Wierstra, De Graaf en Post prolongeerden hun baantitels Renners van ploegleider Post namen beslissende voorsprong Nederlands negental ook in de vierde wedstrijd kansloos CABALLERO U ««-• -« Stakenburg verrassend derde bij stayers OLYMPIA'S TOER Zaterdag begint de intertotocompetitie Hair os II en Jour de Java naar Duitsland Twee driehonkslagen van Teun de Groot Wim van Est weer eens gehuldigd Zes Nederlandse dravers in Grote Prijs der Lage Landen Eerste testmatch eindigde in draw Wereldconferentie van gemeentebesturen Johanniter-Orde in Niederweisel bijeen Marechaussee beeft één vrije dag per 10 dagen 15 Sniider in oranjetrui om Mik snijder naar voren te brengen en J I ging dus onderhandelen met zijn voorma- OLYMPIA'S TOUR AMERIKAANSE AMATEURS SUPERIEUR Kantoorbediende KEES PIERS rijdt in de Caballero-ploeg van Gerard Peters de sigaret die anders is dan andere! Nederlandse afvaardiging van 34 man in Washington Prins Bernhard wijst op noodzaak van samengaan Martin Wierstra prolongeerde dins- I zijn sprinttitel bij de amateurs door zijn t i i»»i I tpEfpnstander Mggs Gerritsen in twee ritten dagavond op gemakkelijke wlFe zijn overtuigend te verslaan. De Graaf verras- stayerstitel bij de professionals. De Am- tg Gerritsen volkomen in de eerste rit door sterdammer die als eerste startte, had tot een demarrage op ruim 300 meter voor de 25 ronden voor de finish slechts enige finish. Gerritsen trachtte nog wel terug te .li, a I komen maar kon de Rotterdammer met concurrentie te duchten van Ane S bedreigen. Houwehngen. Maar m de slottase ging In de tweede rit spurtte De Graaf uit ook deze door de knieën. Wierstra, die eerste positie weg bij de 200 meter lijn. De zeer gemakkelijk draaide, had tevoren reactie van Gerritsen kwam opnieuw te ..i ii laat en met een voorsprong van bijna een met weinig moeite de aanvallen van an halvg ]engte ging De Graaf over de streep. Houwelingen afgeslagen. Het werd snel T i AohfArvnlcinff. Achtervolging. De derde renner, die zijn kampioen- I schap op succesvolle verdedigde was Peter Post. De Amstelvener, die als ploegleider roen cie coureur uu onu mucuiu.u meerijdt in Olympia's Toer, was speciaal 138 van de 200 ronden de strijd staakte uit Leeuwarden gekomen om zijn kansen ii.:.' ni ...if .nnrl.n I |0 verdedigen in de finale tegen Daan de Groot. Aanvankelijk had Post enige moei te om zijn tegenstander voor te blijven, maar in de laatste drie ronden maakte hij duidelijk dat hij met De Groot kon doen wat hij wilde. In een hoog tempo liep Post uit en aan de finish bedroeg het ver schil precies acht seconden. De strijd om de derde en vierde plaats duidelijk, dat buiten dit tweetal niemand voor de titel in aanmerking kwam. Ook Wim van Est, de winnaar van Bordeaux- Parijs, speelde geen rol van betekenis. Toen de coureur uit Sint Willebrord na 138 van de 200 ronden de strijd staakte wegens kramp had hij al vijf ronden achterstand opgelopen. Wielrennen De laatste 20 ronden waren dan ook slechts interessant voor de bezetting van de derde plaats, die evenals de eerste twee recht zou geven op deelneming aan de wereldkampioenschappen. Nadat Koch door een knap herstel van Stakenburg, die na ongeveer 40 ronden van fiets had moe ten wisselen, naar de vierde en later