Poppen van de Koningin) in Beverwijk tentoongesteld „Zeeland" van Wijsmuller terug van lange reis Nederlaag Jozeph Blankenaar geeft DCIJ weer een kans SPOR T IN DE IJ MOND Hoe de duiven vlogen Ministerieel bezoek aan Hoogovens i Scheepvaartraad straft vier kapiteins Purmerender garage houder krijgt 200,- boete Oude en nieuwe schepen gesleept Nieuwe aanwinsten voor gemeentebibliotheek Havenberichten DINSDAG 27 JUNI 1961 5 Ir. D. G. M. Latzko benoemd tot hoogleraar in Delft Lagere prijzen voor aardbeien T oelatingsexamens Groningen en Drente gaan in „de bollen" werken Arnemuiden 50 van strekdam getrokken Geleider van koninklijke trein onderscheiden bij zijn afscheid Wasmachines - Centrifuges Kerkelijk nieuws Betaling abonnementsgeld per giro In het vernieuwde verenigingsgebouw van de Beverwijkse Harmonie Kapel, is gistermiddag door de echtgenote van Beverwijks burgemeester, mevrouw Bruinsma, een interessante expositie van poppen, uit de verzameling van Koningin Juliana, officieel geopend. Dit geschiedde in het kader van de komende Anjeractie, waaraan door de plaatselijke actiecomités in verband met Prins Bemhards vijftigste verjaar dag meer aandacht is besteed dan voorgaande jaren. De tentoonstelling die tot en met 2 juli duurt en dagelijks van 9.30—12.30, van 14 17.30 en van 19.30—2" uur geopend is, om vat vijftig poppen uit Harer Majesteits par ticuliere verzameling. De poppen zijn de Koningin bij diverse gelegenheden en ge beurtenissen aangeboden, ondermeer bij haar bezoek aan Suriname. Er zijn zowel houten als wassen poppen bij, artistieke en minder artistieke, maar alle boeien zij door de fraaie folkloristische kleder drachten. De voorzitter van de Beverwijks Sociaal Culturele Raad, de heer D. Koger, herinnerde aan de oprichting van het Prins Bernhard- of Anjerfonds, waaruit culturele activiteiten (ook voor plaatselijke verenigingen) gefinancierd worden. De heer Koger dankte de velen, die deze ex positie mogelijk hadden gemaakt door hun werkkracht beschikbaar te stellen. Het was mevrouw Bruinsma (die haar eerste officiële toespraak hield) die de functie van de pop voor het kind schil derde. Het kind praat met die pop, maakt die tot een kameraadje, dat in alle lotge vallen van het kind zelf moet delen. „Een De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van het 492 brt metende m.s. „Harm" van een rederij te Foxhol gestraft door hem voor zes maanden de bevoegd heid te ontnemen als kapitein te varen op zeeschepen. Op 14 augustus 1959 is de „Harm" op de reis van Benghazi naar Piraeus op de westkust van Kreta gestrand. De kapi tein, die toen de wacht had, had het licht van Elaphonisi, op de zuidwest punt van Kreta, voor het licht van Apolitaris aan gezien. Hij heeft de navigatie daarnaar ingericht zonder de peilingen op de kaart te zetten. Voor deze vergissing treft hem ernstig verwijt. De stuurman was in de waan gebracht met het licht van Kaap Apolitaris te ma ken te hebben. Hoewel ook hij de kaart niet heeft gebruikt treft hem, aldus de raad, geen schuld. Uit deze stranding blijkt opnieuw, zo oordeelt de raad, hoe nuttig en nodig het is dat navigatoren, die van elkander de wacht overnemen, het overgegeven bestek ook aan de hand van beschikbare gegevens controleren. De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van de „Unitas" twee weken de bevoegdheid ontnomen als kapitein te va ren op zeeschepen. Op 28 januari is de „Unitas" (toebehorende aan L. van Bruggen, Groningen), bij het opvaren van de Mersey in aanvaring gekomen met een baken, tengevolge waarvan het zware lek kage kreeg en kapseisde. De kapitein had nog weinig ervaring en voer met dispen satie. Waarschijnlijk heeft hij de moeilijk heden, verbonden aan het opvaren van de Mersey bij donker, onderschat. De kapitein van het