Raad Heemskerk steunt Beverwijk met verenigingsgebouw Sport- pantalons 39.50 Ph. de Koning Nieuwe fabriek in IJmuidens industriegebied bijna klaar SOLEX ,Kunstpaardenin Beverwijks stadhuis Scheybeeck Meer dan HO miljoen machines in HO jaar! SLIJTERIJ SWIER Verwezenlijking plan Assumburg dit jaar Havenberichten Medische verzorging tijdens het weekeinde Boeiende expositie VRIJDAG 30 JUNI 1961 5 Voor uw wijnen en gedistilleerd Vele geslaagden bij verkeersexamens Haringverkoper gewond bij explosie gasfles Uitgaansdag bejaarden WEEKENDTASSEN G. VAN TELGEN Zomer kwaliteiten diverse kleuren vanaf KENNEMERLAAN 24 Proefvaart van nieuwe „Arie van der Zwan" Diensten sociale zaken en huisvesting gesloten BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. O T O 595 - Gebr. v. BUGNUM ZN. Sport in de IJmond De gemeenteraad van Heemskerk is donderdagavond bijeengeweest voor de be handeling van een meer dan twintig punten tellende agenda. De tongen kwamen slechts in beweging naar aanleiding van een voorstel tot het verstrekken van een subsidie voor een op Beverwijks grondgebied te plaatsen houten verenigingsgebouw. En ook naar aanleiding van een voorstel tot vaststelling van een voorlopig ont eigeningsplan voor de rand van Heemskerk-Dorp, waarbij enkele raadsleden blijk gaven niet voldoende met de gang van zaken bij onteigening op de hoogte te zijn. Voorstellen tot aankoop van percelen tuingrond al of niet met de erbij beho rende woningen, werden zonder enige dis cussie aangenomen. Enig gepraat ontstond over het voorstel (waarover wij in ons blad van dinsdag hebben geschreven) tot stichting van een semi-permanent verenigingsgebouw tus sen de wijken Oosterwijk en Meerestein. Het gaat hier om een gebouw uit hout opgetrokken, dat plaats biedt aan circa tweehonderd personen. Het voorstel tot het verstrekken van een subsidie van 16.500 was de raad van Heemskerk gedaan, naar aanleiding van een verzoek door de stich ting Sociaal Culturele voorzieningen in Beverwijk. De heer R. W. A. Muyen (P. v.d. A.) zei dat hij aan de hand van tekeningen had gezien dat het een mooi gebouw wordt. Alleen begreep hij niet waarom Heemskerk meer betaalt dan Beverwijk, waarbij hij opmerkte dat het gebouw op Beverwijks grondgebied komt te staan. Zijn partijgenoot, de heer P. de Graaf, was er wèl een voorstander van, maar had bedenkingen. Hij vond het met name merkwaardig, dat Heemskerk niet had mo gen meepraten over de plannen. Het was wethouder H. J. M. Roozen die opheldering verschafte. Hij zei dat Bever wijk 9900 subsidie zou kunnen verstrek ken aangevuld met een uitkering uit de Hoogovenpot" (het fonds Huizenbe- 'zit „Breesaap". Red.) van 23.600 en dat Heemskerk f 16.500 subsidie zou verstrek ken met een uitkering van 24.500 uit ge noemde pot. Per saldo zo betoogde de wet houder, betaalt Heemskerk dan maar vijf honderd gulden meer dan Beverwijk. Overigens is de stichting opgericht in een Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEF. 7281 Bezorgen door de gehele gemeente In Heemskerk hebben 294 leerlingen van de lagere scholen deelgenomen aan het verkeersexamen. Een achttal hiervan moest worden afgewezen, terwijl negentien met iof slaagden- Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Honte- testroom uit Shoreham; Rudolf J, London; Ar- gos. Rotterdam; Gerlinde, Great Yarmouth; Montferland, terug uit zee; Antilope, Rochester, ledig Hoogovens; Gouwestroom, London; Silver Comet, Glasgow; Isigny. Rotterdam: Grebbe- stroom, Hull; Burgen Stein, Antwerpen; Nore, Antwerpen, bijlegger voor orders; Wolanda, Lon don; Aun, Joessingfjord; Elsa Essberger, Aruba; Corfield, Sunderland; Silen, Rouaan; World Sea farer, NDSM. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Henot, Grangemouth; Areas, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuidenSeven Seas. Rotterdam; August Thyssen, Narvik; Ant, Kotka. ledig Zaandam; Breeze, Antwerpen; Hunter, Boston; Andes, Southampton; Hunze- borg, Ystad, zout IJmuiden; Vatnajoekull, Ant werpen; Bomma, Delfzijl; Oranje Nassau, Ply mouth: Harries Dale, St. Brieux; Camerounkust, Freetown: Bellatrix, Igarka; Bilma, Hamburg; Waverstroom, Fowey; Jagersfontein, Southamp ton; Gerlinde, Haderslev: Argos, Hamburg: Tua reg. Bahrein: Swift, Harlingen: Ponza. Kristina- hamn. ledig Zaandam; Delfborg, Delfzijl, ledig Utrecht; Gouwestroom, Vlissingen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Hathor, Rot terdam: Alk, Flensburg; Bab T, Delfzijl, ledig Zaandam; Marie Luise Halterman, Antwerpen; Vliestroom, Manchester. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). tijd, dat het Heemskerkse deel van het uitbreidingsplan Oosterwijk nog niet be stond, zodat Heemskerk toen nog geen be lang had bij een dergelijk verenigingsge bouw. (Wij tekenen hierbij aan, dat de stichting Sociaal Culturele Voorzieningen in Beverwijk slechts enkele maanden gele den is opgericht bij notariële actie en dat toen ook al een deel van Heemskerk Oos terwijk bestond en bewoond was. Red.). De wethouder betoogde dat Heemskerk wel degelijk heeft meegepraat over het plan. „Pas op" De heer De Graaf was nog niet erg ge rust, want hij vroeg zich af waarom Heemskerk niemand in het stichtingsbe stuur had zitten. ..Dat is een gentlemen's agreement", riep de wethouder uit. De heer De Graaf: „pas op", waarmee de discussie was gesloten. Bijna was de heer De Graaf tegenstem mer van een voorstel om aan vijf eigen bouwers in Heemskerk grond te verko pen. Het betreffende raadsstuk had de leden te laat bereikt en het was daarom dat de heer De Graaf ontevreden was en zelfs wilde tegenstemmen. Hij wilde het alsnog bestuderen en aanhouden tot de volgende vergadering- Maar voorzitter H. Nielen verklaarde dat daardoor de eigenbouwers zouden wor den gedupeerd, aangezien die in de zo mervakanties willen bouwen. Schoorvoe tend gaf de heer De Graaf toen zijn toe stemming, de voorzitter vermanend zulks nooit meer te doen! Over het voorlopig plan tot onteigening van de rand van Heemskerk-dorp is tame lijk lang gediscussieerd. Hierbij zij echter opgemerkt dat enkele raadsleden oriënte rende vragen stelden. Zij waren kennelijk niet goed op de hoogte van de gang van zaken bij onteigening. De gemeente maakt, aldus verklaarde wethouder C. J. A. de Ruyter, een onteigeningsplan, aan de hand waarvan gronden gelegen binnen dit plan onteigend kunnen worden. Overigens volgt men in Heemskerk niet spoedig de weg van de gerechtelijke pro cedure, maar weet men bijna alles in der minne te schikken. „Het komt bijna niet voor", aldus de voorzitter. De wethouder verklaarde nog, dat bijna alle grond ge legen binnen het uitbreidingsplan Assum burg is onteigend en dat waarschijnlijk nog dit jaar begonnen kan worden met de bouw van woningen in dit plan. In de haringkraam van de heer G. van Velzen op de hoek van de Dorpsstraat en Burgemeester Mooystraat te Castricum is donderdagavond een buta-gasfles ontploft, waardoor de eigenaar vrij ernstige brand wonden opliep. De heer Van Velzen wilde een stel aansteken, dat aan de fles verbon den was, maar toen hij de lucifer aan streek ontplofte de fles waardoor niet al leen hijzelf maar ook twee haringkopers de heren Hoopman en Bos, werden gewond De heer Van Velzen was er zelf