Twee maanden celstraf voor huisvrouw die gezin verliet Drie Duitse meisjes beroofden Groningse chauffeur AGENDA UliliU Industriële klimaat van diverse zijden belicht Fa. B. r Amsterdamse Beurs wordt verstevigd Hij had 7000 voor een auto gespaard frites saus Wereldconferentie van gemeentebesturen Johanniter-Orde in Niederweisel bijeen Nederlands militair vliegtuig verongelukt Nederhorst heeft scherpe critiek op Hoge Autoriteit Nieuwe depressie nadert 1 I H U weet 't SILVER STOEPKE heeft 't J donderdag HAARLEMSE POLITIERECHTER Kerkelijk nieuws OVERHEMDEN Terlenka Tricot nylon SPORTSHIRTS No-iron iSM; „SICOVA" MENSEVERVEN Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Verzekering hoeft niet uit te keren aan veroordeelde Nederlandse afvaardiging van 34 man in Washington Prins Bern hard wijst op noodzaak van samengaan UIT ONZE DASSENBAR 2.90 3.90 4.90 5.90 7.90 Suède vesten 49. Stretch nylon ankiets Jaarvergadering Mijvoor Nijverheid VERSIER NU VADER OP VADERDAG voor 49.75 heeft Vader reeds een FEESTDAG De schroot-fraude AaBe krijgt predikaat „Koninklijke" Een 37-jarige vrouw uit Amsterdam, die in IJmuiden heeft gewoond, is woensdag morgen door de politierechter in Haarlem, mr. J. P. Petersen, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. In februari van dit jaar heeft de vrouw haar derde man en haar zes kinderen in Velsen in de steek gelaten, om met een andere man in Am sterdam te gaan samenwonen. De vrouw voerde ter verdediging aan, dat zij er niet aan gedacht had, dat door deze handel wijze haar zes kinderen onverzorgd zouden achterblijven; voorts zei ze, dat de man met wie zij nu samenwoonde, al jarenlang van haar had gehouden, zonder dat zij dit had geweten. Geen van deze verklaringen echter ver mocht de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, milder te stem men. Hij sprak van een bijzonder ernstig geval en onnatuurlijk gedrag. Bovendien waren deze kinderen, waar zij haar 42-ja- rige echtgenoot zo plotseling voor had la ten zorgen, uit haar vorige huwelijken. De officier eiste drie maanden celstraf en wees er op dat de opstellers van het re- classeringsrapport geen raad met de ge dragingen van verdachte hadden geweten. Diefstal Vijfentwintig tot dertig glazen bier vorm den de achtergrond van een fietsendiefstal die een 47-jarige elektricien uit Velsen des nachts op 6 maart van dit jaar pleegde. De elektricien hoorde woensdagmorgen ter zake van deze diefstal f 75 boete en twee maanden celstraf voorwaardelijk tegen zich eisen en oogstte voorts de ergernis van mr. Petersen en mr. Van der Valk Bouman die zich beiden verbaasd afvroe gen, hoe het mogelijk was dat iemand zo'n grote hoeveelheid drank kon innemen. Een verbazing die nog toenam toen de raadsman, mr. Crefeld onthulde dat deze hoeveelheid gelijk stond aan een halve li ter zuivere alcohol. Op 6 maart had verdachte, na verschil lende café's te hebben bezocht, op het Plein 1945 in IJmuiden een fiets weggeno men, waarop hij slingerend naar huis was gereden. Onderweg werd hij echter aange houden door een- politieagent, die al snel begreep in welke positie de elektricien ver keerde. In zijn pleidooi bestreed de raads man dat verdachte met opzet deze fiets zou hebben weggenomen omdat hij al dus mr. Crefeld eenvoudig veel te dron ken was geweest. In ieder geval achtte hij de opzet niet bewezen en vroeg vrijspraak of indien de politierechter het niet met hem eens was een gecombineerde straf. Mr. Petersen veroordeelde verdachte ten slotte tot een boete van 75 en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Heilbot Een 3I-jarige voormalige havenarbeider uit Velsen werd woensdagmorgen door mr. Petersen wegens diefstal veroordeeld tot een boete van 75 en drie weken celstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Verdachte had, toen hij nog in de IJmuidense haven werkte in april een heil bot ter waarde van 14,80 in een kist ver stopt om hem later mee te kunnen nemen naar huis, zoals hij verklaarde. De officier mr. Van der Valk Bouman nam