W. F. Visserhuis weer bron van veel redeneren in Velsens raad Aanvullend 60.000 krediet van verleend Vierdaagse zonder uitvallers DCIJ vrijwel uitgeschakeld voor Nederlandse damtitel Bejaarden uit Velsen-Noord maakten prachtige tocht In Santpoort komen straks 148 nieuwe woningen Aanmeldingsformulier IJmuider Courant Tal van verbeteringen in het Velserbad Zware nederlaag tegen RDG-ers Enquête over fusie Stormvogels-VSV Betaling abonnementsgeld per giro Onderwijszaken in raad van gemeente Velsen Harmoniegebouw BHR officieel heropend IJmondverenigingen vandaag en morgen DONDERDAG 22 JUNI 1961 Jubileumconcert door „De Zangvogels" WEEKABONNEMENTEN De gemeenteraad van Velsen heeft gisteravond over een niet zo lange agenda rijkelijk lang gepraat. De oorzaak lag zoals al zovele malen daarvoor bij het W. F. Visserhuis. In feite was er niets anders aan de hand dan de aan vrage om een aanvullend krediet voor de uitbreiding van dit bejaardenhuis in IJmuiden. Maar vele leden grepen de gelegenheid aan om de exploitatie van dit huis eens onder de loep te nemen. Voor de uitbreiding werd oorspronkelijk 502.000,beschikbaar gesteld. Gedepu teerde Staten moesten oordelen over dit besluit en schakelden de directie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Noordholland in. Deze constateerde, dat er mogelijkheden waren om het verlies op de exploitatie te beperken en gaf hiertoe middelen aan. Juist dit bracht vele raadsleden «ean het praten, want men vroeg zich af of de eenvoudige aanwijzingen ook niet in eigen kring hadden kunnen worden gevonden. De maatregelen, waarmee B. en W. het eens zijn, zijn de volgende: een verhoging van de pensiongelden, een omslag in de kosten van algemene voorzieningen voor de woningen bij het complex, een verhoging van de bijdragen in de kosten van ver warming, verlichting, water en dergelijke alsook een verlaging van diverse uitgaven, zoals onderhoud, toezicht en bewassing. Speciaal de verhoging van de pension- gelden was weer aanleiding tot opmerkin gen uit de raad. Uiteindelijk tegen was echter maar één lid: mevrouw Hoek (P.S.P.), die het geen zin vond hebben een slecht huis door uit breiding nog slechter te maken. Zij gaf de voorkeur aan het zo laten voortbestaan van het Visserhuis en het bouwen van nieuwe moderne gebouwen in plaats van uitbreidingen. De heer Andriesma (KVP De heer Andriesma (K.V.P.) was de eer ste, die het woord vroeg naar aanleiding van de vraag om een aanvullend krediet van 60.580. Hij vroeg zich af waarom de econoom van de gemeente voor dit project niet is ingeschakeld. Er zal altijd wel een nadelig saldo zijn, maar men moet het ge heel toch zo economisch mogelijk opzetten Uit exploitatie-oogpunt gezien achtte de heer Andriesma de pensionprijs onverant woord laag. Hij herinnerde aan de gang van zaken bij sportverenigingen. Als deze een hoge huur moeten betalen geeft de sportstichting een subsidie. Zo zou het bij de bewoners van het W. F. Visserhuis kun nen gebeuren. Men zou dan kunnen onder scheiden de economisch redelijke pension prijs en de prijs, die de bewoners kunnen betalen. Hij was ook verwonderd, dat B. en W zomaar ingegaan zijn op de voorstellen van de directie van de dienst volkshuisvesting. Velsen heeft toch een eigen econoom? De heer Andriesma meende dan ook, dat de raad alleen een krediet voor de uitbreiding zou moeten geven. Voor exploitatie en der gelijke zou men een rapport van de ge meente-econoom moeten afwachten. Teleurstelling De heer Lips (A.R.) maakte gewag van zijn grote teleurstelling over de gang van zaken. Hadden wij zelf niet kunnen ont dekken wat nu door de volkshuisvesting is ontdekt? vroeg hij zich af. „Moeten we nu van een derde onge vraagd advies ontvangen over het juiste beleid inzake het Visserhuis? En nog wel omdat G. S. anders niet