je proeft de ontwikkeling EUROPEES- AFRI KAAN SE CONFERENTIE Diplomaat kreeg de stenen die voor Stevenson waren bedoeld WERELDNIEUWS r Van dag tot dag TOB SACHS r'j Parlementariërs bijna in Straatsburg Sovjet-fabrieksdirecteur blijft in Engeland Aanslag in Parijs op het blad Afrique Action Inleidend gesprek over ontwapening €)p de f CPraatótoeh Philips doet speurwerk samen met Frans bedrijf 14 ct. Pluim Voor Motor de nieuwemachtige membraan-motor! u A G 21 JUNI 1961 3 StoomvefeeTpêito oft 1879 Het rooksignaal van de 20 ste eeuwl ook in blikjes van 20 st. Zes gewonden, van wie twee ernstig M. Mok Afleidingsmanoeuvre van Columbiaanse regering Boerin doet ontdekking 4 ÜcSP oCOLOMBlA o Koningin en Prins terug uit Italië Willy Brandt spreekt in Nederland W O Advertentie ziet de Tussen alle onheilspellende berichten uit zeer verschillende windstreken valt er de ze week toch ook goed nieuws te bespeu ren. In Kongo heeft de UNO bekendge- I maakt, dat 25 juni aanstaande het parle ment van de republiek voor het eerst na de bloedige ontwikkeling in september van het vorig jaar en onder bescherming van de Volkenorganisatie weer bijeen zal ko men. Uit het akkoord, dat volgens de be- I richten tussen afgevaardigden van Gizen- ga, de Loemoembagezinde leider in Stan- leystad, en van de centrale regering is ge sloten, kan men bovendien opmaken, dat I ook parlementsleden uit Oostprovincie en waarschijnlijk eveneens uit de tot voor kort zeer onrustige provincie Kivoe aan het beraad zullen deelnemen. Als vervol gens ook de Katangese gedelegeerden van j de partij zullen zijn, waartoe het ondanks de huidige onwil in Elisabethstad op den duur toch wel zal komen, kan men zeggen dat de jonge staat wellicht het crisis stadium zal verlaten om zich na een paar jaar van chaos, honger, dood en politieke kuiperijen op weg te begeven naar een toekomst van nieuwe ontplooiing. Nog belangrijker dan deze gunstige ganjg van zaken in Kongo zelf zal het succes van de UNO zijn, welke organi satie, alle vroegere beschuldigingen van I besluiteloosheid, partijdigheid en onkunde ten spijt, dan toch maar een belangrijk aandeel heeft gehad in het overwinnen van de moeilijkheden en het tot elkaar bren gen van de onervaren en daardoor dikwijls onverantwoord handelende inheemse poli tici. Zoals wij het* zien zijn echter de zich thans aftekenende resultaten van de UNO- actie weer voor een groot deel te danken aan de houding van de nieuwe regering der Verenigde Staten, die zich meer dan I haar voorgangster achter het optreden van de Volkenorganisatie in Kongo en de zienswijzen van haar secretaris-gene raal Hammarskjoeld heeft gesteld. De I veronderstelling lijkt in dit verband ge wettigd, dat president Kennedy bij de zo genaamde linkse Afrikaanse leiders, met name de Ghanese president Kwame NKroemah, heeft aangedorngen matiging J te betrachten en niet door eenzijdige acties de Kongolese voormannen eerder uiteen te drijven dan te verenigen. Dat de Sovjet-Unie het laatste half jaar I veel minder belangstelling heeft getoond voor de Kongolese kwestie dan direct na de verwezenlijking van de onafhankelijk heid in dit land zal intussen ook niet I vreemd zijn aan de aanmerkelijk rustiger sfeer in deze staat. Overigens zal een bijeenroeping van het I parlement niet in één slag alle kwesties tot een oplossing brengen en de van verschil lende zijden bedreven wandaden doen ver- tambretta Uit 1961 vooruitgang Vooruitgang in rijplezier bracht