Stoomtrawlers Perée Hospitaalkerkschip „De Hoop" heeft eerste haringreis 1961 volbracht Terl en Witte ka ro kken m Aangevoerde visserijprodukten stijgen in waarde en aantal Oud-hoofddirecteur Van Gelder Zonen de heer N, F. Allan overleden COMMENTAAR BESTUUR VAN STORMVOGELS VOOR AUTORIJLES Havenberichten Amsterdamse meubel maker krijgt vier jaar TRENC0 FABL0 EL-MI0R KENM0RE Gasgeysers en Gasfornuizen KOELKASTEN de^il der WOENSDAG 14 JUNI 1961 4 iihitium Zondag 18 juni VADERDAG! luist het shirt dat u zoekt vindt u bij Verkiezingen Van Gelder OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Chr. mannenkoor „IJmuiden" naar concours in Leiden Vormingsinstituut vierde tienjarig bestaan Eén van de grote mode-artikelen van dit seizoen. WD HEBBEN ZE! hoek Lange Nieuwstraat/Plein 1945 Telefoon 7541 Speciaalzaak Dames- en Kinderconfectie - A. J. v. LENT's AUTOMOBIELBEDRIJVEN WEEKABONNEMENTEN -s „h l '/5 De eerste stoomtrawlerrederij in IJmui den, de N.V. Stoomvisscherij Maatschap pij Mercurius had aan het begin van deze eeuw, toen de heer I. S. Groen directeur was, vier stoomschepen in de vaart: de Betsy IJm.75 Dubbelman IJm.17, Bernard IJM.32 en Eveline IJM.15. Deze vier stoom trawlers, waarvan er één een ingebouwd voorroer had en dus ook geschikt was voor de uitoefening van de haringdrijfnetvis serij, waren alle in ons land gebouwd. In 1904 kwamen er twee nieuwe schepen bij. welke gebouwd waren bij M. v. d. Kuyl, spheepsbouwmeester te Slikkerveer Zij kre gen de namen Silvain IJM.102 en Donald IJM.103. Eerstgenoemd schip werd uitgehaald door schi;per Pieter Prins en het andere door Engel Koper. Voor die tijd waren het grote schepen. Zij hadden een ruim werkdek en waren ook geschikt voor de haringdrijfnetvisserij, maar daaraan heb ben zij niet deelgenomen. De Silvain- (zie foto) had een inhoud van 249 reg. ton bru to bij een lengte van 40,28 m, breedte van 6,63 m en een holte van 4,06 m. De Sil vain en de Donald hebben ruim 10 jaar van IJmuiden uit aan de trawlvisserij deelgeno men; ze maakten menige reis naar de IJs landse wateren. Schipper op (je Silvain was later S. Drijver en de Donald heeft laat stelijk gevaren onder schipper J. Spaander man; namen, die in het IJmuider trawler bedrijf grote bekendheid genieten en, met vele andere, in de geschiedenis van het stoomtrawlerbedrijf zullen blijven voortle ven. De Maatschappij Mercurius ging er in 1915 toe over belde schepen te verkopen en de nieuwe thuishaven werd Reykjavik op IJsland. De Silvain IJM.102 werd ver kocht aan Fiskiveidafjeladgid Hankur en kreeg de naam Thorstein Ingolffson, de Donald IJM. 103 ging naar Joel Johnson die de trawler de naam Thor gaf. Beide schepen hebben echter korte tijd in Reyk javik thuisbehoord want ze kregen een nieuwe baas in de Franse haven La Ro- chelle. De vroegere Silvain werd aldaar ingeschreven onder de naam Chimpanzee en de Donald kreeg de naam Orang Ou- tang en daarbij is het niet gebleven want tenslotte veranderden zij nog een keer van eigenaar. Philippe Vasse Cie in Fecamp kwam in het bezit van de Chimpanzee en veranderde de naam in Keryado II en An- dré Ledun, eveneens in Fecamp, werd ei genaar van de Ourang Outang, die ook geen prijs stelde op een schip met een ape- naam verdoopte in Vimy. In het IJmuider trawlerbedrijf zijn de namen Silvain en Donald weer terugge keerd in 1929 