akkoord gaan?" De heer Lips zei ook nog steeds vergeefs op de toegezegde nota over de bejaarde mens te wachten. De heer Schotman (V.V.D.) was blij, dat B. en W. nu hebben kunnen zien, wat hij al zo lang heeft gezegd: de pensionprijzen dienen meer in overeenstemming te zijn met de eigenlijke kosten. De heer Schot man hoopte dat men op den duur de za ken, die nu door de dienst van de volks huisvesting als luxe worden beschouwd, verdisconteert in de prijs. Ook hij vroeg zich af of men de tekort komingen zelf niet had kunnen ontdekken. Hij vroeg ook om advies van de Neder landse federatie voor de bejaardenzorg. De heer Kruisman (C.P.N.) verklaarde zich voor het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet. Hij toonde zich veront rust over het streven naar een sluitende begroting, maar zou met de bespreking hiervan wachten tot na de gereedkoming de uitbreiding, omdat dan eerst de exploitatie in discussie hoort te komen. Mevrouw Hoek zei indertijd met moeite A' te hebben gezegd. Maar „B" zeggen is nu nog moeilijker. De nota over de be jaarde mens is er nog steeds niet en dit maakt een beoordeling in groot verband heel moeilijk. Minder soort huis Mevrouw Hoek meende, dat het Visser huis na de uitbreiding gelijk zal zijn aan de lelijke omgeving van de Rivierenbuurt. Het Visserhuis kan straks niet vergeleken worden met elders ontwikkelde initiatieven zoals dat van Hunjanitas in Santpoort. Het zal echt het stempel krijgen van een min der soort bejaardenhuis. „In het Visser huis is men organisatorisch niet aan uit breiding toe," meende mevrouw Hoek. De heer Andrea (P.v.d.A.) zei met een gerust hart „B" te zullen zeggen. Hij vond het jammer dat er zo werd beknibbeld. Zo wilde hij graag de logeerkamer behou den. Wethouder Maas (K.V.P.) zei, dat men van de ene kant niets mooiers zou kunnen bedenken dan een sluitende exploitatie. Maar het gemeentebestuur heeft ook een sociale taak. De pensionprijzen kunnen ge zien de omstandigheden moeilijk omhoog Veel kinderen willen hun ouders financieel niet helpen, veel ouders willen niet bij so ciale zaken aankloppen. Het college stelt zich voor na de afbouw in het huis de tarieven aan te passen. Hij vond het wel jammer dat juist de door B. en W. zo belangrijk geachte knut- De raad van Velsen heeft woensdag avond 35.000 beschikbaar gesteld voor het aanbrengen van verbeteringen in het Velserbad". Het water is de laatste tijd minder hel der geworden. Bovendien klaagt het be dienend personeel nogal eens over een ge voel van slaperigheid en hoofdpijn. Vocht- wering en geluidsvermindering behoorden verder tot de wensen. De volgende maatregelen zullen worden genomen: Plaatsing van water-onthardingsinstalla- tie, aanbrenging van roterende luchtcom- pressor voor beluchting suppletiewater verandering van de zandfilters en aan schaffing chlorator: 21.000. Verbetering van het ventilatiesysteem van de zwemzaal door vervanging van de schroef ventilatoren: f 6.000. Aanschaffing noodstroomaggregaat ten behoeve van de noodverlichting: 8000. De tweede avond van de avondvierdaagse van de Noordhollandse Wandelsport'bond (NWB) is al evenzeer geslaagd als dins dagavond, want ook nu waren er van de vijfhonderdvijfenzestig deelnemers geen uitvallers. Woensdagavond werd er gestart in Oos- terwijk (Beverwijk) aan de Dommelsin- gel, waar de scholieren in hun verschil- Voor de vijftien kilometertippelaars leid de de tocht zelfs nog even buiten het eigen lijke wooncentrum en naaste omgeving, aangezien ook de Marquettelaan in het parcours was opgenomen. Opmerkelijk was, dat de eerste wande laars, ook in groepsverband zich eerder meldden dan dinsdagavond. Maar toen moest wel enige tijd gespendeerd worden aan het wachten op de ponten. Ook nu lende groepen opnieuw reeds om half zes I behoefde de „blarendokter" er