Stormvogelsleden zetten bestuur aan de dij'k H. Zwart is nu voorzitter tfSs 'Sis ^strS fiytsjr-ffars rass a PTT gaat dienstverlening zaterdag verminderen op HET WEER hamol weer vandaag! Mr. D. U. Stikker: Ernstige toestand voor Europa AUTO UNION - DKW om COIFFURES DE VRIES Zestien-jarige van ziek meisje Wegens werktijdverkorting en spanningen op arbeidsmarkt Nog geen zomer Loketten in Haarlem tot 12 uur open Berlijnse kwestie kan de NA VO voor grote moeilijkheden stellen v. LOON's A. J. Rotteveel's DAGBLAD V OOR VELSEN-IJMUIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7,65, franco per post 8,15. Losse nummers 12 ct. Giro-rekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur. Simon Koster Adj. Hoofdredacteur. Jot L. Lodens Bedactfeehef te fjmu.deu, 1. Kosat, Ut,gave. Grafie Bedrijven Daad,te N.V.. Grote Houtrtraa, »3. Haartem Directie. P. W. Peereboom en Mr. H. C. van der Mije Het woord is aan Prijzen vanaf 6.175. AUTOMOBIELBEDRIJF Meer bewolking Aan het strand: Heinrich Krone bezocht De Gaulle en Debré 'eforeyou êuy! NYLON REGENJASSEN In de krant van heden: N.V. CARROSSERIEFABRIEK CHRISTI AANSE Uitdeuken - Repareren „DE HOUTHAL" „BOUWPAKETTEN" o.a. Automobielbedrijf 46e JAARGANG NUMMER 189 ZATERDAG 17 JUNI 1961 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat. 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Haarlem: hoofdred. en alle afd. Telef. 15295. IJmuider Courant In de Abtwoudsepolder te Delft is men, na eerst een damwand met palen van 12 meter lengte te hebben gezet, thans begonnen met het graven op zoek naar de in de oorlog neergestor te V-l. Het eerste gedeelte zal met de dragline geschieden waarna men ertoe zal overgaan om de rest met de schep te verwijderen naar de op ongeveer 10 meter diep liggende 1000 kg. wegende springstof lading. Advertentie De Bóufflers: Wij zijn slaven, en onze ketenen zijn onze gewoonten. De pleger van de aanranding in een wo ning aan de Bentinckstraat te Oldenzaal, waarvan een 17-jarig ziek meisje het Stormvogels heeft een nieuw bestuur. In een ledenvergadering, die vrijdag- Uplf-pnt q q tlfOtl(Ün2f avond in Roval te IJmuiden strak werd geleid door de heer B. Kok (de heer DCKeOl tld.111 tUIUlllg W. Gouda was door ziekte verhinderd), is op wel zeer nadrukkelijke wijze het l vonnis over het oude bestuur geveld: 120 stemmen werden tegen de heer Su- werink c.s. uitgebracht, 18 er voor. Onmiddellijk daarna koos men een nieuw bestuur, dat als volgt is samengestel H Zwart, voorzitter, W. Mooy, penningmeester, en leden H. Veldman. W. M. L. Blee- waarvall ml ..-jui.6 j- U 0= Krttt». O. swier. E. H. Gorter. H. Butte, ,u W. Gouda. D, verdere ggjgjr functies in het bestuur zullen onderling worden verdeeld. oldenzaal. Hij werd aangehouden wegens had genoemd en had gezegd, dat de KNVB diefstal van een bromfiets in Oldenzaal, hour! van het eerste klassèrschap aller ten te hebben. Hij is naar Oldenzaal over- krachten vergdet maar toen de vergade- gebracht en daar opgesloten. Het verhoor ring werd gevraagd, was het eerste elf- is nog gaande.De Jongen zouverschiUende Uiterlijk over twee maanden zal er een algemene ledenvergadering worden be legd, waarin de leden wijzigingen in dit bestuur kunnen aanbrengen. De belangstelling voor de door het ac tiecomité uitgeschreven vergadering was zeer groot. Er waren meer dan tweehon derd aanwezigen, van wie er 150 stemge rechtigd waren. De heer Kok zei onmiddellijk na de ope ning van de tweede vergadering geen kri tiek op gedane zaken en geen persoonlijke aanvallen te zullen dulden Hij hield zich daar