Jubilarissen organiseren eigen huldiging F Aty&m Oudorp krijgt nieuwe vakschool voor levensmiddelenindustrie föxajjex ENSTEN l VOOR AUTORIJLES i/m j FILM EN FILMWERELD Velsen klopt Haarlem met grote cijfers Uniek in historie der plaatwelïerij Vaderdag geschenken Havenberichten ZATERDAG 10 JUNI 1961 4 G. I. Blues A. J. v. LENT's AUTOMOBIELBEDRIJVEN Eigenaar brengt dief van bromfiets bij politie Luxaflex Aluminium Jaloezieën ook met dessins Gewonde bij Hoogovens DE RUYTER Naar goede kwaliteit Concert in Grote Kerk te Beverwijk Steeds grote bloemen- aanvoer aan veiling Beverwijk PRISMA- EN VELDKIJKERS BAROMETERS LOUPEN ZONNEBRILLEN BRILETUIS In IJmuiden gevestigd KENNEMERLAAN 92 TELEFOON 5072 Belangrijke uitbreiding vakonderwijs snelle levering deskundige plaatsing MARKTPLEIN 29 Zwarte Zee sleepte scheepsfragment Uitgevaren visserijvaartuigen Geslaagden gymnasium I (C i t y- t h e a t e r, IJmuiden) De eerste film, die Elvis Presley maakte na zijn terugkeer uit Duitsland en uit het leger, was er natuurlijk één over het onderwerp, dat heel Amerika jaren aan Elvis had gekoppeld: datzelfde leger. „G. I.- blues" werd het resul taat en het zal ongetwij feld weer 'n succesvolle film blijken te zijn. De populariteit van Elvis Presley is nog net zo groot als jaren geleden, de kring van zijn be wonderaars is zelfs nog wat ruimer geworden. Juliet Prowse assisteert hem uitstekend in deze film, waarin men onder meer „Wooden Heart", „Tonight's All Right for Love", G. I. Blues" en „Shopping Around" kan horen. En dat zijn nog maar vier van de tien gebrachte songs. Elvis is in deze film een soldaat, die ingevolge een weddenschap de danseres Lily moet zien te benaderen. Hoe gaat dat in dergelijke gevallen, het wordt menens, en dat is maar goed ook, want de liefde doet Tulsea Ma Cauley, zoals Elvis in deze film heet, zo zingen- Het peil van Presley's zang is een heel De plunderaars (R ex-theater. IJmuiden) Vier jongens, gewapend met echte revolvers, zijn een dorpje uitgeschopt. Ze komen in het volgende dorp aan en zijn van plan ditmaal niet zo vernederd te worden. Op een schoorvoetende manier zijn ze brutaal, maar dit verandert heel snel als de dor pelingen niet al te krachtig reageren. De sheriff biedt weerstand, maar dit wordt hem noodlottig en als leider Jeb eenmaal gedood heeft, is er „geen terug" meer voor de jonge schavuiten Slechts één man zal het dorp kunnen redden, de eenarmige captain Sam (Jeff Chandler). In ,,De Plunderaars" is dit gegeven in dringend uitgebeeld. Men ziet hoe de vier jongens, doordat ze niet van het begin af op hun plaats worden gezet, steeds driester worden, maar later ziet men ook hoe ze onder de invloed van de angst toch weer uiteenvallen tot vier enkelingen, die tegen de geharde Captain Sam geen kans maken Deze film, een variatie op het „High Noon"-thema, komt in haar soort boven de middelmaat uit- De vier jongens worden goed getekend, en ook figuren als de kas telein en de sheriff zijn echt karakters geworden. Bovendien is het verheugend, dat de film de dingen niet zwart-wit stelt. „Wij hadden zelf schuld" zeggen de dor pelingen aan het eind van de film en de kijker moet dat beamen. In het voorprogramma werpt een Engels filmpje het licht op dancings, dansscholen en dansers. Wel leuk om te zien, maar toch wel erg summier en oppervlakkig. Zondag middag „De jacht op het groene vuur".; woensdag en donderdag „Lokaas voor een moordenaar". Beverwijk en Heemskerk In het Kennemer Theater te Be verwijk kan men deze week via het witte doek zien, op welke wijze Adolf Eichmann nu precies is gevangen. Het is een span nende historie, die echter veel meer is dan dat, doordat men ook geconfronteerd wordt met de Jodenvervolgingen. Men gaat er dus niet heen om zich eens te amuseren. Van zondag tot en met woens dag draait „Betaal of sterf". We hebben deze uitmuntende Maffia-geschiedenis over „De