niet aan te pas te komen. Er was slechts bewondering voor het feit, dat de organisatoren zulk een fraai parcours hadden uitgezocht, waardoor ook deze avond van de vier daagse heerlijk is genoten. Vanavond (donderdag) wordt er door de hun tochten over tien kilometer begonnen. Later op de avond kwamen steeds meer individuele wandelaars(sters) zich melden om de vijftien kilometer uit te lopen in de prachtige omgeving van Heemskerk, dat deze maal in de wandelingenserie was verschillende nieuwe wijken hun parcours gevolgd. De heer Lips (AR) van een andere zijde dan een zuivere eco noom dat kan doen. ,Er is niets veranderlijker dan de mens, maar er is ook niets veranderlijker dan voorschriften bij de bouw. Kamers, zoals ze vijf jaar geleden werden gebouwd, zijn nu niet eens meer toegestaan. Zoveel is er veranderd op het gebied van de hygië ne." Wethouder Verbeek (P.v.d.A.) wilde nog even duidelijk maken hoe het advies van de dienst voor volkshuisvesting tot stand is gekomen. Men heeft voor 1 januari een premie aangevraagd en in zo'n geval laten G.S. bouwkosten en uitkomsten onderzoe ken. De dienst voor volkshuisvesting heeft dat gedaan en gunstig geadviseerd. De aanneemsom is tegengevallen. De in schrijfsom lag veel hoger dan verwacht en op alle punten 1 de begroting toen door gepraat. De heer Verbeek vond verder dat het geen zin had om alle oude punten nog weer eens op te halen. Alles is uitgepraat, het gaat alleen om de 60.000. Hij zei ook, dat Velsen nog een grote lijst van bejaarden heeft, die in aanmer king voor plaatsing willen komen. Velsen geeft niet toon aan De voorzitter, burgemeester Bührmann, wees er op, dat Velsen op vele gebieden de toon aangeeft, maar dat het dit beslist niet doet op het gebied van de bejaarden zorg. „Nota of geen nota, de uitbreiding van het W.F. Visserhuis is zonder meer noodzakelijk." Mevrouw Hoek verklaarde tegen te zul len stemmen, want ze voorzag na „A" en „B" nog een heel alfabet. De heer Nuyens meende dat er geen re den was tot de geprikkeldheid, die hij hier en daar had gemeend te moeten beluiste- i. Kom met een economisch redelijke vraagprijs" zei hij. „Het gaaf niet om het tekort, maar om de wijze waarop het be cijferd wordt." De heer Van Os van den Abeelen (P.v.d.A.) zei, dat zijn fractie graag in breed verband de gehele kwestie eens wil de uitspreken. Hij was ook van mening, dat Velsen geen reden heeft om op dit ge bied bijzonder trots te zijn. Het aanvullend krediet werd daarna ver leend. Alleen mevrouw Hoek (P.S.P.) stemde tegen. Met nog twee ronden in het vooruit-i Jozepn Blankenaar. i 1 i t"i i u IRDG, Den Haag zicht is de kans aanzienlek gedaald dat DCIJ umuiden DCA, Almelo de IJmuider dammers dit jaar de club- titel van Nederland zullen veroveren. Woensdagavond leden de DCIJ-ers een 13—7-nederlaag in eigen huis tegen het Residentie Damgenootschap. Daar Jo- zeph Blankenaar met 13—7 van Excel sior won is de kans wel bijzonder groot dat de Amsterdamse ploeg de titel zal behalen. De stand na de vijfde ronde luidt: opgenomen, zodat de Avondvierdaagse een jongerengroepen weer om half zes gestart IJmond-aangelegenheid is geworden. aan de Smidt van Gelderstraat in Velsen- De talrijke jeugdige wandelaars, die er Noord voor de individuele wandelaars niet zo vlug toe komen om Heemskerk in tot zeven uur om daarna via Bever- nieuwe gedaante eens te verkennen, heb- wijk het Heemskerkerduin te bezoeken, ben met de grootste belangstelling door de e Een enquêtecommissie, bestaande uit de heren C. Broek, P. C. van der Does, J. Groebe, W. Kramer en J. Pleyt, gaat on- 1 derzoeken hoe men in Stormvogels- en VSV-kringen over een eventuele fusie denkt. Men meent dat het vraagstuk van eeh fusie tussen de twee verenigingen weer ur gent is geworden, nu de KNVB het voorne men heeft om te