m.s. „Martje" werd gestraft door hem zijn bevoegdheid voor één week te ontnemen. Zijn stuurman kreeg een berisping. De „Martje", (eige naar K. Schipper te Delfzijl) was op 26 januari 1959 op de reis van Wismar naar Dublin benoorden Ameland gestoten op het Bornrif. Een dag later is het schip op de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland in aanvaring gekomen met twee daar lig gende schepen. De schipper van het vissersvaartuig „Morgenster", Sch.324 (rederij M. den Duik Gzn. te Scheveningen) kreeg een be risping. Hij was op 16 februari j.l. met zijn schip tijdens dichte mist op de Noord zee in aanvaring gekomen met het ten anker liggende Poolse schip „Marchlews- ki". De raad meent dat aan boord van de „Morgenster" niet zorgeloos is gena vigeerd, maar dat de vaart te hoog geweest. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart de heer J. Metz is van mening dat de kapitein van de sleepboot „Noordzee", en de hoofdmachinist schuld hebben aan het vergaan van de Belgische baggermolen „Resistance", die door de „Noordzee" van Lissabon naar Port Said zou worden gesleept, maar op 29 oktober 1959 in de Middellandse Zee kapseisde en zonk. De hoofdinspecteur stelde de Raad voor de scheepvaart voor de beide officieren te straffen met het uitspreken van een beris ping. De schuld van de eerste stuurman achtte de hoofdinspecteur te gering om daarvoor een straf te vragen. De heer Metz is van mening dat de drie officieren van de sleepboot schuldig zijn, omdat zij de runners onvoldoende hebben geïnstrueerd. „Runners op een sleep heb ben alleen zin als zij weten welke maat regelen genomen kunnen worden als er iets mis gaat. Men heeft kennelijk te licht over deze reis gedacht. De reis is te slor dig aanvaard", aldus de hoofdinspecteur Hij was van mening dat in dit geval niet alles is gedaan wat goede zeemanschap vereist. De raad zal schriftelijk uitspraak doen. tweede ik", aldus mevrouw Bruinsma. Zij prees het initiatief een dergelijke tentoon stelling te houden en zij was blij dat de Koningin haar poppen had willen afstaan. Op de foto ziet men de heer J. de Roos en mevrouw Van Helden, die als leden van het comité, de laatste hand leggen aan het schikken van poppekleertjes. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 47-jarige garagehouder uit Purmerend we gens het op 6 juli 1959 veroorzaken van een ontploffing, die een grote schade tot gevolg had en waarbij iemand ernstig werd gewond, veroordeeld tot een boete van tweehonderd gulden boete. Deze straf had ook de Alkmaarse rechtbank in eerste instantie opgelegd. De ontploffing had zich voorgedaan in een vuilnisauto. De garagehouder had ruim dertig kilogram naar zijn mening uitgewerkte carbid in de vuilnisemmer doen deponeren. Nadat deze emmer in de vuilnisauto was geleegd, is acetyleen- gas ontstaan, dat tot ontploffing kwam. Binnen een straal van honderd meter sprongen de ruiten, werden sponningen ont zet en gevels beschadigd. De schade liep in de tienduizenden guldens. Een fietser, die achter de vuilnisauto reed, werd ern stig gewond. Tot buitengewoon hoogleraar aan de technische Hogeschool te Delft is benoemd om onderwijs te geven in de constructie van kernreactoren ir. D. G. M. Latzko, hoofdingenieur A. bij het Provinciaal elek triciteitsbedrijf Noordholland. De nieuwe hoogleraar, die op 3 februari 1924 te Salzburg werd geboren, studeerde aan de technische Hogeschool te Delft en verwierf daar in 1949 het ingenieursdiplo ma werktuigbouwkunde. Van 1949 tot 1952 was hij werkzaam bij de A.K.U. te Arn hem en daarna tot 1957 bij Werkspoor n.v. te Amsterdam. Van laatstgenoemd jaar af bekleedt de heer Latzko de functie van hoofdingenieur a bij het Prov. Elektrici teitsbedrijf Noordholland (P.E.N.). In 1958 volgde hij een cursus in „nuclear enginee ring" aan