zwarte hand" al eens besproken. Zon dagmiddag „Het is heerlijk om jong te zijn." „En zij schaamden zich niet", dat in L u x o r wordt vertoond heeft als onder werp het huwelijk van een 18- en een 17- jarige. De stiefvader van de jongen moet tenslotte het huwelijk redden. „Mag ik een lift van u" is de vrolijke historie van twee meisjes en een caravan. Zondagmid dag kan men een reisje maken naar mys terieus Egypte. In het W. B. - theater vliegt Omar, de woenstijnhavik. Hij weet door list met een prinses te trouwen, maar dat gaat zo maar niet. Trouwens, anders zou men er geen film van gemaakt hebben. Zondag en maandag „Het uur der vergelding". Zon dagmiddag „Het purperen masker". In het Marquette-theater in Heemskerk, wordt zaterdag en zondag „Misdaad uit de lucht" vertoond. Zondag middag „Lassie's beste vriend". Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) In het middernachtelijk uur heeft de Castricummer Z. met een caféhouder de achtervolging van de Velsenaar P. O moeten inzetten. Deze had, om zich naar huis te kunnen begeven, de bromfiets van Z. voor het café weggehaald. Bij het dicht klappen van de standaard meende Z. on raad te bespeuren. Hij snelde het café uit, gevolgd door de caféhouder die evenals Z. de achtervolging van O. inzette. Een strop voor O. was dat juist de spoorbomen gesloten waren bij de over weg van de Beverwijkerstraatweg en dien tengevolge liep hij in de val. Gezamenlijk brachten Z. en zijn mede achtervolger de man naar het politie bureau, waar hij werd ingesloten en waar een proces-verbaal tegen hem werd opge- ïYicicikt. Een taxi was beslist goedkoper geweest 7n meende bil tenslotte zelf eind gestegen en we kunnen de film dan ook aan een ieder aanbevelen. Donderdag is er een speciale voorstelling van de „Eddy Dutchin Story", met Tyrone Power en Kim Novak. De Nederlands titel is „Levensmelodie". Advertentie MARKTPLEIN IJMUIDEN ZEESTRAAT BEVERWIJK De heer Jacobus Pardon, wonende in Leiden en in dienst van de firma Hollan- dia, is donderdag 8 juni gewond geraakt bij werkzaamheden in de blokwals van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., doordat bij het aan steken van een snijbrander de zuurstof slang in brand vloog. De heer Pardon moest met brandwon den aan zijn handen in het Rode Kruis- Ziekenhuis te Beverwijk worden opgeno men. Advertentie MARKTPLEIN Het voorlopig Velser Jeuj^Ielftal heeft in de oefenwedstrijd tegen het Haarlems Jeugdelftal met zijn tegenstanders korte metten gemaakt. Voor een deel moet dit op rekening ge schreven worden van het onvolledig op komen van de Haarlemmers, die hun ploeg zelfs nog met een tweetal IJmuidenaren moesten aanvullen. Met de rust leidde Velsen reeds met 30. Alle drie doelpunten werden gescoord door de kwieke linksbinnen Glas (Stormvogels), die met clubgenoot Cleeren een goede wing vormde. Na de rust liep Velsen wederom door toedoen van Glas uit tot 40, maar dit werd Haarlem toch te bar en mede door toedoen van enkele zwakke momenten van doelman Van Keulen (Stormvogels), die na de rust Stuy (VSV) had vervangen, kon Haarlem driemaal scoren. Aangezien Ver- sluys (2), Cleeren en Kramer voqr nóg vier Velser goals zorgden, won de Velsense combinatie met 83. Als voorproefje voor het seizoen, dat volgende week gaat beginnen, waren er deze week al heel wat aardbeien op de Beverwijkse groentenveiling. Er was veel vraag naar vooral goede kwaliteit. Zo kon men voor een slof extra Talismannen nog 6,70 zien betalen, terwijl de doorsnee prijs voor deze aardbeien zo rond 5 per mand lag. De Madam Lefèbre was goed koper en varieerde van 3,40 tot 4,40 per mand. Er was een groot aanbod van sla, waar voor van 4 tot 16 cent per krop werd be taald. Spinazie varieerde van 6 tot 22 cent per kilo, terwijl er ook marktdagen waren dat men tot 35 cent per kilo betaalde. Goede bloemkool was heel goed te verko pen, er werd tot 88 cent per