komen tot een drastische beperking van het aantal eerste klasse verenigingen. Gezien de gegeven omstandigheden lijkt het deze commissie niet twijfelachtig, waar zowel Stormvogels als VSV in het seizoen 19621963 zal vertoeven. Men heeft volledige toestemming gekre gen van de besturen van beide verenigin gen om alle stemgerechtigde leden van de verenigingen om een principiële uitspraak over een fusie te verzoeken. A'dam 5 10 65-35 5 8 57-43 5 7 57-43 5 4 43-57 5 4 43-37 5 4 42-58 5 2 39-61 5 1 32-68 U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De Um'ider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van, de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE VS Wethouder Maas (KVP) selruimte, benevens bergplaats en rijwiel bergplaats zouden moeten verdwijnen. Een I logeerkamer is niet strikt nodig gebleken. J Kogel door kerk „Als je van tevoren kunt zien, dat je toch alles opsoupeert en dat je ondanks alle offers straks toch weer klem komt, kun je beter de kogel door de kerk jagen. Daarom vraag ik geen 20.000 of 25.000 maar 60.000." De wethouder legde later uit, dat van het geld ook wat zal worden gebruikt voor het verbeteren van verschillende dingen in huis. Zo zullen de ramen straks makkelij ker' kunnen worden geopend. De heer Maas zei, dat het advies van de dienst voor de volkshuisvesting komt van de heer Schol, die alles van bejaardenzorg afweet. Hij benadert de zaken bovendien De gemeenteraad van Velsen heeft be sloten tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de r.k. meisjesschool aan de Corverslaan te Velsen voor de aan schaffing van een oliegestookte centrale verwarming. De aanwezige gasverwar- ming is onvoldoende gebleken voor het op de gewenste temperatuur brengen van de lokalen. Tot lerares aan de Mevrouw Dr. J. van den Bergh van Eysinga-Eliasschool te IJmuiden-oost is benoemd mejuffrouw J. de Waal. Tot leraren aan de visserijschool te IJ muiden werden door de raad benoemd: J. van der Winden, G. Beenhakker, T. A. Langedijk, W. C. van Leusden, T. van Os, C. Peet, G. P. Valter, J. van Altena, E W. de Haas, J. J. Bronsveld, C. van Es en W. Zwemmer. De heer C. van Es werd benoemd tot hulpconcierge. Men stelde het bedrag vast, dat per leer ling voor de R. K. St. Willibrordusschool voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen te Santpoort in 1961 beschikbaar wordt ge steld. Dit bedrag werd bepaald op twee driekwart maal het bedrag per leerling, dat in Velsen in 1961 voor het gewoon la ger onderwijs is vastgesteld. Medewerking werd verleend aan de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden voor de vervanging van de ban ken in de eerste en tweede klasse van de Insingerschool door leerlingensets. Tot hoofd van de openbare lagere Adolf van Nassauschool te Santpoort werd be noemd de heer P. Kleve te Oudeschild. Reeds dagen tevoren hebben honderd- negentig leden van de afdeling Velsen- Noord van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, die sedert vier jaar een eigen reisclub hebben gevormd, uitgezien naar de jaarlijkse uitgaansdag, die dan woens dag in alle vroegte werd begonnen. Om zeven uur begaf het grote gezelschap in vier autobussen zich op weg, nagewuifd door talrijke familieleden, die op het Stra- tingsplantsoen verzameld waren. De mogelijkheid om een „eigen" reis dag te hebben wordt door de deelnemers verkregen door maandelijks te sparen, maar het gespaarde zou te gering zijn als niet een groot aantal donateurs, die de oudjes graag een fijne dag gunnen, daar aan meehielpen. Wederom zijn verschillende stukken grond door de raad van Velsen verkocht. Zes stukken, liggende tussen de Santpoort- se Dreef en de Roos en Beeklaan, tussen de Santpoortse Dreef en de Johan Mau- rits van Nassaulaan. en aan de Santpoort- se Dreef werden verkocht aan de