Kleurrijke effecten bij het optreden van „Mazowsze" 'T'jtihW Klemperer als dirigent en componist ^n\^v P.K Folkloristisch zomerconcert door het N.Ph.O. balastore De NeËeo Mezen kHo Uitvoering door leerlingen van Piet Vincent SACHS De Gezagvoerder en PK SSL» Hm Symbool van Kwaliteit II HDDEIl|nnfZ1EHII Nationaal programma op verjaardag van de Prins Willem Nijs op Westerveld ter aarde besteld Prijs voor Maritain Pluim Voor Deze de nieuwemachtige membraan-motor! 13 V R IJ D A G UW HUIS EEN HOME MET BALASTORE verantwoordelijk werk vereist concentratie Muziek van nu Briljant pianospel van Lydia Grychtolowna Goed passend Beeldschermer Jonge acteurs en actrices naar Griekenland Grote Duitse gift voor Metropolitan Opera Sas Bunge Jos. de Klerk v. DUIVENBODEN De radio geeft zaterdag Televisieprogramma Prijsvraaguitslag van het Gerrit Jan Thiemefonds HET IN 1948 door Tadeusz Sygietynski opgerichte en thans door diens weduwe Mira Ziminska geleide Poolse danstheater „Mazowsze" neemt met zeven voorstellin gen deel aan het Holland Festival 1961. De reeks begon donderdagavond in het Haagse Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, waar een zeer talrijk publiek door de ruimschoots betoonde vrolijkheid al spoedig in een stemming werd gebracht om op alle prestaties met vaak voor barig applaus geestdriftig te reageren. Bezoekers van volgende voorstellingen onder meer op 24 en 27 juni in de Stadsschouw burg te Amsterdam zullen het in één opzicht gemakkelijker hebben dan de premièregangers: zij krijgen een gedrukt pro gramma in handen, waarvan de nummers overeenkomen met het ten tonele gebrachte. Gisteren bleek de revue voortdurend van de aankondiging te verschillen, hetgeen de taak van de verslaggever ten aanzien van deze uitheem se folklore aanzienlijk bemoeilijkt heeft. Daarom moet hier met enkele algemeen heden worden volstaan. VANOUDS IS HET DANSEN op hoogtij dagen in Polen een feestelijk levende tra ditie. Het was dan ook niet zo veel in- spanning eisend als elders om bij de her nieuwde bevordering van de volksdans ter versterking van het gemeenschapsleven in het communistische deel van de wereld materiaal ter choreografische uitwerking bijeen te brengen. „Mazowsze" is ge noemd naar de laagvlakte in het midden de geboortestreek van de Mazurka en de Oberek, met de van oorsprong aristocrati sche Polonaise en Krakoviak de meest werkelijk nationale vormen. Er zijn wel verwantschappen met d'e Russische volks dansen, maar de oosterse invloeden dron gen hier toch veel minder door. Het op- merkelijkste verschil is dat vrouwen en mannen niet afzonderlijk doch bijna steeds tezamen dansen, al wordt ook aan laatst genoemde categorie het vertoon van vir- 'Advertentie De laatste hand aan een goed huis is de hand die balastore ophangt. Zo gebeurd, want balastore koopt u pasklaar voor elk raam. U vindt het bij de woninginrichter. Voor weinig geld. tuositeit en bravoure voorbehouden. Duide lijk merkt men, dat er historisch een krachtige binding met de Duitse volkscul tuur moet zijn geweest. Vandaar ook mis schien, dat de voor het theater gestileer de bloemlezing, met de al te nadrukkelijk charmant gespeelde natuurlijkheid, bijna voortdurend aan operette doet denken. HET BEWEGINGSARSENAAL is veel beperkter dan bij voorbeeld het Joegosla vische, zodat men de nu eenmaal noodza kelijke afwisseling voornamelijk in allerlei bijkomende elementen heeft moeten zoe ken. De dansen worden met elkaar ver bonden door zangnummers. Men heeft niets nagelaten om het publiek te behagen. Zelfs heeft het koor de moeite genomen het „Zeg, kwezelken, wilde gij dansen" in het Nederlands in te studeren. Een andere curieuze ervaring was het een ensemble van twee doedelzakken, twee violen en een bas tezamen met een vocaal kwartet zoiets als „Lang zullen ze leven in de gloria" te horen vertolken. Maar de grootste aan trekkelijkheid wordt toch gevormd door de