Erelijst van prijswinnaars in Klaroen '61-wedstrijden Blouses en rokken JUDITH IS IN IJMUIDEN zaanlandsche HOND GEVONDEN SPORT IN IJMOND Klaroen y61 Havenberichten GLAS AAN BOORD Radio-onrust Straat- vandalisme DONDERDAG 22 JUNI 1961 Faillissementen Ai Geraffineerd mooi Sandalettes 9.95 schoenhandel Examens Kinderen werkschuitclubs tonen hun werk in fleurige dessins Keuze uit honderden. hoek Lange Nieuwstraat/Plein 1945 - Telefoon 7541 Speciaalzaak dames- en kinderconfectie Jaarvergadering VVB A.N.M.B.-ers bespraken huidige loonpolitiek Jeugd wielerronde in Velsen-Noord In het kader van de „Klaroen '61"-fees ten in Beverwijk zijn tot nu toe de vol gende prijzen gevallen: Concertwedstrijd Superieure afdeling fanfare Harmonie, Assendelft, eerste prijs met 295 punten. Kunst na Arbeid, Pur merend, eerste prijs met lof, 325 punten Oefening kweekt kennis, Oostwoud, eerste prjs met 289 punten. Ere-afdeling harmonie: harmonie SHV. Rotterdam, tweede prijs met 282 punten Ere-afdeling fanfare: Kunst na Arbeid Zuid-Scharwoude, eerste prijs met 294 pun ten. Eerste afdeling fanfare: Lameraal van Egmont, Egmond aan de Hoef, eerste prijs met 300 punten. Crescendo, Sloterdijk, eer ste prijs met 300 punten. Andante, Oost huizen, eerste prijs met 291 punten. Excel sior, Warder, tweede prijs met 273 punten Tamboerwedstrijd. Afdeling uitmuntend heid: Excelsior, Oostzaan, derde prijs met 162 punten. Eerste afdeling: Concordia, Baarn, eer ste prijs met 216 punten, IJmuider Har monie, IJmuiden, eerste prijs met 221 pun ten. Tweede afdeling: Helders Fanfarekorps Den Helder, eerste prijs met 201 punten Sint Cecilia, Heemskerk, tweede prijs met 190 punten. Amicitia, Landsmeer, tweede prijs met 178 punten. Eendracht, Enkhui zen, tweede prijs met 188 punten. Texels Fanfarekorps, Texel, derde prijs met 160 De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag failliet verklaard C. L. Staphorsius, van beroep klusjesman, J. de Wittestraat 29 Koog aan de Zaan. Rechtercommissaris is mr. N. Smits en curator mr. D. Aten Provincialeweg 52 te Zaandam. Opgeheven zijn de volgende faillissemen ten: P. Laan, houder van een cafetaria Zeestraat 6 te Beverwijk (uitgesproken 23 mei 1961); mr. J. H. Junge, Jozef Israël- plein 9 te Heemstede; mevrouw R. van Amerongen-Ensel, winkelierster, Kerkstr. 2-f te Zandvoort (uitgesproken 26 januari 1960); n.v. Inphara, handel en fabricage van geneesmiddelen, De Genestetweg 12 Bloemendaal (uitgesproken 21 februari 1950). Voorlopige surséance van betaling is verleend aan de n.v. Stamp of Sound (Hol land), Noorder Duinweg 54 te Zandvoort, aan de n.v. Groothandel in grondstoffen voor de papier- en karton industrie A. van Vemde, Noordeinde 2425 te Wormerveer en aan A. G. Wassenaar, woning-inrichter, Muiderslotweg 115, Haarlem-Noord en zaak doende aan de Kruisstraat 22. Advertentie zijn onze Italiaanse in moderne bruine kleuren Prijzen vanaf Haarlem. Aan het Christelijk Lyceum „Marnix van Sint Aldegonde" te Haarlem slaagden voor het diploma h.b.s.-a. de volgende kandidaten Adri Bakker, Jaap van Beelen, Irene de Boer, Jan Breemer, Carla Campen, Walter van Gelde ren Bab Hauwert, Jan de Jong, Gerlof Hoolwerf, Frans van Melsen, Ali van Popta, Kees Roest. Elly Rouw, Cor Spruijt, Pieter de Vink, Ria Vis- scher, Iet Visser. Friso van der Wal, Jaap van de Wilden. Drie kandidaten werden afgewezen Haarlem. Aan de gemeentelijke handelsavond school te Haarlem zijn geslaagd voor het diploma 3-jarige cursus tevens middenstandsdiploma de dames Th. A. v. Amsterdam, A. L. Brouwer, P. A. Burggraaf, E. J. Hoek, G. Hoekstra, D. A. J. den Hollander, E. Jacobs, P. E. Langenberg, C. J. Mulder en S. H. C. Slagtveld en de heren G. J. v. d. Booren, E. Elsthout, A. C. Gieske, G. v. Haalem, H. Hessels, J. Koren, P. J. v. d. Kort, W. G. Kouwenberg, G. P M. v. Leuven, W. M F. v. Meeteren, J. H. Menks, N. Th Molenkamp, E. A. Postma, R Reemeijer E H. Reijnders, D P. J. Vergers, F. Waasdorp en Ch. Wehnes. Af gewezen werden 2 kandidaten. Voor het diploma 5-jarige cursus slaagden de heren R. Arends, R. Broers, A. van Duyn, B. Koster, A. W. v. Mourik, H. A. J. Niemeijer, F C. Roodenberg, C. Sikking en J. Veen. Afgewe zen 1 kandidaat. Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde II H. J. Werre, Santpoort. Eindhoven. Aan de Technische Hoogeschool is in de afdeling scheikundige technologie geslaagd voor het kandidaatsexamen J. H. Quaadgras, Aerdenhout. Haarlem. Aan het Coornhertlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium, diploma A: de dames J. C. H. Barends, G. H. C Bezemer, C. Buissink, E. J. Frets, C. Kramer, G. C. E. Kuipers, A. Oudejans; de heren E. O. G. Haitsma Muiier, H. A. Heidinga, P. Stork, J. F Th. van Valkenburg. 8 kandidaten werden afge wezen. diploma B: de dames E. Blok, V. Boll, M. B Garrer, D. J. Swart; de heren H. Abeling, P. J. Bijl, R. D. A. Feitsma, D. J. van Koperen, M. J. Nubé. 7 kandidaten werden afgewezen. Haarlem. Voor het eindexamen van het eerste Christelijk Lyceum te Haarlem, afdeling H.B.S.-A zijn geslaagd: Willy Smits, Mariëtte Wolff, R. A. W. 't Hart, E. Oomen en B. K. Tijman, allen te Haarlem; J. W. Herben, Amsterdam; Esther Ko ning, Hillegom; H. J. O. Pel en B. Wouters, Zand voort; Irma Vermeulen, Uithoorn; Emma Ver schoor en D. Verzaal, Aalsmeer. Haarlem. Voor het examen noofdleidster kleu teronderwijs slaagden aan de Kennemer Streek school te Haarlem de dames M. A. Kruisman, T Ouwejan, Santpoort; A. A. v. d Werf, J. F. Kwan- tes, Heemstede; Th. M. E. Lapré, C. C. Wories- Meyer, Haarlem; H. A. Poerstamper, P. Wort- man, Beverwijk; J. T. v. d. Velde, T. L. v. d. Wildt, IJmuiden; C. E. C. Bartelomy, Heilo; E Grothuis, Bentveld; G. J. Oudshoorn, Vijfhuizen: G. M. A. G. Sieswerda, Castricum en J. A. de Zwarte, Zandvoort. Amsterdam. (Gem. Un.). Geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde 2de deel mej A. J. Saeys, Overveen. punten. De Spaamebazuin, Haarlem, twee de prijs met 174 punten. Marswedstrijd. Afdeling uitmuntendheid IJmuider Harmonie, IJmuiden, eerste prijs met 111 punten. Harmonie SHV, Rotter dam, derde prijs met 81 punten. Eerste afdeling: De Spaarnebazuin, Haarlem, eerste prijs met 99 punten. Tweede afdeling: Sint Caecilia, Heems kerk, tweede prijs met 89 punten. Een dracht, Enkhuizen, tweede prijs met 95 punten. Van 24 juni tot 8 juli zal er in de bene denzaaltjes van de Gemeente-bibliotheek aan het Plein 1945 te IJmuiden een expo sitie gehouden worden van het werk, ge maakt door de kinderen van de Werk- schuit-clubs in Velsen. De jeugdafdeling van de Gemeente bibliotheek, die toegang tot de tentoon' stelling geeft, is geopend op: Maandag van 16 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; dinsdag van 16 tot 17.30 uur; woensdag van 14 tot 1J30 uur en van 19 tot 21 uur; vrijdag van 16 tot 17.30 uur zaterdag van 14 tot 17.30 uur. Advertentie Korfbal Een flink aantal leden van de korfbal vereniging „Watervliet," die zondag een geslaagd toernooi hielden, zal zondag naar Oss gaan om aldaar deel te nemen aan se riewedstrijden van de vereniging Organon. De uitstekende organisatie van het Wa tervliet-toernooi door de heer M. Veerbeek zal in Oss een evenbeeld moeten vinden om ook daar het grote nationale toernooi te doen slagen. Watervliet speelt met het te vormen eer ste twaalftal tegen de verenigingen DOT uit Oss, Mercedes uit Arnhem en Sport- lust 2 uit Eindhoven, alle in afdeling B Watervliet 2 ontmoet in de afdeling 4 A Excelsior uit Sittard, Oisterwijk uit Oister- wijk en Eindhoven 1. Voor de A-aspiranten zijn er wedstrijden tegen PSV