stuk betaald. Door het iets ruimere aanbod van kas- sperciebonen waren deze iets goedkoper geworden, maar toch werd er nog tot f 2 per kilo betaald, snijbonen gingen tot 1,25 per kilo. Bospeen was nog duur door de grote vraag voor export, er werd tot 78 cent per bos betaald, waspeen varieer de van 30 tot 77 cent per kilo. Er was veel vraag naar rabarber, die tot 36 cent per oos ging. Na de peulen komen nu ook sperziebo nen en zelfs aardbeien in mandjes aan de veiling bij Ons Belang te Castricum. Be grijpelijk waren de sperziebonen nog zeer prijzig, want hiervoor werd tot twee gul den per kilo afgedrukt. Ook de bospeen bleek nog een zeer gewild artikel getuige de oplopende prijzen tot 50 cent per bos. De aardbeien in doökjes noteerdeh tot 60 cent ei), de mandjes gingen voor goede prij zen van f 3,80 tot ƒ5,50 van de kar, In verband met de te verwachten spoedige grotere aanvoer van aardbeien zullen de komende week reeds speciale aardbeivei lingen worden gehouden. Het ligt in de be doeling om dit de komende week na de groentenveilingen te doen terwijl vanaf maandag 18 juni de veilingen weer dage lijks zullen worden gehouden om 12 uur. De noteringen van vrijdag waren: sla 31/a-71/2j bospeen 46-50V2; bloemkool 11-23; spinazie 23; sperziebonen 195-200; aardbei en per doosje 47-60; per mandje 380-550; rabarber 29V2; peulen 145-175. Uniek in de geschiedenis van de n.v. De Plaatwelïerij was vrijdagavond in het tot de laatste plaats bezette Kennemer Thea ter te Bever vijk de huldiging van tien ju bilarissen tegelijk, die in mei en juni hun zilveren arbeidsjubileum hebben gevierd of nog zullen vieren. Een schat van fleurige bloemstukken en planten, geflankeerd door de nationale driekleur, sierde het front van het toneel, waarop de jubilarissen, de heren H. J. Fe lix, L. Kok, A. de Koning, T. Krijgsman, J. Ladru, A. P. Meerkerk, W. Michel, J. van Oosten, H. Prinssen en J. B. de Win ter met hun dames hadden plaats geno men, waarna de heer H. Kraaijeveld, per soneelschef, de feestavond opende met een begroeting. Hij deed dit deze keer niet, zoals gebrui kelijk, namens de directie maar op ver zoek van de jubilarissen, die de feest avond gezamenlijk hadden gearrangeerd, zelf hun familie en vrienden hadden uitge nodigd waaronder uiteraard directie en be- drijfsinstanties. maar ook het gezelschap „Eurovisite", bekend van radio en televi sie. Het IJmond-kwartet zorgde voor de entree- en entr-acte muziek. Naast de Eurovisite was er ook de Pla- to-visite. Ir. E. F. Peltzer, directeur was de eerste die zijn mensen huldigde. Hij deed dit op zeer geestige wijze door zichzelf als amateur-artiest te zien en de jubilarissen als de artiesten van deze avond, die allen gemeen hadden vijfen twintig jaar bij De Plaatwelïerij in dienst te zijn. Bondig en kort somde de heer Peltzer van ieder van de jubilarissen uit hun loop baan enige bijzonderheden op. Aan alle jubilarissen werden het ver erend getuigschrift en de bijbehorende zil veren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel aangeboden, het geen de taak was van mejuffrouw C. Schuijt. Namens de directie gingen de ge lukwensen gepaard met het overhandigen van enveloppen met inhoud. Onder de vele schriftelijke felicitaties was een uitgebreide gelukwens van ir. J. F. Clausen, mede-directeur, die herinnerdè aan het feit, dat er tweeëneenhalve eeuw Plaatwellerij-arbeid werd gehuldigd. De dames van de jubilarissen zagen zich in de huldiging betrokken door de aan bieding van fleuriee bloemstukken. Voor de ondernemingsraad en namens de beambten sprak de heer A. Otte over de goede sociale verhoudingen. De beamb ten kregen van de heer Otte geschenken onder couvert, hetgeen door de heer C. Berghuis namens het personeelfonds uit de fabriek geschiedde voor de jubilarissen onder het fabriekspersoneel. Deze hoopte, dat er in de toekomst een personeelfonds voor het gehele