Grote Prijzen Amsterdam voor Belg Debakker en debutant Peter Post 'Aronal i 'Aronal Sportprogramma voor het weekeinde Markante feiten uit Tour-historie Grote prijs voor Franse merrie? Aronal Verrassingen in Olympisch stadion Oudkerk kampioen achtervolgers Aanbod van vijf miljoen dollar Stedentoernooi Graczyk is ziek CRICKET Honkbalprognoses Nereus-acht niet naar Henley Engeland all out voor 206 runs 19 Mi VOETBAL HONKBAL VRIJDAG 23 JUNI 1961 Wielrennen Stayers Machtsvertoon Uw tandpasta heet A mateurs Uw tandpasta heet Eindstanden De oorlog was voorbij. Het herstel werd overal ter hand genomen. En bij het herstel hoorde een herrezen Ronde van Frankrijk in 1947. De leiding ging over in andere handen. De grimmige, maar geniale dictator Henri Desgrange was in 1943 overleden en zijn taak werd overgenomen door de meer hu mane Jacques Goddet. ,JEquipe"kwam in de plaats van de vroegere „T'Auto". Start, en finish waren in Parijs. Het aan tal etappes bedroeg eenentwintig, waarvan één tegen het horloge. 100 renners namen deel, verdeeld over tien ploegen: vijf nationale en vijf regionale teams. Aan elk ervan was een „direc- eur technique" verbonden. Voor de Vederlandse ploeg was dat weer Joris xtn den Bergh. Groen en geel Amsterdam Alleen richting Weer rust Uw tandpasta heet Cricket 1 In de sprintwedstrijd om de Grote Prijs van Amsterdam, die donderdagavond on der zeer gunstige weersomstandigheden in het Olympisch stadion in Amsterdam werd gehouden, kwamen de Belg Debakker, de Zwitser Plattner en de Italianen Maspes en Gaiardoni gemakkelijk door hun series ten koste van Potzernheim (Did), Sterckx (Belg.) Captein en Derksen (beiden Ne derland). Sterckx en Derksen plaatsten zich via de herkansing eveneens voor de halve finales. In de eerste halve eindstrijd behaalde De Bakker een verrassende over winning op Maspes en Derksen. De Belg demarreerde reeds in de tweede bocht nam vele lengten voorsprong en bleef on bereikbaar voor zijn concurrenten. De Bakker's landgenoot Sterckx probeerde daarna hetzelfde huzarenstukje uit te ha len, maar ditmaal lukte het niet. Plattner en Gaiardoni reageerden bijtijds en op het laatste rechte eind sloeg Plattner genade loos toe. De herkansing van de halve finales van de sprint professionals, die beslissend was voor de vierde, vijfde en zesde plaats, werd op de valreep door wereldkampioen Maspes gewonnen. De Belg Sterckx de marreerde opnieuw zeer vroeg, maar Derk sen was op zijn hoede en reageerde on- middellijk. Maspes kon in een vertwijfel de poging nog net het achterwiel van de Nederlander pakken, maar Gaiardoni kwam in een verloren positie. Derksen ging In de laatste bocht over Sterckx heen en scheen te gaan winnen. Doch kort voor de finish slaagde Maspes erin de Neder lander voorbij te komen. Joop Captein veroorzaakte in de rit om de zevende en achtste plaats hilariteit door van de startlijn af te demarreren. Potzernheim was volkomen verrast, maar zegevierde toch omdat Captein niet in staat bleek tot een tempoverhoging. De Belg Jos Debakker eiste uiteindelijk op knappe wijze de Grote Prijs van Am sterdam voor professionals voor zich op. Debakker bleef in de eindstrijd tegen Plattner en Maspes op kop tot voor de marathontribune. Daar waagde Plattner zijn kans, maar zowel Maspes als Debak ker bemerkten tijdig het gevaar. Met Plattner nog steeds In eerst positie kwam het drietal de laatste bocht uit. Maspes kwam buitenom, ging over de Zwitser heen, maar werd kort voor de finish vol komen verrast door Debakker, die binnen door was gekomen. De Belg zegevierde met een kwart wiel voorsprong. De eerste rit voor de professional stay- yers begon met een handige manoeuvre van gangmaker De Graaf, die de Belg Depaepe metgen over de Nederlander Sta kenburg heen naar de eerste plaats trok. Depaepe