naar de vijfde plaats was gedrongen, volgde kort voor het einde een felle aanval van Wout Wagtmans op de positie van Stakenburg. Het leek erop of Wagtmans op de val- Van Est in de wedstrijd achter grote motoren om het kampioenschap van Nederland. Boven in de baan Wout Wagtmans. tussen Plantaz en Sythoff had een weinig interessant verloop. Plantaz was veruit su perieur en liep geregeld uit en zegevierde tenslotte met grote voorsprong. van deze twee zwarte rijders broodnodig Peter Post heeft op de voorlaatste dag van Olympia's toer toegeslagen. Zijn kop man Mik Snijder veroverde in de etappe I van Zutphen naar Leeuwarden de oranje trui en heeft nu de leiding met een voor sprong van 2.40 op ploeggenoot Henk Nij dam. Tesamen zorgden deze renners er lige koppelgenoot. Zij kwamen tot een akkoord. De verbaasde volgerskaravaan zag hoe Post even later naar de kopgroep reed, iets tegen Dokter zei en nog even later hoe Dokter zich liet terugvallen. Dat was de basis geweest waarop Schulte had willen onderhandelen. „Als we beiden met UiLIII. icaamtii tuigux," I - voor dat de witblauwe formatie van Peter twee man in de kop zitten, zal ik De Jongh Post ook de eerste plaats in het algemeen en Rutte mee laten vechten", aldus Schul- ploegenkiassement met een winst van 8 te, die er heimelijk op hoopte, dat zijn minuten op de zwarte rijders van Schulte sterke rijders zich tenminste zouden kun- vast in panden kreeg. De grote verliezers nen handhaven, op de vijfde dag waren dan ook de renners (ploeg René Janssens, België) 22.01.40; 5 Rutte (ploeg Schulte) 22.01.50; 6. Steen voorden (ploeg Peters) 22.04.10; 7. Becker (ploeg Sj. Janssen) 22.04.20; 8. De Jongh (ploeg Schulte) 22.04.28; 9. Verstraete (ploeg Sj. Janssen) 22.04.36; 10. Groeneweg (ploeg Vooren) 22.05.06. Het ploegenklassement van de vijfde etappe luidt: 1. Ploeg Vooren 15.28.23; 2. Ploeg Post 15.31.19; 3. Ploeg René Janssens (België) 15.35.24. Het algemene ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Ploeg Post 64.38.36; 2. Ploeg Schulte 64.46.46; 3. Ploeg Sjefke Janssen 64.47.21; 4. Ploeg René Janssens (België) 64.54.19; 5. Ploeg Peters 64.54.56. Het puntenklassement luidt na de vijfde rit! 1. Becker (ploeg Sj. Janssen) 51 pnt.; 2. Snijder (ploeg Post) 54 pnt.; 3. Sebregts (ploeg Van Heusden) 56 pnt. Jongejan (ploeg Van Heusden) is dins dag op doktersadvies niet gestart. De renners Duckers, Harings en Van Pelt (allen ploeg Lambrichs), Tubbe (ploeg Sjefke Janssen) en Van Smirren (ploeg Ladenius) staakten de strijd. De vijfde etappe van Olympia's toer werd dinsdag gewonnen door Lute die wij hier rechts op de foto zien, samen met de nieuwe drager van de oranjetrui, Snijder (midden) en Nij- dam, die tweede in het klassement werd. Voetbal Zaterdag en zondag wordt een begin ge maakt met de eerste intertotocompetitie, een internationaal voetbalkampioenschap voor clubs, ontworpen naar het plan van de Zwitser Karl Rappan. De 32 clubs uit 8 landen (Nederland, Zwitserland, Zweden, Oostenrijk, West-Duitsland, Oost-Duitsland Tsjechoslowakije en Polen) zijn ingedeeld in 8 afdelingen van 4 elftallen, die in deze eerste fase een gehele competitie dus per club 6 wedstrijden spelen. Bij een gelijk aantal punten zal het doelgemiddel- de