Stormvogels-ploeg liet zich een gelijkspel ontglippen Stormvogels (amateurs) behalen kampioenschap van Yelsen SPORT IN DE IJMOND De Haas brengt spanning terug in schaakkampioenschap VSV zette 2-0 achterstand tegen Be Quick in 2-6 voorsprong om Velsen verspeelt voorsprong in laatste kwartier Sportkrabbels Leeuwarden won met 2-3 Verdiende 4-1 overwinning op IEV Vitesse zondag tegen OVVO (Amsterdam) Kleine nederlaag voor Terrasvogels Velsense handbal- ploeg klopt Tavenu MAANDAG 12 JUNI 1961 10 Beverwijk wint op alle fronten van Rot Weiss STOFZUIGERS MO mmmiw Fraaie zege voor Ton Blok op 1500 meterloop NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK Wm®ÊXêwÏ De Stormvogels hebben hun laatste com petitie-wedstrijd verloren. Leeuwarden dankt deze overwinning voora'l aan het knappe werk van Koopman onder de lat en aan het krachtige ingrijpen van aanvoerder Van der Veen. Een gelijk spel zou beter de verhouding hebben weergegeven en deze uitslag heeft ook tot de mogelijkheden be hoord, maar Snoeks overigens de beste IJmuider aanvaller schoot de bal uit een strafschop naast Het veld was tengevolge van een fikse regenbui, uitermate moeilijk te bespelen, maar dit belette vooral Leeuwarden niet om al dadelijk enkele pittige aanvallen te ondernemen, waarvan er één na 9 minuten spelen door toedoen van Hoekema in een doelpunt resulteerde (01). Na een kwartier trok ook Stormvogels ten aanval en nadat een kopbal van Snoeks op het nippertje door rechtsachter Van der Veen uit het doel was getrapt, had dezelfde Stormvogel in de volgende minuut met een even fraaie kopstoot wél succes (11). Wel enigszins tegen de verhouding in gaf Verhagen na een half uur spelen na zwak ingrijpen van een deel der IJmuider defensie Leeuwarden de leiding (12) Ook na dit doelpunt bleven beide partijen tegen elkaar opwegen, Janssen bij Storm vogels en Van der Veen en Heemstra bij Leeuwarden waren echter voor de respec tieve voorhoedes grote struikelblokken, zodat er voor de rust niet meer gedoelpunt werd. In de 4de minuut van de tweede helft droomde Verhagen reeds van een derde Fries doelpunt, maar de scheidsrechter gaf terecht buitenspel- De weer- en terrein omstandigheden waren nu beter dan vóór de rust en daardoor steeg ook het peil van het spel. In de 17de minuut mocht de beste aan valler van Stormvogels, Snoeks, een penal ty nemen, maar de IJmuidenaar schoot naast. Leeuwarden stelde een en ander dermate op prijs, dat Hoekema direct hierop de bal naast het lege Stormvogels- doel schoot. Van de uittrap af nam Storm vogels de bal nu mee en het was Doorne- veld, die de partijen op gelijke voet bracht (2—2). De strijd om de leiding was boeiend. Het initiatief was veelal aan Stormvogels' zijde en eenmaal had Snoeks met een miraculeus ingeschoten bal bijna succes, maar de uit stekende Friese rechtsachter Van der Veen voorkwam een doelpunt. Na een half uur spelen kon Leeuwarden opnieuw juichen. Toen reageerde Alma kundig op een pass van Hotkema en gaf daarna met een goed geplaatst schot De Graaf geen kans (23). Stormvogels gaf zich nog niet gewonnen en we dachten al spoedig Snoeks gelijk te zien maken, maar doelman Koopman redde meesterlijk na Snoeks' kopbal. In de laat ste 5 minuten legde Leeuwarden het accent op de verdediging. Stormvogels kreeg een flink aantal corners