Verstraete door ploeggenoten aan zege in vierde rit geholpen De KNYB-transferlijst Japanse motoren oppermachtig tijdens T.T.-races op Man CABALLERO Sanering van het betaald voetbal EDO-Helmond zondag waarschijnlijk op het NAC-terrein Rook de fijnste Amerikaanse sigaret van Zware regen tijdens eerste testmatch Bouwman buitenspeler in amateur-elftal Jour de Java kan woensdag weer winnen Dodelijk ongeluk in zijspanrace DINSDAG 13 JUNI 1961 13 Voetbal Beslissingswedstrijden in Den Haag en Nijmegen H. Scheen veertig jaar KNVB-bestuurslid DHC schorst voorzitter van betaald voetbal Schoten met 2-0 de meerdere van Ripperda OLYMPIA'S TOER in plastic tabakszak 1. S^KIK - Cricket Nederlandse kanoploeg samengesteld Marian Heemskerk Nederlandse vijf dagen in rotsspleet bekneld Woensdag EHS-Schoten voor Fraser-League geschorst OLYMPIA'S TOUR Expediteur JAN STOLK rijdt in de Caballero-ploeg van Gerard Peters de sigaret die anders is dan andere! Volleybal Programma beginners competitie De volleybal-beker competitie Gaat u met vakantie? Zoals wij gisteren reeds meldden heeft het bondsbestuur van de KNVB de sanering van het betaalde voetbal bekend gemaakt. Indien voor 1 juli van dit jaar eerste divisie-clubs uit zichzelf zouden be sluiten terug te gaan naar het amateur voetbal, in welk geval zij dus zouden mo gen uitkomen in de klasse waarin zij speel den voor de invoering van het semi-profes- sionalisme, is het niet waarschijnlijk dat de eerste divisies zullen worden aangevuld met clubs uit de tweede divisie om te ko men tot het totaal van 2x18 bij het begin van het seizoen 1961-1962. Aan te nemen valt, dat de eerste divisies in dit geval kleiner zullen worden, waaruit dus zou volgen dat er aan het eind van het seizoen 1961-1962 minder clubs degraderen om de dan in te voeren eerste divisie te handhaven op 16 clubs. De clubs kunnen voor 1 juli slechts uit zichzelf teruggaan naar het amateurvoet bal; na deze datum zal de KNVB niet overgaan tot de maatregel om clubs, die financieel niet in staat kunnen worden geacht zich in het betaalde voetbal te handhaven, terug te zetten. De clubs, die aan het eind van het sei zoen 1961-1962 door de sanering terug moeten keren naar het amateurvoetbal, zullen moeten afwachten in welke klasse zij geplaatst worden. De beslissing in deze berust geheel bij het sectiebestuur van het amateurvoetbal. De KNVB is namelijk van mening, dat de amateurs in het verleden reeds genoeg clementie hebben betoond voor clubs, die het in het betaalde voetbal niet konden bolwerken en dat zij daarom nu zelf maar moeten beslissen. De beslissingswedstrijd tussen EDO en Helmond zal waarschijnlijk op zondag 18 juni des middags om half drie op het NAC-terrein in Breda gespeeld worden. Waarschijnlijk, omdat Helmond revisie heeft aangevraagd van de uitspraak van een protest tegen de uitslag van de wed strijd HelmondZFC, een protest, dat de Helmonders destijds niet toegewezen kre gen. Mocht de uitspraak in hoger be roep gunstig zijn voor Helmond, dan dient eerst nog de wedstrijd HelmondEBOH gespeeld te worden voordat de verliezer van deze ontmoeting tegen EDO in het veld komt. De KNVB zal trachten dit hoger beroep vandaag nog te behandelen. EDO wenst namelijk uiterlijk woensdag te weten of men zondag dient te spelen. Indien de uit spraak later volgt zal het EDO-bestuur weigeren het eerste elftal zondag te laten uitkomen in Breda omdat men