de Harwell Reactor School te Didcot in Engeland. Voorts maakte hij tal van studiereizen naar kernenergiecentra les in Engeland, Frankrijk en de Verenig de Staten. Na zes lange sleepreizen over het noor delijk gedeelte van de Atlantische Oceaan, die alle in het teken stonden van de mo dernisering van de vloot ertstankers, die wordt gebruikt voor de vaart op de Gro te Meren in Canada, is de zeesleper „Zee land" van n.v. Bureau Wijsmuller maan dagmorgen te Rotterdam aangekomen. De zeesleepboot, die onder commando staat van kapitein T. P. Hoek uit IJmuiden, bracht in Rotterdam binnen de voor de sloop bestemde 4791 ton grote „Meren- tanker" „J. F. Durston". Het ruim 130 meter lange schip, dat in 1908 werd ge bouwd, werd door de „Zeeland" in Quebec, Canada, op sleeptouw genomen en in slechts 20 dagen over de Atlantische Oceaan naar Rotterdam gesleept. Met deze sleepreis heeft de „Zeeland' het eerste gedeelte van de door Bureau Wijsmuller gecontracteerde sleeptranspor- ten afgesloten, die inhielden het verslepen van drie middensecties van Hamburg naar Baltimore en Montreal voor de bouw van nieuwe en grotere ertstankers voor de vaart op de Canadese tankers naar sloop- werven in Europa. De middensecties, die in Hamburg werden gebouwd en die n draagvermogen van 20.000 ton hadden en ruim 155 meter lang waren, worden op Amerikaanse werven van voor- en achterschip van oude T. 2 en T. 3 tankers voorzien en vervolgens als 220 meter lange ertstankers in de vaart gebracht. De eerste middensectie, die de „Zee land" eind 1960 van Hamburg naar Mon treal versleepte, is inmiddels op 'n scheeps werf in Ohio van een voor- en achterschip voorzien en in de vaart gebracht als een der grootste Lake-tankers, de „Walter A. Sterling" (22.400 ton draagvermogen). Op 8 juni j.l. maakte dit schip de proefvaart. Binnenkort zullen ook de andere twee tan kers, waarvoor de „Zeeland" de midden secties aanvoerde, in de vaart komen. De afgedankte Meren-schepen, die uit de jaren rond 1900 stammen, zijn door de „Zee land" versleept naar sloopwerven in Gree nock. Engeland; Genua, Italië en thans de „Durston" naar Rotterdam. De „Dur- De gemeentebibliotheek te Velsen heeft er de volgende werken bij Nederlandse romans en novellen. Norel K., De brug; Teirlinck H„ Zelfportret; of, Het galge maal; Zeeuw A. de. Getuigen van de derde dag, Braithwaite E. R„ Voor mijnheer-van ons alle maal; Cave H..Eiland in de stad; Eberhart M G., Moord in duplo; Eska K., Het vijfde jaargetijde; Hlasko M„ Wie volgt naar het paradijs; Kaeser H. J.. Losgeslagen jeugd; Kent S., Veerboot naar Hongkong; Kormendi F., De zevende bazuin; Simenon G.. Maigret schiet tekort; Wohl L. de, Ik ben Dr. Zodiac; Wright R.. De lange droom; Chesterton G. K., De wijsheid van Father Brown: Francis T„ Vallen en opstaan; Guhk R. van, Zes weken voor rechter Tie; Knap H., Ap pels in het gras Buitenlandse romans en novellen. Mann E Die Zugvögel; Schaper E.. Die Geisterbahn; Beaty D., Cone of silence; Storey D., Flight into Camden. Ontwikkelingsboeken. Roman van een reus; Alting van Geusau W. H., Inleiding tot het den- ken van Sigmund Freud; Verstoep W. C„ Het lied van de schepping; Hall C. W„ Zij waren bereid....; Overstappen voor Bethlehem!; Sau- vy A Het bevolkingsvraagstuk in de wereld; Sociaal logboek 1900-1960; Müller-Eckhard H., Kinderen vragen begrip; Egmond .T., D. Oort en K. de Poel. Handenarbeid. Vormgeving 3; Braun G Z, en J. Los. Op zoek naar de onbekende; Fox H M., Psychologie der dieren; Wigman A. B., Lokroep van het wild; Simon S. J., Waarom U bij het bridgen verliest; Toepoel P. M. C., Onze honden; Linden-Nijdam, E. J. van der, Bloemen schikken, planten verzorgen-kruiden kweken; Bommeljé C„ Cactussen en andere suc culenten; Latil P. de, Zo leven wij morgen: Peu geot 403-404: Wegner