Velser verenigingen presenteerden zich aan hun burgemeester Prachtig weer begunstigde een luisterrijke feestviering m Drumbandconcours Beverwijk werd daverend succes SOLEX Iedere stand betaalt kolen contant Sb Havenberichten DCIJ klopt „Ons Genoegen" in Utrecht met 13-7 Velsen ontvangt in 1963 Oranje-congres Tweeëntwintig Stormvogels Openluchtfestival in Velsen-Noord Spoorwegovergang Sloterdijk is groter knelpunt dan IJponten MAANDAG 12 JUNI 1961 m Het weekeinde Beeldschermer De radio geeft dinsdag Ds. S. de Roest nam afscheid van IJmuiden O T O f 595.— gearresteerd Gebr. v. BUGNUM ZN Ongelukje bij concours T elevisieprogramma DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Op grootse wijze heeft Velsen zich zaterdagmiddag gepresenteerd aan burge meester en mevrouw Bührmann. Het programma was goed opgezet en het verliep aantrekkelijk en vlot. De taptoe viel wat lang uit, maar dat was met zoveel deel nemende korpsen moeilijk te voorkomen. De totaalindruk kan echter geen andere zijn dan dat deze presentatie een indrukwekkend geheel is geweest, die burge meester en mevrouw Bührmann een uitstekend beeld heeft gegeven van wat het verenigingsleven in onze gemeente omvat. Het was prachtig weer toen omstreeks drie uur de eerste drumbands het sportpark Sehoonenberg binnenmarcheerden. Trommelslagen en trompetgeschal vulden de zon beschenen ruimte, en de feestelijke sfeer bereikte een hoogtepunt, toen het défilé be gon. In een lange rij kwamen de delegaties van de verenigingen, waarvan er bijna honderd waren verschenen, het veld op. Ze defileerden langs het op de overdekte tribune opgestelde podium, waar de burgemeester, zijn echtgenote en zijn kinderen, de wethouders, de gemeentesecretaris, de commissaris van politie en de voorzitters van de Velser Gemeenschap, de Velser Jeugdcentrale en de Velser Sportstichting had den plaatsgenomen. I we mode: het trampolinespringen. Onder Talrijke malen steeg er een hartelijk aanvoering van Klaas Boot lieten ze een applaus op uit het publiek wanneer een indrukwekkende serie sprongen zien, die opvallende groep voorbij liep. De delega- naar de zin Van het publiek veel te snel ties stelden zich na het défilé in lange ko- I werden beëindigd. lommen op voor de tribune. Bevallig menuet De binnenkomst van de bloemenmeisjes Een grote tegenstelling in al zijn dyna- was een nieuw hoogtepunt, want toen ze miek met het nummer, dat daaraan voor- haar bloemen ontvouwden, bleken ze de af was gegaan: het dansen van een menu woorden „Velser Gemeenschap", „Velser et door leden van de kinderoperettevereni- Sportstichting" en „Velser Jeugdcentrale" I ging „Vides". Een prachtige, kleurrijke te dragen. I groep, die volkomen verdiend, veel succes De heer J. van Os van den Abeelen sprak oogstte. als voorzitter van de Velser Gemeenschap I De gezamenlijke jeugdzangkoren zongen de burgemeester en zijn echtgenote toe. I enige liederen, en de voorzitter van de Hij wees er op, dat Velsen voor het vereni- I velser Sportstichting, drs Demmers, wees gingsleven een moeilijke gemeente is, 0p de betekenis van de Velser Sportweek, maar door gezamenlijke krachtsinspanning Nadat de muziekverenigingen en drum- heeft men toch al veel kunnen bereiken, bands een taptoe hadden verzorgd sprak „Het leven en werken in de IJmond is al- burgemeester Bührmann een dankwoord, leen maar zinvol als ieder zich kan verhef- I (dij zei zich met zijn gezin al volkomen in fen boven het materiële, dat in onze streek Velsen thuis te voelen. „Ik voel me hier zo duidelijk aanwezig is voor een ieder, opperbest". die het wil verstaan". De heer Van Os van fjij dankte voor de ondervonden gene den Abeelen wees erop dat men in het ver- genheid in Velsen. „Op deze manier is het enigingsleven aan