Honkballers terug uit Amerika Tegen tennis als krachtsport Gaul won de Ronde van Luxemburg Amateurs in Reykjavik verslagen INSECTEN VERDELGING Italië naar de halve finale Laver en Krishnan Gerda Kraan brak Inzet toto overtrof de verwachtingen Zonder veel moeite verdedigde hij zijn voorsprong van zeven minuten Volewijckers-DHC in Utrecht De transferlijst naar Scheveningen Harde wind in de Kieler Woche een pink Schaakkampioenen vierden dr. Euwe's verjaardag Nencini niet in Ronde Frankrijk Hockeyteam naar India en Pakistan Wagtmans weer in Tour de France Afronden... met handige spuitbus $23; nü De ploeg schoonspringen tegen Duitsland kwaliteits product van Organon Zwitserland Tsjechen speelden gelijk tegen Argentijnen Vijftig boten sloegen om, masten braken T egengoals De winnende Wfim m&m Advertentie Maandagmiddag zijn 14 van de 20 leden van het Ne derlands honkbalteam, dat in de Verenigde Staten zeven wedstrijden tegen de „Grand Rapids Sullivans" heeft gespeeld, op Schiphol teruggekeerd. Ondanks het feit dat alle wedstrijden grote nederlagen voor het Neder landse team hebben opgeleverd waren de honkballers opgetogen over hun verblijf in Amerika, dat hen veel geleerd heeft en vooral nog eens een bewijs is geweest van de noodzaak om veel meer te trainen, zo zei coach Charles Urbanus. De jongens waren allen gewapend met splinternieuwe zwarte honkbalknuppels, die ze in de V.S. ten geschenke hadden gekregen. Over de wedstrijden zei Urbanus: „Ze waren te vergelijken met partijen van een voetbalclub uit de onderbond tegen Real Madrid, zo groot was het verschil. Vooral defensief hebben we voor ons doen echter fantastisch goed gespeeld". Coach Ron Fraser en enige andere leden van het team zullen pas dinsdag in ons land arriveren. Zij hadden maandag in Amerika nog enige besprekingen te voeren over mogelijke toekomstige contacten tussen Amerikaan se en Nederlandse honkballers. Gisteravond vertrokken de overige zes leden van de ploeg uit Amerika. Men ontmoette de pers op een af scheidsreceptie in het hotel Commodore in New \ork. Men was 's ochtends in New York gearriveerd en door dat men dezelfde avond zou vertrekken, moesten de plannen worden gewijzigd. Zo kwam een receptie van het Nederlandse consulaat-generaal te vervallen en moest een uitnodiging een wedstrijd van de New York Yankees bij te wonen in het Yankeestadion worden afgewezen. Doch de ploeg slaagde er in des ochtends wel in om de vroegere ster van de Yankees, Gil McDougal te bezoe ken in zijn woning in New Jersey, waar de vroeger zo beroemde kortestop thans een eigen zaak drijft. Uiteraard is het niet leuk in acht achtereenvolgende wedstrijden te worden verslagen, maar althans op de receptie leed de stemming daar niet merkbaar onder. De Amerikaanse coach der Nederlanders, Ron Fraser, wees er op: „We hadden maar twee goede werpers. Toen zij vermoeid waren, was er niemand over om de Sullivans tegen te houden. Jan Hartog zei dat het geen zin had defaitistisch te praten. „We hadden niet verwacht te winnen, wel veel te leren. Men mag niet vergeten dat we honkbal uit het boekje hebben geleerd. Er was nie mand om ons les te geven". Hartog vertelde ook dat het Nederlandse honkbal met geldgebrek heeft te kampen, maar dat deze sport toch voortdurend aan populariteit wint in Nederland. Gardnar Mulloy, een Amerikaanse tennisveteraan, heeft gisteren „van gan ser harte" steun gegeven aan een Brits voorstel om een zachtere tennisbal in te voeren om te trachten een einde te maken aan de thans heersende ontwik keling, die van tennis een soort krachtsport maakt. Mulloy verloor in de eerste wedstrijden