Hoger winstsaldo Export- Financiering Mij. GUPA KNAP SNEL WEER OP DE BEURS Ruime liquiditeitspositie Ketjen verwacht dit jaar geen hogere resultaten Emissie Rademakers 750.000, 1:3 „Massavergadering" bij Volkswagen Olie-sjeiks zien gevaar in Russische olie-export SCHEEPVAARTBERICHTEN DINSDAG 6 JUNI 1961 9 Vragen over agioreserve in de jaarvergadering Dividendvoorstellen Bemoedigende gang van zaken bij Indola Aantal intekenaren op OTEM-kwitanties was beperkt De ontwikkeling van het industriële klimaat 30.000 aandeelhouders Kort economisch nieuws OP VERZOEK VAN DUIZENDEN: NU OPNIEUW DE F 1.25 20 MERKJES 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN NYLON REGENJASSEN 39.75 en 49.75 NYLON Regenmantels 49.75 Zwitserse benzineprijs wellicht omhoog De n.v. Export-Financiering-Maatschappy heeft in 1960, blijkens het verslag, aan interest verdiend 17,12 miljoen (v.j. 17,30 miljoen) en aan interest betaald 14,16 miljoen 14,47 miljoen), zodat het batig saldo 2,96 miljoen 2,83 miljoen) was. Aan provisie en andere baten werd 1,44 miljoen 1,15 miljoen) ontvangen. De totale inkomsten kwamen hierdoor op 4,39 miljoen 3,98 miljoen). Na aftrek van diverse kosten resteert een winstsaldo van f 3,38 miljoen 2,80 miljoen). Aan de statutaire reserve wordt 676.000 561.000) toegevoegd en aan de reserve diverse doeleinden 2,40 miljoen 1,94 miljoen), waardoor deze stjjgt tot f 9,53 miljoen. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van vyf percent op het gestorte kapitaal. De kredietportefeuille steeg met 9,6 min. tot 564,2 min. in hoofdsom per ulti mo 1960. Met de afsluiting van nieuwe contracten en de verhoging van enkele be staande kredieten was 44,9 min. ge moeid. Daarentegen daalde de portefeuille met 35,3 min. door aflossing van vier kredieten en afvoering van enkele andere kredieten. Op de verleende kredieten werd in 1960 opgenomen f 42,4 min. en afgelost 65,5 min., zodat het op debiteuren uit staande bedrag in hoofdsom verminderde met 14,1 min. In enkele gevallen met name in de scheepsbouwsector werd met het oog op het lage vrachtenpeil een matige verruiming aangebracht in het aflossingschema door de aflossingstermijn enigszins te verlengen. Eind 1960 werd voor een groep Nederlandse industrieën een kredietfaciliteit ingeruimd van 50 min. voor export naar de VAR. Dit bedrag is nog niet opgenomen in het totaal van de kredietportefeuille, omdat nog niet be kend is of, en zo ja in- hoeverre, van deze toezegging gebruik zal worden gemaakt. In haar algemene beschouwingen merkt Advertentie Stop met kneedbaar hout van Ceta-Bever Zonder grote tegenvallers hoopt de di rectie van de Koninklijke Zwavelzuurfa- brieken v/h Ketjen n.v. te Amsterdam, zo heeft zij in de jaarvergadering desge vraagd medegedeeld, dat 1961 ongeveer hetzelfde verloop zal hebben als 1960. Een beter jaar zal het niet worden. De resul taten over het eerste kwartaal zijn enigs zins achtergebleven bij die in dezelfde pe riode van 1960. Vooral met het oog op de concurrentie is de directie niet zo optimis tisch gestemd voor het lopende jaar. De voorgenomen fusie met de Koninklij ke Zout in de vorm van een holding maat schappij vormde het voornaamste punt van de discussie. Een aandeelhouder was zeer teleurgesteld dat vóór deze fusie de nominale waarde van de aandelen Ketjen niet was bijgestempeld uit de agioreserve van f 750 tot 1000, zoals zijns inziens het bestuur min of meer had toegezegd. Het bestuur antwoordde dat het dit punt zeer ernstig overwogen had. Om echter bij een fusie met dè Koninklijke Zout tot een om wisselingsverhouding 2:1 te komen moes ten alle reserves, inclusief de agioreserve, ingebracht worden. Bij een vergelijking van de cijfers van beide maatschappijen is de conclusie, dat het totale exploitatie- cijfer van de Koninklijke Zout zich 3:1 ver houdt tot dat van Ketjen. Deze verhouding geldt voorts voor bijna alle andere