weelde van landelijke kostuums, die dit vrij teleurstellende optreden letterlijk en figuurlijk een doorlopende lust voor het oog deed zijn. En wie de Oberek nog met kent, moet niet verzuimen van deze gele genheid tot het kennismaken met deze sprongsgewijze roterende paardans te pro fiteren. DE CHOREOGRAFISCHE zettingen zijn binnen de beperkingen van het genre vrij ingenieus berekend op effect. De optreden den, opgeleid in het centrum Karolin bij Warschau, beschikken over alle gewenste vaardigheden en weten gedisciplineerd een indruk van spontaneïteit te wekken. Twee dirigenten nemen bij toerbeurt de muzika le begeleiding voor hun rekening. Als men alle herinneringen aan de groepen van Ol- ga Skovran of Igor Moisejev laat varen, dan kan men aan deze „show" te veel van te weinig vermoedelijk wel een avond genoegen beleven. Het Haagse pu- I bliek gedroeg zich in ieder geval bijzonder enthousiast. David Koning Twee tweestemmige Inventionen van Jo- hann Sebastian Bach waren de aanvangs- nummers van de uitvoering, die donder dagavond door leerlingen van directeur in de Haarlemse muziekschool van de Toonkunst gegeven werd. Beide werkjes, juweeltjes van evenwich tig contrapunt, werden door een leerlinge met heldere klanktekening gespeeld. Haar vaardige techniek kon zij later op de avond wederom doeltreffend inschakelen I bij het vertolken van een Scherzo van Beethoven, een opgewekt „Mouvement per pétuel" van Francis Poulenc en het be wegelijke „Doctor Gradus ad Parnassum van C. Debussy. Een tweede leerlinge vertolkte bij haar eerste optreden een Preludium en Fuga van Bach met stevige ritmiek en daarna wist zij in een goede samenvattende uit voering een uitstekende indruk te geven van de derde Piano-sonatine van Willem Pijper, een prachtig stuk met een zuiver muzikale inhoud. Een derde leerlinge begon eveneens eerst met muziek van Bach. Imponerend vir tuoos spel demonstreerde zij met de uit voering van de Toccata van Cargiulo. Er volgden nog sympathieke en vaak ook muzikale vertolkingen van werken van Scarlatti, Chopin en Schumann en er kwam weer een hoogtepunt met de voordracht van een deel van een Pianosonatine van Henk Badings. Voorts hoorde men van Alexander Voor molen „Taferelen van de Lage Landen" waarmee een leerlinge een zeer gunstige indruk kon vestigen. Met „Suite de Clave- cin", eveneens van Voormolen, gaf een an dere leerlinge blijk van goede technische muzikaliteit. Een der jongste leerlingen gaf een veel- belovende uitvoering van muziek van Schu bert en Beethoven, waarbij zijn natuurlij ke pianistische dispositie frappant was. De bekroning van de avond werden de uitvoeringen van de tweede en de vierde Ballade van Fr. Chopin door een leerling, die niet alleen een bewonderenswaardig uithoudingsvermogen bleek te bezitten, maar daarbij ook een bewogen, rijke mu zikaliteit, stijlbegrip en een zeer grote, be- trouwbare pianistische vaardigheid, die hem in staat stelde aan de vele en zware eisen voor het vertolken van deze aangrij pende muzikale vertellingen te voldoen. Advertentie 1. Licht-filterend Balastore tempert zon en schel daglicht tot vrien delijkheid. Intiem Leuk zig-zag patroon en zachte kleur - intieme ge zelligheid in alle vertrekken. De verantwoording voor het nieuwste Jet vliegtuigtype ligt in zijn handen. Hij is verantwoordelijk voor passagiers, vliegtuig en bemanning! Zijn taak ver eist voortdurende concentratie! De ge- zagvoerder weet uit ervaring dat P.K.. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en na tuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich om dat dit de beste chewing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.! PK-N-l-61 P. Zwaanswijk Het programma van het concert van de Nederlandse Vereniging voor Hedendaag se Muziek, dat onder het predicaat „Mu- ziek-manifestaties van Nu" op vrijdag 7 juli in de Kleine Zaal van het Concertge- bouw gegeven wordt, vermeld naast wer ken van Webern, Varèse, Dallapiccola, Messiaen en Fortner het sextet voor fluit, hobo, clavecimbel, viool, alt en cello van Luctor Ponse. De bezoekers wordt gratis een grammofoonplaat aangeboden waarop het 2e deel „sonate" opgenomen is. Advertentie HET DERDE ZOMERCONCERT van het N.Ph.O., dat donderdagavond onder lei ding van Henri Arends plaats had, kwam met een folkloristisch programma de reislust voor de komende vakantie aanwakkeren. Beter nog: zonder visum en zoncte deviezenmoeilijkheden kon men zich reeds in Roemenië wanen, alsmede m Hongarije, in Noorwegen, in Polen en uiteindelijk in Spanje, bij het beluisteren van composities van Enesco, Bartók, Brahms, Grieg, Chopin en Albeniz. Het was allemaal muziek, vreemd aan het nivelleringsproces dat de schaaf zet over wat uit de natuur van een volk is opgeweld, muziek dus waarbij men zich niet in de stenen woestynen van de grote wereldsteden waant, maar in de ongeschonden vrye natuur en by het eenvoudige landvolk, dat nog een eigen dansritme in de kuiten voelt en een eigen lied op de lippen neemt. ENESCO WAS daarvan de tolk in zijn Roemeense rapsodie no. 2 Bartók interpre teerde dit volksgevoel nog onbevangener in zijn Roemeense volksdansen en Brahms blijkt er zijn draai in gehad te hebben uit de Hongaarse folklore een groot aantal Dansen te bewerken, waarvan er nu een zevental aan bod kwam. Grieg's Vier Noor se dansen manifesteren niet alleen hun eigen aard door de ritmische prikkels die de pas regelen, maar tevens door de lyri sche gevoeligheid die zich in de alternatief passages baan breekt en als de adem van luwe winden door de pijnbomen van het Noorse landschap strijkt. IN FEITE allemaal muziek, die men slechts met een romantische instelling be naderen kan, maar deze benaming dan ook rijkelijk loont- De kleurige en briljante uitvoeringen waren het klinkklare bewijs dat Henri Arends en het orkest er zich met overtuiging voor inzetten en een even wicht vonden in hun interpretatie, die in hen volkomen gerijpt was DE HOOFDSCHOTEL van de avond kwam aan 't slot met de vertolking van AAnKOIiDia/hG£fj emBESCHOUWMGEH Met „Tovaritch" van Jacques Deval heeft AVRO-regisseur Walter van der Kamp donderdagavond de kijkers naar het televisietoneel een amusante vertoning bezorgd. Eigenlijk heeft dit spel weinig aanrakingspunten meer met onze eigentijd se mentaliteit. Van een komedie neigt het nu al een tikje naar de klucht, maar de dialogen van Deval zijn fijntjes genoeg om de situatie binnen de perken te houden en Van der Kamp waakte voor een te sterke accentuering. Daarmee kregen zo wel Guus Hermus als Ina van Faassen ge legenheid de vorstelijke emigranten, die zij uitbeeldden, een aanvaardbaar aanschijn te geven. Dit spel, dat de Russische bal lingen van de revolutie in Frankrijk op hun wegen volgt en de tragische aspecten toch nog een komisch aanzien weet te ver lenen, werd zeer redelijk gepresenteerd. Het paste goed op deze zomeravond, die niet met zware problematiek gevuld wilde Zi3n- J 4. J AVRO's Televizier was goed bij met de reportage van het vertrek van een Neder landse mannequin-afvaardiging naar Mos kou. De vragen van reporter Van Vliet o.a. hoe het nu zat met de maten van de Russische vrouw, gezien tegen de achter grond van de slanke mannequins, werkten bijna verbijsterend. Het antwoord: „We nemen ook een mannequin mee die niet zo slank is. Bij gelegenheid van de vijftigste verjaar dag van Prins Bernhard zendt de Neder landse televisie een nationaal programma uit, „Z.K.H. Prins Bernhard 50 jaar," een uit journaalopnamen samengesteld pro gramma, dat een beeld zal geven van de veelzijdige activiteiten van de Prins der Nederlanden. Leen Timp stelde dit pro gramma samen, Cees Nooteboom schreef de tekst (20.20-20.50 uur). Om 20.50 uur volgt het programma „El Principe sin Protocolo," een terugblik op de goodwill-reizen van Prins Bernhard naar verscheidene