te nemen, maar Koop- mans vuist deed keer op keer z'n plicht boven de Stormvogels-hoofden, zodat het 2—3 bleef. De Velser Sportweek is zaterdag geopend inet de finale van het voetbalkam pioenschap van Velsen en een handbalwedstrijd tussen het Velser elftal en Ta- venu uit Amsterdam. Een weinig feestelijk begin, want er was geen geluidsinstal latie in gebruik, zodat niet alleen de muziek ontbrak maar ook geen opstellingen bekend werden gemaakt. Stormvogels werd kampioen, maar de huldiging van de ploeg werd ook al weer door het ontbreken van de geluidsinstallatie een anti climax. De Velser handbalsters trokken in haar wedstrijd tegen de Amsterdamse Tavenu- dames aan het langste eind, maar toch gaf ook deze zege een onbevredigend gevoel, want de tweede helft was heel erg kort, doordat de scheidsrechter ineens een seintje van de kant kreeg, dat hij maar beter kon stoppen. Velsen stond toen met 54 voor, en was dus de gelukkige winnares. De ruststand bij deze wedstrijd was 33 geweest. Velsen kwam met 43 voor, moest de gelijkmaker toestaan maar wist tenslotte toch het vijfde en beslissende doelpunt te scoren. IEV heeft dus geen kans gezien Storm- toe. Het bloed gutste uit een hoofdwond vogels van zijn tweede kampioenschap af te houden. De ploeg uit Velsen-Noord was van het begin af aan de mindere, en daar de Vogels evenveel enthousiasme in hun spel legden als de IEV-ers was hun 4-1- zege vanzelfsprekend. De IEV-kanthalfs waren zwak en bleven voortdurend achter, zodat de blauwrode voorhoede voortdurend in de lucht hing. Het gevolg was, dat de gevaarlijke Kor- ver vrijwel geen bal kreeg toegespeeld. De andere voorhoedespelers moesten juist door het achterblijven van de middenlinie veel te veel haast achter hun spel zetten. Men kon niet eens terugspelen en daar door kregen de aanvallen alle een sterk opportunistisch karakter. Toch viel „wel het degelijke opbouwende werk van Frans Kramer op. Maar noch hij, noch de sterke midvoor Bos zagen veel kans echt gevaarlijk te worden. Hoewel IEV de eerste aanvallen op touw zette kwam er toch in de eerste minuut al een gevaarlijke situatie voor het IEV- doel toen Fijen heel gevaarlijk terug speelde. Deze rechtshalf bleef raar schut teren en zijn vele missers vormden dan ook een bron van gevaar. Even wist IEV gevaarlijk te worden door uitstekend werk van Korver, maar een prachtige solo-actie van Luppens leidde een groot Stormvo- gelsoverwichf in. Uit één van de vele Stormvogels-aanvallen ontstond het eerste doelpunt. Van Vliet gaf een mooie voor zet, die precies op het hoofd van Luppens belandde. Deze mikte de bal in de uiter ste hoek (1-0). IEV kwam even terug. Bos liep tegen keeper Los op, deze liet de bal vallen, en Bos scoorde, maar de scheidsrechter keur de dit doelpunt af. Langs vier man Dat deed hij niet, toen Luppens vier man passeerde, en daarna Duivenbode een kans gaf op een onhoudbaar schot (2-0), want het was een even onberispe lijke ais fraaie goal. Een nieuwe kogel van Duivenbode werd door keeper Jansen over de lat gestompt, en even later schoot Van Vliet, toen hij alleen voor de keeper stond, net naast. Het bleef gevaarlijk voor het IEV-doel, want de technische rechtsback De Reus nam het steeds te gemakkelijk op, en moest daardoor Lips vele malen laten gaan. Deze linksbuiten speelde enthousiast