balans- cijfers. De agioreserve gaat over naar de holding maatschappij zonder haar karak ter te verliezen. In de toekomst zal deze agioreserve dus mogelijk uitgekeerd wor den, met alle fiscale voordelen voor aan deelhouders. Samenwerking acht het be stuur van Ketjen absoluut noodzakelijk. De holding maatschappij zal aandelen op naam uitgeven van f 1000 en niet-royeer- bare certificaten van f 100. Omwisseling van één aandeel Ketjen ad 750 levert 3 certificaten van 100 op plus 75 aan scrips (van 25). Om een aandeel op naam van 1000 in de holding maatschap pij te verwerven zijn dus twee aandelen Ketjen van 750 nodig plus 500 aan scrips. In verband met de voorgenomen fusie met de Koninklijke Nederlandsche Zout werden tot leden van het raad van com missarissen benoemd dr. H. M. Hirschfeld, president-commissaris van de K.N.Z., en ir. H. M. van Mourik Broekman, voorzit ter van de raad van bestuur van de K.N.Z. Naar de Vereeniging voor den Effecten handel mededeelt wordt op woensdag 14 juni de inschrijving a pari opengesteld op f 750.000 gewone aandelen ten laste van 'het metaalbedrijf Rademakers n.v. in Rot terdam. De inschrijving is uitsluitend voor houders van aandelen in de verhouding één nieuw aandeel op drie oude aandelen. De nieuwe aandelen delen voor de helft in de resultaten over 1961. De claimhandel vangt aan woensdag 7 juni. Het bedrijf is eind 1960 begonnen met in het verslag over 1959 aangekondigde nieuwbouwplannen. Deze uitbreiding zal, naar verwacht, in het voorjaar van 1962 voltooid zijn. Hierdoor zal in de dringende behoefte aan meer montageruimte voor grotere tandwielkasten en astronomische apparaten worden voorzien. Over de voor uitzichten voor 1961 kan de directie op grond van de resultaten over de eerste drie perioden en mede gezien de orderporte feuille, die een goede bezetting voor geheel 1961 waarborgt, de verwachting uitspreken dat ook over 1961 een behoorlijk resultaat behaald zal worden. Hoger dividend Bljjdenstein In de gisteren gehouden vergadering van commissarissen en directie van Blij den - stein-Willink n.v. te Enschede is besloten om aan de in juli te houden algemene ver gadering van aandeelhouders en houders van certificaten van aandelen over 1960 een dividend voor te stellen van 9 percent (vorig jaar 7 percent). de directie onder andere op dat het een werkelijke steun voor de Nederlandse scheepsbouw zou betekenen, indien het mogelijk zou zijn ook exportkredieten met een langere looptijd dan vijf jaar door een polis van de Nederlandse Credietverzeke- ring Maatschappij te dekken. Door de buitenlandse concurrentie is het thans praktisch niet meer mogelijk bij verkoop van schepen aan het buitenland de krediet termijn te beperken tot de door de Berner unie gestelde maximum termijn van vijf jaar. Naar aanleiding van „de scherpe koers stijging der laatste dagen, die naar ver luidt haar verklaring vindt in ongelimi teerde aankopen van buitenlandse zijde", deelt de directie van Indola n.v. mede: De omzetten over de verstreken maanden van dit boekjaar zijn hoger dan in 1960, zoals ook op de jaarvergadering bekend werd gemaakt. De directie verwacht dan ook over het gehele jaar 1961 grotere om zetten, alhoewel zij aanneemt dat het ac- crès bij de grote omzetstijgingen van 1959 en 1960 ten achter zal blijven. Wat de winstmarges betreft, houdt zij er rekening mede, dat revaluatie, kosten stijging en eventueel een nieuwe loonron- de, wel eens het zeer mooie winstpercen tage dat in 1960 behaald werd, tijdelijk ongunstig zouden kunnen beïnvloeden. Zij zou het evenwel onjuist achten, c1 huidige gang van zaken minder bemoedigend voor te stellen. De bedrijfsresultaten over het eerste halfjaar zullen eind juli bekend worden gemaakt. ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bank papier vandaag geldend in Amsterdam luiden: Engels pond 10,0010,10, Ameri kaanse dollar 3,57—3,61, Canadese dollar 3,61—3.66, Franse frank (100) 7-3,25—73,75, Belgische frank (100) 7,107,16, Duitse mark (100) 90,2090,70, Zweedse kroon (100) 69.3070,30, Zwitserse frank (100) 83,0583,55, Italiaanse lire (10.000) 57,50 59,50, Deense kroon (100) 51,6052,60, Noorse kroon (100) 49,8550,85, Oosten rijkse schilling (100) 13,8013,90, Portugese escudo (100) 12,10—12,25, Spaanse peseta (100), grote coupures 5,976,12. Het gekozen systeem van toewijzing kwitanties O.T.E.M., (Onafhankelijke Tele visie Exploitatie n.v. in oprichting Mij.) dat gericht was op een zo groot mogelijke spreiding, heeft het noodzakelijk gemaakt na te gaan door hoeveel personen was in geschreven. Doordat een aantal belang stellenden door de bemiddeling van ver schillende kantoren had ingeschreven, kon van toewijzing door loting worden afge zien. Voor alle ruim 27.000 gegadigden is thans één kwitantie beschikbaar gesteld. Door de enorme overtekening, waarbij enige tientallen malen op de beschikbare 29.000 kwitanties werd ingeschreven, kon slechts in zeer beperkte mate rekening worden gehouden met de omvang der in dividuele inschrijvingen. Daarbij heeft geen inschrijver meer dan twee stukken toege wezen gekregen, zo wordt van de betrok ken bankzijde meegedeeld. Zoals bekend hebben de bezitters van de ontvangstbe wijzen te zijner tijd recht op na bijbe taling van 90 een gewoon aandeel in het kapitaal van de O.T.E.M. De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft een brochure „De ontwikkeling van het industriële kli maat in Nederland" uitgegeven. De bro chure bestaat uit twee gedeelten. Het eer ste deel is bedoeld als een algemene inlei ding tot het onderwerp van de hand van drs. A. C. J. Rottier, hoofddirecteur van de Staatsmijnen in Limburg. Hierin wordt het probleem als zodanig gesteld, worden enige achtergronden aangegeven en wordt de lezer de samenhang tussen de verschil lende onderdelen van het onderwerp dui delijk gemaakt. Het tweede deel bestaat uit de stellingen van de vier inleiders, die toegelicht zullen worden op de jaarvergadering der maat schappij op 14 juni in Deventer. De stellin gen zijn van de hand van prof. dr. F. J Th. Rutten, dr. J. C. Hooykaas, prof. mr. H. J. Hellema en mr. H. Albarda. In de middagvergadering zullen de naar aanleiding van het onderwerp gerezen vra gen behandeld worden door een forum. Als forumleden zullen optreden de vier bo vengenoemde inleiders. De bedoelingen, die bij het hoofdbestuur der maatschappij heb ben voorgezeten bij de keuze van het on derwerp, blijken uit een nota, waarin on der andere opgemerkt wordt: „Nederland is reeds een geïndustriali seerd land. Allerwegen wordt beseft, dat industrialisatie voor ons land met zijn bij zonder dichte en nog steeds sterk toene mende bevolking levensvoorwaarde is. Voor industrialisatie is een bepaald kli maat, een bepaalde mentaliteit nodig. Dat „industriële klimaat" is ontegenzeggelijk reeds aanwezig, zowel bij de overheid als bij de industrie zelf en bij de Nederlandse bevolking. Het hoofdbestuur houdt zich er echter van overtuigd, dat er nog tal van maatregelen zullen kunnen worden geno men, die tot een verdere verbetering, een verdere ontwikkeling van dit klimaat zul len kunnen leiden." „Proviand meebrengen a.u.b." WOLSFBURG (DPA) Op 1 juli zal j de stad Wolfsburg, de tot dusverre grootste aandeelhoudersvergadering in de Europese geschiedenis worden gehouden. Het bestuur van de onderneming heeft de meer dan anderhalf miljoen aandeel houders uitgenodigd de vergadering bij te wonen voor de benoeming van de leden van de raad van commissarissen. Naar verwachting zullen twee percent der aandeelhouders, dus ongeveer 30.000 per sonen, aan de uitnodiging gevolg geven. Er is in Wolfsburg geen zaal, waar al deze mensen kunnen vergaderen, maar gelukkig is er een grote fabriekshal in aanbouw, die als vergaderzaal zal kun nen dienen. Wolfsburg is ook niet in staat een dergelijke massa van voedsel en drank te voorzien en het bestuur van de V.W.