Festival-concert in Haarlem door Radio Philh. Orkest Nederlandse Opera deed onder Franse leiding „Benvenuto Cellini" herleven Michael MacLiammoir met verbluffend eenmanstoneel BABY YERWACHT? De negen Muzen ontharing depilan Opmerkelijk weinig belangstelling Concertgebouworkest speelde in RAI-gebouw Johanniterorde hield Ridderdag Si ZATERDAG 17 JUNI 1961 BABYSET &e. vo&icjjeschkavetv fxrinjv&vzffigitig Negenduizend aanwezigen John Pritchard dirigent van Londen Philharmonic FILM EN FILMWERELD SPRITE CARAVANS vanaf 2795.00—7500.00 v. EERDE, Leidsevaart 232-252 - Tel. 10138 Russische danser vraagt asiel in Frankrijk Jos. de Klerk fH -fflg vgKMiP Ziek zijn, beter worden Beeldschermer De radio geeft zondag De radio geeft maandag 7 elevisieprogramma VOOR HET ENIGE CONCERT dat binnen het raam van het Holland Festival (en afgezien van de met het Orgelconcours verband houdende uitvoeringen) te Haarlem plaats had, bestond opmerkelijk weinig belangstelling. De zaal was sterk onderbezet, en van het handjevol toehoorders was een gedeelte dan nog uit Hilversum meegekomen met de leden van het Radio Philharmo- nisch Orkest dat onder leiding van Henk Spruit dit programma verzorgde. De reden van zulk een gebrek aan animo is vermoe delijk gelegen in het feit dat het concertpubliek in Haarlem voor een (groot) deel gericht is op de prestaties van het eigen orkest en de eigen koren, en voor een (kleiner) deel naar het Concert gebouw in Amsterdam trekt. Een concert als dat van vrijdagavond lokt dus geen van beide categorieën, en valt daarmee in een vacuum, ofwel onder de tafel. BLIJFT DE VRAAG of de thuisblijvers ongelijk hadden. Mijns inziens niet. Voor naamste bestanddeel althans kwantita tief van het programma was Honegger's oratorium „Judith", gecomponeerd in 1925 vier jaar na „Le Roi David", waarmee Honegger de oratoriumstijl vernieuwde en voor zichzelf een wereldsucces verwierf. De ondertitel van Judith: Bijbels drama in drie bedrijven en vier taferelen, geeft al aan dat de componist een soortgelijke opzet in gedachte had als in zijn vroege re Symfonische Psalm over de opkomst van David naar het koningschap en zijn strijd tegen de Philistijnen. Het gaat hem om een naar het bijna-visuele gerichte wer king, het drama wordt opzettelijk veruiter lijkt, alle middelen worden ingezet om een uiterste aan plastiek te bereiken, en heili gen het doel: de toehoorder te betrekken in een imaginair meebeleven van het ver haal. ZO'N OPZET GEEFT gemakkelijk aan leiding tot een overdaad aan illustratieve momenten, en dat is dan ook de zwakke kant van deze oratoriumstijl. Het blijft te veel een sonorama in technicolor, het ver haal wordt in muziek verteld, maar lost er niet voldoende in op. Het lijkt wel zeker dat deze hybridische „muzikale beeldro mans" snel verouderen, ondanks de enorme verve en de bewonderenswaardige tech' niek die eraan gespendeerd is. Typerend is het telkens onderbreken van de muziek door een spreker, een rol die in „Judith bijna geheel sec, zonder muzikale „achter grond" wordt gegeven. Typerend is óók dat men de sterkste indrukken overhoudt van de drie „cantiques" aan het eind, prille, ruige, feestelijke koornummers waarin eindelijk eens fris van de lever gemusiceerd kan worden. DE DRIE SOLOPARTIJEN werden kun dig vervuld door de Belgische sopraan Berthe Monmart (in de rol van Judith) alsmede door Elisabeth Lugt (de dienst maagd) en Raymond Géróme in de spreek rol. Advertentie Voorlichting voor gemakkelijke bevalling en om na de geboorte een goed en slank figuur te houden. De volledige deskundige Voorlichting hiertoe in een 111 J'il VSuper de Luxe