Groep Hoogoven-arbei ders verenigd in „De Schakel' Hoogoven-jubilarissen gehuldigd in Kennemer-Theater LAHGS SLUIZEN EN HAVENS UITGAAN IN HAARLEM A anmeldingsfo rm ulier IJmuider Courant KI de bres voor 't sociale recht van de arbeider IJmondverenigingen vandaag en morgen Betaling abonnementsgeld per giro T Mooier haar door D VRIJDAG 23 JUNI 1961 Korfbalvereniging DKV verhoogt de contributie Geslaagden bij RHBS te Velsen Gevangenisstraf wegens diefstallen Klacht van Amsterdam' mers tegen Knost afgewezen MUZIEK DIVERSEN BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. TENTOONSTELLINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN v' Zie wat u uitspaart: Enquête wijst uit: Amerikaanse vrouwen geven nu al de voorkeur aan CRÈME SHAMPOO IN TUBE Wanneer uzelf eenmaal die fantastisch goede Proco crème shampoo in tube heeft gebruikt, begrijpt u wel waarom! Na een Proco-wassing is uw haar gemakkelijker In model te brengen. Het is schoner, mooier, golvender, zacht als zijde. Proco crème shampoo - voor blond en donker baar - is verkrijgbaar in ei en neutraal. Een deel van het personeel werkzaam bij de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden heeft in korte tijd een nieuwe ver eniging opgericht, luisterende naar de naam „De Schakel". De leden stellen zich ten doel de secondaire arbeidsvoorwaarden in het bedrijf te verbeteren, de be trekkingen tussen werknemers (en dan vooral ongeorganiseerde werknemers) te verstevigen en zich gezamenlijk te beraden over sociaal-maatschappelijke aspec ten van hun functies in het gigantische ijzer- en staalbedrijf te IJmuiden. Tijdens een bijeenkomst in het KSA-gebouw te Beverwijk onder leiding van de heer A. Burghout uit Haarlem is gebleken, dat de aanwezigen (leden en niet-leden van de nieuwe vereniging) veelal ontevreden zijn over een bepaalde gang van zaken bij het bedrijf. ,1 personeel van de belangrijkste afdelingen I )fï fl£> nvc^s DOOr t op erkend christelijke feestdagen te laten ^Jr I doorwerken om tot een verhoogde produc tie te komen. „Maar dat zal ons niet ge beuren, nog niet voor driehonderd per cent", aldus riep de heer Burghout uit. Hij deelde mede, dat van de arbeiders bij 1 Hoogovens circa vijfendertig percent ge- „Wij zijn individualisten. Wi.i willen geen organjseerd is en de overigen niet bij een vierde bond, naast de drie grote werk- y^bond zijn aangesloten. Bij de ongeor- nemersbonden, maar op de bres staan I ganjseerden schijnt men vooral leden van voor de sociaal-economische rechten van nieuwe vereniging te kunnen werven, de arbeiders bij het hoogovenbedrijf al- I maar 00k z0 werd verzekerd zijn ze dus de heer Burghout, die gistermiddag vjn(jen onder de georganiseerden, „die een toespraak hield voor circa vijftig ar- wat ancjers wnien". beiders. De nieuw opgerichte vereniging „wij spelen geen gecamoufleerd spel. wil uiteraard wel samenwerken met de be- I willen onder meer, dat óók de vak- staande bonden, aldus werd gezegd. „Als I honden zullen erkennen, dat in de arbeids- die bonden dezelfde opvatting hebben van I verhoudingen nog heel wat te dokteren het sociale recht van de arbeider in dit I vajb wij willen voorkomen, dat naar de bedrijf als wij". 