bleef niet lang eerste. Na tien ronden ging Martin Wierstra in een mach tige rush vanuit derde positie zowel over Stakenburg als Depaepe heen en nestelde zich aan de kop. Achtervolger Peter Post, die achter de grote motoren debuteerde en als laatste was gestart, had tot dusverre niet veel van zich laten zien. Doch op een vierde van de wedstrijd ging de Amstelvener in het offensief, waarvan de Fransman Raynal het eerste slachtoffer werd. Ook Stakenburg werd door Post gepasseerd en inmiddels had Koch de tweede plaats ach ter Wierstra ingenomen. Van Houwelingen en Post gingen vervolgens over Depaepe heen, waardoor deze rit zich ontwikkelde tot een geheel Nederlandse aangelegen heid. Even na de helft van de race trok Pe ter Post voor de eerste maal aller aan dacht tot zich. Alsof hij reeds jarenlang achter de motor reed ging hij in één rush zowel Koch als Van Houwelingen voorbij. Post bleek het moeilijke stayersvak voor treffelijk te verstaan. Aanvallen van Van Houwelingen wees hij duidelijk terug en twee ronden voor 't einde ging hij in een dermate hoog tempo op de leidende Wier stra af, dat deze een beroep op al zijn krachten moest doen om de eerste plaats te behouden. Van Houwelingen, die kort voor de finish het contact met de rol ver loor, werd nog gepasseerd door Koch. Enorm was het wat Peter Post in de tweede rit voor de stayers presteerde. Lei dend van start tot finish hield hij al zijn tegenstanders in bedwang, won de rit en legde daarmee beslag op de Grote Prijs van Amsterdam. Post had een daverende start. Door weg te spurten voor zijn gangmaker hem lingen, de enige die de Amstelvener kon volgen, had grote moeite om bij te blijven. In een moordend tempo ging Post, ge sterkt door het feit dat Wierstra in de achterhoede vertoefde, door. Maar de aan val van de Amsterdammer liet niet lang op zich wachten. Hij ging over Raynal heen, maar Post antwoordde door er nee- een schepje boven op te doen; de situatie veranderde zodoende weinig. Het werd gevaarlijker voor Post toen Wierstra zijn opmars voortzette en ten koste van Koch de derde plaats greep. Acht kilometer voor het einde was de eer ste plaats nog steeds niet veilig, maar Post draaide donderdagavond nergens zijn hand voor om. Op kritieke momenten zette gangmaker Grolimond de gaskraan steeds iets verder open en zo wist de Amstelve ner zich te handhaven. Vijf kilometer voor het einde werd Raynal gelapt en voort ging het, ditmaal op jacht naar Koch. De Utrechter hield evenwel stand, Oudkerk, de kampioen bij de amateur achtervolgers. bereikte, nam hij een aanzienlijke voor sprong, die de eerste ronden niet in ge Vaar kwam. Na 15 ronden kreeg Staken burg reeds zijn eerste lap en Van Hou we Advertentie Debakker (voorgrond) bleef Maspes in de finale van de sprinters bijna een wiel voor. maar dat ontnam de zege van Post niets van zijn glans. Van Houwelingen, de enige die op korte afstand van de Amstelvener, bleef kwam namelijk niet meer aan een aanval toe en zo ging Post onder langdu rig applaus van de bijna 10.000 toeschou wers als eerste over de eindstreep. In de uitgestelde strijd om de derde en vierde plaats van het Nederlands kam pioenschap sprint voor amateurs zegevier de de Hagenaar Piet van der Touw in twee ritten duidelijk over Nolten. Ook de halve finales en de finale van het Neder lands kampioenschap achtervolging voor amateurs werden afgewerkt. Nijdam en Oudkerk bereikten de finale door overwin ningen op resp. Nikkessen en Van der Lans. De Amsterdammer Jaap Oudkerk onttroonde in een enerverende rit Henk Nijdam als Nederlands kampioen. Oudkerk, die reeds eerder de baantitel over 50 km. behaalde, startte snel en nam een voorsprong die varieerde van tien tot twintig meter. Nijdam vocht verbeten te rug, herstelde zich en had twee ronden voor het einde