Met een daverend applaus en vele bloem stukken is het Concertgebouworkest gis teravond door een uit bijna negenduizend personen bestaand publiek hartelijk ver welkomd in de Europahal van het RAI-ge- bouw, om voor de eerste maal na de suc cesvolle Amerikaanse tournee een concert te geven voor het Amsterdamse publiek. Staatssecretaris mr. Y. Scholten, hield een toespraak en zei dat de belangstelling ieders verwachtingen had overtroffen. „De 9000 aanwezigen bewijzen welk een grote plaats het orkest in onze harten inneemt." Namens de regering getuigde de staatsse cretaris van de erkentelijkheid en waarde ring voor de prestaties van het orkest. Het eerste deel van het programma stond onder leiding van Eugen Jochum. Uitgevoerd werden de ouverture Leonore III van Beethoven en Richard Strauss' Til Eulenspiegel. Na de pauze leidde Ber nard Haitink de suite uit „L'oiseau de Feu" van Strawinsky, voorspel tot het le en 2e bedrijf uit „La Traviata" van Verdi en de tweede suite „Daphnis et Chloë" van Ravel. Een Britse dirigent wiens ster in de af gelopen vijf jaar snel aan de horizon van de muziekwereld is gestegen zal met in gang van september, 1963 worden benoemd tot artistiek directeur en vaste dirigent van het Londens Philharmonisch Orkest. Het is John Pritchard, de huidige dirigent van het Royal Liverpool Philharmonic en een veelvuldige gastdirigent in Glyndebourne, Covent Garden en bij buitenlandse orkes ten. John Pritchard, die thans veertig jaar oud is, is ook verantwoordelijk geweest voor de introductie van concerten van mo derne muziekwerken onder de titel „Musi- ca Viva", en heeft een belangrijk aandeel gehad in het organiseren van internationa le wedstrijden voor dirigenten, pianisten en zangers. Het valt niet te verwachten dat Pritchard zijn werk bij het philharmo nisch Orkest van Liverpool voor 1963 zal staken, maar in de tussentijd zal hij veel vuldig met het Londens Philharmonisch Orkest werken. „De lage landen", de korte documentai re film van de jonge Nederlandse filmer George Sluizer, bekroond met de staats prijs filmkunst 1961, zal worden ingezon den naar het internationaal filmfestival in Moskou. Dit festival wordt gehouden van 9-23 juli aanstaande. Het Radio Philharmonisch Orkest leek de juiste toon van drastische slagvaardig heid niet geheel te vinden. Het orkest had de avond geopend met Gluck's ouverture tot „Alceste", en gaf daarna de Drie Noc turnes van Debussy, een uitvoering die be paald te schools was, te weinig soepel van ritme, te zwaar van toon (de inzet van „Nuages"!) en dus nogal sfeerloos. Mooi, hoewel ook iets te statisch, was het aan deel van het vrouwenkoor in het laatste deel, „Sirènes". Trouwens ook in „Ju dith" werd men door de krachtige, volle klank van het Groot Omroepkoor getrof fen. Sas Bunge Advertentie De 23-jarige Rudolf Noerejev, lid van de Russische balletgroep Kirof, heeft vrijdag asiel in Frankrijk gevraagd. Zijn gezel schap is na een verblijf van drie weken in Parijs naar Londen vertrokken. „Neem me in bescherming," schreeuwde Nourejev tegen twee verbaasde politiemannen op de luchthaven Le Bourget, kort voor het ver trek van het gezelschap. Volgens vrienden van hem heeft hij dit De 23-jarige Russische danser Rudolf Noerejev. besluit genomen toen hij hoorde dat hij niet mee naar Londen zou gaan, maar naar Moskou, zou worden teruggestuurd. Twee Russen deelden hem dit op het vliegveld mee. Zij verloren Noerejev niet uit het oog maar de twee Franse politiemannen na men de danser onder hun hoede. Toen de groep in Londen aankwam, ont kende de leiding van de dansers dat Noe rejev in Frankrijk asiel zou