65 percent niet geluisterd wordt Wat precies onder het sociale recht van de arbeiders werd verstaan is gistermid dag enigermate uit de doeken gedaan. Zo wel de heer Burghout als enkele van de aanwezigen noemden voorvallen uit de praktijk, waaruit bleek, dat in die geval len de betrokken arbeider geen recht werd gedaan. De spreker liet zijn ontevreden heid blijken over het tarievenstelsel, vol gens welke een arbe der een toeslag krijgt boven zijn loon, samenhangend met dei jn Kennemer Theater zijn donder- aard van zijn werkzaamheden. Veelal zou jubilarissen gehuldigd, die allen het „functieloon" volgens de heer Burg- l 0en ^wart eeUw bij Hoogovens of een der hout verbeterd kunnen worden. nevenbedrijven in functie waren. Op de Spreker belichtte diverse aspecten jan gehruikelijke wijze kwamen de jubilaris- de arbeid bij de Hoogovens in IJmuiden. gen me^ fjUn echtgenoten binnen en na- Volgens hem heeft een arbeider recht op men pjaats 0p het stijlvol ingericht to- een aandeel in de opbrengst van de pro- neeJ ductie van het bedrijf. „Het inkomen moet jjier werden zij allereerst toegesproken beter worden verdeeld. Wij zijn blij da door (je adjunct-directeur van Hoog de hoogovens er zijn, maar wat is zeven- I ovenSj jr yj Bakker, die de gelukwensen tig gulden in de weekaldus vr°eS U overbracht namens de directie en dit spe- de aanwezigen, die zeer aandachtig uis- cjaaj 00k deed namens ir. Spies, die we- terden. Spreker stelde voorts dat er nog gens verblijf in het buitenland niet aan lang niet voor allen welvaart en hoogcon- wezjg ^on zjjn pe samenwerking tus- junctuur bestaat. sen het bedrijf en de jubilarissen is heel „En dan zeggen mensen, dat.de a - Wat waard, want beide partijen waren in ders het met slecht hebben. Ze 1936 blij met dit arbeidscontract. Het is immers een tv-toestel en een bro een ^wart eeuw zo gebleven. Ir. Bakker Maar dan vraag ik op mijn beurt: mogen schetste de tijd van toen en die van nu. we dan niet profiteren van de ec me gr js veej verbeterd in die periode, het aldus de heer Burghout v^der. ij wees Lgdrjjf groeide mede en de jubilarissen er op, dat een arbeider bij Hoogov s gr - hebben hieraan hun medewerking gegeven, te risico's neemt: hem kan immers Wag het -n 1936 n-et ZQ heel moeilijk om ernstig ongeluk overkomen. Hij z aan personeei komen, nu is dit wel het nog veel hapert aan het sociale re geval, men moet ze uit het buitenland de arbeider. „Er is een grote groep men- £alen' VRIJDAG 23 JUNI Moerbergplantsoen, 20 uur: Openlucht- concert „Wilhelmina". Smidt van Gelderstraat, 17.30 en 19 uur: Start avondvierdaagse. ZATERDAG 24 JUNI Gebouw Kennemerstaten, aardbeienmars Vébé. Gemeentelijke leeszaal, 1617.30 en 19 21 u.: Expositie werkschuit-clubs. VEB-hal, Beverwijk, 15 uur: Concert wedstrijden. Sportpark Adrichem, 14.30 uur: Mars- en tamboerwedstrijden. Meerplein, 22 uur: Sluitingswerk Kla roen '61. De korfbalvereniging D.K.V. heeft don derdagavond in het zaaltje aan de IJmui- dense Abelenstraat de jaarlijkse competi tievergadering gehouden. Het belangrijk ste voorstel op deze vergadering, een ver hoging van de contributie, werd door de aanwezige leden aangenomen. Het bestuur van de vereniging, onder voorzitterschap van de heer H. de Boer, heeft vervolgens een kort overzicht gege ven van de resultaten van het afgelopen seizoen. De twaalftalcommissie maakte tenslotte