klaarblijkelijk ook door de hevige aanvu ringen van de langs de lijn zittende Tave- nu-handbalsters, die in hem haar favoriet hadden gevonden. Toch gaf IEV de strijd nog niet op. Toen keeper Jansen een knal van Duivenbode goed opving, putten de roodblauwen daar uit de moed terug te komen. Van Duin werkte zich vol vuur langs Vissers, en Bos slaagde er daarna in langs Los te komen en de bal in de hoek te schieten (2-1). IEV zette door. Bij een hoekschop (IEV kreeg er 2 voor rust, Stormvogels 6) ging spT Buur naar voren. Hij sprong samen met keeper Los naar de bal en beiden bleven liggen. Buur was er het ergst aan Vitesse zal het in de promotiewedstrij den om een plaatsje in de eerste klasse moeten opnemen tegen het Amsterdamse OVVO, dat zondag het Utrechtse Celeritu- do versloeg. De tweede beslissingswedstrijd tussen deze twee ploegen uit de tweede klasse B werd zondag, evenals de eerste, te Bussum gespeeld op het BFC-terrein. OVVO legde daarbij door een kleine maar zeer belangrijke 2-1-overwinning definitief beslag op de tweede plaats in deze afde ling. Hierdoor zullen de Amsterdammers nu zondag 18 juni als gastheer voor Vitesse moeten optreden. Deze wedstrijd wordt ge speeld op het gemeentelijk sportpark aan de Kruislaan. De aanvang van de wed strijd is 14.00 uur. Voor eigen publiek kunnen de Castricum- mers dan op 25 juni (des avonds om 7 uur) promoveren naar de eerste klasse wanneer zij het hoogste aantal punten uit deze beide ontmoetingen hebben behaald. en hij verliet het strijdperk. Met tien man ging IEV verder, maar de strijd was nu wel erg ongelijk. Al spoedig werd het 3-1, toen Duivenbode weer eens doorbrak en met een enorme kogel Jansen passeerde, en al scoorde Van Duin voor IEV nog eens tegen, dit doelpunt werd wegens bui tenspel afgekeurd. Beslissende klap Na de hervatting begon IEV, nu weer met Buur in de gelederen, uitstekend. De ploeg speelde nu opbouwender, en de eer ste minuten was er een duidelijke meer derheid. Maar toen Duivenbode weer eens een enorme knal afvuurde, was het 4-1 en die klap kwam IEV niet meer te boven. De Velsen-Noorders bleven flink van zich afbijten, maar ze kwamen toch maar zelden tot een actie van betekenis. Kor ver werd maar enkele malen in het spel betrokken en dan was hij meestal Van der Stelt te vlug af. Maar in het centrum was Venus de baas, en bovendien zorgde back Visser voor vele reddingen. Het gevaar lijkste moment ontstond bij een prachtige omhaal van Frans Kramer, die echter op een verdediger afstuitte. Het laatste kwartier werd Stormvogels weer veel sterker. Bij een voorzet van Duivenbode sprong Luppens tactisch over de bal heen. Het leer belandde bij Lips, die meteen inschoot. Jansen wist de bal te keren, maar opnieuw knalde Lips in. Nu kon Buur de bal op de doellijn keren. Even later rammeide Lips de paal en bracht een hard schot van Plug, die op het middenveld de gehele wedstrijd heer en meester was, Jansen in grote moeilijk heden. Lips kopte nog eens net naast bij een kans; ontstaan uit een goede combinatie tussen Duivenbode en Van Vliet, en toen was het tijd en kon Stormvogels de beker in ontvangst nemen na een volkomen ver diende overwinning op een ploeg, die dui delijk de mindere was geweest. Zaterdagavond heeft Beverwijk een voet balwedstrijd tegen de Duitse club Rot Weiss