EDO niet terug naar amateurs Alleen de Fransen boekten winst BOSCH Darrigade andermaal als eerste door de finish f: Voetbaltrainers in Zeist bijeen De Tour in cijfers Chefarine 4 Bestuur afgetreden Veertien uitvallers in zware etappe Weer tal van spelers op transferlijst Australië won de tweede testmatch Kampioenschappen Wimbledon zijn begonnen DINSDAG 27 JUNI 1961 13 WIJ ZIJN HET EENS BOUGIES thBrma Blaster Blauw Wit naar Rusland Vast in handen „Spurs" Schwartz Bijgekomen Niet vlekkeloos Krachtige bestrijding van p ij n of griep EDO gaat niet terug naar het amateur voetbal. Dat is gisteravond besloten op de algemene vergadering van de ver eniging, die in restaurant Brinkmann in Haarlem werd gehouden. Deze ver gadering bezocht door 120 leden, waarvan 75 stemgerechtigden sprak zich met 59 tegen 16 stemmen uit vóór de bestaande toestand; dat is dus het blijven spelen bij de semi-profs. Dit besluit was voor het EDO-bestuur aanleiding in zijn geheel af te treden, daarbij de toezegging doende dat de lopende zaken zullen worden behar tigd tot de verkiezing van een nieuw bestuur. Tijdens een kort geleden gehouden verga dering al kwam de eventuele terugkeer naar de rijen van het amateurvoetbal ter sprake. Het bestuur van EDO was daar niet van harte maar door de omstandigheden gedwongen een voor stander van. Men oordeelde aldus. De sportieve succes sen zijn gering en het volgend jaar al begint de drastische sanering van het be taalde voetbal. De kans op handhaving van de positie is klein, waardoor de ver eniging dus wellicht uiteindelijk wordt terugverwezen naar de vierde klasse van het amateurvoetbal (vrijwillige terug keer en dan naar de klasse waarin men voor de invoering van het betaalde voet bal speelde, dat is voor EDO de eerste klasse, is nog slechts mogelijk tot 1 juli aanstaande). De vereniging is financieel gezond en zonder schulden, maar de mo gelijkheden tot aankoop van dure voet ballers zijn er niet. En waarom dan niet, aldus zo ongeveer de gedachten- gang van het bestuur, nü een vrijwillige terugkeer naar de eerste klasse ama teurvoetbal? De vergadering kon er, zoals gezegd, niet mee akkoord gaan. De overgrote meer derheid bleek voor handhaving van de bestaande toestand en dus het aanvaar den van de eventueel in de toekomst volgende konsekwenties. Het bestuur, dat geen bevredigende suggesties had ge hoord op vragen hoe dan wel een finan cieel gezonde toekomst in het betaalde voetbal te verzekeren, vond in de gang van zaken aanleiding in zijn geheel af te treden. Advertentie elastisch rijden afgestemd op Hei hedendaagse verkeer Alleenvert. N.V. Willem van Rijn Amsterdam-W. Postbus 8005 De Amsterdamse eredivisie-club Blauw Wit zal van 1 tot 10 augustus een tournee door Rusland maken. In deze periode wor den drie wedstrijden gespeeld: op 3 augus tus in Moskou, op 6 augustus in Riga en op 9 augustus in een nog nader vast te stellen plaats. VOETBAL Arie de Wit van SHS heeft aan het SHS-bestuur verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. -v-u-1 André Darrigade gaat als eerste over de finishlijn aan het eind van de tweede etappe. (Telefoto) De tweede etappe van de Ronde van Frankijk, de rit over 230 kilometer van Pontoise naar Roubaix, dwars door de beruchte „hel van het noorden' heeft een zware tol geëist van de karavaan. In totaal staakten zeven renners: Pom- mer en Jaroszewicz (beiden Did.), Piz- zoglio (It.), Privat (Fr.), Pacbeco (Sp.), Gummi (Zw.) en Duez (Parijs N.O.), ten gevolge van valpartijen