van de Londense kampioenschappen met 46, 75 en 7—5 tegen John NewCombe, een Australisch kampioen die 17 jaar is (31 jaar jonger dan Mulloy). Mulloy meende, dat „deze moderne bal een verschrikking is". Hij zei, dat Tilden (drie maal Wimbledon-w4innaar) het nooit zover gebracht zou hebben, als hij met de harde bal had moeten spelen en was voorts van mening, dat niemand nog hoeft te rekenen op „werkelijk fraai" tennis, omdat met de harde bal eigenlijk alleen nog harde slagen iets betekenen. Italië heeft zich door een zege op Duits land, geplaatst voor de halve finales (Europese zone) van het toernooi om de Davis Cup. De beslissende partij tussen de Duitser Bungert en de Italiaan Pietrangeli, die zondag in de vijfde set bij de stand 3-3 moest worden afgebroken, werd maan dag door de Italiaan gewonnen. De cij fers waren 7-5, 9-11, 6-0, 3-6 en 6-4 in het voordeel van Pietrangeli. De eindstand van de ontmoeting werd daardoor 3-2 in het voordeel van Italië. De Nederlandse schoonspringploeg voor de zwem-, waterpolo- en schoonspring- j interland op zaterdag en zondag in Ober- hausen is samengesteld uit: Dames: Thea Dupont (Simaika, Boekelo), Gita Kuiler (Joop Stotijn, Den Haag). Heren: Harrie Meelhuizen (Joop Stotijn), Jan Mussert (Aithuia, Rotterdam). Judith Dupont kan wegens een ooront steking de reis niet meemaken. In de zwemploeg is Rita Kroon op de 200 meter schoolslag vervangen door I Gretta Kok (HDZ). Het Robben-meisje moest wegens werkzaamheden verstek laten gaan. Voet bat Charley Gaul (Lux.) heeft maandag de Ronde van Luxemburg gewonnen. De Het experiment van de Intertoto heeft jjUxemburgcr had weinig moeite de zeven voor wat de Nederlandse inzet betreft in minuten voorsprong, die hij zondag had de moeilijke aanvangsweek de verwachtin- veroverd? te verdedigen. De vierde en laat- gen ver overtroffen. Insiders hadden aan gte etappe van Diekirch naar Eseh zur Al- de hand van allerlei statistieken berekend, zej-je werd in de sprint gewonnen door de dat een omzet van 250.000,reeds een mooi succês zou zijn. Maar het resultaat van 364.872 25, ingelegd door 305.235 deelnemers, sterkte het vertrouwen, dat er in de komende weken een stijgende omzet zal zijn. De tweede week van de Intertoto (formu lier no. 40) heeft voor Nederland de attrac tie, dat er ook twee amateurwedstrijden zijn opgenomen: HFC-Sp. Emma en Xer- xes-Velocitas. Vier clubs, die strijden om het kampioenschap van Nederland. Luxemburger Ernzer. Hij reed de 194 km in 5 uur 46 minuten en 41 seconden. Gaul werd vjjfde in dezelfde tijd als de winnaar. Huib Zilverberg was de best geplaatste Nederlander. Hij eindigde als negende met een achterstand van 40 seconden op de winnaar. W telrennen Weiss (Oostenrijk) 3.41.49; 8. ex aequo onder andere De Jongh (Nederland) z.t.; 39 Solaro (Nederland) 3.42.55; 43. ex aequo, onder andere Van der Horst (Nederland) .46.06; 50. ex aequo, onder andere Van Amsterdam (Nederland) 3.48.25; 79. ex aequo, onder andere Walravens (Neder land) 3.57.01. De uitslag van de vierde en laatste etap pe luidt: 1. Ernzer (Lux.) 5.46.41; 2. Grous- sard (Fr.) z.t.; 3. Bolzan (Lux.) z.t.; 4. Campion (Fr.) z.t.; 5. Gaul (Lux.) z.t.; 9 Zilverberg (Ned.) 5.47.21; 22 ex aequo: De beslissingswedstrijd die uitmaakt I Kersten enJCnoops (beiden^NecL) 5-52A0- wie tegen Elinkwyk om een plaats in del Het eindklassement ziet erjals v 0 Wie legen IMIIIKWIJK um CCII yiaavc "V. 09 „fl 9 TTrn^r (J 11V 1 eredivisie moet uitkomen tussen De Vole- 1- i r- 2 H n?r) 2S45 19 4 Bol- wijekers en DHC (de nummers twee van 23.43 56; 3 GroussardI ffn) M 4B.19, 4 M eerste divisie A en B) zal zondag in