Vrees voor meer instortingen in Parijse voorsteden J I- Cubaanse minister Roa op doorreis in Amsterdam WERELDNIEUWS I'A.X'jö ASTEN Autoriteiten wijzen op onvoldoende bodemonderzoek bij nieuwbouw Nieuwe speurtocht naar „stille getuigen" EEG-conferentie met Afrikaanse landen Mislukte bomaanslag op Francois Mauriac De zomer laat op zich wachten. Of zijn de buien nu over? €)p de ^^raatótceh Reeds 54 vrijheidsrijders in de gevangenis Papoea's naar Zuid- Pacific-commissie Baby ontvoerd uit Luiks ziekenhuis Wijzigingen in Amerika's luchtcommando i ZATERDAG 3 JUNI 1961 3 NU REEDS TWINTIG DODEN Gaat u met vakantie? De verongelukte DC-8 Regen redde auteur llilllill "<jjf MM Ueip^E 4^ - - - In levensgevaar Examens Floris Flaneur PARIJS (UPI) De vrees dat nog meer instortingen in de Parijse voorsteden zullen voorkomen door verdergaande scheuren in het aardoppervlak, doet de mensen het hart vasthouden. De reddingsploegen in Clamart, die totnutoe de lijken van twintig mensen hebben geborgen, hebben vrijdagavond de hoop opgegeven dat ze de zes ver misten nog levend zouden kunnen uitgraven. Vele gezinnen in dit stadsdeel willen naar elders evacueren, al zijn zij arm en weten niet waarheen zjj moeten gaan. Vol gens het voorlopig onderzoek naar de oorzaak van de ramp, is door regen onder mijnde grond gaan schuiven boven een kelderruimte waarin men paddestoelen kweekte. Vrijgekomen lucht zocht zich een weg door een netwerk van ondergrondse kelders en gangen, dat Clamart maakt tot een op een „honingraat" gebouwde woon wijk, zoals in Parijs veel voorkomt De opgehoopte lucht veroorzaakte tenslotte een explosie die vijfentwintig kleine woningen en een nieuwbouw van flats in elkaar deed storten. Ongeveer vijfenveertig mensen, de meesten bevrijd uit de puinhopen, liggen in ziekenhuizen met verwondingen van ver schillende aard. Driehonderd mensen die hun huizen verloren, niets meer bezitten en niet op familie kunnen rekenen, hebben onderdak gevonden bij buren en in kloos ters en instituten. Burgemeester Paul Pade van Clamart zei dat men nimmer op grond als die waar zich de verschuiving heeft voorge daan, had mogen bouwen. „Dit was een grote fout, die zeker in kamer en senaat ter sprake zal komen", zei hij. Spoedige inspectie Intussen heeft de catastrofe in andere voorsteden van Parijs, zoals gezegd, even eens grote ongerustheid verwekt, die ove rigens niet van grond ontbloot blijkt te zijn. In Issy-les-Moulineaux, dat vlak bij Clamart in de Parijse banlieu is gelegen, werden gisteren al twee woonkazernes van vijf etages ontruimd, omdat de grond eveneens symptomen van verzakking be gon te vertonen. De minister van Opbouw, Pierre Sudreau, heeft trouwens toegege ven, dat het gevaar van herhaling van de ramp van Clamart niet geheel denkbeeldig is en dat alle onderaardse gewelven en gangen in Parijs en in de randsteden zo spoedig mogelijk geïnspecteerd moeten worden. De huidige situatie wordt vooral toegeschreven aan de onvoldoende grond- onderzoekingen, die vroeger voor de nieuwbouw van huizen werden verricht. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE Vandaag zal de Nederlandse commissie, die de ramp met de KLM DC-8 „Fridtjof Nansen" onderzoekt met een gehuurde sleepboot opnieuw een tocht langs de Por tugese kust bij Caparica maken. De kust wacht aldaar heeft ontkend dat er wrak stukken zouden drijven op enige afstand van de kust- Ook een lid van de commissie had verklaard te twijfelen aan de geruch ten hierover. Niettemin wil men opnieuw zoeken naar de plaats waar het vliegtuig in zee gekomen is. In het zeegebied waar de „Fridtjof Nan sen" verongelukte heersen sterke getij - stromingen, en juist door deze stromingen zouden wrakstukken van de zeebodem omhoog gekomen zijn. De kustwacht te Caparica verklaart dat