de nieuwe indeling bekend voor de zeven twaalftallen die in de competitie spelen. J. de Zwaan richtte. In deze fabriek heeft de jubilaris veel kennis en ervaring opge daan. Hij is een dér weinigen, die alles afweet van het ingewikkelde koelsysteem zo wel bovengronds als onder de grond, De heer de Zwaan heeft na afloop na mens alle jubilarissen woorden van dank gesproken voor de vele waarderende woor den en ook voor de getuigschriften en ge denkborden. Het tweede deel van de avond werd in genomen door een cabaretrevue waaraan vele vooraanstaande artiesten hun mede werking verleenden. sen, die de nodige (sociale) bescherming niet kunnen vinden". Eerlijk spel Met het uiten van de wens dat het allen nog gegeven mocht worden mede te wer- luiken aan de grote uitbouw van de Hoog- Spreker zei dat hij bij geruchte had ovens hesloot ir. Bakker zijn woorden, waarin hij ook de dames der jubilerende personeelsleden ten volle betrok De heer W. de Waard, chef van de be drijfsadministratie, richtte zich tot de heer W. S. Admiraal, nu administrateur van de vernomen, dat men voornemens was het BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Leonardus J., z. v. P. Hartog en L. J. bedrijfsadministratie der Kooksovens. De Lubbers; André, z. v. A. C. J. Kapel en jubilaris heeft de weg bewandeld van de A. F. Holscher; Theodofus M., z. v. P. J. Hoogovens naar de Staalfabrieken en hij van Son en E. M. Zonneveld; Johannes, kWam voor steeds hetere vuren te staan, z. v. J. G. Nijboer en G. Nomden; Theo, Totdat hij in zijn huidige functie terecht z. v. J. Bennink en D. Massee; Paulina E., kwam waar hij nu met liefde voor zijn d. v. G. C. Snijders en H. C. Tjassens Werk tot volle tevredenheid zit. Keiser; Ronny L., z. v. W. C. Serné en N. C. De bedrijfschef van de buizengieterij, de Keijzer; André, z. v. F. H. G. Lelie en heer D. H. Soeters, sprak waarderende J. C. Schaap; Adrianus M., z. v. J. H. Span- woorden tot de heer J. F. A. de Groot, jaard en C. A. Winder; Brigitta P. M., d. een bijzonder secuur en prima vakman v. J. Olivier en M. M. Roozendaal; Mirjam volgens de spreker. Hij heeft bovendien R., d. v. J. T. Outenaar en M. Oldenburg; weinig woorden nodig om zijn werk stipt Nicolaas P., z. v. A. H. Brasser en A. W en correct uit te voeren. Zijn zwakke punt Bol; Symona A., d. v. S. Vos en A. C js de te grote bescheidenheid, maar de Tienkamp; Elisabeth M. A. M., d. v. P. J waardering op het bedrijf is voor onder- Burger en J. M. Vendel; Petronella C. J houdscontroleur De Groot wel heel groot. M.. d. v. H. E. Wouda en J. G. Claes; De heer B. J. Houting, procuratiehou- Ro'bert C., z. v. C. J. Groot en G J. van der, richtte zich tot de heer G. A. van der der Veen; Bettina L., d. v. F. Buitenhuis Haak, bij de MEKOG beter bekend als en B. Sint. ONDERTROUWD; C. A. van der Poel en J. A. Wernke; H Buss en B. K. Kleine; J. Rol en H. A. Poerstamper; M. B. de Nijs en C. C. Eist; T. C. Kortekaas en J. C. M. Bakker; N Verwer en G. E. Stegeman. GETROUWD: W. J. van Dijk en A. G. Gerard. Via het Archief heeft hij het nu tot eerste magazijnbediende gebracht. De ze rustige, betrouwbare werkkracht zou men bij de MEKOG niet willen missen, Ir. W. Singer richtte zich tot de heer H. J. Welagen, die pas 6 jaar bij Hoog ovens is, maar voordien bij