uit Eurepel aan de Rijn gespeeld. Deze club maakte gebruik van de vrije zaterdag en bracht een bezoek aan ons land, waar men een wedstrijd tegen Be verwijk speelde, waarna de Duitsers zon dag weer teruggingen. Aanvankelijk lieten de Duitsers vlot spel zien en kreeg de Beverwijk-achterhoede het even druk, maar de Duitse schoten waren veelal ongevaarlijk omdat ze veel te hoog en naast het doel gericht waren. Het was in het begin niet gemakkelijk om een gaatje in de Duitse verdediging te vinden. Dit gebeurde pas na rust, de vlugge doelman moest toen na drie minu ten zwichten voor een schot van Waan- ders (1-0). Na een kwartier kwam er een schot van Grapendaal. Het ketste van de paal het veld weer in en nu was het Waanders, die de bal in de touwen schoot (2-0). Een afstandsschot van Van Zon trof ook doel 3-0, waarna Waanders uit een corner de eindstand op 4-0 bracht. Er werden nog twee wedstrijden gespeeld: Beverwijk 2 Rot Weiss 2 14-4; Beverwijk juniorenRot Weiss-junioren 2-0. In een rommelige, maar spannende honk bal wedstrijd heeft Terrasvogels de punten bij WVHEDW 2 in Amsterdam moeten laten. Het begon nogal hoopvol. In de eerste innings werd 't 01, via een honk- slag en twee gestolen honken van Kroon plus een fout van de Amsterdammers op een slag van Disselköter In de vierde inning werd de stand 21 voor WVHEDW via een serie minder pret tige waarnemingen van de WVHEDW- veldscheidsrechter. In de vierde innings werd de stand 21 lijk door 4-wijd van de Boer en honkslagen van A. Disselköter en Thoolen. De zesde slagbeurt gaf echter al weer een voorsprong voor de Amsterdammers via een doorgeschoten bal van de Terras- vogels-werper. Jammer dat de tweehonk- slag van Pellemans in de tweede innnings geen effect opleverde. Werpresultaten: Terrasvogels 6—0—2, WVHEDW 7—2—4. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Rnton, AEG, Philips enz VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDU1NWEG 173 TELEFOON 4402 Velser elftal Het Velser semi-profelftal speelt mor genavond in de volgende opstelling tegen de eredivisieploeg Sparta uit Rotterdam: doel: De Graaf (Stormvogels); achter: Janssen en Freriks (Stormvogels) midden: Van Wooning ((Stormvogels), Spaans (VSV) en Brom (VSV); voor: Jager (VSV), Snoeks (Stormvogels), Farenhorst (VSV), Van der Waal (Storm vogels) en' Heymans (VSV). Reserves: Vader (VSV), Schoon (VSV), Tol (Stormvogels) en Van der Lugt (Storm vogels). De wedstrijd begint om zeven uur op Schoonenberg. Er is veel kans, dat Spaans dinsdag niet van de partij zal kunnen zijn. In dat ge val speelt Janssen spil en komt Schoon (VSV op de rechtsbackplaats. Kunst zwem show Aangezien we zaterdag het programma van de kunstzwemshow niet volledig heb ben kunnen opnemen, volgt hier het pro gramma nog eens in zijn geheel: 1. St. Louis Blues. 2. Slavische dans. 3. Cha cha cha. 4. A media Luz. 5. Lonely Ballerina. 6. Schaatsenrijderswals. 7. Uitnodiging tot de dans. 8. Mazurka. 9. Hongaarse dans. 10. Czsardas. 11 Tambourette. 12 Wachtparade. 13. Schotse dans. 14. Hongaarse dans. 16. Perzische markt. 16.Pariser Leben. 17. Cop- pelia 1. 