het „scootertijdperk"^ Ontwikkeling in rookgenoegen bracht .Gulden Eeuw". Proef hoe een Senoritas van deze tijd kan en moet smaken. Geniet van een Senoritas, gemaakt op de smaak van een moderne man. Vraag daarom Senator Gulden Eeuw! Wla 4 verschillende advertenties uit deze serie opstuurt naar N.V. Senator Sigarenfabrieken, Eindhoven, ontvangt een plezierige Gulden-Eeuw verrassingl STRAATSBURG (ANP) In Straats- gooien. Advertentie geten. Aan de andere kant echter hebben burg wordt deze week een conferentie ge- x, I houden die kenmerkend is voor de nteu- de Kongolezen in de afgelopen maanden al we fase waarjn de Europees-Afrikaanse eerder bewezen oude vijandschappen zo I betrekkingen zijn gekomen. Het Europese niet onmiddellijk te kunnen vergeten, dan parlement, dat de politieke controle uit- toch op de achtergrond te kunnen schui- oefent over de E.E.G., Euratoom en ut u-4i„« E.G.K.S., gaat samen met een honderdtal ven als het moment er is voor het bi.i g- par|ernentaire vertegenwoordigers uit ge- gen van geschillen. Men mag slechts ho- assocjeerde Afrikaanse landen en Mada- pen, dat de extremisten, die ook in Kongo gascar de toekomstige samenwerking tus- zeker niet zonder meer het veld zullen rui- sen de zes Gemeenschapslanden en de u- it jonge, onafhankelijke geassocieerden be- men - men kan hiervoor zelfs reeds em- Men hoopt daarmec bij te dra- ge aanwijzingen bespeuren niet in de ge- gen aan bet leggen van een nieuwe ba- legenheid gesteld zullen worden op het sis, op voet van volledige gelijkheid, tus- laatste moment nog roet in het eten te sen de „Zes" en hun Afrikaanse partners. Als alles goed gaat kan deze gemengde conferentie de eerste zijn van jaarlijkse conferenties van deze aard ter bespreking van de samenwerking en de wederzijdse belangen. Aan de hand van een vijftal werkdocu menten, waarvan er een is opgesteld door de Nederlandse socialistische afgevaar digde jhr. mr. M. van der Goes van Na- ters, zullen de Europese en Afrikaanse parlementsleden gezamelijk de verschillen de aspecten van de associatie bestuderen Men begint met de politieke en institutio nele aspecten van de samenwerking, daar op volgen de economische kwesties, de wer king en het beheer van het ontwikkelings fonds van de E E.G. ten behoeve van de geassocieerde landen en tenslotte de tech nische hulpverlening en de culturele uit wisseling. De laatste dag van de conferentie zal men stemmen over aanbevelingen aan het Europese parlement van de conclusie waartoe de debatten leiden, zal worden neergelegd. De conferentie staat geheel in het teken ferentie zal beurtelings door een Europeaan en een Afrikaan, de Westduitser Furler en de Senegalees Lawine Guye. Bij de voorbe reiding zijn Afrikaanse parlementaire ver tegenwoordigers betrokken geweest. De conferentie zal beurtelings door een Euro peaan en 'n .frikaan worden voorgezeten In de vergaderzaal zullen de Europeanen en Afrikanen door elkaar zitten: de Euro peanen in alfabetische volgorde nagr hun namen, en daar tussendoor de Afrikanen in groepen in alfabetische volgorde naar de naam van hun land. Het Europese parlement omvat veertien Nederlandse afgevaardigden, veertien Bel- 36 Fransen, 36 dacht aan een associatieraad op ministe rieel niveau, rechtstreekse vertegenwoordi ging van de geassocieerde staten bij de Gemeenschap in Brussel en permanente vertegenwoordigingen van de Europese Economische Gemeenschap in Afrika. Het nieuwe Afrika is niet van plan