consequent aan en tikte zelfs een maal een lid van het actiecomité gevoe lig op de vingers, toen dit namen ging noemen. De heer Kok verklaarde, dat de heer Burgwal van de KNVB de actie wettig tal veilig. Hij memoreerde, hoe het oude bestuur tweemaal heeft verzuimd een jaarvergade ring te houden en zo rekening en verant woording van het beleid af te leggen. Toen de vorige algemene ledenvergadering iets besloot deed men daar niets aan. Het be stuur heeft zich niet aan het rooster van aftreden gehouden, een functie van secre taris-penningmeester is niet eens toege staan. Er zijn geen bescheiden gecontro leerd door kascommissies, de elftalcom missie heeft niet volgens de statuten ge werkt „Er wordt met ons gedaan wat men maar wil", zei de heer Maarleveld, „we hebben eigenlijk nog te lang gewacht De heer Kok stond daarna geen discus sie toe, maar verlangde onmiddellijk een incl. verwarming Hoofdagent voor Haarlem en Omstreken, Bloemendaal - Korte Kleverlaan 30-40 Telefoon 02500 - 51301 Talrijke geruchten, niet niet altijd ge heel juist, soms zelfs geheel onjuist wa ren, hebben de laatste dagen de ronde (Van onze weerkundige medewerker) Het is mogelijk dat de zomer van 1961 per se op zich wil laten wachten tot de langste dag alvorens met hete dagen te voorschijn te komen. Tot nu was juni niet bepaald warm want de meeste dagen hebben hier in het wes ten maximum temperaturen laten zien van 16 a 17 graden en dat is bepaald geen zomerhitte. 'Wel is er enige verbetering gekomen zo dat gisteren het kwik tot ongeveer 20 gra den opliep maar bestendig is het weer nog niet. Daarvoor treffen wij in de hogere luchtlagen een nog te sterke westelijke stroming aan waarmee oceaanfronten via de Britse eilanden naar de Noordzee blij ven trekken en af en toe de bewolking doen toenemen zonder neerslag van enige bete kenis te brengen. Is over het algemeen de behoefte aan regen niet groot, in Noordwest Groningen (zuidoostelijk van Zoutkamp) is een ge bied waar het de laatste drie maanden bij zonder droog is geweest. Het plaatsje Warfhuizen kreeg ruim 80 mm neerslag in ruim drie maanden tegen 130 mm nor maal. Op enkele landbouwbedrijven zijn daar de beregeningsinstallaties weer in ac tie gekomen. Tijdens het weekeinde blijft de tempera tuur aangenaam en de regenkans klein al zal een volgend storingsfront de zon af en toe wel voor enkele uurtjes doen schuil gaan. Verwachting tot morgenavond: Over het algemeen bewolkt en nevelig weer met later kans op wat lichte regen, voornamelijk in het westen en noorden van het land. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Mati ge tot vrij krachtige zuidweste lijke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. Wisselend bewolkt en overwegend droog. Matig tot slecht zicht. Vrij krachtige zuidwesten wind. Overdag temperatuur 18 a 19 gr. C. Zeewater 15 gr.. Vooruitzichten: Een storings front passeert de Noordzee met tijdelijk veel bewolking en een kleine reoenkans. gedaan over de aanpassing van de PTT aan de werktijdverkorting, de werktijd verschuiving, dan wel de invoering van de vrije zaterdag. Thans zijn de maatre gelen bekend die de PTT voorlopig heeft genomen. Zij komen heel in het kort neer op het volgende: 1. Postkantoren zijn op zaterdag slechts geopend voor spoedbehandelingen en voorshands nog voor postzegelver koop, waarvoor men op de hoofdkanto ren en enkele bijkantoren tot twaalf uur terecht kan. 2. De postverzending wordt op zaterdag met ongeveer vier uur vervroegd. De buslichtingstijden worden hieraan aange past. Sommige soorten poststukken, waarvoor onmiddellijke bestelling niet vereist is, worden niet meer in de zater dagse bestelling'opgenomen. 