-fabrieken heeft de aandeelhou ders daarom verzocht zelf voor proviand te zorgen. De aandeelhouders zullen ook veel discipline moeten opbrengen voor een goed verloop van de vergadering, zo wordt in de uitnodiging gezegd. Voor de telling van de stemmen zullen twee elektronische rekenmachines wor den gebruikt. De Frankfurter Allgemei- ne Zeitung meent overigens, dat de ver kiezing van de commissarissen niet ge ringe moeilijkheden zal opleveren. Uit de kring *der partnculiere aandeelhouders moeten acht commissarissen worden ge kozen en hiervoor zijn reeds niet min der dan acht lijsten voorgesteld. Boven dien zijn van aandeelhouders nog meer dan 1.100 brieven ontvangen, waarin nog eens 390 kandidaten worden voorge steld. Ondanks de twee rekenmachines zal de verkiezing dus waarschijnlijk lan ge tijd in beslag nemen. De Frankfurter Allgemeine gelooft, dat het avond zal worden, alvorens de vergadering, die des middags te twee uur begint, zal zijn afgelopen. Geen goud meer naar Formosa De nationalistisch Chinese regering heeft een voorlopig verbod ingesteld op de invoer van goud, omdat er reeds teveel van dit edele metaal op het eiland in voorraad is. De commissie voor de buitenlandse handel, die zaterdag de beslissing van de regering bekend maakte, zei dat het moei lijk is om voldoende kopers te vinden voor de opeengehoopte 20.000 ons goud, die door buiten landse Chinese handelaren werden ingevoerd. Zodra het surplus verkocht is, zal de invoer weer worden toegestaan. Vijftigjarig bestaan Nederlandsche Standard Electric De Nederlandsche Standard Electric Maatschap pij n.v. te Den Haag zal deze maand haar vijftig jarig bestaan vieren. Het bedrijf werd in juni 1911 te Den Haag gevestigd als afdeling Neder land en Indië van de sedert 1882 te Antwerpen bestaande Bell Telephone Manufacturing Compa ny. In 1940 kreeg de onderneming haar tegen woordige naam en de status van Nederlandse maatschappij. Op 14 juni houdt de directie een receptie in het Kurhaus te Scheveningen. De monetaire reserves van het sterlinggebied De goud- en deviezenreserves van het sterling gebied zijn in mei met 16 miljoen pond sterling gedaald, zo heeft het Britse ministerie van Fi nanciën gisteren bekendgemaakt. In april be droeg de daling 26 miljoen pond sterling. Advertentie Voor hoofdpijn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit, ischias, kiespijn, zenuwpijn en menstruatiepijnen hebt U een antineuralgicum met zeer grote pijn stillende kracht nodig. Dat is Togal. Bij apoth. en drog. Togal 0.95; 2.40; 8.88. PHILIPS EN HOOGOVENS HOGER De beurs heeft gisteren de eerste dag van de nieuwe beursweek met een tamelijk vaste stemming voor Philips en Hoogovens ingezet. De overige internationals lagen hoger in de markt. De omzetten bleven ge ring. Er waren geen factoren aanwezig die de koersen van de aandelen ongunstig konden beïnvloeden. De geringe vraag voor Philips was reeds voldoende voor een koers van 1093 (1080%). Hoogovens opende (UPI) De olie-sjeiks uit het Nabije- oosten huldigen over het algemeen het standpunt, dat de hoeveelheden olie, die de Sovjet-Unie tegen „uitverkoopprijzen" op de markt brengt, niet groot genoeg zijn om de olieprijzen in het Nabije Oosten op losse schroeven te zetten. Sjeik Sabir Al-Ahmad van Koeweit echter, die de grootste olie voorraden van de wereld in „zijn kelder" heeft, is tot de slotsom gekomen, dat als de Russ n hun olie-export verhogen, de prijzen die de sjeiks voor hun olie krijgen, omlaag zul len worden gebracht. Sjeik Jabir Al-Ahmad, president van het departement van Financiën van Koe weit en tevens vertegenwoordiger van zijn land bij internationale olie-kwesties, zei in een gesprek met UPI in Bagdad: „De Russen trachten de sympathie van de Arabieren te winnen, door technische hulp en financiële bijstand, maar door toe