heer C. Flink te Santpoort. De prijs was f 737.215. Er zullen 144 woningen op wor den gebouwd. Een vorige verkoop van drie stukken grond aan de heer Flink werd ingetrokken in verband met een gewijzig de bebouwing. Aan de firma aannemings bedrijf Holleman en Zonen te Santpoort werd een terrein van 775 vierkante meter aan de Hageveldlaan te Santpoort ver kocht. De prijs was f 20 per vierkante me ter. Er zullen vier eengezinswoningen wor den gebouwd. Aan de vereniging voor nijverheidson derwijs in Kennemerland werden voor de uitbreiding van de technische school ver kocht terreinen, groot 678 m2 en 50 m2 ten zuiden van de De Noostraat. De prijs was 26710. Aan Post Industrie en Handelsonderne ming te IJmuiden verkocht men voor de bouw van één of meer bedrijfsopstallen een terrein van 400 m2 voor 20 per m2. De grond ligt aan de Duinstraat te IJmui den. Aan de firma A. de Back werd voor de bouw van één of meer bedrijfsopstal len verkocht een terrein van 600 vierkan te meter aan de Ampèrestraat te IJmui den. De prijs is 22.50 per vierkante meter. De verkoop van deze gronden ging niet geheel zonder discussie. Er werden name lijk enkele vragen gesteld naar aanleiding van de grond in Santpoort. De heer Koopman (KVP) wees er op, dat men weer wordt geconfronteerd met een grondprijs, die losstaat van de zoge naamde prijzenkaart. Wethouder Verbeek (P.v.d.A.) antwoordde, dat men hard be zig is aan een prijzenkaart met overzicht voor de raadsleden. Mevrouw Hoek (PSP) wilde graag we ten, voor wie de woningen die op de gron den in Santpoort worden gebouwd, zullen zijn bestemd. „Wordt de voorwaarde van economische gebondenheid aan Velsen hier gesteld?" vroeg zij. Zij meende dat de raad in eerste instantie voor de eigen inwoners moet zorgen. Zij vroeg ook om een overzicht, in hoe verre huizen in Velsen ten goede zijn ge komen aan mensen, die geen economische binding met Velsen hebben. Wethouder Verbeek zei, dat het zelfs niet de bedoeling is mensen, die economische banden met Velsen hebben, te laten pro fiteren. Men heeft deze maatstaf allang verlaten voor een andere: eigen inwoners horen in deze woningen. Mevrouw Hoek was het hiermee natuurlijk geheel eens. De wethouder zette uiteen, dat in het geval van de vijf stukken grond, die aan de heer Flink zijn verkocht, sprake is van etagebouw en van de bouw van eengezins woningen. Men heeft bepaald, dat hij pas aan de eengezinswoningen mag begin nen als het werk aan de etagewoningen een aanvang heeft genomen. De etagewo ningen zijn voor verhuur aan inwoners van Velsen bestemd, de eengezinswoningen zijn koophuizen. Al spoedig was er in de bussen een op perbeste stemming wegens het prachtige zomerweer. Reeds vrij spoedig kon de kof fie worden genoten in de eerste aanlegha- ven, „Anna's Hoeve" bij Hilversum. Daar na werd een flink stuk gereden tot Leer- sum, waar een verfrissing wachtte en de benen even gestrekt konden worden. De reis zou nog interessanter worden toen de bussen dwars door de zuid-Veluwezoom koersten in het prachtige natuurschoon rond Renkum, Wageningen en Arnhem waar restaurant „Naeff" werd opgezocht. Hier wachtte de opgetogen reizigers een voortreffelijk diner, met frisse wijn, die de heer K. Nagel ter beschikking had ge steld. De heer Nagel was het, die bovendien hier het bestuur en de reiscommissie alle lof toezwaaide voor deze dag, die wel de mooiste was van de tot nu toe gehouden tochten in „eigen beheer". Maar dit was dan ook mogelijk wegens het toenemend aantal donateurs, dat de bejaarden in Noord" een goed hart toedraagt. De bijzonder prettige stemming aan ta fel noopte tot een wat langer verblijf dan was vastgesteld, zodat de terugreis vlot moest worden aanvaard om het program ma te kunnen afwerken. Van Arnhem wer vervolgens opnieuw langs de mooie we gen gereden naar