Landbouwschap gaat akkoord met degressieve teeltrechtuitbreiding SOLEX X sa Brarastf-stórnrs Hoogoven-werfploeg in Sardinië stuurde de eerste werknemers Actiecomité van Stormvogels geeft strijd nog niet op ARISTO BORST Aide Boer ifawwH SPORT IN DE IJMOND K. Wit (VSV) is nu Havenberichten W. Chr. Suwerink neemt afscheid „Arosa Sun" kreeg nieuwe gasten Scheepvaartraad strafte kapiteins Medische verzorging tijdens het weekeinde mm umummmm m mm VRIJDAG 23 JUNI 1961 BLOEMBOLLENTEELT OTO I 595.- Gebr. v. BUGNUM ZN. in Beverwijk maakt dromen tot werkelijkheid REFORM VNR- artikelen COR v. d. MEER gordijnstoffen Ook voor rokken apart - modern Gegarandeerd kleurecht WONINGINRICHTING Planetenweg 58-42 - Tel. 5991 Jubilerend gasbedrijf gaat verloting houden Filmavond KNZHRM CONSTANT verlovingsringen Advertentie „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATIONS j MEERVLIETSTR. 69 - VELSEN - TEL. 5701 Het bestuur van het Produktschap voor gesloten: men moet de sociale kant van pEANETENWEG 40 ijmuiden - TEL. 5290 Siergewassen heeft enige tijd geleden be- het vraagstuk der teeltuitbreiding goed in i sloten een eventuele toekomstige uitbrei- het oog houden en daarbij misschien enig ding van de oppervlakte teeltrecht voor de geweld aandoen aan zuiver economische ]\og geen aardbeien-Sieer bloembollenteelt degressief te doen zijn, redeneringen. 1 dat wil zeggen dat de kleinste bedrijven De heer Mertens (K.N.B.T.B.) vroeg of naar verhouding het meest van de uitbrei- het niet beter zou zijn geweest de uit- ding zullen profiteren. Bij de bloemkweke- breiding niet te baseren op het teeltrecht rij is zo'n degressieve teeltrechtuitbreiding dat men al bezit, maar op het gedeelte dit jaar al tot stand gekomen. In de bol- van dat teeltrecht, dat men de laatste ja- lenteelt is het nog niet zo ver, maar wel ren ook werkelijk heeft gebruikt. Daarop heeft het Produktschap al uitgerekend, hoe antwoordde jhr. Van Nispen tot Pannerden een uitbreiding over de bedrijven van ver- dat die gedachte op het eerste gezicht zeer schillende grootte verdeeld zou kunnen aantrekkelijk lijkt, omdat hierdoor het ver worden. De bedrijven zijn daartoe, aan huren van teeltrecht kan worden tegenge- de hand van de oppervlakten teeltrecht gaan. Men moet echter ook bedenken dat waarover zij vorig jaar beschikten, ver- die verhuur in veel gevallen ontstaat, door- deeld in vier grootteklassen. Daarbij zijn dat bij boedelscheidingen het teeltrecht om de oppervlakten omgerekend in tulpen- fiscale redenen aan de vader wordt gela- teeltrecht; 50 are tulpenteeltrecht staat ge- ten en dan door de zoon gehuurd wordt, lijk met 40 are hyacintenteeltrecht of met Ook zou de door de heer Mertens gesugge- 60 are narcissenteeltrecht. De vier groot- reerde maatregelen ten gevolge hebben teklassen zijn: 0 tot 50, 50 tot 100, 100 tot dat de toekomstige teeltrechtuitbreiding 300 en 300 of meer are. Een uitbreiding als waardevermeerdering wordt ingecalcu- van het totale teeltrecht met tien percent leerd. Men zou dan gaan verhuren met de zou volgens de berekening van het produkt clausule, dat de uitbreiding niet aan de schap als volgt over die grootteklassen ver- huurder ten goede komt of de koop- en deeld kunnen worden: 20, 15, 12 en 9 per- huurprijs met de waarde van de uitbrei- cent voor hyacinten en 14, 10, 9 en 7 per- dingsmogelijkheid gaan verhogen, cent voor tulpen en 15, 12, 9 en 8 percent De heer Mertens legde zich bij de ar voor narcissen. Bij een uitbreiding van het gumentatie van jhr. Van Nispen tot Pan- totaal met een ander percentage kan de on- nerden neer en ging akkoord met het voor St rl. Hij zou echter ook akkoord zijn gegaan als er een veel verder strekkend voorstel zou zijn gedaan, namelijk het geven van I een veel groter vrijheid om de mogelijk heden, die de markt voor