beslissen. Indien ook dit gelijk is be slist het lot. De 8 winnaars gaan over naar het eind- toernooi, waarin volgens het cup-systeem in kwart finales, halve finales en finale verder wordt gespeeld. In dit eindtoernooi wordt bij een gelijkspel een verlenging van twee maal 15 minuten gespeeld. Wan neer er dan nog geen winnaar is, beslist het lot. Dit gebeurt dan op het veld in het bijzijn van de aanvoerders. De speeldata voor de zes voorronden zijn: 18 juni, 25 juni, 2 juli, 9 juli, 16 juli en 23 juli. Enkele wedstrijden zullen echter op de aan deze zondagen vooraf gaande zaterdagen worden gespeeld. De wedstrijden in het eindtoernooi kunnen ge speeld worden tot mei 1962. Bij niet opkomen in de voorronden wint de tegenpartij met 3-0. Voor rust mag een geblesseerde speler worden vervangen, ge blesseerde doelverdedigers de gehele wed strijd. De wedstrijden worden geleid door neutrale scheidsrechters. Protesten zijn niet mogelijk. Wanneer een speler uit het veld wordt gezonden, zal hij tenminste de eerstvolgende wedstrijd niet mee mogen spelen. Er zal geen toestemming voor t.v- uitzendingen worden gegeven. Uitzonderin gen zijn mogelijk, wanneer alle bonden toestemming verlenen. Het programma voor zaterdag 17 juni en zondag 18 juni ziet er als volgt uit: afd. 1: Vorwaerts BerlijnWiener AC Odra OpoleSlovan Bratislava, afd. 2: Grazer AK—Motor Jena, Banik Ostrava—Osna- brück. afd. 3: Wiener SportclubDynamo Berlijn, Spartak Hradec KralovaGornik Zabrza, afd. 4: Lokomotive LeipzigVien na, Kickers Offenbach—Tatran-Preso afd. 5: FeijenoordChaux de Fonds, Schalke '04—Göteborg, afd. 6: FC Ziirich— Malmö FF, PirmasensAjax, afd. 7: FC Grenchen—VVV, Oergryte Göteborg—Bo- russia Neunkirchen, afd. 8: FC Bazel Sparta, Tasmania BerlijnElfsborg Boras. Zondagmiddag zullen de Franse in Ne derlands bezit zijnde hengsten Hairos II en Jour de Java deelnemen aan de Grote Prijs van Recklinghausen, een internationale draverij over 2100 meter. De prijzen bedra gen in totaal 36.000 DM waarvan er 20 000 zijn bestemd voor de winnaar. Willem H. Geersen zal Hairos II rijden en zijn eerste assistent Martin Vergay, Jour de Java. aijuajzaapy uit de ploeg van Gerrit Schulte, die ook met twee man in de beslissende slag had gezeten. Maar zowel Rutte als De Jongh Hij kwam echter bedrogen uit. De voor sprong van de koplopers groeide tot 3 V2 minuut in Drachten (142 km.), zodat Mik Snijder, die het best geklasseerd stond teerden tenslotte .„«.reden en verloren teen symbolisch .1 J» Ie oran]<g De Amsterdammer Wierstra heeft zijn proftitel bij de stayers dinsdagavond in het Olympisch Stadion te Amster dam geprolongeerd. We zien hem hier (l.) met zijn gangmaker van Ingelhem tijdens de huldiging. reep in zijn poging zou slagen. Hij kwam in de voorlaatste bocht boven de Amster dammer, maar werd door een ongeoorloof de manoeuvre van diens gangmaker ge dwongen in de laatste bocht onderlangs te gaan. Daarbij werd Wagtmans opnieuw gehinderd, waardoor Stakenburg op het nippertje de derde plaats kon behouden. Wierstra had intussen alle hoop van Van Houwelingen de bodem ingeslagen door de Sassenheimer, die in de slotfase een paar maal het contact met de rol verloor, nog op een ronde te zetten. 