Chr. lagere technische school (eerste in I Jmond-N.) bijna klaar Morgen viert trawlvisserij in Duitsland jubileum Voor autorijles De trottoirs van Chicago 1 IN DE VISHALEN OP ZEE MENSEN AAN IDE ZEEKANT Gebouw geheel uit staal opgetrokken IJmondverenigingen vandaag en morgen FILM EN FILMWERELD Boltini naar IJmuiden Anjercollecte ZATERDAG 24 JUNI 1961 Bouwactiviteit in IJmond A. 1 v. LENT'S Automobielbedrijven Nieuw schip voor KNSM snelle levering deskundige plaatsing MARKTPLEIN 2» Rubriek over het IJmuidens strandleven Castricum krijgt strijkorkest Naar de Antillen. De Tweede-Kamer commissie voor de betrekkingen met Suri name en de Nederlandse Antillen zal op uitnodiging van de Antillen op 13 juli naar dat gebiedsdeel vertrekken. Het bezoek zal slechts kort duren. Advertentie In een paar maanden tijd is het tegen woordig mogelijk een school overeind te zetten Dat is duidelijk gebleken in Be verwijk, waar in het uitbreidingsplan Oos- terwijk door de Holland Building Compa ny in bijzonder snel tempo een lagere technische school is neergezet. Het gebouw bestaat van buiten volle dig uit staal, dat reeds in de fabriek tot elementen is gelast. Op de bouwplaats had men niet anders te doen dan de delen aan elkaar te klinken tot een stevig ge raamte. Het gebouw van de christelijke lagere technische school is nu bijna ge reed, zij het dat het nog lang niet com pleet is. In de naaste toekomst zullen er naar gelang de behoefte aan lager tech nisch onderwijs (en wat dit betreft gaat Beverwijk een „metalen" toekomst tege moet), steeds lokalen aangebouwd kunnen worden. De school zal dan een capaciteit hebben van circa drie honderd en vijftig leerlingen. Door de snelle bouw is het mogelijk dat reeds in september van dit jaar met het onderwijs binnen het stalen gebouw be gonnen zal kunnen worden. Thans hebben ruim tachtig leerlingen ingeschreven. Daaruit zijn reeds een eerste en tweede klas geformeerd. In het eerste cursusjaar ontvangen de leerlingen algemeen vor mend onderwijs. Het tweede leerjaar om vat metaalnijverheid. Wanneer het gehele gebouwencomplex gereed is, bevat de school zes theorielokalen, drie handvaar digheidslokalen, twee tekenlokalen, een overblijfhal, lasserij. smederij, houtbewer kingswerkplaats enzovoort. Er is ruimte genoeg in Oosterwijk om uit te breiden. Ingevolge de wederopbouwwet zijn bur gemeester en wethouders van Beverwijk voornemens vergunning te verlenen tot de bouw van vier winkels en 15 bovenwo ningen aart de Plantage. Het voornemen bestaat de vergunning te verlenen aan Bredero's Bouwbedrijf n.v. in Utrecht. Architect J. A. van Zandvoort uit Hil versum heeft opdracht gekregen de ver bouwing van de r.k. b.l.o.-school in Drie huis voor te bereiden. Dezelfde architect bereidt ook de verbouwing van het r.k. kindertehuis „De Voorzienigheid" in Drie huis voor. Advertentie -v'1 Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Telefoon 4360-8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Telefoon 3223 - 5052 (02510) ZATERDAG 24 JUNI Tennisbanen Onderlangs, Castricum Ten- niskampioensphap van Noord-holland. Kennemerstaten, Beverwijk, aardbeien mars Vébé. Gemeentelijke Leeszaal, Velsen, 16-17.30 en 19-21 uur Werkschuitclubs exposeren. VEB-hal, Beverwijk, 15 uur Concert wedstrijden. Sportpark Adrichem, Beverwijk, 14.30 uur Mars- en tamboerwedstrijden. Meerplein, Beverwijk, 22 uur Groot vuurwerk als afsluiting van Klaroen '61. ZONDAG 25 JUNI Kennemerstaten, Beverwijk, aardbeien mars Vébé. Tennisbanen Onderlangs. Castricum. Ten niskampioenschap van Noordholland. MAANDAG 26 JUNI Harmoniegebouw, Groenelaan, Bever wijk, 17 uur Poppententoonstelling uit par ticuliere collectie van H.M. de Koningin. Arubastraat, Santpoort, 