verdachte deze handelwijze bijzonder kwalijk, vooral omdat hij al meer vergrij pen op zijn strafblad had staan. Hij eiste een boete van 75 gulden en drie weken ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Onderdelen Een maand gevangenisstraf met onmid dellijke ten uitvoer legging: zo luidde de uitspraak van politierechter mr. Petersen in de zaak tegen een 19-jarige woonwagen bewoner uit Hoofddorp. Verdachte, die op het punt stond te trouwen, had voor dui zend gulden een woonwagen en een auto gekocht. Omdat het geld ontbrak om alles te betalen haalde hij uit een autobox op het kamp, die hij met valse sleutels had opengemaakt, verschillende auto-onderdele weg. Deze onderdelen verkocht hij. Mr. Van der Valk Bouman, die verdachte waarschuwde dat hij niet zo gemakkelijk weer in de gemeenschap van het kamp zal worden opgenomen, eiste tegen hem een maand celstraf met onmiddellijke ge vangenneming. De eerste paal voor de versteviging van de Amsterdamse Koopmansbeurs is giste ren bijna geruisloos geslagen. De ernstige scheuren die de in 1900 door Berlage ge bouwde beurs begon te vertonen zullen i hierdoor weliswaar niet verdwijnen, maar I een verder scheuren van het gebouw zal hierdoor worden voorkomen. De palen waarop de beurs in 1900 werd gebouwd, zijn tot nu toe overbelast ge weest, maar het moment dat de palen weer hun normale belasting krijgen is nu gekomen. Dit vertelde de heer J. Prent, hoofd van de afdeling onderhoud gebou wen. De ellende werd veroorzaakt door- j dat de zand- en sliblaag waarmee de voor malige Amstel is gedempt en waarop de beurs is gebouwd, begon te verzakken. Men vertrouwt nu de moeilijkheden te kunnen oplossen .door de constructie die men gis teren is begonnen aan te brengen. Ter weerszijden van de grote binnenmuur wor den over een afstand van 80 meter pale» geslagen met een tussenruimte van 2 me- ter. Bovengronds wordt over elke rij paal koppen een betonnen verbindingsstuk aan gebracht. Deze beide lange betonbalken I zullen onderling worden verbonden door dwarsbalken waarvan de functie zal zijn de eerder genoemde muur mede te dra gen. Het gehele project gaat 250.000 kos ten. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Loppersum G Scheper te Naaldwijk. Bedankt voor Krimpen a. d. Lek H. A. Labrie te Den Ham. Advertentie voor „Scala" met truon-boord uit een stuk 13.'° 100 o/0 ventilerend, blijvend wit Nylon cie luxe 12.'® Nylon super, extra zware kwaliteit 16.'° ideaal voor vrije tijd en vakantie T2.90 Advertentie Poolstraat 39 - Haariem - Tel. 14232 De Groningse recherche heeft de hand gelegd op twee van de drie Duitse meis jes die een vrachtauto-chauffeur uit Groningen bij Nordhorn (Duitsland) van diens portefeuille met ongeveer ƒ7000. wisten te beroven. De meisjes, 16 en 17 jaar, hadden zich uitgerekend in Gronin gen geheel in het nieuw gestoken, en bleken nog ruim 2100.— in hun (ook al) nieuw gekochte tassen te hebben. De chauffeur had in zijn portefeuille 7000 gulden, waarvoor hij een auto zou kopen. Toen hij de meisjes langs de weg zag staan, besloot hij hen een lift te geven. Na enige tijd te hebben gereden, pas' seerde hij een collega die met pech langs de weg stond. Hij stopte en nam de wagen op sleeptouw. Tot drie maal toe knapte echter de kabel. De chauffeur hing toen zijn jasje aan een spijker, stroopte de mouwen op en stapte uit om het euvel te verhelpen. Voor hij er erg in had, waren de meisjes uitgestapt en hadden ze al kans gezien, de bestuurder van een personenauto voor een lift te interesseren. Zij zaten al in de auto. toen de vrachtauto-chauffeur de zaak dóór had. Hij greep in zijn zakWeg 7000 gulden! En weg nieuwe auto! Gisteravond werd de Groningse recher che er op geattendeerd dat twee Duitse meisjes in Groningen met geld smeten en ergens een briefje van 1000.