de strijd. Het W telrennen deelnemersveld werd door bet uit de strijd nemen van nog eens zeven renners met onder andere Mahé (Fr.) en Alomar (Sp.), die na het sluiten van de controle binnenkwamen, nog eens extra gedund. Overigens betekende de tweede etappe weer een nieuw succes voor de Franse nationale ploeg. Darrigade behaalde zijn tweede etappe-overwinning terwijl de tricolores hun eerste plaats in bet ploe- genklassement opnieuw verstevigden. In het eerste gedeelte van de rit, dat werd gekenmerkt door talloze valpartijen op de door de regen gladgeworden kasseien Wim van Est werd ook het slacht offer van zo'n slippartij deden zich geen ontsnappingspogingen voor die tot uiteindelijk succes leidden. Na 169 km in Atrecht demarreerden Aerenhouts (B.), Cazala (Fr.) en Wout Wagtmans. Het drietal nam snel een voor sprong van 40 seconden op de grote groep. Na 183 km werden zij echter ingelopen door het jagende peloton. 17 kilometer ver derop in Carvin, slaagden Beuffeui!, Brug- nami, Lemenn, Darrigade en Vloeberghs erin zich van de hoofdmacht los te maken- Op 20 km van de finish had dit vijftal een voorsprong van 1 minuut op het peloton, waaruit inmiddels ook Otano, Forestier en Da'ems waren weggesprongen, zjj slaagden erin vlak voor Roubaix bij de leiders te komen. De sprint in het stadion van Roubaix werd gewonnen dooi de Fransman Darri gade vóór de Belg Emile Daems. Jaap Kersten, die vlak voor de wielerbaan met nog twee anderen naar voren was ge komen. plaatste zich als beste Nederlander elfde. Jo de Haan za-t vooraan in de grote groep en werd veertiende. In het algemeen klassement staat Ab Geldermans ais eeiste Nederlander op de 25ste plaats met een achterstand van 8.39 op leider Jacques Anquetii. DWARS DOOR N.~ FRANKRIJK 2e,etappe 26juni 230 km. B E LG I E KOUBAIX ^(Roobeke) Sedin Carvin l_ens Liévih 184.5 km Arras Contay Sailly Amierts109k Hebecourt Breteuil Frossy67km Beauvais 49 km Ressons Meru La Chapelle NTOI5E PARUS -©-Ravifaillenng Grens Het algemeen ploegenklassement is na twee dagen vast in handen van de volge lingen van Anquetii. De ranglijst is sober maar overtuigend: Frankrijk nationaal leidt met drie overwinningen- Van het begin van deze etappe af had den de Franse nationalen duidelijk gemaakt, dat zij de course gingen beheersen. Steeds als een der anderen op de pedalen ging staan, was een tricolore present om de plannen te dwarsbomen. Zelfs toen de re gionaal Ignolin in de straten van Pontoi se, vlak na de start, demarreerde, namen de nationalen geen risico en stuurden Hen ri Anglade met hem mee. Deze activiteit en het miezerige regentje doofden de vecht lust. Andere zaken vroegen voorlopig de aandacht: valpartijen en lekke banden van Charly Gaul, die onmiddellijk van zijn lijf knecht Marcel Ernzer een wiel kreeg dit toneeltje zou zich nog enige malen her halen, want Gaul moest in het verloop van de rit nog tweemaal door pech afstappen en van Ab Geldermans, die door Ent hoven en Lahaye weer werd bijgebracht. De trainers in het betaalde voetbal van de KNVB met uitzondering van enkele buitenlanders, die met vakantie zijn zijn voor drie dagen bijeen in Zeist voor een studiebijeenkomst, die onder leiding staat van de heer C. van Es, lid van de tech nische commissie van de bond. Na een ontvangst op het KNVB-sportcentrum door de directeur, de heer A. H. Martens, die een resumé gaf van de plannen voor het centrum, welke op uitvoering wachten en daarna op een wandeling door het uitge strekte bosterrein vol trots