com munistisch of Kapitalistisch te worden. Het wil humanitair zijn en daardoor een bas tion opwerpen tegen uitbreiding van de orlog in de wereld, aldus een der rappor- Ni EER VERMOGEN LONDEN Een Russische fabrieksdi recteur en zijn Britse vrouw, die tot het begin van dit jaar in Tallin, de hoofdstad van de Sovjetrepubliek Estland woonden, zijn uitgeweken naar Engeland. Het zijn de I gen, zes Luxemburgers heer en mevrouw Owsyannikow. De heer Westduitsers en 36 Italianen. De Afri Owsyannikow kwam in 1929 voor het eerst kaanse parlementen zenden een afgevaar- naar Engeland als vertegenwoordiger van digde per 500.000 inwoners Dit heeft tot een Russisch olieconcern. Hij trad in 1932 1 gevolg dat de grootste delegatie, 26 man, in Sheffield in het huwelijk. Het paar keer- wordt gezonder, door Kongo-Leopoldstad de in 1933 naar Rusland terug. Zij woon- (het voormalige Belgische Kongo), den eerst in Moskou en later in Tallin. De daarop volgende in grootte is de de Mevrouw Owsyannikow had gedurende de legatie van Madagascar die tien afgevaar- 28 jaren dat zij in Rusland woonde geen digden heeft. De andere delegaties komen contact 'met haar geboorteland of met uit Kameroen (6), Centraal Afrikaanse Britse vertegenwoordigers in Rusland. Bei- Republiek (4), Kongo Brazzaville (voorma den hadden het materieel zeer goed. Zij lig Frans) (4), Ivoorkust (6), Dahomey (4) hadden een flatwoning, een kleine auto en Opper-Volta (6), Maii (7), Mauretame (4) een overvloed aan geld, maar zij gaven dit alles op voor de vrijheid. Na een wors teling van vele jaren met de autoriteiten kreeg het echtpaar toestemming voor het doorbrengen van een vakantie van twee maanden in Engeland Bij aankomst her kreeg mevrouw Owsyannikow automatisch haar Britse staatsburgerschap. De Britse regering gaf haar echtgenoot toestemming in Engeland te blijven. Niger (4), Senegal (5), Somalië (4), Tsjaad (5) en Togo (4). Jhr. van der Goes van Naters verklaart in zijn verslag (over de politieke en insti tutionele vormen van samenwerking) dat een modernisering van de instellingen der associatie beslist geboden is De geasso deerden zullen een activer en rechtstreek ser aandeel in de uitvoering van de asso ciatie moeten krijgen. Daarbij wordt ge De terroristen met plasticbommen, die vrijdag een bom deponeerden in de Rue du Faubourg Saint-Honoré vlak bij de ambtswoning van president De Gaulle op het Elysée, zaterdag een bom lieten ont ploffen voor een gebouw in de Avenue George V, hebben maandag hun werk in de Parijse binnenstad voortgezet. Er explodeerde een helse machine in de Rue du Faubourg Saint-Honoré op de vier de verdieping in het gebouw van de Tu nesische krant „Afrique Action", die door gaat voor de spreekbuis van president Bourguiba. De ontploffing heeft- zes perso nen aan het gezicht en de benen verwond. Twee van de slachtoffers zijn er ernstig aan toe. Een vrouw is het rechter-oog uit gerukt. De schade is aanzienlijk. Het ver- keer in de drukke straat moest gedurende vele uren worden omgelegd. In het ge bouw is geen ruit meer heel. In de bu I reaus van Afrique Action was niemand aanwezig. Iedereen had het gebouw voor het middageten verlaten. Het archief is door brand verwoest. De hoofdredacteur zei dat de O.A.S. (het geheime leger van de centra-terroristen) het op alle bladen ge munt heeft, die de moed hebben om over Algerije de waarheid te schrijven. WASHINGTON (REUTER) De Ver enigde Staten en de Sovjet-Unie zijn maan dag in