1. en kampioen van Nederland: Martin Wierstra (gangmaker Van Ingelghem) 100 vele minuten, de truidrager Piet Steen voorden, die met het peloton een achter stand van ruim 8 minuten op etappewin naar Cees Lute boekte, viel terug naar de zesde plaats met een achterstand van bij na zes minuten op Mik Snijder. Het ziet er naar uit dat Peter Post zijn mannen in triomf naar Amsterdam zal kunnen brengen. Hem wacht nog een punt, de afsluitdijk, die in bijna elke wie lerwedstrijd voor een grote scheiding zorgt. Maar een triomf van Peter Post zou verdiend zijn. Want de Amsterdammer gaf in de rit naar de Friese hoofdstad een staaltje ploegleiderschap weg, waardoor hij die successen verdient. Toen na 100 km., even voorbij de leger plaats Steenwijkerwold, Dokter, Dullemans en de Belg Van der Weyer het brugge- hoofd sloegen voor de grote slag en achter eenvolgens Lute, De Jongh, de Belg Heu velmans, De Waard, Boom, Snijder, Nij dam, Piers, Groeneweg en Rutte zich bij de vluchters voegden, was Post met drie Wierstra (gangmaker Van Ingelghem) 100 man het sterkst vertegenwoordigd, km in 1 uur 17 min. 17.4 sec. op 1 ronde: 2. Van Houwelingen (Wiersma); op 3 ron- Dat was helemaal niet naar de zin van den: 3. Stakenborg (De Graaf); 4. Wagt- Gerrjt schulte, die zijn eerste plaats in de strijd staken. Rutte en De Jongh opdracht gaf om geen Sprint kop te doen. Maar Peter Post had de hulp De Rotterdammer Ad de Graaf behield Ook de vierde wedstrijd in de reeks van zeven tussen de Grand Rapids Sullivans, de Amerikaanse amateur kampioenen honk bal, en het Nederlandse negental, Is in een duidelijke nederlaag voor de ploeg van Ron Fraser geëindigd. De Sullivans wonnen de ontmoeting, die in Wichita in de staat Kansas werd gespeeld, met 174. Voor de vierde maal dus waren de vier voudige Europese kampioenen kansloos tegen de formidabele werp- en slagtech niek van de Amerikaanse amateurs. Nadat de Antilliaan Echobardo in de eerste in nings had geworpen werd Zijlstra op de plaat ingezet. De werper van Schoten kreeg Honkbal geen vat op de Amerikaanse slagformatie. In de derde innings werden 8 runs tegen hem gescoord, waarvan een home-run van manager-rechtsvelder Bob Sullivan met één man op de honken, en in de vierde in nings 6 runs met home runs van werper Al Ware met twee spelers op de honken en midvelder Herman Green met een man op de honken. Na deze vierde innings was de score al 17i en de Nederlandse ploeg stond dus voor een hopeloze taak. Werper Nico Brands, die toen op de plaat kwam met Kersout als vanger, boekte ver volgens in de resterende innings het succes door de Amerikaanse aanval zodanig te be dwingen, dat slechts drie honkslagen en geen enkele run het resultaat waren. Ware was de sterkste hitter in de ploeg van Grand Rapids Hii kreeg zeven honk slagen achter zijn naam. Da*arbij waren vier driehonkslagen en twee twcehonksla Maar het was nog niet genoeg. De samen werking in de kopgroep was uitstekend en de voorsprong werd al maar groter, zo groot als nog geen vluchter in deze succes volle Olympia's Toer had bereikt. Werd Henk Nijdam misschien geïnspi reerd, toen hij 15 km. voor Leeuwarden het plaatsje Óudkerk binnenreed? Zoals men weet is Jaap Oudkerk zijn tegenstan- Kuiiiicn der in de finale om het achtervolgings- Tvmeitiik kampioenschap, dat