bedrijf zou komen. De heer C. Luttik, voorzitter van de personeelsver eniging, bleef niet achter. Hij liet zijn fe licitaties vergezeld gaan van tien prachti ge planten. Een toeval was voorts, dat alle jubile- renden lid zijn van de lasclub Velsen. Voorzitter J. J. Zonjee schonk alle tien trouwe leden een enveloppe met inhoud. Geheel in de trant van de vorige spre-> kers vertolkte de heer Felix de gevoelens van dankbaarheid namens zijn mede-jubi larissen, die allen de beste herinneringen aan de steeds prettige samenwerking en de goede sfeer in het bedrijf en de op de ze avond gedemonstreerde waardering niet spoedig zullen vergeten. Advertentie A tl T O MOB IELEN Het is alom E22EE11 voor een goede gebruikte wagen gaat men óók naar INRUIL - GARANTIE - FINANCIERING A.J.van LENT's Automobielbedrijven.. Inl Verkoop tussen 8-t8 uur Beverwijk, Vondellaan 5, Telefoon0251.0-3223-5052 IJmuiden, Wijk a. Zeeërweg 107, Tel. 02550-4360-8210 Inlicht- Verkoop na 7 uur 's avonds 02510-5294 Dealer: OPEL CHEVROLET CORVAIR De organist G. J. Moed en de violiste Elize Dekker geven aanstaande dinsdag in de Grote Kerk te Beverwijk een con cert. Op het programma staan orgelwer ken van Bach, Handel en Renooy en voor viool de vierde sonate van Handel, het ada gio van Mozart en Elegie van Albert de Klerk. Aanvang 20 uur. Op de bloemenveiling in Beverwijk kan men dagelijks de aanvoer maar juist ver werken. Het zijn nog de irissen, die de boventoon voeren, maar de andere bloe men komen sterk naar voren. Door het warme weer waren de bloemen niet al te duur, zo gingen de irissen van 10 tot 50 cent per bos. Duizendschonen beginnen nu ook van buiten te komen, terwijl grote partijen witte anjers 12 tot 27 cent per bosje noteerde. Pioenen zijn schaars en duur, ook de aanvoer van papavers is niet zo heel groot. Korenbloemen beginnen in steeds grote re kwantums aan de markt te komen. De aanvoer van kasbloemen beperkt zich nu hoofdzakelijk tot de rozen en anjers, die ook al iets in prijs zijn teruggelopen, maar toch nog vlot weggingen. De aanvoer van pot- en perkplanten is niet zo heel groot meer. Advertentie V ZWIJNDE ECH ZWUNDRKHT COUDA IJMUIDEN De stichting Vakschool voor zuivelberei- ders in Hoorn heeft besloten het bestaan de vakonderwijs op zuivelgebied uit te brei den en het een nieuwe vorm te geven. Ge zien de mogelijkheden die het landbouwon derwijs biedt is het het bestuur van deze stichting wenselijk voorgekomen in de toekomst door middel van dagonderwijs en leerlingenstelsel jonge scholieren die juist van de school voor lager onderwijs komen in het levensmiddelenbedrijf op te leiden. Om dit plan te verwezenlijken voert de stichting thans onderhandelingen om in Oudorp bij Alkmaar een perceel grond te kopen, waarop de nieuwe school, die de naam „Eerste lagere technologische school voor levensmiddelenindustrie" krijgt, zal worden gebouwd. Men streeft ernaar om dit schoolgebouw in september 1963 klaar te hebben. De betiteling van de leerlingen die deze school zullen bevolken is öok reeds bekend. Zij zullen „technociens" gaan heten; een nieuw woord, dat, naar Advertentie de voorzitter van de stichting, de heer H. A. Lammers, hoopte, ingang zal vinden. Voorlopig echter moeten de leerlingen voor deze school die nieuw is voor Neder land, nog gevonden worden. Men heeft een circulaire opgesteld die zal worden gezon den aan de verschillende industrieën en hoofden van scholen. In september van dit jaar hoopt men dan met het driejarige on derwijs te kunnen beginnen, ook al zal het eigenlijke schoolgebouw met de diverse soorten materiaal en het praktijklokaal nog niet klaar zijn. De jaren die met de bouw van- deze school gemoeid zullen zijn wil men overbruggen met een noodschool die reeds is aangekocht. Deze nieuwe dagschool die dus de zui- velvakschool in Hoorn gaat vervangen zal de leerling in drie jaar opleiden tot tech- nocien. Hij