IWBÏÏÏ SPORT IN DE IJMOND Vaderdag Ph. de Koning i VADERDAG ETALAGE VADERDAG Programma Velser Sportweek Havenberichten Geen strafvervolging in zaak-Van der Putten Weinig aanvoer van aardbeien op Beverwijkse veiling Lederbedrijf VELDHUIS BEATRIX BSoemsierkunsf Kastelen en Lustoorden uit het verleden van Noord-Kennemerland DONDERDAG 15 JUNI 1961 TIPS voor PULLOVER WEEKEND-SHIRT OVERHEMD Pracht SUèDE VEST ZELFBINDERS ZIJDEN SJAAL HEREN-SHORTS KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN Gemeentelijke Bibliotheek in Velsen Nieuwe voordracht voor hoofd van Adolf van Nassau-school Hm- I' Elk jaar is 't moeilijk om voor Vader iets aardigs te bedenken. Mogen wij u dit jaar helpen? Elke Vader zal zich op of na een warme werkdag en na een frisse douche behaaglijk voelen in een prettig zittende weekender. Wij brengen de beroemde EL-MIOR weeken der in een groot assortiment reeds v.a. 15.90 Vast en zeker zal Vader u dankbaar zijn. KENNEMERLAAN24 Slager uit Heemskerk kreeg 75 boete 'M, M 'L SCHEIBEECK: EENS VONDEL'S TOEVLUCHTSOORD Gastricums raadslid Th. Berlee overleden Alwéér één Het programma voor de Velser Sport week luidt: DONDERDAG 15 JUNI Royal, 19 30 uur: damwedstrijden voor iedereen Sportpark Schoonenberg, 19.00 uur honk- balwedstrijd SchotenEHS. Plein 1945. 19.00 uur: gymnastiek door R.K. Velsen, Sportbond en VGV. Stratingplantsoen. 19.00 uur: bokswed strijden. VRIJDAG 16 JUNI Schoonenberg, 19 uur: voetbal Velser jeugdelftalAmsterdams jeugdelftal. Plantsoen Paramaribostraat, 19.30 uur: gymnastiek T.V.S., R.K. Velsen en „Fit". Kennemerhof, 19.00 uur: start wandel tocht Kennemer Jagers. Advertentie XONDAG 100 lamswol 24.75 voor vakantie en vrije dagen. Prijzen van 7.90 tot 24.75 Ademend - tricot-nylon 14.90 - 15.90 19.75 24.75 Wie het heeft koopt er nog een. Zo goed be valt het. 59.50 - 45.— wasbaar - Terlenka enz. van 2.95 tot 7.95 m. wollen rug, glijdt dus niet 4.95 tot 15.75 KNI1PBRETELLES MANCHETKNOPEN 9.75 11.75 Voetbal Het Velser jeugdelftal speelt morgen avond om 7 uur in de volgende opstelling tegen het Amsterdamse jeugdelftal: Stuy (VSV), Rietkerken (VSV) en Verburg (IJmuiden), Plug (Stormvogels), De Vries (Stormvogels) en Verwoerd (IJmuiden), Versluys (VSV), Kramer (IEV), Verduin (Stormvogels), Glas (Stormvogels) en Clee- ren (Stormvogels). Reserves zijn Van Keulen (Stormvogels), De Graaf (Stormvogels), Akkerman (SVIJ) en Van Doorn (Kinheim). De opstelling van de Amsterdammers is: Al (Wilskracht SNL), Tanis (Ajax) en Dahrs (DWS-A), Pardieck (De Spartaan), Severijnse (Ajax) en Overing (Blauw Wit), De Jager (DWS-A), Van Eikeren (JOS), Duivenbode (Spartaan), De Vries (Blauw wit) en Röhrig (Blauw Wit). Woensdagavond is de finale gespeeld voor het speeltuinvoetbalkampioenschap. Bij de B-ploegen won Kindervreugd met -0 van Munnikenweide. Buitengewoon groot was de spanning bij de A-elftallen van genoemde speeltuinen, die om de eer ste plaatsen streden. Tot een beslissing is het niet gekomen, ook niet na twee maal zeven en een halve minuut verlen ging! Heden avond om zeven uur zal op het veld aan de Wijk aan Duinerweg een tweede wedstrijd worden gespeeld. Woensdagmiddag hebben 425 leerlingen van een aantal scholen in Beverwijk een wandeltocht gemaakt die was georgani seerd door de plaatselijke sportleraren. De tocht ging eerst door een deel van Beverwijk, waarna men het landgoed Westerhout in ging; van hier uit kwam men in Wijk aan Zee terecht en via de Duinen arriveerde men weer in Beverwijk nabij de turnzaal aan het Harmonielaan tje. Hier kregen allen een herinneringsme- dalje. De Gemeentelijke Bibliotheek in Velsen heeft