18. Coppelia 2. Solisten in dit programma van de „Vrije Zwemmers" uit Den Haag zijn: Jo Schip pers, Loes Vetter, Mary Linnartz, Astrid van Haastrecht, Loes van der Tas, Anneke de Weert, Nel den Boer, Ria van Dragt. De kostuums zijn verzorgd door mevrouw In de strijd om de Mid-Kennemerland- schaaktitels is de spanning in de hoofd klasse A ten top gestegen. Enkele kans hebbers lieten zich hier namelijk verras sen, zodat nu reeds geen enkele speler in deze afdeling meer op een ongeslagen scoretabel kan bogen. Aanvankelijk scheen het dat A. Kiste- maker zich eenvoudig voor de finale zou gaan plaatsen, toen hij in het begin van de week met Tj de Jong afrekende. Er mengde zich echter een derde Kijk Uit- speler in het strijdgewoel. De gerouti neerde G. L. de Haas bezorgde namelijk Kistemaker op zijn beurt een nederlaag, al was het dan ook een zege die met grote medewerking van Kistemaker tot stand kwam. Toen bovendien H. van Nieuwenhuizen (Kijk Uit) onverwacht door W. Kievit (Santpoort) naar een nederlaag werd ge speeld was het aantal kanshebbers op de drie hoogste plaatsen in het eindklasse ment weer toegenomen. De enige die vermoedelijk geen kans meer heeft is R. Tuning (Santpoort) die tegen F. J. Walda (Kijk Uit) ten onder ging en een gunstig staande afgebroken partij tegen H. van Nieuwenhuizen door VSV, uitkomend met Van Gerven voor Spaans, Veen voor Vader en Van Dolder voor Uniken, heeft het zaterdagavond in Groningen niet moeilijk gehad, ook al heeft het begin van dit competitierestantje de indruk gewekt, dat de Velsenaren onder de voet zouden worden gelopen. Be Quick begon namelijk zeer goed en van de VSV- verdediging Schoon, Van Gerven, Kort, gaf eigenlijk alleen Schoon antwoord op de dieptepasses van de thuisclub. Vlot Velsen is helemaal van slag af. Werd vorige week in Amersfoort verloren, een week later moest men weer beide punten afstaan aan de nu reeds gepromoveerde vereniging Amsvorde. Wil Velsen de kans op promotie behouden dan moet een van de twee laatste wedstrijden in winst wor den omgezet'want de beide Amsterdamse verenigingen zetten alles op alles om er nog te komen. Zondag wist SDW van NFC met 21 te winnen. De stand in de pro motie-competitie, waar men met vier clubs strijdt om drie plaatsen in de tweede is nu: Amsvorde 4 3 10 7 Velsen 4 2 - 2 4 SDW 4 1 1 2 3 NFC 4 0 2 2 2 Wat een kwartier voor het einde de meest pessimistische Velsen-supporter niet had durven denken is bewaarheid geworden. Met nog een kwartier te spelen stond Vel sen met 31 voor, maar een opeenhoping van fouten in de achterhoede gaf de be zoekers toch nog'een 34 overwinning. De wedstrijd die in stromende regen, begon, Een beeld uit de wedstrijd Velsen- Amsvorde. gaf aanvankelijk weinig stof om over te praten. Het was Graman, die de score opende 10, maar voor de rust kreeg men overigens weinig te zien. In de tweede helft zag men spoedig dat Amsvorde het niet cadeau gaf, want het werd 11. Toen gingen de Velsense ogen open, en door twee prachtige doelpunten van Graman nam de thuisclub een, naar men dacht, veilige voorsprong:. Maar toen begon de ellende. Er was geen kwar tier meer te spelen toen Heinen meende wel een strafschop te kunnen weggeven. Amsvorde's spil liet zich dit buitenkansje niet ontglippen en via de overigens prima doelman Duin werd het 32. Toen kwam Amsvorde naar voren. Aan val op aanval werd opgezet en met succes, want enkele minuten voor tijd was deze lawine niet meer te stuiten. Het werd 33. En nog een minuut later schoot Amsvorde zich