nemende export van olie schaden zij de Arabische belangen. Zeker zij brengen de olie-maatschappijen in moeilijkheden, maar het belangrijkste zijn toch de ge volgen voor de Arabische maatschappij de olieproducerende landen zijn veel ge voeliger voor de Russische manoevres' aldus de sjeik. Mohammed Salman, minister voor olie zaken van Irak, houdt er wat dit betreft nog het conventionele standpunt op na. Hij is van mening blijkens een verklaring die hij kort geleden voor de Arabische Liga aflegde dat de oliemaatschappijen het effect van de Russische olie sterk overdrijven. Hij vindt, dat de Russische olie-export bestemd is voor propagandis tische doeleinden. De hoeveelheid zou te gering zijn om invloed te hebben op de markt. Salman merkte op, dat weliswaar de Russische produktie ook voortdurend stijgt, maar dat ook de Russen zelf steeds meer olie nodig hebben en dat de binnen landse vraag de produktie geheel zou op gebruiken. Advertentie,. OF NAAR KEUZE Aagtedijk 6 te Las Palmas. Abbekerk 5 40 m. z.w. Ouessant n. Duinkerken. Abida 5 500 m. z.w. Azoren n. Curacao. Achilles 5 280 m. z.w. Ouessant n. Curacao. Acila 5 1300 m. z.w. Azoren n. Shellhaven. Acmaea pass. 5 Startpoint n. Rotterdam. Adonis 5 550 m. z.w. Azoren n. Huil. Alamak 5 v. Suezkanaal n. Deddah. Alblasserdijk 5 250 m.. n.o. Az. n. P. Everglades. Alchiba 5 te New York. Alcor 6 v. Port Kemblan. Adelaide. Algol 6 v. Port Said n. Genua. Alhena 5 100 m. z.z.w. Finisterre n. Antwerpen. Alkaid 5 225 m. o. Gibraltar n. Brunsbüttel. Alphacca 5 ten anker te Chalna. Alpherat 5 v. Los Angeles, 6 te San Francisco. Aludra 6 te Hamburg. Alwaki 5 150 m. z.z.o. Madras n. Madras. Amerskerk 5 450 m. n.o. Seychelles n. Aden. Amstelkroon 5 ten anker voor Geraldton. Amstelmeer 5 210 m. w. Menado n. W.-Australië Archimedes 5 te Bremerhaven n. Hamburg. Arkeldijk 5 100 m. w.n.w. Flores n. Havana. Asmidiske 5 565 m. n.o. Horta n. Amsterdam. Asterope 5 500 m. z.o. K. Race n. Hamptonroads. Attis 5 v. Puerto Cabello n. Port of Spain. Averdijk 5 45 m. z.z.w. Mogadiscio n. Mombasa. Axeldijk 6 te Havana. Barendrecht 5 400 m. n.w. Azoren n. Montreal. Bengkalis pass. 5 Straat Ormoesz n. Bombay. Bennekom 4 te Bremen n. Hamburg. Borneo 6 v. Savannah n. Philadelphia. Bothniaborg 5 te Amsterdam. Calchas 5 te Rotterdam n. Amsterdam. Caltex Arnhem 6 te Rotterdam. Caltex Napels 5 90 m. z.z.w. Durban n. Kaapstad. Caltex Rotterdam 5 te Suez. Calt. The Hague pass. 5 Kuria Muria n. Bahrein. Caltex Utrecht 5 ten anker Bahrein. Camerounkust 5 160 m. n. K. Blanco n. Le Havre. Castor 5 v. Gonaives n. Port Au Prince. Ceres 5 te Valparaiso Chiron 5 1100 m. z.z.w, Flores n. Amsterdam. Daphnis 6 v. Georgetown n. Amsterdam. Dorestad 6 v. Rotterdam n. Thames. Doris 5 v. Nassau n. Mobile. Drente 5 160 m. z.o. Minicoy n. Aden. Eos 5 v. Tunis n. Tripolis. Esso Amsterdam 5 65 m. n.n.w. Muscat n. Suez. Forest Hill 5 40 m. n. Villano n. Bandar Mashur. Forest Town 5 v. Banias n. Hamburg. Fravizo 6 te Dakar. Gaasterkerk 6 te Port Said. Garoet oass. 4 Ouessant n. Marseille. Geerte Buisman 5 40 m. o. Norrköping (bestem.). Geestland 5 te Sint Vincent. Giessenkerk 5 v. Genua n. Port Said. Groote Beer 5 v New York n. Southampton. Guineekust 5 240 m. z. Dakar n. Dakar. Haarlem 5 te Belize n. Pto. Barrios. Hector 5 v. Lattakia n. Rhodos. Hecuba 6 te Sint Thomas. Heelsum 6 v. Abidan n. Lagos. Helicon 6 te Rotterdam. Hera 4 te Amsterdam n. West-Indië. Japara 5 te Antwerpen. Jason 6te Amsterdam. Kalydon 5 115 m. z. Recife n. Buenos Aires. Kamperdijk 6 te New York. Karachi 5 te Curacao. 