Russische hoofdschotel heet West-Berlijn m WERELDNIEUWS WËÊmÊmKB, FUNKE Morgen tweemanstop in Wenen Kennedy zal trachten tijd te winnen E Ook Belgisch parlement in september bijeen Weense trots Honderd stamleden in Kongo vermoord Nieuw middel tegen bepaalde vorm van kanker in Amerika Nederlandse oplichter in België gearresteerd raatótoei Veiligheidsraad bespreekt kwestie-Angola EDELROG VRIJDAG 2 JUNI 1961 3 Rattenval Soberheid v. DUIVENBODEN Premier Lefèvre prijst president De Gaulle p tf/e M. Mok NIEUW!! VEEL LEKKERDER WORLD FAMOUS CIGARETTE JIt- per 20 YORK -NEW LORILLARD Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) WENEN, 2 juni. De hoofdstad van de voormalige Oostenrijks-Hongaarse dubbelmonarchie is klaar voor de ontmoeting tussen de leiders van oost en west. Vanmiddag werd Nikita Kroesjtsjev per trein uit de Tsjechoslowaakse volks republiek verwacht. De kleine, ronde vertegenwoordiger van de wereldrevolutie zal zich na zijn ontvangst op het Weense Zuid-Oost-station door de Oostenrijkse president Adolf Scharf tezamen met zijn gastheer naar historische grond begeven, tiet paleis op de Ballhausplatz, eens het centrum van waaruit de Donau-monar- chie wereldpolitiek maakte. President Kennedy komt morgenochtend met een Boeing-straalvliegtuig op het vliegveld Schwechat aan. Nadat ook de leider van de nieuwe wereld zijn opwachting op de Ballhausplatz zal hebben gemaakt, begint morgenmiddag om één uur de eerste ronde van de tweemans-topconfe rentie in de residentie van de Amerikaanse ambassadeur. Na zes uur confereren gaan Kennedy en Kroesjtsjev uit elkaar om twee uur later weer met de goed geconserveerde glorie van het oude Wenen in aanraking te komen op een receptie in het voormalige keizerlijke slot Schönbrunn, waar leden van de Wiener Phil- harmoniker en 5e Weense opera met muziek van Mozart opnieuw de tijd zullen oproepen waarin Wenen niet zoals nu slechts gelegenheid bood voor congressen en conferenties, maar daarop zelf ook de eerste viool speelde. Zondag komen Kennedy en Kroesjtsjev voor de tweede en laatste ronde bijeen in de Russische ambassade, gelegen in een straat die naar een van Europa's grootste staatslieden is genoemd, de Metternichgasse. De van Midden-Europese politieke her inneringen zwaar gaande sfeer van Wenen is niet zomaar een kleurig historisch de tail op deze even historische conferentie. De agenda der beide leiders mag punten omvatten waarvan het oude Wenen nooit gehoord had stopzetting van proeven met kernwapens, Laos, ontwapening het hoofdprobleem blijft Berlijn, de Duitse kwestie, de eeuwige conflictstrook Midden- Europa. En de geest van Metternich zou zich na een korte stoomcursus zeer wel in de discussie daarover kunnen mengen. Berlijn mag op de agenda van president Kennedy, die de hierboven genoemde drie punten omvat, niet voorkomen, de Sovjets hebben er geen twijfel over laten bestaan dat dit voor hun de hoofdschotel zal zijn. Hun standpunt daarover is ongewijzigd ge bleven: de Westberlijnse enclave achter het ijzeren gordijn blijft hun een doorn in het oog, die doorn moet eruit gerukt wor den door van West-Berlijn een vrije, ge- demilitairiseerde stad te maken. Als het westen niet tot dit of een ander compro mis bereid is, zal de Sovjet-Unie eens een afzonderlijk vredesverdrag met Oost-Duits- land sluiten en het vervolgens aan de Oost- Duitsers overlaten West-Berlijn, dat dan op het gebied van een souvereine Oost- duitse staat zal liggen, geleidelijk aan tot incorporatie in die staat te dwingen. Dat deze Sovjet-dreiging herhaalde malen ge uit,, maar nog nimmer ten uitvoer is ge bracht, hoeft niet te betekenen dat het nooit zal gebeuren. Als huidige streefda tum wordt genoemd de maand oktober waarin de communistische partij van de Sovjet-Unie haar congres zal houden. Het werkelijke westelijke standpunt in zake Berlijn is niemand