zichzelf en aan de ge- I besturen van de gemeente voor mij een meenschap werkt. dagelijkse vreugde. Hij herinnerde ook aan het werk van sportstichting en jeugdcentrale, die in res pectievelijk tien en vijf jaar al heel wat hebben bereikt. „Er is veel tijd nodig voor men iets meer bereikt dan alleen een scho ne schijn van kleur en beweging". De heer Van Os van den Abeelen waarschuwde voor een organisatie, die in haar vormen verstart. Enige improvisatie moet altijd blijven. „Burgemeester, u bent welkom" besloot de voorzitter van de Velser Gemeenschap. Vier turners van de vereniging „De Hal- ter" uit Alkmaar demonstreerden de nieu- Hartelijk dank uit de grond van mijn hart". De heer Bührmann meende, dat de in stelling van de Velser Gemeenschap in een behoefte heeft voorzien. De taak zal nim mer een einde nemen, integendeel, de op gave wordt steeds moeilijker, zeker nu de vrije zaterdag er door komt. Het gemeen tebestuur zal, waar maar mogelijk, be hulpzaam zijn. De heer Bührmann bood daarna aan de Velser Gemeenschap een wisselbeker aan, bestemd voor die organisatie, die in het jaar het meest bijgedragen heeft tot de verwezenlijking van de doelstelling van de Velser Gemeenschap. Hij besloot: „Ik dank u voor alles wat u voor mij en de mijnen hebt willen zijn. Leve Velsen!" Het door de muziekverenigingen ge speelde Wilhelmus besloot de feestelijk heden. Met „Dossier Karpaan" voegde de N.C.R.N. zondagavond een interessante bijdrage toe aan haar serie gespeelde do cumentaires. Ditmaal was Hans Keuls de schrijver van deze zo uitstekend op het te levisiemedium afgestelde reportage van een probleem, waarvan de aspecten niet alleen worden overgelaten aan de beoorde ling van de kijker, maar ook op het scherm van commentaar worden voorzien. Kees van Langeraad was de knappe pre sentator van dit aan de spijtoptanten ge- wijde programma, dat door regisseur Max Douwes met zorg was voorbereid. De dis cussies erna bleken nogal eenzijdig, maar dat kwam omdat minister Beerman had geweiger zijn ambtenaren het regerings standpunt te laten toelichten. Al met al werden er heel wat zinnige dingen gezegd en kregen wij bepaald een schril beeld van I de manier, waarop het probleem der spijt- I optanten is aangepaakt. BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: E van Zoelen-Kruiswijk, d., In- HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. dischestraat 21, Haarlem: V. I. Kilian-Adel, d., KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd Staaistraat 3 III. Haarlem; J. Derksen-Marskamp, 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 d J. T. Cremerlaarl 93, Santpoort: M. Groen- I Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Scherpenhuiisen, d Ir. Bispincklaan 28, Bloe- I Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters, mendaal- M Wiggers-Bakker, z„ Jac. v. Heems- 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Idem kerkstraat 39. IJmuiden; M. C. van den Berg— 11.30 Idem. 11.50 Volaan.. vooruit, lezmg 12.00 Oldenburg, d., Meeuwenlaan 1 rd„ IJmuiden (o.); Middagklok - noodklok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 A Rietdijk-Van Croonenborg, d.,, Maasstraat 105, I Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. IJmuiden- A M Welte-De Wilde, d., Ladder- 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platen- beekstraat 64 Velsen (noord); J. Corbée-Van nieuws. 13.40 Dansmuz. 14.05 Schoolradio. 14.35 Berloo d„ Van Moerkerkenstraat 711, Haarlem; Voor de-plattelandsvrouwen. 14.45 De witte hel, C B W van Amstel-Van der Wel, d., Zwaan- I hoorsp. 15.35 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 straat 89 IJmuiden; H. Kiel-Kruize, z., Frans I Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. Naereboutstraat 47, IJmuiden (oost). 