Ramp steeds met de „Sirius een mysterie is nog Chefarine 4 AGENDA VELP0N TINO SHIRTS PeekgCloppenburg Botsing tussen autobus en vrachtauto: twee doden en elf gewonden Haags congresgebouw plan bijna verwezenlijkt Kort en bondig kan vandaag KLM-commissie pas naar het wrak Kritieke dag voor overlevenden sSlSÏBiéï elke woensdag jongensmarkt Ateliermeisjes ontsnapt uit brandende fabriek Fabriek in Winterswijk afgebrand Wetsontwerp financiële medewerking bij Tweede Kamer ingediend Surinamer gooit vrouw uit derde etage Nog meer koele lucht Krachtige bestrijding van pijn of griep DINSDAG 13 JUNI 1961 2 99 Goudstaven Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Iets gebroken? van Ceta-Bever Kerkelijk nieuws Geruchten Hl 50 émm - Vijfdaagse werkweek bij de AKU Zelf omgekomen toen hij haar nasprong Bij caféruzie een oor afgebeten WEERRAPPORTEN s i El s Sr t (Van onze speciale verslaggever) CAIRO, dinsdagochtend. Om kwart voor tien gisteravond landde de DC-S (Albert Plesman) met aan boord de commissie van onderzoek naar de vliegramp van de Electra „Sirius op Cairo International Airport. Het weer was van dezelf de gunstige aard als de nacht tevoren, toen de „Sirius" neerstortte. Het was even donker en het was zelfs de zelfde landingsbaan. Wat is de oorzaak geweest dat captain K. J. Reynolds niet in staat was zijn Electra aan de grond te krijgen, ondanks zijn melding aan de verkeerstoren dat „alles o.k." was? Het raadsel is gisteravond en vannacht niet opgelost. Het raadsel dat de captain o.k. zei en dat de verkeerstoren antwoordde met „bien arrivée", waarop vrijwel onmiddellijk ds catastrofe volgde. De verwachting van de leider van de commissie, KLM-onder- directeur A. W. Witholt, hoofd van het vliegbedrijf, dat onmiddellijk na aan komst van de DC-8 door de Egyptische autoriteiten, die het onderzoek ter plaatse in handen hebben, een tipje van de sluier zou worden opgelicht, is op een teleurstelling uitgelopen. Op de luchthaven van Cairo was ondanks een speciaal verzoek niemand aanwezig om de KLM'ers enige inlichtingen te verstrekken, uit gezonderd de vertegenwoordiger van de KLM in Egypte zelf. In de kleine hall van de luchthaven, die aan een spoorwegstationnetje doet denken en waar de thermometer ondanks het late avonduur 29 graden Celcius aanwijst, is het wachten op de uitreiking van de visa voor de echtgenotes van de gewonde be manningsleden, gezagvoerder Reynolds, navigator De Gooyer en boordwerktuigkun dige Voogt, een martelend uurtje gewor den. Immers, niet alleen dat de „Albert Plesman" twee uur te laat uit Amsterdam was vertrokken, ook in Rome was een uur vertraging opgetreden, nadat was bericht, dat een Tsjechisch straalvliegtuig met lek ke banden de landingsbaan van Cairo blokkeerde. Maar tegen middernacht stonden zij toch eindelijk aan de bedden van hun echtge noten in het Dar-el-Ghisha-ziekenhuis, waar de toestand van captain Reynolds nog steeds zorgelijk was. Een gesprek met hem bleek zeer moeilijk te zijn. Minder erg wa ren de heren De Gooyer en Voogt eraan toe, van wie de toestand respectievelijk „redelijk" en „in goede conditie" werd werd genoemd. Het aantal omgekomenen was vanochtend nog steeds 19 van de 36 inzittenden, onder wie de tweede piloot J. W. H. Heuts, pur ser G. J. H. Thijs en steward J. Schriel. De Belgische stewardess Janine Peeters was redelijk goed. Zij had in het zieken huis een kort gesprek met mej. Bosman, het hoofd van het KLM-stewardcssen- korps. Omdat een van de overlevende passa giers nog niet was geïdentificeerd, bleek het vannacht nog onmogelijk om de na- Advertentie zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarlne „4" bevat 4 beroemds geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen Is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij dis een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. f/ BEROEMDE GENEESMIDDELEN *T IN ÉÉN TABLET Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dat U met plezier Uw werk kunt doenKoker a 20 tabletten f 0.80. men van de omgekomen en gewonde pas sagiers bekend te maken. Hoe moeilijk de identificatie was bleek wel uit het feit dat een slachtoffer met een jasje, dat de naam van een Amsterdamse herenmode zaak bevatte, aanvankelijk voor Nederlan der werd gehouden, doch dit niet bleek te zijn. Verwacht wordt dat alle namen pas in de namiddag bekend kunnen worden. Dr. K. Vaandrager, hoofd medische dienst van de KLM, verzekerde ons, dat hij bij zijn eerste vluchtige bezoek aan het ziekenhuis de indruk kreeg, dat de medische verzon ging uitstekend was. Niettemin zei hij: „Ik zal trachten de gewonden, zodra hun toestand dit toelaat, naar Nederland over te brengen. Dit klimaat is moordend voor hen." De arts zei dat voor vele overle venden deze nacht en ook de dag nog kritiek zullen zijn. Over de ramp zelf: geen nieuws. Althans geen officieel nieuws, want de Egyptische autoriteiten lieten zich niet storen in hun nachtrust. Ergens, drie kilometer ten zui den van landingsbaan 342/162 lig het wrak van de „Sirius," zwaar bewaakt door po litie en militairen. Een van de eersten en ook een van de weinigen die gisteren bij de wrakstukken is geweest, is de heer Lacagnina, came raman van de Egyptische televisie. Hij vertelde ons: „De wrakstukken lagen ver spreid over een baan van driehonderd me ter in de woestijn. Na de ramp moet het toestel ter hoogte van de vleugel in tweeën zijn gebroken, waarna het achterste deel in brand is gevlogen. Het voorste deel van de romp is niet door brand geteisterd en vermoedelijk zijn de meeste overlevenden uit dit deel geko- mep. Speciale ploegen waren onder bewa king bezig met de over grote afstand ver spreide lading, die onder andere bestopd, uit een zending van 130 goudstaven en an dere waardevolle artikelen als horloges te zoeken." In de vroege ochtend vernamen wij van de K.L.M. in Caïro dat de goudzending weer „nagenoeg compleet" was en in vei ligheid was gebracht. De lezing van de enige ooggetuige van de ramp die van nacht iets kon vertellen kwam overeen met hetgeen de Duitser Denkmann in het ziekenhuis heeft verklaard: „Ik ben er goed afgekomen en ik mag wel zeggen dat ik in de oorlog voor hetere vuren heb ge staan. Er was iets aan de hand met het toestel ik hoorde een hevig lawaai en toen sloeg het toestel tegen de grond. Ik sprong er uit en even later zag ik het ach terste deel van het vliegtuig branden." De in München met bestemming Cairo ingestapte Egyptenaar Refar Strafik, die eveneens tot de lichtgewonden behoort, heeft gezegd onderweg zijn plaats te heb ben geruild met een andere passagier. Dit is zijn redding geweest. „Toen het toestel neersmakte en brak sprong ik er onmid dellijk uit en probeerde weg te rennen. Ik viel echter en toen ik omkeek was de brand al uitgebroken. c BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 2115 u.: „Vijf gebrandmerkte vrouwen", 18 j. Frams Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter vandaag 20 u.: „Het myste rie van de man die verdween", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Handel in minderjarigen", 18 j. Luxor Theater: vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Vera Cruz", 14 j. Donder dag 14, 19 en 21.15 u.: „Getuige a charge" 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „Suddenly last Summer", 18 j. Woensdag 14 30 u.: „Pijn en gijn in dè kazerne", a. 1. Woensdag en donderdag 20.15 u.: „Dat doen wij nog eens over", 14 j. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Spel der sentimenten", 18 j. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 U-: „De vergeten patrouille", 14 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Misdadig zwijgen", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 u.: „Slag om de V 1", 14 j. Woensdag en donderdag 20 u.: „In de macht van de vampier", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 juni ere-expositie ter gelegenheid van de 90ste verjaardag van Oscar Mendlik. Dagelijks 1017 u„ zondags 1417 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 juli expositie van teke ningen en grafiek van Harry Prenen. Dagelijks 1022 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan). Tot 25 juni expositie „Drie eeuwen prentkunst" (keuze uit verzameling D. Harting). Dagelijks 1017 u., zondags 13 17 u. Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland 1 3): Tot 2 juli expositie van schilderijen, tekeningen en plastieken van Josum Wal stra. Dagelijks 917 u.. tevens ma., wo. en vr. 1820 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 9 juni). DINSDAG 13 JUNI City Theater, 20 u.. „Elvis Presleys G. L- blues". WOENSDAG 14 JUNI City Theater, 20 u.: „Elvis Presleys G. I.- blues". Rex Theater, 20 u.: „Lokaas voor een moordenaar". Pieter Vermeulenmuseum, 9.30—12 u. en 14—16.30 u. Be- ik DINSDAG 13 JUNI Kennemer Theater. 19 en 21-15 u. taal of sterf". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mag 'n lift van U?"- ij W. B. Theater, géén voorstelling. WOENSDAG 14 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Be taal of sterf". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mag 'n lift van U?". ik Advertentie Benoemd tot vicaris te Arnhem (voor het werk onder de vrijzinnig hervormden) mej. J. J- Wijle. kand. te Amsterdam. Be noemd tot vicaris te Deventer P. Bijleveld, vicaris te Groningen. Benoemd tot leraar Duits aan de H.B.S te Meppel D. Benter te Zuidbroek, die deze benoeming heeft aanvaard en 1 september het predikambt zal neerleggen. Zoals bij iedere vliegramp, waarvan de oorzaak nog niet vaststaat circuleren er geruchten. Eén ervan, dat door een pers bureau ook de wereld is ingezonden, ver telt dat het landingsgestel van de Electra haperde en dat de captain een buiklanding in het zand wilde uitvoeren. Van de zijde der K.L.M. werd dit gerucht vannacht met de grootste klem tegengesproken. Voor zo ver uit de summiere gegevens blijkt was alles normaal aan boord. Maar toch heeft de „Sirius" met een vleugeltip de lage zandheuvel geraakt. Waarom? Was er op het laatste ogenblik iets mis met het in strumentarium? „Die baan 342-162 is vrij ongunstig," vertelde vierbander M. S. Rap, die wij in Rome spraken, toen hij er met zijn uit Caïro koüiende Electra een tussenlanding maakte. „Er is op die baan geen i.l.s. (instru menten landings systeem), maar wel is hij 's nachts goed verlicht en zijn de nor male bakens goed bruikbaar." Vandaag (dinsdag) om half negen, is de uit Nederland aangekomen commissie, ge splitst in werkgroepen, begonnen met het onderzoek. Het aantal deskundigen is gis termiddag nog vermeerderd met de heer P. J. Foumier, inspecteur van de rijks luchtvaartdienst, die overhaast uit Lissa bon is overgekomen. Het eerste werk zal zijn het zoeken van contact met de Egyp tische autoriteiten die gisteren al een aan vang maakten met het onderzoek. Advertentie zuiver katoenen tricot in vele zonnige kleuren prima wasbaar (kleurecht) fife Speciaal verlaagde j. 1 leeftijd 3 jaar Pnjs --■»■*•■■■■ aas ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a kleine stijging per maat Op de rijksweg Breda-Etten, tussen Et- ten en Hoeven is een vrachtauto met rol len papier tegen een autobus gebotst. Dit ongeluk kostte twee mensen het leven. Een inzittende