Baarn. Hier stond de thee gereed in „Groot Kievitsdal". Tenslotte werd gisteravond omstreeks zes uur „Dreefzicht" in Haarlem bereikt voor een uitgebreide broodmaaltijd. Voor de Velsennoordse bejaarden was het uitermate prettig ook nu weer op de hulpvaardigheid van een flink aantal da mes- en heren helpers van het Nederland se Roode Kruis te mogen rekenen. Jammer was het dat gisteravond even na acht uur bij de binnenkomst in Velsen Noord geen muziek aanwezig was ter ver welkoming. Niet minder hartelijk echter was de begroeting door een groot aantal familieleden van de bejaarde reizigers, van wie enigen der oudsten, allen ruim tachtig jaar als hun mening te kennen ga- van: „We hebben een móórddag gehad en vol gend jaar hoop ik het weer over te doen Ter gelegenheid van het derde lustrum zal het chr. jeugdkoor „De Zangvogels" (heden) donderdagavond te acht uur in de I Gereformeerde kerk aan de Koningsweg te Velsen-Noord een jubileumconcert geven. Voor dit concert, dat onder leiding staat van de heer Huib Slings, wordt tevens medewerking verleend door een groep van de Volksmuziekschool in de gemeente Velsen. DGZ, Groningen Het Oosten, Rotterdam Excelsior, Den Boscb Ons Genoegen, Utrecht Voor zaterdag is te Utrecht vastgesteld de wedstrijd DCA-DCIJ. Zondag wordt in Den Haag de belang rijke ontmoeting RDG-Jozeph Blankenaar gespeeld. Alleen bij een gelijk spel of een nederlaag van Jozeph Blankenaar houden de DCIJ-ers nog een kans, indien er al thans zaterdag wordt gewonnen. DCIJ moet in de laatste ronde met Jo zeph Blankenaar spelen- Leo miste problematische winst Indien Leo Binkhorst na twee en half uur spelen in de volgende cijferstand de problematische winst niet had verzuimd dan was zeker de mogelijkheid voor een overwinning aanwezig geweest. Wit: Leo Binkhorst, zwart: F. J. L. van der Velde- Zwart 12 stukken op 4, 7, 9, 10, 11. 13. 15, 17, 20, 22, 24, 27, wil 12 stukken op 29, 31, 33'. 34', 35, 36, 38, 42 43, 45, 46, 48. De Hagenaar speelde de foutzet 22-28? waarna Leo met het slaan van 33x22 posi tioneel nadeel kreeg Simpel en verrassend was net slaan met 31x22 28x30. 38-33 17x39 43x5 20x29 met gewonnen eindspel. Een zucht van teleurstelling ging door de goed gevulde zaa) toen de DCIJ-er deze opgelegde kans liet voorbij gaan. Inmid dels was ir. M. Krijsman door een blunder een stuk achter geraakt. Mogelijk dat deze geroutineerde dammer in gewichtige en spannende wedstrijden zich zelf ver liest. Zijn spel is ver beneden zijn kunnen. Tommy Postma leed zijn eerste neder laag. J- Tirps drong sterk Postma in de verdediging. Toen Tommy 'n foutje maak te aan de korte, vleugel brak Tims door en gaf zijn club de leiding (0-2 voor RDG). Toen verloor ir- M. Krijgsman en was het 0-4 voor de Hagenaars. Toch was het na drie speeluren en ondanks de achterstand nog niet verloren voor DCIJ. Tielrooy. Roozenburg en Dukel verover de allen een kansrijke stelling. En Laros speelde een boeiende en moeilijke klassieke partij met de K.N.D.B.-secretaris A. J Ivens. Theo Tielrooy won knap van J. F. H Mill (2-4 voor RDG). Inmiddels was de DCIJ-er Gerrevink in een nadelig eindspel geraakt tegen de meesterdammer Ph. J Ham. Toen Vooys en Swier in gelijk op gaande partijen remise behaalden tegen R. v. d Klift en F. C, H. Ivens en Gerrevink verloor was de stand 4-8 voor de Hage naars. Roozenburg speelde een va-banque partij met de Haagse meester F. J. Kinnegin. Langzaam kreeg de oud-wereldkampioen in een omsingelingsstelling een voordeeltje. Toen de DCIJ-er fraai een dam uit de stand behaalde, kreeg hij direct een twee van wedstrijdleider Janus, omdat Kinnegin de tijd had overschreden. Met 6-8 was er nog een kansje. Dukel kreeg een zeer voordelig eindspel doch met een dam en een stuk tegen dam en drie stukken wist Van Rooy net op het nipper tje remise te bereiker (7-9). Om nog een laatste kans te grijpen liet Laros zich tot een zeer moeilijk te berekenen voortzetting verleiden. Henk kreeg nadeel wat niet vooruit was te voorzien. Toen Leo Bink horst verloor gaf ook Laros zich gewonnen en werd het een welverdiende 13-7 over winning voor de Haagse damvrlenden. Toch mist DCIJ in deze zware en span nende wedstrijd een speler als Piet van der Berg. En Varno Morseld is toch nog altijd zijn plaats waard ann de staartborden van DCIJ. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE oxx»MoooojuX'X<ay:ooocioay»oa»xroorvrrm»< Onder grote belangstelling heeft de bur gemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, woensdagavond het vereni gingsgebouw van de Beverwijkse Harmo nie Kapel officieel heropend. Het gebouw heeft een „verjongingskuur" ondergaan, en het is hiervan zeer beslist opgeknapt. Het interieur is vertimmerd, het lelijke plafond weggewerkt en de oude vloer ver nieuwd. Een klein, maar gezellig repeti tielokaal is het geworden, waarvan de ak- koestiek bepaald goed is te noemen, aldus een woordvoerder van het bestuur. Voorzitter van de BHK, de heer T. Hengst hield een wat langdradig betoog, waarin hij wees op het belang van muziek beoefening, zowel door de jeugd als oude ren. Slechts de serieuze muziekbeoefening schenkt voldoening. De heer Hengst tracht te voorts de mindere waardering van de leden van de harmonie voor de prestaties van die van het drumkorps welke min dere waardering schijnt te bestaan weg te praten. Hij hoopte dat de jeugd meer en meer zou besluiten werkend lid van de BHK te worden. Beschermheer burgemeester Bruinsma, zei dat de BHK een belangrijke plaats in neemt in het plaatselijk leven. Immers de harmonie luistert menige festiviteit of bijeenkomst in de stad muzikaal op. De burgemeester betreurde het dat zo weinig inwoners uit Friesland en Groningen lid worden van de vereniging. Des te meer onbegrijpelijk, daar er in bijvoorbeeld Friesland bloeiende muziekgezelschappen zijn. Wellicht ligt hier een taak voor het bestuur van de BHK om te trachten ook hen te bewegen lid te worden van de har monie. De burgemeester overhandigde een be drag onder couvert namens het gemeente bestuur van Beverwijk, welk bedrag door beschermheer Bruinsma was verdubbeld. Als dank ontving hij van het bestuur een bloemstuk, alsmede een grammofoonplaat van slechte geluidskwaliteit van een num mer gespeeld door de BHK. Voorzitter van het mannenkoor Zanglust, welk koor steeds gastvrij onderdak geniet bij de BHK, we gens gebrek aan eigen huisvesting, sprak hartelijke dankwoorden. Tot slot voerde de directeur van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad het woord, erop hopende dat in het najaar in Beverwijk in dit ge bouw een volksmuziekschool zal kunnen starten. DONDERDAG 22 JUNI Meerplein, Beverwijk, 20 u.: Show en tap toe showdrumband „Ahoy" en IJmuider Harmonie. Kennemer Theater, 20 u.: Huldigingsavond Hoogovens. Koffiekamer Westerveld, Driehuis. Speciale rozenavond tuinbóuwstudieclub Velsen. Vergaderlokaal Smidt van Gelderstraat, Velsen-Noord. 17.30-19.00, Start avond vierdaagse Gereformeerde Kerk, Koningsweg, Velsen- Noord, 20 u.: Jubileumconcert christelijk jeugdkoor „De zangvogels" met mede werking ensembleklas volksmuziekschool Velsen. VRIJDAG 23 JUNI Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: Open luchtconcert Christelijke muziekvereni ging Wilhelmina. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op f 7.65 per kwartaal of f 0 59 per week •1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening Zfl die zich met ingang van I .lull 1961 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1961 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. ESSF

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5