterdam. Ares 1 v. Bremen n. Hamburg. Argos 1 v. Thessaloniki n. Izmir. Arnedijk 1 v. Le Havre n. Antwerpen. Asmidiske 1 260 m. z.z.o. Sable eil. n. A dam Asterope 1 280 m. w.z.w. Landsend n. Hampt.rds Attis 2 te La Guaira. Atys 1 te Larnaca. Baarn 31 v. Barbados n. Port of Spain. Banda pass. 1 Azoren n. Halifax. Barendrecht 1 60 m. n.w. Oran n. Montreal, Batjan 1 v. Bremerhaven n. Amsterdam. Batu 1 300 m. z. Okinawa n. Kobe. 1 v Singapore n. Kohsichang. v. Abadan, 2 te Bahrein, ass. 1 Dakar n. Antwerpen. Billiton 1 620 m. n. Guam n Hongkong. Bintang 1 v. Bahrein n. Karachi. Breda 31 v. Aruba n. Maracaibo. Bussum 1 te San Jose verwacht. Caltex Amsterdam 1 ten anker rede Bahrein, Caltex Arnhem pass. .1 Gibraltar n. Rotterdam, Caltex Delft 1 105 m. n.w. Deddah n. Suez, Caltex Madrid 1 160 m. n.w. Muscat n. Suez Caltex Napels 1 380 m. o.z.o. Mombasa n. Kaapst. Caltex Pernis 1 510 m. n. Mauritius n. Mauritius, Caltex Rotterdam 1 107 m. n.o. Massawa n. Suez. Caltex Utrecht 1 dwars Madraka n. Bahrein. Camerounkust 1 v. Freetown n. Le Havre, Camitia verm. 1 v. Curagao n. Durban. Carrillo 1 v. New York n. Cortez. Casamance 1 300 m. n.n.o. L..Palm. n. P. Etienne Chiron 1 v, Paramaribo n. Amsterdam. Cinulia 29 te Stanlow. Concepcion 1 120 m. z.w. L. Palmas n. Paranagua Cradle of Liberty 1 dwars Malta n. Port Said. Crania 10 te Genua verwacht. Dahomeykust 1 v. Amsterdam n. Antwerpen Daphnis 2 v. Paramaribo te Georgetown Delft 1 v. Tampa n. Rotterdam. Diogenes 3 te Curacao verwacht. Dongedijk 1 te Cristobal verwacht v. Bermuda s. Dorestadt 4 te Pernis verwacht. Drente 1 v. Penang n. Aden. Eos 1 65 m. w. Gibraltar n. Tunis. Esso Amsterdam 1 dw. Muscat n. Mena Al Ahm. - --- ct=atclpnino I Ess0 Rotterd. 1 60 m. n.n.w. Lissab. n. Hiamburg open op een nieuwe Belgische staatslening ^umaeus 1 te Aden verwacht v. Suez, tot een onbeperkt bedrag. De lening heeft Fina Nederland 1 260 m. n.w. Mecca n. Abadan v, irtnrOiiH tnt 1973 en draagt een rente I Forest Lake 1 70 m. o.z.o. Muscat n. Kwinana een looptijd tot 19'd en araagt een Pnrpst Town j 25 m o pant.ellaria n. Bamas. van 514 Lager winstsaldo Stoomvaartmii. „Zeeland" Het passagiersvervoer over 1960 van de stoomvaart Maatschappij „Zeeland" heeft opnieuw een bevredigende stijging ver toond. Het exploitatie-overschot bedroeg 4,24 min (v.j. 4,78 min). Interest en koersverschillen leverden 413.000 (f 463.000) en de boekwinst ss „Mecklen burg" 330.000 (nihil) op. Op de vloot werd afgeschreven 1.117.000 30.000) Na enige voorzieningen resteert een winst saldo van 593.000 932 000). Voorge steld wordt, zoals bekend, een dividend van 14 pet., waarvan desgewenst vijf pet in aandelen (12 pet in contanten). Er werd een niet onbelangrijke toeneming van het goederenvervoer in beide richtingen be reikt, maar de totale ontvangsten uit het goederenvervoer zijn slechts in geringe mate gestegen. Advertentie Zoutarme en suikervrije dieet-artikelen KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Het bekende adres ook voor HELDERSE TAAI „De uitwerking die de revaluatie van de gulden op de uitvoer zal hebben kan nooit gunstig zijn. De Nederlandse export is nu eenmaal door de revaluatie in een meoi- lijker positie gebracht, zodat