17.45 Regeringsuitzend.Uitwisselingsprogr. over ONDERTROUWD: P. Brakenhoff en W. M. I Ceylon. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.. Boon beiden Velserduinweg 231, IJmuiden (oost); I Invloed van de Christelijke Kerk van het Oos- K J 'Aarts, Rijksstraatweg 600 1, Haarlem en M. ten op het Russische denken, door dr. J. H. Dub- Masereeuw De Ruijterstraat 58, IJmuiden (oost), I bink. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. ta IJmuiden (oost), De Ruijterstraat 58; C. A. 19.30 Gram. 20.30 Omr.ork. en soliste. 21.40 Orgel- Éngel Groeneweg 36. IJmuiden (oost) en K. M. I conc. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Ge- Hagedoorn, Fahrenheitstraat 14, IJmuiden, t.a. huwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23.25 IJmuiden Rijnstraat 9; J. van der Wal, Geel- I Gram. 23,5524.00 Nieuws. vinckstraat 105. Velsen (noord) en J. A. Kraj>- HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO- bendam, Wijkerstraatweg 142. Velsen (noord), 8.00—24.00 AVRO. ta Velsen (noord), De Zandstraat 3; J. H. Lijn- AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. bach J P Coenstraat 63, IJmuiden en H. G. M. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Kraak Kennemerlaan 29, IJmuiden, t.a. IJmui- Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen den Reegestraat 46; G. Leenman en M. J. Wel- I teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek- line beiden Koningin Wilhelminakade 38 rd. bespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 IJmuiden- A A Sluiters, J. T. Cremerlaan 51, pianospel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Instr. sext. Santpoort' en H Otter. Wijk aan Zeeërweg 129, en sol. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. voor de landb öanipoviL Cl 11. y t. n;;ii. t li-W mil? „V IJmuiden (oost), t.a. IJmuiden (oost), Wijk aan Zeeërweg 129. GEHUWD: J. Tol en M. J. van Duijn, IJnrni- den, Satumusstraat 21; M. C. Roos en S. P. P. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muziek. 13 00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beurs ber. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Clavecimbel-ens. 14 40 Schoolradio. 15.00 Metropole-ork. 15.30 In- Bofinger IJmuiden, Moerbergplantsoen 89; P. J. specteur Vlijmscherp vraagt uw oordeel.., wed- van Houten en B F. Bekker, Amsterdam, Ohm- strijd voor amateur-detectives. 15.50 Gram. 16.00 straat 3 III. I Viool en piano. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Ama- Ds. S. de Roest is zondagmiddag voor het laatst voorgegaan in de Goede Herder kerk aan de Velserduinweg te IJmuiden- Oost als wijkpredikant van de Hervormde Gemeente. De kerk was geheel gevuld; ook vele niet-leden van de Hervormde Ge meente woonden de indrukwekkende kerk dienst bij. De scheidende predikant maak te nauwelijks gewag van zijn vertrek, hij wilde het Woord van God in het middel punt stellen. Het kerkkoor zong na de dienst de Zegenbede. Na de dienst volgde een druk bezochte receptie in het Jeugdgebouw aan de Rem brandtlaan. Onder de aanwezigen waren burgemeester mr. J. C. Bührmann, ds. O. N. Steenbeek, predikant van de regionale kerkelijke commissie voor dè IJmond, een groot aantal predikanten uit de IJmond en pater Corbinianus. De scheidende predi kant had tevoren verzocht geen toespraken te houden. Ds. de Roest zal zondagavond 18 juni m de Grote of Eusebiuskerk te Arnhem zijn intrede doen als predikant van de Her vormde Gemeente aldaar. Als consulent van de wijkgemeente A in IJmuiden zal k&m X-v,- i'-C Er was zaterdag in Velsen veel te ge nieten. Het trampolinespringen bij de presentatie der verenigingen aan de burgemeester was een lust voor het oog, het zingen der jeugdkoren een lust voor het