3. Een service-vermindering bij de aan bieding van telegrammen. Deze kunnen ook na 1 juli dag en nacht per telefoon op nr. 009 worden doorgegeven. Aanbie ding aan de loketten tot het sluitingsuur mogelijk. 4. Aflevering van telegrammen wordt enigszins beperkt, behalve in achttien plaatsen die nog met name genoemd zullen worden. Alle kantoren zullen ech ter tussen 17.30 en 18.30 telegrammen afleveren. 5. Voor de noodzakelijke aanpassing bij de telefoondienst wordt de medewerking van het publiek gevraagd. Te vaak nog worden inlichtingen gevraagd die men gemakkelijk zelf zal kunnen vinden. De spoedbehandelingen, waarvoor men op zaterdagochtend op de postkantoren voor zover deze dan geopend zijn te recht kan, zijn de volgende: het aanne men van expresse- en telegrafische post wissels (kosten vijftig cent, respectieve lijk telegramkosten), het aannemen van girostortingen met spoedbehandeling spoedbericht of telegrafisch spoedbericht (respectievelijk 25 cent, 25 cent en 25 cent plus telegramkosten). het uitbetalen van expresse- en telegrafische postwissels, het uitbetalen van cheques met spoedbehande ling of telegrafische spoedbehandeling (eventueel met telefonische melding), het aanvragen van expresse- en telegrafische orders van betaling rijks postspaarbank (vijftig cent respectievelijk telegramkos ten), het uitbetalen op expresse- of tele grafische orders van betaling R.P.S., het aanbieden van expresse-briefpostzendin gen, al dan niet aangetekend (vijftig cent) en luchtpcstcorrespondentie (luchtrecht ex tra), het aanbieden van expresse-postpa- ketten (binnenland vijftig cent, buitenland een gulden), dringende buitenlandse post- paketten (tweevoudig tarief) en luchtpost- paketten (luchtrecht extra). Telegrammen Het aanbieden van telegrammen en het voeren van celgesprekken zal mogelijk blijven. Voor zover postzegelautomaten niet in zegelverstrekking kunnen voorzien zal zegelverkoop aan de loketten plaats vinden. Voorts zullen aangetekende stuk ken, waarvoor men een kennisgeving van aankomst heeft ontvangen, en posterestan- testukken worden uitgereikt. Busrechthou ders zullen de voor hen bestemde corres pondentie als gebruikelijk kunnen afhalen. Massa-drukwerken, postpakketten en gro tere briefpakjes (tenzij expresse) zullen niet in de bestelling van zaterdag worden opgenomen. Uitgevers zullen er goed aan doen hun periodieken zo vroegtijdig aan te bieden dat de bestelling uiterlijk op vrijdag kan geschieden. De telegraafkantoren in Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, alsmede het kuststation IJmuiden-radio blijven dag en nacht opengesteld. Advertentie De loketten van Alkmaar, Arnhem, Bre da, Deventer, Eindhoven, Enschede, Goes, Groningen, Haarlem, 's-Hertogenbosch, Utrecht en Zwolle zullen op zaterdag tot twaalf uur geopend blijven. Van 12.20 uur zullen deze kantoren telefonisch opgegeven telegrammen aannemen en voor de afleve ring van ingekomen telegrammen zorgdra gen. Alle kantoren zullen in ieder geval nog telegrammen leveren tussen 17.30 en 18.30 uur- De maatregelen die de P.T.T. meent te moeten nemen, vloeien niet alleen voort uit de werktijdverkorting. De spanningen op de arbeidsmarkt doen zich ook bij de bezetting van talrijke vacatures bij de P.T.T. de laatste tijd in steeds sterker ma te gevoelen. Door de genoemde beperkingen van de dienst zal het onder de huidige omstandig heden mogelijk zijn het personeel, dat in de uitvoerende dienst rouleert, een zodani ge dienstregeling