Washington inleidende besprekingen begonnen om de weg te bereiden voor het ontwapeningsoverleg tussen west en oost. De Amerikaan John McCloy en de Rus Valerian Zorin hebben daarbij gepraat over procedure-kwesties. Zorin zei voor het begin van de conferen tie tegen journalisten dat bij zijn overleg met McCloy ook belangrijke ontwapenings kwesties aan de orde kunnen komen. Mc Cloy verklaarde daarentegen dat zijn be sprekingen met de Rus in de eerste plaats ten doel hebben het raam en de achter grond vast -te leggen voor de grote con ferentie. Hij kon niet zeggen hoelang het overleg met Zorin zou duren, maar ge loofde niet, dat er veel tijd mee gemoeid zou zijn. Zorin hield er echter een andere mening op na. Hij zei dat de duur zal af hangen van de inhoud en de loop der be sprekingen. Mochten wij doordringen tot de kern van het vraagstuk, dan kan het overleg enige tijd duren, aldus Zorin. Gevolgen NEW YORK (REUTER) UNO-secre- taris-generaal Hammarskjoeld heeft in tussen een commissie van tien leden be noemd die een studie moet maken van de economische en sociale gevolgen van een eventuele ontwapening. De commissie zal voor het eerst in Genève bijeenkomen van 7 tot 18 augustus. Professor Aboltin, onder-directeur van het Russische instituut voor wereldecono mie en internationale betrekkingen, maakt Vakantiedrift ten, die de Afrikaanse afgevaardigden hebben ingediend. De vijf Afrikaanse ver- I deei uj(- van de commissie, niettegenstaan slagen zijn zeer kort en bondig. De Belg de Kremlin Hammarskjoeld niet meer Duvieusart, ontlokte dit dinsdagmiddag de ajs secretaris-generaal erkent, verzuchting, dat de Europese parlementa riërs er een voorbeeld aan kunnen nemen. De kwestie van financiële en andere hulp is een belangrijk facet geweest van een re de, waarmee de voorzitter van de E.E.G.- commissie, professor Walter Hallstein. Tussen de n.v. Philips' Gloeilampenfa- dinsdag als eerste spreker de dag beg krieken en de n.v. Philips' Telecommuni- De hulp van Europa moet gericht zijn Parifs ^nderzlSs een ontplooiing van de eigen economische Generale d Llectncite te Farijs anaerzijas activiteit Ajj»-M.tDat deae ÏÏTS CepeS™ 1 triof aïn^ maatschap»,besluiten hun werh- UJ,e ondervonden, toen a, door do Verenig-1 h« bestuderende^»,- de Staten op de been moesten worden ge holpen. Een politiek van aalmoezen is uit den boze, aldus Hallstein, en zowel voor de gever als voor de ontvanger denigrerend Vakantiegeest waart weer door Neder land. Duizenden medeburgers maken zich gereed om, gebogen onder pak en zak, hun huis te verlaten en de wijde wereld in de armen te lopen. Aan dit gewichtige moment zijn vele nauwelijks minder ge wichtige momenten voorafgegaan. Hoeveel reisgidsen en landkaarten, hoeveel recla mefolders en dienstregelingen zijn er be studeerd eer alle leden des gezins het over de reisroute eens waren geworden? Hoe veel lijstjes van benodigdheden zijn er bij een gekrabbeld, hoeveel onontbeerlijkhe den nog op het laatste ogenblik aange schaft, hoeveel zweetdruppels vergoten eer de bagage in de vereiste conditie was ge bracht? Allemaal vragen waarop het ver nuftigste brein geen antwoord weet te ge ven. Immers, ze bestrijken een onafzien baar gebied, een zo gecompliceerd samen stel van menselijke werkzaamheden dat men het vragende hoofd al spoedig in de schoot legt. Men dient deze reiswoede te aanvaarden als een natuurverschijnsel, niet minder imposant dan die andere na tuurverschijnselen die