krijgt in deze jaren algemeen oriënterend onderwijs. Later wordt de op leiding meer gericht op de levensmidde lenindustrie. Na deze drie jaar kan de oud leerling in een van de vele levensmiddelen industrieën een werkkring vinden, waarbij de school hem behulpzaam zal zijn zich meer te specialiseren. Een dag in de week komt de technocien terug naar de school om zijn opleiding af te ronden. Deze provinciale vorm van vakonder wijs, waarvan Noordholland dus nu de pri meur heeft, bestrijkt een breder gebied dan de zuivelvakschool en stelt de leerling na afloop van de primaire opleiding in staat zelf een keuze te maken in welke tak van de levensmiddelenindustrie (zoals on der meer bierbrouwerijen, frisdrankenin dustrie en conservenindustrie) hij zich wil bekwamen. ROTTERDAM (ANP) De Zwarte Zee van L. Smit en Co's internationale sleep dienst te Rotterdam zal vanavond met een tweede tussenstuk voor een tanker, dat voor Amerikaanse rekening bij Verolme werd gebouwd, in Baltimore arriveren. Het transport vertrok op 10 mei j.l. uit Rotterdam, de reis heeft dus precies een maand geduurd. Zondag 11 juni Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u. en 19 u.: ds. G. van Doorn; De Rank, 10 u.: jongerendienst onder leiding van me juffrouw G. de Wilde; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. van den Berg; 18.45 u.: ds. G. Wassenaar, jeugddienst; Jeugdkapel, 10 u.: H. Remiëns. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. J. A. van Arkel; Petrakerk, 9.30 u.: ds. J. A. van Arkel; 17 u.: ds. W. Diepersloot; Zeeloods aan het strand, 11 u.: ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Rambonnet- laan, 9.30 u. en 17 u.: ds. J. Waagmees- ter. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: stille mis; Petruskerk 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; woensdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstr., o.l.v. Kapt. J. van Doorn. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: Jac. Schouten; 11.15 u.: zondags school. Gemeente Gods, Cult. Geb., bijeenkomst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cult. Geb., geen dienst; wel dienst in Sionskerk, Haar lem-N.; dinsdag 20 u.: bijbellezing. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 u.: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 u.: da. S. Treffers. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u. en 15 u.: ds. S. de Roest, afscheid. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. Vergad. v. Gelovigen, De Ruyterstr. 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis; 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. Lectorium Rosicrucianum, Stationsweg 95, 10.30 u.: speciale muziekdienst. Evangelisatiever. Elon, Elonkapel, 10 u. en 19.30 u.: Jb. Kleijn Haneveld; 11.45 u.: kindersamenkomst: VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8 u. en 10 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: jeugddienst, ds. J. Hoogenkamp. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. J. Hart kamp. Vrije Evang. Emanuël, Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: J. E. van den Brink. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis: 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Kapel Wester- veld, 11.15 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 u. en 10 u.: ds. J. Remijn; Jeugdhuis, 10 u.: N. Aay. De Hoeksteen, 9.30 u.: ds. G. H. van Willenswaard; Adventskerk, 11 u.: ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. J. J. Rebel; 16 u.: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. de Kluis. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis: 7, 8.15, 9.30 en 11.30. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis: Regina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoogmis). Vrye Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u.: A. Dolman; 20 u.: H. Raven. Evang. Lutherse Gem., Koningstraat "17, 10.45 u.: geen dienst. Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Ev. H. Veldkamp; 19.30 u.: jeugddienst, G. Nieuwenhuysen. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. N. Steenbeek; 19.15 u.: ds. M. Wend- te; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schup- pen; De Opgang, 10 u.: ds. J. C. Koppert; Oosterwijk-Meeresteyn, 10 u.: vie. L. A. Nagtegaal; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: de heer M. de Rooy. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. J. A. Roskam. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 u.: ds. C. Meyer. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 u.: ds. L. Kuiper; 19.30 u.: ds. Joh. Knol. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9.30 u.: ds. M. Wendte; 19 u.: Jeugddienst, ds. H. v. d. Loos. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. Joh. Knol; 17 u.: ds. L. Kuiper. R.-K. St. Laurentiuskerk, 6.30 en 7.45 u.: H. Missen; 9.15 u.: Hoogmis; 11 u.: Kin dermis; 12 en 17.15 u.: Avondmis. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen: 8.15 en 10 uur. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15 11 en 18 u. Ned. Herv. Kerk, 10.30 u.: ds. H. de Jonge. Geref. Kerk, 11 en 17 u.: ds. IJ. van der y7pp BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 u. Kerktent by kampeerterrein, 10.30 u.: ds. P. Salm. Trawlvlsseri) Dinsdag 30 mei: m.t. Dirk Maria KW 80. Donderdag 1 juni: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Amsterdam IJM 28 (9 juni binnen), Delft IJM 37; m.l. Adrianus KW 10, Drie Gebroeders HD 79. Vrijdag 2 juni: m.t. Protinus IJM 154, Jan Se nior VL 84 (8 juni binnen); m.k. Mare Liberum KW 117. Zaterdag 3 juni: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Post Boy IJM 35, Helena SCH 196, Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171 (9 juni binnen), Ada VL 7 (8 juni binnen), Petronella VL 131 (6 juni bin nen), Voorwaarts VL 142 (7 juni binnen): m.l. Onderneming IV SCH 153 (7 juni binnen). Maandag 5 juni: m.t. Jacoba Gesina IJM 36, Sakina Martine KW 32, Nicolaas Senior KW 42, Antje KW 49, Bellatrix KW 139, Marian Ellen KW 159 (eerste reis), Jan Maria KW 171, Voor loper VL 16 (9 juni binnen), Michiel Jan VL 110 (9 juni binnen), Johanna SCH 3, Maria SCH 125: M.l. Dolfijn IJM 55, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221 Arie Nico KW 17, Adriana KW 19, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Willempje KW 89, Moiva KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Avontuur KW 114, Adtra KW 115. Arie Jacob KW 116, Robert William KW 123, Sur- sum Corda KW 124, Petronella KW 125, Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, Willem Groen KW 158, Gijsbert Bastiaan KW 161, Pieter Anne KW 169, Margaretha KW 184, Anna Jacob KW 186, Onderneming II SCH27 (8 juni binnen); m.k. Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Margrita IJM 42, Frederika Maria IJM 52, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Frank IJM 65, De Hoop III IJM 73, Corrie IJM 78, Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Wlron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Deo Volente II KW 11, Anne Marie KW 27, Petronella KW 31, Tlny KW 34, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Cornelia Mariana KW 58, Ludy KW 61, Margriet Jozien KW 63, Arend Corneiis KW 68, Nico KW 72, Zeearend KW 79, Adriana Catharina KW 92, Nico KW 96, Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109, Wilma KW 113, Cor nells KW 113, IJsbrand KW 119 (7 juni binnen), Flamingo KW 120, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Maarte Jacoba KW 137, Gijsber- ta KW 143, Anna Lydia KW 145, Samenwerking KW 146, Dirk van Beelen KW 148. Gijsbert Ma rian KW 150, De Vrouw Alida KW 160, Helena KW 164, Corneiis Schaap KW 172, Anna Hendrika KW 174, Pieter Jacob KW 178, Alice KW 