toen de Rederij Groen in Duitsland enige trawlers aankocht. Aldaar waren de schepen al enige malen van eige naar veranderd en in IJmuiden droegen zijn de namen Nahe, Saaie en Lahn, die respectievelijk gewijzigd werden in Eve line IJM. 115, Silvain IJM. 116 en Donald IJM. 117. Ook deze schepen zijn intussen van de vloot afgevoerd, na jaren achtereen van Advertentie. DaiVfes- en1''1 Herenmodes Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel. 44S3 ENORME SORTERING in de bekende merken tricot nylon gedistingeerde dessins ton-sur-ton met het sterretje Exclusieve ZELFBINDERS vanaf S.95 Bij Van Gelder en Zonen te Velsen- Noord zijn verkiezingen gehouden voor de kern Velsen van de ondernemingsraad. Er werden 466 stemmen uitgebracht, waarvan er 16 ongeldig werden verklaard. De lijst van de r.-k. organisatie Sint Willibrordus en de Christelijke Bedrijfs groepen Centrale veroverde negen zetels. Vier zetels vielen ten deel aan de Alge mene Bedrijfsgroepen Centrale van het N.V.V. De gekozen leden zijn: N. de Zeeuw, G. Hilliger, M. J. Vergouw, A. Zomer, J. Tijtsma, J. Bunsma, J. F. Morcus, H. Andrea en N. Verduin (St. Willibrordus- C.B.C.) en S. Knorren, C. Dekker, C. Duin- meyer en A. Brouwer (A.B.C.). IJmuiden uit aan de visserij te hebben deelgenomen. Als eerste is de Silvain ver loren gegaan. Deze trawler vertrok op 24 november 1939 van IJmuiden ter visserij en keerde niet terug. Van schip en beman ning is nooit meer iets vernomen. In de meidagen van 1940 week de Eve line uit naar Engeland en dit schip is in de loop van de oorlogsjaren overgegaan aan een Britse rederij. De Donald, die in 1934 de naam Eendracht kreeg en in 1938 omgedoopt werd in „Prinses Beatrix",,' heeft het langst dienst gedaan. Deze traw ler heeft eveneens de oorlogsjaren in En geland doorgebracht, is daarna behouden in de thuishaven teruggekeerd en is nog enige jaren in de vaart geweest. Tenslot te is ook deze stoomtrawler voor de sloop verkocht. Arie van der Veer Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Het christelijk mannenkoor „IJmuiden zal donderdag 15 juni deelnemen aan het zangconcours dat uitgeschreven is door de Ring Leiden en Omstreken van de Konink lijke Bond van christelijke Zang- en Ora toriumverenigingen. Dit concours wordt gehouden in de Stadsgehoorzaal in Leiden. De in het bezit van „IJmuiden" zijnde wisselbeker, die veroverd werd door op het laatstgehouden concours het hoogste aantal punten te behalen, zal op het aan staande concours door de IJmuidenaren moeten worden verdedigd. Advertentie KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER Het hospitaalkerkschip „De Hoop" heeft gistermiddag de eerste reis gedurende het haringseizoen 1961 beëindigd. Het schip zal tot 20 juni te IJmuiden gemeerd liggen, aan de kop van de Vissershaven. Kapitein W. F. Rog gaf telefonisch de volgende bijzonderheden op over deze eerste haringreis van het jaar. Door de scheeparts, dokter A. G. Hart man, werden 57 patiënten behandeld. Hier van werden er 14 in de ziekenzaal opge nomen. Hgt. totaal aantal verpleegdagen bedroeg 82. Gedurende de afgelopen reis werden 28 récepten afgegeven en 34 radio-medi sche adviezen verstrekt. Negen patiënten werden aan wal gebracht, de overigen konden op hun eigen schip terugkeren. De geestelijke verzorging was toever trouwd aan ds. W. A. B. Hagen uit