Geldermans na val op col de la Schlucht uit de strijd genomen DE WEDSTRIJD VAN HET JAAR SPEEDWAY en AUTO-RACE De Tour in cijfers Engelsman Sangster bij laatste acht na overwinning op Segal In Moskou zal blijken wat ik kan Sport tijdens het weekeinde f Planckaert's zege leverde Belgen 6000,- op m V Verlies voor Nederlandse Tour-ploeg Verwondingen van Beverwijker zijn niet ernstig Ook Indiër Krishnan in de kwar- finalestrijd op Wimbledon Volewijckers won de eerste match a f' ZATERDAG 1 JULI 1961 19 In Ronde van Frankrijk Toestand van Pizzoglio is nog ernstig T egenslag Ruime voorsprong Maandag 3 juli, 8 uur - STADION AMSTERDAM om de Gouden Helm 1961 en de Grote prijs van Noordholland Goldplate Prijzen f 1.50 - f 2.50 - f 5.00 - f 5.50 - f 4.00 99 99 Spanning Gedrang "-fy «F 0~> - Ir HÉL Dit seizoen Jan Dassen AM ATEURVOETBAL BETAALD VOETBAL CRICKET KANOSPORT KORFBAL TENNIS ATLETIEK De Belg Planckaert, die na 84 km in Munster samen met Cazala, Claes, Pau wels en Stablinski was gevlucht en in de beklimming van de Schlucht zijn metgezel len achter zich had gelaten, verdiende in deze etappe een klein kapitaaltje voor zijn ploeg. Op de Ballon d'Alsace veroverde de Belg de 2000 francs van de prijs, ingesteld ter herinnering van de stichter van de Tour Henri Desgranges, zijn etappezege lever de nog eens 2000 francs op, bovendien werden de Belgen eerste in het dagploe- genklassement, gehonoreerd met 2500 francs en tenslotte kreeg Planckaert na tuurlijk de meeste stemmen bij het vast stellen van de strijdlustigste renner, het geen nog eens 1825 francs opbracht. In to taal het niet onaardige sommetje van 8325 francs, bijna 6000 gulden. De toestand van da Italiaanse renner En- zo Pizzoglio, die in de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk ten val kwam, is nog steeds ernstig. Dit werd verklaard in een Parijse kliniek, waarheen de Ita liaanse coureur werd overgebracht. Een chirurgische ingreep schijnt niet noodzake lijk, maar Pizzoglio heeft een zware her senschudding opgelopen en kan niet spre ken. Hoewel er geen sprake is van direct levensgevaar zal de Italiaanse renner nog vrij lange tijd voor observatie in het zie kenhuis moeten verblijven. De Beverwijker Ab Geldermans is uit geschakeld voor de Tour. Hij is op de geslipte Duitse renner Oldenburg inge reden en tegen de grond gesmakt. Een helikopter zal hem naar een zieken huis in Belfort brengen. (Telefoto) Advertentie Attention Attention Met gie rende banden kwamen de volgauto's tot stilstand. Aan de kant van de weg tegen een rotsachtige wand lagen twee renners te kreunen van de pijn. Ruim een kilo meter in de afdaling van de Col de la Schlucht had de Nederlandse ploeg een groot verlies geleden. Want een van de twee renners was Ab Geldermans. De Beverwijker lag stil en wezenloos voor zich uit te kijken. Geldermans was door de val hij was met fiets en al over de slippende Duitser Oldenburg heen- geschoten en tegen de rotswand terecht gekomen buiten bewustzijn geraakt. In allerijl werd Tourdokter Dumas via de radio opgeroepen en even later kwam de zwierige Fransman met loeien de sirene bergafwaarts gereden. Een vluchtig onderzoek wees voorlopig uit, dat Geldermans niets had gebroken. Maar een grote wond aan de linkerslaap van de nog altijd niet reagerende Neder lander deed dokter Dumas besluiten de ambulance in te schakelen voor het vervoer. De Tour was voor Geldermans afgelopen. Met de gealarmeerde