182, Elly KW 187, En Avant KW 210, Pietertje HD 87, Sa menwerking HD 125, Noorderkroon TX 18, Arie Geertje TX 51, Albert MO 1, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Ma ns WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58, Alie WR 59. Dinsdag 6 puni: m.t. Emma IJM 15, Albertha Hendrika KW 81, Albatros KW 87, Arie Ouwe hand KW 122, Soli Deo Gloria KW 152: m.l. Leen- dert Jacoba KW 12, Gezina Geertrui KW 176, Onderneming III SCH 117; m.k. Limanda KW 33, Vijf Gezusters KW 53, Jeannette KW 93, Arendje KW 98, Peter Leonard KW 156, Agatha KW 157. Woensdag 7 juni: m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Beatrice IJM 72, Horonto IJM 97, Golfstroom KW 4, Emma Wilhelmina KW 135, Onderneming I SCH 261, Liesje en Rutger VL 153; M.l. Adeodatus IJM 30, Doggersbank KW 75, De Vier Gezusters KW 162; m.k. Arend Willem IJM 40, Hans IJM 67, IJsbrand KW 119 (8 juni binnen). Donderdag 8 juni: m.t. Claesje IJM 46, Wirob II IJM 211; m.k. De Hoop II IJM 59, Alnilam KW 90. Vrijdag 9 juni: m.t. Dirkje IJM 53, Brittenburg KW 121, Corneiis den Duik KW 144, Cornelia Maria SCH 135, Petronella VL 131, Voorwaarts VL 142; m.l. Willem Robert IJM 56, Oceaan V SCH118, Onderneming V SCH 153. HaringdrijfnetvisseriJ Dinsdag 23 mei: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Vertrouwen KW 6, Hubertha Gerarda KW 9, Grietje KW 20, Bertha KW 38 (9 juni binnen) Aafke Jacoba KW 41, Neptunus KW 45 (9 juni binnen), Noordzee KW 47, Huiberdina Gijsber- tha KW 85, Nederland VII KW 130, Wilhelmina III KW 147, Donderdag 25 mei: M.l. Wilhelmina II KW 138. Maandag 29 mei: m.l. Willem Corneiis KW 16, Nederland VI KW 37, Maria Jacoba KW 73, Toe nadering KW 95 Willy KW 141. Dinsdag 30 mei: m.l. Hette Margareta KW 74. Woensdag 31 mei: m.l. Fierman Eduard KW 5, Orion KW 22, Vooruit KW 151. Zaterdag 3 juni: m.l. Everard Christina KW 40. Maandag 5 juni: m.l. Nelly Maria KW 70, Rijn mond V KW 110, Eendracht KW 168. Dinsdag 6 juni: m.l. Volharding KW 23. Woensdag 7 juni: m.l. Rijnmond III KW 44, Onderneming KW 175. Vrijdag 9 juni: m.l. Wilhelmina I KW 25. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAESZENSTR 1 DAG en NACHT Bij het eindexamen voor leerlingen van het gymnasium Felisenum te Velsen zijn geslaagd: Diploma A: mej. H. N. Haenen, Velsen- Noord; mej. J. T. Visser, Velsen-Noord; R. H. Holl, Santpoort; A. Parson, Santpoort; T. Schuttevaer, Beverwijk, afgewezen één kandidaat. Diploma B: mej. J. W. E. Oorthuys, Be verwijk; mej. M. Schoonkind, Velsen; mej. H. Terstall, Beverwijk; C. H Albers, Be verwijk; T. W. Bos, Santpoort; F. J. van der Ploeg, Velsen-Noord; R. Reijnhart, Velsen. Afgewezen één kandidaat. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Svanesund van Antwerpen, ledig Binnenhaven Hoogovens; Sirenes, Lulea. erts voor Hoogovens; Airisto, Huil; Ja B. Paulin, Huil; Calvijn, Hamina; Afina Palm, Tacoradi; Tuareg, Avonmouth; Wittekind, Koping; Fossum, Otterbacken; Tank Emperor Gdynia; Nestor, Augusta; Njord, Gothenburg: Anita, Karlsham Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Elke van Londen; Are Monarch, Newcastle; Tanny, Chat- tam, ledig Staaihaven. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Aagtekerk naar Las Palmas; Grohn, Holmsund; Duke of Lancaster, Antwerpen: Sept Hes, Seven Island; Spes, Rotterdam, ledig van IJmuiden; Nanusa, Antwerpen; Kuurtanes, Goole, ledig van Velsen; Willemstad, Plymouth; Liberty, Maassluis, ledig van Hoogovens; Rozenburgh, Stockholm; Japara, Bremen; Progress, Rotterdam; Paris, Gothen burg: Hunzestroom, Liverpool: Fordfield, Ant werpen; Bittern, Liverpool; Fallowfield, Shor- naes; Bothniaborg, Rotterdam; Koyan, Rotter dam; Narwal, Rotterdam; Bolt, Drammen; Hon- testroom, Shoreham. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ludolf Ol- dendorff naar Rotterdam; Senegalkust, Bordeaux. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4