Zuidamerikaanse lan den, waarin muzikale vertegenwoordigers van Brazilië, Paraguay, Chili, Venezuela, Mexico en Equador zullen optreden. De journalist Hans Kievid, die jaren lang in Zuid-Amerika heeft gewerkt en de goodwill-reizen van de Prins heeft meege maakt, verschafte het idee. Hij heeft met Thom Keiling het programma samenge steld. Thom Kelling verzorgt ook de regie. Om 21.30 uur wordt een BBC-amusements- programma „The Black and White Min strel Show" uitgezonden. Dit programma kreeg op het recente festival van Mon- I treux de gouden roos. Advertentie ONDANKS DE MOOIE zomeravond bestond er grote belangstelling voor het concert het eerste in eigen huis na de terugkeer uit Amerika van het Concert gebouworkest onder leiding van Otto Klemperer. Zonder twijfel was het feit dat de Grote Zaal zo goed als uitver kocht was, mede te danken aan de aantrekkingskracht die deze dirigent op het muziekpubliek van de hoofdstad uit oefent. De thans zesenzeventigjarige Klemperer, die zich zeer moeilijk en met behulp van een stok over het podium beweegt, geniet een grote reputatie om zijn vertolkingen van de klassieken en de Duitse romantici Het is bekend dat ook het Amster damse orkest bijzonder graag onder zijn leiding musiceert. na volgen zes variaties, waarvan de zesde gecombineerd wordt met., de Marseillaise. Het geheel maakt een nogal hybridische indruk. Het hoofdthema van deel I is ta- 3. Vochtbestendig Balastore is bestand tegen vocht. Uw fluitketel kan dus stomen en zingen zonder bezwaar. Onmisbare luxe voor uw woning Op uitnodiging van de Griekse regering zullen drie jonge Nederlandse acteurs en twee jeugdige actrices tien dagen lang door Griekenland mogen reizen om daar kennis te maken met de bakermat van het klassie ke toneel. De door een speciale selectie commissie uitverkoren jongelui zijn Annet Nieuwenhuyzen en de gebrixeders Jules en Hans Croiset, die van Schiphol naar Athe ne vertrokken zijn, de actrice Annemarie Heyligers, die zich in Wenen bij het gezel- schap heeft gevoegd en tenslotte de acteur Tom van Beek, die maandag naar Athene zal reizen. De actrice Josephine van Gas teren, die de studiereis heeft samenge steld, heeft het plan ieder jaar een derge lijke reis voor jonge toneelkrachten te or ga iseren. KLEMPERER IS een orkestleider die met geringe en schijnbaar onbeduidende in dicaties tot grote resultaten weet te ipsPj" reren. Hij verstaat de kunst een muzikale structuur zo tot in alle details open te leg gen dat de adem der bezieling er door heen vaart. Deze kwaliteiten kwamen thans vooral tot gelding in Bruckner s zes de symfonie. Als rotsblokken werden de breed aangelegde themagroepen tegen ei kaar gestapeld, van tijd tot tijd bekroond met machtige climaxen en daartussen de ruimte van even weidse rustpozen, waar in de componist als het ware de gedane arbeid overziet en ademhaalt voor nieuwe stijgingen. Deze als een panorama uitge stalde reuzen-symfonieën betekenen voor velen de verrijking met een schone muzi kale ervaring. Klemperer en het orkest behaalden dan ook een ovationeel succes met hun vertolking die een traditie welke indertijd door Eduard van Beinum (die een groot Bruckner-dirigent was) haar grond slag kreeg, continueerde. VOOR DE PAUZE had men geluisterd naar de Chaconne uit Gluck's „Orfeo" en naar de première van een Symfonie van de dirigent. Laatstgenoemd werk is twee delig; het eerste deel is een Allegro, voor afgegaan door een korte Introductie, daar- De Bondsrepubliek Duitsland zal tien miljoen mark bijdragen tot de bouw van de nieuwe Metropolitan Opera in het Lin- coln-centrum, het nieuwe cultuurcentrum van New York. Het is een geschenk dat bedoeld is als uiting van de hoop van het Duitse volk dat de vrede even duurzaam zal zijn als de liefde voor de muziek melijk platvloers. Af en toe denkt men dat de componist grapjes uithaalt (er zijn zelfs momenten a la Poulenc, een figuur