te geven, dat het ook een zeker aantal malen per jaar een vrije zaterdag en zondag kan krijgen. De P..TT. is van plan meer telefooncel len te plaatsen waarin men zonder tussen komst van de telefoniste interlocaal kan bellen, maar de levering van die cellen kan niet zo vlot lopen als men wel zou willen. Bij de telegrammen zit de moeilijkheid vooral bij het afleveren, meer dan bij het in ontvangst nemen. De mogelijkheid om in het weekeinde telegrammen per telefoon of telex aan te bieden blijft. Op zaterdag middag tussen halfzes en halfzeven wil men nog de mogelijkheid bieden, aldus op gegeven telegrammen te bestellen, en ook op zondag zal daartoe beperkte mogelijk heden blijven betsaan. Wel wil men een beroep op het publiek doen, in het weekeinde het verzenden van niet-spoedeisende telegrammen, zoals ge lukstelegrammen, zoveel mogelijk te be perken. Die gelukstelegrammen maken nu zeventig percent van de in het weekeinde aangeboden hoeveelheid uit. Tot de massadrukwerken die op zater dag niet door de post bezorgd zullen wor den, worden de periodieken kranten en tijdschriften niet gerekend. Wel wil men een dringend beroep doen op de uitgevers van weekbladen e.d., hun bladen vroeger ter post te bezorgen, maar zolang dezen daarin niet geslaagd zijn zal de post alles doen om die bladen op zaterdag bij de abonnees thuis te krijgen- Bij de postzegelverkoop wordt gestreefd naar een verdere automatisering, al zal het verkopen van postzegels via het loket bijvoorveeld als het om spoedzendingen gaat niet helemaal afgeschaft kunnen worden. In de loop van dit jaar hoopt men uit Engeland automaten te ontvangen waar verschillende munten kunnen worden ingeworpen en waaruit men verschillende aantallen postzegels zal kunnen halen. Het personeelstekort bij P.T.T. is ge raamd op ongeveer duizend man bij een totale personeelsbezetting van 56.000. Men is echter gewend geraakt aan een dienst met overuren. De grootste moeilijkheden heeft men in het westen des lands. Als het beroep op de medewerking van het publiek niet voldoende zou helpen, zo werd verder nog gezegd, zou dat kunnen leiden tot een absolute sluiting van de P.T.T.-diensten op zaterdag. inbraken in Oldenzaal hebben gepleegd. PARIJS (Reuter) Heinrich Krone, de leider van de christendemocratische frac tie in de Westduitse Bondsdag, heeft aan het eind van een bezoek van drie dagen aan Parijs een onderhoud met president De Gaulle gehad. Eerder had de Westduit se politicus een gesprek met premier De bré, waarbij onder andere over de Frans- Westduitse solidariteit en het streven van Frankrijk om zijn uitvoer van landbouw- produkten te verhogen werd gesproken. oorlKrone wordt in sommige kringen be- sie toe, maar verlangde onmiddellijk een beschouwd als een kandidaat voor opvol stemming, waarin men zich voor 01 tegen bondskanselier Adenauer, het oude bestuur kon verklaren. 120 stem- s s men werden tegen uitgebracht, 18 voor, 7 blanco en 1 was onleesbaar. Het nieuwe bestuur kreeg 123 stemmen, 12 waren er tegen, 2 waren blanco. Het nu weggestemde bestuur van Storm vogels gaat maandag ondanks de in Royal gevallen beslissing toch de gebruikelijke bestuursvergadering beleggen, waarin men zijn houding nader zal bepalen. We zullen ons weekeinde er niet door laten bederven" verklaarde ex-voorzitter W. Chr. Suwerink. Advertentie BARTEÜORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM, TEL. 223596 Advertentie Lange Nieuwstraat 497 lel 7302 Adviezen omtrent haar. en huidbehnndeling Hoe denkt u erover? De jeugdige scholieren schijnen het er wel over eens