andere bedrij ven Gp het terrein werkzaam was. Nu Het diploma 5-jarige HBS B hebben de volgende jongelui behaald aan de RHBS te Velsen: K. v. d. Berg, G. W. Gouda, R. Postma, T. Verduin, (allen te IJmuiden); A. Agtereek, J. W. van Eeken, F. G. Gorter, J. E. Sluiters, J. A. Smit (allen te Santpoort); P. W. J. v. d. Groen, J. D. Lokhorst (beiden te Driehuis); P. Jansen, J. Kroonsberg, G. J. Nolst Trénité, J. A. Tiems, J. van Wessem en T. L. Winkel (allen te Velsen-Noord); R. Esser, J. P. Hollenberg, W. F. Langerak, G. Moeijes, H. C. Tijms, H. J. Versluis (allen te Beverwijk). Vijf kandidaten werden afge wezen. Uitspraken rechtbank De Haarlemse rechtbank heeft donder dagmiddag een 18-jarige scholier uit Vel sen veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. Hem was tenlastegelegd dat hij op 24 april in Sant poort een bromfiets had gestolen. Hij was ermee naar Amsterdam gereden waar hij getracht had de bromfiets te verkopen. Veertien dagen geleden was tegen hem acht maanden met aftrek geëist. Een 24-jarige inpakker uit Lisse werd veroordeeld tot één jaar met aftrek. Hij zou in een dronken bui in Hillegom een auto hebben gestolen, waarmee hij kris kras door het dorp heeft gereden. Tegen hem was anderhalf jaar met aftrek geëist. De officier van Justitie in Brunswijk (D) heeft de aanklacht, die dertig Amsterdam se burgers van Joodse afkomst hebben in gediend tegen de voorzitter van het Neder Saksische bestuursdistrict Brunswijk, dr Friedricht A. Knost, afgewezen, omdat de aan dr. Knost verweten belediging en be lastering van de Joden tijdens de nazi periode reeds zijn verjaard. De Amsterdammers hadden dr. Knost ervan beschuldigd tijdens het naziregime als referent bij het ministerie van Binnen landse Zaken in Berlijn en bij het Duitse rijksbureau voor sibbekunde in een com mentaar op de Neurenberger rassenwet ten de Joden beledigd en belasterd te heb ben. Het verzoek om heropening van het on derzoek tegen Knost werd afgewezen. Aanvoer van vrijdag I twee pakjes, evenals de Toronto. De Post- I boy ving een pakje. In IJmuiden werden vanmorgen door 43 De haringvisserij op 56 graden noorder schepen 3564 kisten vis aangevoerd, waar- breeedte werd begunstigd door goed weer van 445 schelvis, 265 wijting, 155 gul en maar toch waren de resultaten slecht. Er kabeljauw, 440 haring, 375 kleine haring, werden 60 tot 150 handen haring en ma- 1065 makreel, 540 schol, 265 varia, 400 stuks kreel per etmaal gevangen. De Alberta kabeljauw, 20.000 kilo tong, 10 kantjes I Henderika deed een trek van 40 manden groene haring. haring, de Polderman een trek van 30 KW Antje 300 kisten en 10 stuks kabel- manden haring, de Maria eveneens, jauw, SCH 261 Onderneming I 110 kisten, De loggers en kotters op de kust hadden 10 stuks kabeljauw, 279 kleine kisten ka- mooi weer. De vangsten waren slecht. Na- beljauw, KW 152 235 kisten en 350 stuks melijk 60 tot 100 kilo tong en 10 tot 25 man kabeljauw, IJM 37 Delft 700 kisten en 86 <jen andere vis per etmaal, kleine kisten haring, IJM 10 Maria van Hattem 560 kisten, 10 stuks kabeljauw en Vishal (slo)t. 29 kleine kisten haring, de VL 153 Liesje KW 6-1 9-10, 23-0, 25-2, 47-3, 140-6, 138-0, en Rutger 300 kisten. 168-9, 20-34, 40-41, 41-14, 74-22, 43-10, 44-40, 85-14, 22-35, 45-34, 175-8, 37-40. 