de expor teurs in vele gevallen of hun exportvolume zullen zien verminderen, of het vroegere export-volume slechts zullen kunnen hand haven als zij hun exportprijs verlagen. Het zal dan ook niet behoeven te verwonderen, dat het exportaccrès, dat over het eerste kwartaal van dit jaar nog acht percent be droeg, over geheel 1961 enige percenten lager zal komen te liggen." Dit zegt het Centraal Orgaan voor de economische betrekkingen met het buiten land te Den Haag in haar verslag over het eerste kwartaal van 1961. Het Centraal Orgaan trekt hieruit de conclusie, dat het door het Centraal Plan Bureau voor 1961 gemaakte raming van het surplus op de lopende rekening van de betalingsbalans 1,1 miljard) door de feitelijke ontwikke ling is achterhaald en dat dit waarschijn lijk aanzienlijk lager zal komen te liggen. Hierin wordt het Centraal Orgaan ge sterkt door het tekort op de handelsbalans in het eerste kwartaal van 1961 van niet minder dan 824 miljoen ofwel 340 mil joen meer dan in de overeenkomstige pe riode van 1959. Deze stijging zal moeilijk zijn op te vangen door een vermeerdering van het dienstensaldo, temeer daar in de volgende kwartalen voor de diensten-sec tor het ongunstige effect van de revaluatie maatregel zal gaan doorwerken. Het Centraal Orgaan vraagt zich af of het resultaat dat werd beoogd met de re valuatiemaatregel niet reeds eerder be reikt had kunnen worden door het toe staan van een wat grotere vrijheid aan het kapitaal-verkeer. Het orgaan betreurt ook de onzekerheid, die de revaluatie-maatre gel in het internationale handels- en beta lingsverkeer heeft veroorzaakt. Zo noemt het Centraal Orgaan als een van de symp tomen de ervaring die al vele bedrijven in ons land hebben opgedaan, dat hun buiten landse handelspartners niet langer bereid zijn transacties af te sluiten in guldens. „Eens temeer moge dan ook geconsta teerd worden, zo besluit het Centraal Or gaan, dat het bedrijfsleven zekerheid ten aanzien van valuta-koersen nodig heeft om internationaal zijn zaken te kunnen doen." Uit aan het verslag toegevoegd cijferma teriaal blijkt dat de invoer in het eerste Advertentie XX)OOOOCOOOOCCOOOOOOOOOOOOOOOCO<XXXXX»5SOOOOOOO(M®eOOOOOi kwartaal 1961 van ƒ4.831 miljoen 15 per cent boven de invoer ad 4.217 miljoen in het eerste kwartaal van het vorig jaar lag. De uitvoer steeg ten opzichte van het eer ste kwartaal 1959 met acht percent tot ƒ4.007 miljoen. Advertentie PRACHTIGE OOK VOOR HEREN Breestraat 12 - Beverwijk - Telef. 5629 oooooooooooooooooooooooooooooocooooooocooooöooooooooooor In de vergadering van de n.v. Rubberfa briek Vredestein te Den Haag werd mede deling gedaan van het voornemen om zeer binnenkort te komen met een emissie van aandelen van circa 2,6 min tegen de koers van 350 0/0 met voorkeursrecht voor oude aandeelhouders in de verhouding één nieuw aandeel op elke vijf thans uitstaan de aandelen. De nieuw uit te geven aan delen zullen voor de helft gerechtigd zijn tot de resultaten over het boekjaar 1961 en ten volle delen in de resultaten van volgende boekjaren. Namens de raad van bestuur kon ir. E. L. C. Schiff mededelen, dat de con cernresultaten over de eerste vier maan den van 1961 bevredigend zijn