hebben ge vraagd. Volgens de Russische lezing zou hij naar Leningrad zijn gegaan om zijn zieke moeder te bezoeken. Noerejev heeft een voorlopige verblijfsvergunning gekre gen in afwachting van een eventuele toe stemming om in Frankrijk te wonen. Vondelpark-voorstellingen. Van 7 juli tot en met 25 augustus worden dinsdags- en vrijdagsavonds in het Vondelpark in Amsterdam wederom verschillende voor stellingen in de openlucht gegeven. Men heeft besloten geen voorstellingen meer op zaterdag te organiseren, zoals in voor gaande jaren, omdat vele Amsterdammers het „langere weekeinde buiten de stad blijken door te brengen", aldus de leider van de feesten, de heer Carl Tobi. Het pro gramma vermeldt ondermeer ballet, variété, toneel, sport, volksdansen en operette. Toneelprijs vraag. Het Algemeen Ne derlands Verbond, belast met de toeken ning van de Visser-Neerlandiaprijzen, heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een Nederlands toneelstuk, dat een mini mum speeltijd moet hebben van twee uur. Hiervoor heeft het A.N.V. prijzen beschik baar gesteld van ten minste 1.000,en van ten hoogste 3.000,Het A.N.V. heeft ook een prijsvraag uitgeschreven voor een compositie voor een strijkkwartet, door een Noord- of Zuid-Nederlander gecompo neerd. De prijzen hiervoor variëren van f 500,tot 1.000,De uitslag van beide prijsvragen wordt bekendgemaakt in december 1962. Advertentie Modem, snel en mild, veilig en reukloos: van Hamoi uit Zwitserland tube 1.50-2.95 DE OPVOERING van „Benvenuto Cellini" van Berlioz, als eerste manifesta tie van de Nederlandse Opera in het programma van het Holland Festival, heeft vrijdagavond in de hoofdstedelijke Stadsschouwburg een daverend en wel verdiend succes opgeleverd voor de Franse dirigent Georges Prêtre en voor de vertolker van de hoofdrol, de verfranste Zweedse tenor van Russische afkomst Nicolai Gedda. Laat ik dit vooropzetten alvorens deze première in totaal onder de loep te nemen. Het was buiten kijf een uiterst riskante onderneming om een veeleisend werk dat in 1838 smadelijk gekelderd was en, ondanks een paar pogingen tot eerherstel, sinds ruim een eeuw geen vaste voet op de theater planken heeft kunnen krijgen, nog eens een briljante kans te geven. KOESTERDE MEN DE HOOP er einde lijk in te slagen deze opera vlot te krij gen? Laten wij niet zo naïef zijn dat zelfs maar te vermoeden; theatermensen weten wel beter waar het al of niet slagen van een werk van afhangt. En op de keper beschouwd is de „Benvenuto Cellini", als opera beschouwd, eentyopeloos geval. En toch is het een prachtig-idee geweest dit experiment met het zorgenkind van Ber lioz te wagen, want de uitkomst geeft voordelen, die ruimschoots tegen de na delen opwegen. De vertolking van dit hybridisch theaterstuk leert ons begrijpen dat het Parijse operapubliek van 1838 schandalig kabaal gemaakt heeft, maar tevens dat het te achterlijk was om de geniale kwaliteiten van Berlioz" muziek te schatten, want indien dit wel tot hen doorgedrongen was, had het hun tekenen van afkeuring kunnen doen verstommen. BERLIOZ DACHT dat hij een opera schreef, maar hij componeerde een aantal apart staande sublieme scènes, die zo goed en zo kwaad het ging te pas werden ge bracht. De organi sche structuur baarde hem geen zorg en hij vergat het geheel voor het effect van het detail. Precies zoals hij in „La Damnation de Faust" zijn held naar de boorden van de Elbe liet reizen, om daar de fameuze „Marche Hongroise" te be luisteren, die de componist voorheen voor zijn Hongaars dirigententournee had be werkt en waarmee hij de schitterendste sucessen behaalde, zo ging