dan de tijd van voorbereidingen te kort acht. De beslissingswedstrijd DHC-Volewijckers, de clubs, die in de eerste divisie in hun afdeling op de tweede plaats zijn ge ëindigd en waarvan de winnaar zal uitko men tegen Elinkwijk voor een plaats in de eredivisie, zal zondagmiddag 18 juni op Houtrust in Den Haag worden gespeeld. NEC en Wilhelmina zijn overeengekomen de beslissingswedstrijd, die moet uitmaken welke van beide clubs met de verliezer van EDOHelmond twee wedstrijden moet spelen om een plaats in de eerste divisie, zondag 18 juni in de Goffert in Nijmegen te spelen. Ter gelegenheid van zijn veertigjarig ju bileum als bestuurslid van de afdeling Haarlem van de KNVB zal de heer H Scheen op zaterdag 17 juni van vier tot vijf uur recipiëren in Brinkmann te Haar lem. Het bestuur van de Delftse eerste divi sieclub DHC heeft de voorzitter van de afdeling betaald voetbal, de heer J. -van 't Hof, meegedeeld dat deze is geschorst in zijn functie en hangende het onderzoek geen invloed op de gang van zaken in het clubbestuur zal kunnen uitoefenen. Het DHC-bestuur verwijt de heer Van 't Hof eigengereid optreden, in strijd met het verenigingsbelang. Er was al meermalen sprake geweest van een controverse tus sen de heer Van 't Hof en zijn mede-be stuursleden. Onlangs zou het thans ge schorste bestuurslid het voornemen hebben gehad een bepaalde geste tegenover de spe lers van SHS te doen. Van een strafbaar feit was hierbij geen sprake, maar het DHC-bestuur, dat van de plannen van de heer Van 't Hof niet op de hoogte was heeft een en ander als laakbaar en on sportief tegenover Heracles, de tegenstan der van SHS, gekwalificeerd De vier weken geleden na 22 minuten spelen gestaakte derby Schoten-Ripperda toen doelman Wiedijk van de bezoekers een been brak en de stand 10 in het voordeel van de thuisclub was is zon dagmiddag verder uitgespeeld en door Schoten met 20 gewonnen. Ondanks het feit dat beide ploegen zich geen zorgen hoefden te maken over een eventuele degradatie, is er toch aardig ge voetbald. Vooral de Schotenaren speelden voor de rust een technisch goed partijtje en zij konden dat na twintig minuten spe len door toedoen van Smit met een doel punt bekronen, zodat de stand 2—0 werd De gasten probeerden daarin weliswaar nog verandering te brengen, maar doel man Kessens, die niet over gebrek aan ge luk te klagen had Kuyer schoot onder meer in de tweede helft keihard tegen de kruising van paal en lat kon steeds tij dig ingrijpen. In de 2—0 voorsprong voor Schoten kwam dan ook geen verandering Advertentie WINNER De gele rijders van Sjefke Janssen maak ten maandag in de langste etappe van Olympia's Toer niet dezelfde fout van de vorige dag. Toen op de Zutphense Vee markt, waar de gemeentepolitie voor een werkelijk perfect aankomst-parcours had gezorgd, een kopgroepje van zeven ren ners op de eindstreep afstormde, duwde Cees Lute zijn ploegmakker Miel Ver straete met zoveel kracht naar voren, dat de Zeeuw gemakkelijk als eerste kon ein digen en de kostbare minuut bonificatie opeiste. Verstraete, die zondag door de acties van zijn ploegmakkers Lute en Knops de oranjetrui had verspeeld aan Piet Steenvoorden, kon door zijn zege zijn achterstand op de Heemstedenaar ver kleinen tot 26 seconden. Wielrennen Sprinter Lute had door dit gebaar veel goed gemaakt. Hij maakte de triomf van het gele eskadron, dat de ene overwinning na de andere