geweest. De raad van bestuur, verwacht bijzondere omstandigheden voorbehouden, dat ook het jaar 1961 als geheel bevredigende re sultaten zal opleveren. Onderhandelingen tussen de besturen van de Phoenix-rijwielfabriek te Leeuwar den en de Groninger rijwielfabriek Fon gers hebben ertoe geleid dat Phoenix een meerderheidspakket aandelen van Fon gers in handen heeft gekregen. Men is ervan overtuigd dat deze concentratie in de rijwielindustrie tot grotere bloei van heidg n.v.'s zal leiden. In de gehouden commissarissenvergade ring van Lindeteves-Jacoberg n.v. stelt voor over het boekjaar 1960 een dividend van zeven percent in contacten uit te keren (onv.). Advertentie meubelen met keur juni 9-17 UUR 9-17 UUR 19-22 UUR financieel evenwicht te handhaven. De toekomst wordt met vertrouwen tegemoet gezien. Genoemde lening zal het sluitstuk vormen van een plan, dat voor het meren deel met eigen middelen wordt gefinan cierd. De „commissie grensoverschrijdend be- roepsgoederenvervoer" heeft besloten plan nen te doen uitwerken om te komen tot een noodzakelijke vermindering in de uit gifte van Franse autorisaties voor het ge- contingeerde gebied van Frankrijk. Een en ander houdt verband met de steeds toe nemende vraag naar wegvervoer van en naar Frankrijk, mede veroorzaakt door de voortgaande liberalisering van de handel in het kader van de E.E.G. Aan deze vraag kan, binnen het kader van het door de Franse regering toegestane contingent, niet meèr worden voldaan. Voor het gecontingeerde gebied (te weten Bengalen het gedeelte van Frankrijk benoorden de |^ngkas lijn Le Havre-Parijs-Dyon-Bellegaarde, H< nmKUS r met uitzondering van de departementen Nord en Ardennes) mogen gemiddeld per maand duizend autorisaties worden uitge geven met een maximum van 12.000 per De stichting „Nederlandsche Internatio nale Wegvervoer Organisatie" (NIWO) heeft meegedeeld dat uiterlijk met ingang van 1 juli niet meer aan alle aanvragen om een autorisatie zal kunnen worden vol daan. Met het aanleggen van beperkingen in de uitgifte van autorisaties beoogt men te voorkomen dat in de laatste maanden van dit jaar geen enkele autorisatie meer beschikbaar is. Van 8 tot 26 juni staat de inschrijving tijd lot „Hf Forest Town 1 25 m. o. Pantellaria n. Banias. percent gecurende de eerste vijf Fravizo v Bordeaux n. Dakar. iaren van de looptijd, een van 5Vi percent Friesiand krl l 200 m. n. Bouganville n. Manilla In de daarop volgende vier jaren en emJ J 'iSMT van 5)4 pet gedurende de resterende .iar<p Graveland l dwars Villano n. Amsterdam. van de looptijd. De lening is verdeeld in coupures van duizend Belgische frank. De koers van uitgifte bedraagt 98% percent. Interest en aflossings-agio's zullen vrij zijn van alle Belgische belastingen Haarlem 1 v. Santiago de Cuba n. La Ceiba. Hector 2 te Alexandrië. Helicon 31 v. Hamburg n. Bremen. Hera pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Hoogkerk 1 te Bremen. Hydra 1 te Genua verwacht. Irazu 1 440 m. z.z.o. Bermuda n. Ciudad Trujillo. Isis 1 te Norfolk. Ittersum 31 2916 m. V. Houston. Joseph™ rering 1 160 m. o. St. Vine. n. Monrovia. Ivoorkust 1 v. Bordeaux n. Dakar Japara 1 115 m. o. Gibraltar n .Antwerpen. Java 1 v. Ummsaid