die Klemperer bepaald niet na aan het hart ligt), dan weer komen academische uitweidingen de aandacht opeisen wat maar zeer ten dele lukt. Deze symfonie laat de toehoorder tamelijk wezenloos ach ter en de indruk was dat men Klemperer beter als dirigent dan als componist kan horen. Otto Klemperer Rita Streich in Holland Festival. De zangeres Christa Ludwig, die op 28 juni in Amsterdam een recital zou geven, is door keelontsteking verhinderd naar Nederland te komen. Haar plaats zal op dezelfde da tum worden ingenomen door de sopraan Rita Streich, verbonden aan de Weense Staatsopera. Zij zingt een programma van werken van Haydn, Mozart, Schubert, Brahms, Wolf. Moessorgski. Strawinski en Richard Strauss. Historische klokken. Mede op initiatief van Monumentenzorg heeft de Neder landse Klokkenspel Vereniging te Amster dam een commissie in het leven geroepen, die tot taak zal krijgen de historisch waar devolle klokken in Nederland te inventari seren, onder andere wat betreft grootte van de klok, klokkengieter, gietjaar, opschrif ten, versieringen, profiel, toonkwaliteit, gietkwaliteit enzovoort. Tot voorzitter van de historische commissie is benoemd de campanoloog André Lehr te Asten. Wereld-esperantocongres. Van 5 tot 12 augustus zal in Harrogate, Engeland het zesenveertigste wereld-esperantocon gres worden gehouden. Aan deze jaarlijk se congressen nemen ongeveer tweedui zend esperantisten uit veertig landen deel. Voor de eerste maal zal ditmaal aan het congres een kunstfestival verbonden zijn. Op het programma staan onder meer vier toneelstukken, waaronder „De wereld heeft geen wachtkamer" van Maurits Dek ker. het pianoconcert van Grieg, door de Poolse pianiste Lidia Grychtolowna. Al bevat dit concert dan geen echte bestanddelen van de volkskunst, het zou niet een werk van Grieg zijn indien hel niet ten nauwste ver want was met de folklore van de Noren. We bleven dus als toehoorders in dezelfde sfeer verwijlen. Het bleek al direct dat de soliste bij alle vereiste technische vaardig heid en .kracht van aanslag (fameus klonk haar cadens van I) de lenigheid en het subtiele kleurgevoel kon opbrengen om Grieg te geven wat hem toekomt. Ook de samenwerking met het orkest was voorbeeldig. Zodat het eerste optreden alhier van Lidia Giychtolowna een voor treffelijke indruk maakte. Een ovationeel applaus had tot gevolg dat men bovendien nog vergast werd op drie toegiften: voor eerst natuurlijk Chopin, namelijk diens Nocturne in cis en de grote Wals in Es; maar tenslotte ook nog Córdoba van Albe niz, zodat de muzikale omzwerving op het continent, van uit de Oosthoek, via het Noorden en het Centrum, in Spanje zijn 'laatste pleisterplaats vond. Hedenmiddag is op Westerveld de schil der-etser Willem J. Nijs begraven. Hij is dinsdag op 58-jarige leeftijd te Amsterdam overleden. De in Hillegersberg geboren kunstenaar werd aanvankelijk als beeld houwer opgeleid. Later legde hij zich ech ter op de schilderkunst toe en zeer speciaal op de etskunst. Zijn etsen, veelal landschappen en stads gezicnten uit de oudheid, zijn gedeeltelijk op de werkelijkheid geïnspireerd maar voor een groter deel gefantaseerd. Voor de gemeente Rotterdam vervaardigde hij enige jaren geleden een ets. voorstellende het totaalaanzicht van deze stad. De heer Nijs was lid der maatschappij „Arti et Amieitiae" te Amsterdam. In september vorig jaar werd in het Huis Van Looy een expositie van de grafiek van Nijs gehouden. In zijn openingsrede noem de drs. H. L. Prenen de kunstenaar toen „een terugblikkende profeet", een land- schaps- en architectuurfantast die de lijn doortrekt van de oude meesterlijke traditie naar het heden. Herinneringskunst noem de drs. Prenen het werk van Nijs. Ook onze medewerker voor beeldende kunst Bob Buys getuigde van zijn diepe respect voor Nijs' werk. „Nijs' uitvoerig getekende arca dische landschappen zijn prenten die noden tot lang kijken