het „bezit" toonde, had 's middags de officiële ope ning plaats door de voorzitter van de sec tie betaald voethal en tevens van de tech nische commissie, de heer J. Coler. „Stelt u zich in op deze bijeenkomst en open voor de ideeën, die naar voren worden ge bracht. Er zal stellig het een en ander worden betoogd, wat u al weet, maar er is altijd ook wel wat nieuws te leren", aldus de heer Coler, die in zijn openings woord een speciaal woord van welkom richtte tot de bondsvoorzitter, de heer A. L. M. Schroder en de leden van de technische commissie, de heren Wijnen en Wiereroa. „Wij moeten in het betaalde voetbal een eenheid vormen en daarvoor is een goede onderlinge band pnjter de oefenmeesters ook heel belangrijk". Als eerste inleider kwam vervolgens aan het woord de heer Van Es, die sprak over de gebreken in het hedendaagse voet bal en de verhoudingen tussen vereniging en oefenmeester. „Ofschoon na de invoe ring van het semi-profvoetbal in ons land het spelpeil wel omhoog is gegaan, zijn de prestaties toch niet op het niveau ge komen, zoals wij dat verwacht hadden en met z'n allen moeten wij zorgen, dat er een opwaartse lijn in komt", aldus de heer Van Es, die vervolgens hiervoor in grote lijnen de weg aangaf: 1. een hechte orga nisatie, 2. doeltreffende training, 3. uitste kende medische verzorging, 4. spelersdis cipline. Als fouten in het hedendaagse Ne derlandse voetbal noemde de heer Van Es de te geringe bewegelijkheid en wend baarheid van de spelers, daarbij doelende op het feit, dat een speler zonder bal in een passieve rol vervalt. Als voorbeeld noemde hij de Spurs en hij deed een beroep op de oefenmeesters dit onze voetballers bij te brengen, vooral de jongeren, waarbij hij een hartstochte lijk beroep op de betrokkenen deed om het spelersmateriaal voor de toekomst on der de eigen jeugd te zoeken en niet de blik naar het buitenland te richten om daar voetballers aan te trekken. De erva ringen hebben geleerd, dat wat in het bui tenland wordt gekocht in veruit de mees te gevallen een miskoop is. De heer Van Es toonde zich in zijn be toog niet wars van een harde training, waarbij hij voorstander is van een „straf fe hand". Ook gespecialiseerde trainingen zag hij gaarne in het programma opgeno men, terwijl de heer Van Es zeer grote waarde hecht aan goede theorielessen. Een daartoe in het leven geroepen com missie heeft een basis-training program ma opgesteld, waarbij meer aandacht zal worden besteed aan de medische verzor ging van de spelers. De bondscoach van de KNVB, Elek Schwartz, gaf hierna een verslag over de in Magglingen gehouden internationale trainingscursus van de U.E.F.A., waarbij hij de meest interessante uitspraken aan haalde Zoals die van de befaamde Engel se coach Walter Winterbottom: „Nieuwe medische ervaringen hebben geleerd, dat men veel meer kan trainen, daar de gren zen van het uithoudingsvermogen, zoals bij medische controle is gebleken, hoger liggen dan men had gedacht". Tevens gaf de heer Schwartz in de vorm van een „beeld-roman" aan, welke nieuwe oefen stof de Engelsen thans hebben om bij indoortraining de conditie op te voeren een zg. trainingscircuit. In Magglingen was eveneens uitvoerig gesproken over de rustperiode, die een spe ler per jaar nodig heeft. Uit een onder de cursisten ingestelde enquête was gebleken dat de meesten voorstander waren van een periode van zes weken, waarbij som mige trainers, zoals die uit Tsjechoslowa kije, Oostenrijk en Polen, deze verdeeld wensten te zien