n. Calcutta. Kaloekoe 2 te Sorong. Kalydon 10 te Buenos Aires verwacht. Kara 1 260 m. n.o. Belem n. Curasao. Karimun 1 te Djibouti verwacht. Katelvsia 1 220 m. n.o. Azoren n. Curasao. Kateridrecht 1 60 m. z.z.o. Str. Jubal n. Bahrein. Keizerswaard 1 200 m. w.z.w. L end n. Isle of Gr. Kelletia 1 180 m z.o. Ras Al Hadd n. Singapore. Kermia 1 te Curasao. Khasiella 1 300 m. n.o. Aor enn. Curasao. Kinderdijk 2 v. Miami n. Vera Cruz. Kopionella 13 te Curasao verwacht. Koratia 1 266 m. z.w. Ushant n. Curasao. Korenia 3 te Yokohama verwacht. Korovina 2 v. Abadan n. Djibouti. n-a Kreeft 1 610 m. w.z.w. Landsend n. Puerto Ordaz. Krebsia 5 te Bombay verwacht. Kreon 2 te Mackenzie. Kryptos 1 105 m. w.z.w. Rastanura n. Singapore. Kylix 1 te Barry verwacht. Laarderkerk pass. 1 Gibraltar n. Hamburg. Laertes 2 te Hongkong verwacht. Laga 1 43 m. z.z.w. Lissabon n. Ayr. Langkoeas verm. 4 v. Bangkok n. Saigon. Lawak 1 v. East-London, 2 te Durban. Leeuwarden 1 v. Panamakanaal n. Tampa. Lekkerkerk 1 v. Port Sudan n. Aden. Leto 1 525 m. z w. Fayal n. Key West. Liberiakust 2 v. Takoradi n. Douala. Loenerkerk 1 v. Amsterdam n. Perzische Golf. Lutterkerk 1 te Bremen. Lycaon 1 v. Manilla n. Rejang (Borneo). Maasdam 1 v, New York n. Cobh. Maaslloyd 1 300 m. w. Turk eil. n. Balboa. Marathon 1 300 m. n. Madeira n. Georgetown. Markab verm. 2 v. Gdansk n. Spanje. Mamelloyd 2 te Marseille. Mataram 1 v. Curasao n. Panamakanaal. Maureen 1 te Hamburg verwacht. Meerdrecht 1 170 m. z. Marseille n. Genua. Memnon 1 475 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Mentor 31 te Hamburg n. Bremen. Minos 1 50 m. o. Stockholm n. Amsterdam. Mississippilloyd 1 v. Beyrouth, 2 te Port Said. Mitra 1 te Curasao verwacht. Modjokerto 1 te Rotterdam. Moh. Reza Shah 1 dwars Lissab. n. Isle of Grain. Moordrecht 1 te Bandar Mashur. Muiderkerk 1 te Gdynia. Mijdrecht 1 165 m. n.w. Muscat n. Falconara. Mylady oass. 31 Abidan n. Douala. Naess Commander 1 660 m. z.w. Azor. n. Fawley. Neder-Eems 1 Straat Messina gepass. n. Genua. Neder-Elbe 1 v Galveston n. Tampico. Nestor 1 v. Priolo n. Amsterdam. Neverita 5 te Bombay verwacht. Nias 1 43 m. n.o. Takoradi n. Takoradi. Nieuwe Tonge pass. 1 Bougie n. Haifa. Noordam 1 280 m. z.o. Kp. Race n. New York. Ommenkerk 1 v. Mombasa n. Aden. Oranjefontein pass. 1 Dakar n Kaapstad. Ouwerkerk 1 te Tunis v. Alexandrië. Overijsel 1 v. Port Said n. Genua. Papendrecht 1 100 m. n.w. Kreta n. Odessa. Parkhaven 1 v. Babia n. Las Palmas. Parthenon 2 te La Guaira. Peperkust 1 157 m. n.n.w. Lissabon n. Freetown Pericles 2 te Buena Ventura. Philine 3 te Mena Al Ahmadi verwacht. Philippia 1 v. Mena Al Ahmadi n. Rotterdam. Pieter S 2 te Rotterdam. Polydorus 1 v. Liverpool n. Port Said. Prins Alexander 2 te Rotterdam verwacht. Prins der Nederlanden 1 van Amsterdam nar Cowes Roads/West-Indië. Prins Willem George Fred. 2 te Glasgow verw. Prins Willem van Oranje 1 te Le Havre. Purmerend 2 te Punta Cardon. Pygmalion 31 v. Lattakia n. Beyrouth. Radja 1 te Bremen. Reza Shah The Great 1 te Mena. Ridderkerk 1 v Rangoon n. Colombo. Riouw 1 v. Durban, 2 te Lourenco Marques verw Roggeveen 2 te East-London. Rossum 1 300 m n.o. Sta. Domingo n. Caribbean. Rotterdam 1 65 m. w. Scillys n New