met kleine boten al drie dagen gezocht is zonder dat men meer heeft gevonden dan zeer kleine wrakstukken of overblijfselen van mensen. Een woordvoerder van de K.L.M. ver klaarde vrijdagavond: „Wij tasten nog steeds volslagen in het duister. Het mate riaal dat we tot dusver hebben gevonden, is te gering om enige aanwijzing te bevat ten omtrent de oorzaak van de ramp. Er is absoluut niets nieuws te melden". (Van onze correspondent) BRUSSEL. De eenparigheid, waarmee de geassocieerde staten aan de uitnodiging van de E.E.G. gehoor hebben gegeven en de hoedanigheid van de vertegenwoordi gers die zij naar deze samenkomst heb ben afgevaardigd, zijn een nieuw blijk van de belangstelling welke zij, sedert zij hun onafhandelijkheid hebben verkregen, voortdurend voor de Gemeenschap hebben betoond. Met deze woorden heeft de Bel gische voorzitter van de commissie van permanente vertegenwoordigers van de „zes" gisteren de conferentie van de com missie met de vertegenwoordigers van de geassocieerde Afrikaanse staten geopend. Hij heeft er de nadruk op gelegd, dat het niet in de bedoeling van de Raad van Ministers van de E.E.G. heeft gelegen een definitief institutioneel kader te bepalen dat de associatiebetrekkingen zou moeten beheersen. De Europese Economische Ge meenschap is namelijk van oordeel, dat een dergelijk kader alleen na de contac ten, die gedurende de huidige conferentie, welke tot en met zaterdag zal duren, wor den gelegd en in onderlinge overeenstem ming kan worden vastgesteld. Hij heeft er de nadruk op gelegd, dat deze eerste conferentie vooral de afgevaardigden van de geassocieerde Afrikaanse landen gele genheid most geven hun wensen en op merkingen over de agenda kenbaar te ma ken. Pas de laatste vijftig jaren wordt, alvo rens een bouwvergunning kan worden ver leend, eerst de bodem onderzocht. De ramp van Clamart, zo meende minister Sudreau, heeft in elk geval de noodzaak van deze soms tijdrovende maatregel overtuigend aangetoond. De regering zal een bedrag van ongeveer 75.000 gulden voor de hulp aan de slachtoffers ter be schikking stellen. (Van onze correspondent) PARIJS. Frankrijks fascistische activis ten hebben gisteren gepoogd ook Fran cois Mauriac van het leven te beroven als straf voor zijn liberale ideeën, die met hun visie op een Frans Algerije niet te verenigen zijn. Het is aan de overvloedige regenval te danken geweest, dat de grote katholieke schrijver en winnaar van de Nobel-prijs voor literatuur, die juist drie dagen in zijn buitenhuis in zijn geboorte streek Les Landes doorbracht, zijn leven heeft gered. Mauriac's tuinman had de dag tevoren al een voetbal voor de voor deur zien liggen waaraan hij aanvankelijk echter geen bijzondere aandacht besteedde. Toen men gisteren die voetbal opraapte bleek dat in het leren omhulsel een hels apparaat met explosieven verborgen zat. De regenplas waarin de bal had ge dreven, bleek echter het mechaniek dat de explosie had moeten ontketenen, onklaar te hebben gemaakt. Express Het is vooral in het weekblad L'Expresse geweest, dat Mauriac de afgelopen jaren een moedige actie heeft gevoerd tegen de politieke kortzichtigheid die Frankrijk bij de liquidatie van het kolonialisme al zo veel kwaad heeft gedaan. Mauriac be hoort ook tot de vurigste bewonderaars van generaal Charles de Gaulle, die hij vanaf het begin van zijn wederoptreden in mei 1958 in zijn kronieken consequent heeft verdedigd, aangemoedigd en gesteund. Fundamentele verschillen van inzicht om trent de persoon en de bedoelingen van het Franse staatshoofd tussen Frangois Mauriac en de hoofdredacteur van L'Ex presse Servan Schreiber dedeh de grote schrijver onlangs besluiten zijn medewer king aan het weekblad te staken. x 2> y/>. Jfrf' '-/• P J - W v iP <ys. M-; JACKSON (Mississippi) (UPI) Der