hij ook in zijn opera te werk. In dergelijke effectrijke episodes school zijn kracht en was hij al zijn tijdgenoten de baas. VVanneer men de ouverture hoort en dan zó briljant als Georges Prêtre haar liet klinken weet men al direct dat men met een genie te doen heeft. HET ENSEMBLE DER bronsgieters in II, de levendige Saltarello (een hachelijke episode voor het koor) in II b, het duet voor sopraan en tenor, met begeleiding van monnikengezang in III, de grote solo voor sopraan in I (schitterend geïnterpre teerd door Antoinette Tiemessen) de hals brekende solopartij van de hoofdrol, die men zich niet grootser en geweldiger kan voorstellen dan zoals bij door Nicolaï Gedda met heldere en krachtige stem ge realiseerd wordt; het zijn evenzoveel top pen, die om zichzelve de hoogste waar dering opeisen. En zo zijn zijn er meer treffende momenten; ik denk aan een trio waaromheen het orkest een uiterst deli- kaat waas weeft, aan tal van instrumen- Nicolai Gedda als Cellini en Antoinette Tiemessen als Teresa in Berlioz' „Benvenuto Cellini". tale vondsten, bijvoorbeeld aan een solo voor tenorhoorn en vooral aan de fanfare bezetting van inleiding tot III. Regisseur Marcel Lamy en dirigent Georges Urêtre, die het werk samen mon teerden, hebben ook de Carnaval Romain- ouverture, deels als intermezzo en deels als balletscène ingelast. Het effect ervan is frapant, alleen blijkt het naderhand een „superflu" te zijn, wanneer de Saltarella in haar oorspronkelijke zetting aan bod komt. Het wordt dan wel even te druk op de dansvloer, die bovendien te weinig ruimte geeft om de choreografie van Jean- Jacques Etchevery duidelijk tot haar recht te laten komen. WIM KOOPMAN maakte als Ascanio een goede beurt, Guus Hoekman sugge reerde met nobel geluid een kunstlievende kardinaal, Jess Walters had zijn krachtig geluid mee voor de vechtlustige mede vrijer Cellini en verder waren Cornelis Schell, Simon van Trirum, Peter van der Bilt, Jos Borelli, Chris Reumer en Gé Genemans de toegewijde vocale elementen om het werk te dienen. Regisseur Lamy liet het romantisch effect in gebaar en opstelling royaal gel den en van de decors van Frangois Ganeau kan men alleen maar betreuren, dat hij de Op het paleis Het Loo heeft de Johan niter-orde in Nederland protestantse tak van de aloude ridderlijke orde van het hospitaal van Sint-Jan van Jeruzalem haar 55ste ridderdag gehouden. In zijn openingswoord richtte de land commandeur, Prins Bernhard, zich in het bijzonder tot de gasten: de vertegenwoor diger van de Nederlandse afdeling van de soevereine en militaire orde van Malta en de gedelegeerden van de drie andere Jo- hanniterorden: de Britse „order of Saint John", de Duitse „Johanniterorden" met zijn „commenderijen" in Zwitserland, Fin land, Hongarije en Frankrijk, en de „Jo hanniterorden 1 Sverige" (Zweden). Met dankbaarheid maakte de Prins ge wag van het ondertekenen te Niederweisel (Hessen) op 13 juni van de internationale Johanniterconventie, waarbij de vier or den zich verbonden tot regelmatig over leg en tot samenwerking in voorkomende gevallen. Nadat jonkheer ds. F. W. Teding van Berkhout een wijdingswoord had uitge sproken, verrichtte de landcommandeur de plechtige installatie van twee nieuwe rechtsridders, van acht ereridders en van een ridder-expectant. De werkmeester, jonkheer mr. C. L. van Beijma thoe Kingma, bracht verslag uit van de werkzaamheden over de laatste 12 maanden. Daarbij noemde hij de opleiding van Johanniter-helpsters en de organisatie door de damesafdeling der orde van twee invalidenweken te Hattem voor oudere vrouwen. De kanselier, jonkheer G. M