van de bus werd levensge vaarlijk gewond, twee werden ernstig ge wond en acht liepen verwondingen op aan het gezicht. De lijnbus Breda-Bergen op Zoom met 45 passagiers minderde snelheid om bij een halte te stoppen. Achter de bus reed met vrij hoge snelheid een trekker met oplegger, geladen met zware rollen kran tepapier. De chauffeur, A. H. uit IJmui- den, merkte te laat dat de bus zou stop pen. Hij kon de trekker nog langs de bus krijgen, maar de zware oplegger boorde zich met de rechter voorkant in de linker achterkant van de bus. Drie tweepersoons zitbanken werden uit de grond gerukt en verpulverd. De 17-jarige A. van de Made uit Etten en de 20-jarige mejuffrouw Meesters uit Oudenbosch waren onmiddellijk dood. De 31-jarige mevrouw Fens-Ardon, uit Stand- daarbuiten werd ernstig aan het hoofd ge wond; voorts werd haar been verbrijzeld en liep zij een shock op. Voor haar leven wordt gevreesd. De 26-jarige heer J. Cavalié uit Ouden- bosch werd eveneens ernstig aan het hoofd geWond. Hij moet zijn linkeroog mis sen. De 28-jarige heer F. Mangelaars uit Oudenbosch werd ook zo zwaar aan het gezicht gewond dat hij met beide anderen in het ziekenhuis in Breda werd opgeno men. Van de overige passagiers werden er acht lichter aan het gezich gewond. Twee van hen hadden een gebroken neusbeen Doordat de vrachtauto nog 40 meter is doorgereden, voordat hij in de berm tot stilstand kwam, was de weg bezaaid met glasscherven en stukken uit de bus. In Zwolle is het twaalfjarige meisje R, Bril, toen zij op weg was naar school met haar fiets gevallen op het ogenblik dat een auto haar zou passeren. Zij sloeg met het hoofd tegen een der koplampen van de auto en werd zwaar gewond. Enkele uren later is het meisje overleden. Op de Terborgseweg in Doetinchem Is het achtjarige dochtertje van de familie Van der Woude plotseling de weg over ge stoken en door een auto overreden. Het kind was op slag dood. Het vijfjarig dochtertje uit het mijnwer kersgezin Curvers uit Berg en Terblijt is door een vrachtwagen overreden en op slag gedood. Het gezin telde vier kinderen. In Heerhugowaard is de 20-jarige G. de Jong uit Broek op Langendijk, die op een bromfiets een met een automatisch knip perlicht beveiligde overweg overstak, door een trein aangereden en gedood. In het ziekenhuis in Zeist is de 78-jarige heer E. J. van den Berg overleden. Hij Op spectaculaire wijze zijn vijftien ate liermeisjes in veiligheid gebracht uit een baby- en kinderconfectiefabriek aan de Raamgracht in Amsterdam, waar in het Souterrain brand was ontstaan. Deze overi gens kleine binnenbrand ging met veel rook gepaard, die snel door het trappen huis van het vier etages hoge pand trok, zodat het personeel dat zich op de boven verdiepingen bevond, niet meer via de trap kon ontkomen. De 25-jarige Arthur Ellinger wilde naar boven rennen, doch de dichte rook belette hem dit. Buiten sloeg hij de ruiten van de beletage in. Staande op .het raamkozijn, zich met één hand vastgrijpend aan de sponningspijlen, pakte hij met zijn andere hand de meisjes aan die de bedrijfsleider van de eerste verdieping uit het raam liet zakken en liet ze langs zijn lichaam naar beneden glijden. Twee meisjes raakten door uitstekende glasscherven gewond, één hunner kreeg ee slagaderlijke bloeding aan een pols. Inmiddels was ook een ladder van een glazenwasser tegen gevel gezet, waar langs het merendeel der vijftien meisjes veilig de begane grond bereikte. De direc teur en vijf andere meisjes wisten zich via een noodluik over het dak in veiligheid te brengen. Met enkele stralen had de brandweer het vuur snel bedwongen. Het college van rijksbemiddelaars heeft goedgekeurd, dat met ingang van 2 juli voor het personeel in dagdienst bij de Algemene