bekend, het zijn er trouwens verscheidene. Tegenover Frans-Duitse vastbeslotenheid om in Ber lijn geen centimeter toe te geven en volgens recente berichten uit Parijs zo nodig een gewapend conflict te riskeren, zijn de Britten zeer wel tot een compro mis bereid: te weten een de facto erken ning van de Oostduitse republiek, het aan vaarden van Oostduitse in plaats van Rus sische controleposten op de toevoerwegen tot Berlijn en een symbolische verminde ring van de westelijke garnizoenen in West-Berlijn. Tussen het Frans-Duitse en het Britse standpunt doolt, alle verklarin gen omtrent westelijke eensgezinde vast beradenheid ten spijt, Washingtons onze kerheid. De Amerikanen, enerzijds niet tot toegeven geneigd, anderzijds bevreesd in Berlijn in een rattenval gelokt te wor den, snuffelen voort aan vragen waarop Londen, Bonn en Parijs al hypothetische, zij het tegenstrijdige antwoorden hebben gegeven: zal Kroesjtsjev zijn dreiging waarmaken en zo ja, wat dan nog? valt er tijd te winnen, zijn er Sovjet-con cessies in ruil te krijgen? Die vragen zul len zo goed als zeker de teneur bepalen van het Weense vooronderzoek, waarin geen besluiten zullen worden getroffen, maar in het gunstigste geval een volgorde van politiek handelen opgesteld kan wor den. Men kan er vrijwel zeker van zijn dat Kennedy in ruil voor een nieuwe con ferentie over Berlijn (in feite een voort zetting van de Geneefse conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken van 19591 van Kroesjtsjev zal vragen; a) een akkoord over het stopzetten der kernproe ven; b) een akkoord over de Laotische neutraliteit. Nu zijn de huidige conferenties over die twee onderwerpen in Genève vrijwel vast gelopen, niet het minst door een ver harding van het Sovjet-standpunt, die, ver uitgaande boven wat men als redelijke Russische verlangens zou kunnen beschou wen, de indruk wekt, dat de Sovjets een voudig geen akkoorden willen. Nu kan dat een manoeuvre zijn tot ver dere versterking van Kroesjtsjevs onder handelingspositie in Wenen. Hoe harder men zich voordoet, hoe meer werkelijke of schijnbare concessies men weg kan ge ven. Maar zeker zal Kennedy Kroesjtsjev duidelijk maken, dat hij die onder zwa re druk van bepaalde Amerikaanse krin gen staat, die in het geheel niet willen onderhandelen althans één redelijk en uitvoerbaar akkoord nodig heeft, voordat hij het moeizame proces van het zoeken naar overeenkomsten met het Kremlin voort kan zetten. Mocht Kennedy in zijn opzet slagen, dan nog wint het westen in feite niets dan tijd, voor Berlijn en voor zichzelf. Het harde feit blijft bestaan en het zal de geesten van de Ballhausplatz zeker opvallen dat dit element van tijdwinnen en het ver mijden van oorlog voor de leiders van de twee nieuwe werelden een volstrekt ver schillende betekenis heeft. Voor Kennedy is het bittere noodzaak ruimte te vinden voor een haast vertwijfelde poging orde op eigen zaken te stellen en de politieke en economische krachten te mobiliseren 'Advertentie •lumlwlura laloeiisën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17185 (Van onze correspondent) BRUSEL We zullen de Kamers der volksvertegenwoordiging verzoeken haar werkzaamheden reeds van september af te hervatten. We hebben het plan haar op dat ogenblik enige zeer belangrijke wetsontwerpen voor onderzoek voor te leg gen, onder meer het ontwerp over de be lastinghervorming. We zullen daarmee te gen 31 december klaar komen. Dit heeft de Belgische premier, Theo Lefèvre, gezegd in een korte rede, welke hij voor de Belgische radio en televisie heeft gehouden. De besprekingen, welke minister Spaak en de premier met presi dent De Gaulle hebben gehad, noemde hij „zeer nuttig". We hebben ondermeer, zo zei hij, het Belgische standpunt kunnen be vestigen inzake de toekomst van Europa en van het Westen. We hebben in De Gaulle een zeer bevoegd