Kat wijk aan Zee. Van de aan boord gehouden kerkdiensten werden er 11 via de scheeps- radio uitgezonden, namelijk zes diensten op de zondagen en vijf dagsluitingen. De scheepspredikant bracht twintig huisbezoeken" aan schepen op zee. Aan het hoofd van de radio-technische dienst stond de heer T. Roodzand. In totaal werden 43 radio-technische repara ties uitgevoerd aan boord van de vissers schepen door de radio-pionteur G. van der Kolk. In 45 gevallen werd een radio- technisch advies verstrekt. De eerste werktuigkundige, de heer N. de Vreugd, leidde de technische dienst. Viermaal heeft het machinekamer-perso neel een noodreperatie uitgevoerd. Twee schepen werden van drinkwater voorzien. Gdurende de afgelopen reis werden 160 weerrapporten naar het KNMI te De Bilt verzonden. In totaal werden 1.500 zeemijl afgelegd. De afdeling Zonnebloem-Klimop van de I stichting „Kennemer Vormingsinstituut voor de werkende jeugd" heeft dinsdag- avond in het verenigingsgebouw „de Rank" aan de IJmuidense Koningin Wilhelmina- kade het tienjarig bestaan der stichting gevierd. Het programma van deze feest avond, dat geheel door cursisten werd uit gevoerd, hield de vele aanwezigen op een amusante wijze bezig. Na een kort ope ningswoord door de voorzitter van de stichting, dr. R. Mees, brachten de Zonne bloemmeisjes een lustrum-spel op de plan ken dat zij zelf hadden geschreven en waaraan de titel „Wil je wel of wil je niet" was gegeven. Na de pauze toonden de meisjes de kle ren die zij in het Zonnebloem-Klimop ate lier hadden vervaardigd. De avond werd tenslotte besloten met een bal, waaraan de „Fireflyers", hun muzikale medewer king verleenden. Dit was de tweede lustrum-avond van de stichting. De eerste was reeds eerder in het Kennemertheater te Beverwijk gehou- j den. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Ruhrstein van Antwerpen; Oberon Antwerpen; Vinnica, Tuapse; Rijsbergen, Karlstad; Henny T:. Arklow; Hein von Bargen, Rotterdam; Frans Böhmer; Rotterdam; Notos, Delfzijl; Zwerver, Kotka; Wes terdok, Delfzijl; Gouwestroom, Londen, ledig IJmuiden; East River, Baie Comeau; August Thyssen, Huil; Margriet Anja, Gooie; Joern Witt, Hamburg; Edenmore, Monrovia, erts lossen Hoog ovens; Iron Horse, Pepel, erts lossen Hoogovens; Martha Ahrens, Hamburg; Fern, Hamina; Jason, Rotterdam; Peregrine, Londen; Brouwersgracht, Mantyluoto, Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Hebe No bel van Newcastle, ledig IJmuiden; Ugleuralsk, Black Sea; Canopus, Kotka, cellulose voor Pa pierfabriek Velsen; Jacob Oorburg, Rotterdam; Hontestroom, Dagenham; Pirola, Kotka; Mary, Sornaes. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Reggeborg naar Maassluis, ledig van Zwolle; Rossbay, Rot terdam; Koh i Noor, Odense, walsmateriaal van IJmuiden; Juvalta, Emden; Carlo, Canepa, Rot terdam, ledig Hoogovens; Pallas, Londen; Steady, Antwerpen; Pial. Antwerpen; Valborg, Rotter dam; Harrogate, Goole; Biri, Oslo; Sirrah, Ham burg; Tank Emperor, Cristobal; Clio, Antwerpen; Forel, Londen; San Floro, Londen; Eemstroom, Leith; Waverstroom, Liverpool; Julia Mary, Lon den; Asmidiske, Hampton Roads; Margrit Gor- thon, Lulea, ledig van Hoogovens; Sarpedan, Guanta; Saint André, Duinkerken. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Kaap Hoorn naar Londen; Rijnstroom, Londen; Bloemgracht, Antwerpen: Clangula, Rotterdam; Drie Gebroe ders. Delfzijl; Schinkelstroom, Hull; Chiron, Dordrecht; Atlantik, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Cormeat, Sunderland; Dinkelstroom. Londen. Advertentie Zowel de totale waarde als de totale hoeveelheid van de in Nederland aangevoerde visserijprodukten stijgen voortdurend. Dat blijkt uit het jaarverslag van het visserij schap, dat deze mening baseert op cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De totale hoeveelheid aangevoerde visserijprodukten is van 266.4 miljoen kilo in 1957 via 277.5 miljoen en 284.6 miloen gestegen tot 285.5 miloen kilo. De stijging van de waarde was nog aanzienlijker: in 1957 106,4 miljoen gulden, in 1958 122,1 miljoen, in 1959 125,1 miljoen en in 1960 137,0 miljoen gulden. Advertentie Grote keus - tot 300 L inhoud. Veilige aansluiting. Betaling in overleg AMCO-dealer VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 "<'-■ƒ r"<r' In Bussum is onverwacht op 89-jarige leeftijd overleden de heer N. F. Allan, oud hoofddirecteur van de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. De heer Allan heeft in de zestig jaren die hij aan genoemd bedrijf was verbonden Van Gel der Zonen helpen doen uitgroeien tot een concern met wereldnaam. In 1948, bij de viering van zijn diamanten jubileum, trad hij af als directeur. De heer Allan werd in 1928 wegens zijn zeer belangrijke verdiensten voor het Van Gelder-concern en voor de Nederlandse papierindustrie, ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningen, benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij werd op 14 april 1872 te Westzaan ge boren. Op dertienjarige leeftijd trad hij in dienst bij de firma Grootes te Westzaan. De papiermolen „De Eendracht" in Wor- mer, toen met de fabriek in Apeldoorn het bedrijf van Van Gelder Zonen uitmaken de, was, met ingang van 1 april 1888, zijn volgend kantoor. De toenmalige directeur, de heer Pieter Smidt van Gelder leerde de jonge Allan in de „molen" alle kneepjes van het papier makersvak, zodat de kantoorbediende vol ledig ingewijd raakte. Toen de heer Allan in 1896 in het huwe lijk trad werd hem de functie van chef de bureau verleend. Nog geen vier jaar later bij een algehele reorganisatie van het be drijf, werd hij tot procuratiehouder be noemd. Inmiddels was in Velsen in september 1896 de nieuwe papierfabriek in werking gesteld. Een houtstoffabriek en cellulosefa- brieken gingen het complex in Velsen- Noord completeren. Twee fabrieken in Renkum, het hoofdkantoor te Amsterdam, bijkantoren en magazijnen in andere plaat sen volgden. Op 1 mei 1913 onderging de vennoot schap opnieuw een algehele reorganisatie met een kapitaalsuitbreiding tot 10 mil joen, die een gewijzigde directievorm te weeg bracht. Hierin kreeg de heer Allan met de heren H. Smidt van Gelder, J. Beu ker en de toenmalige directeur van „Vel en", de heer D. Wiepkes, een plaats toe gewezen, welke plaats hij toen na vijfen twintig jaar van noeste arbeid als kroon op zijn werk kon aanvaarden. Na vijfen dertig jaren van directiebeleid op hoog ni veau tenslotte heeft de heer Allan op zes enzeventig jarige leeftijd, nog bijzonder vitaal en werkijverig, deze zware taak neergelegd om te gaan genieten van een zeer verdiende rust in het Gooi. Menig Velsenaar zal zich nog de tweede april 1938 herinneren, de feestviering van