haar object zijn. Alvorens de hand aan de wachtende kof fers te slaan, doet vader nog eenmaal de ronde door het huis en controleert gas-, elektriciteits- en waterinstallaties, terwijl zijn gade een gordijn nog iets verder dicht trekt om haar kleden en meubelen voor verschieten te behoeden. De kinderen dar telen reeds op straat. Misschien ziet Jan tje nog juist kans, een gat in zijn knie te vallen of laat Miesje argeloos de ceintuur van haar manteltje door de goot slepen. Het zijn stoornissen waaraan aanstonds, als Itet reisplan in werking is getreden, aandacht kan worden besteed, maar niet op dit moment waarop de vader de hand nog eens vluchtig over zijn borst laat glij den om te voelen of hij de reisbiljetten, passen en andere papieren nu werkelijk bij zich heeft gestoken. Wij, achterblijvers, slaan hen met een deelnemend oog gade en wensen hun van harte goede reis en behouden thuiskomst. Wij hebben onze beurt al gehad of nog te goed, zodat er aan ons vermogen tot mee leven niets ontbreekt. De gedachte dat men zich zou kunnen ontspannen door eenvou dig thuis te blijven, komt niet bij ons op. Wie zou zulk een gedachte willen propage ren? Voor onze lichamelijke en geestelijke verversing is een vlucht uit de dagelijkse omgeving het aangewezen middel. Wij gaan er allen op uit, wij beklimmen trei nen en brommers, wij weren ons aan het reis front te land, ter zee en in de lucht. Misschien dat bij een enkeling al rij dend, vliegend of varend de herinnering bovenkomt aan een zonderling die tachtig jaar lang zijn geboortestad onwrikbaar trouio is gebleven en desondanks fabelach tige reizen maakte in de geest, Ik be doel hier Immanu'èl Kant die van zijn eer ste tot zijn laatste ademtocht geen andere lucht dan die van Koningsbergen heeft in gezogen. Om deze wijsgeer nog postuum voor zijn verstoktheid te straffen, nemen wij zijn werken niet mee op reis. Wij kri tiseren de Zuivere Rede niet, maar geven ons kritiekloos aan de zuivere onredelijk heid over. wikkelen van 'n elektrisch schakeltech nieksysteem ten behoeve van openbare en huistelefonie installaties te combineren. Daartoe zullen de onderzoekingslaborato ria van de Philipsgroep en die van de „Compagnie Générale d'Electricité de uit te voeren studies gelijkelijk verdelen, met dien verstande, dat elk van de twee groe pen profijt zal trekken van de resultaten van de gezamenlijke studies die aldus wor den verwezenlijkt. Advertentie iiiiiiiiMMimiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiniiNi „Eindelijk het Ei van Co lumbus! Melkmachines, melkbussen enz. desinfecte ren is heel eenvoudig, heb ik ontdekt. Naspoelen met schoon water, waarin een scheut Glorine. Doodt bak- teriën. Melk blijft langer goed!" Ja, Glorine doodt bakteriën. En dank zij Glo rine: betere melkkwaliteit! Maar 23 cent per fles. BOGOTA (Columbia) (UPI) Ongeveer honderd linkse studenten in Bogota, die met stenen blijk wilden geven van anti- Amerikaanse gevoelens zijn gisteren beet genomen door de autoriteiten van Colum bia. Voor die grap was meer dan driehon derd man overheidspersoneel nodig. De reden van dit alles was het bezoek van Adlai E. Stevenson, de Amerikaanse am bassadeur bij de UNO, die een reis door Zuid-Amerika maakt. Stevenson zou officieel op het civiele vl;egveld van de stad aankomen, maar hij werd onverwacht naar een nabijgelegen militair terrein gebracht en onder strenge bewakening naar de Amerikaanse ambas sade vervoerd Stevensons aankomst bleef