het verschil goedgemaakt Om elke meter werd daarna fel gestre den en bij het ingaan van de laatste ron de flitsten de lampjes vrijwel gelijktijdig aan. Het werd een eindsprint als een thriller. Een halve baan voor de finish was er nog geen waarneembaar verschil, maar toen gaf Oudkerk alles in een felle eindsprint die hem tenslotten een secon de winst op leverde. De tijden waren van wereld-formaat: 5 min. 3,4 sec. voor Oud kerk en 5 min. 4,4 sec. voor Nijdam. Nikkessen veroverde de derde plaats door een knappe zege op Van der Lans. Deze laatste had aanvankelijk een voor- De wereldkampioen zwaargewicht Floyd Patterson heeft een aanbod gekregen van miljoen dollar als hij zijn titel wil ver dedigen tegen de winnaar van het gevecht tussen Harold Johnson en Eddie Machen, dat op 1 juli zal worden gehouden. Dit aanbod kwam van zijde van promo tor Herman Taylor en Al Soifer, die dat titelgevecht dan graag in februari van het volgend jaar in de „Convention Hall" in Atlantic City, in de Amerikaanse staat New Jersey, willen organiseren. Pattersons manager zou Sonny Liston, die op de lijst als nummer 1 stond voor een titelgevecht tegen Patterson, practisch reeds uitgeschakeld hebben. Machen staat als nummer twee op de lijst van zwaar gewicht kampioenen, terwijl Johnson half- zwaargewicht kampioen van de N.B.A. is. Zondag wordt op het Bloemendaal-ter- rein het traditionele stedentoernooi gehou den. Inzet is ditmaal de Bep van Beymer- werdt-beker. Alle rayons van de Neder landse Softbalbond zijn vertegenwoordigd. Bep van Beymerwerdt, ex-speelster van HCK en het Nederlands team, die enkele jaren geleden naar Amerika emigreerde, heeft een beker beschikbaar gesteld voor de winnaar van 't traditionele stedentoer nooi. Acht ploegen nemen aan dit toernooi deel. Aanvang half elf. De deelnemende ploegen zijn in twee poules ondergebracht, In poule A spelen Haarlem I, Tilburg, Den Haag en Amsterdam; in poule B komen Haarlem II, Almelo, Zuid-Comb. en Rot terdam-Schiedam uit. De finales worden vanaf kwart over drie verspeeld. Jean Graczyk, die door Marcel Bidot was geselecteerd voor de Franse nationale ploeg, zal niet kunnen uitkomen in de Ron de van Frankrijk. De Franse renner, die in 1960 het puntenklassement won, heeft last van angina en moet van zijn dokter twaalf dagen volledige rust nemen, Zijn plaats in de Franse nationale equi pe zal nu worden ingenomen door René Privat, die zou starten in de ploeg van Centraal Zuid. Deze laatste ploeg wordt nu gecompleteerd door de regionaal No- vak. Advertentie sprong van ongeveer twintig meter, maar werd verrast door een tussensprint van zijn tegenstander en viel daarna terug Het eindklassement van de stayers zag er als volgt uit: 1. Post afgelegd 79.990 me ter, 2. Van Houwelingen 79.795 meter, 3 Wierstra 79.625 meter, 4. Koch 79.435 meter, 5. De Paepe 79.380 meter, 6. Raynal 78.910 meter, 7. Stakenburg 76.940 meter. Het eindklassement bij de sprinters was 1. De Bakker (Belg.), 2. Maspes Italië), Plattner (Zwitserland), 4. Derksen (Neder land), Sterckx (Belg.), 6. Gaiardoni (Ita lië), 7. Potzerheim (Did), 8. Captein (Ned) AMATEURS Kampioensch. v Nederland: HFCEmma, zondag 7 uur Xerxes—Velocitas Promotie tweede klasse: Vitesse '22—OVVO Promotie derde klasse: VelsenNFC AmsvordeSDW BETAALD VOETBAL Degradatie eerste divisie: Helmond—EDO INTERTOTO-COMPETITIE Groep 1: Slovan Bratislava— Wiener AC Vorwarts Berlin—Odra Opole Groep 2: Grazer AK—Banik Ostrava Motor Jena—VFL Osnabrück Groep 3: Spartak Hradec Kravola— Wiener Sportclub Gornik Zabrza Dynamo Berlin Groep 4: Vienna Wien Tatran Presow Lokomotive Leipzig Offenbach Kickers Groep 5: FC Schalke '04—Feijenoord FC Chaux de Fonds— 1FK Goteborg Groep 6: Ajax—FC Zürich FK PirmasensMalmö Groep 7: Oergryte Göteborg FC Grenchen Borussia NeunkirchenVVV