tien vrijheidsreizigers die zich vrijdag in Jackson, Mississippi, waagden, zijn direct na hun aankomst afgevoerd naar de ge vangenis. Zij bevinden zich nu in gezel schap van eenenveertig voorgangers die voor de derde dag in hongerstaking zijn. Nimmer heeft op Schiphol een excellen tie zo hypernerveus de pers te woord ge staan als vrijdagmiddag de minister van Buitenlandse Zaken van Cuba, de 54-jarige Raul Roa, voor wie de DC-8 machine van de K.L.M. uit Mexico gedurende de reis extra bewaking heeft ontvangen. Voortdu rend zenuwachtig zijn benen op en neer bewegend en met trillende handen geregeld een sigaret naar zijn mond brengend, ont week de minister die een bril droeg, het directe contact met de verslaggevers ener zijds door niet naar hen te kijken, ander zijds door zijn weigering, Engels te spre ken. Een Nederlandse student, die be vriend is met de jeugdige Cubaanse am bassadeur in Den Haag, fungeerde als tolk en vertaalde het vraag- en antwoord spel uit het Spaans in het Nederlands en omgekeerd. „De internationale pers heeft, wat Cuba aangaat, alle records in het liegen en be ledigen geslagen," zei de heer Roa en dat was volgens hem geschied, „omdat die pers in dienst staat van de vijanden van Cuba en vooral van de Cubaanse revolutie." Terwijl maréchaussee en rijkspolitie een extra oogje in het zeil hielden, was de mi nister, die sinds juni 1959 deze functie bekleedt, tegen half vijf op Schiphol uit gestapt. Hij is op weg naar Cairo, waar hij de eerste inleidende besprekingen zal meemaken voor de grote conferentie van het Afro-Aziatische en van het Latijns- Amerikaanse blok, die op initiatief van de Verenigde Arabische Republiek, Indonesië en Joegoslavië gehouden zal worden. „Voor ik minister werd," zo deelde de heer Roa de pers mede," was ik als hoogleraar aan een Cubaanse universi teit werkzaam. Maar ik ben al 30 jaar re volutionair en ik heb de bevrediging mee gemaakt dat de dromen van mijn jeugd verwerkelijkt zijn." Trujillo-affaire Terwijl zijn charmante echtgenote, Sig- nora Ada Koudi de Roa, zijn chargé d'af faires, Juan Nilo Otero, en zijn secretaris, Manuel Peréz, met belangstelling het ge sprek volgden, veroordeelde de minister het bericht van het Mexicaanse blad La Prensa, volgens hetwelk hij de moord op de Dominicaanse dictator Trujillo „het werk van Kennedy" had genoemd, als „een klassieke leugen van de pers." Hij ontkende, ook maar enige verklaring over deze moord te hebben afgelegd, maar het verwonderde hem geenszins dat men hem deze toch in de mond had gelegd. „De waarheid over dit drama is noch aan mij, noch aan de pers bekend," zo meen de hij. Gepolst over de ruil van contra-revolu tionaire gevangenen, die deelgenomen heb ben aan de mislukte invasie van Cuba, te gen Amerikaanse bulldozers en tractoren zei hij: „De Cubaanse regering heeft nim mer het woord ruil gebezigd. Wij hebben slechts gesproken over vergoeding van de door de invasie aan Cuba toegebrachte schade. Wanneer men over ruilen blijft spreken, zal de hele zaak niet door kun nen gaan. Het is onmogelijk het menselijke leed, dat Cuba ondervonden heeft, te ver goeden. Het gaat slechts om de materiële schade. Als die vergoed wordt, zullen wij de gevangenen naar de V.S. terug laten keren." Overigens wist hij niet of het inmiddels al zover gekomen was, want de delegatie van 10 gevangenen, die in de V.S. is ge weest, was juist teruggekeerd in Cuba toen hij zelf uit Havana vertrok. Met veel meer animo had de minister tevoren ongevraagd uitvoerige mededelin gen gedaan over de komende conferentie in Caïro. Of Nehroe daar ook zou komen wist hij niet. Het doel van die bijeenkomst was vol gens minister Roa de bespreking van fun damentele problemen ter versteviging van de internationale vrede. „Daarom zijn de belangrijkste