het gouden jubileum van de heer Allan in gebouw „Concordia", waar personeel van het gehele concern voor de grootste huldi ging van de beminde directeur aanwezig was. Bij dit feest schonk de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel in de Zaanstreek hem de gouden draagme- daille, een zeer zeldzame onderscheiding in het bedrijfsleven. Op velerlei manieren demonstreerde de verscheidene zijn liefde voor „zijn" zaak, maar ook voor „zijn" mensen, die altijd een gewillig oor bij hem vonden. Zeer ve len zullen het verscheiden van de heer Al lan, die altijd Zaankanter in hart en nieren was gebleven, betreuren. Donderdagmiddag om drie uur zal de teraardebestelling geschieden op de Alge mene Begraafplaats te Wormerveer. Naar aanleiding van ons bericht over de activiteit van het actiecomité van Storm vogels geeft het Stormvogelsbestuur het volgende commentaar: 1. In het gepasseerde moeilijke seizoen 19601961 is alle inspanning van spelers en bestuur nodig geweest om het eerste- klasseschap te behouden. In tegenstelling tot onze zusterverenigingen EDO en RCH zijn wij hierin geslaagd. De heren Gouda en Kok achten schijnbaar echter het hou den van een vergadering van oneindig meer belang; 2. De heren zijn kort van memorie. In 1958 zijn twee, in 1959 één ledenvergade ring gehouden; 3. Het niet houden van een jaarverga dering aan het einde van 1960 is op aan drang van de voorzitter die hiervoor gaarne de verantwoordelijkheid op zich neemt geschied. De redenen zal hij gaarne ter volgende jaarvergadering uit eenzetten. Opgemerkt zij, dat noch de heer Gouda, noch de heer Kok, zich de moeite getroost hebben om bij het bestuur eens inlichtingen te vragen; 4. Artikel 17 is niet in de statuten op genomen, om opposanten de gelegenheid te geven relletjes uit te lokken. Het be stuur heeft uiterst correct &e gelegenheid gegeven voor een onderhoud, hetwelk bot weg van de hand is gewezen, waaruit dui delijk bleek, dat het niet om de belangen der vereniging ging. Ten overvloede blijkt zulks nog heel duidelijk uit het feit, dat de motivering voor de aanvrage van de ver gadering en de agenda der vergadering in het geheel niet overeenstemmen; 5. Hadden de heren opposanten voldaan aan het verzoek van het bestuur tot een onderhoud. Ian zou hun duidelijk zijn ge worden, dat hgt bestuur door zeer bijzon dere omstandigheden moeilijk met een vergadering had kunnen instemmen, zelfs al zouden de motieven van opposanten ge rechtvaardigd zijn geweest; 6. De heren Gouda en Kok moeten als zij hun zeer belangrijke taak het weg werken van het bestuur vervuld hebben niet bescheiden terugtreden, doch zelf zit ting nemen in een nie bestuur en ons overtuigen, dat zij het veel en veel beter kunnen. De stelregel geldt altyd nog: Wie breekt betaalt. 7. Acties van deze opposanten, die in het verleden hebben bewezen tegen elk zakelijk voorstel opposant te zijn, dienen geen enkel verenigingsbelang, doch scha den alleen de naam van de vereniging „Stormvogels". Bij rondvis was de stijging in aanvoer die van 26,6 tot 27,4 miljoen kilo, in waarde van 11,9 tot 15,1 miljoen gulden. Bij platvis steeg de aanvoer van 20,2 tot 24,4 miljoen kilo, de waarde van 11,9 tot 15,1 miljoen gulden. Ook bij verse haring was er een stijging, van 40,7 tot 51,1 bij de aanvoer, van 12,4 tot 15,1 bij de waarde, maar bij de gezou ten