overigens het ergste aan toe want met brandwonden in de tweede graad moest hij naar het ziekenhuis te Alkmaar worden overge bracht. Woensdag 5 juli is de uitgaansdag voor de bejaarden uit Heemskerk. Ditmaal gaat men niet zo ver van huis, men wil een be zoek brengen aan de marinemasis in Den Helder en het Zuiderzeemuseum in Enk' huizen. Advertentie met riem en geheel met leer afgewerkt, grote maat. vanaf 10.95 DE SPECIAALZAAK VOOR IJMUIDEN Trompstraat 2 - 4 en 10 - IJmuiden-Oost Telefoon 4078 Advertentie Als alles op de werf „Ccncordia" van S. Seymonsbergen in Amsterdam naar wens gaat, dan zal de volgende week de trawler Sch.21, een proefvaart maken Deze nieuwe trawler draagt niet alleen het nummer, maar ook dezelfde naam als haar voorganger, de „Arie van der Zwan van de rederij Jaczon van de rederij Jac- zon. Burgemeester en wethouders van Heems kerk maken bekend dat op vrijdag 30 juni en maandag 3 juli het kantoor van de af deling Sociale Zaken en Huisvesting voor het publiek wegens verhuizing gesloten zal zijn. Met ingang van dinsdag 4 juli zijn deze diensten gevestigd in het perceel de Wildtstraat 18. 4 Advertentie 't It de moeite waard Dat ]e er xelf voor spaart STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen GEBOREN: Andreas Th. M., z. v. Th. A. Admiraal en A. G. M. van der Himst; Antje L. M., d. v. H. N. van Ameron en J. Kulk; Arnoud W., z. v. W. W. Schuller en E. Mommaal; Jacoba Th. G. M., d. v. J. W. Schaaper en G. M. Bruin; Monique J., d. v. G. Adriaanse en G. M. Heinemeyer; Maria J., d. v. G C. Wilems en M. J. Lam- merse; Petrus J., z. v. A. J. Huiberts en T. C. van der Wey; Pieter, z. v. J. M. Kleyn en A. M. de Vries; Louisa J. A., d. v. J. Zonneveld en W. Krom; Eeuwe N., z. v. E. Linting en A. M. de Bruijne; Mark, z. v. W. J. Vallenduuk en A. H. Affowitit; Ka rin B. E., d. v. S. R. Bulthuis en B. W. L. Kuilman; Jacoba H., d. v. L. J. Smit en A. M. Vlaar te Beverwijk; Hendrik, z. v. J. Veld en J. Bruins; Renske, d. v. D. E. Frankes en E. S. van den Pol. ONDERTROUWD; G. F. Breuker te Amsterdam en A. van Rookhuizen. GETROUWD: B. N. van Uiters te Bever wijk en J. van der Boom; N. J. Dullemans te Beverwijk en TI M. Sprengers. In het industriegebied van IJmuiden, ten oosten van de Industriestraat, verrijst op het ogenblik een flinke fabriek. Het is een zwaar betonnen gebouw van vijfen twintig bij veertig meter, dat eigendom is van de Engelse maatschappij Quaker Oats, een onderneming die zich toelegt op de vervaardiging van voedingsstoffen voor dieren. Het is de firma J. G. Visser te Leeuwarden, die de bouw van de fabriek ter hand heeft genomen. In april jongstleden begonnen de werk zaamheden en men heeft goede hoop, dat het gebouw deze maand gereed zal ko men. Bij de bouw is gebruik gemaakt van in de fabriek gemaakte betonnen elemen ten van vijf en twintig meter. Deze ele menten dienden voor de overkapping van de fabriekshal. Ook is een kantoor bijge bouwd. In de toekomst zal het bedrijf, waar onder meer honden- en kattenbrood zal worden vervaardigd, gemakkelijk kun nen uitbreiden, aangezien ter plaatse ruim te genoeg is. De n.v. Edivo, te IJmuiden is een dochteronderneming van genoem de Engelse maatschappij. Advertentie „Nu wegrtlden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATIONS MEERVLIETSTR 69 - VELSEN - TEL. 5701 "T.ANETENWFG 40 - I.TMTT1DF.N TEL S2H( IJMUIDEN Artsen: F. M Stekelenburg, Leeuwerik laan 52. tel. 4290 P. C. de Weerdt. Sta tionsweg 7. Velsen tel. 4614. Apotheken: Apotheek Pleyler. Planeten- weg 52, IJmuiden Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, lel- 5259; mevrouw