6 v. Curacao n. Colon. Karimata 5 v. Bremerhaven, 6 te Hamburg. Karimata 5 te Bremerhaven. Kelletia pass. 5 Ceylon n. Singapore. Kennemerland 4 v. Salvador n. Cabedello. Khasiella 5 970 m. w.z.w. Azoren n. Curacao. Kieldrecht 6 te Assab. Koningswaard 5 250 m. w. Azoren n. Rotterdam Koratia 5 526 m. z.w. Azoren n. Curacao. Korendijk 6 te Rotterdam. Kryptos 5 415 m. n.w. Minicoi n. Singapore. Laarderkerk 6 te Hamburg. Ladon 5 85 m. z.w. Kp. Finisterre n. Madeira. Laêrtes 5 v. Hongkong n. Kobe. Lawak 6 v. Durban n. Lourenzo Marques. Leto 5 350 m. z.o. Bermuda n. Key West. Liberty Bell 5 v. Mena Al Ahmadi n. Suez. Loenerkerk 5 40 m. z.w. Lissabon n. Port Said. Maasdam 5 720 m. n.w. Azoren n. Cobh. Marathon 5 UÖ0 m. n.o. Georgetown (bestemm.). Mariekerk 5 31 m. z.z.o. St. Vincent n. Priolo. Marnelloyd pass. 5 Finisterre n. Hamburg. Medon 6 te Fort Liberte. Minos 5 v. Amsterdam n. Rotterdam. Mississippilloyd 5 160 m. n.w. Perim n. Bombay. Muiderkerk 6 v. Gdynia te Hamburg. Musilloyd 12 te Malta verwacht. Mijdrecht 5 40 m. o. Aden n. Falcona. Naess Command. 5 240 m. n.w. Finist. n. Fawley. Nanusa 6 v. Rotterdam n. Amsterdam. Neder-Eems 5 te Marseille. Neder-Waal 5 te Bantjon. Oldekerk 5 600 m. z.o. Socotra n. Aden. Ommenkerk 5 v. Aden n. Suez. Oranefontein 5 600 m. o. Ascension n. Kaapstad. Oranje Nassau 4 v. Curasao n. La Guaira. Ossendi;echt 5 rede Puerto Marghera. Osiris 5 120 m. z.o. z.w.punt Haiti n. Tampico. Ouwerkerk 5 v. Marseille n. Antwerpen. Overijsel 5 te Genua. Peperkust 5 49 m. z.w. Kp. Blanc n. Freetown. Pericles 5 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Philidora 5 Algiers n. Lskhirra. Philine 5 120 m. w. Little Quoin n. Singapore. Polydorus 5 v. Gibraltar n. Port Said. Prins Casimir 5 980 m. w. Ierland n. Le Havre. Prins der Nederlanden 6 te Madeira. Prins Willem George Frederik 5 290 mijl van Inistrahull n. Montreal. Prins Willem IV 5 te Glasgow. Prins Willem V 5 410 mijl w.z.w. Valentia naar Le Havre. Prinses Irene 5 te Detroit. Pygmalion 4 v. Alexandrië n. Messina. Raki 4 te Curasao. Randfontein 5 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Reza Shah The Great 5 103 m. z.w. Kuria Muria naar Suez. Ridderkerk 5 v. Colombo n. Tuticorin. Roepat 5 te Penang. Rondo 5 60 m. o.n.o. Bougie n. Belfast. Rijnkerk 5 50 m. z.o. Messina n. Port Said. Sabang 5 v. Singapore n. Phnompenh. Sarpedon 4 te Hamburg n. Rotterdam. Scherpendreeht 6 te Brunsbüttel. Schiedijk 5 120 m. z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Schielloyd 5 v. Hamburg n. Bremerhaven. Seinelloyd pass. 5 Suez n. Aden. Senegalkust 5 te Antwerpen. Serooskerk 6 te Manilla. Skadi 5 400 m. n.n.w. Horta n. Bay Roberts. Soestdijk 6 te Bremen. Sommelsdijk 6 te New York. Stad Alkmaar 5 70 m. z.w. Freetown n. R'dam. Stad Amsterdam 5 240 m. n. Kp. Blanc n. Dakar. Stad Breda 7 te Rotterdam verwacht v. Dakar. Stad Haarlem 5 40 m. n.n.w. K. St.Vinc. n. Reggio. Stad Maastricht 5 95 m. n.o. Madeira n. Vlaard. Stad Rotterdam 5 12 m. n.n.w. Villano n. Napoli. Stad Utrecht 8 te Rotterdam verwacht. Statue of Liberty 5 te Rotterdam. Stentor pass. 5 Kp. Villano n. Oran. Straat Clarence 6 te Penang. Straat Johore 6 v. Port Kembla n. Melbourne. Streefkerk 6 te Rotterdam. Sunetta 5 v. Rotterdam n. Karlshamn. Tacana 5 690 m. w.z.w. Flores n. Ciudad Trujillo. Tamara 3 180 m. z.w. Ouess. n. Wilhelmshaven. Texel 5 v. Port Said n. Emden. Tjikampek 5 190 m. n.n.o. Mahe n. P. Swettenh. Tjisadane 5 16 m. z.o. Dlamondpt. n. Singapore. Togokust 5 280 m. w.n.w. C'blanca n. Freetown. Tweelingen 6 v Rotterdam n. Vigo. Van der Hagen 5 450 m. z.o. Ceylon n. Singapore. Van Riebeeck 6 te Durban. Van Waerwijck 5 275 m. z.w. Sabang n. Kaapst Vlieland 5 600 m. o. Bermuda n. Curasao. Waikelo 5 155 m. z.z.o. K. Guardafui n. Mombasa Waingapoe 5 v. Bahrein n. Kuwait. Waterman 5 400 m. z. Kp. Palmas n. Kaapstad. Weltevreden 5 60 m. z.o. Cambodjapt. n Labuan Westerdam 5 te Hoek van Holland. Willem Ruys pass. 5 Perim n. Colombo. Woensdrecht pass. 5 Mona Pass. n. Pto. La Cruz. Woltersum 5 400 m. w.n.w. Finist. n. Hamilton IJssel 5 50 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Zaanland 5 270 m. w. Casablanca n. Las Palmas Zafra 5 te Laskhirra. Advertentie voor Heren voor Dames