het zan (Lux.) z.t.,5: Champion ;y DOS-staluon in Utrecht worden gespeeld. verberg (Ned.) 23.45.56 18. Knoops (Ned.) 23.59.07; 25. Kersten (Ned.) 24.09.45. Op verzoek van de speler: AGOVV: H. Kanselaar; Be Quick: R. Brousek; EBOH: L. de Visser; H. de Visser; D- de Boeff; EDO: R. Arnoldi, H Leonhardt; Elinkwijk: G. J v. Straalen; Fijenoord: J. Heikamp, J. Kutterink; Go Ahead: G. Niehaus,. A. Hulsegge, J. Butter, H. G. Hesselink; Hee- De Zwitser Kurt Gimmi zegevierde maandag in de vijfde en zwaarste etappe van de Ronde van Zwitserland, van Varese naar Saas Fee, waarin opgenomen de Sim- plonpas, over een afstand van 188 km. Zes renners, Gallati, Schleuniger, Gimmi, Postl, Van Wijnsberghe en onze landgenoot renveen: S. Venema; Limburgia: C Hou- westdorp, namen al direct na de start de wers, W. Houwers; Rapid: H. Brüll, J. Pin- leiding en trokken er zo hard aan dat er kers; Enschede: G. Donners, G- Kerkdijk, SVV: P. Romein. G. Slavenburg; Wage- ningen: Chr. Geutjes. L. P. Kuhnen. Op verzoek van de vereniging: Blauw Wit A. F. Proost, F. W J. Boshuizen, B G. v. d- Voort, H. J Rijkaard, P. A., Dege een gaping ontstond tussen de zes vluchte lingen en de rest van het peloton. Elf minuten en vijftien seconden bedroeg de voorsprong na 88 km in Domodossola maar toen waren er nog vier renners op naar; J. v. d. Bor, C Noomen; Eindhoven:] kop: Gimmi, Postl, Gallati en Westdorp A. J- Verplanke; Go Ahead: J. Quakernaat, Na 154 km waren alleen nog Gimmi en H. A. van Zanten; NOAD: Th. L. M. Kraan; p0stl overgebleven en het was de Zwitser Rapid: M. Loo; Sparta: C. J. Hendriks; En- die jn de eindfase van de strijd zich los- schede: G. Brouwer, A. Hofman, J. W. v. d. maakte van Postl. Hoek, J- W. Koers, G, Voges, H. Pfeiffer; Wout Wagtmans staakte in deze etappe Stormvogels: P. J. Kloosterhuis, A. F. de de strijd, omdat hij een telegram ontving Boer; J. C. Doorneveld, S. N. de Graaf, D. met de uitnodiging aan de Ronde van v. d. Oever, A. Peters, J- Tol, G. Visser, F. Frankrijk deel te nemen. Wagtmans ver- Vrijhof W. v d. Waal, T. Walraven; Vi- vangt de Amsterdammer Joop Captein. tesse: A. Loos, L. F. A. Feijen; Wageningen: De ujtslag van de vijfde etappe van Va J. ten Klooster, A. Jansen. H. Keukens. J rese naar Saas Fee over een afstand van v. d. Kolk, H. Vreexamp, P. M. L. Eliazer, jgg km is gewonnen door de Zwitser Kurt A. C- Leander, A. Budding. Gimmi in 5.45.28; 2. Kurt Postl (Oostenr.) Aldus het officiële orgaan van de KNVB. 5.46.5I; 3. Hilaire Couvreur (Belg.) 5.51.13 „De Sportkroniek" 4. Atillo Moresi (Zwitserl.) 5.51.14; 5. Giu seppe Pardini (Italië) 5.51.26; 6. Itale Maz zacurati (It.) 5.51.50. De Nederlandse klasseringen waren: 14 Westdorp 5.58.43; 19. Van der Steen 6.06.14 De voetbalelftallen van Tsjecho-Slowa- 25-Van Egmond 6-09.45. k:je en Argentinië hebben maandag in Het algemeen klassement Brno met 3-3 gelijkgespeeld. Bij de rust volgt uit: ^ores1 (ZwitseiRuew (ZwiJ was de score eveneens gelijk: 2-2. Couvreur (Belg 23.27.18M3' RlI^g (Zwi De Araentiinse doelpunten werden ge seriand) 23.30.20, 4. Mazzacurau ui. scoord door linksbinnen San Filippo (2 x) 23.34.38; 5. Barale (ItJ 23.36J5; 6. Azzini en middenvoor Artume, voor Tsjechoslo- (It.) 23.36.21; 21. aVn Egmond 24.07.25 27. wakije door linksbinnen Kvasnak, linksbui Westdorp 24.14.06; 30. Van den Steen ten Masek en middenvoor Kadabra. Ruim 24.14.56. 