over een week uitge- moeinjK vochten zal wor(jen. De Groninger.demar reerde met zo'n geweld, dat slechts Groe neweg, Snijder en Lute hem konden vol gen. Dit viertal ontwikkelde een hoog tem po, zo hoog, dat de anderen na enkele op niets uitlopende pogingen om de vluchters te achterhalen, zich moedeloos overgaven. Ook Rutte en De Jongh. Gerrit Schulte zag verbeten toe hoe zijn troeven door de renners van Peter Post werden wegge vaagd. Niets bleef Schulte bespaard. Want het tweetal kon zich ook niet meer hand haven toen Boom, Piers, de uitstekend rij dende Heuvelmans en De Waard zich los rukten. Dit viertal kwam ruim een minuut na Lute, die gemakkelijk de spurt van de koplopers had gewonnen, op het Zaailand in Leeuwarden aan. Rutte eindigde in het gezelschap van De Weyer op meer dan drie minuten. De Jongh raakte in die laat ste 15 km. zelfs nog 5 Vt minuut achter. De triomf van Peter Post en zijn mannen was volledig. De uitslag van de vijfde etappe (198 km) luidt: 1. C. Lute (ploeg Sj. Janssen) 5.07.48 (met bonificatie) 5.06.48; 2. Groeneweg (ploeg Vooren) 5.07.49 (met bonificatie) 5.07.19; 3. Snijder (ploeg Post) 5.07.50 (met bonifi catie) 5.07.35; 4. Nijdam (ploeg Post) 5.07.51; 5. Bom (ploeg Vooren) 5.08.56; 6. Piers (ploeg Peters) z.t.; 7. Heuvelmans (België ploeg Janssens) z.t.; 8. De Waard (ploeg Lambrichs) z.t.; 9. Van de Weyer (België, ploeg Janssens) 5.10.50. Het algemeen klassement luidt na vijf ritten: 1. Snijder (ploeg Post) 21.58.11; 2. Nijdam (ploeg Post) 22.00.51; 3. De Waard (ploeg Lambrichs) 22.01.21; 4. Heuvelmans Teun de Groot gen. In de Nederlandse slagploeg zorgde linksvelder Teun de Groot (Schoten) voor twee driehonkslagen. Tweede honkman Henk Keulemans sloeg een driehonkslag en een tweehonkslag. De cijfers waren: Nederland 1 00020001 4 Sullivans 12860000 171 Nederland 7 honkslagen, 4 veldfouten. Sullivans 15 honkslagen, 1 veldfout. I Tijdens de wedstrijden om de Nederland se baantitels, dinsdagavond in het Olym pisch stadion te Amsterdam, is Wim van Est nogmaals gehuldigd voor zijn overwin ning in de wedstrijd Bordeaux-Parijs van dit jaar. Van Est werd evenals Martin Wierstra en Norbert Koch deze werden nogal laat in het zonnetje gezet voor hun prestaties tijdens de wereldkampioen schappen van vorig jaar toegesproken door dr. Van Dijk van de KNWU. De heer Van Dijk besloot zijn toespraak met de wens dat de coureur uit St. Wille brord deel zou nemen aan de Tour de France van dit jaar „hetgeen ongetwij feld de eenheid en samenwerking in de ploeg ten goede zal komen." Wierstra en Koch, ontvingen daarna uit handen van de heer Van Dijk de medailles van de KNWU voor hun prestaties in Leipzig. De medaille voor de amateursta yer Henk Buis, die bij de wereldkampioen schappen van het vorig jaar als tweede eindigde werd bij diens afwezigheid in ontvangst genomen door zijn gangmaker De Graaf. Sport in het kort VOETBAL. De bekerfinale tussen Ajax en NAC, die hedenavond op het ADO-terrein in Den Haag wordt gespeeld, zal worden geleid door scheidsrechter Leo Horn (Bentveld). Grensrechters zijn C. J van der Berg en G. van Oostrom. Paardesport Voor de achtste Grote Prijs der Lage Landen, die op zondag 25 juni op de ren baan Duindigt wordt gehouden, zijn niet minder