a uit Eindhoven, Organon a uit Oss en Mercedes a uit Arnhem. De B-aspiranten ontmoeten weer andere groepen met Induna a uit Uden, Eldos a uit Tilburg en Organon b uit Oss. H andbal De handbalvereniging „IJmond" krijgt in' de week van 17 tot en met 23 juli be zoek van de vereniging „Rot Weiss" uit Frankfort. Van 31 juli tot en met 6 augustus gaat IJmond een tegenbezoek aan West-Duits- land brengen. Teneinde een en ander te bespreken zul len de IJmonders op donderdag, 29 juni bijeenkomen. Het bestuur van de voetbalvereniging .Breesaap" (VVB) heeft zijn leden uitge nodigd voor de op donderdag, 29 juni in het sportpaviljoen „Watervliet" aan de Ko ningsweg te Velsen-Noord te houden alge mene ledenvergadering. De lijvige agenda, die niet minder dan achttien punten omvat, bestaat uit de ver schillende verslagen, bestuursmededelin gen, bespreking bestuursbeleid en verkie zingen van diverse commissies. Van het bestuur zijn aftredend de heren W. Zand, voorzitter; W. van Oyen en C Paay, die allen herkiesbaar zijn. Van VVB zal in het aspirantentoemooi van de sportvereniging „Uitgeest" op zon dag 25 juni een aspirantenelftal deelnemen en op zaterdag 24 juni wordt voor de aspi ranten B. en C. tot besluit van het voetbal seizoen nog een tweetal vriendschappelijke wedstrijden gespeeld tegen ODIN in Heemskerk. 43.065,17 VOOR PETRAKERK. De Raad van Velsen heeft het subsidie in de kosten van stichting van de Petra- kerk te IJmuiden definitief vastgesteld op 43.065,17. Op de tweede dag van het Hoogoven mu ziek feest Klaroen '61 te Beverwijk zijn woensdag marswedstrijden gehouden en is het concours voortgezet. 's Morgens waren de deelnemers rond geleid op het Hoogoventerrein. Uit Rotter dam was het blinden-muziekcorps EMOS Zij werden naar de Arosa Sun gebracht waar zij aan de hand van een maquette een indruk konden krijgen van dit schip da als hotel huisvesting aan het personeel biedt. Zowel voor de mars-wedstrijd als voor het concours was een redelijke belangstel ling. Direct na afloop kon de jury de uit slagen bekend maken. Deze waren voor de concert wedstrijd: (tweede afdeling fanfa re) Veribus Unitus, Wilnis 280 p.; 2e prijs (Eerste afdeling fanfare), Mastlands fan fare, Westmaas 243 punten 3e prijs, (uit muntendheid fanfare), VIOS Mijdrecht 276 p. 2e prijs; EMOS, Rotterdam 306 p. Ie prijs. In het sportpark Adrichem werden de mars wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen luiden: Uitmuntendheid fanfare VIOS, Mijdrecht 107 p., Ie prijs; 2e afde ling fanfare, Veribus Unitis, Wilnis 90 p 2e prijs; Tamboerwedstrijd (buiten mede dingen) drumband VIOS Mijdrecht 102 p., Ie prijs. De ere-prijs voor de marswedstrijd ging naar VIOS uit Mijdrecht, waarvan de tam- boer-maïtre ook de ereprijs ontving. De ereprijs voor de concertwedstrijd was voor het blindenkorps uit Rotterdam, EMOS. Na afloop van de concert wedstrijden hebben de muziekverenigingen VIOS en Oud Beijerland een mars door de stad ge houden die overal veel belangstelling trok. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Helena van Antwerpen; Wedlooper, Soernas; Martha Ahrens, Hamburg; Ahoy, Abö; Stoerdiek, Kotka, Uje, Melilla; Karimata, Bremerhaven; Santa Lu cia, Ala; Brinda, Dagenham; Hinde, Londen; Jans, Londen; Dorthe Oldendorff, Wabana, erts voor Hoogovens; Suffolk Coast, Londen; Bele, Karskaer; Jupiter. Korsnaes; Cotes du Nord, Le Havre; Sont, Londen; Stavos, Kotka; River Af- ton, Pepel, erts voor Hoogovens; Hunzestroom, Poole; Delfinus, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Loke van Antwerpen; Philetas, Rotterdam; OverJjsel, Ant werpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Jurjen de Vries naar Ventspils; Helvetia, Antwerpen, ledig van Wormerveer; Rossea, Londen; Gisela, Rot terdam; Oranje Nassau, Hamburg; Belgia, Ant werpen; Leonid Leonidov, Bremen, 1 edig van Zaandam; Kaete Hamm, Bremen, ledig van Zaan dam; Witmarsum, Bremen; Hanje Volmers, Lti- beck; Peregrine, Harlingen; Brinio, Rochester, kunstmest van IJmuiden; Margay, Rotterdam; Regina, Rotterdam; Trito, Rotterdam; Groningen, Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Adara, Ventspils; Eidanger, Le Havre; Rote, Rotterdam; Darmstad, Port Said; Noorderlicht, Norrsundet: IJstroom, Bristol. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Thaletas naar Rotterdam; J. W. Paulin, Tromsö; Phidias, Rotterdam; Bram, Sundsvall; Pallas, Rotterdam; (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). •- - - - m-i Op 23 Oktober zal het Franse Super passagiersschip „France" zijn eerste proefvaart maken. Het langste schip ter wereld (315 meteris thans voor driekwart afgebouwd bij de werf in Saint-Nazaire. In de Bijleggershaven in IJmuiden heeft deze week het binnenvaartschip „Saint Dominique Savio" gelegen met 'n zeer bijzondere vracht in het ruim: Vierentwintig honderd bierglazen. Als je de Belgische schipper Jean Carion vraagt hoe hij aan al dlie glazen komt, zegt hij „Je moet toch wat doen in je vrije tijd". Overigens maakten deze bierglazen natuurlijk niet het grootste deel van de vracht uit. Schipper Carion was veertien dagen geleden uit België komen varen met een lading steen voor de ver lenging van de pieren. Maar een lading steen is zo ge woon.... Jean Carion spaart deze glazen en als een bezoeker even de moeite neemt om op het nieuwe, 660 ton metende, schip van hem te klimmen, en in een keurig afgeschermd stuk van het ruim te kijken, zal hij daar aan de wanden en aan de zolder de glazen zien zitten, zo vast als een huis in kleine lusjes van elastiek. En met een leutige spraak, alle Belgen eigen, zal de der tigjarige schipper Carion zijn gast alles vertellen over de glazen. Elf jaar geleden is hij met sparen begonnen. „In het be gin lachten ze me uit met m'n glazen. Maar toen ik er vijfhonderd had, hoorde je ze niet meer". De verza- l;ng is aangegroeid, jaar in jaar uit. En nu toont hij trots de vele glazen uit voormalig Belgisch Congo, Zweden, Noorwegen en zelfs uit Ka- tanga. Onder deze glazen zijn enkele zeer bijzondere, zoals het glas „Special La- rnot" van voor de eerste wereldoorlog en een van de eerste Heineken-glazen. „Als ik thuis kom in Bel gië, dan weet ik dat er weer glazen op mij staan te wach ten", vertelt de schipper. Jean Carion is langzamer hand door zijn verzameling, waarvan hij zegt dat het de enige in deze omvang ter wereld is, een bekende fi guur geworden. De kranten in België en de televisie hebben al aan dacht aan hem besteed en zelfs heeft de heer Carion op zijn schip al tentoonstel lingen gehouden. Overigens heeft hij maar één zorg Wijzend op zijn vier maan den oud zoontje Savio zegt hij: „Het is te hopen dat hij de opvolger wordt van de glazen. Want ik zit alweer aan de vijfduizend te den ken". De heer Carion, die nu 10 jaar op de binnenvaart zit, is niet alleen verzamelaar van glaswerk. In de comfortabele kajuit van zijn schip wijst hij op het houtsnijwerk dat aan de wanden hangt, op het prach tige fineerwerk van verschil lende gebruiksvoorwerpen en aan dek, op de geschilder de beeltenis van de heilige, wiens naam het schip draagt. „Allemaal zelf gedaan" ver klaart hij. „Ja, je moet wat doen. Je kan nu wel biljet ten van duizend frank gaan sparen, maar als je die lang laat liggen gaan ze schim melen. En dan moet je ze toch weer laten uitwaaien." Wij zijn échter nog niet Het straatvandalisme in Beverwijk viert thans weer hoogtij. In het park Scheij- beeck heeft men in de afge lopen dagen een van de ijzeren potten, die op de stenen trappen naar het stadhuis staan van het voet stuk gestoten. Later