agendapunten de volgende: 1) zelfbeschikkingsrecht der volkeren 2) geen inmenging van andere mogenheden in binnenlandse kwesties 3) algemene en al gehele ontwapening 4) afschaffing van kernproeven 5) op grond van het verdrag der UNO vreedzame oplossing van interna tionale geschilpunten." Met zijn vrouw, zijn secretaris, en de Cubaanse chargé d'affaires maakte minis ter Roa daarna van het korte oponthoud in Nederland gebruik om gedurende een uur Amsterdam te bezoeken. Daarna ver trok het gezelschap van Schiphol via Pa rijs naar Caïro. Twee Papoea's, de heren Obeth Manu papami en Filemon Jufuway, zijn naar Port Moresby vertrokken om Nederlands Nieuw Guinea te vertegenwoordigen in de subregionale studiebijeenkomst van de Zuid-Pacific commissie die daar van 5 tot 14 juni wordt gehouden. De beslissing, wie zouden worden afge vaardigd, is genomen tijdens een landelij ke bijeenkomst te Hollandia van studie groepen die in verschillende plaatsen van Nieuw-Guinea waren opgericht. Hoofdonderwerp der besprekingen zal het probleem der jeugd in de stedelijke centra zijn. Manupapami is lid van de adviesraad te Mwari en bestuurslid van de Partei Orang Nieuw Guinea (Pong) aldaar. Jufu way is bestuursambtenaar. Hij is de eer ste Papoea van wie bijdragen zijn opge nomen in het wetenschappelijke tijdschrift „Nieuw Guinea-studiën". LUIK (AFP-Reuter) Een baby van negen maanden, een meisje, is de afgelo pen nacht uit een ziekenhuis te Luik ont voerd. De naam van het kind is Chantal Regimont. Het was onder behandeling voor een longaandoening en verkeert in levens gevaar daar de toestand van de baby bij zondere verpleging nodig maakte. Per ra dio is een oproep tot de ontvoerders ge richt. Toen de moeder van het kind, die in dezelfde kamer sliep, vannacht om een uur of twee wakker werd, constateerde zij de verdwijning. De politie gaf het volgende signalement van de baby: gewicht 6,8 kilogram, ovaal gezicht, donker en licht krullend haar, ge kleed in een zijden en een wollen truitje. De vader van de bay is arbeider in Amay bij Luik. Volgens de politie is er geen enkele aanwijzing over het doel van de ontvoering of over de dader(s). WASHINGTON (UPI) Het Witte Huis in Washington heeft vrijdagavond ingrij pende wijzigingen in het opperbevel van de Amerikaanse luchtmacht bekendge maakt. Achttien generaals van de lucht macht hebben nieuwe functies gekregen, zeven zijn uit actieve dienst ontslagen. De veranderingen zijn het gevolg van de benoeming van generaal Curtis E. Lemay tot chef van de luchtmachtstaf. Generaal Samuel E. Anderson, hoofd van de logistieke afdeling van de lucht macht, wordt toegevoegd aan de staf van de opperbevelhebber van de NAVO-strijd- krachten in Parijs, generaal Lauris Nor- stad. Hij vervangt generaal Leon W. John son, die met pensioen gaat. Luitenant-generaal Truman H. Landon wordt opperbevelhebber van de Ameri kaanse luchtstrijdkrachten in Europa, met gelijktijdige bevordering tot generaal. Hij komt in de plaats van generaal Frederic H. Smith, kortelings benoemd tot vice- ehef van de luchtmachtstaf in Washing ton. Generaal Landon wordt opgevolgd door generaal-majoor Edward J. Timberlake, die vice-chef van de luchtmachtstaf voor Europa was. Timberlake is bevorderd tot luitenant-generaal en wordt geplaatst aan het hoofd van de personeelsdienst. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands E. Bra- ches te Haarlem; voor het doctoraal examen aardkunde M. v d. Boogaard te Santpoort. Amsterdam. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten I. van Bachove te Haarlem en voor het kandidaatsexamen sociolo gie H. J. van der Wal te Haarlem. Leiden. Aan de Rijksuniversiteit van Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen psychologie mej. A. J. Scheltema uit Haarlem. Groningen. Rijksuniversiteit. Geslaagd voor het kandidaatsexamen 2 b E. M. D. Nanninga te Heemstede. U zit daar maar Zo nu en dan gaat u naar de bioscoop u koopt een kaartje en u gaat zitten en u ziet de film. U wordt ontroerd of u lacht of u wordt niet ontroerd of lacht niet. En wanneer u dan na twee uur weer op straat staat, zegt u dat het een goede of slechte film was en daarmee is (voor u) de kous af. Ik wil u niet onaangenaam zijn, maar u bent kinderlijk oppervlakkig. U loopt langs de dingen. U verdiept u niet in wat u ondergaat. U huppelt door het leven, als of het leven een huppelarij is. Dat is niet goed. Dat is eigenlijk heel naar van u. Dat is een soort leven dat ik van u als intellectueel zijnde niet verwacht had. Er zit aan alles veel meer vast dan u denkt. Ook aan de bioscoop en aan de film, waar u zo lichtzinnig doorheen danst. Ik las zo juist een artikel over films, waarin de volgende vragen worden ge steld: Wat ziet u, als u een film ziet? Is de film een concrete representatie van iets dat werkelijk gebeurd is, of is zij nabootsing van alleen maar veronder stelde werkelijkheid? Is zij een vorm van communicatie met beelden in plaats van woorden, die wor den aangewend om een bepaalde reeks van gedachten te doen ontstaan in het brein van de toeschouwer? Of is zij een optische ervaring (of il lusie) zonder enig feitelijk verband met enige realiteit? Dit zijn een paar niet geringe vragen. Er zijn er nog een paar dozijn meer, maar daar zal ik u niet mee lastig val len, om het u niet al te moeilijk te maken. Ik wil u alleen doordringen van het feit, dat wanneer u naar de bioscoop gaat u helemaal niet weet waar u heen gaat en dat, wanneer u een film ziet, u geen be nul hebt van wat ze eigenlijk met u doen. U zit daar maar lachend of huilend in het donker en u bent eenvoudig het willoze slachtoffer van handige jongens, die iets doen met uw breintje, zonder dat u weet wat. En daar betaalt u óók nog voor, plus een dubbeltje voor de portier om uw stand op te houden. Ik geloof, dat het met heel veel dingen net zo is als met de bioscoop en met de film. Dat wij ze, ieder op onze wijze, on dergaan zonder dat wij er ons bewust van zijn wat ze met ons doen en hoe ze ons in de maling nemen of niet in de maling ne men, maar in ieder geval ons iets voor toveren, dat er niet is. Dat is zo in de schouwburg en met boeken en met mu ziek, maar ook met de gesproken woor den, die ze ons, de hele dag door, via het oude trommelvlies, in de schedel en de grijze hersenmassa schuiven. Niets is zo als het eruit ziet, of als het klinkt. Dit is een heel vervelende zekerheid. Wij worden als maar door, ons hele leven lang, voor de mal gehouden. Niet alleen door anderen, maar ook en vooral door ons zelf. Ik wil hier verder niets meer over zeggen, want het is een doodgriezelig on derwerp! Denkt u er maar liever niet meer over na. U zoudt het gevoel hebben voortdurend in een clownspak door het leven' te gaan. Ga vanavond maar gewoon naar de bioscoop en trekt u zich van dit stukje niets aan. Huilt u maar lekker, of lacht u maar eens goed uit. Dat lucht op. 3 Protest. De Centrale Russische Vakbonds raad in Moskou heeft een krachtig pro test laten horen tegen „mishandelingen van plaatselijke gezagsdragers in de Verenigde Arabische Republiek jegens gevangenen." De raad deed een beroep op de regering in Cairo om een einde te maken aan „de wraakoefeningen op en de martelingen van patriotten, democra ten en activisten van de arbeidende klas se," aldus een bericht van Tass. Vrijheidsreizigers. Acht religieuze leiders in de Verenigde Staten zijn van plan gelden in te zamelen opdat Vrijheidsrei- zeigers hun actie zullen kunnen voortzet ten. Ook zullen handtekeningen worden verzameld. Het geld zal worden ter hand gesteld aan ds. Luther King, de