20 uur Open luchtconcert „Wilhelmina". Gemeentebibliotheek, Velsen, 1617.30 en 19—21 uur Werkschuitclubs exposeren. Morgen wordt in Duitsland de daar lang verbeide dag van de trawlvissers gehou den. Talrijke persoonlijkheden uit poli tiek, diplomatie, kerk en bedrijfsleven l zullen deelnemen aan deze dag, waarop het 75-jarig bestaan van de Duitse trawl visserij wordt gevierd. Onder hen is de Duitse bondsminister voor voeding, landbouw en bosbouw, Werner Schwartz, die de verre zëe-vissers zal eren en hen morgen uitgeleide zal doen. Onder de aanwezigen zijn ook Willy Brandt en Wilhelm Kaiser. Zoals bekend zullen Nederland, België en Groot-Britttannië met een visserijpolitie kruiser het feest opluisteren. Er zal een staatsievloot van 21 schepen uit Bremerhaven naar zee gaan. Twaalf daarvan zijn trawlers, negen begeleidings schepen. Deze vlootparade zal het feeste lijke besluit vormen van het feest. Het eerste schip in de rij zal de visserij- politiekruiser „Poseidon" zijn. Dan volgen het onderzoekingsschip ..Anton Dohrn ook in IJmuiden welbekend, de grote zuiger „Johannes Gahrs, de loodsboot „Gotthilf Hagen", de zeereddingskruiser ",H. H. Meier", een waterpolitieboot, peil- boten, het veerschip „Bremerhaven" en de trawlers. Het hoogtepunt is het afscheidnemen van de vloot door de bondsminister Schwartz. Hij zal daarbij ook afscheid nemen van de schepen, die uit de vissershavens van Elbe en Oostzee naar zee gegaan zijn. De Duitse trawlervloot zal voor de mon dingen van Elbe en Wezer bij elkaar ko- t men om dan gezamenlijk naar de visgron- den te gaan. Ter gelegenheid van de feestdag, waar op, zoals wij al meldden, onder meer een kerkdienst in de vishal van Bremerhaven wordt gehouden, zullen ook de kwaliteits- I medailles worden uitgereikt, die gelijkge steld kunnen worden aan de Nederlandse produktschapsprijzen. De zilveren medailles zijn dit jaar ver overd door de trawlers ,Carl Wiederkehr", „Sagitta", Schweisfurth", „Carl Kampf", „Haltenbank", „Wesel", Germania", .Wit ten". „Wiking", „Chr. Goedeken" en „La- boe De directeur van de Amsterdamse Droogdokmaatschappij, ir. J. W. R. Thom son, heeft in volle zee het m.s. „Sinon" overgedragen aan jhr'. Van Lennep, direc teur van de K.N.S.M. Het is het 69ste nieuwgebouwde schip dat de K.N.S.M. na de tweede, wereldoor log aan haar vloot toevoegt. Het brengt het totale aantal schepen van de maatschap pij op 146. Circus Toni Boltini komt ook dit jaar naar IJmuiden en wel op 10, 11 en 12 juli aanstaande. Het circus slaat een grote tent met acht masten op het Marktplein op. De tent biedt plaats aan 4200 personen. Het programma wordt verzorgd door een keur van artiesten, voornamelijk Oost- en Westduitsers. Op 7, 8 en 9 juli is het circus in Beverwijk op het Kennemerplein Mutaties coördinatiecollege voor de produktiviteit In de Nederlandse staatscourant van gisteren is een bekendmaking opgenomen blijkens welke de staatssecretaris van Economische Zaken benoemd heeft tot le den van het coördinatie-college voor de produktiviteit de heren: Drs. J. A. Links, hoofd van de directie algemene economische politiek van het ministerie van Economische Zaken. Luitenant-generaal ir. M. Brinkgreve, voorzitter van de materieelraad van het departement van Defensie, en Ir. F. L. A. Maandag, inspecteur van de landbouw in algemene dienst van het ministerie van Landbouw en Visserij, tot dusverre plaatsvervangend lid van het coördinatiecollege. Tegelijkertijd werd eervol ontslag ver leend als leden van dit college aan de heren: prof. dr. J. E. Andriessen, luite nant-generaal F. H. W. C. J. van Dun, en ir. A. W. van de Plassche. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN CLAESZENS1R 1 DAG en NACH1 (C i t y-t heater, IJmuiden). Tot maan dag draait er in het IJmuidense City theater de film „De trottoirs van Chica go" naar het boek van Willard Motley „Let no Man write my Epitaph". Het I verhaal speelt zich af in de beroemde ach terbuurtstraat van Chicago „West Madi son Street", waar het jongetje Nick Roma no naar het schijnt opgroeit voor galg en rad. Buurtvrienden be sluiten zijn alleen staande moeder en hem te helpen, en zorgen er voor dat de jongen pianolessen i kan nemen. Er doen zich allerlei verwik kelingen voor, die nauw verband houden met de omgeving, waar de jonge Nick op groeit: verdovende middelen, drank en vechtpartijen, maar het einde is toch, dat Nick na bijna een moord te hebben ge pleegd toegelaten wordt tot het conser vatorium. De film trekt het achterbuurtleven in een te romantische sfeer en is daardoor niet oprecht. First Lady of Jazz, Ella Fitzgerald ver leent met spel en zang medewerking aan deze film. Van maandag tot en met woensdag wordt de film „Zeven jaren pech" vertoond. Zon dagmiddag drie uur: „Het koninkrijk van de humor". Om zonden huilt men later (R e x-t h e a t e r, IJmuiden) Een meis je verwacht een kind van een man, die niet kan scheiden, maar het meisje, de dochter van fen rijke fabriekseigenaar, niet graag los laat. Een jongeman wordt gekocht om een schijnhuwelijk met het meisje te sluiten. Het meisje wordt ver liefd op hem, maar ziet dat hij verliefd I wordt op haar zusje. Dan bezwijkt ze toch weer voor de vader van haar kind. De eigenaar van de fabriek sterft, en er komt een conflict tussen echte echtgenoot en schijn-echtgenoot. De oplossing is sim pel: de oorspronkelijke geliefden worden uitgeschakeld, respectievelijk door een moord en door de gevangenneming we gens moord. Dan staat het zusje op de nu vrije jongen te wachten, in rouwkleren, maar met een veelbelovende glimlach. Er gens in huis moet ook nog het kind zijn, dat straks alles zal erven, maar dat van geen van beiden is. Er bestaat een weinig vleiende naam voor dit soort intriges, en niet ten onrech te. Alle ingrediënten zijn er bovendien bij gesleept om het verhaal nog roerender te maken: het Ave Maria, gespeeld door Hel mut Zacharias, een kwispelstaartende her dershond, een klooster met zusters en een kleppend klokje in de bergen, gierende autobanden, een grote fabrieksbrand met Het strand in IJmuiden staat thans volop in de belangstelling. Duizenden mensen zoeken hier op zonnige dagen vertier en verkoeling. Per auto, bus, brommer of fiets reppen zij zich naar de badplaats IJmuiden. Men is geneigd het woord badplaats tussen aanhalings tekens te plaatsen, omdat de werk zaamheden in verband met de pi er- verlenging hun stempel drukken op IJmuiden. Men hoort op het strand zittend het lawaai van penumati- sche boren. Zomerhuisjes hebben het veld moeten ruimen voor spoor banen, parkeerplaatsen zijn opgeheven. Maar er is een nieuwe toegang ge komen, er is een nieuwe parkeerplaats gemaakt. En al moet men dan een flink eind omrijden, dat deert niemand. Want het strand en de zee lokken in deze maanden van het jaar. Mensen verdienen hier hun dagelijks brood, mensen strekken er de benen, mensen lachen en zingen. En over de mensen op het strand zullen wij het in deze rubriek elke week hebben. Aanvoer van vrijdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was vrijdag 4200 kisten vis, waarvan 566 tong en tarbot, 2 heilbot. 10 tongschar en schartong, 634 schol. 