Gen. Cronjéstraat 40-44 - Haarlem Telefoon 5467? De Zwitserse regering heeft aan het par lement voorgesteld op benzine een extra heffing van vijf centime per liter te leggen. De opbrengst van de nieuwe heffing zal uitsluitend worden gebruikt ter financiering van het Zwitserse programma voor ver betering van de wegen. In het regerings voorstel wordt voorts machtiging gevraagd de extra-heffing, indien noodzakelijk, te verhogen tot zeven centime. Op het ogen blik is Zwitserland het land met de goed koopste benzine in Europa. De prijs be draagt 50 centime per liter voor superben- i -iNUUiuuuuaau ot/o v. iiagtiBaivi u. vei. zine en 45 centime per liter voor gewone utrecht 5 900 m. w. Honolulu n. Japan benzine. Zeeland 5 v. Quebec n. Rotterdam. Zonnekerk 6 te Rotterdam. Zuiderkerk 5 v. Lissabon n. Las Palmas. Zwijndrecht 5 300 m. w. Gibraltar n. Ryeka. KLEINE VAART Adine 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alecetas 5 30 m. n.o. Ile de Bas n. Antwerpen. Ank T 3 kiel gepass. n. Gdansk. Ardeas 3 v. Oran n. Malta. Arnoudspolder 6 v. Oporto n. Antwerpen. Audacia 5 te Stockton verwacht. Bab T 3 v. Amsterdam n. Hernösand. Beekbergen 7 te Antwerpen verwacht. Binnenhaven 5 v Duinkerk, te Casablanca verw Bloemgracht 5 40 m. n.o. Olandsodragrund naar Amsterdam. Bosco 10 te Kuwait verwacht v. Galle. Bothniaborg pass. 5 Tedsch.bank n. Amsterdam. Carnissesingel 5 te Aberdeen verw. v. Hónfleur Cornelis Broere 5 dwars Wight n. Antwerpen. Delta 5 dwars Ouessant n. Immingham. Deo Gloria 5 125 m. n.o. Humber n. Kingslynn Diligentia 6 v. Rotterdam te Stockholm verwacht Elsa 2 v. Gdansk te Kotka. FidUcia-2 5 25 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis, Flevo 5 10 m. o.n.o. Ouessant n. Amsterdam. Frans Böhmer 5 30 m. o.z.o. K. St. Vine. n. R'dam. Geestdiep 5 25 m z.o. Smithknoll n. Maassluis. Geeststroom 5 10 m. n.w. Cromer n. Maassluis. Goote 5 te Liverpool verwacht. Gramsbergen 8 v. Preston te Lulea verwacht. Helvetia 5 5 m. o. Goeree n. Rotterdam. Houtman 6 dwars Oporto n. Honfleur. Hunzestroom pass. 5 Goereé n. Amsterdam. Kaap Falga 3 v. IJmuiden n. Ostrand. Keizersgracht 3 v. Stralsund n. Malmö. Leendert Broere 5 25 m. n. Kopenh. n. Middlesbro Leuvehaven 5 20 m. n. Hoek v. Holl. n. R'dam Lindesingel verm. 5 v. La Pallice n. Bayonne. Looiersgracht 4 te Aberdeen. Maarsbergen 6 te Antwerpen verw. v. Glasgow. Manto 3 v. Gdynia n. Amsterdam. Marcella 5 te Glasgow v. Rotterdam. Marian H 5 te Ceuta verw., 12 te R'dam verw. Markab 5 15 m. w.z.w. Casquets n. Bilbao. Midas 5 te Amsterdam n. Rotterdam. Mynias 5 55 m. z.o. Kp. St. Vincent n. Rotterdam Nassauhaven 5 te Kopenhagen v. Rotterdam. Nero 4 v. Hamburg n. Aalborg. Phidias 5 te Rotterdam n. Amsterdam. Plato 5 130 m. z Ouessant n. Bilbao. Ponza 5 11 m. n.o. Schiermonnikoog n. Zaandam Rochab 5 15 m. w. Lissabon n. Lissabon. Rijsbergen 5 te Gothenburg verwacht. Spolanda 5 v. Ventspils n. Sables d'Olonnes. Spoorsingel 5 v. Drammen n. Rochester. Sporonia 5 v. Bordeau n. Bayonne. Steenbergen 6 te Le Havre verwacht. Stella Prima 5 400 m. o. Bermuda n. Savannah. Strabo 5 15 m. z. Finisterre n. Sevilla. Swift 5 rede Le Havre n. Rouen. Theodora 5 v. IJmuiden n. Londen. Tilly 2 v. Amsterdam n. Gefle. Twee Gebroeders 5 te Amsterdam n. Rotterdam Ubbergen 5 10 m. n.o. Teel n. Klaipeda. Vermeersingel 6 te Marseille verw. v. Glasgow. Waverstroom 5 te Tongue n. Amsterdam. Wedloper 5 20 m. o. Gotskasandan n. Helsinki. Wickenburgh 5 65 m. z.z.w. Ouessant ïi. Rouen Willi Böhmer 5 20 m. w. Ouessant n. Liverpool Wilpo 2 v. Skutskaar n. Zaandam. Wulp 5 te Manchester verwacht. IJsselborg pass. 5 Texel n. Zaandam. Zevenbergen 5 te Nantes v. Bordeaux. SLEEPVAART Blankenburg 4 v. Hamburg. Ccloop 5 650 m. w. Colombo n. Nederland. Help 5 werkzaam te Calcutta. Noordholland 31/5 v. Nagasaki n. Ver. Staten. op 1138, plus ,10 punten, doch daalde ge durende de verdere beursduur