oor. Ook de vlettenrace bij de Kleine Sluis hield velen geboeid. Advertentie Zaterdag kwamen In IJmuiden aan: Volharding 1 van Plymouth, bijlegger IJmuiden; Sarpedon, tijdens de vakature alhier optreden ds. I Antwerpen; Brinda, Dagenham; Montferland. T-Ilelrbnnt van de wiikeemeente B. Hamburg: Europa, Dublin: Sargodha, Rotterdam; Dickhout van ae WlJKgemeeuw d I Natares6 Rotterdam; Afghanistan, Mormugoa: Marwick Head, Sunderland; St. André, Le Havre; Willem'Barendsz, Rotterdam; Deo Duce, Delfzijl; Forel, Londen; Vijgendam, Bayonne, bijlegger IJmuiden; Hancheh Volmers, Mantyluoto; Am- stelstroom, Poole; Carlo Canepa, Pepel, erts voor Hoogovens; Margit Gorthon, Lulea, erts voor Hoogovens; Gerry S, Rotterdam; Calchas, Bre men; King Aegeaus, Marmugoa, erts voor Hoog ovens; Dinkelstroom, Delfzijl, v. orders IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Drie Ge broeders van Mantyluoto, hout voor Zaandam; Helena, Bremen: San Floro, Bayonne; Beninkust, Antwerpen; Rien Teekman, Mantyluoto; Atlantic, Dagenham; Lilo, Gothenburg; Wanda, Jacobstad, Cellulise voor Papierfabriek; Rijnstroom, Lon den; Herman Buisman, Londen; Julia Mary, Lon- „Nu wegrijden zonder trappen SOLEX-SERVICE-STATIONS MEERVLIETSTR. 69 - VELSEN - TEL. 5701 I ^arv° Nuebeï,'°Antwerpen; Oostkerk Ant- PLANETENWEG 40 - IJMUIDEN - TEL. 5290 werpen; Antiloehus, ^remen; Pallas^ Helsmk,; Londen; Waverstroom, Londen; Artura, Kotka, Harrogate, Goole; Dahomeykust, Hamburg; Alde- T 1 1 J 1' 1 baran, Kotka, cellulose voor Velsen; Ubbergen, Jeugdige ladelichters Klaipeda; Taurus, Londen; Schinkelstroom, Lon- I den; Privolnjsk, Archangelsk, hout voor Zaan dam; Goue, Le Havre; Kaupanger, Glasgow; Jenjo, Mantyluoto; Cassiopeia, Durban; Netherl. I Coast, Newcastle; Andromeda, Poole; Nero, Aar- De Velsense politie heeft drie jongens hus-, Vaiborg, Halmstad. UrtiTTicv, I Zaterdag verttokken uit IJmuiden: Senegalkust van vijftien tot achttien jaar aangehouden. naar Borcjeaux; sirenes, Narvik, ledig van Hoog- die ervan worden verdacht in maart van ^nd^^Guafrafffina'lSpenhagen; Woianda", dit jaar diefstallen in een garage in IJmui- Londen, den-oost te hebben gepleegd. Twee van de ter stijfsel van Wormerveer; Jans, Londen, stuf- jongens zouden, terwijl de derde op wacht Uefen glucose van stond uit een lade ƒ25- gulden hebben bon> Hamburg; Volharding, Norrköping tajleg- stona, UIL ecu c J eer- Hinde, Londen; Njord, Gothenburg; Amstel- sluis, U.S Gulf; Helicon, Fort de France; Leisa, Antwerpen; Alcetas, Malta; Frigga Lulea; Karen, 17ie I Onega: Baltic, Malmö; Heriot, Leith, Nore, Stock Lxamens lil ZieKennUlo holm; Brandaris, Londen, walsmateriaal; Syane- sund, Genua, ruw ijzer van Hoogovens; Vijgen- Een paar dagen voor hij het mondeling Anlt^in^' "orvus" FieSe! gedeelte van het eindexamen gymnasium f. rd. 'Brjndai par; Learina. Antwerpen; Lmge- ZOU moeten afleggen is een leerling van stroom, Londen; Grebbestroom, Huil; Ramona, w „hristpliike lvceum in Zwolle in het Oxelosund, walsmateriaal; Remt, Helsinki, net cnnsteil.JKe lyceum KlinHp Zondag vertrokken uit IJmuiden: Elisabeth ziekenhuis opgenomen voor een blmae- B£nhof|n naar Curagao; Octavia, Barbados. darmoperatie. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Pallas van Het zag er dus naar uit dat hij Cllt jaar I Kopenhagen. Eemstroom, Leith; Clio, Helsinki- zijn einde:.amenI^VTrsund;' behandelende chirurg wilde zijn patien An(onio Taral)occhia, Montreal, toch een kans geven het eindexamen te Maandag vertrok uit IJmuiden: celebes naar doen. Hij nam contact op met de examen commissie. Leraren en gecommitteerden namen toen examen af in het ziekenhuis. Verpleegsters plaatsten borden „examen stilte" en zorgden voor lafenis voor exa minatoren en slachtoffer Het