M., Meisterwerke der Grie- chen; CoDland A., Luister zo naar muziek; Rie- mens L„ Maria Callas: Kate R. ten, Florilegium latinum; Elburg J. G., Drietand; gedichten 1952- 1958; Walravens J„ Waar is de eerste morgen? Ionesco E., Le Rhinocéros; Montherlant H. de, Le maitre de Santiago; Kennedy J. F., Moed en karakter in de politiek; Gourfinkel H„ Lentn; Joesten J., President Kennedy: Twente, land van natuur en arbeid; Pidoux E., Afrika; Post L. van der, Kalahari een verloren wereld; Schweizer, Alpenstrassen; Waagenaar S., Vrouwen van Israël; Die Italienische Adriakiiste. ston" wordt niet in Rotterdam gesloopt. Het schip lost daar een lading schroot en zal vervolgens naar Bremen of Hamburg worden gebracht om daar haar einde te vinden. In een klein jaar tijds heeft de „Zeeland" door het verslepen van dit nieuwe en verouderde materiaal een totale afstand van meer dan 25.000 mijl slepend afgelegd. Deze week zullen de meeste aardbeien wel aan de Beverwijkse veiling komen, want maandag had men al een voorproefje daarvan. De kwaliteit der aardbeien is best en het is voo.-al de Talisman die van prima kwa lityeit is. De prijzer waren door dit grote aanbod uiteraard met aan de hoge kant. Tijdens de groentemarkt werd er zelfs nog tot 3,70 per mand betaald. Maar tijdens de speciale aardbeienveiling kwam de prijs weer niet hoger dan 2,80 per mand. De meeste aardbeien noteerden echter 2,20. De tweede soort bracht van 1,20 tot 1,90 per mand op. Met de prijs der doosjes wa( het niet veel beter en men mocht blij zijn met een prijs van 25 cent per doosje. De gehele aanvoer werd door de binnenlandse markt afgenomen. De afdeling Kennemerland van Herwon nen Levenskracht heeft weer een beroep gedaan op de aardbeienkwekers om vrij dag een slof aardbeien ter beschikking te stellen. Deze aardbeien worden naar het sanatorium „Berg en Bosch" in Bilthoven gebracht, waar zij voor de patiënten van alle gezindten bestemd zijn. Voor het toelatingsexamen van de „Prins Bernhard-HBS" Christelijke h-b.s. met 5- jarige cursus te IJmuiden, slaagden: Jan Biersteker, Rudie Blok, Piet de Boer, Arien Booy, Dirk van Kalkeren, Henk van Oosten, allen Velsen-Noord; Loes van Dae- le, Toos Eecen, Wieke Geerling, John Hen driks, Truus Hogendoorn, Bart Huisman, Eddy Joosten. Sybrand Opgelder, Herman Palm. Beja Peijpers. Frans van Seters, An- nejaap Terpstra, Dini Westerduin, allen Beverwijk; Theo Beskers, Alettie van de Kerke, Jan van Popta, Yke Nanda van Stralen. Jansje van Veelen, Betty Vennik, Jan Vermaas, Welmoet de Waard, Katy Wassenbergh, allen Driehuis; Simon Bin nendijk, Jaap Blenk. Wim de Blois, René Blonk, Anke de Boer. Suuske Brouwer, Marian Drijver, Jan Eefting, Hans de Geus. Wim Kwak, Bert Krijgsman, Jan Menger, Pieter Ravensberger, Wim Schip per. Jacob Spijkerman, Marja van der Steen, Henk Telder. Trudy Timmer, Marry Timmermans. Ati van de Velde, Hendrik Jan Verhey, Rudy Visser, Klaas de Waard, Jelle Sjoerd de Wal. Teun Wolters. allen IJmuiden; Marjan Kruimer, Santpoort, Nico Halbertsma, Bert Verhoog, beiden Velsen-Zuid. ANJERCOLLECTE Zaterdag 1 juli vindt in Heemskerk de jaarlijkse collecte plaats ten behoeve van V-iaf AniprfnnHs Met de voorlaatste ronde van de lands- competitie dammen is de leider Jozeph Blankenaar met 11-9 door het Haagse RDG geklopt. En daar DCY met 14-6 van Almelo won is de kans geheel open welk tiental de titel van clubkampioene van Nederland zal winnen. De stand van de competitie is nu: Jozeph Blankenaar, A'dam RDG, Den Haag DCY, IJmuiden D G Z, Groningen Het Oosten, Rotterdam Almelo, Almelo Excelsior, 's Hertogenbosch Ons Genoegen, Utrecht Deze week worden nog ronde de wedstrijden ExcelsiorOns Ge noegen en Het OostenDGZ gespeeld. De uitslagen zijn alleen belangrijk voor het algemene eindklassement. De laatste ronde wordt