opeist, volkomen door beslag te leggen op de tweede plaats, waardoor de ploeg van Sjefke Janssen ook in het al gemeen ploegenklassement de achterstand op de mannen van Gerrit Schulte en Pe ter Post voor een groot deel wegvaagde. De vierde etappe werd beheerst door ge sloten spoorbomen. De overwegwachters van de spoorwegen maakten bij Roer mond (40 km) een einde aan de vlucht van de Hagenaar De Jager, wiens voorsprong echter pas 200 meter bedroeg en waar schijnlijk dus toch wel ongedaan gemaakt zou zijn. Daarvoor had de Limburger Ha- rings na de start in Heerlen in zijn eigen streek een 20-tal kilometers eerst alleen en later met Schreuder op kop gereden Maar verder dan een 30-tal seconden had dit tweetal het ook niet kunnen brengen. Na Roermond ontstond weer een nieu we vluchtgroep met leider Steenvoorden, Hoekstra, Snepvangers, Mertens, Van Aart, De Jong, De Waard en Boom, die in het verdere verloop van deze rit naar zijn ge boorteomgeving steeds een vooraanstaan de rol zou spelen. Deze groep bevocht een winst van 40 seconden, die bij weer.een gesloten overweg in Blerick (65 km) tot nul werd gereduceerd. Het was nog niet het einde van het ren nersleed. in de straten van Nijmegen kwam de Rotterdammer Van de Kloos ter ten val en werd tot overmaat van ramp door een volgende motorrijder geraakt Van de Klooster moest in de ambulance, waarschijnlijk met een hersenschudding. Tevoren had ook Gerard Wesseling een ogenschijnlijk lelijke val gemaakt maar hij mocht van de rondedokter de tocht voortzetten. In Nijmegen ook werd de zoveelste ont snappingspoging op touw gezet. Tevergeefs want hier stuitten opnieuw de rood-witte spoorbomen de doortocht. Het bleef ech ter onrustig in de meute en toen zich tus sen Nijmegen en Arnhem een sterke kop groep vormde bestaande uit Buis, Van Aart, Dieperink, Snijder, Schreuder, Van de Ven en weer Boom, die bij de uit de Ronde van Nederland beruchte brug van Westervoort een voorsprong van 30 secon den had veroverd, leek de beslissing na bij. Op de smalle wegen van de Graafschap ontspon zich een spannende achtervolging die uiteindelijk de vluchters toch weer tot opgeven dwong. De laatste ontsnapping een tiental kilometers voor Zutphen, bleek dan toch wel een beslissing te brengen maar was van geen enkel belang voor de volgorde in het algemeen klassement. Die bleef zoals zij was. De uitslag luidt: 1. Verstraete (ploeg Janssen) 5.00.45 over de 204 km. (1 minuut bonificatie in begrepen); 2. Lute (ploeg Janssen) 5.01.15 (30 seconden bonificatie inbegrepen); 4. Rutte (ploeg Schulte) 5.01.45; 5. Stolk (ploeg Peters) z.t.; 6. Boom (ploeg Vooren) z.t.; 7. Fons Post (ploeg Van Heusden) z.t.; 8. Sebregts (ploeg Van Heusden) 5.02.9. Janssen (ploeg Schulte) 5.02.10. Peters (ploeg Peters) 5.02. Van Dijk (ploeg Lambrichs), Frissen (ploeg Lambrichs) en De Hartog (ploeg Van Beek) staakten de strijd. Na de vierde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Steenvoorden (ploeg Peters) 16.48.32; 2. Becker (ploeg Sj. Janssen) 16.48.12; 3. Verstraete (ploeg Sj. Janssen) 16.48.58; 4. Sebregts (ploeg Van Heusden) 16.50.16; 5. Een beeld uit Olympia's Toer door Nederland. Het peloton trekt door de heuvels bij Groesbeek. Voorop rijdt de drager van de oranjetrui, Steenvoorden. Snijder (ploeg Post) 16.50.36; 6. Rutte (ploeg Schulte) 16.50.59; 7. De Jongh (ploeg Schulte) 16.51.15; 8. Timmermans (ploeg Simons) 16.52.17; 9. De Waard (ploeg Lam brichs) 16.52.25; 10. Heuvelmans (België ploeg René Janssens) 16.52.44. Het ploegenklassement van de vierde etappe luidt: 1. Ploeg Sjefke Janssen 15.05.30; 2. Ploeg Peter Post 15.05.45; 3. Ploeg Schulte z. t. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Ploeg Schulte 49.07.04; 2. Ploeg Post 49.07.17; 3. Ploeg Sj. Janssen 49.08.42; 4. Ploeg Simons 49.13.05; 5. Ploeg Lambrichs 49.14.39. Na de vierde dag luidt het punten klassement: 1. Becker (ploeg Sjefke Janssen) 34 punten; 2. Sebregts (ploeg Van Heusden) 38 punten; 3. Steen voorden (ploeg Peters) 39 punten. De Zeeuw Verstraete heeft maandag de vierde etappe van Olympia's toer door Nederland gewonnen; hij reed de 204 km. in de tijd van 5 uur 45 sec. Op de foto zien we de finish van de winnaar die gevolgd werd door Cees Lute. - - -,;: Zware regen was er maandag op de vier de dag van de eerste testmatch tussen En geland en Australië, die in Birmingham wordt gehouden, de oorzaak van dat er slechts 2 uur en 20 minuten werd gespeeld. De Engelsen scoorden in de tweede in nings voor het begon te regenen 106 runs voor het verlies van een wicket. De ach terstand van de gastheren op de Austra liërs, die zaterdag op 516 runs voor het ver lies van 9 wickets sloten, bedraagt met nog een dag te spelen 215 runs. Wanneer de grond de regen, die maandag viel, voordat de pitch werd afgedekt, niet opneemt, kan het veld dinsdag wel te glad zijn voor de Australische bowlers. De weersvoorspelling belooft voor dinsdag ook niet veel goeds. Na de lunch was er slechts 20 minuten gecricket, toen de hevige re genbui losbarstte. Toen het spel na her haaldelijk te zijn onderbroken na twee uur officieel werd gestaakt stond Subba Row op 69 not out. De Nederlandse kanoploeg, die zondag 18 juni op de Voorzaan in Zaandam tegen België en Duitsland uitkomt is als volgt samengesteld: Heren: K 1 10.000 meter: A. Geurts (Beatrix Eindhoven), en R. Knuppe (Quo Vadis, Koog aan de Zaan). K 2 10.000 meter: J. BeunderG. Leeu werink (beiden Zwetplassers, Wormer) en C. Lagrand (Geuzen, Zaandam)Ch. Wey- zen (Treech-Maastricht). K 1 500 meter: R. Knuppe en C. Lagrand. K 2 500 meter: R. KnuppeA. Geurts en C. LagrandCh. Weyzen. K 1 1000 meter: A. Geurts en J. Beunder. K 2 1000 meter: A. Geurts—R. Knuppe en J. BeunderG. Leeuwerink. 4 x 500 meter: A. Geurts, R. Knuppe, C. Lagrand en J. Beunder. Dames: K 1 500 meter: mej. E. Stad (Geuzen, Zaandam) en mej. J. Jansen (IJsel, Zut phen). K 2 500 meter: mej. E. Stad—mevr. Huis man (Geuzen-Zaandam), mej. G. Lagrand (Geuzen-Zaandam)mej. Jansen. Voor de trip, die het Nederlands amateur elftal van 18 t/m 24 juni naar IJsland maakt, heeft de KNVB de volgende 17 spelers ge selecteerd: Doel: Hooymans (Blauw Zwart en Van Zan ten (ZAC); Achter: Hersche (ONA), Potter (PSV), Quaedackers (Hoensbroek) en Werdens (Sit- tardia). Midden: Hoogendoorn (AFC), Libregts (Ex celsior), Molenaar (KFC) en Zinnemers (Rhe- den); Voor: Bouwman (HFC), Brand (DCV), Hain- je (Heerenveen), Kerens (Spel. Emma), Roo- vers (TSC), Roseboom (EDE). Weber (BW). Tijdens de trip naar IJsland zal het Ne derlandse amateur-elftal een drietal wed strijden spelen. Op maandag 19 juni komen de Nederlandse amateurs uit tegen het na tionale team van IJsland en op woensdag 21 en vrijdag 23 juni volgens eveneens in Reykjavik wedstrijden tegen të selec teren elftallen. Het elftal van IJsland is op eigen gebied