ove. de zomer- en winter maanden. Dat deze periode niet slechts passieve rust inhield, maar een gedeelte daarvan „actieve rust" daarover was men het over 't algemeen wel eens, om bij het begin van het seizoen weer in vorm te kunnen zijn. Als geruststelling voor hen die met angst en vreze de toekomst van ons voetbal tegemoet zien en daarbij dan bijvoorbeeld wijzen op het slechte plaat sen en het lage tempo, kon de heer Schwartz meedelen, dezelfde sombere ge luiden te hebben opgevangen van trainers uit bijv. Italië. Een internationale klacht dus. De eerste dag werd in de avonduren besloten met een inleiding van de inter nist D. A. Martini over vermoeidheidsaan gelegenheden bij semi-profvoetballers. De tweede dag heeft een sterk internationale inslag. Onder supervisie van Sparta's ma nager Denis Neville en met medewerking van de Engelse record- international Bil ly Wright, is er 's middags een typische Engelse training en 's avonds spreekt de Duitse bondstrainer Helmut Schön. De uitslag van de tweede Tour-rit, Pon toise—Roubaix (230,5 km.) was: 1. Darrigade (Frankrijk) 5.31.26 (met bonificatie 5.30.26); 2. Daems (België) 5.31.26 (met bonificatie 5.30.56); 3. Brugnami (Italië); 4. Beuffeuil (West-Zuid-West); 5. Otano (Spanje); 6. Le Mann (Centraal-Zuid); 7. Vloeberghs (Belg.); 8. Forestier (Frankrijk), allen in dezelfde tijd als Darrigade 5.31.26. 9. Renz (Did) 5.31.44; 10. Claes (B.) z. t.; 11. Kersten (Ned.) 5.32.04; 12. Gaudrillet (Parijs-Noord-Oost) z. t.; 13. Van Aarde (B.) z. t.; 14. Jo de Haan (Ned.) 5.32.79; 15. Van Geneugden (B.); 16. Zamboni (It.); 17. Viot (Parijs-Noord-Oost); 18. Pel legrini (It.); 19. Cloarec (West-Zuid-West); 20. Oldenburg (Did); 21. Aerenhouts (B.); 22. Robinson (GB); 23. Wim van Est (Ned.); 24. Jan Westdorp (Ned.); 27. Junkermann (Did); 30. Piet Damen (Ned.) alien in de zelfde tijd als De Haan: 5.32.07; 35. Elliot (GB); 37. Cazala (Fr.); 38. Anquetii (Fr.); 39. Perez Frances (Sp.); 40. Toon van der Steen (Ned.); 42. Massignan It.); 48. Ab Gelder mans (Ned.); 49. Sjef Lahaye (Ned.); 61. Piet van Est (Ned.); 62. Anglade (Fr.); 65. Batistini (I).); 67. Coen Niesten (Ned.), allen in dezelfde tijd als Jo de Haan 5.32.07; 94. Wagtmans 5.33.19; 110 Enthoven 5.40.55. Na de tweede dag ziet het algemeen klas- ment er als volgt uit: 1. Anquetii (Fr.) 9.26.36 2. Groussard (Fr.) 9.31.22 op 4.46; 3. Carlesi (It.) 9.31.58 op 5.22; 4. Elliot (GB) 9.32.03 op 5.27; 5. Perez Frances (Sp.) 9.32.04 op 5.28; 6. Darrigade (Fr.) 9.32.32 op 5.56; 7. Gainche (West-Zuid-West) 9.32.48 op 6.12; 8. Pellegrini (It.) 9.33.12 op 6.36; 9. Falaschi (It.) 9.33.19 op 6.43; 10. Minieri (Itv) 9.33.32 op 6.56; 11 Pauwels (B) 9.34.02 op 7.26: 12. Bouvet (Parijs-Noord-Oost) 9.34.11 op 7.35; 13. Bat- tistini (It.) 9.34.33 op 7.57; 14. Anglade (Fr.) 9.34.37 op 8.01; 15. Otano (Sp.) 9.34.41 op 8.05; 16. Betram (Sp.) 9.34.42 op 8.06; 17. Gaul (Zw-Lux) 9 34.49 op 8.13; 18: Junkermann (Did) 9.34.52 op 8.16; 19. Aerenhouts (B) 9.34.56 op 8.20; 20. Mastrotto (Fr.) 9.34.57 op 8.21; 21. Massignan (It.) 9.34.59 op 8.36; 25. Ab Geldermans (Ned) 9.35.15 op 8.39; 26. Adriaenssens (B) 9.35.18 op 8.42; 42. Hoeve- naars (B) 9.36.22 op 9.46; 44. Wim van Est (Ned) 9.36.36 op 10.00; 47. Jo de Haan (Ned) 9.36.54 op 10.18; 48. ex aequo Piet van Est (Ned) 9.36.56 op 10.20 51. Coen Niesten (Ned) 9.37.06 op 10.30; 68. Piet Damen (Ned) 9.38.24 op 11.48; 82. Toon van der Steen (Ned) 9.39.33 op 13.07; 89. Wout Wagtmans (Ned) 9.40.36 op 14.10; 90. Jan Westdorp (Ned) 9.40.37 op 14.11; 91. ex aequo Jaap Kersten (Ned) 9.40.38 op 14.12; 97. Sjef Lahaye (Ned) 9.41.02 op 14.36; 108. Dick Enthoven (Ned) 8.48.30 op 22.04. Het ploegenklassement van de tweede etappe luidt: 1. Frankrijk (Darrigade-Fo- restier-Cazala) 16.33.59; 2. België (Daems- Vloeberghs-Claes16.34.06 3. Italië 16.35.37; 4/5/6. Spanje, West-Zuid-West, Centraal Zuid 16.35.40; 7. Duitsland 16.35.18; 9/10. Ne derland en Zwitserland//Luxemburg 16.36.21. Na de tweede dag luidt het puntenklasse ment: 1. Darrigade (Fr) 50 pnt.; 2. Anquetii (Fr) 35 pnt.; 3/4/5. Minieri (It), Daems (B), Bouvet (Parijs-N-O) allen 20 pnt. In het algemeen ploegenklassement leidt Frankrijk nationaal met 3 punten. Geen der overige equipes behaalde tot nu toe een punt omdat alleen de eerste plaats in het dagploegenklassement met een punt beloond wordt. De Spanjaarden Alomar, Gomez der Moral en Morales, de Fransen Mahé en Ruby, de Duitser Kuckelkorn en de Brit Ryan kwa men na het sluiten van de controle binnen en werden uit de wedstrijd genomen. De regionaal Bernard Viot bracht weer leven in de brouwerij. Lange tijd reed de Parijzenaar alleen op kop, kreeg steun van een tiental anderen, bij wie zich Toon van der Steen bevond en ging weer alleen door toen ook deze vlucht door de tricolo res teniet werd gedaan, „Wasko" sprong, kreeg Everaert mee, gevolgd door Queheil- le en Novak. Toen dit viertal een voor sprong van 20 seconden had bereikt, maak ten Hoevenaers, Wagtmans en Bihouee zich op om de poging wat meer gestalte te geven, maar dit was toch het sein voor de waakzame Fransen voor een tegenac tie. Nauwelijks was het peloton gehergroe peerd, of Viot deed weer van zich spreken. Samen met Piet Damen waagde de Pa rijzenaar een nieuwe vlucht. Maar hij had beter moeten weten... Intussen had zich in de achterhoede het een en ander afgespeeld. Niet minder dan vier Italianen Pellegrini, Favero, Fala schi en Zamboni drie Zwiters',Ga- latti, Ruchet en Luisier en de Duitser Kuckelkorn waren ver achter geraakt, maar konden, behalve de Dutser, weer bij komen toen het tempo vooraan zakte, even als trouwens de Britten Denson, Ryan, Hit ehen en Moore. Minder gelukkig waren vier anderen, die bij de grote valpartij na 90 km betrokken waren geweest. Ter wijl de karavaan na 109 km door Amiens raasde, waren Thull en Ruby 2'/2 en Kuc kelkorn en Frangois Mahé 4V2 minuut ach ter geraakt. De Spanjaar Morales had zelfs al een achterstand van ruim 6'/2 mi nuut. Dat zelfs in de Tour de France de or ganisatie niet vlekkeloos verloopt, onder vonden de Nederlanders. Jaap Kersten, die samen met de Duitser Renz en de Belg Claes vlak voor het wielerbaantje was weggesprongen, en daar duidelijk de elf de plaats veroverde, werd als 75ste ge klasseerd. Deze fout werd later hersteld. Ook over de veertiende plaats, die Jo de Haan kreeg toegewezen, was de Nederland se kolonie het niet eens met de jury. Want De Haan had volgens de Nederlandse waarnemingen de spurt van het grote pe loton gewonnen, en had dus twaalfde moe ten zijn. Waar Carlesi, Gaudrillet en Van Aerde zo plotseling vandaan waren geko men? De aankomst op het velodrome was ronduit gezegd rommelig. Na het binnenrijden van het stadion moesten de renners nog een ronde afleg gen en precies toen de acht koplopers aan hun eindspurt zouden beginnen, stormde bet grote peloton de piste op. Het werd een verwarde situatie waaruit de jury zich blijkbaar niet heeft kunnen redden. In het grote peloton bevonden zich van de oranje- ploeg ook