M. Bakker. Snelliusstraat 53. tel. 5953; mejuffrouw A. C. van Saase. Rijn straat 92. tel. 7945, IJmuiden; mejuf frouw E. W. Engelhart. Moerbergplant- soen 143. tel. 7949. SANTPOORT Artsen: J. J. Hekman. Hoofdstraat 236, Santpoort-dorp. tel 8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid tel. 8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster C. Gomes, Leeu weriklaan 39. IJmuiden: IJmuiden, IJmuiden-Oost. Velsen-Noord; zuster C Nap, Rembrandtlaan 5. IJmuiden. tel. 02550-6195: IJmuiden, IJmuiden-Oost; zuster Y. de Jong, Brederoodscheweg 45. Sancpoort. tel 02560-7548: Driehuis. Santpoort-Noord, zuster J. Markerink, Middenduinerweg 89. Santpoort, tel. 02560-8924: IJmuiden-Oost. Velsen-Zuid: zuster K. Langeian. Brederoodscheweg 106, Santpoort, tel 02560-7477: Santpoort- Noord. Santnoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: C. Verselewel de Witt Hamer. Vondellaan 60, tel. 3969. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A de Ruyter. Dr. Schuitstraat 44, tel 2553 Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61. tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: G. H. Smeets, Mid delweg 9, Uitgeest tel. 02513-212. Apotheken: De Heemskerkse Apotheek. Maerelaan 46. tel 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk: Wijkverpleging Zuster Boersma. Witte Kruisgebouw. J. v Scorelstraat. Heems kerk. tel. 02512-2247. Kraamverzorging: Zuster Verstegeren Laan van Kanaan 107. Beverwijk, tel 4409. CASTRICUM Arts: H. Wieringa. Schelgeest 31. tel. 2289 Wijkverpleging: Zuster Boots. Koningin Julianastraat 14. tel. 2544. Verloskundige: mevrouw Scholten-Kloes. Vinkenbaan 8. tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. Burge meester Lommenstraat 6. tel. 2500. In het Beverwijkse stadhuis Scheybeeck aan de Velserweg is gistermiddag in tegenwoordigheid van vele genodigden, onder wie autoriteiten uit de ge meenten Velsen en Heemskerk, een zeer interessante expositie van schilderijen, tekeningen enzovoort geopend, zulks in het kader van de Anjeractie. De tentoon stelling omvat negenentwintig kunstwerken van moderne Nederlandse kunste naars en ze zijn samengebracht onder de titel „Kunstpaarden omdat alle schilderijen het paard tot onderwerp hebben. De expositie is een reizende tentoonstel ling en het is de Beverwijkse Sociaal Cul turele Raad gelukt haar naar Beverwijk te halen, zodat die stad de eerste in Noord holland is waar de tentoonstelling wordt gehouden. Gedurende die dagen zullen huwelijks kandidaten in Beverwijk genoegen moe ten nemen met de kleine bovenzaal in het stadhuis, die echter niet minder gezellig is ingericht als de raadzaal, waar de schil derijen te kijk hangen. De expositie duurt tot en met 6 juli aanstaande. Dagelijks is zij geopend van 14-17.30 en van 19.30-22 uur. Gistermiddag heeft de heer Hans Rede- ker de expositie op deskundige wijze in geleid. De directeur van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad nam de gelegen heid te baat om te wijzen op het gebrek aan een behoorlijke tentoonstellingsruim te in die zich snel ontwikkelende stad. Bo vendien ontbreekt in Beverwijk nog steeds een cultureel centrum, aldus stelde hij. De heer De Kok schetste de rol van de cultuur in de samenleving, die daardoor tot grootheid wordt gebracht. In verband met de veranderende structuur in Bever wijk van tuindersstreek tot industrieël woongebied, is het volgens de heer De Kok zaak, dat culturele en sociale organisaties en instellingen samenwerken om de leef baarheid in die stad te garanderen. Voor de stichting BSCR liggen er derhalve vele taken te wachten. De heer Hans Redeker