— hadden ingewisseld. Enkele rechercheurs gingen er meteen op uit en hielden de meisjes bij c Concertgebouw: Vrijdag 20.15: Concert Radio Philharmonisch Orkest (Holland Festival). BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Vijf gebrandmerkte vrouwen", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De ondergang van het geslacht Usher", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter dinsdag 14 en 20 u.: „Het mysterie van de man die verdween", 18 j. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Handel in minderjarigen", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De wraak var Hercules", 14 j. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Getuige a charge", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u. „De plunderaars", 14 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „Dat doen wij nog eens over", 14 j. Vrijdag 20.15 u., zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Der Czardas-König", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Spel der Sentimenten", 18 j. Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De grote film",-18 j. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „De vergeten patrouille". 14 j. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.": „Jacht op ontvoerde vrou wen", 14 j. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Misdadig zwijgen", 14 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u., zondag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.:„Dieven hebben het ook moeilijk", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 u.: „In de macht van de vampier", 18 j. Vrijdag tot en met zondag 20 u.' „De ellendigen", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 juni ere-expositie ter gelegenheid van d' 90ste verjaardag van Oscar Mendlik. Dagelijks 1017 u., zondags 1417 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 juli expositie van teke ningen en grafiek van Hary Prenén. Dage lijks 1022 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Tot 25 juni expositie „Drie eeuwen prentkunst" (keuze uit verzameling D. Harting). Dagelijks 1017 u., zondag 13— 17 u. Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland 13): Tot 2 juli expositie van schilderijen, tekeningen en plastieken van Josum Wal stra. Dagelijks 917 u., tevens ma., wo. en vr. 1820 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 9 juni). DONDERDAG 15 JUNI City Theater, 20 u. „Levensmelodie" (The Eddy Duchin Story) speciale voorstelling Rex Theater, 20 u.: „Lokaas voor een moordenaar". VRIJDAG 16 JUNI City Theater. 20 u.: „Slavenopstand Atlantis". Rex Thea«ter, 20 u.: „De jacht op Adolf Eichmann". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14—16 30 u. DONDERDAG 15 JUNI Kennemer Theater géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u-: „Mag ik 'n lift van U?" Advertentie Heerlijk bij vis Het gerechtshof in Amsterdam heeft in de civiele procedure tussen een Haags? verzekeringsmaatschappij en een Amster dammer aan wie de verzekeringsmaat schappij uitkeringen heeft geweigerd nadat zij kennis had genomen van diens straf blad, de verzekeringsmaatschappij in het gelijk gesteld. Reeds kort nadat de man in 1957 een on gevallenverzekering had afgesloten maakte hij aanspraak op een uitkering wegens een afgeknelde pink. Later claimde hij op nieuw een uitkering omdat zijn duim was afgehakt. De verzekering weigerde uitke ring van de verzekerde bedragen ad 15.000,aangezien zij er achter gekomen was dat de Amsterdammer reeds acht maal veroordeeld was wegens diefstal. De drie deskundigen die door het hof werden gehoord, verklaarden allen dat een maatschappij nooi+ een ongevallenverzeke ring met iemand zal afsluiten, indien be kend is dat die aspirant-verzekerde een strafregister heeft. het hoofdstation aan. Op het politiebureau bekenden ze de chauffeur, met nog een derde roofster te hebben bestolen. Het kooplustige duo werd ingesloten en zal waarschijnlijk aan de Duitse politie wor den uitgeleverd. Voor de chauffeur blijft nog 2100.en de nieuwe kleren.... Hoeveel het derde meisje nog zal heb ben, als ze ooit nog wordt gepakt? (Van onze correspondent) WASHINGTON Donderdag begint in Washington de Wereldconferentie van ge meentebesturen, niet