zaterdag in Utrecht, in het grote gebouw van de CSB, Kromme Nieuws Gracht, gespeeld. Dan ontmoeten elkaar: RDGGroningen, DCA —Excelsior en Het OostenOns Genoegen. DCY—Jozeph Blankenaar wordt op ver zoek van de Amsterdamse club vanavond in het Amsterdamse Schaakhuis. Midden 6 10 74—46 6 10 68—52 6 9 71—49 5 4 43—57 5 4 42—58 6 4 49—71 5 2 39—61 5 1 32—68 van de zesde Korfbal Bij de in Oss door de korfbalvereniging „Organon" gehouden nationale seriewed strijden, waaraan ook de korfbalvereniging „Watervliet" heeft deelgenomen, hebben de Velsense korfballers goede resultaten weten te bereiken. Het eerste Watervliet-twaalftal ontmoet te in dit grote toernooi als eerste club Sportlust 2, waarvan met 21 werd ge wonnen. Achtereenvolgens zagen tevens Mercedes en DOT zich een overwinning op Watervliet I ontgaan. Beide ploegen ver loren met 30. De eindstrijd bracht de Velsense ploeg tegen het Haarlemse Auro ra, waarin de groengelen aanzienlijk ster ker bleken en met 4—1 wonnen. Hierdoor kwam Watervliet I in 'iet bezit van de fraaie eerste prijs. Van de aspiranten kon Watervliet A niet van PSV winnen; het werd zelfs een dui delijke nederlaag (1—9). Door van Organon met 5—1 en van Mercedes met 2—1 te win nen brachten de jeugdige Watervlieters het toch nog tot een tweede prijs. Ook de B-aspiranten speelden drie wed strijden maar konden niet meer dan één winstpunt behalen. Voetbal In het door de voetbalvereniging „Uit geest" gehouden toernooi voor aspiranten heeft het VVB-aspirantenteam zondag een mooi resultaat geboekt. Met de uitslagen Kinheim—Uitgeest 4-0; Zaandijk—VVB 0-3; KW—Meervogels Z 0-0; USVU—De Kennemers 0-4; Kinheim— VVB 0-4; yjtgeestZandijk 0-2; KVV—De Kennemers 1-3; Meervogels ZUSVU 0-4; Uitgeest—KVV 0-4; Kinheim—Meervogels Z 2—1; Zaandijk—De Kennemers 0-4 en WB—USVU 3-0 kwam VVB slechts tot overwinningen. VVB ontving dan ook zeer terecht de eerste prijs uit handen van de heer J. Schregardus, erevoorzitter van Uitgeest. Tweede werd het elftal van De Kenne mers, waarna Kinheim de derde plaats in nam en KVV vierde werd. Zonnig weer, grote sportiviteit en een perfecte organisatie, dat waren de drie factoren die de Veteranendag 1961, op de CSV-terreinen te Bakkum gehouden., tot een uitstekend geslaagd evenement maakten. Er waren 24 poules van elk drie clubs, zodat 72 teams met in totaal 792 voetbal Iers heel veel appeltjes met elkaar te schillen hadden. Van de postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen 157 duiven deel aan 'n wedvlucht vanaf Chateauroux over 'n af stand van 662 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 6.30 uur. Een duif van de heer A. de Waard bereikte als eerste het hok om 16.53 uur; de laatste prijsduif om 1.15 uur. De uitslag was als volgt: A. de Waard 1 en 2; J. v. Sikkelerus 3 6; M. Rutte 4 5 14; P. Mar tens 7 13; B. Visser 8 9; Chr. Prins 10; C. Gei tenman 12; L. Wassenaar 15. Van de postduivenhoudersvereniging „P. V. IJmuiden" te IJmuiden namen dit weekeinde 77 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux af over een afstand van 655 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van de heer J. Eelsing bereikte als eerste het hok om 16.29.59 uur; de laatste prijsduif om 18.56 uur. De uitslag was als volgt: J. Eelsing 1 20; J. Opbergen 2: G. Goede 3 18; Jo Kade 4; J. Olden- dorp 5 14; J. de Waard 6; P. Dongen 7; G. v. d. Struijk 8 9; J. Waal 10; K. Inia 11; M. Akker daas 12 13; W. Boog 15; A. Voetman 16; P. Hoekstra 17; Ho venkamp 19. Van de postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger'' te IJmuiden namen dit weekeinde 132 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux (Frankrijk) af over een afstand van 662 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van J. Verwer bereikte als eerste het hok om 16.34 uur; de