bloembollen (en I ook voor bloemen) nu biedt, uit te buiten. derverdeling in de zelfde verhouding ge beuren. Zoals gezegd is er over een uitbrei ding van het totale teeltrecht, en dus ook over het percentage daarvan, nog niets be slist. Onbillijkheden vermijden Nog steeds ontbreekt op de aardbeien veilingen in Beverwijk de specifieke sfeer die deze veilingen anders altijd kenmerkt. In een goed uur is alles achter de rug en als men nog een half uur later op de Meer komt kan men niet meer zien dat er in Beverwijk ook nog aardbeien komen. De handel had donderdag hetzelfde tra ge verloop als de dag te voren. Er waren nu weer bijna 6000 manden, die ten dele in de binnenlandse markt terecht kwamen en ten dele door de industrie werden ge kocht. De prijzen voor de eerste soort Talis man lagen precies rond 3,- per mand, met enige dubbeltjes er boven en enkele dubbeltjes er onder. De tweede soort aard beien, waaronder ook de Madam Lefèbre, draaide rond 2,- per mand. Soorten als Ymondjes, Sengas en Red Gauntlet kwa men net aan 3,- per mand. De aanvoer in doosjes heeft niet veel te betekenen. Men krijgt dit extra plukwerk trouwens toch niet betaald, want voor erg veel meer dan 35 cent per doosje werd er niet gekocht. GESLAAGD Voor het Unie-praktijkdiploma typen slaagden in Hilversum mejuffrouw R. Kloosterman en de heer C. Martens. Zij werden opgeleid door het Instituut Tjepke ma te Heemskerk. Over de onderverdeling heeft het bestuur van het Produktschap nog slechts zijn voorlopige goedkeuring uitgesproken, om dat het eerst het oordeel van het Land bouwschap wilde vernemen. Het bestuur van het Landbouwschap heeft zich gisteren zijn oordeel gevormd. Het bleek te kunnen instemmen met het door het Produktschap voorgestelde sys teem. Wel zal men het Produktschap vra gen onbillijkheden te vermijden door er voor te zorgen dat de bedrijven in de ho gere grootteklassen bij een uitbreiding ten minste zo veel teeltrecht krijgen, als zij zouden ontvangen wanneer zij nog juist tot de direct daaronder liggende grootteklasse hadden behoord. In de afdeling Bloembollenteelt van het Landbouwschap, die de uitspraak van het i y-- bestuur heeft voorbereid, waren twee werk- trSLlIlGr V0.I1 IvlVx\r nemersleden van mening dat de allerklein- Advertentie Sparen STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velten ste bedrijven gedacht werd aan bedrij ven kleiner dan tien a twintig are niet van de degressieregeling moeten profite- X Gil. Volgens hen streeft deze groep er ook niet naar, tot een groter areaal te gera ken. De overgrote meerderheid van de af deling was het echter niet met deze leden De heer K. Wit, die de afgelopen sei zoenen VSV heeft getraind, is nu trainer van RKAFC te Alkmaar. Het contract van de heer Wit bij_ VSV I Kaü^nger.'st Kitts; Bydgosczc Agu.Valentin. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Meliskerk van Stettin: Grebbestrnom, Huil; Spaarnestroom, Dagenham; Nestor, Rotterdam; Esperanza, Ant werpen; Foxfield, Swansea; Hunzeborg, Londen, ledig voor IJmuiden; Hontestroom, Londen; Swift Londen; Kennemerland, Cabedello; Lingestroom, Londen; Harrv, Delfzijl; Rondo, Belfast; Wolan- da, Londen; Toluma, Finnart; Pegasus (Zweed) Hamburg; St. Arvans, Avonmouth; Jan Jonas Abö: Heriot, Leith; Dinkelstroom, Londen; AI- Genib, Abu Zenima, erts lossen IJmuiden; Kleine Beer, Karlstad, hout lossen Zaandam; Francina, Stocka; Henriette B, Hull; Tilly, Vasa, hout los sen Zaandam; Roelof Buisman, Porsgrun, erts sen Binnenhaven IJmuiden; Egret, Rotterdam Zuiderzee, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Narwal van Par; Asterope, Hampton Roads; Libra, Rotter dam; Elisabeth, Duinkerken, bijlegger IJmuiden; Blankenstein, Le Havre; Atlas, Rotterdam, Mem non, Antwerpen; Rudolf J, Kemi, bijlegger IJ muiden; Lies, Hamburg; Anja, Dordrecht. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Friesland naar Sluiskil, ledig van Buitenhaven IJmuiden' Irex, Curacao ;Schippersgracht, Antwerpen; Brin da. Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Louise Bergman, Udeveg; Jan Kreumer, Colchester, kunstmest van IJmuiden; Renate Becker, Lulea is "afgelopen en nog niet verlengd. Op de I Bibolini, Genua; Bolt, Antwerpen; Martha Ahrens, Hamburg; Sont, Bremen; Graveland, Santa Cruz: ledenvergadering van VSV, die waar- Daphnis, Botterdam; Capella. Rotterdam; Wup- eens. Volgens deze meerderheid he«tt het )er sprake kemer; T vJJje,,3 v'.rtrekken^uit Umuidei,: Boiesi-w zakelijk gezien met veel zm voor deze Kiei- - zal daardH afhangen van de vraag Bierut naar Stettin: Morgenen, Antwerpen; Eisa ne bedrijven een uitzondering te maken. d vergadering besluit terug te Randvik; Vechtstroom Manchester; Spes nmmhdi™ worden de zeer kleine arealen I °r w ivm J ende, ledig, van IJmuiden; Leliegracht Bovendien worden de zeer kleine bloembollen vaak op de gemengde bedrij ven aangetroffen. Uit een oogpunt van al gemeen belang achtte de meerderheid van de afdeling het zeer bezwaarlijk deze bedrijven van de voordelen der regressie- regeling uit te sluiten. In de bestuursvergadering zei een van de werknemersleden, de heer Elferink (Kath. Landarbeidersbond), dat hij liever zou hebben gezien dat aan de bedrijven van 0 tot twintig are de gemiddelde en aan die van 20 tot 50 are de hogere uit keren tot het amateurisme of tot het blij- ven betalen van de spelers. Oost Rotter dam; Suffolk Coast, Newcastle; Plato, Esbjerg Uje. Rotterdam; Rigel, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). i „HELEMAAL VLAK EN VEEL KOEIEN." I het Amsterdamse Centraal Station uit de Zo beschreef de 24-jarige Italiaan Bellini internationale trein uit Rome. Op het per- Mario donderdagmiddag ons land, waar hij ron waren, behalve personeelsleden van de zich voorlopig gaat vestigen. Samen met Hoogovens, eveneens de Italiaanse consul- 26 andere Italianen is hij uit Sardinië ge- generaal, de heer G. Contarini, de kanse- komen om een contractueel vastgelegde lier van het consulaat, de heer D. Cerlim tijd bij de Koninklijke Nederlandsche en pater P. Romedio Zappini o.f.m. aan- Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden wezig. Zij drukten de aangekomenen de te gaan werken; een reis die twee dagen hand, waarbij de welkomstwoorden van pa geleden begon op de boot in Cagliari en ter Zappini, die reeds een jaar in de die eindigde op het hotelschip van de IJmond verblijft en daar de geestelijke Hoogovens, de Arosa Sun. verzorging van de Italiaanse werknemers Van schip naar schip, met daartussen op zich heeft genomen, velen een glimlach een warme vermoeiende treinreis, een dag ontlokten. oponthoud in Milaan en tenslotte op De kanselier sprak er zijn vreugde over weg van Amsterdam naar het IJmuidense uit dat het mooi weer was omdat anders staalbedrijf het eerste glas Hollands de overgang van warm naar koud zo erg 5jer. groot was geweest. Hij vertelde voorts, dat de grootste problemen voor de Italiaanse HET IS HET EERSTE TRANSPORT I werknemers in Nederland worden gevormd Italianen dat door een wervingsploeg van door de (voor Italianen) vreemde samen- de Hoogovens in Sardinië is aangetrokken stelling van het eten, het steeds wisselen en in de toekomst zal iedere veertien da- de weer en het gebrek aan recreatie DE NIEUWE BUITENLANDSE werkne mers hebben de reis gemaakt onder de hoede van de heer J. van Bel van de af deling Personeelszaken. Een week is de heer Van Bel, die vlot Italiaans spreekt. gen een groep Italiaanse werknemers naar Nederland reizen. Zij zullen voorlopig op de Arosa Sun, waar reeds mensen met negen nationali teiten huizen, worden ondergebracht. Het is de bedoeling aldus de chef van dit in