heli kopter werd hij naar het ziekenhuis in Belfort overgebracht, waar een voor lopig onderzoek uitwees, dat de kwet suren van de Nederlander niet van ern stige aard waren. Maar men wilde hem toch een dag in observatie houden we gens de mogelijkheid van een hersen schudding. Gelden nans was uit de Tour, die hem tot nog toe weinig geluk had gebracht en dat terwijl hij met Jacques Anquetil en Char- ly Gaul tot de favorieten had behoord. Voor de start in Rouaan hadden 57 jour nalisten uit vele landen voorspeld, wie volgens hen bij de eerste vijf in het eind klassement zou eindigen. Jacques Anque til was met 54 stemmen als voornaamste favoriet uit de bus gekomen. Achter hem prijkte Charly Gaul met 44 stemmen en onmiddellijk op hem volgde Geldermans, die door 41 journalisten hoger werd ge- waadeerd dan Heinz Junkermann (37), Battistina (32), Mastrotto en Hoevenaers (elk 31), Massignan (22) ij Jean Adriaens- sens (21). Maar al in de eerste etappe had de te genslag zich aangediend. Geldermans mis te, evenals trouwens Charly Gaul, in de rit naar Versailles de aansluiting met de groep waarin Jacques Anquetil vijf minuten op zijn voornaamste concurrenten won. Toen volgde die ongelukkige lekke band in de tijdrit, waarin Geldermans nogmaals drie minuten op de Franse kopman achterraak- te. Ook op de volgende dagen bleef de pech de Nederlander achtervolgen. Hij was be trokken bij de grote valpartij in de tweede étappe, die enkele slachtoffers eiste en als er lekke banden waren, kon men steevast de naam van Geldermans noteren. Neen, vrouwe Fortuna had zich van onze favoriet afgekeerd. Maar dat het avontuur voor Gel dermans op zo'n trieste wijze zou eindigen, had toch niemand, zéker de Beverwijker zelf niet, verwacht. Want de bocht, waar Geldermans de Tour noodgedwongen moest verlaten, behoorde niet tot de gevaarlijk ste. Het noodlot wilde echter, dat Oldenburg op het door de grote hitte smeltende weg dek onderuit ging en dat Geldermans juist toen vlak achter de Duitser reed. Oldenburg 'zelf was er nog redelijk afge komen. De Duitser had wat schrammen aan zijn zitvlak en mocht verder rijden van dok ter Dumas. Zijn achterwiel was echter ge broken en voordat hij van een ander was voorzien, had hij een grote achterstand op gelopen. Ploegleider Peter Kanters beging toen een grote fout, door Troche, Borghard, Donike en Kemper op Oldenburg te laten wachten. Want 't vijftal overschreed ruim schoots de tijdslimiet van tien percent en werd uit de strijd genomen. De zesde etappe werd gewonnen door de Belg Jos Planckaert, die een bescheiden positie innam in de algemene rangschik king en daarom van de „azen" rustig een voorsprong mocht nemen. De twee cols, die in de rit waren opgenomen, werden beide het eerst door Planckaert gepas seerd en de Belg zegevierde in Belfort met een ruime voorsprong op zijn concur renten. In de kopgroep met alle favorie ten bevond zich van de Nederlanders al leen Cben Niesten, die oprukte naar de 19de plaats in de algemene rangschikking en nu de best geklasseerde landgenoot is. De overige oranjemannen verloren vrij veel terrein. Jacques Anquetil behield zonder veel moeite zijn gele trui. Van de concurrenten kon slechts de Italiaan Graziano Battistini enige winst boeken. De gevolgen van de val van Ab Gel dermans zijn gelukkig niet ernstig geble ken. Vrijdagavond bezochten wij de Ne derlandse coureur, die in de Clinique Ziegler aan de Rue de Rhone