laatste prijsduif om 18.35 uur. De uitslag was als volgt: J. Verwer 1 10 16 24; F. de Boer 2 27; L. v. Breemen 3 4 21; A. Ham 5; F. Sloot 6; J. Koorn 7 12; E. Reker 8 33; F. Reker 9; S. Voet 11 14 17; H. J. Broek 13; O. Wezelman 15; L. Otte 18 29; Joh. Broek 19; Zwanenburg 20 23; B. Glas 22 30; E. de Boer 25; C. Boender 26; J. Wijker 28; R. Jung 31 32. Van de postduivenhoudersvereniging „De Reis duif" te Beverwijk namen dit weekeinde 164 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux af over een afstand van 667 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van C. Smit bereikte als eerste het hok om 15.53 uur; de laatste prijsduif om 17.06 uur. De uitslag was als volgt: C. Smit 1 5 13 en 20; G. v. d. Winden 2 14 28 en 29; D. Stiemer 3 11 en 12; H. Zillig 4 en 27; S. Zoet 6 en 31; A. Six 7 en 17; L. Kleyn 8; J. Lanez 9 en 15; E. Ver schuren 10; H. Beentjes 16; C. Westrate 18 en 26; G. v. d. Outenaar 19; M. Riebeek 21; C. Castricum 22; G. Visser 23; S. v. d. Kolk; P. v. d. Outenaar 25; D. Philippi 30 en 33; T. Grave- maker 32. Van de postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen" te Beverwijk namen dit weekeinde 45 duiven deeel aan een wedvlucht van Chateau roux af over een afstand van 666 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van A. v. Son bereikte als eerste het hok om 16.18 uur; de laatste prijsduif om 16.56 uur. De uitslag was als volgt: A. v. Son 1 en 9; G. Weel 2; G. Vijzelaar 3; S. Berlee 4; Th. Kuyer 6 7 en 8. Van de postduivenhoudersvereniging „De Vre desduif" te Heemskerk namen dit weekeinde 123 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 235 km. De los sing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van A. J. Bruins bereikte als eerste het hok om 9.54.09 uur; de laatste prijsduif om 10.02.11 uur. De uitslag was als volgt: A. J. Bruins 1 12 13 16 en 18; G. Duin 2 5 6 10 en 21; M. de Kruif 3 4 en 17; J. Castricum 7 en 14; N. Bakker 8; C. Limmen 9; A. Cassee 11; J. v. Vlaanderen 15; G. Lotterman 19; Ch. Bey 20; G. de Boer 22; Th. Halff 23. Van de postduivenhoudersvereniging „De Vre desduif" te Heemskerk namen dit weekeinde 53 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux af over een afstand van 650 km. De lossing van de duiven geschiedde om 630 uur. Een duif van R. de Kruif bereikte als eerste het hok om 16.17.06 uur de laatste prijsduif om 17.53.47 uur. De uitslag was als volgt: R. de Kruif 1 en 11; G. Duin 2 en 4; G. de Boer 3 en 8; Th. Half 5; J. v. Vlaanderen 6; J. Winter 7; J. Beentjes 9; G. Veldhuis 10 Th. Koper 12; J. Castricum 13. Van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom'' te Velsen-Noord namen dit weekeinde 40 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux af over een afstand van 665 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens noord-oosten wind om 6.30 uur. Een duif van J. Asjes bereik te als eerste het hok om 16.21.04 uur; de laatste prijsduif om 17.03.05 uur. Over de lange afstand hebben de vogels vrij wel voortdurend een van matig tot krachtige wind tegen gehad, die de dieren, mede wegens de zonnewarmte tot een vrij langzame vlucht noopte. De gemiddelde uursnelheid gedurende bijna tien vlieguren bedroeg ongeveer 66 kilo meter. Voor de heer Asjes was de vlucht zeer succesvol; van zijn vijf meegegeven duiven kwam hij tot een eerste en een derde plaats. De heer B. Schoo met twee vogels viel nog precies in de prijzen. De uitslag was als volgt: J. Asjes 1 3; L. Veldt 2 5; Ph. F. Martinius 4; P. Schoone 6; B. Schoo 7 en 8. De Luchtpost Castricum Zowel aan de wedvlucht voor oude duiven van Chateauroux als die der oude duiven van St. Chislain Hornu af heeft de Castricumse dui vensportvereniging de Luchtpost de afgelopen zondag deelgenomen In totaal werden hiervoor 186 duiven inge- korfd