Sardinië geweest om dit transport voor schip, de heer P. A. Peek dat er meer te bereiden. Volgende week maandag ver- dan 216 Italianen op het schip zullen wor- trekt hij weer naar Italië. En dan is het den gehuisvest. Met dit transport meege- volgens hem wel genoeg, rekend, wonen eb thans 42 Italianen, die Bij de overige transporten zal men zijn in dit drijvende kosthuis regelmatig door hulp misschien niet meer nodig hebben de spagetti en de chianti aan hun land De reden van het oponthoud men zou worden herinnerd. En waarschijnlijk zul len reeds in augustus de familieleden van de getrouwde Italiaanse werknemers, die hier reeds enige tijd zijn, kunnen over komen. OM ONGEVEER HALF DRIE stapten reeds woensdag aankomen werd ge vormd doordat het emigratiebureau bij aankomst in Milaan gesloten bleek. Men heeft daar een dag moeten wachten. Ove rigens is de reis vlot verlopen. Per bus werden de werknemers ten slot De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van de „Gaasterland" tweemaal gestraft door het uitspreken van een be risping en een schorsing. Zijn schip, toebehorende aan de n.v. Scheepvaart- en Steenkolen maatschappij te Rotterdam, is op 28 december in het vaarwater naar Boston in de Washbay aan de grond gelopen. De raad is van oor deel dat de kapitein te kort is geschoten in nauwkeurigheid en voldoende verant woord beleid bij zijn navigatie. De raad heeft er rekening mee gehouden dat de „Gaasterland" door de stranding niet is beschadigd, doch keurt het af, dat de ka pitein in Boston niet, zoals het behoorde, een Lloydscontroleur heeft gewaarschuwd. Wat het aan de grond lopen van de „Gaasterland" op Haiborough Sand op 31 december betreft oordeelde de raad dat zowel de kapitein als de stuurman te kort is geschoten in verantwoorde navigatie. Zij hebben nagelaten peilingen te nemen en de koers van het schip met de koerslijn in de kaart te controleren. Aan beiden moet dan ook schuld aan de stranding worden geweten. De raad heeft de kapi tein hiervoor gestraft door hem voor twee weken de bevoegdheid te ontnemen. De stuurman werd voor een week de bevoegd heid ontnomen als stuurman te varen op zeeschepen. Voorts heeft de Raad voor de Scheep vaart de kapitein van het m.s. „Eddy- stone" gestraft door hem voor vier maan den de bevoegdheid te ontnemen als kapi tein te varen op zeeschepen. Op 3 februari is het schip, toebehorende aan gebr. Schothorst te Groningen, op de reis van Antwerpen naar Lorient gestrand op Quignenec (Bretagne). Volgens het oor- doel van de raad heeft de kapitein schuld aan de stranding van zijn schip. Hij had aan zijn stuurman opdracht behoren te geven verder uit de kust te blijven. Ook nadat hij zelf de wacht had overgenomen, had hij niet zo dicht onder deze gevaar lijke kust mogen blijven. De „Eddystone" stond bloot aan lagewalswinden en boven dien kunnen daar vrij sterke getijstromen zijn. De raad neemt in aanmerking dat het schip na vertrek uit Antwerpen vrij wel voortdurend met ongunstig weer te kampen heeft gehad, tengevolge waarvan de kapitein zeer vermoeid was. De kapitein van het m.s. „Democraat" is gestraft door hem de bevoegdheid als kapitein te varen op zeeschepen te ontne men voor de tijd van twee maanden. Op 4 februari heeft het schip, eigendom van G. Vos en T. Krikke te Groningen, op de reis van Oostende naar Blyth in de Robin Hood-baai gestoten. De raad is van oordeel dat de kapitein ernstig te kort is geschoten in voorzichtig heid. Hoewel hij 's nachts drie uur lang niet over gegevens beschikte over de af stand tot de kust, heeft de kapitein zijn schip al die tijd volle kracht met onver anderde kompaskoers laten varen in slechter wordend zicht, een veranderende stroom en een ruimende aanwakkerende wind. Hij had alle reden gehad ernstig rekening te houden met de mogelijkheid dat de „Democraat" van de koers zou af wijken. Het actiecomité „Stormvogels" neemt Aan de heer W. Chr. Suwerink, admini strateur ter secretarie, chef van de af deling Onderwijs, Sport en Culturele Za ken, is wegens het bereiken van de pen- breidïng zou worden gegeven. Ook de heer I sioengerechtigde leeftijd op zijn verzoek Hoogerland (A.N.A.B.) betwijfelde of de nu eervol ontslag verleend door Burgemees- voorgestelde degressiviteit wel de meest ter en Wethouders, zulks onder dankbetui- het volgende standpunt in omtrent de juiste is. ging voor de langdurig aan de gemeente [aatste ontwikkeling, ontstaan door het De voorzitter van de afdeling siergewas- bewezen diensten niet aanvaarden van een benoeming door sen jhr mr. dr. O. F. A. H. van Nispen Door de gemeenteraad werd hem eer- lmei aanveuuuc tot'Pannerden, merkte op dat in het ver- vol ontslag verleend als bezoldigd ambte- leden te weinig is gedacht aan de kleinere naar van de Burgerlijke Stand met gelijk en allerkleinste bedrijven. Het zou een tijdige benoeming tot onbezoldigd ambte naar van de Burgerlijke Stand. De heer Suwerink zal nog tot begin juli ter secretarie werkzaam zijn. de 27 Italianen op het vierde perron van te paar de Arosp .Sun gebracht, waar een televisieploeg van de N.T.S. hen opwacht te. In de Arosa bar maakte de heer Peek met medewerking van pater Zappini de voorlopige hutindeling bekend en het duur de niet lang of zij schaarden zich rond de gitaar van Giuliano Piga, die behalve een uitgebreide bagage, ook een voorraad Ita liaanse liedjes had meegenomen. Advertentie Zoutarme en suikervrije dieet-artlkelen KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Het bekende adres ook voor HELDERSE TAAI wonderlijke indruk maken als nu juist die allerkleinste bedrijven zouden worden uit- Advertentie I het nieuwe bestuur. „Het besluit van het nieuw gekozen I bestuur om zijn benoeming niet te aan vaarden is juist. Dit nieuwe beestuur had a priori gesteld, dat het, wanneer het oude bestuur niet vrijwillig de konse- Grote missietentoonstelling kwenties van de stemming zou aanvaar dt - i'L- den, het onder geen voorwaarde opposi- in L>e\ ei W IJK t.e teg,en Jjet 0lKje bestuur zou gaan voe- Van 9 - 16 september wordt in Bever- ren, dit, om door acties de naam van de wijk op het Meerplein de Amate '61 ge- vereniging Stormvogels niet te schaden, houden, een grootse missietentoonstelling, Verder had het, toen bleek, dat de 1 die tot doel heeft de gehele bevolking te Lestuursverkiezing op de vergadering cmnt dn r\noblomon unnr ItPi'lf I 1.1. 1 confronteren met de problemen voor kerk 1 T h t g] schappij in de z.g. onderontwik- van 16 jum 1.1. niet op ae in net regie kelde en achtergebleven gebieden, die ten- ment van orde voorgeschreven wijze naa t Het vijftigjarig bestaan van het gasbe drijf in IJmuiden zal vele afnemers van gas in onze gemeenten een extraatje be zorgen omdat er een loterij zal worden ge houden. In de raadsvergadering is hier nog wel even over gestreden, want de heer Schotman (V.V.D.) voelde er veel meer voor iedere gebruiker een aandenken te IJMujDen Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, telef. no 5675; P. H. J de Weerdt, Oosterduin- het verleden gedaan heeft. Het oude be stuur heeft n.l. door het niet houden van de in de Statuten en het Huishoudelijk Regle ment voorgeschreven te houden jaarlijkse algemene ledenvergaderingen de Statuten en het H.H. Reglement met de voeten ge treden, tengevolge waarvan het huidige be stuur grotendeels onwettig zetelt. Op de op 16 dezer gehouden wettige alge mene ledenvergadering is het huidige be stuur met een overweldigende meerder heid weggestemd. Ieder normaal bestuur van een vereniging, dat zichzelf respec teert, zou hieruit de konsekwenties getrok ken hebben en afgetreden zijn, evenwel niet het huidige