13 schar, 764 haring, 1007 makreel, 304 schelvis, 493 wijting, 259 kabeljauw en gul, 7 poon, 31 diversen. Prijzen van vrjjdag Per kilo: heilbot 4—3, grote tong 4,40— 4,10, grootmiddel tong 3,70—3,20, kleinmid- del tong 3,503,10. kleine tong 1 2,902,30, kleine tong 2 1,54—1.28. tarbot 1 3—2,40. Per 50 kilo: tarbot 4 62—61, tongschar 88. kleine tongschar 64—61, grote schol 54, grootmiddel schol 49, kleinmiddel schol 48—40, kleine schol 1 48—33, kleine schol 2 43—9,50, schar 30—17, verse haring 22—11, makreel 17—7,60, grote schelvis 52, groot middel schelvis 49—47. kleinmiddel schel vis 5140, kleine schelvis 1 60—50, kleine schelvis 2 2813,50 wijting 188, grote gul 45—31, middel gul 37—27, kleine gul 27—15, poontjes 8. kleine rode poon 2 25—22. Per 125 kilo: grote kabeljauw 192—88 I grote zwarte koolvis 88. Naar aanleiding van de komende Anjercollecte schrijft de burgemeester van Beverwijk ons: „Het Prins Bernhard Fonds doet vol gende week een beroep op uw steun. Vele verenigingen en instellingen komen regelmatig om uw financiële hulp vragen. Op zo'n ogenblik komen wij bij de collectant voor een persoon lijke beslissing te staan: wel geven of niet geven? Bij iedere collecte zal deze vraag zich, telkens opnieuw, aan ons opdringen. Oók volgende week. Zoals bekend, verleent het Prins Bernhard Fonds en de aangesloten Anjerfondsen financiële steun aan culturele verenigingen en instellingen, in het algemeen aan die inspanningen van wetenschap en cultuur (óók de amateuristische kunstbeoefening!), die de innerlijke waarden van ons volk kunnen verhogen. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat beantwoording van de vraag „wel geven of niet geven?" bij u geen pro blemen zal oproepen en dat u hiervan blijk zal geven wanneer de inteken lijst aan u wordt voorgelegd J. G. S. BRUINSMA. VL 132 490, VL 172 450, VL 75 ƒ100, VL 199 1650. Aanvoer van zaterdag 66 schepen voerden zaterdag in IJmuiden 3515 kisten vis aan, waarvan 100 schelvis, 60 wijting, 7" gul en kabeljauw, 700 ha ring, 183 kleine kisten haring, 475 makreel, 1100 schol, 410 varia, 30 stuks kabeljauw, 35.000 kilo tong. De KW 5 had 88 tonnen verse haring, de VL 199 168 tonnen ijshuring. De KW 87 Albatros was aan de markt met 375 kisten en 30 stuuks beljauw. De SCH 27 Onder neming 2 was aan de markt met 40 kisten platvis en 63 kleine kisten haring, de IJM 20 Johannes Polderman had 350 kisten en 120 kleine kisten haring, de KW 4 Golf stroom 200 kisten en de KW 75 100 kisten. Prjjzen van zaterdag Per kilo: heilbot 2.50, zalm 8.50, tarbot 2.80—2.60, grote tong 4.404.10, grootmid del tong 3.603.40, kleinmiddel tong 3.40 3.20, tong 1 2.70—2.50, tong 2 1.54—1.38. Per 50 kilo: grote gul 4131, middel gul 3827, kleine gul 2721, grote schol 54, grootmiddel schol 49, kleinmiddel schol 5030, schol 1 4530, schol 2 3320, tar bot 4 66, grote griet 65, kleine griet 40, grootmiddel schelvis 41, kleinmiddel schelvis 4233, schelvis i 4238, kleine schelvis 2 46—16, dichte wijting 12—8, ge stripte wijting 1710, scholletjes 17 8 schar 13, poon 8, h ai 11, bot 8, pieterman 96—92, haring 18—11, makreel 17—10, Per 125 kilo: kisten grote kabeljauw 110, middel kabeljauw 94. Per regel: grote ka beljauw 100, middel kabeljauw 44. Een scène uit „De trottoirs van Chicago" (City Theater, IJmuiden). een moedige redding en een schreiende pasgeborenb aby. Als dat nu nog niet mooi is! En toch is het programma wel even de moeite waard, want er is ook nog een Chaplin-fragmentje te beleven in het voor programma. Zondagmiddag „Vlucht uit Fort Bravo", woensdag en donderdag „Petrus de grote visser". In het Kennemer Theater kan men tot en met woensdag de film „G I.-blues" zien met Elvis Presley. We hebben deze film vorige week reeds besproken. Zondagmid dag draait „Artister. en modellen", niet alleen met het befaamde koppel Martin- Lewis, maar ook nog met sex-bombs als Anita Ekberg en Eva Gabor. In het W. B.