heeft men de tweede pot eveneens naar beneden gegooid. Deze vernielingen kwamen, nadat vorige week een ver enigingsgebouw en plant soenen door vandalen waren beschadigd. Nu de zomermaanden hun intrede doen en het strand leven in IJmuiden intensie ver wordt, gaat een oud kwaad zijn kop weer opste ken. Reeds jarenlang heeft het onbeschaafde geluid van draagbare radiotqestellen de rust van badgasten ver stoord en het ziet er naar uit, dat gedurende het komende strandseizoen de „traditie" hardnekkig in stand zal worden gehouden. Vaak kan men slechts op een paviljoensterras vertoe ven, wanneer men een luid radiogeschetter voor lief neemt. Het is immers een welhaast bewezen feit, dat de bezitters van dergelijke draagbare radio's slechts kunnen instemmen met luide muziek; een instemming die overduidelijk pleegt te wor den gedemonstreerd door zingen, fluiten of voetge- trappel. Doch niet alleen op pavil joenterrasjes en strand open baart zich dit euvel. Het is helaas reeds een vertrouwd gezicht geworden om jonge mensen met geluidgevende radio's op straat te zien wan delen. Aan een dergelijk barbaars gedrag is helaas weinig te doen. Schiper Carion tussen zijn glazen. aan het einde van de lijst met hobby's van deze schip per. Vier jaar is hij amateur bokser geweest en bovendien kan hij de bezoeker een dip loma laten zien van een ju dokampioenschap in België. Een mannetjesputter, deze Jean Carion, die nu echter de sport eraan heeft gegeven en liever met zijn schip en zijn Hollandse vrouw door de binnenwateren van Euro pa zwerft. Hij heeft echter nog een wens.... „Over drie jaar schei ik er misschien mee uit. Als het eraf kan koop ik een scheepje van zo'n driehonderd ton, met een tapkast, tafeltjes en met rn'n glazen. En dan door Europa In het tijdvak van 12 juni tot en met 17 juni werden de volgende voorwerpen bij de Velsense politie als gevon den aangegeven: Liniaal, 2 muntbiljetten van 2.50, schort, babymuts, portemonnee met inhoud, schoolschrift en boek, plastic regencape, vishengel, 2 zil veren rijksdaalders, speel goedpopje, houten autoped, fietspomp, pakje onderkle- ding, halsketting, moersleu- tel, pak kinderkleding, da meshandschoen. blauw jack, jasje met capuchon, witte kinderschoen, 1 pr. dames handschoenen, sjaal, 1 pr. rode spikes, blauwe trui, colbertje, regenpijpen, gou den manchetknoop, heren rijwiel, boodschappentas met inhoud, zwembroek met handdoek, marine-muts, langharige bruin/zwarte hond, sleutel, driewielig kin derfietsje, basketbalschoe nen en sportbroekje, zakhor loge, zilveren gulden, pak klembanden voor bromfiets, bovengebit, damesmantel, 2 pr. rolschaatsen en 1 rol schaats. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen, dagelijks aan het hoofdbureau van politie alhier. De gedeponeer de gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen, elke dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur Onder de talrijke buiten landse gasten die in deze tijd hun vakantie in IJmuiden doorbrengen, bevindt zich thans ook 't zeventienjarige Amerikaanse meisje Judith Jaffe, dat in het kader van het uitwisselingsprogramma van de „American Field Ser vice" een bezoek aan Hol land brengt. Het is haar eerste bezoek aan het bui tenland en de familie G. van Praag in de IJmuidense Kennemerlaan, waar zij on derdak heeft gevonden, heeft voor haar al een uitgebreid programma uitgestippeld, dat haar nader kennis zal laten maken met de „Dutch way of life". Maandag is Judith met het schip „Seven Seas" in Rot terdam aangekomen en om herkenningsmoeilijkheden te omzeilen had de heer Van Praag een pasfoto van haar laten vergroten en deze ver groting op een bord geprikt, dat hij boven zijn hoofd zwaaide. „Ik wilde ook eens een Amerikaans stuntje uit halen", verklaarde hij. Ove rigens