Wim van Est (23ste), Jan West dorp (24ste), Piet Damen (30ste), Toon van der Steen (40ste), Ab Geldermans (48ste), Jef Lahaye (49ste), Piet van Est (61ste) en Coen Niesten (67ste). Wout Wagtmans was 5 km voor de meet gevallen en kwam met een vastgelopen achterwiel als 94ste binnen, met een ach terstand van bijna 2 minuten op Darriga de. Als laatste arriveerde Dick Enthoven, die 25 km voor Roubaix een lekke band had gekregen en bovendien een van zijn remmen had gebroken. Hij werd als 110- de geklasseerd met een achterstand van bijna 9V2 minuut. Achteraf gezien hadden de Nederlanders echter weinig reden tot klagen. Ook zij waren weliswaar keer op keer door defecten getroffen, maar in de ze zware etappe met zoveel werkelijke slachtoffers, telde dat eigenlijk niet mee. Op verzoek van de vereniging zijn op de transferlijst geplaatst: AGOVVM. Titaleij; Alk maar: C. Blaauw, J. Kooge, A. Koopman, J. Smidt, F. J. de Vleeschouwer; Be Quick: N. Engelander; EBOH: C. M. Hyligers, J. de Visser, A. Hegemans, J. Schnebeli, W. Smid, W. v. d. Heuvel, H. v. Kooten, J. Zijdemans, H. Tak; Fortuna (VI.): J. M. de Leeuw, F. F. Mijnsber- gen; Fortuna: J. W. Adang, E. Belski, H. Cus- ters, C. Gijsel, W. Huis, J. M. Wessels, J. Chr. Wetzels; 't Gooi: C. J. Klinkenberg, P. Burgers; Hilversum: G. v. Wieringen, H. Jansen; KFC: M. G. Koeman; Leeuwarden: J. Pragt; NOAD: G. Wilberts: PSV: J. v. Heuvel, W. de Hond, P. Kruiver, P. v. d. Kuil, E. Lafaire, E. Rensen; Rapid: H. Schaffrath, H. Brüll; Veendam: T. v. d. Ark, M. Zijlstra, K. Snip, G. B. Bouma, Z. Mraz; SVV: W. de Graaff, H. Wink, A. Kentie; VVV: G. Edwards, J. Cordang, H. van Leunen; Zeist: H. J. Zweserrijn, G. A. Maarschalker- weed, C. Th. van Maren, F. Mijnals, P. de Jong, A. Soesbergen, D. H. N. Staphorst, W. J. C. Ver- weij, A. Schouten, J. L. Outshoorn. Op verzoek van de speler: Alkmaar: Joh. Engelsma, H. Pitters, H. Tijm; Enschede; P. Kerkhoffs; Heerenveen: S. Venema: Heracles: J. den Dekker; HVC: J. B. H. Nederland; Leeu warden: G. v. d. Veen, B. Boelhouwer; NOAD: M. C. v. Osch, F. J. v. d. Laak, Th. L. M. Kraan, F. Louer, J. v. d. Velde; Rapid: H. Bisschops, H. Lenz; RBC: C. W. Cools; Rigtersbleek: H. Vreeling, W. Schepers; Sittardia: F. Körver; Veendam: E. Drommel; VSV: C. Heymans; Hel- mondia: P. L. W. Merkx, Th. Spierings. H. Swa- nenberg, J. Klaassen. Aldus het officiële or gaan van de KNVB ,.De Sportkroniek". ZWEMMEN. De Russische zwemmer Leonid Kolesnikov verbeterde tijdens de wedstrijden om het kampioenschap van Moskou het Europees record 200 meter schoolslag met een tijd van 2 min. 37.3 sec. Cricket De tweede testmatch tussen Engeland en Australië de eerste eindigde in een draw is maandag in Londen gewonnen door Australië met vijf wickets. De sco res waren: Engeland 206 en 202: Austra lië 350 en 71 voor vijf. De Australische batsmen hebben de ze ge niet cadeau gekregen. De Engelse aan val was bijzonder op dreef en Australië, dat slechts 69 runs nodig had voor de over winning, zag zijn eerste vier wickets val len voor slechts 19 runs. Daarna verloren de Britse pacebowlers Brian Statham en Freddie Trueman de greep op de wedstrijd Wel viel het vijfde wicket van de gas ten op 58, maar toen de Australiërs het wat voorzichtiger aan gingen doen, was het spoedig 71 voor vijf en was de eerste Australische zege in de rubber om de le gendarische „Ashes" een feit. De nederlaag was hoofdzakelijk te wijten aan het zwakke batten van de Britten. In de eerste innings scoorden de gastheren