neger leider in de zuidelijke staten. Verlaten basis. Volgens de Londense Dai ly Telegraph van vanmorgen hebben de Russen zich teruggetrokken uit hun on derzeebootbasis in Albanië. Het blad ba seerde zijn veronderstelling op het feit dat onlangs acht Russische onderzeebo ten en een onderzeebootmoederschip uit Albanië zijn weggevaren. Ontploffing. Een gasontploffing in Milaan heeft vrijdagavond een flatgebouw van vier verdiepingen nagenoeg vernield en twee mensen het leven benomen. Vol gens de lezing van de politie rook de 38-jarige concierge van het gebouw, Cos- tante Trevisan, uitstromend gas. Hij drukte op een alarmschei om de bewo ners te waarschuwen. Rechters. West-Duitsland zal die rechters, van wie bekend is dat zij in Hitiers tijd willekeurig doodvonnissen hebben ge veld, de kans geven vervroegd met pen soen te gaan. Zij die dit niet doen, lo pen de kans te worden ontslagen. Hulp. Amerika heeft de economische hulp verlening aan Zuid-Korea, die bij de staatsgreep in dat jand van 16 mei j.l. was gestaakt, hervat, zo heeft de Ameri kaanse ambassade in Seoel meegedeeld. Advertentie Binnenhuis-architectuur Woning-inrichting GR. HOUTSTRAAT 155 HAARLEM TELEFOON 11159 Honger. Voor het paleis van de gouver neur in Cartagene, Columbia, hebben gisteren duizenden arbeiders tegen de duurte gedemonstreerd. Zij droegen spandoeken waarop stond: „Minder fees ten, minder schoonheidswedstrijden en minder filmfestivals: wij hebben hon ger." Zestig dagen. In Dunoon in Schotland is de twintigjarige Terry Chandler tot zestig dagen gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij met een kano was gevaren naar een Amerikaans drijvend dok in de Holy Loch. Zoals bekend ligt daar ook het bevoorradingsschip Proteus ten be hoeve van Amerikaanse onderzeeërs, die met Polaris-raketten zijn uitgerust. Chandler had tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse schepen willen proteste ren. Kosmonaut. De Russische ruimtevaarder Gagarin en zijn Amerikaanse collega Shepard zijn uitgenodigd om deze maand naar Rome te komen voor het in ont vangst nemen van een „kosmonauten- madaille" en bijbehorend certificaat. De ze zullen worden uitgereikt door een par ticuliere organisatie. Schadeloos. In Bonn is vrijdag tussen West- Duitsland en Italië een overeenkomst tot stand gekomen, volgens welke de Bonds republiek een bedrag van veertig mil joen mark ter beschikking zal stellen als schadeloosstelling voor onder het Nazi bewind vervolgde Italianen. Regenval. Een permanente regenval gedu rende bijna 36 uur heeft West-Duitsland veel overlast bezorgd. Van Baden-Würt- temberg tot Neder-Saksen strekte een depressie zich uit die in sommige delen van de Bondsrepubliek een ware noodtoe stand heeft doen ontstaan. Het ernstig ste was gisteren de situatie bij Göttin- gen, waar verschillende kleine plaatsen door het water werden geisoleerd en waar rijksweg 27 geheel werd versperd. Anti-communistisch. Een groep Argentijn se anti-communistische betogers heeft vrijdag zelfgemaakte brandbommen ge worpen naar en geschoten op de Hon gaarse legatie in Buenos Aires. Een hon- gaarse functionaris van de legatie heeft een schot in zijn buik gekregen. De po litie arresteerde drie betogers, onder wie een 21-jarige Hongaarse vluchteling. Vals geld. In Lublin, Zuid-Polen, zijn acht personen gearresteerd wegens het ver spreiden van valse honderd dollar bil jetten die in West-Duitsland en Neder land zijn vervaardigd, aldus bericht het in Warschau verschijnende blad Express Wieczorny. De mededeling dat de valse dollars zijn vervaardigd in West-Duits land en Nederland is volgens het blad afkomstig van Interpol. Behalve de acht arrestanten zijn zestien andere personen in deze zaak betrokken.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3