en begrijpend ge sprekspartner gevonden. Lefèvre heeft ook aangekondigd, dat het publiek geregeld zal worden voorgelicht over de regeringsdaden. Het zou ons ver heugen, indien u van uw kant ons uw reacties wilde mededelen op de ontwer pen, die wij u uiteen zullen zetten en op de maatregelen, die we zullen moeten treffen. Hoe de premier zich deze reacties voorstelt, heeft hij niet gezegd. Men kan zich trouwens afvragen of de volksver tegenwoordigers wel verheugd zijn over een dergelijk initiatief. - S'V/ Voor de ontmoeting van president Kennedy met premier Kroesjtsjev worden in Wenen koortsachtige voor bereidingen getroffen. Foto boven: De Oostenrijkse president dr. Scharf zal zijn gasten een banket aanbieden in de Spiegelzaal van het slot Schönbrunn. Foto onder: Gemeente-arbeiders ma ken het wegdek in orde bij de Ame- kaanse ambassade. van het westen, dat verdeeld is door be langen, verwend door welvaart en ver bijsterd door tegenslag. De jonge staatsman die stuit op de traagheid van de eigen gevestigde orde en zijn ongeduld al met het fiasco van het Cubaanse avontuur heeft moeten be kopen, ziet zich tegen zijn aanvankelijke plannen in gedwongen tot onderhandelen. En met wat voor een tegenstander: Kroesj tsjev, een man die een geweldig politiek, militair en economisch machtsapparaat tot zijn beschikking heeft, die een systeem vertegenwoordigt dat een derde van de wereld onder zijn vaandels heeft. .En die naar hij aan de Amerikaanse journa list Walter Lipmann toevertrouwde, die hem trouwens met Metternich vergeleek er vast van overtuigd is dat de tijd zelf voor hem werkt, dat de stroom der his torie de gelederen van het westen zal doen slinken en die van het oosten zal doen zwellen. Zo gaat morgen voor de historische de cors van Ballhausplatz en Schönbrunn in de oude keizerlijke hoofdstad Wenen het doek op voor een dramatische confronta tie, dit keer niet tegemoet gezien met val se hoop en illusies, maar met spanning, twijfel en soberheid. Op zijn reis naar Wenen, waar hij president Kennedy zal ontmoeten, is de Russische premier Kroesjtsjev in Tsjechoslowakije aangekomen. In het grensplaatsje Cierna nad Tisoe werd premier Kroesjtsjev verwelkomd door de Tsjechische minister van Buiten landse Zaken, Vaglav David. Wenen is zo trots op zijn topconfe rentie, die de Donaustad op een lijn brengt met Genève als neutrale „hoofd stad des vredes", dat de kranten hele pagina's wijden aan de voorbereidin gen. Een deel daarvan wijst er overi gens op dat Wenen niet helemaal voor deze rol deugt. Honderden journalisten zijn ondergebracht in de Fazanten- tuinkazerne, waar zij in sober militaire omgeving hun meditaties op schrift kunnen stellen en waar zij 's morgens met fanfares gewekt worden. Honder den anderen kunnen Wenen niet per vliegtuig bereiken omdat op de magere luchtverbindingen geen zetel meer te krijgen is. In de Hofburg is weliswaar een fraai perscentrum ingericht, maar het blijft een vraag of de Weense charme opgewassen zal blijken tegen over de vastbeslotenheid van 1500 jour nalisten, die allemaal tegelijk willen telefoneren. Tegenover zijn tekortkomingen als conferentiestad heeft Wenen ook zijn voordelen. De stad biedt mevrouw Ken nedy, die zelf een verwoed paarden- liefhebster is, zondagochtend een spe ciale voorstelling aan van de wereldbe roemde Spaanse hofrijschool, waar de pikeurs in hun traditionele uniformen in de barok-manege hun Lippizaner- schimmelhengsten op muziek van Mo zart in een quadrille zullen voorrijden. Het diner in Schönbrunn heeft pro- tocolaire hoofdbrekens gekost. Omdat men vreesde dat Kroesjtsjev en Ken nedy wel eens langer zouden kunnen doorpraten dan de bedoeling was, wordt het nu een koud buffet dat gegeten zal worden van het gouden adelaarsservies, dat vroeger op de hofdiners van Kei zer Frans Jozef gebruikt werd. Presi dent Scharf