Kunstzijde Unie n.v.. zo deelt de directie mede. de vijfdaagse werkweek wordt ingevoerd- stak zaterdagavond per fiets het gevaar lijke kruispunt Laan van Beek en Royen- Arnhemse Bovenweg in Zeist over, waar bij hij werd aangereden door een perso nenauto. De bejaarde man werd met een schedelbasisfractuur naar het Zeister zie kenhuis vervoerd. In Frankrijk De 22-jarige L. van Loon is nabij Re- moulin in Frankrijk omgekomen, toen hij met zijn auto kantelde. Zijn zuster, die bij hem in de wagen zat, werd licht gewond. Beiden zijn afkomstig uit Rijswijk. De bestuurder van de auto, de 24-jarige H. Kolderwijn, schijnt ernstig gewond te zijn. Hij en een nog niet geïdentificeerd jong meisje, dat licht gewond werd, zijn overgebracht naar het ziekenhuis in Ni- mes. In Zuid-Afrika De heer H. Slootweg uit Pijnacker, is bij een autobotsing in Zuid-Afrika om het le ven gekomen. Zijn broer A. Slootweg liep ernstige verwondingen op. Beide jongemannen zijn enkele jaren ge leden naar Zuid-Afrika geëmigreerd. Het ongeluk gebeurde bij de plaats Clares- holm. In een half uur tijds is een lijsten- fabriek annex glashandel aan de Paral lelweg in Winterswijk in vlammen op gegaan. Ook de bedrijfsruimte die aan een handelsonderneming was verhuurd, een bedrijf dat klokkasten vervaardigt, is geheel verloren gegaan. Hoe en waar de brand precies is ont staan, is nog niet bekend. Wel staat vast dat het vuur snel en gretig voedsel heeft gevonden in de opgeslagen zeer brandbare grondstoffen. De vrij sterke wind wak kerde het vuur nog aan en joeg het door de drie bedrijfshallen. De Winterswijkse brandweer slaagde er niettemin in een toonzaal en een aangebouwde woning te behouden. De schade wordt voorshands op enkele tonnen geschat. In Venlo Een felle brand heeft een opslagloods van een groenten- en expeditiebedrijf in Venlo volkomen in de as gelegd. De in de loodsen opgeslagen goederen gingen ver loren. Drie bij de loods gestalde vracht auto's liepen eveneens schade op. Een aan de loodsen grenzende Venlose confectiefa briek, welke ernstig door het vuur werd bedreigd, kon door de brandweer worden behouden. Toen de brandweer arriveerde, stond het hele loodsencomplex in lichterlaaie en kon van blussing van de loodsen geen sprake meer zijn. Zij brandden totaal uit, De plannen tot stichting van een congresgebouw in Den Haag beginnen thans, als de hierbij betrokken vertegenwoordigende lichamen het parlement en de gemeente raad de daarvoor benodigde goedkeuring verlenen en als de situatie op de lokale bouwmarkt dat zal toelaten, het stadium van verwezenlijking te naderen. De staats secretaris van Economische Zaken en de minister van Financiën hebben namelijk aan de Staten-Generaal machtiging gevraagd om namens de staat financiële medewerking te verlenen aan de oprichting en de exploitatie van een dergelijk gebouw van inter nationale allure. Een daartoe strekkend wetsontwerp is thans bjj de Tweede Kamer ingediend. Met de bouw en de inrichting van het congresgebouw zal een bedrag van veertig miljoen gulden zijn gemoeid. Het eigenlij ke gebouw zal circa 27 miljoen gulden kos ten, de installaties ongeveer zes miljoen en voor meubilair en stoffering zal rond vier miljoen gulden nodig zijn. De aanloop kosten zullen, tezamen met het voor de exploitatie van het gebouw benodigde be drijfskapitaal, circa drie miljoen gulden vergen. Het terrein zal door de gemeente op erfpachtbasis ter beschikking worden gesteld. Bedrijfsleven De eigendom van het complex zal worden ingebracht in een Nederlandse naamloze vennootschap, de N.V. Nederlands Congres gebouw, die te Den Haag gevestigd zal wor den. Het aandelenkapitaal van deze N.V. zal worden gesteld op tien miljoen gul den. In het aandelen-kapitaal zal