en boeien door de suggestie van duizelingwekkende diepte". „Zijn klei ne etsen met ruïnes zijn juweeltjes van prentkunst", aldus Bob Buys. Nijs was een man die na de oorlog vrij wel niet meer in het openbaar optrad- Met zijn overlijden is een der knapste Neder landse etsers van ons heengegaan. De grote prijs voor Franse letterkunde is ten deel gevallen aan Jacques Maritain. De prijs, die toegekend wordt door de Acadé mie Francaise bedraagt 1 miljoen oude fr. FILM EN FILMWERELD Tijdens het in de Franse plaats Vichy ge houden internationale festival van film journaals zijn 3 prijzen toegekende, name lijk aan het Japanse, het Duitse en het Ne derlandse journaal van Polygoon-Profilti. De prijswinnaars werden aangewezen door het publiek, dat als jury optrad. alumlNlunt laloekleSn De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17185 HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. (9.35—9.40 Waterst.). 9.55 Voor de kleuters. 10.10 T.T.-races. 10.25 Gram. 11.00 Fontific. Hoogmis. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 T.T.-races. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.50 Kompas. 14.00 T.T.-races. 14.00 Voor de jeugd. 15.10 Metropole-ork. 15.40 Voor de jeugd. 16.10 Gram. 16.20 T.T.-races. 16.30 Gregoriaanse zang. 17.00 Lichte muz. 17.20 Tour de Franc 1961. 17.30 Mannenkoor. 17.50 T.T.-races. 18.00 Kunst- kron. 18.30 Lichte muz. 18.45 En nu mijn geval, vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Me- mojandum. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Lichtba ken, lezing. 20.00 Utrechts Stedel. Ork. en solist. 20.50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Re ligieuze muziek met comm. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin, praatje. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Tips voor vakantie. 9.20 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA:>10.20 Cabaretprogr. 10.50 Herh. programma's vorige week. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Voor de jeugd. 14.10 Streek- uitz. 14.30 Lichte muz. 14.55 Rotterdams Filharm.- ork, koren en sol. 16.25 Hammondorgelspel. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazzmuziek. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Metro pole-ork. 20.45 Soc. comm. 21.00 BBC-internat. lichte muziek-festival 1961. 22.00 Sportnws. 22.30 Nieuws. 22.40 Hooggeëerd publiek! 23.10 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Amus.muz. 14.30 Gevar. muz. 16.00 Liedjes. (16.10—16.20 Tips VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekjournaal en weeroverz. NCRV: 20.30 Documentair progr. 20.55 Amus.progr. 21.45 Act. 22.05 Dagsluiting. VOOR ZATERDAG VARA: 17.0017.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VARA: 20.20 Licht progr. 20.50 Teenager-parade. 21.20 Act. progr. 21.50 Gevar. progr. NTS: 22.30—22.50 TT-races te Assen. De uitslag der prijsvraag van in Neder land vervaardigde kalenders en kantoor agenda's 1961 der Stichting Gerrit Jan Thiemefonds is: kalenders van grafische ondernemingen le prijs boekbinderij G. W. C. Paardekooper n.v. (Amsterdam), 2e prijs n.v. Boek en Steendrukkerij „De IJsel" b.h. R. Borst en Co. (Deventer) en de Grafische Kunstinrichting de Repro ductie Compagnie n.v. (Rotterdam), 3e prijs drukkerij Mart. Sprayt (Amster dam). In de groep typografische kalen ders werd geen eerste prijs toegekend; 2e prijss Steendrukerij De Jong en Co (Hil versum), 3e prijs drukkerij Verwey (Mij drecht). In de groep illustratieve kalen ders (van niet grafische ondernemingen) werd alleen een derde prijs toegekend, Chemische Fabriek L. van der Grinten n.v. (Venlo), evenals bij de kantooragenda's, die ging naar het staatsbedrijf der P.T.T. (Den Haag). Het fraai verzorgde rapport is gratis verkrijgbaar bij het secretariaat van het Gerrit Jan Thiemefonds, Van Eeghen- straat 70, Amsterdam.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13