in Belfort een eigen kamer heeft gekregen. Gelder- mans had juist zijn vrouw aan de tele foon om haar gerust te stellen. Hij ver telde, dat hij niets heeft gebroken. Er is alleen een onbeduidend fractuurtje onder zijn linkeroog. Wel deed de diepe wond aan zijn linkerschouder nog flink pijn. Hij vertelde ons zich precies te herinne- ren.hoe alles zich had afgespeeld. „Ik zat vooraan in de groep om na de afdaling tegen een klein klimmetje er van door te gaan. Plotseling zag ik de band van het achterwiel van die Duitser aflopen. Hij viel naar rechts en ik probeerde nog met fiets en al over hem heen te springen. Ik ben pas weer bij kennis gekomen toen zij mij in de helicopter droegen. Dat wilde ik helemaal niet. Ik besefte niet wat er was gebeurd en vroeg mijn fiets om door te rijden want ik voelde helemaal geen pijn". „Je moet toch maar pech hebben hè? Ik had me zoveel van de Tour voorge steld. Niet dat een Nederlander die zou kunnen winnen, maar om bij de eerste tien of eerste vijf komen was toch wel mogelijk. De uitslag van de zesde etappe was: 1. Jos Planckaert (België) 4.35.39 (met bo- ïificatie 4.34.39); 2. Graziano Battistini (Ita- ië) 4.40.20 (met bonificatie 4.39.50); 3. Jose ?erez-Frances (Spanje) 4.40.28; 4. Jacques Anquetil (Frankrijk); 5. Carlo Brugnami (Italië); 6. Imerio Massignan (Italië), allen in dezelfde tijd als Perez-Frances; 7. Pau- tvels (België); 8. Rügg (Zwitserland/Luxem burg); 9. Junkermann (Duitsland); 10. Hoe venaers (België); 11. Huot (Centraal-Zuid); 12. Elliott (Gr. Brittannië); 13. Mastrotto (Frankrijk); 14. Dotto (Centraal-Zuid); 15. Vlanzaneuqe (Spanje); 16. Nieste (Nederl); 17. Bertran (Spanje); 18. Gaul (Zwitserland- Luxemburg); 19. Huiart (West-Zuid-West); 20. Adriaenssens (België); 22. Anglade (Fr.); 13. Carlesi (Italië) allen in dezelfde tijd als Perez-Frances: 4.40.28 35. Daems (België) 1.44.53; 36. Wagtmans (Nederland) z.t.; 37. Darrigade (Frankrijk) 4.45.50; 40. Wim van Est (Nederland) z.t.; 43. Van der Steen (Ne derland) z.t.; 45. Westdorp, 4.46.33; 52. Ker sten z.t.; 56 Damen z.t.; 75 Enthoven 4.50.13; 77. Piet van Est, 4.50.31; 78 De Haan z.t.; 90. Lahaye 4.56.31. Het algemeen klassement luidt nu als volgt: 1. Anquetil (Frankrijk) 31.25.54; 2. Dotto (Centraal-Zuid) 31.31.15, op 5.21; 3. Carlesi (Italië) 31.31.16, op 5.22; 4. Elliott (Gr. Brit- taniië) 31.31.21, op 5.27; 5. Jose Perez-Fran ces (Spanje) 31.31.22, op 5.28; 6. Pauwels (België) 31.32.57, op 7.03; 7. Battistini (Italië) 31.33.13, op 7.09; 8. Anglade Fr.) 31.33.55, op B.01; 9. Burgnimi (It.) 31.34.04, op 8.10; 10. Gaul (Zwits./Lux.) 31.34.07, op 8.13; 11. Jun kermann (Did.) 31.34.10, op 8.16; 12. Mastrot to (Fr.) 31.34.15, op 8.21; 13. Massignan (It.) 31.34.30, op 8.36; 14. Adriaenssens (België) 31.34.36, op 8.42; 15. Rügg (Zwits./Lux.) 31.35.18, op 9.24; 16. Hart (West-Zuid-West) 31.35.26, op 9.32; 17. Hoevenaers (België) 31.36.07, op 10.13; 18. Rostollan (Fr.) 31.36.37, op 10.43; 19. Niesten (Ned). 31.36.51, op 10.57; 20. Wim van Est (Ned.) 31.37.-. op 11.06; 43. Van der Steen 31.44.14, 45 Wagtmans 31.44.19, 47. Kersten 31.44.28, 48. Piet van Est 31.45.57, 77. Damen 31.58.01, 81 Westdorp 32.00.07, 83. Enthoven 32.02.20, 86. De Haan 32.07.02, 89. Lahaye 32.10.57. Door als eerste door te komen op de Bal lon d'Alsace won Jos Planckaert de prijs Henri Desgranges, een bedrag van 2000 francs Het klassement voor de Grote Bergprijs ziet er nu als volgt uit: 1. Pauwels (België) 10 punten; 2. Planckaert (België) 9 punten; 3. Bergaud (Centr.