een niet te onderschatten tegenstander. In de wedstrijden voor de voorronden van het Olympische voetbaltoenooi zegevierde IJs land in Reykjavik met 10 over Noorwe gen. Koersen in Hilversum Op de uitstekend bezette woensdag avondmeeting in het Hilversumse sport park maakt de nieuwe import uit Frank rijk Kavanos zijn debuut in ons land. In dien de hengst in vorm is zal hij in de voorhoede kunnen eindigen, doch beter is de vos eerst even af te wachten, daar de grote Franse paarden eerst moeten wennen aan de kleinere banen. Nu zal Jour de Java zijn overwinningenreeks kunnen gaan voortzetten, daar Theo Messidor nog niet helemaal de oude is. Voor dit tweetal komt het grootste gevaar van Vitalis, die niet minder dan 60 meter voorgift krijgt en daardoor een harde n-oot is om te kra ken. Ook de succesvolle Ynno Con Dios kan dank zij zijn gunstige positie aan de start de baas blijven over de uitstekende X Mieke Hollandia, die het nadeel heeft een groot veld te moeten passeren. De der de kandidaat in dit aantrekkelijke nummer is Walnut Erebus en outsider de in grote vorm lopende Xema S. De 3-jarige crack Zéfa wisselt goede met slechte verrichtin gen af, een gevoelig paard, dat bij het minste of geringste van de kook is. Daar om gaat in de Absalon-prijs eerder de voorkeur naar Zegerus Hollandia en IJs- sel, met Zéfa op de derde plaas. Outsider is stal Klom (Yataghan Hanover, Yankee Erebus). In de 2400 meter lange Abdul Scotch- prijs zullen de koppaarden het in de laatste rQnde niet kunnen houden tegen de ster kere oudere paarden, waarvan de stayer Young Faune de voorkeur geniet. De goede Y Nellie is de kandidaat voor de tweede plaats, gevolgd door Xylander V en Yas- mine. Een uitstekena bezette serie-draverij heeft meer weg van een tombola, zoveel kanspaarden staan hierin bij elkaar. Indien Victor Hanover door een gelukkige inde ling van de series een gunstige startpositie krijgt zal dit paard de hoogste ogen kun nen gooien, vóór Victory Queen en de snel le Umber. Outsiders zijn Xissy Norton en Uranus Koff. Het nummer voor 2-jarigen brengt weer vele debutanten in de baan, waarvan wei nig of niets bekend is. Afgaande op de trai- ningsverhalen is het mogelijk dat Alice van Hagherwey bij haar debuut al zal zegevie ren, voor Alhambra en Ageeth Hollandia. Een mogelijk outsider is Auerhen S. Maandag is de eerste transferlijst bekendge maakt. Op verzoek van de speler: ADO: P. Hoet; Be Quick: K. Nuninga, J. de Wolf; DOS: W. Visser; DWS: L. L. Heeres, Th. Vonhof; Enschede: J. G. M. Donners; Fortuna (VI.): L Tamas; 't Gooi: G. Bals; Graafschap: A. Worst... D. Wennink, A. Blekkenhorst; HDVS: A. Kemper, A. Putters, J. W. Ris; Hilversum: F. van Wegen; HVC: T. Heit- man; MVV: G. Bergholtz; Oldenzaal: J. van Schooten; PEC: H. van Dalfzen; Rapid: H. Lenz; Sparta A. van Di.ik; Stormvogels: S. Kistemaker; Tubantia: P Wciorka: De Valk: J. H. Seuntjens: Vitesse: B W. Snelders. Op verzoek van de vereniging: A.iax: W. G Anderiesen, J. van Drecht, J. Fransz. K. J. Schaap, Schaap, J. G. F. Seelen; DWS: F. J. Schreuders, E. C. Wiersma, A. Goedhart, J. Kooistra, N. K. Smit, J. Braam, B. H. J. Bouber; Eindhoven: H. Bogmans, A. L. J. Broeken, A. Feyen, W. H. van Kessel, J. S. Lindhout, J, A. Oomens; Fortuna (VI.): H. C. J. van Woerkom; Graafschap: F Paule; GVAV: A. Westra, G. Uittenbosch, H. Pienter; HDVS: P. de Groot; NOAD: M. C. van Osch, D. Lammers, F. J. van