slechts 206 runs en maandagmorgen wa ren ze all out voor 202 runs. De 4 resteren de wickets leverden slechts 24 runs op. Drie wickets werden genomen door de 20-jarige Australische pacebowler Graham McKenzie ten koste van slechts drie runs Hij nam vijf wickets voor 37 runs in twee innings. Wicketkeeper Wally Grout, bracht zijn totaal aantal slachtoffers in testwed strijden op 101. Engeland, tweede innings: Pullar c Grout b Misson 42 Subba Row c Grout b Davidson8 Dexter b McKenzie 17 Cowdrey c Mackay b Misson7 May c Grout b McKenzie 28 Barrington lbw Davidson 60 Illingworth c Harvey b Simpson 0 Murray c Grout b McKenzie25 Lock b McKenzie Trueman c Grout b GcKenzie 0 Statham not out Extra's 12 Totaal 202 Bowlingcijfers: Davidson 24 8 50-2 Mc Kenzie 29 13 37-5. Misson 17 2 66-2 Mackay 8 6 5-0. Simpson 19 10 32-1. Ttnnii Australië, dat in de afgelopen vijf jaar de titel in het herenenkelspel' won, heeft op de eerste dag var. de «Vimbledoi.-kam- pioenschappen. de officieuze wereldkam pioenschappen voor tennis-amateurs, ge toond, dat het hoge ogen gaat gooien voor de titel 1961. Zowel Neale Fraser als Rod Laver, respectievelijk als 1 en 2 geplaatst, hadden ieder slechts 45 minuten nodig om hun tegenstander uit te schakelen en de eerste stap op weg naar de titel te doen. Fraser versloeg de niet geplaatste Ameri kaan Rudi Hananuo met 6-3 6-1 6-1 en Laver maakte korte metten met de 20- jarige Russische student Thomas Lejus: 6-4 6-1 6-1. De als no. 3 geplaatste Italiaanse Davis Cup-speler Nicola Pietrangeli behaalde een gemakkelijke overwinning op de In diër Akhta'r Ali (6-4 6-2 6-2), al had hij, evenals vele anderen, last van de door de regen glad geworden baan. Mede door het grote aantal dubbele fouten van Willem Maris, had de Span jaard Manuel Santana. geplaatst als vijfde, niet veel moeite met de Nederlander. San tana. die vorige maand de Franse titel won, zegevierde met 6-2 6-0 6-2. De Chileense kampioen Luis Ayala, die met het oog op Wimbledon een speciale training van professional-kampioen Pancho Gonzales heeft gehad, versloeg de jonge Zuidafrikaan Robir; Sanders met 6-3 6-2 6-2. De eerste verrassing in het toernooi kwam op naam van de Japanner Osamu Ishigura- In voor hem ongewone omstan digheden er viel een miezerig regentje kwam hij tegen de ervaren Britse speler Alan Mills tot een overwinning in vier sets: 7-5 4-6 6-4 7-5. De belangrijke uitslagen uit de eerste ronde van het herenenkelspel waren: Rod Laver (Australië) versl. Lejus (Rus land) 6-4 6-1 6-1; Bob Howe (Australië) versl. Lesch (V.S.) 6-4 6-1 6-1; Orlando Sirola (Italië) versl. Godbout (Canada) 6-3 6-4 6-3; Ingo Buding (West-Duitsland) versl- Ingvarsson (Zweden) 6-2 6-4 6-4; Luis Ayala (Chili) versl. Sanders (Zuid- Afrikaj 6-3 6-2 6 2; Nicola Pietrangeli (Italië) versl. A. Ali (India) 6-4 6-2 6-1; Roy Mark (Australië) versl. Garrard (Nieuw Zeeland) 15-13 6-1 6-0; Ishiguro (Japan) versl. Mills (G.B.) 7-5 4-6 6-4 7-5. Vroeg in de avond werden de wedstrij den gestaakt wegens de regen en de in vallende duisternis Advertentie zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die eik afzonderlijk in de hete wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. ireiiunu u* ue&u ijuen. m A Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dat U met plezier Uw werk kunt doen! Koker a 20 tabletten f 0.80. Dit is het ontwerp-embleem voor de wereldvoetbalkampioenschappen, die in 1962 in Chili, gehouden worden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13