zal tijdens het diner Nina Petrowna Kroesjtsjeva aan zijn rech terhand hebben en tijdens het concert Jacqueline Kennedy. De Amerikaanse heeft om de Weense ijdelheid te be hagen een Weense confectiemantel aan haar garderobe toegevoegd. Maar aan gezien de thermometer hier op 27 gra den staat zal die wel in de kast moe ten blijven. LEOPOLDSTAD (Reuter) Rondtrek kende benden Kongolese militairen heb ben in de onder Gizenga's beheer staande provincie Kivoe, in Oost-Kongo, meer dan honderd leden van de Basji-stam ver moord, zo heeft een UNO-woordvoerder donderdag in Leopoldstad bekendgemaakt. De militairen hadden in het gebied van Nyaghezi, nabij de grens met Roeanda Oeroendi, ook dorpen platgebrand. Sinds deze incidenten zich verscheidene dagen geleden hadden voorgedaan, is de toestand eohter door een krachtig optre' den van UNO-troepen en de Kongolese strijdkrachten verbeterd, aldus de woord voerder. In Kivoe zijn Maleise en Nigeri aanse UNO-eenheden. De premier van de regering in Leopold' stad, Ileo, heeft gisteren op een perscon ferentie de hoop uitgesproken dat binnen drie maanden een volksstemming kan wor den gehouden over de grondwet. WASHINGTON (UPI) Generaal-ma- joor Luther Terry van de officiële Ameri kaanse Geneeskundige Dienst heeft in een vraaggesprek voor de radio gezegd, dat de regering „vol vertrouwen is het eerste geneesmiddel tegen een bepaalde vorm van kanker te hebben gevonden." Andere deskundigen hebben reeds ver klaard, dat het succes van het nieuwe mid del de weg kan openen tot de ontdekking van andere geneesmiddelen tegen andere verschijningsvormen van de gevreesde ziekte. Dr. Terry doelde met zijn opmerking in het vraaggesprek op het nieuwe experi mentele middel „methotrexate". Tijdens proeven met dit middel werden diverse gevallen genezen, of werden de woekerin gen van het kankerproces tot staan ge bracht, aldus Terry. Andere vrouwen zijn echter ondanks de behandeling overleden. Het betreft een middel tegen een zeldza me vorm van kanker die zich kan ont wikkelen in de schoot van zwangere vrou wen. Vandaar verspreidt de woekering zich doorgaans snel door het gehele lichaam. De afloop is bijna altijd dodelijk. Methotrexate zou volgens Terry ook het leven van enkele lijders aan leukemie ver lengd hebben. Deze ziekte, die ook wel bloedkanker wordt genoemd, heeft in bijna alle gevallen een fatale afloop. De Amerikaanse regering heeft de aan' maak en verkoop van ongeveer 20 kanker- bestrijdende middelen aan doktoren, toe gestaan. Volgens de deskundigen kan ech ter geen van deze middelen bogen op de zelfde resultaten als het nieuwe metho trexate. Het was voor hei eerst, dat de naam van het nieuwe middel door de radio in de openbaarheid werd gebracht. Eerder waren de successen met methotrexate reeds besproken door een subcommissie van het Huis van Afgevaardigden en tij dens een vergadering van de Amerikaan se Vereniging voor wetenschappelijk on derzoek op het gebied der kankerbestrij ding. De Belgische justitie is er na wekenlange naspeuringen in geslaagd de 29-jarige Ne derlander W. R. V. in Gent te arresteren. Hij werd door de Nederlandse en Belgische politie gezocht, beschuldigd van tal van misdrijven: inbraken, valsheid in geschrif te, oplichting, het opgeven van valse namen en het ten onrechte dragen van uniformen. De afgelopen weken was hij er al enkele keren in geslaagd op het laatste moment aan een arrestatie te ontkomen. Eerst ver moedde de Belgische recherche dat hij naar Nederland had weten te ontsnappen, totdat een nieuw spoor werd gevonden, dat naar Gent leidde. Dinsdag was hij omsingeld in n woning, doch langs 'n regenpijp maakte hij zich uit de voeten. Enkele uren later echter was de politie hem bij de plaats Audenaarde te snel af. Bij zijn eerste verhoor is aan het licht gekomen dat hij enkele maanden als „on bezoldigd arts-waarnemer" cursussen