gaf een zeer des kundige uiteenzetting van de plaats die het dier inneemt in de kunstenaarswereld. Hij schetste in het kort de geschiedenis van de beeldende kunst vanaf de primi liefste tijden tot heden. De verbeelding van het dier door Chinezen en Japanners noemde hij, alsook die van de Egyptena ren, die een religieuze betekenis aan be paalde dieren toekenden. Het paard neemt vooral in Nederland een belangrijke plaats in. Oude meesters hebben veel doeken gemaakt van paarden of van paarden en ruiters. De moderne kunstenaars doen dat nog, zij het met een ander doel. Zij zoeken vaak naar het we zen, en verwaarlozen dan de vorm. De expositie in Beverwijk laat ook dit aspect zien. Voorts wordt men hier geconfronteerd met de vele technieken, zoals olieverf schilderijen, gouaches, kleurenlitho's, pen seeltekeningen, droge naald-tekeningen, gekleurde houtsneden en aquarellen. Bo vendien hangen in het stadhuis Schey beeck werken van hedendaagse kunste naars als Benner, Andrea, Bezemer, Bout hoorn, Brinks, Elffers, Groenenstein, Van Heel en Frits Klein. Voetbal De jaarvergadering van de voetbalver eniging VVB, die donderdagavond in het gebouw Watervliet werd gehouden mocht zich ondanks het mooie weer nog in een behoorlijke belangstelling verheugen. De penningmeester, de heer H. Meijer, kon de vergadering mededelen dat de boe ken over het afgelopen verenigingsjaar met een voordelig saldo konden worden afgesloten. De vereniging telt 428 leden, dat was er 1 minder dan het vorige jaar. De jeugd neemt bij VVB een grote plaats in; behal ve aan de competitie werd deelgenomen aan een groot aantal toernooien. In dit jaarverslag werd ook reeds mel ding gemaakt van de deelname aan het Wijkertorentoernooi, dat op 20 augustus in Castricum wordt gehouden, terwijl men op 27 augustus en 3 september naar het Meteoortoernooi in Amsterdam gaat. De aftredende bestuursleden, de heren W. Zand, W. van Oyen en C. Paay werden herkozen. Vitesse zal zondag andermaal in het strijdperk moeten treden tegen het Am sterdamse O VVO. De beslissingswedstrijd zal indien nodig 4 x 7 V2 minuut worden verlengd. Bijft ook deze uitslag gelijk dan zal nogmaals een beslissingswedstrijd nodig zijn Eerst daarna zal het doelgemiddelde uit de vier wedstrijden de promoverende club aan wijzen. De Castricumse ploeg, vermoedelijk ge heel ongewijzigd, zal op het terrein van de KHFC te Haarlem zondagavond te 18.30 uur ongetwijfeld geladen in het veld komen, omdat een gelijkspel wel voor een laatste beslissingswedstrijd, maar niet voor eventuele promotie voldoende is. ADO tegen USVU Zaterdagavond om 7 uur vindt op het terrein aan de Hoogdorperweg een voet balwedstrijd plaats tussen ADO '20 uit Heemskerk en de veteranen van USVU uit Uitgeest. Advertentie MODERNE SINGER ZIGZAGS deze zomet* 20% yoed Doe nu uw voordeel en koop direct! Alleen door de enorme vraag over de hele wereld naar Singer zigzags is deze fantastische aanbieding mogelijk. Singer is nu al meer dan 110 jaar met ruim 110 miljoen verkochte machines een begrip voor kwaliteit en service. Stel nu niet langer de aankoop uit van een moderne Singer zigzag machine. Doe het nu! Zelfs bij deze gunstige aanbieding geldt nog het gemakkelijke betalingssysteem. Winkels en agentschappen in elke plaats. Zij lichten u ook gaarne in over de waarde van uw verouderde machine. ZAan Singer Maatschappij N.V., Kalverstraat 60-62, Amsterdam. Zend mij s.v.p. gratis brochure over uw Singer zigzag naaimachines. Naam Adres14 Woonplaats: - rechtstik machine meer zo n voordelige SINGER zigzag! SINGER

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5