Groep 8: Sparta—IF Elsborg Boras Tasmania BerlinFC Basel Zaterdag 24 juni Hoofdklasse: WGA-HHC, 16.30 uur EDO—OVVO, 16 uur Eerste klasse: Vo le wij ckersA j ax ABCNeptunus Schoten 2—SC Maarl., 16 uur Overgangsklasse A: Thor—SVV TYBB—Laakkwartier Overgangsklasse B: OWO 2—Kennemerland RooswijkBlauw Wit Tweede klasse A: Feijenoord—THB Tweede klasse B: Spartaan—TI W Tweede klasse C: JOS—Ajax 2 Shell—Quick RAYON HAARLEM 3 A: RCH 2—Vliegende Vogels SC Haarlem 3—Rooswijk 2 Halfweg—Kennemerland 2 4 A: HCK 5—Terrasvogels 4 Geel Wit 2—HFC Haarlem 2 4 B: Ripperda 2—OG 3 4 C: Bloemendaal 2DSS 2 EDO 4—Kennemerland 3 4 D: OG 4—DIO 2 Zondag 25 juni Hoofdklasse: EHS—UVV, 14.30 uur Sparta—Schoten, 14 uur Eerste klasse: HCK—WVHEDW, 10.30 uur Overgangsklasse A: PSV—HCK 2 ADO—HFC Haarlem Overgangsklasse B: Tjikaiong—RCH Sparta 2—Storks Tweede klasse A: Schoten 3—Rivalen Storks 2—VVGA 2 Tweede klasse B: SC Haarlem 2—Volewijck. 2 BloemendaalEHS 2 Tweede klasse C: TerrasvogelsRood Wit RAYON HAARLEM 3A: HCK 4—OG 3 B: TYBB 2—OG 2 DSS—DIO HCK 3—EDO 3 Schoten 4—Ripperda 4 A: Halfweg 2—TYBB 3 4 B: Vliegende Vogels 2EHS 3 Terrasvogels 2THB 3 4 C: Rooswijk 3OG 5 Eerste klasse A: ACC-HBS HCC—Quick Hg. Rood en Wit—HCC 2 Eerste klasse B: ExcelsiorRood en Wit 2 PW—Quick N. SpartaHaarlem Tweede klasse B: Rood en Wit 3—VOC 2 Tweede klasse E: HBS 3—Rood en Wit 4 Na een onderbreking van twee weken wordt de competitie van de hoofdklasse honkbal voortgezet met een aantal interes sante wedstrijden. Zo belooft het duel EDO—OVVO zaterdagmiddag op het Haar lemse honkbalveld zeer spannend te wor den. Mochten de EDO-ers winnen, dan wordt de situatie voor Schoten zeer gun stig. Daarbij aangenomen, dat de lands kampioenen zondag zelf van Sparta win nen, hetgeen in Rotterdam geen gemakke lijke opgave is. Toch houden we het op een Schoten-zege. EHS ontvangt zondagmiddag staartclub UVV en de Utrechters moeten wel heel erg verrassen willen zij het de Bulldogs moeilijk maken. HHC speelt zaterdagmid dag op het honkbalveld aan de Midden weg tegen het Amsterdamse VVGA. Een moeilijke wedstrijd voor de HHC-ers, die echter goede kansen hebben op een over winning. Voor de eersteklassers zijn de return wedstrijden van het programma van de vorige week vastgesteld. Zo speelt Scho ten 2 op het Schoten-terrein tegen SC Haar lem, dat wel eens door de Schoten-reserves verrast kan worden. Zondagmorgen ont vangt HCK topclub WVHEDW, die de vo rige week door de Kinheimers bedwongen werd; een wedstrijd met gelijke kansen. Winnen de HCK-ers dan wordt hun positie zeer gunstig. In Amsterdam wordt ge speeld Volewijckers—Ajax en ABC—Nep tunus. Roeien De lichte acht van Nereus, die oor spronkelijk als enige Nederlandse ploeg was ingeschreven voor de wedstrijden om de Thames Cup van de Henley Royal Regatta (5 tot 8 juli op de Theems) zal niet naar Londen vertrekken. Na de zon dag gehouden Hollandbeker-wedstrjjden heeft men het beter geacht, geen Neder landse acht naar deze internationale wed strijden af te vaardigen. Het bezit van de gele trui ging in 1948 10.000 francs rente per dag opleveren. Het dragen van de rode lantaarn werd een riskante onderneming: vanaf de der de tot de 18de etappe werd na elke rit de laatste man in de algemene rangschik king uit de strijd genomen. Was Nederland in 1950 nog ingedeeld bij krabbers van de wielersport, bij het debuut van Pellenaars, als ploegleider, in 1951 vestigden de vaderlandse renners aller aandacht op zich, al kwam geen van hen in Parijs aan. Wim van Est ver overde door een grandiooze zege in DAX de gele trui en verdween de dag daarop met trui en al in een zeventig meter diep ravijn. „IJzeren Willem" hield er alleen een paar opzezette enkels van over. De wedstrijdleiding had voor deze ronde een andere samenstelling van het