Verspyck, verstrekte mededelingen onder meer over de internationale samenwer king, de oprichting van een (protestantse) commenderij in Frankrijk en het lang zaam stijgend ledental van de orde en van haar damesafdeling. Aan het eind van de ridderdag gaf de landcommandeur een nadere toelichting op de plannen om te geraken tot de op richting van een psychopatenverpleegin richting in de protestantse sector, waarbi de door drie protestantse, sociale instel lingen in het leven geroepen commissie aan de Johanniterorde gelegenheid tot sa menwerking bood. De (protestantse) Johanniterorde in Ne derland en de (rooms-katholieke) afdeling Nederland van de soevereine en militaire orde van Malta zijn bij koninklijk besluit van 27 maart 1912 mede erkend en toege laten gezien de conventies van Genève om hulp te verlenen aan gewonde en zieke militairen bij een daadwerkelijk op treden van de krijgsmacht, met de op dracht in deze naar vermogen mede te werken om het Nederlandse Rode Kruis in staat te stellen te voldoen aan zijn verplichtingen en zich daarbij te on derwerpen aan de algemene leiding van het Rode Kruis. straatscènes niet meer speelruimte ge geven heeft. De grootste winst van deze zeldzame voorstelling blijft, buiten de kennismaking met het smartenkind van Berlioz, de erva ring, dat met een vertolker als de tenor Nicolaï Gedda en een dirigent als George Prêtre een ten dode opgeschreven werk springlevend kan worden gemaakt. Hun prestaties kunnen doen vergeten of althans door de vingers zien, dat Berlioz eigenlijk geen operacomponist was. TIJDENS EEN TOURNEE door ons land in 1955, gedurende welke hij met Peggy Ashcroft in „Hedda Gabler" van Ibsen op trad, begon Michael Mac Liammoir onder de lunch met Peter Ashmore over zijn levenslange omgang met het werk van Oscar Wilde te spreken. Nadat zij elkaar allerlei citaten als geestelijke speelballen hadden toegeworpen, werd voor het eerst de mogelijkheid geopperd om een avond vullend voordrachtprogramma uit de ge schriften van de briljante dichter, toneel schrijver en essayist samen te stellen, waarin ook voldoen de van diens monde ling geschapen en overgeleverde kwink slagen verwerkt zou den zijn Dit plan heeft jaren op verwezen lijking moeten wach ten. Dat het niet een geforceerde opwelling van een ijdele ac teur is geweest, kan men thans in het Holland Festival constateren. Het een mansprogramma onder de welgekozen titel „The Importance of being Oscar' werd vrijdag door velen in de Konin klijke Schouwburg bijgewoond en komt op 19 en 20 juni in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. EIGENLIJK IS HET niet juist om van een eenmansprogramma te spreken. Wel iswaar heeft Michael MacLaiammoir tus sen kwart over acht en vijf minuten voor elf geen zichtbare medewerkers onder de schijnwerpers nodig, maar in feite ge bruikt hij vrijwel alle tijd en gelegenheid om een ander aan het woord te laten: de man die van zichzelf zei, dat hij zijn genie in zijn leven, zijn talent in zijn werk heeft gestoken. MacLiammoir deelt zijn plaats op het toneel met de schrijver in al diens gewezen verschijningsvormen. Het is een wonderlijk fascinerende gewaarwording: hoe veelzijdiger de acteur zijn virtuositeit uitspeelt des te sterker wordt men de aan wezigheid van de hyperindividualistische auctor intellectualis in de dubbele zin van dat woord gewaar. Er is hier sprake van een heel bijzondere verwantschap. Met uiterste subtiliteit vertolkt MacLiammoir in deze biografische en misschien ook apologetisch bedoelde schets de opzienba rende rol, die Oscar Wilde tegen het einde van de vorige eeuw heeft vervuld, zonder dat