bestuur van Stormvogels. In één van de eerste publikaties van de heer Suwerink stelt hij, dat het bestuur zich niet als zetelvast beschouwt. Uit het hiervoorgaande blijkt het tegendeel. Wat Advertentie slotte het grootste deel van de aarde om- plaats gevonden, geen andere keus. vatten. Aan de voorbereiding van deze tentoon- Men wilde op volkomen wettige en legaie stelling, die omgeven zal worden door tal wyze het bestuur overnemen en niet de van activiteiten, wordt hard gewerkt in de J wyze volgen zoals het oude beestuur dit in I verschillende parochies van het dekenaat Beverwijk, op de scholen en door een co mité, dat de organisatie van de tentoon- I stelling voorbereidt. In het botenhuis Dokter Büller te Wijk aan Zee heeft de Koninklijke Noord- Zuid- Hollandse Reddingmaatschappij donderdag een filmavond gehouden. Als hoofdschotel bracht men de rolprent „De redding bij Latzabjarg" de dagbladen van 19 dezer betreft, zo heeft het actiecomité uit de leden van Stormvogels zich bij het begin reeds op het standpunt gesteld, dat het onder geen en kele voorwaarde de was wil buitenhangen. Het heeft dan ook geen enkel wasstuk toe te voegen aan de 14 (ten dele vuile) was stukken die de heer Suwerink heeft opge- hangen met zijn publikaties van 19 dezer, voortgezet met een uitgelezen parcours ALLE MODELLEN I ft if L It H M ,_L LANGE NIEUWSTRAAT 413 TEL. 6321 geven. Hij had gedacht om iedere gasafnemer met een lepeltje te verrassen. Uit het ega lisatiefonds zou het benodigde geld kunnen komen. Wethouder De Boer zei echter, dat men het beter niet kon doen, omdat men ook in dat geval beslist niet een lepeltje zou krij- gen van de K wa lite it van de lepels die men gewend is te kopen als souvenir. De „lepeltjes-affaire", zoals burgemees ter Bührmann het uitdrukte, bleek de ge moederen nogal bezig te houden. De heer s^NTpqqRT weg 8, telefoon 6158. Apotheek: \potheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen'. Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259, mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijn straat 92 tel. 7945, IJmuiden; mejuf frouw E. W. Engelhart, Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949. Nuyens, toch al danig geschokt door het uitdagende „4-3", dat de raadsverslagge- vers vlak achter zijn zetel over de afschei ding van de perstribune hadden gehangen, zei tenminste in het vuur van een betoog; Ik ben geen voorstander van het uitrei ken van lepeltjes, meneer de voorstander." Maar ook de loterij bleek moeilijkheden te geven, want, zoals de heer Pleyler op merkte, de prijzen (alle „gas"-prijzen zoals gasfornuizen, gasslangen en gratis gas- leveringen) kunnen al wel eens bij de in woners in huis zijn. De wethouder wees er op, dat men altijd voor de waarde van de prijs aan gas kan krijgen. In elk geval gaat het personeel een dag uit misschien wel met vrouwen en ver loofden, dat wordt nog bekeken. Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310. Apotheek: Apotheek D" Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Nord, Tel. 8284 VELSEN Wijkverpleging: zuster M. v. Gelder, Lange Nieuwstraat 34, IJmuiden, telef. no 025504378: IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster C. E. Th. Man, IJsselstr. 23, IJmuiden, tel. 02550—8028: IJmuiden en IJ muiden-Oost; zuster D. Spiers, Geel vinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 2510 3936: Velsen-Noord, Velsen-Zuid en Driehuis; zuster G. Lammerts, Curagao- straat 18, Santpoort, telef. 025608756' Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-Noord, telef. no. 02510—3745. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3, telefoon 4243. Apotheek: Apotheek Huisman, Wijker straatweg 64, Vt sen-Noord, telefoon no. 02510—3745. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte Kerklaan 9, Heemskerk, telefoon 02512— 2266. Apotheek: De Heemskerkse apotheek, Meerelaan 46, telefoon 2490. Kraam- en Wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemstede. Wijkverpleging: zuster Luyting, Prins Bernhardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraamverzorging: zuster Dijkstra, Van Oldenborghweg 33, Wijk aan Zee, telef no. 02517—343. CASTRICUM Arts: H. v. Leesten, Bakkummerstr. 48 telefoon 2428. Wijkverpleging: zuster Van Beers, Mient no. 82, telefoon 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, telefoon 2500. Voetbal Het zal in Castricum zondagavond wel druk worden, want dan speelt Vitesse aan de Puikman de tweede promotiewedstrijd tegen OVVO uit Amsterdam. De wedstrijd begint om zeven uur. Heel Castricum hoopt natuurlijk op een herhaling van de prach tige Vitesse-prestatie in Amsterdam, waar de blauwen met 1-0 in de meerderheid ble ven. Vitesse heeft uitgebreide organisato rische maatregelen genomen, want men verwacht zesduizend bezoekers. Vooraf wordt een wedstrijd gespeeld tussen Vites se 4 en OVVO 4, twee ploegen, die in hun afdeling kampioen werden. Een VSV-elftal heeft in Leiden een 3-2 nu de publikaties van de .eer Suwerink in I nederlaag geleden tegen UVS. De Velsen- se combinatie kon pas in de laatste mi nuut tweemaal tegenscoren. Wandelen De Avondvierdaagse van de Noord hollandse Wandelsportbond (NHWB), die die donderdagavond op de derde dag werd Eén ding komt wel heel sterk naar voren. Op de in 1959 in Thalia gehouden vergade. ring werd een ledenstop ingesteld, daar men de 1300 leden al bereikt had. Nu spreekt de heer Suwerink nog van een le dental van 750, zodat hieruit de conclusie mag worden getrokken dat een 550 leden dat van Velsen-Noord naar Heemskerker duin en over Beverwijk leidde, moest gis teravond vier uitvallers tellen, die voor deze derde dag niet waren opgekomen. Desondanks bleef het aantal deel- nemers toch nog altijd boven de vijf honderdzestig, van wie èen groot aantal Stormvogels de rug hebben toegekeerd. Het al vrij vroeg en nu opnieuw van het ge- ------ - meentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat af van start ging. Reeds om even na kwart over vijf be gonnen de eerste groepen van jongeren en ook wel enige individuelen aan hun tien en vijftien kilometer-marsen, die in een vlot tempo werden afgelegd. Ook nu het schitterend wandelweer, waar door de wandelaars „met blaren" zich tot slechts enkelen beperkten en door leden van de Roode Kruisgroep prompt werden geholpen. Behalve door woonwijken leidde net parkoers evenzeer door mooi stukken natuurschoon in het deel van het fraaie Heemskerkerduin tussen de aardbeien velden door. Opgetogen was men ook nu weer over de prachtige wandelwegen, die door de heren G. Krom en H. C. Smit waren uit- is een ieder bekend, dat hiertoe vele zeer oude en verdienstelijke leden behoren, die onder de huidige omstandigheden niets meer met de vereniging te maken willen hebben. Een overweldigende oppositie, bestuurs leden die hun mandaat ter beschikking willen stellen, onwillige en gedesillusio neerde spelers, commissieleden die in grote getale voor hun functies willen bedanken en een bestuur dat hiervoor als schuldig aangezien moet worden, zie hier de situatie bij de ver. Stormvogels op dit ogenblik. Over de financiële positie kan geen oor deel gegeven worden, daar, door het niet houden van de voorgeschreven ledenverga deringen er geen financieel overzicht aan de leden gegeven is. Dat er ondanks de geschetste situatie toch nog leden bereid zijn een bestuurs functie te aanvaarden is een verdienste en er blijkt tevens uit, dat zij in de vereniging Stormvogels nog alle ver trouwen hebben. De leden die voor het nieuwe bestuur voorgedragen waren, heb ben het actiecomité te kennen gegeven, dat wanneer zij op een legale en wettige wijze tot een