te zijn. Zij zijn sterk geporteerd voor de vrije zaterdaa. Hoeveel huis werk aan boodschappen-doen zou dat opleveren? Weerrapporten1, 2 Agenda van IJnïond en Haarlem 2 Uit het binnenland2, 9 Op de Praatsoel3 Buitenlands nieuws 3, 8 Horen en Zien 4 Kunst 4 Films 3 Uit stad en omgeving5, 6, 7 Kerkdiensten6 In de Vishal en op zee7 Scheepsberichten 8 Op en om het Binnenhof9 Puzzel9 T aal-laria 9 Feuilleton H Panda en andere beeldverhalen 11 Erbij 13-17 Economisch nieuws17 Seurs 17 Sport 19 Dit nummer bestaat uit twintig pagina's waarin opgenomen „Erbij" Advertentie Lange Herenstraat 36 - 38 - Haarlem Telefoon 14371 Advertentie SALONTAFEL f 39.— HOUT - TRIPLEX en BOARD KENNEMERLAAN 159 - TELEFOON 7770 WASHINGTON (AFP-Reuter) Mr. D. U. Stikker, secretaris-generaal van de NAVO, heeft vrijdag op een persconferen tie op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard dat premier Kroesjtsjev en de Oostduitse communisti sche leider Ulbricht door hun jongste ver klaringen over Duitsland en Berlijn de spanning in de wereld hebben vergroot en een ernstige toestand voor geheel Europa geschapen. Dit duidt erop dat de NAVO tegen het eind van het jaar of zelfs daar voor door de Berlijnse kwestie voor ern stige moeilijkheden zou kunnen komen te staan, aldus mr. Stikker. Indien de com munistische leiders door zouden gaan op zettelijk de spanning te vergroten zou het dienstig kunnen zijn dat de Atlantische ministers van Buitenlandse Zaken en De fensie voor het eind van het jaar bijeen komen. De NAVO zou ten aanzien van het Berlijnse probleem vastbesloten zijn. De secretaris-generaal sprak verder de wens uit dat sommige leden van de NAVO sneller de maatregelen nemen die nodig zijn om het hoofd te bieden aan een even tuele plaatselijke agressie. Mr. Stikker is dinsdag in Washington aangekomen voor besprekingen met presi dent Kennedy en andere leden van de Amerikaanse regering. Hij zei dat de op vattingen van de president over de bespro ken onderwerpen voor een groot deel met de zijne overeen komen. Er is over een groot aantal problemen van de NAVO ge sproken. De vraag of de Atlantische Defensie-Or ganisatie dertig divisies op de been kan brengen zal gedeeltelijk afhangen van het verloop van de Algerijnse vredesonderhan delingen, zo verklaarde de secretaris-géne raal ten slotte. CHICAGO (Reuter) In een rede voor de Amerikaanse raad voor de buitenland se betrekkingen in Chicago, die de Britse minister van Buitenlandse Zaken Lord Home vrijdagmiddag heeft gehouden, heeft hij over de kwestie-Berlijn gezegd, dat de Sovjet-Unie bereid schijnt te zijn de we reldvrede in gevaar te brengen om een situatie, die al vijftien jaar lang heeft be staan, ongedaan te maken. Het westen streeft niet naar verandering. De westelij ke landen koesteren daar geen expansio nistische verlangens. Bovendien hebben zij zowel rechten als verplichtingen, die niet eenzijdig door een ondertekenaar van de gesloten overeenkomst opzij kunnen wor den geschoven, aldus Home. WASHINGTON (UPI) Tijdens een persconferentie gegeven door het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Washington heeft de officiële zegsman Lincoln White meegedeeld, dat de Amerikaanse politiek inzake Berlijn niet is gewijzigd. De pers conferentie werd gegeven naar aanleiding van de grote politieke rede welke de se nator Mansfield woensdag in de senaat ge houden had en waarin hij voor een nieuwe status van West-Berlijn had gepleit. i i Advertentie Dr. D Bakkerlaan 12 - 16 Bloemendaal, TeI.57.500-57.501

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 1