minder dan vieren dertig Nederlanders, sommigen vergezeld van hun echtgenotes, zijn hiervoor naar de Amerikaanse hoofdstad gekomen. Aan burgemeester Van Walsum van Rotterdam valt de eer te beurt, tezamen met Wagner, burgemeester van New York, de inleiden de redevoering te houden tijdens de ope ningszitting. Beide burgemeesters zullen spreken over de principes van het plaatse lijk bestuur. Ook de burgemeesters van Scheemda, Nijmegen, Bergen op Zoom. Géleen, Haarlem, Meppel, Arnhem, Delden Gorinchem, Nootdorp, Helmond en Koude kerk zullen aan deze internationale confe rentie deelnemen. De bijeenkomsten du ren tot 21 juni. Daarna gaat het gezel schap nog de steden Baltimore, Philadel phia en New York bezoeken. De conferen tie stelt zich ten doel de recente stromin gen bij de ontwikkelingen in gemeente lijk bestuur te bespreken. NIEDERWEISEL (West-Duitsland) (DPA) Nationale vertegenwoordigers van de protestantse Johanniter-Orde zijn dinsdag in Niederweisel, nabij Bad Nau- heim in West-Duitsland, bijeen geweest voor de feestelijke ondertekening van een schriftelijke belofte tot wederzijdse hulp en bevordering van de doeleinden der or de. De bijeenkomst werd onder meer bij gewoond door Prins Bernhard. als hoofd der Orde in Nederland. Prins Wilhelm Karl von Preussen, mees ter van de Johanniter-Orde, vertegenwoor digde, tezamen met Orderidders uit West- Duitsland. Zwitserland. Finland Hongarije en Frankrijk 2500 ridders. De orde heeft in Europa meer dan drieduizend rid ders. De in 1070 te Jeruzalem gestichte Orde de oudste van de drie geestelijke Orden wijdt zich vooral aan maatschappelijk en liefdadig werk. Zij heeft in West-Duitsland zestien ziekenhuizen, met eigen verple gend personeel In Groot-Brittannië stel len de Orde-ridders zich vooral in dienst van het Rode Kruis. Prins Bernhard verklaarde tegenovei journalisten dat de samenwerking van de takken der Orde in verschillende Europe se landen, waartoe op de bijeenkomst te Niederweiseï is besloten, in het huidige Europa volstrekt noodzakelijk is. Hij zei dat hem zeer had getroffen dal vertegenwoordigers van verschillende pro testantse gezindten gemeenschappelijk het avondmaal, dat werd aangeboden voor het altaar van de oude Commandeurskerk Niederweisel, hadden gebruikt. Honderden inwoners van Niederweise sloegen 't betreden van de Commandeurs- kerk door de ridders, in hun zwarte Or demantels met witte borstkruisen, gade Daarna kwamen de in het zwart, met wit te kappen geklede Ordezusters. Polyester in exclusieve //5-T" serie erlenka revira erylene erital ergal met zuiver wollen tricot rug en mouwen 50 per 2 paar voordeliger 2.95 per paar l.'S In de Deventer schouwburg heeft de Nederlandsehe Maatschappij voor Nijverheid en Handel gisteren haar 178ste algemene vergadering gehouden. Onderwerp van be spreking was de ontwikkeling van het industriële klimaat in Nederland. Het hoofd- bestuur van de maatschappij heeft hierbij het volgende overwogen: Nederland is reeds een geïndustrialiseerd land. Allerwegen wordt beseft dat industrialisatie voor ons land met zjjn bijzonder dichte en nog steeds sterk toenemende bevolking levens voorwaarde is. Voor industrialisatie is een bepaald klimaat, een bepaalde mentaliteit nodig. Dat „industriële klimaat" is ontegenzeggelijk reeds aanwezig, zowel bjj de over heid als bij de industrie en bij de bevolking. Het hoofdbestuur is er echter van over tuigd, dat nog tal van maatregelen kun nen worden genomen om dit klimaat te verbeteren en verder te ontwikkelen. Aan de problematiek van het onderwerp heeft het hoofdbestuurslid drs. A. C. J. Rottier hoofddirecteur van de Staatsmijnen in Limburg, raf een beschouwing gewijd die in druk is verschenen. Deze beschou wing vormde de inleiding, waarop de sprekers hun toelichting afstemden. Prof. dr. F. J. Th. Rutten, hoogleraar aan de Rooms-Kathoileke Universiteit te Nijmegen, sprak over ,mens en oplei ding". In het bedrijfsleven, zo zei hij, weerspiegelt zich het algemeen cultuurpa troon. In ons land, in het Westen