bestuursfunctie geroepen worden, zij bereid zijn deze te aanvaarden. Het actiecomité zal, gesteund door de stemming van de wettige vergadering van 16 dezer, die maatregelen voorbereiden, die nodig zullen zijn om overeenkomstig de uitspraken op deze vergadering gedaan, te komen tot een wettig bestuur, dat weer het vertrouwen, het volledige vertrouwen van ieder lid van Stormvogels zal hebben. Het actiecomité zal daartoe zeer binnen kort de mededelingen doen." grote gezet, de mannen van de NHWB. die voor vanavond opnieuw een mooie wandeling hebben uitgestippeld. Om even voor zeven uur waren de eer ste vlugge wandelaars terug, maar daarna druppelden de individuelen en groepen regelmatig binnen, voldaan over de tochten. Vanavond krijgt deze vierdaagse een bijzonder cachet als tegen half acht op het punt Laan van Blois-Warande te Beverwijk de groepen en personen samen komen om dan gezamenlijk, voorafgegaan door de drumband „Schulpen-Meerwei- den" de terugtocht naar Velsen-Noord te maken. Dit bijzonder cachet zal zeker nog worden verhoogd door het uitreiken van bloemen aan de wandelaars bij hun bin nenkomst, waarmede het effect van de „grote" vierdaagse zal worden bereikt, zoals dit ook vorig jaar het geval was. De organisatoren, maar ook en vooral de jeugdige deelnemers verwachten door het meedragen van vele fleurige bloemen op deze laatste dag een echt feestelijke intocht, die ongetwijfeld weer grote be langstelling zal hebben. Wielrennen De rennersclub Kenenmerland heeft wederom een trainingsrit gehouden voor de onderlinge competitie. De uitslagen luiden: A-klasse 84 km.: 1. Jan Groot; 2. Cock Dullemens; 3. Fred van Tongeren; 4. Bert de Reus; 5. Fred Bonneveld. B-klasse 56 km.; 1. Jimmy de Ruiter; 2. Bert Weeda; 3. Jan Rasch; 4. Loek Zon neveld; 5. Theo Dullemans; 6. Henk Wen- tink. Adspiranten 28 km.: 1. Jan van Egmond; 2. Jan Serpenti: 3. Jan Keyzer; 4. Peter van de Bos; 5. Piet Duivenvoorde; 6. Peter Slotemaker; 7. N.N.; 8. Gé van der Win den; 9. Jan Koridon; 10. Ernst van Benne- veld; 11. Jan Koridon; 12. Jack Geluk. Velsen voor beslissing Men weet het: Velsen, dat aanvankelijk in de promotie-competitie naar de tweede klas zulke hoge ogen gooide, heeft het er de laatste weken lelijk bij laten liggen, al dient erkend, dat de nederlagen nu niet direct van verontrustende aard waren. Maar een grote of een kleine nederlaag, de kostbare promotie-punten waren de Velsenaren kwijt! De stand van zaken is nu als volgt: Amsvorde (gepromoveerd) 5 gespeeld 7 punten; SDW 5 gespeeld 5 punten; Velsen 5 gespeeld 4 punten en NFC 5 gespeeld 4 punten. Hieruit volgt, dat Velsen zondag per se van NFC moét winnen, wil het promo veren. 't Zou daarmede niet alleen zich zelf, maar ook SDW een goede dienst be wijzen, want zelfs als zouden de Amster dammers van Amsvorde verliezen, dan zouden ze nog promoveren. Hetzelfde zou het geval zijn, als NFC de punten op Vel sen veroverde. Er is echter nog een andere mogelijkheid en deze zou eventueel 't sei zoen nogal aanzienl'jk verlengen. Wanneer nl. Velsen en NFC de punten zouden ver delen en SDW zou van Amsvorde ver liezen, dan zouden er nog een drietal competitie-zondagen bijkomen, omdat alle drie clubs dan 5 punten zouden hebben. (Een gelijkspel tussen Velsen en NFC en het behalen van minstens één punt door SDW, zou een extra-zondag vergen.) Men ziet het: Er staan zondag grote belangen op het spel en het zal aan de Kwekerslaan dan ook geducht spannen. Velsen heeft in het elftal één speler ver vangen, n.l. Geuzenbroek. Voor hem speelt Van Schagen mee. Men hoopt hier mede de verdediging aanzienlijk te hebben versterkt. De opstelling wordt nu: Duin Van den Pieterman en Schoorl; Spaniaard, Hijnen en Van Schagen; Böhm, Weher, Graman, Hoograad en Wittebrood.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5