der Laak; Rigters- bleek: A. Bosch, H. Nijhuis. F. Olde Riekerink, J. Olde Riekerink, B. de Vries, K. Wigger; Spar ta: J. J. Allart, W. de Boer. W. C. van Buuren, J. Villerius, J. Schop, G. Zaal; De Valk; H. G. C. Adriaans, H. J. H. van der Brandt, L. G. Cleven, J. Daamen, G. M. van Dooren, J. A. Fiers, A. W. Geldens, E. van der Goor, C. G. J. Hendrix, J. de Leest, A. Maenen, J. C. A. Munnecom, L. V. R. Swinnen, A. Vereijken, J. H. M. de Wit; Vitesse: S. den Edel, A. van Lent. De Japanse Honda-motoren waren op permachtig in de 125 cc-race van de TT.- week op het eiland Man. die maandag is begonnen. De eerste plaats was voor de 21- jarige Engelsman Mike Hailwood, die oor spronkelijk op een Italiaanse machine zou starten, maar op het laatste moment de voorkeur gaf aan een Honda, die hem door de Japanners welwillend ter beschikking was gesteld. Hailwood liep kort na de start reeds tien seconden achterstand op. De Zwitser Taveri nam de leiding en pas hal verwege de race slaagde Hailwood er in de eerste plaats over te nemen. Daarna volgde een felle strijd, maar de Engelsman stond de leiding niet meer af. De uitslag was: 1. Hailwood (GB) met Honda. 182 km in 1 uur 16 min 58,6 sec. gemiddelde snelheid 141,99 km/uur (nieuw baanrecord); 2. Taveri (Zwitserland) met Honda, 1 uur 17 min.; 3. Philis (Australië) met Honda, 1 uur 17 min. 49 sec.; 4. Redman (Zuid-Rhodesia) met Honda, 1 uur 20 min. 42 sec.; 5. Shima- zaki (Japan) met Honda. 1 uur 20 min. 6 sec. De stand in het wereldkampioenschap luidt nu: 1. Phillis (Australië) en Degner (O. Did) beiden 20 pnt.; 2. Hailwood (GB), 14 pnt. De Duitsers Deubel en Hörner wonnen met een BMW de zijspanrace. Zij legden de 182 km. af in 1 uur 17 min. 29,8 sec., het geen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 141.05 km/uur. De uitslag was verder: 2. Scheidegger/Burkhardt (Zwitserland) met BMW, 1.18.02.6; 3. Harris (GB) met BMW, 1.19.40.4. Deubel verbeterde het ronderecord met een gemiddelde snelheid van 141.57 km/u. Tijdens de wedstrijd deed zich een erns tig ongeluk voor, waarbij de Zwitserse Marie Lambert het leven verloor. Me vrouw Lambert was de partner van haar man Claude, die b;j een snelheid van on geveer 160 km/uur de macht over het stuur verloor, waardoor zijn motor van de weg De Nederlandse bergbeklimster A. Ko ning uit Egmond aan Zee is door twee Westduitse soldaten gered nadat zij vijf dagen en nachten in een nauwe spleet in het gebergte bij Berchtesgaden gevangen had gezeten. De twee soldaten brachten haar door middel van een touw in veiligheid, nadat zij haar om hulp hadden horen roepen. De Nederlandse was er dinsdag alleen op uit getrokken om de Hohe Göll bij Berch tesgaden te beklimmen. Zij gleed uit op een sneeuwveld en raakte daarbij in de rotsspleet. Zij liep daarbij maar een paar schrammen op maar haar rugzak met pro viand begaf het bij haar val, waardoor zij van levensmiddelen verstoken was. raakte. Claude Lambert brak bjj het on geluk een been. De stand om het wereldkampioenschap luidt nu: 1. ScheideggerBurckhardt, 26 pnt.; 2 DeubbelHörner, 22 pnt. Evenals in de 125 cc-klasse waren de Honda's veruit superieur in de 250 cc klasse en ook in deze klasse kwam de over winning aan Hailwood. De Japanse machi nes bezetten de eerste vijf plaatsen en nog nooit tevoren in de geschiedenis van de motorrensport heeft een merk dermate ge domineerd in de lichte klassen als