resultaat is, dat de gymnasiast her- I ling^ óaar men wegens de regen inge- steld en bovendien in het bezit van zijn di- vjucht was. Een moeder van een jeugdlid ploma naar huis kon vertrekken.. uit greda wilde op een bloemenwagen klimmen, maar kwam daarbij te vallen, Examens Men bracht haar naar het Rode Kruis- I ziekenhuis, waar bleek dat zij een enkel Amsterdam. (Gem. Un.). Geslaagd voor het gebroken had. Later kon de gedupeerde anrtidriatsexameri^fysische ^aardrijkskunde a autobus mee naar huis gaan. In de derde ronde van het damtournooi om het clubkampioenschap van Nederland heeft DCIJ met 13—7 gewonnen van „Ons Genoegen". De IJmuidense dammers blij ven daardoor een eisntige kandida'at voor het winnen van de nationale clubtitel De uitslagen van de deze week gespeelde wedstrijden luiden: DGZ speelt gelijk tegen Almelo, Excelsior behaalt een verrassende 137 overwinning op Het Oosten, DCIJ wint met 137 van Óns Genoegen, Jozeph Blankenaar wint met 128 van Ons Ge noegen, Het Oosten speelt gelijk tegen Almelo. De stand van het toernooi is nu; Joz. Blankenaar, Amsterdam 3 6 Bremen. Tijdens het drumbandconcours te Be verwijk is een ongeluk gebeurt in de vei 40—20 DCIJ, IJmuiden 3 5 3920 RDG, Den Haag 2 4 26—14 DGZ, Groningen 3 4 3525 Het Oosten, Rotterdam 4 2 3644 Excelsior, Den Bosch 3 2 2436 DCA, Almelo 3 2 3050 Ons Goenoegen, Utrecht 4 1 3248 Op alle borden hebben de DCIJ-ers op de Utrechtse dammers voordeel behaald. Met een beetje geluk had de uitslag ook 173 in het voordeel voor DCIJ kunnen zijn. Dukel en Tielrooy behaalden na zeer goed spel een overmachtseindspel waarin de tegenspelers G. J. Kottier en A. Lekker- kerker op het nippertje remise bereikten Roozenburg speelde in grootse vorm. Het eindspel werd door Hofman niet op zijn sterkst gespeeld en de ex-wereldkam- pioen, wiens bord steeds grote belang stelling trekt, won knap- Met de gelijkwaardige remise van H Laros tegen Kooymans was de stand 33 in het voordeel van DCIJ. De staart roerde zich in deze wedstrijd uitstekend. Op wat fortuinlijke wijze kreeg Gerrevink eer stuk voordeel op W. Backer. Hij won. H. Swier behaalde een keurige overwinning op de bekende dam' boekenschrijver L Bergveld. Daar Postma, v. d. Berg en Vooys remise overeenkwamen en ir. M. Krijgsman ver moedelijk winst heeft laten glippen werd de eindstand 13—7 in het voordeel van DCIJ. Zondag a-s- spelen de DCIJ-ers om twee uur thuis in hotel Kennemerhof. Dan ko men de Groningse damvrienden op bezoek Om kans te behouden moeten de DCIJ-ers deze wedstrijd beslist winnen. Deze week speelt Jozeph Blankenaar thuis tegen Gro ningen. RCG ontmoet Excelsior. Er begint zich reeds een kopgroep te vor- men tussen DCIJ, Jozeph Blankenaar en RDG. En daar de drie kandidaten elkaar in de vier te spelen ronden nog ontmoeten heeft DCIJ het lot in eigen handen. De zware regenval van zondagmiddag ten spijt is het drumbandconcours, dat de Beverwykse .Harmoniekapel organiseerde samenwerking met de VVV een groot succes geworden. Het défilé, dat men voor af hield voor burgemeester J. G. S. Bruins- ma en zijn familie voor zijn ambtswoning aan de Vondellaan, en het concours op de markt werden door honderden belangstel lende gadegeslagen. Ondanks het slechte weer waren alle korpsen, met uitzondering van St. Michael uit Heemstede, opgek^ ';:n en na een be groeting in het Kenncmer Theater kon men precies op tijd met het défilé begin nen. Met tussenpozen van enkele minuten marcheerden alle korpsen door de Vondel laan. Onder vrolijke tonen of lopende in de paradepas defileerde men voor Bever- wijks eerste burger en zijn gasten. Onder de bekende tonen van het lied „De Uil zat in de Olmen" sloot het Amsterdamse Tu- bantia de rij van defileerende verenigin gen. Om twee uur