York. Rotti pass. 1 Formosa, 2 te Hongkong verwacht. Rupat 2 v. Singapore n. Port Swettenham. Rijnkerk 1 te Genua. Salatiga 29 v. Saigon n. Bangkok, Sambas 2 te Haiphong verwacht v. Phnompenh Sarpedon 1 260 m, w.z.w. Landsend n. Hamburg Scheldelloyd 1 v, Singapore, 2 te Penang verw. Schelpwijk 1 te Shat El Arab n. Abadan. Scherpendrecht 1 75 mijl o.z.o. Kp. St. Vincent naar Brunsbuttel. Schouten 1 te Nelson verwacht v. Wellington. Seinelloyd 1 dwars Tunis n. Port Said. Sirrah 2 te Las Palmas. Skadi 1 50 m. w.n.w. K. St. Vine. n. Bay Robers Soestdijk 1 te Cuxhaven. Solon 1 te Charleston verwacht v. Pt. Au Prince Stad Alkmaar 1 320 m. z.z.o. Accra n Tabou. Stad Amsterdam 1 115 m. n.w. Lissab. n. Dakar Stad Breda 1 dwars Las Palmas n. Rotterdam. Stad Haarlem 1 40 m. o.n.o. Cherbourg n. Reggio Stad Kampen 1 180 m. o.n.o. Recife n. Vitoria. Stad Leiden 1 v. Karachi n. Bombay. Stad Maastricht 6 v. St. Vincent n. Vlaardingen Stad Rotterdam 2 v. Rotterdam n. Napels. Stad Schiedam 2 v. Terneuzen n. Narvik. Stad Utrecht 1 150 m. o. Algiers n. Ceuta. Statendam 2 te Southampton. Statue of Liberty 1 dw. Wight n. Wilhelmshaven Stentor 1 te Rotterdam n. Tripolis. Straat Malakka 1 v. Lyttleton n. Dunedin. Straat Mozambique 31 v. Singapore n. Hongkong. Streefkerk 1 v. Bremen n. Hamburg. Sumatra 2 te Bahrein. Sunetta 1 v. Gothenburg n. Rotterdam. Tacana 1 480 m. n.o. Flores n. Ciudad Truillo. Tahama 1 200 m. n.o. Socotra n. Genua. Tamara 1 45 m. w.n.w. Algiers n. Wilhelmshaven Tegelberg 2 te Kaapstad. Tjisadane 1 430 m. ,w. Pt. de Galle n. Singapore Tjitarum 1 270 m. z.z.w. Kp. Leeuwin n. Sydney Togokust 1 v. Amsterdam n. Freetown. Towa 1 te Rio de Janeiro verwacht. Tweelingen 1 120 m. n. Trondheim n. Rotterdam. Utrecht 1 v. Erie n. Toledo. Van der Hagen 1 1200 m. z.w. Ceylon n. Singap Van Neck 1 v. Bluff n. Napier. Van Noort 1 v. Singapore, 3 te Saigon verwacht. Videna 2 te Mena Al Ahmadi verwacht Vivipara 3 bij Hoek v. Holland verw n. R'dam Vlieland 1 540 m n.n.o. Flores n. Curasao. Vlist 1 250 m. z. Kp. Race n. Hamptonroads. Waibalong 1 150 m. n.n.o. Socotra n. Mombasa Waikelo 2 te Mukalla. Waterman 1 270 m. n.w. Dakar n. Kaapstad. Weltevreden 1 te Bangkok. Westerdam 1 600 m. n. Azoren n. Rotterdam. Willem Ruys 1 te Port Said v. Southampton. Witmarsum 2 v. Jacksonville n. Le Havre. Woensdrecht 1 v. Paulsboro n. San Lorenzo. IJssel 1 te Lissabon. Zafra 2 te Lavera verwacht. Zaria pass. 1 Ouessant n. Mena. Zonnekerk 1 dwars Lissabon n. Antwerpen. Zwijndrecht 1 440 m. z.w. Horta n. Rijeka. KLEINE VAART Adine 2 te Antwerpen verwacht. Alcetas 1 v. Faro n. Antwerpen. Amstelstroom 1 30 m. v. Dungeness n. Plymouth Ank T 30 v. Alholmen te Zaandam. Areas 1 10 m. z. Burlings n. Gibraltar. Ardeas 1 dwars Espichel n. Tanger. Atlas 30 te Oporto n. Ceuta. Audacia 1 v. Bayonne n. Middlesboro. Bab T 30 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Batavier-3 pass 1 C&squets n. Londen. Binnenhaven pass. 1 Ouessant n. Casablanca. Bonafide 1 rede Milos v. Piraeus n. Milos. Brouwersgracht 31 v. Helsingfors n. Mantyluoto Carnissesingel 1 te Honfleur verwacht. Corrie Broere 1 te Flamborohd. n. Grangemouth Draco 1 70 m. w. Wight n. Rotterdam. Driebergen verm. 1 