-Zuid 5 punten; 4. en 5. Lach (Parijs-Noord-Oost) en Rügg (Zwits.-Lux.) beiden 4 punten. De premie voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan de Belg Jos Planckaert. Onze landgenoot Ab Geldermans werd uit geroepen tot de ongelukkigste coureur van de zesde etappe. Het ploegenklassement van de zesde etappe was: 1. België (Planckaert, Pauwels en Hoe venaers) 13.55.35; 2. Italië (Battistini, Rugna- mi en Massignan) 14.00.46 3. ex aequo Frankrijk (Anquetil, Mastrotto en Stablinski) en Spanje (Perez-Frances, Manzaneque en Bertran) 14.01.24; 5. Centraal-Zuid 14.02.31; 6. Duitsland 14.06.56 7. Zwitserland-Luxem burg 14.07.29; 8. West-Zuid-West 14.08.15; 9. Nederland (Niesten, Wagtmans en W. van Esti 14.11.11; 10. Gr. Brittannië 14.18.06. 11. Parijs-Noord-Oost 14.20.44. In het algemeen ploegenklassement leidt Frankrijk met 4 punten voor België met 2 punten en Centraal-Zuid met 1 punt. Het puntenklassement luidt na de zesde etappe als volgt: 1. Darrigade 71 punten; 2. Brugnami 52 pt.; 3. Anquetil 47 pt.; 4. Daems 45 pt.; 5. Aeren- houts 44 pt.; 6. Battistini 36 pt.; 7. Gainche 35 pt.; 8. Planckaert 33 pt.; 9. Minieri 32 pt.; 10. Junkerman 27 pt. Behalve Ab Geldermans gaf in de zesde rit ook Gaudrillet (Parijs-Noord-Oost) op. De Duitsers Donike, Troche, Borghard, Kern- per en Oldenburg, Bley (Zwitserland-Lux.) en Sauvage (Parijs-Noord-Oost), die na het sluiten van de controle binnenkwamen wer den uit de strijd genomen, zodat er zaterdag nog 102 coureurs zullen starten. De eerste vier van de laatste acht in het heren-enkelspel op Wimbledon zijn be kend: de Chileen Ayala, de Australiër Emerson, de Indiër Krishnan, die alle drie „geplaatst" waren, en de Engelsman Mike Sangster, welke laatste de plaats inneemt van de uitgeschakelde Spanjaard Santana. die volgens de theorieën eveneens tot de laatste acht had moeten doordringen. Sangster bereikte de kwartfinales door een zege op de overwinnaar van Santana, de Zuidafrikaan Segal, in een strijd, die in de zengende hitte het was 35 graden in de schaduw 100 minuten vergde. In drie sets (8-6 8-6 6-4) kwam een einde aan de illusies van Segal. Veruit het gemakkelijkste drong Roy Emerson tot de kwart-finales door. Met 6-3 6-1 6-1 veegde hi.i de jonge Brit Roger Taylor van de baan. Ook Ayala. die niet voor niets in de leer schijnt te zijn ge weest bij Pancho Gonzales, toonde zich superieur- Met 9-7 6-4 6-2 versloeg hij Billy Knight. In een van de beste partijen tot heden in dit toernooi overwon de Indiër Krishnan de Mexicaan Palafcx. waarbij de Indiër op grotere tegenstand stuitte dan de uitslag doet vermoeden: 4-6 6-1 6-3 6-1. In het dames-enkelspel verliep alles „volgens plan", terwijl in de lange reeks van dubbelspelen, die vrijdag werd afge werkt, zich evenmin opzienbarende ge beurtenissen afspeelden. Slechts de als vijfde geplaatste Mexicaanse Yola Ramirez moest in de derde ronde van het dames enkelspel een set aan haar tegenstandster, de Engelse Deirdre Catt. laten: 3-6 6-1 6-3 Nog enkele uitslsgen: Heren-dubbelspel, tweede ronde: Barnes en Fernandes (Bruz.) versl. Gulyas en Javorsky (Hong.-Tjsech.) 6-3 7-5 5-7 0-6 6-1; McKinley en Ralston (VS.) versl Bond en Driscole (VS) 6-3 6-1 5-7 6-2 6-2; Emerson en Frasei (Austr.) versl. Mullov en Segal (VS.-Afr.) 6-3 6-1 6-3; Barclay en Jauffret (Fr.) versl. Mulligan-Stuck (Austr.