marcheerde het eerste jeugdkorps langs de jury, die bestond uit J. Kammenga, oud kapelmeester Genees kundige troepen, W. J. van den Berg, kapel meester der genietroepen en P. de Leeuw instructeur tamboerkorps der genietroe pen. In totaal kwamen er zeven jeugdkorp- sen voor de jury, maar nadat er twee hun opwachting hadden gemaakt kwam er een zware bui opzetten die het verder spelen onmogelijk maakte. Maar men vond al spoedig een oplossing men ging in de bloemenveiling verder maar hier moesten de marsen achterwege blijven. De jury nam plaats voor de veilingklok en de korpsen presenteerden zich op de koperstribune. Toen het weer droog werd ging alles naar buiten en werd hier het programma voortgezet. De uitslagen luiden als volgt. Jeugdkorp- sen derde afdeling: drumband „Schulpen Meerweiden", Velsen-Noord tweede prijs 92,5 pnt, tamboerkorps „Voorwaarts' IJmuiden 84 pnt. tweede prijs. Tweede afdeling RK jeugddrumband „Were Di" Breda 96 pnt, eerste prijs, RK Jeugdvendel Wormer 91,5 pnt, eerste prijs teursprogr. 17.50 De dierenwereld en wij, lezing. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 La forza del destino, opera 20.00 Nieuws. 20.05 Wielerwedstrijd. 20.15 Gram. 21.00 Speurwerk wijst nieuwe wegen, klankb 21.25 Lichte muz. 21.55 Sopraan, alt en piano. 22.30 Nieuws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55 —24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Omr.ork. 12.30 Weerbericht. 12 35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Gevar. muz. 15.00 Belg. kamermuz. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Lichte muz. 17.00 Nieuws. 17.15 jeugddrumband „Bergens Harmonie" 88 I „De Jantjes lllburg I jg 00 Nieuws. 19.40 Schoolwedstr. 20.00 Hoorspel. tamboerkorps St. Bavo Haarlem 81p„ der- Act 20.30 Filmrep. 21.10 Gevar. muz. 21.40 Kruis Ia. J444 JTT7_c->-ioI 09 TTnilnnP de prijs. Eerste afdeling: Door oefening Kunst, Amsterdam, 106 pnt, eerste prijs, Sursum Överveen 103 pnt, eerste prijs. Uitmuntendheid: Amsterdamse show drumband „Resoluto" Amsterdam 114 pnt. eerste prijs, M.A.V. „Tubantia", Amster- Het jaarlijks Oranje congres van de fe deratie van Oranjeverenigingen in Neder land zal in 1963 in Velsen worden gehou den. De federatie heeft vrijdag en zaterdag in Geleen met een groot feest het negende Oranje-Congres gehouden. Vrijdag werd het congres door het ge meentebestuur van Geleen ontvangen en s avonds maakten de driehonderd con gressisten, onder wie vertegenwoordigers uit Velsen, deel uit van het gezelschap, dat een groot bont programma zag met Prins Carnaval en raadsheren Besloten werd om het tiende congres in 1962 te houden in Breda, waar tien jaar geleden de eerste vergadering plaats vond. In 1963 echter komt het Oranje-Congres naar Vel sen, waar de zeven samenwerkende Oran jeverenigingen uit deze gemeente gezamen lijk het congres zullen verzorgen. Bergens Harmonie" pnL eerste prijs, 84,5 pnt, eerste prijs, Drumband „Welte vreden" Haarlem 82 pnt, eerste prijs. De tamboer-maïtreprijs ging naar Bre da. Deze tamboer-maitre behaalde 40 pnt Senioren tweede afdeling: tamboerkorps VIOS, Castricum, 114,5 pnt, eerste prijs en hoogste aantal punten van het concours; 2115 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Pianorecital. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.20 punt dér tijden, TV-spel, 22.05 Epiloog. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Documentaire film. 20.45 TV-film. BRAND IN TELEVISIESTUDIO De televisiestudio's van kanaal 9 in Bue nos Aires in Argentinië hebben zaterdag dam, 111,5 pnt. eerste prijs. Praeses van doora brand een schade geleden van tussen Nispen, Amsterdam, 99,5 pnt. eerste prijs, dg en tweehonderd miljoen pesos. Drumband Hoogovens 98,5 p., eerste prijs. Qnder de duizend personen die zich op het De tamboer-maïtreprijs ging naar de tam- 0genbiik van de brand in de gebouwen be- boer-maïtre van Tubantia met 41 pnt. In de ontmoeting tussen Stormvogels en Leeuwarden trokken de Friezen met 23 aan het langste eind en toch werd de wed strijd gewonnen door Stormvogels Wat toch was het geval? In de eerste helft waren de spelers doornat geregend en nu hadden de Friese snelers geen reserve shirt ter beschikking. Goede raad bleek ditmaal niet duur te zijn, want onmiddel lijk stelde het bestuur der thuisclub Storm vogels-shirts met een Stormvogel als embleem ter beschikking. En daar de Leeuwarders de eigen witte panta'lons aan hielden dartelden er na de rust rasechte Friese Stormvogels over het veld. De selectie muziek van de stichting „De Velser Gemeenschap" houdt op vrijdag 16 juni een openluchtfestival op het Stra- tingplansoen te Velsen-noord, aanvan 19 uur. Als jury-criticus treedt op de heer G. Nieuwland. De 7 deelnemende verenigingen zijn: Jeugdorkest Chr. Muziek ver. „Wilhelmi- na". IJmuiden, met Ouverture Euro en Tennessee mars: Harmoniekapel „de Een dracht", Velsen-noord, met Ouverture King Orry van H. Wood en High Road van Pi Scheffer; R.K. harmonie „St. Caecilia" Velsen-Noord, met Mars Jubelklange van E. Uebel arr. P. J. Molenaar en Ouverture De Kalief van Bagdad van Boiddieu-Mol; R.K. harmonie „Soli Deo Gloria", Drie huis. met Symphonie in D van Sammar- tini-De Boeck en Ouverture- Teodora van P. Tschaikowsky-arrangement T. Over- veld; Chr. muziekvereniging „Wilhelmina". IJmuiden met Kleine Suite voor Harmonie orkesten van Schorer en Mars uit First Suite van G. Holst: fanfarecorps „Wilhel mina" Santpoort met Simfonie Concer tante van G. Boedijii en De Beide Blinden van Toledo van E. H. Mehul-arr. Gosling Mol; ..IJmuider Harmonie" IJmuiden, met Ouverture La Gazza Ladra van Rossini- Zurmühle en J. A. Hasse Suite van A. den Arend, vonden, waren Madeleine Renaud en Jean- Louis Barrault met hun Parijse toneelge zelschap. Zij hebben de decors van vijf to neelstukken verloren. Lid Kamer van Koophandel: Van onze Amsterdamse redacteur) De zeer lange wachttijden bij de spoor wegovergang Sloterdijk in de spoorlijn Amsterdam-Haarlem zijn in de laatste vergadering van de Kamer van Koophan del van Amsterdam door het lid W. Reh- bock ernstig gecritiseerd. Hij meende dat het westelijk havengebied van Amsterdam op onhoudbare wijze van stad en uitvals wegen wordt afgesneden en hij achtte op korte termijn maatregelen noodzakelijk. Wachttijden van 20 minuten zijn bij deze zeer drukke spoorweg geen uitzondering meer. De heer Rehbock gaf een voorbeeld, waarmee hij aantoonde, dat 's avonds tij dens de spitsuren in een periode van an derhalf uur de spoorbomen op drie minu ten na een uur gesloten zijn geweest. De file wachtende auto's kan dikwijls slechts gedeeltelijk passeren. De overweg Sloter dijk is op het ogenblik een groter knel punt dan de IJponten. De grief vond weerklank bij de andere leden. De Kamer van Koophandel zal nu schriftelijk bij het gemeentebestuur van Amsterdam en bij de directie van de Ne derlandse Spoorwegen aandringen op een spoedige verbetering van de situatie. Uiteraard zijn gemeente en spoorwegen ervan overtuigd dat de overweg zo snel mogelijk door een viaduct dient te worden vervangen. De moeilijkheid is echter dat de spoorlijn in de toekomst enkele honder den meters naar het noorden zal worden verlegd, waar deze een aftakking zal krij gen naar de spoortunnel onder het Noord zeekanaal die de Hemburg moet vervan gen. De Kamer van Koophandel zal daarom, in afwachting van de verwezenlijking van deze plannen, verzoeken om een niet om schreven tussenoplossing. Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5