v. Duinkerken n. Sicilië. Elsa 31 v. Gdansk n. Kotka. Fedala 7 te Takoradi verwacht. Fiducia 1 v. Boston n. Huil. Fiduciaj-2 2 m. n. Cromer n. Boston. Flores 1 te Kopenhagen. Geestdiep 1 20 m. n.w. Cromer n. Boston. Gramsbergen 1 v. Preston n. Lulea. Grebbestroom 1 40 m. v. IJmuiden n. Amsterdam. Heemskerk 1 te Margate n. Rotterdam. Heemraadsingel 1 v. Penmanmawr te Cardiff. Helvetia S 2 te Exmouth verwacht. Huybergen 1 v. Mariestad te Rouen. John M 1 v. Stettin n. Falkenberg. Joost 31 v. Skutskaer n .Zaandam. Keizersgracht 31 te Stralsund. Konny M 1 v. Emden te Immingham verwacht. Leuvehaven verm. 2 v. Kopenhagen n. R'dam. Lindesingel 1 v. Sharpness te Par verwacht. Looiersgracht 1 10 m. w. Sandhamm. n. Aberdeen Lucas Bols-2 1 Brunsbüttel gepass. n. Riga. Maarsbergen 1 v. Glasgow n. Antwerpen. Maaskade verm 1 v. Sint Valery n. Huil. Muphrid N verm. 1 v. Hamina n. Boston. Netta 31 dwars Malinhead n. IJsland. Oosterburgh 1 v. Rotterdam te Antwerpen. Oosterdiep 1 10 m. n.o. Texel n. Delfzijl. Phidias 1 90 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Plato 1 te Rotterdam n. Le Havre. Ponza 31 v. Domsjö n. Zaandam. Rochab 1 300 m w.n.w. Flores n. Reunion Rijnborg 1 10 m. w. Elbe-1 n. Aarhus. Sandenburg 1 30 m. n.o. Humber n. Rotterdam Sheratan 1 100 m. z. Ouessant n Bayonne. Soemba 1 v. Casablanca n. Brest. Spaarnestroom 1 1 m. z. Thameshavën n. A'dam Steenbergen verm. 1 v. Bremen n. Hamburg. Strabo 1 te Amsterdam n. Sevilla. Thaletas 29 v. Savona te Genua. Tilly 31 v. Skutskaer n. Zaandam. Ubbergen verm 1 v. Klaipeda n. Amsterdam. Vrijburg 1 dwars Ouessant n. Casablanca. Vijgendam 1 te Moriaix. Wedloper 31 Brunsbüttel gepass. n. Abenrade. Westersingel verm. 2 v. Pasajes n. Bayonne. Wiupo 25 v. Karskaer te Skutskaer. Wulp 1 v. Rotterdam te Antwerpen verwacht. Zeehaan 2 v. Rotterdam te Grimsby verwacht. Zevenbergen verm. 1 v. Antwerpen n. Le Havre SLEEPVAART Barentsz Zee 27 v. Genua n. Benghazi. Cycloop 2 325 m w. Colombo n. Nederland. Help 2 werkzaam te Calcutta. Noordholland 31 v. Nagasaki, n. Ver. Staten. Noordzee 31 v. Maassluis n. „Mariekerk", in moei lijkheden tussen Dover en Dungeness. Schouwenbank en Steenbank 31 bij Hoek v. Hol land m.s. Sandanger vlotgesl., te Rotterdam. Simson 1 te IJmuiden v. zee. Titan 1 te IJmuiden v. Rotterdam. Utrecht 30 200 m. w. Honolulu n. Japan. Witte Zee 1 v. Vlissingen te Maassluis. Zeeland 2 te Montreal verwacht. Werkloosheid in de V.S. weer gedaald In mei is de werkloosheid tn de Verenigde Staten afgenomen, zo is gisteren bekendgemaakt, doch niet in sterkere mate dan volgens de tijd van het jaar te verwachten was. Het aantal werklo zen verminderde met 194.000 tot 4.768.000. Het was daarmede ongeveer 1,3 miljoen groter dan een jaar geleden. De eerste beursdag van de nieuwe maand bracht een teleurstellende tenden tie voor de hoofdfondsen en voor de andere sectoren. Over de gehele linie wer den koersverliezen geleden. Philips ver loor ruim 10 punten bij een notering op 1085. Gedurende de verdere beursduur daalde het fonds tot 1079%. De handel was in alle hoeken minimaal. Het publiek gaf er de voorkeur aan eerder wat winst te nemen. De arbitrage kon internationaal niet uit de voeten. AKU hield zich goed