heeft gevolgd aan eenen kliniek in Antwerpen. Drie maanden lang vergezelde hij artsen bij het ziekenbezoek, was hij aanwezig bij het stellen van diagnoses waarbij hij vragen stelde om zijn „wetenschappelijke kennis" te vergroten en woonde hij zelfs talrijke soms ernstige operaties bij. De Nederlandse „dokter" viel echter door de mand, toen naar aanleiding van onbetaalde rekeningen voor kostbare medische wer ken, de directeur van het ziekenhuis hem naar zijn diploma's vroeg. Hij verdween daarop uit het ziekenhuis. De dagen vóór zijn aanhouding droeg hij het uniform van een militaire arts. Sterretje Men ziet ze tegenwoordig niet veel meer, die mascottebeeldjes die, in trotse hou ding voorop de motorkap van een auto ge plaatst, als het ware de triomf verkondi gen van het voertuig op welks plecht ze zich verheffen. Aan zo'n beeldje moest ik denken, toen ik onlangs een foto zag, geno men tijdens een vermaarde jaarlijkse filmfuif. De afbeelding vertoonde een op het voorste gedeelte van een auto geposteerde jongedame, het hoofd grotendeels omhuld door lang neervallende haren, het gelaat gekenmerkt door een nietszeggende uit drukking. Opzij van de auto en daarach ter had zich een menigte kinderen verza meld, die ginnegappend het geheel in ogen schouw namen. Ik vond het een mooie foto. Niet dat de jongedame naar mijn oordeel door schoon heid uitmuntte, maar ik meende dat men het wel een vooruitgang mag noemen als men een motorkap niet langer tooit met een onbezielde mascotte, doch met een schepsel van vlees en bloed, zelfs al maakt dit schepsel nauwelijks een bezielder in druk. Het onderschrift bij de foto leerde echter dat de juffrouw niet zozeer optrad als mascotte van een auto dan wel als re clame-object van zichzélf. Haar beroep werd aangeduid met het woord starlet, in goed Nederlands sterretje. Deze vertaling heb ik op eigen kracht moeten verrichten, want men scheen het uitheemse woord bij de lezer bekend te veronderstellen. Het sterretje was met zijn verkleinvorm niet tevreden, wilde zich laten aanblazen tot een heuse, laaiende ster en meende ner- gens beter dan voorop die auto een daartoe gunstige wind te kunnen opvangen. Zo'n ambitieus sterretje verdient de bewonde ring van ons, bedaarde lieden die zich nooit met een hemellichaam, zelfs niet van het kleinste formaat vergeleken. Wij weten dat wij aardwormen zijn, ook al lopen wij op onze achterbenen rond. Die houding is aangenaam, maar vroeg of laat vallen wij, voorover en achterover, dat doet er weinig toe, want vallen is val len. Het sterretje daarentegen wil stijgen, steeds maar stijgen en daarbij groter en stralender worden, zodat ten slotte het he le mensdom, voor een filmdoek gezeten, zich eraan kan vergapen, om niet te zeg gen zich erdoor kan laten verblinden. Heeft het sterretje dit bereikt, dan is er alle re den om van een schitterende carrière te gewagen. Het gaat er alleen maar om hoe men in die stijgende en steeds schitterender loop vaan kan belanden. Blijkbaar ik heb het nooit geweten bestaat de eerste stap hierin dat men op, en niet in, een vier wielig motorvoertuig plaats neemt. Van daar kan het sterretje gemakkelijk wor den weggeplukt en ergens aan het firma ment gedeponeerd. Welke hand zal die barmhartige daad volbrengen? Het ster retje mag ten opzichte van handen niet kieskeurig zijn, anders zou het groot ge vaar lopen, voor eeuwig op die motorkap te blijven zitten. Ik wens het sterretje van harte succes en goede reis door het hemelruim en spreek de hoop uit dat zijn val, die immers ook voor sterren eenmaal moet komen, niet al te hard zal zijn. Advertentie Hofleverancier J Overval. Vier gemaskerde bandieten heb ben donderdagmorgen een overval ge pleegd op een postkantoor in Grays, een voorstad van Londen. Na de drie aan wezige postbeambten met ploertendoders te hebben neergeslagen en