60.000 toeschouwers woonden de wedstrijd] (JOStenriJK bij. VOETBAL De Engelse eerste-divisie- De Oostenrijker Spinka heeft maandag club Everton is door een overwinning met de derde etappe van de Ronde van Oosten- 70 (1—0) op de New York Americans met rijk gewonnen. Hij legde de 143 km van 12 punten uit 7 cdstrijden aan de top ge- Reutte naar Bregenz af in 3 uur 37 minu- ëindigd van de eerste afdeling van de in- ten en 15 seconden. De uitslag was verder ternationale Noordamerikaanse voetbal- 2. Heeb (Oostenrijk) z.t.; 3. Inthaler (Oos_ competitie. tenrijk) 3.37.22; 4. Blum (Oostenrijk) z.t.; Evenals vorige jaren zal ook ditmaal, op de zondag na de finales van Wimbledon, in ons land een exhibitie plaatsvinden van topspelers uit de tennissport. De exhibitie wedstrijden zijn vastgesteld op zondag 91 juli en zullen op de METS-banen in Sche veningen worden gespeeld. Zij worden ge houden onder auspiciën van de KNLTB, in samenwerking met de IC van Nederland. De organisatoren hebben reeds toezeg gingen ontvangen van de Australiër Rod Laver, die tweemaal finalist in Wimbledon was en die dit jaar tot een der hoogst ge plaatsten behoort, en van de Indiase kam pioen Krishnan, die vorig jaar bij de laat- ste vier kwam. De KNLTB had voorts de Braziliaanse Maria Ester Bueno, die vorig jaar de titel op Wimbledon veroverde, en de Ameri kaanse kampioene Darlene Hard uitgeno digd. Maria Bueno heeft echter afgeschre ven wegens ziekte, terwijl Darlene Hard evenmin naar Scheveningen zal komen. Men doet thans moeite twee andere vooraanstaande spelers bereid te vinden in de exhibitie-wedstrijden uit te komen. Zeilen Gerda Kraan, die zondag tijdens de at letiekwedstrijd tussen de damesploegen van Frankrijk en Nederland in Rijssel het Nederlands record 800 meter verbeterde, heeft maandag tijdens, de terugreis uit Frankrijk door het dichtslaan van een treinportier haar linkerpink gebroken In het ziekenhuis is de pink onmiddellijk gespalkt doch het herstel zal tenminste zes weken vergen. Dinsdag zal een specialistisch onderzoek Op de tweede dag van de Kieler Woche Het algemeen klassement luidt nu: 1- I heeft het meer op een zwem- dan op een - Heeb (Oostenrijk) 13.22.47; 2. Bracke (Bel- I zeilwedstrijd geleken. Door de harde wind j moeten uitwijzen of de Haagse atlete toch gië) 13.25.52; 3. Mascha (Oostenrijk) 13.27.20; windkracht 6 a 7 sloegen ruim 50 n°S aan wedstrijden zal kunnen deelne- Van den Bossche (België) 13.27.29; 5. i,oten om, en de politie te water had de han (f?rda Kraan heeft voor de Russische Dahlbom (Zweden) 13.38.18; 10. De Jongh den voi om de zwemmende zeilers en hun atletiekkamp:loenschappien, jie zondag 2 Daar zulien de tien schakers met de ver nederland) 13.30.40; 16. Solaro 13.33.Ï4; 37. boten weer op het droge te brengen. In de Moskouworden gehouden, een uit- I Walravens 13.47.26; 46. Van der Horst Flying Diftchman-klasse braken de alu- I noaiging ontvangen Alle nog in leven zijnde ex-wereldkampi oenen-schaken: onze landgenoot dr. Eu- we en de Russen Tal en Smyslov, alsme de de wereldkampioen Botwinnik, zaten gisteren enige uren lang in vrolijke stem ming rond een tafeltje in de wachtkamer Europa van de luchthaven Schiphol. De Russische schakers waren op doorreis naar Oberhausen, waar zij zullen deelne men aan het Europees kampioenschap voor landen en dr. Euwe zou dr. Euwe niet zijn als hij niet onmiddellijk van de gelegenheid gebruik had gemaakt om zijn vele vrienden op Schiphol even te ont moeten. Als verlaat verjaardagsgeschenk voor de Nederlandse grootmeester, die op 20 mei 60 jaar geworden is, hadden de Russen enige flessen champagne uit Moskou meegebracht, alsmede een pop, waarmee dr. Euwe uitermate in zijn schik was. Het Russische gezelschap bestond uit der tien personen, onder wie de Russische grootmeesters Taimanov, Toevesj, Gel- Ier en de nieuwe Russische kampioen