worden deelgenomen door het bedrijfsleven. Deze medewerking achten de ondertekenaars van het wetsontwerp van groot belang en zij vertrouwen, dat deze daadwerkelijke be langstelling van particuliere zijde voor het congresgebouw zich zal uiten in een participatie in het aandelen-kapitaal van de geprojecteerde N.V. van rond vier mil joen gulden. Voor het bijeenbrengen van het resterende aandelenkapitaal wordt ge dacht aan een deelneming van het rijk, groot vijf miljoen gulden en aangeno men dat de deelneming van het bedrijfs leven het genoemde bedrag zal verstrek ken een participatie van de gemeente 's Gravenhage, groot een miljoen gulden. Het is voorts de bedoeling in de verdere middelenbehoefte te voorzien door het aan trekken van een lening, groot dertig mil joen gulden. De lening zal voor een tijd van omstreeks veertig jaar worden aan gegaan. De betrokken bewindsslieden beseffen zeer wel, dat de verwezenlijking van dit project financiële offers voor staat en ge meente met zich brengt. Zij realiseren zich ten volle, dat uit hoofde van een geprojec teerde garantieverlening gedurende de loop tijd van de lening vrijwel jaarlijks een be roep op 's rijks middelen zal worden ge daan. Niettemin zijn zij van oordeel, dat zulks aanvaardbaar mag worden geacht, gezien de grote nationale belangen, die met de vestiging van dit congresgebouw worden gediend. Ons land staat namelijk, wat congresruimte betreft, ver ten ach ter bij andere Europese landen. In het congresgebouw zullen de modern ste technische voorzieningen worden aan gebracht. Het zal in hoofdzaak bevatten een grote congreszaal voor maximaal twee duizend personen, twee kleinere zalen met respectievelijk ongeveer vijfhonderd en vierhonderd zitplaatsen en een aantal ver gaderzalen van verschillende grootte met in totèal ruim zeshonderd plaatsen. Voorts komen er de nodige delegatiekamers en werkkamers, ruimten voor pers, radio, televisie en administratie, een café, een restaurant, winkelruimte en een souter rain. De 24-jarige uit Suriname afkomstige loswerkman R. J. heeft in de afgelopen nacht zijn 27-jarige vriendin K. van O. na een felle woordenwisseling uit het raam van de derde etage van een logement aan het Kattenburgerplein gegooid, waarna hij haar is nagesprongen. De vrouw werd zwaar gewond, de man was op slag dood. De Surinamer leefde al enige tijd sa men met de vrouw, die in de buurt be kend staat als prostituée. Het tweetal had vaak ruzie. Toen het tweetal vannacht om streeks half twee dronken thuis kwam ont stond een felle woordenwisseling. De loge menthouder zag vervolgens de vrouw voor bij zijn raam vallen. Zij raakte nog een bloembak in de vensterbank van de loge menthouder. Hierdoor werd de val van 12 meter waarschijnlijk gebroken. Vrij wel onmiddellijk sprong de Surinamer zijn vriendin na. Hij smakte op straat en was vrijwel onmiddellijk dood. Omtrent het motief van de handelwijze van de Surinamer heeft de politie nog geen zekerheid. Vermoed wordt dat de man, die behoorlijk dronken was, zijn vriendin voor het raam heeft zien staan en haar zonder meer naar buiten heeft geduwd. Dat de vrouw nog heeft gepoogd zich te redden, blijkt uit de kapotte bo- venruiten die zij heeft vastgegrepen. De toestand van de vrouw, die in het Wilhelminiagasthuis is opgenomen, was vanochtend nog zorgwekkend. Friendship. De eerste van een serie van zes Fokker Friendships, die de Japanse luchtvaartmaatschappij All Nippon Air ways bij de Fokker fabrieken heeft besteld, is van Schiphol naar Tokio vertrokken. De reis zal acht dagen duren. Behalve twee Japanse piloten bevindt zich tevens de heer P. M. L. Brey. invlieger van de Fokker aan boord. Niets nieuws. Prof. dr. C. H. van Os, hoogleraar in de wiskunde aan de