ploegenklassement bedacht: de tijden van de eerste drie renners van elke ploeg in iedere etappe werden opgeteld. Boven dien werd één rit beslist op een traject rond Parijs: van Treport naar Long- champs. In 1952 werd de prijs voor de strijdlus- tigste renner ingesteld, te kiezen door een jury bestaande uit journalisten. De Nederlanders werden niet vaak verrast met dit douceurtje van 100.000 francs, maar als ploeg verdiende ons land te worden gememoreerd: het hele Neder landse zestal arriveerde in Parijs. En toen werd het de volgers groen en geel voor de ogen. Goddet had in 1953 voor de gouden Tour, waarbij historische etappeplaatsen weer in het parkoers wer den opgenomen, een begerenswaardig object in petto: de groene trui, onder scheidingsteken voor de leider in het pun tenklassement. In de sfeer van het jubi leum viel de creatie van een bijzonder lange etappe: Nantes-Bordeaux over 345 km, wat herinneringen aan barre oertij den opriep. Geheel tegen de traditie in was echter de verrichting van de Ne derlandse Tourploeg, die voor de eerste en tot dusverre enige maal zege vierde in het ploegenklassement. Trou wens, de Nederlandse successen in deze ronde waren talrijk: rit-overwinningen van Gerrit Voorting, Nolten, Wim van Est en Wout Wagtmans (2x). Dankzij de Nederlandse successen in het jaar daarvoor, viel Amsterdam als eerste stad buiten Frankrijk de eer te beurt als startplaats te mogen fungeren voor de Tour de France. Wellicht onder Pellenaars, die zulk goed werk deed voor de Nederlandse ploeg in de Tour de France, bij een ereronde in het Olympisch Stadion waar de Tour renners ieder jaar worden gehuldigd. Men ziet hem voor Wim van Est, Ger rit Voorting en Piet de Jongh. de indruk van dit voor Nederland zo heuglijke gebeuren, presteerden de va derlandse renners minder dan in 1953, al vielen er toch nog drie etappe-overwi ningen (van Wagtmans, Faanhof en Wim van Est) te vieren en droeg Woutje ze ven dagen lang de gele trui. Twaalf ploe gen van tien man verschenen in Amster dam aan de start, de Italiaanse equipe ontbrak niet zozeer uit onwelwillend heid ten opzichte van de hoofdstad, maar wegens de merken-kwestie, die altijd een rol van betekenis speelt. Het gemiddelde van gelegenheidswin naar Roger Walkowiak (37,045 km-u.), lag in 1956 2V2 km hoger dan in de voor gaande rondes. Dat was niet zozeer het gevolg van de kwaliteiten van de renners als wel van het feit dat monsieur Goddet de lengte van de etappes aanzienlijk had bekort. Kortere etappes, meer strijd was zijn devies. Hij kreeg zoveel strijd, dat Wout Wagtmans, die in de laatste week nog in het geel gekleed ging, genoe gen moest nemen met een zesde plaats. Voor het eerst sinds 1953 bleef Neder land van ritoverwinningen verstoken. De nieuwe formule was Goddet zo goed bevallen, dat hij in 1957 vrijwel geen wij ziging in het schema aanbracht. Alleen werden de renners eerst over de Alpen gestuurd en daarna pas over de Pyre neeën. Een succes was het echter niet. De renners zaten elkaar vrijwel niet in de haren en de Tour sukkelde gezapig naar zijn eind. De Nederlanders verdien den nauwelijks het zout in de pap. Slechts de achtste plaats van Wim van Est in het eindklassement was de moei te van het vermelden waard. Goddet was in 1958 tot de overtuiging gekomen, dat de renners in de voorgaan de Tour zoveel rust hadden genoten, dat zij het ditmaal wel zonder rustdagen kon den stellen. Wel had hij drie ritten tegen het horloge in het schema opgenomen twee voor de tijdrijders en één voor de klimmers. Ironie van het noodlot: alle drie werden ze gewonnen door Charlie Gaul, die gesteund door Nederlandse helpers tourwinnaar werd. De Tour van 1959 was in hoofdzaak gebouwd op dezelfde principes als die van het jaar tevoren. De Puy de Dóme vervulde de rol van de Mont Ventoux