in het algemeen, is het geen vraagstuk, hoe de mensen ertoe kunnen worden gebracht te werken om meer te verdienen dan zij di rect voor hun dagelijks levensonderhoud nodig hebben. Er is een nieuw levenmilieu geschapen. De mentaliteit is veranderd vooral in drieërlei opzicht' 1. Het peil van de behoeften is gestegen; 2. de onderge schiktheid is gerelativeerd; 3. de sociale afstanden zijn minder markant geworden De vraag waar het zijns inziens om gaat is: welke gedaanten nam het algemeen cultuurpatroon aan in het industriële kli maat? Wij komen het nieuwe cultuurpa troon tegen a) in de veranderde relatie werkgevers-arbeiders;b) getuigt daarvan ook de nadruk die op de maatschappelijke functie van het bedrijfsleven wordt ge legd. Prof. Rutten noemde de opleiding een van de sleutelproblemen van de toe komst. De industrie vraagt thans vooral Advertentie eens met een kloeke zegelring aan zijn sterke mannenhand. Onze collectie is nu wel bijzonder mooi, in diverse steen soorten o a. lage steen - Jaspis - Onix cornalijn - Kunsit en Robijn. Het huis met het carillon - GROTE HOUTSTRAAT 49 - Telefoon 20049 geschoolde en universitair gevormde me dewerkers. Enig technisch onderwijs moet zijns inziens in onze tijd tot de algemene vorming worden gerekend. Na prof. Rutten sprak dr. J. C. Hooy- kaas, directeur o.v Fijn Mechanische In dustrie Becker's Sons te Brummen, over .samenwerking" Niet het samenwerken als zodanig achtte hij iets nieuws, nieuw is de intensiteit ervan en nieuw zijn de vormen waarin wordt samengewerkt. Ge- zamelijk zal gezocht moeten worden naar de fabricage van artikelen, waarmee ons 'and op zijn best is. Derde spreker was prof. mr. H. J. Hel- lema, buitengewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, die „het financieel en fiscaal klimaat" belichtte Hij merkte op dat in 1960 de totale be sparingen in ons land f 9,15 miljard be droegen, dat is ongeveer 24 pet. van ons nationale inkomen. De externe financiering van de ondernemingen vormt in ons land geen knelpunt. De omstandigheden kunnen echter snel veranderen. Men vergeet door de spectaculaire wereldbedrijven wel eens de grote betekenis van de besloten naam loze vennootschappen. De binnenlandse om zet van de open n.v.'s over 1956 bedroeg ruim 5 miljard, die van de besloten ven nootschappen ruim 10 miljard. De ex portcijfers waren voor de open n.v.'s ruim 2 miljard, voor de besloten n.v.'s 3,3 miljard. Een dode en een zwaar gewonde In kamp Vogelsang nabij Treiborn (Duitsland) is een piper-super-cup van de Koninklijke Luchtmacht verongelukt. De piloot, de ongehuwde reserve tweede luite nant W. T. Breg uit Beekbergen, kwam om het leven. Een tweede inzittende, de 39- jarige infanterie-kapitein H. van der Wel uit Ermelo werd ernstig doch niet levens gevaarlijk gewond. Hij is opgenomen in een ziekenhuis in Siemerath. Het ongeval gebeurde tijdens een oefe ning van een der onderdelen van de Ko ninklijke Landmacht, waarbij verkennings vliegtuigen van de groep lichte vliegtuigen van de vliegbasis Ypenburg werden ge bruikt. LUXEMBURG (AFP) In het orgaan van het verbindingsbureau der socialisti sche partijen van de zes E.E.G.-landen heeft drs. G. M. Nederhorst, voorzitter van de commissie voor Sociale Zaken van het Europese Parlement, scherpe critiek geleverd op de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S., in verband met de schrootfrau- des. De heer Nederhorst verwijt de Hoge Autoriteit een aantal fundamentele vergis singen en waarschuwt tegen herhaling hiervan in E.E.G.