onopgemerkt. Niet onopgemerkt bleef het vertrek van een Spaanse diplomaat. De linkse studen ten die achter muren van de nationale uni versiteit verscholen stonden, zagen een auto met een „diplomatiek" nummerbord en dachten dat het de wagen van Steven son was. Zij bekogelden het voertuig met stenen, daarbij luidkeels te kennen gevend geen prijs te stellen op het bezoek van de ..loopjongen van het imperialisme". De regeringsautoriteiten, die de betoging der studenten verwachtte, stuurde driehon derd ambtenaren en veiligheidsagenten naar het vliegveld om de studenten op een dwaalspoor te brengen. De Spaanse diplo maat kwam heelhuids weg. Ecuador vraag QUITO (Ecuador) (UPI) Ecuador heeft Stevenson meegedeeld dat het land ruim tweehonderd miljoen dollar in on middellijke kredieten nodig heeft „ter be strijding van de armoede". De regering geeft Stevenson de verzekering dat het geld „wijs en voorzichtig" zal worden ge bruikt voor de economische en sociale ont wikkeling van Ecuador. De kritieke econo mische toestand van het land is volgens de regering in Quito in de eerste plaats te wijten aan een teruggang in de export door krimpende buitenlandse markt, maar ook „het beheer van openbare gelden is niet altijd juist geweest." In een memo randum staat, dat de regering niet in staat is haar volk een bestaan te verschaffen dat verenigbaar is met de menselijke waardigheid. Washington biedt WASHINGTON (UPI) President Ken nedy heeft op de Interamerikaanse Ontwik- Riohacha =sBarranquilla COLOMBIA Sart la.; Maria:, =Cartagena Zuid Amerika OMon Ier i êi&iE ZU ELAjr S Jose!> deCucutaQ ^^^^'O^^-iBuca^amanQo/fLLii^ MeaellinCT Tunja Arauca _==?OQuibdo .O Corre^ló Morazalesn ff JJeOGOTA l"or'eno laventura ^■Ql^x^oCabuyorO Ibugur Nelvg - Tumaco°Popayan .O Tebi Arano Mccoqutno Florencia O Mitu Pa sto oConcepcion BRAZILIË ECUADOR PERU 506 Lelicio kelingsbank een beroep gedaan haar in vloed aan te wenden om Latijnsameri- kaanse regeringen warm te maken voor zijn nieuwe hulpplan. Kennedy hield zijn pleidooi bij de on dertekening van een overeenkomst met de bank over de aanwending van de 394 mil joen dollar die de Verenigde Staten in het fonds gestort hebben. De Interamerikaan se bank kan nu onmiddellijk beginnen met het lenen van geld aan Latijnsamerikaanse landen voor sociale en economische pro jecten. Na een verblijf van enkele dagen in hun villa te Porte Ercole in Italië zijn de Koningin en Prins gistermiddag per vlieg tuig in Nederland teruggekeerd. Prinses Margriet, die als afsluitin" van haar gym nasiale opleiding met de conrectrix van haar school en een klasgenote een tien daags bezoek aan Rome bracht, keerde met haar ouders terug. De burgemeester van West-Berlijn, Brandt, zal zondag naar Nederland komen om in Hilversum een vergadering van Ne derlandse socialisten toe te spreken. Radiotelescopen. Twee grote radiotelesco pen, die elk 250 ton wegen, zijn in het Engelse graafschap Dorcester geïnstal leerd voor het opvangen van radiosei- nen van kunstmanen en eventueel "an andere hemellichamen. Executie. Twee jongemannen die ter dood waren veroordeeld voor een in 1958 ge pleegde moord op een politieman, zijn maandag in Columbia in de Amerikaan se staat Zuid-Carolina terechtgesteld. William Otis Britt, 25 jaar en Douglas Westbury, 29 jaar, stierven op de elek trische stoel. Zij hadden gevraagd dat van hun executie foto's zouden worden gemaakt om anderen ';e helpen aan een dergelijk lof te ontkomen. De