Honda op de eerste dag van de T.T. op Man. Ook op de zesde plaats kwam een Japanse ma Motorsport chine, n.l een Yamaha Ook in de race in de 250 cc klasse kwam Hailwood pas later in de strijd aan de leiding. In de eerste vier ronden draaide de Schot Mclntyre, even eens op Honda, aan het hoofd van het veld maar ;n de laatste ronde nog slechts 28 km. verwijderd van de finish moest hij wegens motorpoch de strijd staken. De uitslag van de 250 cc klasse (5 ronden, 303 km.) luidt: 1. Hailwood op Honda (GB) 303 km. in 1 uur 55 min. 3.6 sec., (gem. 158,32 km per uur); 2. Phillis (Austr.) op Honda 1.5714.2; 3. Redman (Zuid-Rhodesia) op Honda 2.01.36.2. De stand in de 250 cc klasse voor het we reldkampioenschap luidt na deze race: 1 Phillis (Austr.) 20 pnt.; 2. Takahshi (Ja pan) 15 pnt. Woensdagavond wordt op het Haarlemse honkbal veld de wedstrijd EHSSchoten voor de Fraser-League gespeeld. Aanvang 18.30 uur. Sport in het kort Marian Heemskerk, de winnares van de zilveren medaille bij de Olympische Spelen in Rome op de 100 meter vlinder slag, is met onmiddellijke ingang door het bondsbestuur van de KNZB geschorst we gens het nietgerechtigd deelnemen aan de 2 km zwemwedstrijd van De Robben in Loosdrecht. Marian Heemskerk zal, evenals het bestuur van de Hilversumse vereniging De Robben, moeten verschij nen voor de tuchtcommissie van de KNZB. Advertentie WIELRENNEN. Tijdens de Franse wie lerkampioenschappen op de baan is de titel achter grote motoren behaald door Raynal, die Varnajo met 30 meter voor sprong versloeg. Retrain werd derde op 400 meter. Rousseau werd sprintkampioen door in de twee finale series Gaignard in 12.5 en 11.8 te verslaan. ATLETIEK. Tijdens d« atletiekwedstrij den voor de Grote Prijs van Parijs heeft de jonge Russische atleet Brumel zaterdag bijna het wereldrecord hoogspringen ver beterd. Hij had bij zijn derde poging de lat op 2.23 meter laten leggen een centi meter hoger dan het wereldrecord van Thomas maar wierp bij zijn poging het wereldrecord te verbeteren de lat af. VOETBAL. Voor de eerste maal in de geschiedenis van het Franse voetbal is Monaco in hetzelfde seizoen zowel kam pioen geworden bij de profs als bij de amateurs. Evenals bij de profs behaalden de amateurs uit het prinsdom de titel met een voorsprong van één punt. Het programma van de derde wedstrijd avond van de volleybal-competitie voor beginners, dat woensdag op de terreinen van het CIOS te Overveen zal worden af gewerkt, vermeldt de volgende ontmoe tingen: Dames: AmincoPSVH; Oranje Zwart Nutsspaarbank. Heren: Oranje ZwartEnergie; SSC Aminco; FESHSVC 3; RipperdaNuts spaarbank; Tante MiaSoZa; CCHHSVC jeugd. Op de tegelvelden van de speeltuin „Flora" aan de Van Oosten de Bruynstraat in Haarlem wordt vanavond een begin ge maakt met de zomer-bekercompetitie. die de volleyballers gedurende de dinsdag- en donderdagavonden van de maand juni zal bezig houden. Voor deze competitie hebben elf dames- en twaalf herenteams inge schreven. Het programma voor deze week luidt: Dinsdag, heren: De BlinkertGios; HVS OVRA; DSS—Gios 2; OVRA 2—WIK. Dames: De Blinkertdie Raeckse; Gios OG. Donderdag, heren: EnergieOVRA 3; PWN—WIK 2. Dames: OVRAVelox; DSSGios 2; OG 2—OVRA 2; De Blinkert—OG. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam. uw vaste adres uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen T DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13