Kortsnoy. Leider van het team is het hoofd van de sectie schaken van het Rus sische ministerie van sport en cultuur, de heer L. Abramov. Dr. Euwe had nog een bekende oud-scha ker, die toevallig in Nederland verblijft, naar Schiphol meegebracht: de Ameri kaanse grootmeester Fine, die sinds 1951 niet meer heeft gespeeld doch al snel in een „vluggertje" met Tal gewikkeld was. Binnen vijf minuten won Tal de partij, die door vele andere partijen werd ge volgd. Overal kwamen de zakschaak- bordjes te voorschijn en werden korte maar vaak felle partijen uitgevochten tussen de grootmeesters. Totdat het K.L.M. vliegtuig naar Düsseldorf gereed was voor het vertrek en het Russische team doorreisde naar Oberhausen. 13.51.34; 74. Van Amsterdam 14.15.07. minium-masten alsof het lucifershoutjes Na de derde etappe luidt het algemeen waren en ook in de andere klassen was er ploegenklassement: 1. België 40.25.01; 2. beel wat stuurmanskunst nodig om de Oostenrijk 40.33.36; 3. Duitsland 40.38.43; 4. jachten weer veilig aan de wal te krijgen. Nederland 40.42.45. De hevige storm wa$ er tevens oorzaak van, dat er maandag in de Star-klasse werd gestart. Vier wereldkampioenen op een plaatje. V.l.n.r.: Smyslov, Botwinnik, Euwe en Tal. tegenwoordigers van Spanje, Tsjechoslo- wakije, Hongarije, West-Duitsland en Joegoslavia uitmaken welk land dit jaar de titel van Europees kampioen zal mo gen voeren. Het Russische team, dat ti telhouder is, vertrok met de beste ver wachtingen naar Oberhausen. In de 5,5 meter-klasse ging de overwin ning voor de tweede achtereenvolgende maal naar de Italiaan Lapanje, die na twee dagen de leiding heeft met 16 punten. Het staat vijwel vast, dat Gastone Nen- Bij de FD's toonde de Europese kam- cini, winnaar van de Ronde van Frankrijk pioen dr. Kreidel (W Did) zich de sterkste, 1960, dit jaar niet aan „La grande bouclé" op de tweede plaats gevolgd door de zal deelnemen. De Italiaan gaf maandag Fransman Henri Samuel. In het klasse tijdens de vijfde etappe van de Ronde van ment leidt dr. Kreidel met 488 punten. Sa- Zwitserland op wegens een blessure, die muel is tweede met 406 pnt. hij zaterdag in de derde etappe bij een val- Zuid-Afrikaan McCurich werd maan- partij had opgelopen. Onmiddellijk nadat dag winnaar in de Finnjollenklasse. Hij hij in de bezemwagen gestapt was, ver- ;s momenteel met 1814 punten tweede in klaarde Nencini, dat deze blessure hem zjjn klasse, achter de Duitser Kuhweide, niet in staat zal stellen tijdens de Ronde die 1353 pnt heeft verzameld. In het klas van Frankrijk zijn kansen te verdedigen. sement zijn de plaatsingen van de Neder- Nencini had zaterdag bij de valpartij op- landers: 8. Koos de Jong 948 pnt, 10. Way- nieuw zijn knie beschadigd, waaraan hij b0er 705 pnt, 11. Willems 597 pnt, 12. Koop- I reeds ernstig gewond was geraakt in de mans 467 pnt. wedstrijd Menton-Rome. Hevige pijnen wa Draken-zeiler Hans Ravenborg behaalde I ren er de oorzaak van, dat de Tourwin- maandag zijn tweede overwinning. Met naar van het vorig jaar maandag in de ^94 pUnten heeft hij thans in zijn klasse vijfde rit al spoedig het peloton moest la- de leiding. De Nederlander Cor Groot is ten gaan, teleurgesteld de strijd staakte en met 790 punten negende, Visser staat met verkondigde van deelneming aan de Ron- 432 pnt op de tiende plaats en Nolles be- j de van Frankrijk af te zien. I zet met 196 de zeventiende plaats. Het Nederlandse amateurvoetbalelftal heeft maandagavond in Reykjavik met 4—3 verloren van IJsland. Bij de rust stonden onze landgenoten met 3—2 ach ter. Slechts twee minuten heeft het er naar uitgezien dat het Nederlands