de volgende boeken aangekocht: Nederlandse romans en novellen: Hofstra, Bloe men voor Brenda; Limburg, Terwijl de hyacin ten bloeien; Ondei, De grootvorstin; Pronk, Het onweer; Wagenaar, Vlucht naar de zon; Zielens, De gele roos; Arnaud, Ninon de Lenclos; Christie, Het mysterie van Sittaford; Cordell, Ontluisterd land; Greene, Genezen verklaard; Karaslawow, De schoondochter; Kawabata, De duizend kraan vogels Kirst, Fabriek van officieren; Ma- caulay, De wereld mijn wildernis; Ravius, Ik zweer en beloof; Searls, De hemel wordt te klein; Söderholm, Zomer op Hellesta; Steinbeck, Can nery Row; Stawinsky, Het riool; Asimov, Ver halen uit de toekomst. Buitenlandse romans en novellen: Hausmann Abschied vom Traum der Jugend; Horbach, Be- vor die Nacht begann; Mirabelli, The burning air;Mitford, Don't tell Alfred; Duras, Moderato cantabile; Vialar, Les quatre Zingari. Ontwikkelingsboekenter Braak, Politicus zon der partij; Telder, Sterven., en dan?; de Jong, 'n Preek zus, 'n preek zo; Mehrtens, Kerk en muziek; Brunner Ons geloof; Banning, Karl Marx, Leven, leer en betekenis; Haarselhorst, Verenigingsadministratie; Palmade Karakterolo gie; Baruch, Nieuwe wegen in de seksuele op voeding; Frank en Clark, Buddy en ik; Miller. Van sterrenwichelarij tot ruimtevaart; Vermey- den, Handboek der goochelkunst; Wölfflin, Stijl begrippen in de kunstgeschiedenis; Etienne, In de acrée; du Pon, Het eigen huis; Milner, Het Jiddische hart zingt; de Vries, Heldenlied en heldensage; Farnum, De godin van Oud-Zuilen; Oomes, Antoon Coolen; Nieuwenhuys, Bij het scheiden van de markt; Engelman, Verzamelde gedichten; de Weerd, Gooise legenden; Mediz Bolle, Het land van de fazant en het hert; Sosa- bowski, lk vocht voor de vrijheid; Schuman De arabieren; Hunter, Duisternis daalt over Chi na; Dag Amsterdam; Kievid, 'n Vaatje buskruit Vausson, Oostenrijk; Eifel en Moezel. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Hoan van Halmstad; Fokke de Jong Senior, Noordzee, bij legger IJmuiden; Tjamme, Sandvik; Libertas, Rotterdam; Herm Kiepe, Mantyluoto; Siegfried Lehmanns, Antwerpen; Sun Karen, Sundsvall; Hinde, Londen; Waalborg, Abö; Ouwerkerk, Rot terdam; Jans, Londen; Lijnbaansgracht, Sornaes; Wolanda, Londen; Vasaland, Xpyla, cellulose los sen Velsen; Spaarnestroom, Dagenham; Wihina- pa, Bahama; Bertha Beck, Hamburg; Wiebold Böhmer, Rotterdam; Morgenen, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Kaete Hamm van Rundvik, hout lossen Zaandam; Jan Kreumer, Dieppe; Santafé, Hamburg; Olhorn, Antwerpen; Pergo, Helsinki; Rigel, Antwerpen, bijladen Binnenhaven IJmuiden; Wexford, Bos ton, laden Koog aan de Zaan. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Gerd naar Londen; Antilochus, Hamburg; Tanny Scarbo rough, Kunstmest geladen IJmuiden; Hermann, Kalmar; Africa Palm, Londen; Europa, Londen' Ares, Cristobal; Pegasus, Antwerpen; Ore Mo narch, Puerto Ordaz; Fokke de Jong Sr., Noord zee, bijlegger IJmuiden; Elke, Gdynia; Ruhr- stein, Bremen; Rien Teekman, ..Antwerpen; Ar- tura. Hamburg; Westerdok, Rotterdam; Rijsber- gen Delfzijl; Gudur, Rotterdam; Wanda, Stavan- ger, ledig van Velsen; Theano, Rotterdam; Cal- chas, Rotterdam; Peregrine, Harlingen; Draco, Rotterdam; Iron Horse, Seven Islands, ledig van IJmuiden; Amstelstroom, Plymouth; Maartje Rouaan, walsmateriaal geladen IJmuiden; Ask, RotterdamAen-Goeu, Rouaan; Heinrich Gram- merstorf, Antwerpen;Nestor, Hamburg; Vinnica. Tuapse; Joern Witt, Odda. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Gerrie S naar Dieppe; St. Joseph, Turku; Dahomeykust Freetown; Brinio, Boston, kunstmest geladen IJ muiden; Jacob Teekman, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming ge ennadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie ZIET ONZE SPECIALE BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK TELEFOON 5629 De gemeenteraad van Velsen heeft in zijn vergadering van 10 mei j.l. tot hoofd van de o.l. Adolf van Nassauschool te Santpoort benoemd de heer G. van Rooyen te Utrecht. Betrokkene heeft inmiddels bericht ge zonden, dat hij de aanstelling in verband met woonruimte-moeilijkheden niet kan aanvaarden. B. en W. hebben nu de raad voorgesteld het voren vermelde besluit in te trekken. Ter benoeming in deze functie dragen zij thans vo'or de heer P. Kleve. hoofd der school te Oudeschild, die in het oorspronkelijk voorstel als tweede was ver meld. Bij gebrek aan overige geschikte sollicitanten moet met deze éénhoofdige voordracht worden volstaan. Boksen Op het Plein 1945 heeft de IJmuider boksclub De Ring gisteren een uitstekend geslaagde boksdemonstratie verzorgd, die wel als een van de hoogtepunten van de sportweek kan worden beschouwd- Voorzit ter J. Roosenstein gaf zeer deskundig commentaar op de verschillende oefenin gen, die onder leiding van Ome Dick Böhm werden uitgevoerd. Na het slaan tegen de verschillende soorten ballen en zandzakken, het spiegel- en schaduwbok sen kwamen de boksers tegenover elkaar te staan. Twee gasten gaven uitstekende demon straties van de verschillende stoten en de afweer er tegen. Het waren niet de eer sten de besten, want Kees Hally is kam pioen van Noordholland en tweede van Ne derland in het middengewicht en Gerrit Gellekom tweede van Nederland in het halfzwaargewicht. Er waren nog twee Amsterdammers, die een mooi partijtje sparren lieten zien evenals de twee voorgaanden. Namelijk Rinus Reining, tweede van Noordholland in het lichtgewicht en Gerrit te Paske, de kampioen van Noordholland en tweede van Nederland in het bantamgewicht, die al twaalf maal in internationale ontmoe tingen is uitgekomen. Deze vier boksers zijn leden van DBO, Amsterdam. Ze stonden onder leiding van de heer C. Kneppers. Boksers van de Ring gaven daarna nog zeer gewaardeerde partijtjes weg. Gymnastiek Op het Marktplein waren talrijke IJmui- denaren getuige van een uitstekende de monstratie gymnastiek. De deelnemende verenigingen waren de R.K. gymnastiek vereniging Velsen, de Christelijke Gym nastiekvereniging IJmuiden en de Turn vereniging IJmuiden. Stijlvol en beheerst werden de verschillende oefeningen uitge voerd. Zonder anderen te kort te doen moeten we toch speciaal vermelden het teamwork van de turnvereniging IJmui den. In vlug tempo werd een stel prima oefeningen naar voren gebracht. Hengelen Bij de Noordersluis is een jeugdwedstrijd hengelen gehouden. Het aantal deelnemers was 148, nog groter dus dan voorafgaande jaren. In totaal ving de jeugd 59 vissen, na melijk paling, bot, baars en een flinke bra sem, welke laatste door de 10-jarige Jan Braam werd bemachtigd (meteen vlogen er dertig deelnemers heen om te kijken). Winnaar in de groep tot 12 jaar werd G. Kramer met twee vissen na loting met nog vijf jongens, die er ook twee vingen. Winnaar in de groep 13 t/m 15 jaar werd P. Philippo, 14 jaar, die vier vissen ving Beide winnaars ontvingen behalve hun prijs een lauwertak met inscriptie. Verdere uitslag: 10 t/m 12 jaar 2. Peter Hogewerf 2 stuks, 3. M. van Veen 2, stuks, 4. C. v. Vliet 2 stuks, 5. G. Krab 2 stuks, 6 A. de Lange 2 stuks; 13 t/m 15 jaar: 2. W. v. d. Haas 3 stuks, na loting 3. J. Stekelenburg 2 stuks, 4. J. Wind 2 stuks. Advertentie Geef vader een BLIJVENDE PLANT. Grote keuze in onze plantentuin. KENNEMERLAAN 56 - TELEF. 