hoegenaamd naar uiterlijke gelijkenis in de typering is gezocht. Het romantische karakter van Oscar Wilde groeit voor ons uit de geschakeerde veelheid van zijn woorden, van wijsgerige dandy tot tragi sche balling, onder alle omstandigheden estheet en poseur. IN EN DOOR DF. VOORDRACHT van de veelsoortige passages heeft MacLiam moir het volstrekt unieke van de verschij ning van Oscar Wilde overgenomen en op nieuw geopenbaard. Het eerste deel van zijn recital is gewijd aan de gelukkige ja ren in Engeland en aan de successen als blijspelschrijver. De fragmenten en cita ten zijn voorbeeldig gekozen, met aan dacht voor litteraire en symptomatische kwaliteit. MacLiammoir speelt korte scè nes (uit „Lady Windermere's waaier" en „De Ernst van Ernst") en brokstukken uit opgetekende conversatie, hij leest passages uit brieven en declameert poëzie zonder een zweem van toegevoegde aanstellerij of kwasi kunstzinnige verheerlijking. Hij weet in prachtig Frans de catalogische op somming van sieraden door Herodes uit het treurspel „Salome" met exotische wel lust te laten schitteren, hij slaagt erin door middel van een flitsende bloemlezing met vermijding van dé gemakkelijkste manie ren tot succes „Het Portret van Dorian Gray" met behoud van subjectiviteit en melodramatische kwaliteiten dusdanig on der de aandacht te brengen, dat men de behoefte voelt opkomen het boek opnieuw te gaan lezen. „DE PROFUNDIS" is de titel van het tweede gedeelte, waarin wij de Oscar Wil de van na het proces ontmoeten. Dankzij een fenomenaal knap gehanteerd maniëris me wordt „The Ballad of Reading Gaol tot een volstrekt nieuwe ervaring. Ook hier ontbreekt de numor niet: in het bijzonder moet het gesprek met de cipier over Marie Corelli worden gereleveerd. Men kan dit optreden geenszins met het solotoneel van Emlyn Williams als Charles Dickens ver gelijken. Geestverwantschap met een on navolgbare persoonlijkheid geeft hier de toon aan. Daarvan getuigen ook de met inzicht, humor en penetrante intelligentie samengestelde teksten voor de conférence ter beschrijving van gebeurtenissen en verbinding van citaten. Een mooi voor beeld: „De mensen veranderen niet, de adjectieven veranderen". MacLiammoir beschikt over een prachtige stem met een snel modulatievermogen. De virtuositeit krijgt het kenmerk van voortdurende waarachtigheid door ritmische variaties binnen het hoge tempo, passend bij het epigrammatische uitdrukkingsvermogen en bij de gejaagdheid van wie meent te jagen. BIJ DE VORMGEVING van het pro gramma heeft Michael MacLiammoir de medewerking genoten van de regisseur Hilton Edwards, met wie hij in 1928 het vermaardgeworden Dublin Gate Theatre stichtte. Deze laatste ontwierp ook de to neelschikking: een schaars maar elegant gemeubileerde ruimte, met verkleurende bloemen als symbolen van periode en le venshouding. Hilton Edwards wiens enscènering van „Saint Joan" met hier nog niet zo lang geleden heeft gezien, met Siobhan MacKenna in de titelrol is de zer dagen tot directeur van de Ierse tele visie benoemd. David Koning A (inKON DIG Ifl GE tl EnBESCHOUWINGEN De V.P.R.O.