heeft het heel wat voeten in de aarde gehad voordat het Amerikaanse meisje goed en wel bij de familie Van Praag in huis was. Er werden uitgebreide informaties ingewonnen, over en weer, en de heer Van Praag kreeg zelfs een hele lijst waarop iets verteld werd over de levensgewoon ten van Judith. Maar nu zit zij dan in IJmuiden en probeert de eerste woordjes Nederlands: „Dat smaakt lekker", „Dank u". Zij komt uit het plaatsje Butler in Penssylvania en ongetwijfeld zal zij haar broertje en zusje, straks na SHSIisffllPss thuiskomst, deze woordjes eveneens proberen bij te brengen. Overigens heeft zij voordat zij op 14 augustus Nederland weer verlaat nog een heel programam voor de boeg. Allereerst zoveel mo gelijk van Nederland en België zien, dan in juli nog eens twee dagen naar Den Haag voor een ontmoeting met haar reisgenoten en ten slotte in augustus vier da gen naar het Eikelkamp in Judith Jaffe Eist. Maar gedurende de tijd dat zij in IJmuiden verblijft, hebben de heer en mevrouw Van Praag en dochter Elsje Sonja (die een jaar in Enge land heeft doorgebracht) er weer een gesprekspartner bij. „Ik houd wel van jeugd om mij heen", zei meneer Van Praag. „Het lijkt wel of zij onze dochter is", voegde me vrouw Van Praag eraan toe. In het veilinggebouw Het Centrum te Beverwijk heeft de districtsbestuurder, de heer J. Abbenhues, voor een groot aantal leden van de afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond en Electrotechnische Industrie een verhan deling gehouden over de huidige loon politiek in de metaalsector. De heer Abbenhues gaf eerst een overzicht van de onderhandelingen dadelijk na de tweede wereldoorlog, toen alles in goede harmonie ging. De huidige regering, die op stand punt staat van de vrijere loonpolitiek heeft tot gevolg dat in de bedrijven waar goede resultaten worden verkregen, het loon kan worden verhoogd, terwijl anderen, zich maar door de dure tijden moeten zien heen te werken. Ook de behaalde succes sen werden besproken, al heeft men deze dan ook kunnen bereiken met de hulp van de werkgevers. Wat het meest remmend is voor een goede samenwerking, noemde de heer Abbenhues het steeds weer ver anderen van richtlijnen bij de regering. Voor een groot aantal bedrijven is de vijf enveertig urige werkweek reeds ingegaan, mede dank zij de doortastendheid van een aantal werkgevers. Anderen zullen waar schijnlijk moeten wachten tot 1962, zo stel de hij. De revaluatie van de gulden en het niet doorgaan van de in het uitzicht gestelde belastingverlaging, zouden voor de werk gevers aanleiding zijn om niet vlot mee te werken aan een loonsverhoging. De loon voorstellen liggen nu bij het College van Rijksbemiddelaars en deze zijn reeds goed gekeurd door de Vakraad. MARKTBERICHT. De noteringen aan de Beverwijkse groenteveiling waren woensdag: Aardbeien: 170-280 slof;,bloemkool 14- 43; bospeen 22-47; waspeen 28-48; sla 4- 14; rabarber 18-37; sperziebonen 165-180; tuinbonen 28-42; spinazie 7-17; postelein 23-38; peulen 85-150; doperwten 77-103. ge- op- Evenals vorige jaren, zal na de slaagde in april gehouden wielerronde, uu- meuw het parcours aan de Meerweiden- iaan worden aangewend om daar op za terdagmiddag 1 juli een jeugd wielerronde te houden. Deze wielerronde wordt voorbereid door de jeugdgroepen van het buurthuiswerk van de vereniging „Kennemerstaten" met de buurthuizen Noorderlaan te Velsen- Noord en „het Groene Huis"te Beverwijk, alsmede door de r.k. jeugdclub „De Tun nelboys" te Velsen-Noord, „De Spil" te IJmuiden, „De Musketiers" te Beverwijk en ten slotte door „De Brulboei" uit IJmuiden. Er wordt in drie groepen gereden met de leeftijdsgrenzen van 8 en 9 jaar; tien tot en met twaalf jaar en van dertien tot en met 15 jaar.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4