en bij de vlucht vanaf Chateauroux was de heer P. Verdonk nummer één terwijl dit bij de andere vlucht de heer J. Steenman was. De uitslagen waren Chateauroux: 1. P. Ver donk 16.45.53; 2. G. Tromp/J. Lust 16.45.02; 3. H. Jaspers 16.54.08; 4. G. Aardenburg 16.47.09; 5. A. Metselaar 16.53.15; 6. A. Peeters 17.03.34; 7. J. Beentjes 17.05.40; 8. N. Hollenberg 17.15.36; 9. Pastoor W. Minnebo 17.25.38; 10.J. Zentveld 17.32.55; 11. H. Sanders 17.34.17; 12. J. Vonk 17.38.15; 13. J. Steenman 18.03.20; 14. S. Kos 18.23.40. St. Chislain Hornu: 1. J. Steenman 9.57.43; 2. J. Zentveld 10.00.02; 3. H. Jaspers 10.03.46; 4. G. Aardenburg 10.01.05; 5. P. Verdonk 10.04.23; 6. A. Peeters 10.04.13; 7. J. Beentjes 10.05.36; 8. A. Metselaar 10.06.35; 9. Hollenberg 10.07.19; 10. H. van Tunen 10.08.53; 11. G. Tromp/J. Lust 10.08.45; 12. S. Kos 10.08.48; 13. P. Kappers 10.11.37; 14. J. Vonk 10.11.03; 15. H. Sanders 10.11.14; 16. Pastoor W. Minnebo 10.19.36. De IJmonden Van de Postduivenhoudersvereniging „De IJmonden'' (zaterdagvliegers) te IJmuiden na men 52 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 306 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.00 uur. Een duif van Koffeman bereikte als eerste het hog om 14.39 uu; de laatste prijsduif om 14.54 uur. Eventuele nadere bijzonderheden omtrent de vlucht: mooi weer, snelle vlucht. Kampioen vitesse: 1. Vendel, 2. Suurmond en 3 Koffeman. De uitslag was als volgt: Koffeman 1; Vendel 2 en 10; v. d. Scheer 3; Suurmond 47, 8 en 11; Knapen 5, 6 en 9. De speldjes werden gewonnen door de volgende verenigingen: Z.F.C.; Helder; K.F.C.; Z.A.P.; Zaandijk; W.F.C.; Q.S.C.; Assendelft; E.V.C. Zaanlandia K.G.B.; Limmen; Zaanse Boys; Meervogels; Schel linkhout; Woudia; Berkhout; Wieringer- waard Zilvermeeuwen; S.V.A.; Hollandia- T.; Blokkkers; de Rijp; COVS Zaanstreek. Een groep van ongeveer 200 arbeiders, van wie de meesten ongeschoold zijn, is vanmorgen met bussen uit Groningen en Drente in Lisse aangekomen. De arbeiders, die overwegend 45 tot 65 .iaar oud zijn, zullen te werk worden gesteld in de bol- lenbedrijven, die nu op topcapaciteit draaien. Door de krappe arbeidsmarkt was net niet mogelijk arbeiders uit het westen aan te trekken, zodat tot deze maat regel moest worden overgegaan. Plantage, gespeeld. Er is nog een kansje voor de IJmuidenaren. Zelf moet DCY de zware uitwedstrijd tegen Jozeph Blanke naar winnen, waardoor de Amsterdammers zijn uitgeschakeld- Bij een gelijk spel of nederlaag zijn de DCY-ers kansloos en komen ze op de derde plaats. RDG. dat dan tegen Groningen moet winnen, is bij een gelijk spel of nederlaag van Jozeph Blankenaar kampioen. Het kan ook nog op beslissingswedstrij den tussen RDG. DCY of Jozeph Blanke naar uitlopen. Maar de mogelijkheid dat alle drie clubs gelijk op de eerste plaats aankomen is buitengesloten. Het DCY- tiental, dat eerst een kwartier vóór de wedstrijd wordt vastgesteld, gaat met de volgende spelers naar Amsterdam. Roozenburg. Laios, Dukel, Tielrooy, Gerrevink, Postma. Vooys, Swier. Beuke- ma. Binkhorst. Van Straten, ir. M. Krijgs man, Varno Morseld en P. v- d. Berg als hij uit het buitenland terug is. Maandagmiddag is de Arnemuiden 50, een vissersboot, vastgelopen op een strek dam nabij Terheyden. Pogingen van reddingboten en de Arne muiden 16 om het schip vlot te trekken mislukten. De trossen braken. Aangebo den bergingshulp door sleepboten werd door de schipper afgeslagen. Om kwart voor een in de afgelopen nacht is de vissersboot van de strekdam getrokken door de Arnemuiden 15 en 16. Het schip maakte wel water, maar men wist het veilig in Scheveningen binnen te brengen. De heer C. Schöttelndreier, technisch as sistent bij de Nederlandse Spoorwegen, heeft afscheid genomen van het bedrijf, dat hij meer dan vijftig jaar heeft ge diend. Het grootste deel van deze periode was hij geleider van de koninklijke trein op reizen van de koninklijke familie en buitenlandse staatshoofden. De scheidende functionaris werd ontvangen door de direc tie. De oppelstalmeester van de Koningin, luit.