6083 Advertentie Het enige meisje, Wynanda Donkersloot (7 jaar), ontving een speciale prijs. Prijzen waren werphengels, gewone hen gels, leefnetten, schepnetten, snoeren, dob bers, ballen, zakmessen, petjes en derge lijke. De prijsuitreiking geschiedde in de „Brulboei" aan de Kanaalstraat door de voorzitter, de heer R. Bosma. Wandelsport Voor het wandelen, morgen om zeven uur vanaf Kennemerhof, hebben zich al meer d'an driehonderd deelnemers opgege ven. Op het Waterlooterrein zullen alle wandelaars worden opgevangen en dan met muziek naar de eindstreep worden vergezeld. Men kan zich voot deze wandeltocht nog opgeven bij H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, IJmuiden. De economische politierechter in Haar lem, mr. J. D. Vink, heeft woensdag bij verstek een 25-jarige slager uit Heems kerk veroordeeld tot een boete van 75 gul den, subsidiair vijftien dagen. De slager had sulfiet in gehakt verwerkt. De eis van de officier van Justitie, mr. J. Wiarda, luidde eveneens 75 gulden boete. Een 26-jarige vervoerder in kruideniers waren uit IJmuiden werd door mr. Vink eveneens bij verstek veroordeeld tot een boete van tien gulden, subsidiair twee dagen hechtenis. Verdachte had met eigen vervoer materiaal vervoerd zonder daar vóór een inschrijvingsbewijs te hebben. De uitspraak was conform de eis van de offi cier. AFSCHEID VIC. L. A. NAGTEGAAL. Wijk zes van de Ned. Herv. Gemeente Beverwijk-Heemskerk belegt op dinsdag 20 juni de laatste wijkavond in dit seizoen. Op deze bijeenkomst zal men afscheid nemen van vicaris L. A. Nagtegaal. De Centrale Kerkeraad heeft ds. J. Don, voorheen predikant bij de Kerk van Zuid- Afrika, bereid gevonden de pastorale ver zorging van de wijken Oosterwijk-Meere- steijn voort te zetten. De Rotterdamse officier van Justitie mr. I. H. van de Roemer heeft mr. N. J. Ge- leijnse uit Amsterdam, raadsman van de technische hoofdambtenaar van het minis terie van Defensie F. H. van der Putten uit Bussum schriftelijk meegedeeld, dat in de zaak van de geënsceneerde aanranding in Oudewater geen strafvervolging zal wor den ingesteld. Dit besluit heeft hij geno men „op grond van het uitvoerig onder zoek, neergelegd in diverse processen-ver- baal". Na kennisneming daarvan heeft hij geen termen kunnen vinden, „welke een gerechtelijk vooronderzoek ten volle recht vaardigen, aangezien van een vermoede lijk strafbaar feit niet is kunnen blijken." Tenslotte heeft de officier van Justitie mr. De Raadsman laten weten dat hij de zaak op 13 juni heeft geseponeerd. Naar aanleiding van deze beslissing zal mr. Geleijnse de procureur-generaal in Den Haag verzoeken, of hij geen aanlei ding ziet een nader onderzoek te gelas ten. Zoals bekend is, beklaagde de heer Van der Putten zich er vorig jaar januari bij de rijkspolitie in Oudewater over, dat een staffunctionaris van het ministerie van Defensie in Oudewater een aanranding zou hebben geënsceneerd. Deze aanranding had de heer Van der Putten moeten com- promiteren, omdat bepaalde figuren op het ministerie van Defensie hem „een las tige dwarskijker" zouden vinden. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Marcellus Comelis, zoon van J. J. M. van der Meer en A. Ponsioen. As- trid Maria, dochter van S. Kok en E. C. M. de Groen. Gerardus Johannes Maria, zoon van F. J. M. Twisk en A. Snijders. Adriana Geertruida Maria, dochter van G. Gijzen en M. C. Vonk. Johanna Lisabeth, dochter van Th. Lute en A. Kruit. ONDERTROUWD: W. Voorthuijsen en T. M. Res. T. Roodenburg en E. Hand- graaf. GEHUWD: D. Brakenhoff en A. Bos. OVERLEDEN: D. Kossen, oud 92 jaren, wonende te Barsingerhorn. Het Beverwijkse stadhuis heeft zijn naam te danken aan een smal riviertje, dat ergens in de duinen zijn oorsprong vindt, zich vervolgens door de stad kronkelt en nu, bij het nieuwe station, uitmondt in de grote vijver. Scheybeeck is de naam van het stadhuis, waar dagelijks zwart- en witglanzen de auto's voorrijden, waaruit dan bruidjes en bruidegom- men stappen, waar het gemeentebestuur, ambtenaren en ook de raad het bijna zonder uitzondering met te kleine kamers en zalen moeten stellen. Eens was het een buitenplaats, waar zo af en toe eens een rijtuig stilhield om deftige dames en heren te laten uitstappen. Zij waren dan de gasten van de rijke Amsterdamse suikerhandelaar Laurens Joosten Baeck, die Scheibeek als zomerverblijf had gekozen. Ook zag men er af en toe de grote dichter Joost van den Vondel. H. de Leth maakte in 1728 de hiernevens afgedrukte ko pergravure van het huis Scheibeek „bij de stede Beverwijk Het lag toen aan de Heerenwegh (de tegenwoordige Velser- weg). Doch toen De Leth de fraaie afbeelding maakte, was het huis eigendom van de weduwe van de heer Willem Bo- reel, die schepen te Amsterdam was en afgezant van de Staat aan het Lranse Hof. Het riviertje de Scheibeek vormde in de achttiende eeuw bijna de scheiding van Wijk aan Duin en Velsen. m,ut" Het riviertje is er, zoals geschreven, nog. Bij de aanleg van de hertenkamp is het onder het wegdek van de Velserweg geleid. Doch het riviertje kan men nog wel zien stromen namelijk aan de oever van de vij ver ter zijde van het huis. Scheibeek was reeds in de zeventiende eeuw bekend. Het was in het begin van die eeuw eigendom van Laurens Joosten Baeck. Door diens vrienden zijn aan Schei beek herinneringen verbonden aan de let terkundige geschiedenis van de eerste helft van de Gouden Eeuw. Vondel berijmde de loop van het riviertje, „uit de schorre dui nen ontsproten". De tot nu oudst bekende afbeelding van de hofstede wordt aangetroffen in Vondel's verzenbundel van 1624. Zekere Daniël van Breen heeft het huis en de daarbijbehoren de tuinen tweemaal getekend. Er waren vijvers, boomgaarden, waartussendoor de oude beek stroomde en uitmondde in de Wijkermeer. Het huis stond toen zuidelijk van de beek, zodat het met het grootste deel ervan in de „rechtsbanne" van Velsen was gelegen. Vondel was steeds een welkome gast van de familie Baeck. Deze Baeck heeft veel bijgedragen tot de bevordering van de kunst en wetenschap in ons land. De dich ter was enthousiast over de hofstede en haar omgeving en menig vers schonk daar aan aandacht. In de verzen „Beeckzangh en „Wijckzangh" bejubelt Vondel de ge noegens van het buitenleven in Beverwijk. Nadat Vondel het hekelend gedicht „Pa lamedes oft Vermoorde Onnoselheyd" (op de zinloze terechtstelling van Johan van Oldenbarneveldt) had gepubliceerd, nam hij zijn toevlucht bij de familie Baeck op Scheibeek. Behalve Vondel kwamen toen ook andere persoonlijkheden uit het litteraire leven van die tijd in Beverwijk. P. C. Hooft, die een zwager was van Joosten Baeck, kwam herhaaldelijk op Scheibeek. In totaal zijn er 246 brieven van Hooft aan Baeck be waard gebleven. Voorts waren sommigen van de bekende Muiderkring-schrijvers de gasten op Scheibeek. Zo bewaart Beverwijk in het stadhuis Scheibeek nog altijd de herinnering aan de Gouden Eeuw, ook een gouden eeuw in litterair opzicht. In 1669 werd het huis, dat reeds enige malen verbouwd was, eigendom van mr. Albert Bentes, de enige zoon van de zuster van Joost Baeck. Door diens vrouw kwam het later in bezit van de familie Geelvinck. (Met de geschiedenis van huize Schei beek sluiten