dan 33 dravers, afkomstig uit zeven landen, ingeschreven. Hieronder bevinden zich de Franse draver La Coulonces, die het vorige jaar derde werd, de Zweedste ster Adept en de 4-jarige hengst Quick Song, die in 1960 voor het enorme bedrag van 150.000 dollar (500.000 gulden) naar Italië werd verkocht. De Nederlandse stallen schreven in totaal slechts zes paarden in, waarbij natuurlijk de wereld- en Europese kampioen Hairos II, die twee keer achtereen de Grote Prijs der Lage Landen, waarvan de totale dote ring f 35.000 bedraagt, heeft gewonnen. De andere Nederlandse vertegenwoordigers zijn Vrijdag, die door zijn overwinning in de Belgische Grand Prix d'Hiver ongetwij feld tot één der favorieten zal worden ge maakt, Karanos, Typhoon, Quicksilver S en Jour de Java. De afstand van de draverij bedraagt 2600 meter. Van de Nederlandse of in Nederlands bezit zijnde paarden start Hairos II op het maximum van 2660 meter, Jour de Java en Quicksilver S op 2620 me ter en de overigen (Vrijdag, Typhoon en Karanos) op 2600 meter. De buitenlandse inschrijvingen zijn. Duitsland: 2600 meter Lek en Ibara S., 2620 m Alfa Romeo en Robby. Frankrijk: 2600 m Mahan en Joyau II, 2620 m Laiphera, Lafayette V, Jobard II, Mario en Nystag; 2660 m La Coulonces. Italië: 2600 m Ma Pile, Negrier en Astor; 2620 m Newstar en Lavandiere III; 2660 m Quick song. Oostenrijk: 2600 m Ker Williams. Zweden: 2600 m Lucifer III, Kavaljer Fortuna en Rangoon; 2620 m Directiv, Ja neiro en Lady Rollo; 2640 m Adept. Noorwegen: 2620 m Joli de Gouvix. Cricket Engeland is dinsdag op de vijfde en laat ste dag van de eerste testma:tch tegen Australië, die in Birmingham werd ge speeld aan een nederlaag ontsnapt door het goede spel van Ted Dexter en Raman Sub- ba Row. De wedstrijd eindigde in draw. Engeland scoorde in de eerste innings 195 runs en in de tweede innings kwamen de Engelsen op 401 runs voor het verlies van vier wickets. Australië scoorde in de eerste in nings 516 runs voor 9. Engeland had dinsdag 215 runs nodig om een inningsnederlaag te ontgaan. De pitch had de regen van maandag, toen de wed strijd werd gestaakt, goed doorstaan en de Engelse batslieden trokken daar dinsdag tenvolle profijt van. Subba Row stond vier uur aan bat en scoorde 112 runs. Dexter, die na de lunch ging batten scoorde ook een century, hij voegde 180 runs aan de Engelse score toe en had daarvoor 5 uur en 45 minuten nodig Dexters score was de hoogste, welke door een Engelse batsman in een wedstrijd te gen Australië werd bereikt sinds 1948, toen Dennis Compton te Nottingham het record op 184 bracht. De score was: Engeland, tweede innings: Pullar c. Grout b. Misson 28 Subba Row b. Misson 112 Cowdry b. Mackay14 Dexter st. Grout b- Simpson180 Barrington not out48 Smith nót out 1 extra's18 Van onze correspondent) WASHINGTON Donderdag begint in Washington de Wereldconferentie van ge meentebesturen, niet minder dan vieren dertig Nederlanders, sommigen vergezeld van hun echtgenotes, zijn hiervoor naar de Amerikaanse hoofdstad gekomen. Aan burgemeester Van Walsum van Rotterdam valt de eer te beurt, tezamen met Wagner, burgemeester van New York, de inleiden de redevoering te houden tijdens de ope ningszitting. Beide burgemeesters zullen spreken over de