-kol. W. F- K. Bischoff van Heems- kerck, deelde hem mede dat de Koningin hem had onderscheiden met de eremedail le in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, heeft gisteren een werkbezoek gebracht aan de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden. Zijne excellentie heeft in de morgenuren een be spreking gehad met de ledeij van de direc tie van het ijzer- en staalbedrijf. Hier is ondermeer gesproken over de woningbouw in de IJmond-Noord. De lunch werd ge bruikt aan boord van het pensionschip de „Arosa Sun". In de middaguren was er een excursie voor de minister, waarbij ondermeer een bezoek werd gebracht aan de in aanbouw zijnde vijfde hoogoven als mede aan de nieuwbouw-walserijen. Mi nister Van Aartsen was vergezeld van hoofdambtenaren van het departement. Aanwezig waren ook ir. H. M. Buskens, lid van de vaste commissie van de Rijksdienst Nationaal Planbureau, C. J. Booster, loco secretaris-generaal en hoofd van de afde ling financiën en economische zaken, de directeur van het Nationale Planbureau, de heer mr. J. Vink en de hoofdingenieur directeur van de directie Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Noordholland, de heer ir. F. Ottevanger. Van de directie van Hoogovens waren aanwezig de heren P. van Delden, prof. J. F. ten Doesschate, W. Bakker en drs. P. L. Justman Jacob. Op de foto ziet men de minister bij hoogoven vijf. Het gezelschap maakte de excursie per autobus. S2&» Maandag kwamen in IJmuiden aan: Voorwaarts. Limmerick; Margit Gorthon. Lulea, erts lossen buitenhaven Hoogovens; Theodora, Kopenhagen; Imke. Lissabon; Bernd Gunda Mantviuoto; Biri, Oslo; Ma- ron, Kingston; Vliestroom, Liverpool; Pa mir, Vestervik; Lucas Bols 2, Kramfors; Belos, Gefle; Yew Mount, Swansea. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Amyntas, Antwerpen; Betty Anne, Delfzijl; Notos. Delfzijl; Brandaris, Dagenham. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Ub- bergen Klaipeda; Prerow, Emden; Posei don. Bremen; Sorer. Rask. Hirlshals, ledig Zaandam; Alstern, Rotterdam; Santa Lucia. Walkom. ledig Zaandam; Ause Klis. Rot terdam; Clangula Rotterdam; Jupiter, Hamburg, ledig Zaandam; Neth. Coast, Rotterdam; Maron, Hamburg, bijlegger IJmuiden; Theodora. Londen; Mondara, Basse Indre, met walsmateriaal van IJmui den. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Margit Brovig, Lulea. ledig Hoogovens; Cantick, Head Slite; Pacific. Basse Indre, met wals materiaal van IJmuiden; Zuiderzee. Water ford; Joern Witt. Odda. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN! MARKTBERICHT De noteringen waren maandag te Bever wijk: aardbeien 160360 per slof, 1530 per doosje; andijvie 1425. bloemkool 23 67, bospeen 3478, waspeen 2764, spina zie 718, postelein 1230, doperwten 67 97, snijbonen 120150. sperziebonen 150— 175. sla 6—20. Geref. Kerken Beroepen te Bleskensgraaf: G. M. van W. C. van den Brink): J. van Reeven te Utrecht-Zuid; te IJmuiden (vac. J. van Leeuwen): G. Assies te Oostwold (Old) Tweetal te Dokkurt: (vac. H. Hogenhuis): G. Assies te Oostwold (Old.) en J. E. Hendriks te Winterswijk. Geref. Gemeenten Drietal te Klaaswaal: L. Huisman, kand. te Zwijndrecht; A. Kok. idem te Rotterdam en G. Schipaanboord, idem te Leiden. Drie tal te Rotterdam-Pendrecht: L. Huisman, kand. te Zwijndrecht; A. Kok. idem te Rot terdam en G. Schipaanboord, idem te Lei den. Beroepen te Klaaswaal: A. Kok, kand. te Leiden. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees 8,15. V kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5