in de tweede klasse en had Velsen de kans voorbij laten gaan! combinerend konden de Groningers door Oosterloo en Mengerink binnen 20 minuten op 2-0 komen, mede doordat vooral links back Kort zeer zwak was. Die periode bleek echter niet van invloed te zijn op de stemming van de Velsena ren. De gasten kwamen geducht opzetten, profiterend van het lage tempo bij de thuisclub. Toen Van Dolder na 33 minu ten uit een voorzet van rechtsbuiten Jager een uitstekend doelpunt maakte, wakker de de strijdlust bij VSV nog meer aan en na de rust heeft er eigenlijk maar één ploeg gevoetbald, de Velsenaren. De kant- halfs Brom en Uniken, die voor Kort was ingevallen, vormden met Heymans en Van Dolder een zeer goede ruggegraat en de combinaties gelukten steeds beter, waar door de zwak begonnen verdediging zich eveneens kon herstellen. In de 12-de minuut van de tweede helft bezorgde Van Dolder zijn ploeg loon naar werken, toen hij uit een pass van Faren horst ineens inschoot (2-2). Daarna speelde VSV niet meer tegen maar met Be Quick, dat invallers had voor zijn stopper, zijn doelman, één middenveld- en één voor hoedespeler. Strijdlustig trok VSV telkens weer ten aanval, waarbij Farenhorst in de 25-ste minuut, Uniken in de 27-ste, Van Dolder na een solo in de 33-ste en Hey mans in de 37-ste minuut raak schoten (2-6). In het sportpark „Schoonenberg" is za terdag in het kader van de Velser Sport week een wedstrijd gespeeld tussen een Velsens dameselftal, gevormd door speel sters van Full Speed, IEV en IJmond en het Amsterdamse damesteam Tavenu, uit de tweede districtsklasse. Direct na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Wijers wisselden de aanval len van beide ploegen elkaar snel af, doch wegens te ver doorvoeren van de combi naties in de beide voorhoeden konden de verdedigingen vrijwel steeds tijdig ingrij pen. De Velsense dames hadden het eerst succes na een snelle uitval van G. Slat man (IJmond). Twee minuten later kwam het Amsterdamse antwoord en moest de doelverdedigster van Velsen, W. Schoorl (IJmond), de gelijkmaker toestaan (1-1). Beide verdedigingen bleven overheersen Velsen kwam slechts tot schoten van B. Duin (IEV) en J. Orsel (Full Speed), die naast en over het doel gingen. Een misverstand in de Velsense verde diging gaf na een kwartier de Tavenu- rechtsbinnen de kans om via de binnenkant van de paal de leiding over te nemen (1-2). De gasten hadden niet lang plezier van de voorsprong, want in de volgende mi nuut schoot L. Spanjaard (Full-Speed) ver rassend in (2-2). Doordat W. Schoorl onder de Velsen-lat even later een schot van Tavenu verkeerd beoordeelde konden de gasten opnieuw de leiding nemen (2-3), maar nog voordat de heer Wijers kort daarop het rusten aan kondigde sloeg G. Slatman (IJmond) nog een keer raak (3-3). Ook na de hervatting gaven de partijen G. de Haas (Kijk Uit) een matige eindspelbehandeling in een nederlaag zag verkeren. De uitslagen zijn: K. ComisG. L. de Haas 10; G. L. de HaasA. B. Kiste maker 1—0; Tj. de Jong—A. B Kistemaker 0—1; F. J. Walda—R. Tuning 1—0; W. KievitH. van Nieuwenhuizen 10. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: 1. H. van Nieuwenhuizen 4 3 0 1 3 2. Tj. de Jong 4 2 11 2V2 3-4. K. Comis 3 2 0 1 2 A. B. Kistemaker 3 2 0 1 2 5. F. J. Walda 3 1 1 1 U/2 6-7. G. L. de Haas 3 10 2 1 W. Kievit 3 10 2 1 8. R. Tuning 3 0 0 3 0 In de hoofdklasse B ontwikkelde de strijd zich ten gunste van K. Steijn (Kijk Uit) en M. P. Suiker (Pat Mat). De spelers droegen hier toe zelf in grote mate bij door respectievelijk Th. Hölscher en P. Heidenreich naar een nederlaag te spelen. Het lijkt dan ook vrijwel zeker dat deze beide spelers zich in elk geval in de finale zullen plaatsen. Voor de derde plaats zijn nogal wat ge gadigden waarvan op het ogenblik de goed op dreef zijnde M. J. Warnez (Kijk Uit) de beste kansen maakt. Hij versloeg name lijk J. C. de Haas (Pat Mat) en rekende zodoende meteen met een medegegadig de af. De uitslagen zijn: M. J. WarnezTh. Hölscher remise; P. HeidenreichM. P. Suiker 01, J. C. de HaasM. J. Warnez 01; K. SteijnTh. Hölscher 10. In deze afdeling ziet de ranglijst er nu als volgt uit: 1. M. P. Suiker 4 2 2 0 3 2. M. J. Warnez 5 2 2 1 3 3. K. Steijn (1) 3 2 10 2V2 4. P. Sterk Sr. (1) 2 0 2 0 1 5. Th. Hölscher (1) 3 0 2 1 1 6. J. C. de Haas (1) 2 0 11 V2 7. P. Heidenreich 3 0 0 3 0 In de eerste klasse handhaafde A. van Maanen (Kijk Uit) zich in afdeling A aan de leiding terwijl in de B-afdeling de vooruitzichten voor L. Bilder (Santpoort) steeds gunstiger worden. De uitslagen zijn: Afd. A: A. de Ruiter C. Bouman 10; T. AltingO. de Jong remise; A. J. van NiekerkenJ. Otte afg.; C. BoumanA. J. van Niekerken 01; O. de JongH. Koster 10; J. OtteT. Al ting 01; A. van MaanenA. de Ruiter 1—0. Afd. B: L. BilderB. v. d. Veen 10; A. OldenmarkJ. Vis 01; A. Olden- markH. Parson 0—1; A. A. Verkooijen L. Bilder afg. De ranglijsten in de eerste klasse A ver tonen het volgende beeld'. 1. A. van Maanen 4 2. O. de Jong 4 3. J. Otte (1) 4-5. T. Alting A. J. van Niekerken (1) 6. A. de Ruiter 7. H. Koster 8. C. Bouman In de eerste klasse B: 1. L. Bilder (1) 2. H. Parson 3. A. A. Verkooyen (1) 4. B. v. d. Veen 5. J. Vis 6. A. Oldenmark 4 2V2 2 IV2 l1/» IV» 1 2 2 U/2 IV» 1 0 elkaar weinig toe. Van beide kanten kwam er een doelpunt, voor Velsen van W. v. d. Kuil (IJmond) (4-4). Toch kregen de gas ten de kans opnieuw uit te lopen, maar W. Schoorl werkte op fraaie wijze de strafworp tot hoekworp. Vlak voor het einde echter zorgde de uit de achterhoede meegekomen R. Uiten tuis (IJmond) voor een treffer, waardoor de Velsense dames toch nog een 5-4-zege be haalden. C. HulsmanKok, de technische leiding berust bij mejuffrouw L. van der Tas. De organisatie van de avond berust bij de ge- gezamenlijke zwemverenigingen en de IJmuider reddingbrigade. Aanvang van avond om half negen in het Velserbad. Topvolleybal Op woensdag 14 juni, 's avonds om acht uur, wordt in het sportpark Schoonenberg een heren wedstrijd volleybal gespeeld tus sen MVC „Reva", landskampioen 1960 en een vertegenwoordigend bondsteam, be staande uit spelers tot 23 jaar. Het Reva- team is welhaast all-international met top- spelers als Hans Maas, Han Jansen, Gerry Goethals en Hidde van den Ploeg. Derhalve een wedstrijd, waarin men spectaculair volleybal mag verwachten. Waterskiën Duizenden toeschouwers hebben zater dagavond bij de kleine sluis in het kader van de sportweek waterskidemonstraties gevolgd, die bijzonder geslaagd mogen worden genoemd. Er waren enkele val partijen, maar daar ze geen ongelukken op leverden kon dit het spektakel voor de toeschouwers alleen nog maar