haring was de situatie anders. Daar daalde de opbrengst van 69,3 miljoen kilo in 1957 tot 57,6 miljoen in I960. De waarde steeg nog wel wat, namelijk van 28 tot 30,3 miljoen gulden. De aanvoeren liepen verder bij makreel van 14,2 tot 25,2 bij mosselen van 55,2 tot 67,5 bij oesters van 1,9 tot 2,7, bij garnalen van 4,4 tot 4,3 en bij zoetwatervis van 3,9 tot 4,6, alles in miljoenen kilo. Bij de waarde golden als cijfers: makreel 3,7 tot 5,8. mosselen 6,6 tot 7,8, oester 4,7 tot 6,7, garnalen 7,1 tot 9.9 en zoetwatervis 7 tot 9,5 miljoen gulden. De aangevoerde hoeveelheid steeg met 8,3 percent, de waarde met 28,7 percent en de gemiddelde prijs met 17,5 percent van 0,40 tot 0,47. Haring stijgt weer De stijging van de verse haring was zo aanzienlijk dat de daling van de totale ha- ringaanvoer. nu al sedert 1954, tot staan kwam. In 1958 was die aanvoer namelijk 108.325 ton, :'n 1959 104.628 ton. In 1960 werd het peil van 1958 weer bereikt met 108.707 ton Men zal moeten afwachten, aldus het be stuur van het visserijschap, of het hier een incidenteel betere vangst betreft dan wel of er sprake is van een werkelijke veran dering in de ontwikkeling der laatste jaren Het visserijschap memoreert in het jaar verslag dat de vlootvernieuwing in het jaar 1960 gestadig is doorgegaan. Veertien trawlers en trawlloggers en 32 motorkot- ters werden aan de Nederlandse zeevis serjj vloot toegevoegd. Aan de Nederlandse vloot werden onttrokken: drie stoom trawlers, drie stoomioggers, negen drijfnet- loggers en elf motorkotters. Schevenigse haven Ten aanzien van de havens kan langza merhand het zo bekende „ik vrees dat mijn verhaal eentonig gaai worden" worden ge bruikt Opnieuw ging een jaar voorbij waarin de overheid weigerde gelden be schikbaar te stellen voor de verbetering van de Scheveningse buitenhaven, ondanks de door het bedrijfsleven geoefende sterke aandrang", zegt het bestuur van het vis serijschap. Het Visserijschap heeft een brief gezonden aan de Minister-President, en de aandrang werd later op dramatische wijze onderstreept toen op 11 december 1960 de SCH 21 in de Scheveningse haven monding verging. Het Visserijschap vond in deze ramp aanleiding een telegram te zenden aan de Minister van Verkeer en Waterstaat, waar in nog eens werd aangedrongen op verbe tering van de nu toch wel levensgevaarlijk gebleken situatie. Antwoord hierop werd tot dusverre niet ontvangen. Ook ten aanzien van de aanleg van een haven te Katwijk kan het visserijschap bestuur geen vooruitgang melden. Ook hier geeft volgens het bestuur het budgetaire aspect kennelijk de doorslag. Daarom signaleer! men met vreugde de oprienting van de N.V. Zeehaven Katwijk, die nu wil komen tot bouw van een haven ijsfabriek, sleephelling, afslaghal en der gelijke Men wijst weer op de noodzaak van een tweede onderzoekingsvaartuig. Dit zou dan benut kunnen worden voor technische on derzoekingen onder auspiciën van het produktiviteitscentrum. Nieuwe scheepstypen, zoals de hek trawlers, onderstrepen nog de noodzaak van een tweede onderzoekingsschip, aldus het bestuur van het visserijschap. „Wil men dergelijke ontwikkelingen goed kunnen blijven volgen en stimuleren, dan is dringend nodig een mogelijkheid om in de praktijk te experimenteren. Naast het geen door de individuele ondernemers reeds wordt gepresteerd zou het toch ook