95-30, 130- Prjjzen van vrijdag 30 70-19. 141-16, 163-22. Trekkers: KW 4-40 thuisstomend, KW Per kilo: heilbot 4—f 3, tarbot 3— gg_15 KW ug wemig vangst. KW 135-2, 2.40, grote tong 4.30—4, grootmiddel tong {76-10 KW 82 weinig vangst, KW 81- 3.50—3.20, kleinmiddel tong 3.40—3.10, tong 35 KW 75'thuisst0mend. I 2.802.50 tong II 1.54—1 32. Gemiddeld: Katwijk 17, Scheveningen 11. Per 50 kilo: haring 2211, makreel 17 I Scheveningen 7.60, kleine rode poon 25—22, grote gul 45— De aanvoer in Scheveningen was 70 31, middel gul 37—27 kleine gul 27—15, helvis 250 wijting 80 gul en kabeljauw, grote schol 54, grootmiddel schol 49, klein- 45Q haring 70 makreel 200 schol. 2500 kilo middel schol 48-40, schol I 48—33 schol II 45Q tj groene haring, 500 jonge 43—27, tarbot IV 62—61, tongeschar 88, ^"7' kleine tongschar 6461, grote schelvis 52, middel schelvis 4947, kleinmiddel schel- Aansluiten Landingsrechten... vis 5140, schelvis I 6050, schelvis II 28De staatssecretaris reisde uit Washington 13.50, dichte wijting 118, gestripte wijting naar Europa als passagier van Paname- 1810, scholletjes 339.50, schar 3017. Per 125 kilo: regels grote kabeljauw 96 81, regels kleine kabeljauw 4832, kisten grote kabeljauw 10488, kisten middel ka beljauw 9688, grote zwarte koolvis 88. rican. Aanvoer van donderdag De totale aanvoer van vis was donder dag 2790 kisten, waarvan 414 tong en tar bot 2 heilbot, 7 tongschar en schartong. Besommingen van vrjjdag 238 schol, 14 schar, 633 haring, 641 makreel. 430 schelvis, 162 wijting, 208 kabeljauw en gul, 11 poon, 8 koolvis, 22 diversen. KW 49 580, KW 152 6400, KW 31 1590. Op zee Op 57 graden noorderbreedte was het slecht weer, windkracht 7. De visserij was slecht, namelijk 80 tot 150 manden makreel, schelvis en wijting per etmaal. De IJM 9 Haarlem deed een trek van Hoogewerf; J. Pik en M. Scheltema; H. O. staat hij bij de gietmachine en maakt de - - - grote uitbreiding van het bedrijf mede. De laatste spreker was de heer J. M. A. van Koeveringen, bedrijfschef van de Martinstaalfabriek, die zich tot de heer J. Meijer en H. A. Akkerman; P. J. M. Kop pen en C. E. de Jager; C. T. Bakker en H. M. UI tee. OVERLEDEN: H. Schipper, oud 58 jaren, geh. met A. M. van Riesen; P. Stek, oud 64 jaren, geh. met G. van Vliet; R. Bokmans, oud 68 jaren, geh. met C. J. de Witte; C. P. Tijs- sen, oud 74 jaren, wed. van M. Kooijman; T. P. de Witt, oud 64 jaren. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Cornelis Arnoldus Maria, zoon van G. Th. Zonneveld en C. Koedijk. Alphonsus Johannes, zoon van J. M. J. Liefting en A. W. M. Sprengers. Cornelia I Jenny, d. van G. Tjepkema en van W. Afra Pancratia, dochter van C. W. Meijne Hemstra; Pius P. J., z. van H. J. M. Don en en C. P. Oudhof f. Quirinus Hendrikus Jo- van W. van der Linden; Elizabeth W. J.