-theater komen de „Plun deraars" op het witte doek. Het zijn de vier jongens, waarover we u vorige week al het een en ander hebben verteld. De grote tegenstander van die jongens is Jeff Chandler, die dezer dagen is overle den, en wiens grote kwaliteiten men hier nog eens kan bewonderen. Zondag en maandag „Hyena's van de wereldstad", de film van een man (John Cummings), die in zijn eentje op zoek gaat naar een bende bandieten. Zondagmiddag „Kouwe drukte" met George Formby. In het Luxor-theater komen de „Baccha nalen van Raspoetin" aan de orde. Men ziet de levensloop van de monnik, die het leven aan het Russische hof lang heeft beheerst. Dinsdag tot en met donderdag „Bij de blonde Katrijn", zondagmiddag „Weduwnaar met vijf dochters". In Marquette, Heemskerk, kan men vanavond en morgen „Pelsjagers van de slangenrivier" zien. School sport dagen Op 27, 28 en 29 juni worden in Velsen de schoolsportdagen georganiseerd. Dins dag wordt er een velddag gehouden voor de vijfde klasse. Woensdag volgt dan de wandelmars voor alle vijfde en zesde klassen, en donderdag wordt het sportfes- tijn besloten met een velddag voor de zesde klassen. Tijdens een korte vergadering van mu ziekliefhebbers, die gisteravond in Cas tricum onder voorzitterschap van de heer J. Teer werd gehouden, heeft men de mo gelijkheid onder ogen gezien om in Cas tricum een strijkorkest te formeren. Men besloot in september met de repetities te beginnen. Het leven op het IJmuidense strand be- I gint langzaam op gang te komen. Strand- I en ligstoelen zijn geplaatst en het wachten is op de klanten. De zon schijnt, maar er I staat een tamelijk harde wind. Tenminste zo was het gisteren. Om ons heen wordt veel Duits gepraat. Hier en daar hoort I men een Italiaan naar zijn kameraad roe pen. Er zijn er niet veel in het water. De vijf en veertigjarige heer J. A. Sluij- ter uit Amsterdam tilt met een vakkundi ge greep een enorme strandstoel op de schouder en brengt die naar 'n corpulente man. die er tevreden in wegzakt. Meneer Sluijter is badstoelenman. Hij vindt dit zelf een uitstekende benaming. Ofschoon I hij meer doet dan alleen maar badstoelen plaatsen en het zit- en liggeld ervoor in nen. Sluijter houdt ook een oogje op de ba I ders. „Soms komt er wel een schoolmeester, die vraagt of ik mee in het water wil gaan lom op de kinderen te letten Dat doet hij dan gewapend met een toeter stapt hij in de Noordzee, steeds zorgend vóóV- de joe lende kinderen te blijven. Sluijter is een f I goed zwemmer, maar in al die jaren dat hij op het strand werkzaam is (al elf jaar), heeft hij gelukkig nog nimmer iemand van de verdrinkingsdood moeten redden. „Hier is, zolang ik hier werk, nog nooit iemand verdronken". En hij maakt met zijn ge bruinde arm een gebaar in de richting van Bloemendaal. Van de pieren is er wel eens iemand af- j gevallen en jammerlijk verdronken. De heer Sluijter distribueert over het door zijn baas gepachte strandgedeelte I vijftig badstoelen en een paar honderd lig stoelen. „Op topdagen kan ik nog best een paar honderd badstoelen hebben", vertelt i hij, maar hij laat er meteen somber op volgen, dat er nog geen enkele topdag is geweest. Op 1 juli begint het pas, zegt hij. Hijzelf woont in een huisje, samen met zijn vrouw, die hem op drukke dagen helpt. Dat is dan ook wel nodig, want dan kan Sluijter het niet allemaal meer bij- sloffen. Of er wel eens iemand zonder te betalen van het strand weet te glippen? „Dat gebeurt maar heel zelden", zegt hij, „ik doe dit werk al zes jaar". Meneer Sluijter maakt veel mee op het strand, waar hij het gehele seizoen is. Soms moet hij bij storm zijn bed uit, dan wordt hij door personeel van de semafoor te IJmuiden gewaarschuwd, dat er stoelen in het water drijven. Kou, regen en harde wind trotserend begeeft Sluijter