Tech nische Hogeschool te Delft, die wegens het bereiken van de leeftijdsgrens de hoge school gaat verlaten, heeft onder grote belangstelling zijn afscheidscollege gege ven. De titel van dit college was dezelfde als die van de les waarmede hij 42 jaar geleden het ambt van hoogleraar aan vaardde: „Er is niets nieuws onder de zon". Na het afscheidscollege is de scheidende hoogleraar gehuldigd- Namens het college van curatoren voerde ir. F. C. Wijffels het woord. Hij schetste de grote verdiensten van prof. Van Os voor de hogeschool en deelde mede. dat de Koningin prof. Van Os heeft benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Meisje terecht. Het achttienjarig meisje W. M. van Dijk uit Enschede, dat donderdagmorgen de ouderlijke woning had verlaten en sedertdien spoorloos ver dwenen was. is terecht. Het meisje bleek zich bij familie in Rijswijk te bevinden. De ouders hebben hun dochter opgehaald. Bij een ruzie tussen twee bezoekers van een café in Enschede heeft de een, de 40- jarige J.V., de ander, de 43-jarige A. B„ een groot deel van het rechter oor afge beten. Terwijl V. aan het biljarten was, plaag den enkele bezoekers, onder wie B. hem. V. werd zo boos dat hij B. vastgreep. B. sloeg daarop de rand van een bierglas af en drukte dit glas met de beschadigde rand in V's wang. V. zette daarop zijn tan den in het oor van B., waarvan het groot ste deel werd afgebeten. Beide mannen zijn in het ziekenhuis opgenomen. Advertentie Pas op voor de zon Deze raad klinkt vreemd. Maar Opticien WEBER beoogt er uw belang mee. Zonder een verantwoorde zonnebril zijn uw ogen onbeschermd. Er komen meer ZON-dagen. Kies uw zonnebril bij WEBER dat's een veilige kijk op de zomer. Grote Houtbrug 166 bii de Houtbrug lilltu liuKI'1,111.loUlilliDllililllUUillllIllllllilUlilllllll Het K.N.M.I. deelt mede: Een depres sie, die gisteren Zuidwest-Engeland nader de trok snel verder in oostelijke richting en passeerde vanmorgen vroeg het zuiden van Nederland. De storing ging vergezeld van een omvangrijk regengebied, in Bra bant en Limburg viel de afgelopen nacht 20 tot 30 mm. Achter de depressie om stroomt met noordelijke winden een nieu we hoeveelheid koele lucht naar ons land. In de aangevoerde lucht zullen morgen hier en daar enkele buien voorkomen maar ook opklaringen. Maximum-temper» turen w binnen- en buitenland. A Neerslag: laatste M uur. S IB Den Helder regen no 14 2 Ypenburg regen nno 16 9 Vlissingen regenbui n 16 25 Selde geheel bew o 15 2 De Bilt regen nno 16 12 Twente regen o 15 7 Eindhoven regen wzw 17 28 Zd-Limburg regen w 17 11 Helsinki licht bew. zzo 25 0 Stockholm geheel bew ozo 29 0 Oslo geheel bew o 21 0 Kopenhagen half bew. zw 18 0.3 Aberdeen zwaar bew n 13 0 Londen geheel bew. n 16 19 \msterdam regen nno 16 6 Brussel regen z 17 20 Luxemburg regen zw 16 12 Parijs regen w 17 4 Bordeaux motregen wzw 21 0.3 Grenoble zwaar bew. windst. 22 0 Nice half bew. n 21 0 Berlijn zwaar bew. z 18 5 Frankfort regen z 19 16 München zwaar bew. zzo 18 0 Zurich regen z 18 2 Genève regenbui wzw 20 0.1 Locarno geheel bew windst. 25 3 Wenen zwaar bew windst. 22 0 Innsbruck zwaar bew. w 22 0 Athene onbewolkt windst. 28 Rome onbewolkt windst. 26 0 Ajaccio half bew. no 26 0 Lissabon zwaar bew. nnw 23 0 Woensdag 14 juni Zon op 4.20 uur, onder 21.01 uur. Maan op 5.43 uur, onder 21.46 uur. Maanstanden 13 juni 6.17 uur nieuwe maan. 21 juni 10.02 uur eerste kwartier. 28 juni 13.38 uur volle maan. Hoog en laag water in IJtnuiden Dinsdag 13 juni Hoog water 3.43 uur en 16.09 uur. Laag water 11.45-uur. Woensdag 14 juni Hoog water 4.21 uur en 16.48 uur. Laag water 0.06 uur en 12.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort u 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2