„ d sephus, zoon van J. J. Dekker en A. M. van P. C. Snel en van J. Jansen te Limmen; Schram. Johannes M. D. B., z. van J. Dijkstra en GEHUWD: W. van der Kas en G. W. de van G. M. Denneman. Vrijdag 23 juni, binnenplaats Stadhuis, 20.15 uur: Concert door „Die Haerlem- sche Musyckcamer" onder leiding van André Kaart. Op het programma staan het fluitconcert van G. F. Handel en werken van Festing, Rosetti, Marcello en Pergolesi. Zondag 25 juni, Bakenessergracht, 19.30 u.: Het Haarlems Bach-Ensemble voert de cantate 127, „Herr Jesu Christ, wahr' Mensch und Gott" van J. S. Bach uit. Zondag 25 juni, Openluchttheater Bloe- mendaal, 20.15 uur: Concert door de Dutch Swing College Band. Maandag 26 juni, Concertgebouw, 20 uur: Leerlingenuitvoering door het Haarlems Muziekinstituut. Als solist treedt op de elfjarige Roland de Beer in het piano concert van J. Haydn. Woensdag 28 juni, Concertgebouw, 28 juni: Concert door de Mij. tot Bevordering der Toonkunst onder leiding van Marinus Adam. Donderdag 29 juni, Concertgebouw, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Henri Arends een buitengewoon concert voor het Anjerfonds Noordholland. Solist is de pianist Eduardo del Pueyo. Op het programma staan Feestelijke Ouverture van Toebosch, het eerste pianoconcert van Tsjaikofsky en de vijfde symfonie van Beethoven. Vrjjdag 23 juni, Spaarndam, 19 uur: Ring- rijden op het losse paard. Zaterdag 24 juni, Spaarndam, Westkolk, Behendigheidswedstrijden. Zaterdag 24 juni, speelweide Noorderhout, 19 uur: Turndemonstratie door Kenne- GEBOREN: Paulina C. Q., d. van M. G. Mareker en W. Nijssen te Castricum; Maria J. KI., d. van A. J. Welboren en van G. J. Schuyt; Catharina M., d. van J. N. Duin en van C. G. Braas; Gerlof, z. van J. Mul der en van T. ten Wolde; Maria, d. van J. Steinbach en van S. Grunholz te Uitgeest; Koekkoek. W. H. C. Cornelis en J. M. Staff. OVERLEDEN: M. de Groot, oud 76 jaren, wonende te Castricum. P. G. Schouten, oud 70 jaren, wonende te Castricum. P. Raat, 62 jaren, wonende te Amsterdam. GETROUWD: L. A. van Noort en W. B. M. de Laat; B. J. Eeltink te Beverwijk en I G. Koppen. OVERLEDEN: Johanna Akerboom, oud 72 jaar, geh. gew. met A. J. G. Harte. Ondergetekende Naam: w«v•-••••••••••••••••••>• Straat: .v»t. rt-.> Plaats: •-»•••» •- venst zich met Ingang van te abonneren op 17 65 per kwartaal of f 0 59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening Zfl die zich met ingang van 1 Juli 1961 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummer» tot en met 30 Juni 1961 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonneee. du» niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen mer Turnkring ter gelegenheid van 50- jarig bestaan. Maandag 26, dinsdag 27. woensdag 28 en donderdag 29 juni, Rembrandttheater, 9.30 uur: Feestelijke uitreiking verkeers- diploma's. Woensdag 28, donderdag 29 en vrjjdag 30 juni, Minerva Theater, Heemstede, 20 u.: Willy Walden en Piet Muyselaar presen teren een luchtig zomeravond-program- ma. Verder treden op onder andere Corry Brokken, Willy Alberti en het Cocktail Trio. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Tot 2 juli expositie van scnilderijen. tekeningen en plastieken van Josurr. Walstra Dagelijks geopend van 9-17 uur. tijdens de concerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat Oude religieuze kunst, schilderijen, m.ddel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 10-17 uur: zondagen 13-16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden Voormalig woonhuis Jacobus van Looy Kleine Houtweg 103 Op donderdagen ge opend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur Op zondagen van 14-17 uur. Teylersmuseum Spaarne 16. Tentoonstel ling uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse. Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten. 31- toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. Kunstzaal 't Goede Uur. Nieuwe Kerks- Prijzen varn donderdag Per kilo: heilbot 4-3, grote tong 4.60-4.30, I grootmiddel tong 4-3.40. kleinmiddel tong I 3.80-3.40, kleine tong 1 3-2.50, kleine tong 2 1.52-1.30, tarbot 1 3.20-2.70, zalm 8-6. Per 50 kilo: tarbot 4 100-71, tongschar 100-94, kleine tongschar 80-73, grote schol 48. grootmiddel schol 42, kleinmiddel schol 40, kleine schol 1 50-44, kleine schol 2 65- 20,' schar 32-30, verse haring 25-11, makreel 17-8.40, grote schelvis 49, grootmiddel schelvis 56, kleinmiddel schelvis 51-48, kleine schelvis 1 66-48, kleine schelvis 2 29-11, wijting 25-8, grote gul 62-49, middel gul 51-43, kleine gul 31-23, poontjes 15, pieterman 86-83, muilen 104, kleine rode poon 2 27. Per 125 kilo: grote kabeljauw 272-112, Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf- I grote koolvis zwart 130-124. te boeken. Romans: Bates, De purperen vlakte: Durrell, Mountolive: Gijsen, De diaspora; de Hartog, De inspecteur: Streuvels, Volledige werken, 12 dln.; Visser, Het gezin Algera; Andersch, Die Rote; Sheed, A middle class education; Zeylmans van Emmichoven, De menselijke ziel; Steiner, Anthro- posophische Leisatze; Knap, Doet u ook een duit in 't zakje? (Het gebruik van het woord in uw dagelijks leven); Doarnenbal en Nijhoff, Mecha nica, met opgaven; Fehringer, Vogelbruiloft; van Berkel, Kamperen., en wat nu? Andres, De edele wingferd en de grote wijnen van Duitsland; van de Ven, Weens bij bridge; Dix, Uw tuin een lust hof; de Boer, Syntaxe du Frangais moderne; Briefwisseling tussen Mutatuli en G. L. Funke 18711885; Forman, Traume am Fenster, Chine- sische Scherenschnitte; Knegt, Nieuwe ideeën voor smalfilmers; Henkemans Daar zit je dan..; Muller Alfeld, Tochten in Oostenrijk en Noord- Italië Klahn, Urlaub in Italiën; Joegoslavië A.N.W.B.-gids); Nederland's adelboek, 1961, jrg. 54; Riekwel, De mensheid en haar geschiedenis, dl. 3, van de Franse revolutie tot het imperialis me; Statistiek van het hoger en middelbaar on derwijs, 1960/'6l. Besommingen van donderdag KW 8 Deining 12.700, KW 58 Cornelia Adrians 560, KW 143 ƒ6380, KW 32 7520. plein. Dagelijks geopend van 1022 uur Dagelijks van 21—22 uur klassiek gram- mofoonplatenconcert. Gedurende de maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Harry Prenen. Museum Het Huis Van Looy, Kamperlaan. Tot 26 juni „Drie eeuwen prentkunst" een keuze it de verzameling D. Harting Dagelijkf geopend van 1017 uur, 's zon dags van 1317 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158. Ere-expositir let gelegenheid van de negentigste verjaardag van Oscar Mencflik op 23 juni. De tentoonstelling is tot en met 25 juni dagelijks geopend van '0 tot 17 uur. zondags van 14 tot 17 uur. Op vrijdag avondopenstelling tot 22 uur. V kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJm 'ider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden7 Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE P96I mu v m vroeger: 8 x wassen 8 x 25 ct per keer «200 ct nu8 x wassen uit 1 tube Proco crème shampoo 65 ct VOORDEEL 135 Ct *n Prodent produkt, dus prima

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9