-verband na de instelling van een vereveningsinstantie voor bepaal- de Iandbouwprodukten. Hef socialistische parlementslid verwijt de Hoge Autoriteit met name de instelling van een vereveningskas voor schroot te hebben aangemoedigd, doch het beheer daarvan te hebben overgelaten aan de ijzer- en staalindustrie. In dit verband spreekt hij van het „droeve voorbeeld der handelwijzen van zakenkringen". Hij be schuldigt de Hoge Autoriteit ervan „niet de wilskracht te hebben gehad, gebruik te maken van de haar bij het verdrag toe gekende bevoegdheden", waarvoor zij de verantwoordelijkheid draagt. Voorts beschuldigt de heer Nederhorst de Hoge Autoriteit ervan geen reële con trole te hebben uitgeoefend op het ver eveningsmechanisme, al geeft hij toe dat de eigenlijke fraudeurs niet tot de Hoge Autoriteit, doch tot de industrie behoren. In dit verband wordt in het artikel nog opgemerkt, dat de belanghebbenden ken nelijk niet erg ontdaan zijn door de frau duleuze handelingen, die in hun organisa tie zijn gepleegd en het instellen van een onderzoek naar de fraudes niet schijnen te hebben toegejuicht. De heer Nederhorst becijfert het bedrag waarvoor de vereveningskas voor in de gemeenschap ingevoerd schroot is opge- licht, op meer dan 6,8 miljoen dollar (bij- na 25 miljoen gulden), en verklaart ver volgens. dat het door de hoge autoriteit ingestelde onderzoek geen licht in de wer kelijke situatie heeft gebracht, dat zij haar onderzoek heeft gestaakt zonder dat een diepgaande studie in de sector van de scheepssloperij heeft plaatsgehad, en dat de werkelijke fraudes groter zijn dan J de officieel opgegeven bedragen. Tijdens een gisteren gehouden plechtig heid ter herdenking van het 150-jarig be staan van de AaBe Wollenstoffen- en Wol- lendekenfabrieken n.v., heeft de burge meester van Tilburg, mr. C. J. G. Becht, meegedeeld dat aan het bedrijf het predi kaat „Koninklijke" is verleend. Hlllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mede: Als gevolg van het naderbij komen van een gebied van hoge luchtdruk, nam de bewolking in gro te delen van bptl?nd gisteravond snel af. De zwakke wind en de heldere hemel waren gunstig voor een sterke afkoeling. In het midden en oosten van het land daal de het kwik plaatselijk tegen zonsopgang tot 2 graden. In het noorden van het land waren de minimum-temperaturen hoger omdat in 'deze gebieden in de nacht nog veel bewolking voorkwam. Het hogedrukgebied verplaatst zich lang zaam verder naar het oosten. De wind gaat daardoor uit zuidelijke richtingen waaien waarbij iets warmere lucht wordt aangevoerd. Intussen is op de oceaan de depressie-activiteit weer toegen.omen. Een regengebied van een oude storing bij IJs land lag vanmorgen over West-Schotland en Ierland. Dit regengebied zal ons land morgen waarschijnlijk niet bereiken, maar er zullen enkele wolkenvelden het land binnendrijven. Westelijk op de oceaan is een nieuwe storing verschenen, die met grote snelheid in de richting van Ierland koerst. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland Neerslag, laatste IM uur Den Helder Ypenburg Viissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven 7.d- Limourg Helsinki Stockholm Oslo ■Copenhagen Aberdeen .onden Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux renoble Nice Berlijn Frankfort Vlünchen '.(inch .ocarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew onbewoi' licht bew zwaar bew onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew onbewolkt regenbui geheel bew mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew half bew. geheel oew half bew onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt half bew. half bew. Vrijdag 16 juni 0» M 9 V cS wnw 15 0 windst. 15 0 ZZO li 0 w 14 0.4 windst. 15 0 w 16 0 windst. 15 0 z 16 0 O 21 0 n 22 0 ono 17 1 wnw 19 7 zo 14 0 windst 21 0 wfndst 14 0 ono 17 0 no 17 0 no 19 0 wzw 23 0 windst. 22 0 n 22 0 1 w 17 1 windst. 18 0 zzo 17 2 nw 20 0 o 26 0 verand. 21 0.1 windst. 21 0 w - windst. 26 0 o 24 0 windst. 31 0 nnw 21 0 wnw 24 0 juni Zon op 4.19 uur, onder 21.02 uur. Maan op 7.30 uur, onder 23.05 uur. Maanstanden 21 juni 10.02 uur eerste kwartier. 28 juni 13.38 uur volle maan. Hoog en laag wa'er in IJmuiden Donderdag 15 juni Hoog water 4.58 uur er 17.23 uur. Laag water 0.42 uur en 12.59 uur Vrijdag 16 juni Hoog water 5.36 uur en 17.59 uur. Laag water 1.17 uur en 13.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoori 10 tot 15 minuten vroeger dan te Limbic1

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2