bijzonder Waardevol kunnen zijn wanneei vanuit een centraal punt geëxperimenteerd zou kunnen worden, hetzij met een tweede onderzoekingsvaartuig, hetzij met een spe ciaal voor dit doel gecharterd schip." Advertentie Verpleegster met benzine overgoten Het gerechtshof in Amsterdam heeft de vijftigjarige meubelmaker G. van der V. veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering. De procureur-generaal had tegen de man bevestiging van het rerhtbankvonnis ge- eist: drie jaar met aftrek en terbeschik kingstelling. De Amsterdamse meubelmaker had op 10 augustus 1960 in een wijkgebouw van het Oranje-Groene Kruis in Amsterdam een benzineblik over een verpleegster leeg gegoten, waarna hij zou hebben gepro beerd de vrouw in brand te steken. Van der V. zou de verpleegster „boete hebben willen laten doen" voor het feit dat zij om overplaatsing had verzocht na dat de man toenadering had gezocht. De verdachte verklaarde indertijd dat hij de verpleegster „alleen maar een vies bad wilde geven". Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) Sportweek-evenementen In het kader van de Velser Sportweek werden de verschillende evenementen maandagavond in Velsen-Noord geopend met gymnastiek, atletiek en volleybal. On danks het koude, gure weer was er toch flinke belangstelling. De koude ten spijt was het door de meeste jongere gymnasten van de verenigingen Sparta, SSH en IEV vertoonde het aan zien alleszins waard. Hiervan profiteerde mede de wedstrijdatletiek op de sintel- baan tussen groepen deelnemers van DEM en Suomi. De naargeestige weersgesteld heid belette overigens grote prestaties. Dat was ook niet de opzet van de demon stratie, die slechts tot doel had de aanwe zigen van meer nabij kennis met deze tak van sport te laten maken. Desniettemin slaagde de opzet van de demonstratie vol komen, waarbij de nadruk viel op de loop nummers. Overigens was er nog het num mer speerwerpen op het middenveld, dat uitsluitend als technisch nummer de de monstratie diende. De jongste gymnasten verrichtten hun vrije oefeningen keurig, waarbij speciaal de kleine IEV-deelneemsters met hun kleu rige wimpels een zeer goede indruk maak ten en tot vrolijkheid aanleiding waren. Niet minder aantrekkelijk waren de vrije oefeningen van SSH-aspiranten die in een behoorlijk strak ritme op muziek hun prestaties demonstreerden. Van zeer goed gehalte waren voorts de toch lang niet eenvoudige ringoefeningen, waarin Sparta met haar leden een flink aandeel had. Zoals gemeld konden de gelijktijdig ge houden atletiekwedstrijden niet tot grote hoogte komen, maar desondanks kwamen er op de verschillende nummers toch nog aardige tijden uit de bus. De uitslagen waren: 1500 meter heren: 1. J. Storm, DEM, 4.29,6; 2. C. van Blerik, DEM, 4.31; 3. L. Schol, Suomi, 4.32,2; 60 meter meisjes C en D: 1. Thea Lina, DEM, 8,4; 2. Gea Blok, Suomi, 8,7; 60 meter jongens C en D: 1. Henk Werk, Suomi, 8,4; 2 J. van den Born, DEM, 8,4; 80 meter meisjes B: 1. Wil Vessies, DEM, 10,8; 2. Gré Koeten, Suomi, 11,3; 80 meter jongens B: 1. Ton Blok, Suomi, 9,8; 2. F. Rozemeijer, DEM, 10; 100 meter dames: 1. Thea Potma, DEM 12,5; 2. Corry Duin, DEM, 13; 100 meter heren: 1. J. Hurkmans, Suo mi, 11,5; 2. Stan Akkermans, DEM, 11,5 sec. Op dit laatste nummer won Hurkmans met handbreedte. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4