wij deze rubriek over kastelen, lustoorden en hofsteden op het grondgebied van Beverwijk en Heemskerk af. Te zijner tijd zullen wij de kastelen en huizen in de gemeente Velsen behandelen. Redactie). In het St. Elisabethziekenhuis, waar hij voor een lichte ongesteldheid verbleef, is woensdagmorgen, op 59-jarige leeftijd overleden de heer Th. Berlee, lid van de gemeenteraad van Castricum. De heer Berlee werd in 1901 te Beverwijk geboren. Hij kwam in 1922 naar Castri cum, waar hij in 1937 lid van de gemeente raad werd. Hij was behalve fractievoorzitter van de KVP, voorzitter van de KABO en voor zitter van het plaatselijke Wit-Gele-Kruis. De begrafenis van het stoffelijk over schot van wijlen de heer Berlee zal zater dagmorgen te half tien plaats vinden op de r.k. begraafplaats Onderlangs te Bak- kum. Vermoedelijk zal de heer P. F. Janzen de heer Berlee in de raad opvolgen. Advertentie Ja, alweer 'n nieuwe klant die nergens een gewoon sanfor over hemd kon kopen (houdt niét van no-iron). Bij ons vol-op sanfor-overhemden. AÏle maten (m 35 t/m 45). Prijzen 8.75 t/m 19.75. KLOOSTERSTR 33 - 35 - BEVERWIJK De aanvoer op de aardbeienveiling in Beverwijk is woensdagavond hard tegen gevallen: er was nog geen derde deel van de hoeveelheid die de avond te voren ge veild werd. De oorzaak? Mogelijk de te leurstellende prijzen op de eerste speciale aardbeienveiling, misschien „het weer", zoals sommigen suggereerden. In elk ge val, er waren slechts 500 mandjes aan de markt en dit is toch wel heel weinig. Animo onder de kopers was er genoeg Voor een mandje Talisman werd tot meer dan 4.- betaald, soms wel 4.70. Ook de vraag naar Madame Lefèbre was groter, hier liepen de prijzen op tot 3,40 per mand. De doosjes gingen voor 25 tot 65 cent per doosje. Het wachten, zo zegt men, is nu toch wel op iets zachter weer, zodat de vruch ten iets sneller gaan rijpen. Groenteveiling De noteringen op de Beverwijkse groenteveiling waren woensdag: Aardbeien 1.804.80 per slof; aard beien 0.220.65 per doosje; bloemkool 0.230.61; sla 0.04—0.12; spinazie 0.220.52; bospeen 0.420.65; was- peen 0.380.65; postelein 0.340.48; rabarber 0.180.37; bosbieten 0.17 0.28; peulen 1.00—1.35; sperziebonen 1.80—2.00. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Robert R., z. v. C. W. Robin son en A. Jansen; Johanna G. M., d. v. F. Snel en M. M. Molenaar; Henriëtte M. E., d. v. J. Steenkamp en P. de Wijs; Petra M. G., d. v. P. T. van Wolven en A. van Rooij; Gonny, d. v. H. G. de Winkel en N. E. van Gemeren; Cornelis, z. v. C. Blansjaar en E. van der Linden; Evelien C„ d. v. J. G. van Meerkerk en S. Akkerman; Johannes C., z. v. C. A. Rumping en M. G. van Baarsen; Pauline E. C., d. v. P. J. Kelder en E. Ver hagen; Nicolaas M., z. v. N. P. de Munk en J. Brandjes; Elisabeth A. J., d. v. J. La- meijer en W. A. Gert'ènbach; Marchien E., d. v. H. van der Laan en M. Koops; Marti - nus C., z. v. T. J. Wijnkoop en A. Thiery; Margaretha M., d. v. J. C. van Sunten- maartensdijk en C. C. Tromp; Catharina E. M., d. v. P. W. Vroónhof en C. M. Veer- man; Ronald, z. v. P. H. Jansen en G. de Bie; Jeanet I, d. v. E. W. Benecke en M. Bouwknecht. ONDERTROUWD: T. J. Eijking en H. C. C. van Laer; G. Meijer en J. M. van der Leede; D. Kclijn en G. B. Hoekstra; J. A. S. Brakenhoff en M. T. Bleijc daal; J. J. A. Luntz en E. Fiege; W. E. G. Rörich en W. Pril. GETROUWD: S. G. Dekkers en J. M. Schoorl; B. P. Los en J. Kerker; G. H. Boers en H. Bos. OVERLEDEN: E. C. Vogelzang, oud 76 jaren, geh. met H. Scheerman; T. W. van Son, oud 65 jaren, geh. met M. Pirovano.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7