autoritei ten stonden geen foto ifen toe. Tsjaad. De regering van de Afrikaanse staat van Tsjaad heeft de betrekkingen met de Franse hoge vertegenwoordiger in Fort Lamy, Doustin, verbroken in verband met beweerde inmenging in de politiek van het land. In Franse officië le kringen in Parijs is men verbaasd over dit besluit te meer daar Doustin toch reeds op 1 juli aanstaande uit Fort La my, de hoofdstad van Tsjaad, zou ver trekken. Zuivering. In Djakarta is vandaag meege deeld dat tijdens de intensieve zuive ringsacties van het Indonesische leger in midden april in Noord-Celebes ongeveer 1700 Permesta opstandelingen zijn ge dood of gevangen genomen. De zuive ringsacties, gevoerd onder de codenaam Operatie Gongtjang, werden ingezet kort nadat op 13 april de rebellenleider Alexander Kawilarang met 25.000 man was gevangengenomen. Aanval. Maandag hebben ruim tienduizend Assammees sprekende Indiërs een aan val gedaan op het dorpje Hailakandi in het Cachar-district waar de bevolking het Bengali als voertaal heeft. Zeven mensen zijn hierbij gedood en velen ge wond geraakt. De politie slaagde er niet in om de vechtenden te scheiden. De spanning tussen de twee gemeenschap pen met verschillende voertaal is lang zaam gestegen nadat een wetswijziging om het Bengali als tweede taal naast het Assammees te aanvaarden was af gewezen. Arrestaties. Vandaag zijn in Jackson, Mis sissippi, vijftien vrijheidsreizigers uit Californië aangekomen. Na per trein op het station van Jackson te zijn gearri veerd en zich in de voor blank en zwart gescheiden wachtkamers te hebben ge ïnstalleerd, werd de groep in alle orde en rust ingerekend. Door de arrestatie van de drie negers en twaalf blanken, is het aantal in Jackson gearresteerde vrijheidsreizigers gestegen tot 131. Zij zijn beschuldigd van het verstoren van de openbare orde. Uitgeweken. Het Oostduitse persbureau A.D.N. heeft dinsdag gemeld, dat een ambtenaar van de Westduitse staatsvei ligheidsdienst, Karl Heinz Falk, naar Oost-Duitsland is uitgeweken. Falk is vier jaar werkzaam geweest in het vluchtelingencentrum van Marienfelde, in West-Berlijn. Hij zou Marienfelde een centrum van spionage tegen Oost-Duits land hebben genoemd. Somber. De dieren van het circus-Paula Busch, leven op het ogenblik in Lauter- bach bij Kassei van de liefdadigheid, omdat het circus betalingsmoeilijkheden heeft. De toekomst van de dieren ziet er somber uit; men weet namelijk niet waar men het geld vandaan moet halen om hen naar huis terug te kunnen stu ren. De plaatselijke dierenliefhebbers doen intussen wat zij kunnen. In beslag genomen. De Indonesische re gering heeft beslag laten leggen op de editie van 16 februari van de Reporter, een Amerikaans weekblad, waarin Indo nesië ongunstig wordt vergeleken met Singapore en Malakka. Exemplaren van de betrokken editie zijn pas onlangs per zeepost in Indonesië ontvangen. Volgens procureur-generaal Goenawan is de In donesische regering het niet eens met de inhoud van het artikel, dat „de openbare orde ernstig verstoort." Mislukt. Een jonge officier van het Bul gaarse leger heeft gisteren een mislukte poging gedaan in een jeep van Sovjet- makelij te ontsnappen uit Bulgarije. Bij deze poging nabii Kapikule de Turkse grens te passeren reed de officier op enkele meters van de grens tegen een versperring Bulgaarse posten renden daarop een wachtloren uit en droegen de gewonde man weg

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3