en was slechts 2 punten lager op 471V2. Unilever verloor ruim 5 punten op 855. Hoogovens moest zich met een groter verlies namelijk van bijna 12 punten te vreden stellen op 1123. Kon. Olie, die in Wall Street 0,25 lager sloot, daalde van 125,50 tot 125,10. Het verlies voor de olie-aandelen bedroeg circa circa f 1,50. De leidende cultures waren over het alge meen iets zwakker met geringe omzetten. De scheepvaartafdeling gaf koersverlie zen te zien van 1 tot 3 p'mten. De omzet ten waren minimaal. Staatsfondsen prijs houdend met een goede ondertoon. Claims Brocades werden op 750 (732) geadviseerd. VERHANDELDE FONDSEN. 31 mei 1 juni Totaal 438 433 Hoger 218(49.7%) 146 (33.7%) Lager 145 (33.1%) 196 (45.3%) Gelijk 75 (17.2%) 91 (21.0%) A VOND VERKEER VAN GISTEREN. jj 471 Kon. Olie'124.80—125 Philips 1074—1080 1079 Unilever 855 Hoogovens VOORBEURS VAN HEDEN. Slot lste tijdv 2de tijdv. A.K.U470-471 468 Kon. Olie125.20—125.30 125. Philips 1078—1080 1079 Unilever 852852% 851 Hoogovens 1130 1127 Vorige slotkoers Amsterd. Bank 380 Ned. Handel Mij. 332 Rotterd. Bank 375 Twentsche Bank. 336 A'dam Rubber. 115% H.V.A 133K A.K.U 470X Van Berkel's Pat. 370 Deü Mij 159. 331 Nederl. Ford 760 Van Gelder Pap. 409 Hoogovens 1125 Müller Nat. Bezit 570 Ned. Kabelfabr.. 688 Philips Gem. 3ez. 1079 Philips Pref 300 Unilever 854 Wilton Fijenoord 296 Billiton Mij. II 545 1. Dordtsche Olie 585 125.40 HA.L. 168% K.L.M. 90.50 K.N.S.M 206% Stoomv. Mij. Ned. 198% Ommeren. Phs. v. 349% N. Scheepv Unie 168 227.50 Robeco 254.50 Unitas 540.— Ver. Bezit v. 1894 151.50 Albert Heijn 670 Amstel Bier 582 Bols 855 Bührmann Papier 725% Ned. Gist- en Sp 460 Van der Heem 398% Heineken's 638 Hoogenbosch Sch 315 Indola 801 b 655 Kon. Ned. Zout 1380 Sikkens Groep 885 Stokvis R S 318 Thomassen Dr. 730 Ver. Machinefabr 346 Wessanen 388% Zwa nenhe jg-Org 1125 Aluminium Ltd. 36 American Motors 18%e Anaconda 63 Bethlehem Steel.. 46^ Cities Service.... 55% General Motors 44H Kennecott Coppei 88l3/i« Republic Steel 65 Shell Oil 41% U.S. Steel 88% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) NEW VORK De Newyorkse effectenbeurs is donder dag zeer verdeeld gesloten, bij een tame lijk geringe omzet. Er waren aanwijzingen, dat de handel werd geremd door onzeker heid over de internationale ontwikkelin gen. Eastman Kodak liep 3 dollar terug, de meeste andere „blue chips" fluctueerden echter weinig. Bij de elektronische fond sen moest Texas Instruments een handvol afstaan, terwijl Zenith vast in de markt lag en ongeveer 3 dollar hoger sloot. Col lins Radio was enkele punten in reactie op het bericht dat een dividend overgeslagen werd- Revlon Universal Pictures. Magma Copper. Avnet. Vendo en Sperry Rand sloten alle 2 dollar lager. Colgate Palmolive kwam tot 3 dollar boven het vorig slot Paramount eveneens, Warner Brothers Wa hoger, American Viscose IV2 hoger. De omzet van donderdag was 3.770 000 aandelen. Van totaal 1306 fondsen die ver handeld werden, sloten er 445 hoger en 628 lager. Het industriegemiddelde kwam van 696,72 op 695,37, dat van spoorwegen van 144,91 op 144,12 en dat van openbare nutsbedrijven van 112,77 op 113,45. (UPI) dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 21