-televisie begon de avond met Prof. Van Holk achter zijn schrijfta fel. Hij bleek weer de ideale televisiespre ker, zeker van zichzelf, eenvoudig in zijn taalgebruik en bewegelijk genoeg om een boeiend beeld op te leveren. Dit alles in tegenstelling tot dokter Van Swol die in zijn rubriek „Ziek zijnbeter worden" ditmaal rakelings langs de pure sensatie ging bij het behandelen van het onderwerp traumatologie. Hij was meer dan andere malen onrustig en kon niet steeds goed uit zijn vele woorden komen. Men kon nauwe lijks geloven dat hij en collega-arts O. Verbeek zelf meenden zinvol werk te doen door in vaak gecompliceerde medische ter men commentaar te leveren op akelige röntgenfoto's van verbrijzelde verkeers slachtoffers. Als er tenslotte niet gepleit was voor het al bij ons leven beschikbaar stellen van delen van ons bottenstelsel na het overlijden, was deze hele uitzending wel erg gaan lijken op de onnozele me dische rubriekjes in menig geïllustreerd tijdschrift. Een dergelijke televisierubriek blijft „een netelige zaak" om met dokter Verbeek te spreken. De toen volgende filmmontage door Si mon van Kollem van overjarige show-scè nes met Fred Astaire en Ginger Rogers, werd zo gebrekkig afgedraaid dat de mu ziek telkens ongehoord vals was, en hier mee behalve een enkele sentimentele film liefhebber dan ook niemand een dienst werd bewezen, zeker de hier onherkenbare jonge Fred Astaire niet. Het programma „Drieluik" was tenslotte een niet ongeslaagde poging tot het bren gen van een gevarieerde kunstrubriek. De stemloze, maar expressieve Jobs van Zuy- len zong weer een paar mooie chansons en de reportage van de Finse vormten- toonstelling van qua beeldregie zelfs bij zonder geslaagd. Tijdens het aardige, maar voor televisie nogal onnodige optreden van het Amsterdams Saxofoon Kwartet viel weer eens een interview te beluisteren dat een soort demonstratie werd van hoe dat niét moet gebeuren. Bedankt V.P.R.O. voor die ongewild komische minuut, waar voor men dan ook een echte actrice had laten aanrukken. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverz. 8.15 Orgel recital. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Gram. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Koorzang. 10.00 Gram. 10.35 Clave- cimbelrecital. 10.55 Inleid. Hoogmis. 11.00 Plech tige Hoogmis. 12.15 Gram. 12.30 Buitenl. comm. 12.45 Liederen. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Strijkork. 13.50 Boekbespr. 14.00 Holland Festival 1961: Filharm.ork., koor en sol. 15.45 Gram. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Oecumenische zangdienst. 17.45 Mensen, le zing. 18.00 Het geladen schip, lezingen. 18.30 De kerk aan het werk: act. 18.40 Kan ik u helpen..? NCRV19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Gram. 19.30 Gemeenschap der heiligen, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20 00 Cabaret. 20.30 Act. o 1 gram. 20.35 Promenade-ork. en sol. 21.30 Triptiek voor moord, hoorsp. (2). 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO VARA: 8.00 Nieuws en postduivenberichten. 818 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, lezing. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Ned. Herv. kerkd. 1130 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 berichten uit de kerken. AVRO: 12.00 Gram 12 30 Meded. 12.32 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Verz.progr. voor de strijdkrachten. 14.00Boekbespr. 14.20 Oude muz. 15.00 Filmpraat je. 15.15 Pianorecital. 15.45 Gram. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Nieuwe we gen.., lezing. 17.15 Voordr. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sportjournaal. 18.30 Gram. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Nederl. lichte muz. 20.45 Zin en onzin in goede manieren, lezing. 21.00 Dansmuziek. 22.00 Sopr. en piano. 22.30 Nieuws en meded. 22.45 Act 23.00 Zang en piano. 23.20 Met de Franse slag. 23.5524.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. A. Vos van Wassenaar (dienst voor belang stellenden). 14.45 Kinderdienst. 15.30 drs. H. Schut van Bussum. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Lichte muz. 12.15 Amus.ork. (12.30—12.35 Weerber.). 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Gram. 15.00 Gevar. muz. 15.30 ?-P?Itrep' 17 00 Sport en nieuws. 17.15 Gevar. muz. 17.50 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 De zesde dag. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Lichte muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.10 Radiokrant. 8.30 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.20 Theologische etherleer gang. 11.05 Viool en piano. 11.35 Voordr. 11.55 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-ork. en koor 13.55 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Wedstr.progr] 15.55 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16,30 Kamer muz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz. Het gebied van de Zuid-Pacific, door mr. dr H J. Roethof. 18.00 Orgelspel. 18.30 Oude muz. 19 00 Nieuws en weerber. 19.10 Kinderkoren. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Gram. 20.45 De Toegoenezen, S™ r,1'05 Metropole-ork. 21.25 Strijkkwartet, 22.90 Volk en staat: parlementair comm.. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws en S.O.S.ber. 22.40 Avond- Ï'.Yj',nin g22 Boekbespr. 23.05 Jazzmuziek. 23.35 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.0024.00 AVRO 7,'00 Nieuws- 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. 7.30 Meded. 7.32 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Polltie- pubhek praatje 8.20 Gram. 9.00 Attentie P.B.R. 9, rep. 9.05 Gymn, voor oudere luisteraars 9 15 De groenteman. 9.20 Gram. 9.39 Meded. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Verz.progr. 11.00 Meded. 11.01 Kamerork. 11,45 Meded. 11.46 Voordr. 12.00 Po- litiekapel. 12.20 Voor het platteland. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Instr. sext. en sol. 13.00 Nieuws. 13.15 Crimineel comm. 13.20 Meded of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Rijkspolitiekapel en mannenkoor. 14.00 Pianorecital. 14.30 Verz progr ÏX'2! 2e man die doorreed, hoorsp. 16 00 Gram 17.30 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws 18 15 Polit lezing. 18.25 Attentie P.B.R. 9, rep.' 1850 Openbaar kunstbezit. 19.00 Strijkkwartet 19 45 y. Jeugd' 20 00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20 30 Gevar progr. 22.00 Reisindrukken uit een rijk muziekland, muzik. lezing. 22.20 Gram 22 30 Nieuws en beursber. van New York. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.5524.00 Nieuws BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber 12 35 y°°r de landbouw. 12.42 Gram. 12.50 Beursber 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 14.00 II Signor Bruschino, opera. 15.05 Italiaanse muziek. 16.00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17 10 Lichte muz. 17.45 Franse les. 18.00 Protest, uitzend. 18.15 Gram. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.40 Schoolwedstr 20.00 Kamerork. en solist. 21.30 Amus.ork. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.45 Moderne kamermuz. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG NCRV: 17.00—17.30 Voor de jeugd. NTS: 20 00 Journaal en weerber. NCRV: 20.20 Memo. 20^30 Rozegeur en maneschijn, muzikale comedie 22 10 Dagsluiting. VOOR ZONDAG NTS: 16.3018.15 Eurovisie: Int. concours hip- pique te Kopenhagen. VARA: 20.00 De wereld van vandaag, lezing. 20.10 Documentaire. 20.40 Pygmalion en Galathea, operette. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20 20 Act. 20.30 Jeugd in persoon, discussie. 21 00 Do cumentaire film. 21.30—22.05 Gevar. muziek

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4