tot 1133. AKU plus twee punten op 472, terwijl Unilever ruim drie punten avan ceerde tot 847. Kon. Olie 0,50 hoger op 125, na een opening op 126,10. In de scheepvaartsector viel de stemming eerder iets tegen. Er was gebrek aan kooplust. Van de leidende cultures werd HVA een halve punt hoger op 134 geadviseerd. Cer tificaten Deli kregen een lagere advies prijs op 158.159,80). Amsterdam Rubber werd punt lager op 114% ver handeld. De omzetten waren minimaal. In de staatsfondsenhoek was de affaire niet van grote omvang. De stemming was goed prijshoudend. Op de beleggingsmarkt kwamen de 4% percent obligaties „Wereld bank" voor het eerst in de notering. De koers werd op circa 101% percent geadvi seerd, tegen een uitgiftekoers van 100 per cent. De flinke belangstelling voor deze stukken viel hoofdzakelijk toe te schrijven aan het feit, dat de toewijzingen naar ver houding tot de inschrijvingen op genoemde buitenlandse guldenslening groot 50 mil joen, te gering zijn geweest. Gisteren trachtte men wat stukken te bemachtigen. Dit kon alleen tegen een hogere koers. Boeke Huidekoper van 215 op 226; Boom Ruygrok van 163 b ex op 168 b; Figee van 236 op 238 b; Spaarnestad van 810 op 800 1. VERHANDELDE FONDSEN 2 juni 5 juni Totaal 494 457 Hoger 155 (36.4%) 230 (50.3%) Lager 166 (39.1%) 134 (29.3%) Gelijk 104 (24.5%) 93 (20.4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Kon. Olie124.20-125.20 124.50 Philips 1088—1096 gl 1095% Unilever 841—842 841 Hoogovens 1136—1139 gl 1137 VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U471 470 Kon. Olie124—124.60 124.20 Philips 1092—1097 gl 1089 Unilever 837 gb—841 838 Hoogovens 1133—1136 1131 Vorige slotkoers Amsterd. Bank 380 Ned. Handel Mij 329 Rotterd. Bank 373 Twentsche Bank. 336 A dam Rubber. 115 H.V.A 134% A.K.U 472% Van Berkel's Pat. 362 Deli Mij f 159. 345 Nederl. Ford 797 Van Gelder Dap. 419 Hoogovens 1135 Müller Nat. Bezit 575 Ned. Kabelfabr. 694% Philips Gem. Bez. 1092 Philips Pref 300 Unilever 844 Wilton Fijenoord 291% Billiton Mij. II 545 Dordtsche Olie 590 f 126.— H.A.L 167 K.L.M 90.50 K.N.S.M 205 Stoomv. Mij. Ned. 197 Ommeren, Phs. v. 348% N. Scheepv. Unie 166% Interunie f 227.— 254.50 f 541.— Ver. Bezit v. i894 152.50 Albert Heijn 690 Amstel Bier 582% 858 Bührmann Papier 740 Ned. Gist- en Sp. 450 Van der Heem 395 Heineken's 658 Hoogenbosch Sch. 314 804 666 Kon. Ned. Zout 1400 Sikkens Groep 905 Stokvis R.S 319 Thomassen Dr. 725 Ver. Machinefabr 355 Wessanen 388% Zwanenberg-Org. 1102 Aluminium Ltd. 35% American Motors 18'%6 Anaconda 60 Bethlehem Steel.. 48% Cities lervice 55% General Motors.. 45% Kennecott Copper 90% Republic Steel 65% Shell Oil 42 U.S. Steel 89% Gedane ïoteringen. Wall Street heeft blijkbaar geen slecht niéuws gedistilleerd uit de Weense be richten over de ontmoeting tussen Kroesj- tsjev en Kennedy. Bij opgevoerde activiteit, sloot de Newyorkse beurs gisteren hoger. Het Dow-Jones gemiddelde werd stevig opgeduwd en daarbij weerden zich vooral Du Pont en Woolworth, elk nagenoeg vier dollar hoger. Allied Chemical, Johns-Man- ville en American Telephone. In de laat ste minuten was er echter wat winstneming en vele fondsen sloten onder hun hoogste dagwaarde. Zenith monteerde omstreeks 10 dollar, op de voet gevolgd door IBM. Texas Instruments vormde een zwakke plek en daalde omstreeks 5 dollar, doch Avnet, en Minneapolis-Honeywell stegen. Americaan Viscose noteerde een handvol dollars hoger. Polïroid monteerde 4 dollar, National Steel, Singer en Ameracf om streeks 1, Warner Brothers en American Tobacco 2 of daaromtrent. Er werden gisteren 4.150.000 aandelen omgezet. In totaal werden 1.289 fondsen verhandeld, waarvan 606 hoger en 463 lager. Het industriegemiddelde kwam van 697,70 op 703,43, dat van spoorwegen van 143,89 op 144,12 en dat van openbare nutsbedrijven van 113,01 op 113,87. (UPI)

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9