gebonden, maakten zij zich met een buit van meer dan 300.000 gulden aan contanten, post zegels en postwissels uit de voeten. Verdronken. Van een groep van veertien kinderen, die woensdagmorgen onder toezicht zwommen aan het strand van Bir el Bey, twintig kilometer van Tunis, zijn negen jongens verdronken. De vijf andere kinderen zijn in een ziekenhuis opgenomen. Naar de vraag hoe dit dra ma mogelijk is geweest, wordt een on derzoek ingesteld. NEW YORK, (AFP, Reuter) De Veilig heidsraad zal dinsdag aanstaande bijeen komen ter bespreking van de toestand in de Portugese kolonie Angola. Het verzoek daartoe was woensdag gedaan door een aantal Afrikaanse en Aziatische landen, alsmede Joego-Slavië en Cyprus. Ghana heeft donderdag zijn zee- en luchthavens gesloten voor Portugese sche pen en vliegtuigen, tenzij deze in nood ver- kreren. Oudste circusdirecteur van Europa overleden BRUSSEL In het ziekenhuis van Vil voorde is op 96-jarige leeftijd de Belgi sche circusdirecteur Pierre Semay overle den. Hjj was de oudste circusdirecteur van Europa. Nog tijdens het seizoen 1959 stond hij als spreekstalmeester in de piste van zijn cir cus dat de naam De Rijcke-Semay droeg. Zijn dochter Christina en zijn schoonzoon August de Rijcke deelden de directie met hem. Semay werd in 1865 te Gent geboren en van 1888 af is hij met zijn circus door België en de aangrenzende Europese lan den rondgetrokken. Zijn kinderen en klein kinderen traden eveneens in zijn circus op. In de circuswereld had hij een goede naam, niet alleen vanwege zijn kennis van het vak, maar ook als een correct financier. Advertentie Challe en Zeiler. Challe en Zeiler zullen hun straftijd niet in een fort, maar in een gevangenis doorbrengen, aldus is van doorgaans goed ingelichte zijde in Parijs vernomen. Tot een gevangenis is gekozen blijven ze in de Santé, in Pa rijs. Zoals gemeld heeft een speciaal hoog tribunaal hen wegens hun aandeel in de militaire putsch in Algiers tot vijf tien jaar veroordeeld. Challe en Zeiler zullen aan een strenge tucht worden on derworpen. Executies. Radio-Tirana meldt dat woens dag in Albanië vier Albanezen zijn te rechtgesteld wegens pogingen om het regime van de communistische leider Enver Hoxha omver te werpen. Een van hen is de in de Sovjet-Unie opgeleide, gewezen vice-admiraal van de Albanese marine Temo Seikoe, 39 jaar oud. Massagraven. Het Oostduitse persbureau A.D.N. meldt, dat in het gebied van Dresden twee massagraven uit de laat ste oorlog zijn gevonden. Zij bevatten de geraamten van tachtig tot honderd Russische en Poolse krijgsgevangenen, die door de Duitsers twee weken voor de capitulatie van Duitsland waren dood geschoten. Moord. Minder dan twee uur nadat hij was ontslagen uit een inrichting voor geestelijk onvolwaardigen, heeft de 29- jarige Ronald Sowle in een bos bij. de Engelse stad Bristol de zeventienjarige Diane Locke met haar eigen sjaal ge wurgd. Het lijk van het meisje werd op 27 april gevonden. Sowle had de inrich ting tegen de zin van de directie ver laten. Zijn proces is in Bristol aan de gang. Benoeming. De Westduitse schout-bij-nacht Gerhard Wagner is benoemd tot bevel hebber van de vlootstrijdkrachten van de NAVO in het district Noord van Mid den-Europa. Wagner is de opvolger van de Brit schout-bij-nacht Michael Towns- end. Rassenincident. De bedrijfsleider van een uitgeversmaatschappij in de Engelse stad Greenford heeft donderdag de helft van het magazijnpersnneel ontslagen, omdat de betrokken werknemers weiger den samen te werken met een Ceylo- nees. De bedrijfsleider, de 35-jarige Paul Hamlyn, zei dat hij de 21-jarige Ceylo- nees Donald Reid via het arbeidsbureau had aangenomen. Toen dit zijn personeel ter ore kwam, hadden twaalf van hen geweigerd hiermee genoegen te nemen. Zij werden op staande voet ontslagen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5