zich dan te water om de stoelen op te vissen. Op zijn buik heeft hij dan een zaklantaarn gebonden. „Eens", zo vertelt hij, „moest ik er 's nachts weer uit om stoelen op te vissen (en die wegen wat als ze nat zijn!). In die nacht vloog er ook een dak van een huisje af. Ik hoorde gejammer van kinde ren." Hij is gaan helpen en met een zeil doek wist hij de narigheid te verzachten. Des morgens kwam een vrouwtje uit een der huisjes naar hem toe, terwijl hij aan het timmeren was. Zij zei dat zij des nachts een lichtend spook in zee had gezien. Dat was dan meneer Sluijter, aie zijn stoelen op het droge trok. Bovendien, zei ze nog, had zij een dikke man voorbij haar ramen zien waaienEn meeer Sluijter begreep dat het een strandstoel moest zijn ge weest. Besommingen van zaterdag KW 87 6223, KW 4 3013, KW 93 600, KW 75 f 1400, KW 5 1910. KW 21 1435, IJM 66 f 2000. IJM 59 f 800, TX 51 2534. HD 125 f 1847. tong, 500 kisten groene haring en 1000 kisten jonge haring. Voor maandag Voor maandag is al bekend de IJM 46 Claesje met 200 kisten, 280 kleine kisten haring en 130 kantjes haring. De VL 7 Ada, VL 110 Michiel Jan, VL 84 Jan Senior en VL 121 Willem staan alle op de lijst. Op zee Op zee stond overal een bries met kracht 45. De vangsten waren weer slecht. Af en toe een mooi trekie zorgde er voor dat de vangsten tenminste nog 60 tot 150 manden makreel, schelvis en gul konden bedragen. De Haarlem deed een trek van twee pakjes evenals de Toronto. De haringvisserij op 56.14 was nog slech ter dan de dag tevoren. De vangsten waren 40 tot 100 manden haring per etmaal. De De „Sagitta was de eerste trawler van de Duitse vloot. Dat is nu al weer 76 jaar geleden. Op de tekening, die we aan een uitgave van de Duitse Fischwerbung ontlenen, ziet men de „Sagitta" samen met de twee opvol gers. De tekening laat duidelijk de veranderingen in structuur zien. De derde Sagitta is niet het vlaggeschip van de Duitse vloot, maar het is toch een trawler met uitstekende resul taten en een uitstekende bemanning. Dat blijkt ook wel weer uit het winnen van een zilveren kwaliteitsmedalje. trawlers stomen nu noordwaarts op zoek naar betere resultaten. De Beatrice deed een trek van twee pak jes evenals de Jacoba Gesina. De kotters en loggers op de kust hadden ook slecht weer. De vangsten waren 60 tot 100 kilo tong en 10 tot 15 manden andere vis per etmaal. De Elie en de Emma zijn naar zee ver trokken. Haringvangsten KW 2—2, 6—10, 9—16, 23—10, 25—8, 67— 5, 138—6, 140—18, 147—18, 168—26, 20—26, 40—15, 41—24, 74—12, 43—18, 44—8 thuis- stomend, KW 35—7, 22—8 thuisstomend, KW 70—36, 175—22, 45—13, 163—22, 130 25, 141—25, 37—11, 95—30. Trekkers: KW 99—40, 81—50 thuissto mend, 176—17, 149—82, 135 geen vangst. Gemiddeld: Scheveningen en Katwijk 20 kantjes. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 100 schelvis, 150 wijting, 100 gul en kabeljauw, 600 haring, 200 makreel, 80 schol, 2000 kilo Visconserven De visconservenir.dustrie heeft in april vooral makreel verwerkt, welke vissoort in zeer grote hoeveelheden werd aange voerd. Verse haring werd slechts op ge ringe schaal opgenomen. Vooral in de tweede helft van april liet de kwaliteit daarvan nogal te wensen over De export van visconserven ontwikkelde zich gunstig en bedroeg 1373 ton voor een waarde van 1,9 miljoen. In april 1960 wa ren deze totalen respectievelijk 605 ton en ƒ782.000. Produktie van mosselconserven vond in april in verband met het gesloten seizoen niet plaats. Slechts kleine partijen mossel- conserven werden verzonden, in totaal na melijk 13 ton voor een waarde van f 27.000. tegen 3 ton voor f 6000 in april 1960. Sagitta I Sagitta II Sagitta III

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7