als toneel voor de bergtijdrit. Het invoe gen van het Massif Central tussen de Pyreneeën en de Alpen maakte de strijd echter zwaarder. Als compensatie wer den de rustdagen in ere hersteld. Ook in deze ronde kende Goddet weinig succes. De Franse nationale ploeg faal de volkomen, evenals de Luxemburgs/ Frederico Bahamontes, „de adelaar van Toledo". De formule in 1960 bleef ongewijzigd maar de kracht van de ploegen onder ging grote veranderingen. Vier nationale equipes werden uitgebreid tot veertien man (Frankrijk, België, Italië en Span je). De overige tien, waaronder Neder land, moesten genoegen nemen met acht man. De ingrijpendste wijziging was wel licht de verhoging van het prijzen-totaal tot 570.650 hf een bedrag om hard voor te fietsen. Paardesport Hoewel de concurrentie op de internatio nale dravermarkt met het jaar groter wordt en de prijzen voor de grote inter nationale nummers langzamerhand kleine vermogens gaan vormen, heeft de Grote Prijs der Lage Landen 35.000.-aan prij zen) zich ook dit jaar temidden van de groten uitstekend gehandhaafd. Niet minder dan zestien paarden ver schijnen zondag op Duindigt aan de start voor het 2600 meter lange parcours. Slechts de sterksten, die snelheid aan uithouding paren, zullen in de eindstrijd in de voorhoede te vinden zijn. En wie dat zullen zijn in deze achtste Grote Prijs der Lage Landen is na de jaren van de grote favorieten als Mac Kinley, Icare IV en Hairos II nu met geen mogelijkheid te zeggen om de eenvoudige reden dat in het grote gezelschap geen enkele grote kanshebber te vinden is. Daarom bouwen de Nederlanders hun hoop op Vrijdag, die met de bekwame Not- telman op de sulky het seizoen heeft ge opend met een 2-tal prestaties van groot internationaal formaat. Tussen de aard van deze koersen en die Nottelman zondag voorgeschoteld krijgt ligt echter een hemelsbreed verschil, want hij zal zich nu niet de luxe kunnen permitteren zijn eigen koers te maken. Hij zal nu mee moeten met de sterke Fransen. En dit hoge aan- vangstempo zal een wellicht te hoge tol vragen aan de lichtgebouwde Vrijdag. Die haast móeten zij in de kopgroep wel maken, omdat achter hen de gevreesde Franse merrie La Coulonces en natuurlijk Hairos II dan te gemakkelijk hun handi cap zullen inlopen. En eenmaal in de greep van dit illustere duo, dat met 1.15.9 over de kilometer tot het sneltste in Europa is, is ieder verzet vrijwel hopeloos. Het zal dan ook ongetwijfeld uitdraaien op 'n slij- tage-slag om de „azen" zo te vermoeien, dat aan de eindrush het flitsende is ont nomen. En de paarden die dat kunnen zijn zo wel letterlijk als figuurlijk de Franse reu zen, die in alle grote internationale ont moetingen domineren. Een Franse zege door de snelle Mahan ligt lus vermoedelijk in het verschiet, maar dat Vrijdag, Hairos II en Quicksilver S zich niet gewillig zul len laten verslaan is zeker. Advertentie De Engelse batsmen faalde op een onge woon levendige wicket tijdens de eerste dag van de tweede testmatch tegen Austra lië, die op Lord's in Londen wordt ge speeld. Zij waren all out voor slechts 206 runs. Maar Trueman en Statham, de Britse fastbowlers, revancheerden zich geducht toen Austrlië aan bat verscheen, zodat twee wickets down gingen voor slechts zes runs. Tegen het einde van de dag, was de Australische score 42 voor 2. Alan Davidson, leverde uitstekend werk voor Australië. Hij bracht de Engelse bats man in de grootste moeilijkheden en ver liet het veld met fraaie cijfers: 5 voor 42. Raman Subba Row, die de Engelse innings opende hield vrij lang stand, maar toen hij voor 48 gebowld was, werd het in kor te tijd 167 voor 9. Het'laatste paar, True- rrwn (25) en Statham (11 not out), voegden noj 39runs aan het Engelse totaal toe.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19