-Dld.) 3-6 7-5 6-2 6-4; Pickard en Sangster (G.B.) versl. Morea en Soriana (Arg.) 6-3 6-3 3-6 4-6 6-3. „In Moskou zal blijken wat ik kan", zegt de 27-jarige atlete Gerda Kraan op haar kamer in Den Haag. Ze zegt het voorzichtig, bescheiden. Haar ogen spreken echter een andere taal. Die zeggen: Daar zal ik ze eens laten zien wat ik kan!" Ook de ijver, waarmee deze vrouw uit Hoogmade op het VUC-terrein oefent een kleine eenzame figuur op een groot leeg veld duidt op ver beten wilskracht. Donderdag vertrekt ze naar Moskou om met Joke Bijleveld op uitnodiging van de Russen zondag deel te nemen aan de open Russische kampioenschap pen. Daar zal ze strijd leveren tegen de sterkste 800 meter loopsters van de wereld. Daar zal blijken welke plaats ze werkelijk op de wereldranglijst van deze afstand inneemt. Bijna drie weken geleden liep ze in Lille tijdens de landenwedstrijd Frank rijkNederland de 800 meter in 2 min. 7.8 sec., wat niet alleen een nieuw Ne derlands record betekende, maar haar ook op de wereldranglijst van dit seizoen op de tweede plaats bracht achter de Olympisch kampioene, de Russin Lud- milla Lissenko (2 min. 6.7 sec.). „Die tweede plaats is nogal wankel, want er zijn meer loopsters die mijn re cordtijd kunnen halen. In Moskou zullen o.a. aan de start komen de Russin Itkina, die wereldrecordhoudster is met een tijd van 2 min. 4.3 sec. en de Noordkoreaan- se Sin Kim Dan, die de 400 meter heeft gelopen in 53 seconden. Dat laatste heb ik tenminste in een krant gelezen. Het is bijna niet te geloven, die 53 seconden. Dat is een mannentijd. Maar ja, in com munistische landen is op sportgebied enorm veel mogelijk. Daar doen ze al les voor de sport. Waarschijnlijk omdat het bijna de enige ontspanning voor die mensen is en omdat de staat er een gro te propagandistische waarde in ziet. Sportlieden, die internationaal iets pres teren worden in die landen aanbeden als goden. Ik heb al vele malen achter het IJzeren Gordijn gelopen. In augustus ga ik ook weer met Joke en Ellen Ort naar Boedapest. Ja, als atlete zie je nog eens wat van de wereld. In die oostelijke lan den word je als sportfiguur geweldig ont vangen. Denk je eens in, ik heb daar wel gelopen voor een 40.000 toeschou- niet verwonderen. Dat is nou eenmaal wedstrijdtaktiek. Als in een veld van Ne derlandse loopsters één sterke Russin zou meedoen, zouden we haar hier ook proberen in te sluiten." Gerda Kraan, een 27-jarige Haagse politie-agente, traint elke dag alleen op het VUC-terrein in Den Haag. wers. Zoveel komen er hier alleen naar voetbal kijken." „Reken er nu niet op, dat ik daar in Moskou iets groots ga verrichten. Ver geet niet dat er daar tenminste tien loop sters zijn, die onder de 2.10 lopen. Dat zal dus een enorm gedrang worden aan de start met veel ellebogenwerk. Dat vind ik het moeilijkste onderdeel van de race. Lukt het je direkt een goede plaats in het peloton te veroveren dan scheelt je dat seconden. Waarom ze ons niet de eerste 100 of 200 meter in banen laten lopen, begrijp ik nog steeds niet. Ik pro beer altijd zo snel mogelijk aan kop te komen om dan mijn eigen race te lo pen. Hier in Nederland moet ik dat wel om een goede tijd te kunnen maken. Of me dat in Moskou tussen al die Russin nen, Poolsen en Koreaansen ook zal luk ken, betwijfel ik." „Stel dat het niet lukt. Zal ik me dan kunnen optrekken aan de anderen? Zal ik niet ingesloten worden? 