elftal in de wedstrijd, maandagavond ten aan- schouwe van 8000 toeschouwers ge speeld, een nederlaag zou kunnen ont lopen. Een kwartier na het begin van de tweede helft bracht rechtsbinnen Hainje (Heerenveen) de stand op 3—3 na goed voorbereidend werk van Libregts, maar twee minuten later nam IJsland opnieuw een voorsprong. Middenvoor Beek rond de toen met een prachtige kopbal een voorzet van linksbuiten Bjoernsson af. Daarna gaf IJsland de winst niet meer uit handen. De ontmoeting begon weinig hoopvol voor de oranje-formatie. Er waren nog geen acht minuten gespeeld toen de ge vaarlijke Beek en rechtsbinnen Felixson elkaar vonden in een snelle combinatie, die eindigde met een onhoudbaar schot van laatstgenoemde (1-0). In de zestien de minuut was het opnieuw Beck, die de grondslag legde voor een treffer van de gastheren. Nu bood hij linksbuiten Bjoernsson een niet te missen kans: 2-0. Nederland ging hierna pogingen in het werk stellen de score een ander aanzien te geven en nog geen minuut later resul teerde dit in een tegendoelpunt. Linksbui ten Weber (BW) profiteerde van een fout Het Nederlands hockeyteam zal in janu ari en februari van het volgend jaar een reis maken naar India, waar in Bombay een groot internationaal toernooi wordt ge houden. Het is de bedoeling dat het oran jeteam dan ook wedstrijden zal spelen in Pakistan. De hockeybond zal voor deze reis subsidie ontvangen van de Neder landse Sportfederatie. in de IJslandse verdediging en scoorde beheerst (2-1). Ook na de derde goal van IJsland, vijf minuten voor de rust ge scoord door Felixson, volgde een snelle reactie van de oranjeploeg en nog voor het einde van de eerste helft was het verschil opnieuw teruggebracht tot één doelpunt. Weber legde op links enige verdedigers in de luren en uit zijn pass schoot midden voor Kerens (Sportclub Emma) raak: 3-2. Na de gelijkmaker van Hainje en de win nende goal van Beck in de tweede helft heeft Nederland nog wel getracht de strijd een andere wending te geven, doch de aan vallen waren veelal te doorzichtig opgezet om de verdediging van IJsland in moei lijkheden te brengen. De verdediging was het beste deel van de Nederlandse ploeg. Wel had men veel moeite met de gevaarlijke IJslandse aan vallen, maar als geheel maakte dit deel van de ploeg toch een betere indruk dan de voorhoede. In deze laatste linie waren Weber, Hainje en Roseboom (Ede) de bes ten, doch slechts een enkele maal werd de v rdediging van IJsland voor problemen gesteld. De Nederlandse doelpunten waren meer het gevolg van defensiefouten dan van fraaie aanvallen. Jo Captein wordt in de Nederlandse ploeg in de Ronde van Frankrijk vervan gen door Wout Wagtmans. Dit vernamen wij tijdens een samenkomst in Breda, waar aan de wielrenner Wim van Est een personenauto werd geschonken, ter gele genheid van zijn deelneming aan de Ron de van Frankrijk. Nu Valery Brumel in Moskou bij het hoogspringen tot 2.23 meter is gekomen en daarmee een nieuw wereldrecord heeft gevestigd, zijn de Amerikaanse atletiekexperts in opstand gekomen. „Het is geen nieuw record, maar een evenaring van Thomas' wereldrecord, dat niet 2.22 meter, maar 2.23 meter iszo betogen zij. Thomas heeft indertijd gesprongen 7 voet 354 duim, hetgeen omgerekend in centi meters is 222,9. De Internationale Atle- tiekfederatie heeft dit afgerond tot 2.22 meter, terwijl het volgens de Ame rikanen logisch is, dat 2.229 wordt 2.23.... Hoe men het echter ook wendt of keert, Thomas heeft géén 2.23 meter gespron gen en Valery Brumel, volgens de Rus sische officials in Moskou, wél.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13