principes van het plaatse lijk bestuur. Ook de burgemeesters van Scheemda, Nijmegen, Bergen op Zoom, Geleen, Haarlem, Meppel, Arnhem, Delden Gorinchem, Nootdorp, Helmond en Koude kerk zullen aan deze internationale confe rentie deelnemen. De bijeenkomsten du ren tot 21 juni. Daarna gaat het gezel schap nog de steden Baltimore, Philadel phia en New York bezoeken. De conferen tie stelt zich ten doel de recente stromin gen bij de ontwikkelingen in gemeente- lijk bestuur te bespreken. NIEDERWEISEL (West-Duitsland) (DPA) Nationale vertegenwoordigers van de protestantse Johanniter-Orde zijn dinsdag in Niederweisel, nabij Bad Nau- heim in West-Duitsland, bijeen geweest voor de feestelijke ondertekening van een schriftelijke belofte tot wederzijdse hulp en bevordering van de doeleinden der or de. De bijeenkomst werd onder meer bij gewoond door Prins Bernhard, als hoofd der Orde in Nederland. Prins Wilhelm Karl von Preussen, mees ter van de Johanniter-Orde, vertegenwoor digde, tezamen met Orderidders uit West- Duitsland, Zwitserland, Finland, Hongarije en Frankrijk 2500 ridders. De orde heeft in Europa meer dan drieduizend rid ders. De in 1070 te Jeruzalem gestichte Orde I de oudste van de drie geestelijke Orden wijdt zich vooral aan maatschappelijk en liefdadig werk. Zij heeft in West-Duitsland zestien ziekenhuizen, met eigen verple gend personeel. In Groot-Brittannië stel len de Orde-ridders zich vooral in dienst van het Rode Kruis. Prins Bernhard verklaarde tegenover journalisten dat de samenwerking van de takken der Orde in verschillende Europe se landen, waartoe op de bijeenkomst te Niederweisel is besloten, in het huidige Europa volstrekt noodzakelijk is. Hij zei dat hem zeer had getroffen dat vertegenwoordigers van verschillende pro testantse gezindten gemeenschappelijk het avondmaal, dat werd aangeboden voor het altaar van de oude Commandeurskerk in Niederweisel, hadden gebruikt. Honderden inwoners van Niederweisel sloegen 't betreden van de Commandeurs- kerk door de ridders, in hun zwarte Or demantels met witte borstkruisen, gade. Daarna kwamen de in het zwart, met wit te kappen, geklede Ordezusters. Totaal. Frank Misson: 2 wickets voor 82 runs. Ron Simpson: 1 voor 87. Mackay: 1 voor 87. In Apeldoorn heeft de Koninklijke Mare chaussee Vereniging haar algemene ver gadering gehouden. De voorzitter, adju dant-onderofficier F. H. J. Schoenmakers, verklaarde in zijn openingswoord dat de vrije tijd van het personeel der marechaus see, veel ongunstiger geregeld is dan die van de overige militaire ambtenaren. Zij kan zonder meer pover worden genoemd. Hij zei dat de vereniging heeft gevraagd zo spoedig mogelijk de regeling één vrije dag per tien dagen te veranderen in een vrije dag per week. Het hoofdbestuur van de vereniging is van mening, zo zei de heer Schoenmakers, dat het personeel evenals ieder ander moet delen in de vijfdaagse werkweek. Het hoofdbestuur vraagt zich verder af of het niet redelijk is dat een maximum aantal werkuren per week wordt vastgesteld. De vereniging, waarin 96 percent van de leden van de marechaussee is georgani seerd, streeft naar een herziening van de salarissen, vooral voor de lagere en lage rangen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15