aantrek kelijker maken. Tussen de zeekadetten en de visserij- school ontspon zich een spannende roei- wedstrijd. De visserij school, met de onder wijzer Joop Stam aan het roer, won na een spannende eindspurt. Programma Vanavond is er het volgende programma voor de sportweek: Marktplein 18.30 uur Zevenhandbal. Triabasveld Kennemerlaan 19.00 Korf bal DKV—Watervliet. Velserbad 20.30 Kunstzwemshow „De Vrije Zwemmers". Watervliet, Velsen-Noord 19.00 Atletiek, gymnastiek, volleybal, 20.00 Volleybal da mes Die RaeckseReva. Zondag heeft de jonge IJmuider atleet Ton Blok (Suomi) te Wormerveer bij de door de KNAU georganiseerde jeugdwed strijden voor de afdeling Kennemerland de eerste prijs behaald op de 1500 meter B- junioren. Hij won in 4 minuten 19,2 secon den, 12,8 seconden vóór nummer 2. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad bjj Wijkerstraatweg 259, Velsen-Noord, Tel. 3585 Het schijnt de laatste weken gewoonte te zijn, dat andere ploegen in Velsen feest hebben. Was het onlangs Blauw Wit, dat na zijn zege op VSV de kampioensvlag kon hijsen, ditmaal was Amsvoorde de ploeg, die feest kon gaan vieren na een zege in deze gemeente. De Amersfoorters zullen anders giste ren hun hart wel hebben vastgehouden. Op een gegeven moment zagen zij, hoe hun ploeg met 3-1 achterstond, hoe de ver dediging wankelde en hoe doelman Steve naar met een grote pleister op zijn oog zijn uiterste best moest doen om de Velsen-spe- lers van een vierde treffer af te houden. Ze keken steeds angstig naar Hoogzaad, die tenslotte zijn doelpunt nog niet had gescoord, maar met een kanjer tegen de lat duidelijk had gemaakt, dat hij dit nog van plan was. En toen ineens werd het 3-4! De Amersfoorters konden hun lol niet op en hesen hun spelers op de schouders. Voor het eerst verloor Velsen op eigen veld. Van Duin van IEV, altijd een harde werker. Dergelijke taferelen zag men op Schoo nenberg niet, toen Stormvogels daar kam pioen van Velsen was geworden. Het was over het algemeen maar een lauwe verto ning, waarin het publiek zich bijna niet roerde, en waarin het ontbreken van ge zellige muziek ook een rol speelde. Het was wel de minst opwindende ont moeting, die we in dit kampioenschap van Velsen hebben gezien. Sommige IEV-ers konden nog zo sjouwen, het was duidelijk, dat het krachtsverschil te groot was. Een harde werker als Van Duin kwam bij Vis ser gewoon niet aan de bal, een man als Fijen, die anders een beste stuwer is, was nergens. Het was jammer, dat juist deze wedstrijd de finale op het grote veld van Schoonenberg was, want de toeschou wers hebben zo niet de beste indruk van deze wedstrijden gekregen. Sportkrabbelaar, die de meeste gezien heeft, moet zeggen, dat hij toch enthousi ast is over dit kampioenschap. Hij heeft wedstrijden gezien waarin met een hart verwarmend vuur werd gespeeld, maar hij heeft soms ook goed voetbal gezien. Maar één ding heeft meestentijds ontbro ken: het publiek. De wedstrijden werden voor een handjevol mensen gespeeld. Dat zou anders moeten zijn, want het gaat hier toch om een kampioenschap van onze gemeeente. Juist daarom was het zo jammer, dat wat voor velen de eerste ken nismaking zal zijn geweest niet de aller beste indruk heeft gegeven van wat zo'n ontmoeting kan zijn.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10