't Zou me „Dan zijn er nog zoveel andere fac toren. Bij voorbeeld het weer! In een or kaan kun je geen goede tijd maken. En. hoe zal ik mezelf voelen? Gespannen na tuurlijk, maar zal ik ook nerveus zijn?" „Vorig jaar was ik voor elke wedstrijd enorm zenuwachtig. Ten eerste door die extra-druk van de komende Olympische Spelen en bovendien had ik de extra spanning voor een zwaar politie-examen. Dat moest ik halen," zegt de Haagse politie-agente Gerda Kraan, „per slot van rekening is zoiets belangrijker dan wel ke wedstrijd ook. Nu heb ik dat allemaal niet meer. Mijn superieuren regelen al les fantastisch voor me. Als ik dit jaar iets bereik zal ik dat voor een groot deel te danken hebben aan chefs en col lega's van de Haagse gemeentepolitie, die me helpen hoe en wanneer ze kunnen." „Als de Olympische Spelen dit jaar zouden zijn, zou ik beslist niet zo'n te leurstellende race gelopen hebben als in Rome. Ik deed er toen 2 min. 10.6 sec. over en werd zesde in mijn serie. Ter wijl ik datzelfde seizoen al 2.8.1 gelopen had. Alleen een kwestie van te veel druk, te veel spanning, te veel gejaag!" „Dan zijn er nog andere factoren waar het publiek niet aan denkt. Ik moet bij voorbeeld lang en goed slapen. Als ik geen tien uur goed geslapen heb, ben ik een vod. Het eerste wat ik in het bui tenland doe is in mijn hotelkamer het bed inspecteren. Zo zijn er nog andere dingen die van invloed zijn op je pres tatie. Ik wou dat de mensen daar bij hun beoordeling van alle atletes eens meer rekening mee hielden. We zijn nou een maal geen automaten, die op elk moment een topprestatie kunnen leveren". „Als alles mee zit bereik ik in Moskou iets. Zit het niet mee, dan probeer ik het een week later in Enschede tijdens de landenwedstrijd Nederland-W.-Duitsland en anders nog later. Dit seizoen moet ik iets bereiken. „Ik ben in goede vorm. Heb vele dingen mee, die ik vorig jaar tegen had. Vooral mijn eindsprint is ster ker geworden. Vorige week heb ik de 200 meter meegelopen. Met Ria van Kuyck Gerda Kraan: Als internationaal atlete zie je nog eens iets van de wereld. Drie weken geleden in Lille (Frank rijk), zondag in Moskou, in augustus in Boedapest, enz. liep ik die in 24.6 sec., de beste tijd van dit jaar. Mijn eindsprint valt eohter wei nig cp, omdat ik steeds in hoog tempo loop. Ik kan lang een hoog tempo draaien Tussen de 400 en de 700 meter ben ik het sterkst. In Moskou denk ik dus wel in de kopgroep te kunnen blijven. Zij die daar de meeste „overwaarde", de meeste kracht over heeft om een eindsprint er uit te persen, wint". „Om die „overwaarde" zo groot moge lijk te maken, oefen ik hard. Mijn trai ner. de heer G. Rinkel uit Heemstede, heeft me een zwaar schema op gegeven. Ik hou me daar stipt aan. Elke dag werk ik dat schema af. Ik voel dat ik win. Het geeft me vertrouwen. Daarom ben ik nu voor elke wedstrijd kalm. Ik heb plezier in elke race. Dat is een enorme winst. Dit seizoen moet ik iets bereiken!", zo besluit Gerda Kraan, Nederlands record houdster op de 800 meter hardlopen, vast beraden. De Volewijckers heeft de eerste van de twee wedstrijden tegen "Elinkwijk voor een plaats in de ere-divisie met 4-3 gewonnen. Bij de rust leidden de Amsterdammers reeds met 3-1. De wedstrijd, die werd ge speeld in het Olympisch stadion, trok 35.000 toeschouwers. De Amsterdammers hebben hun over winning met goed voetbal behaald. In een produktieve periode van vijf minuten kwa men zij met 2-0 voor door goals van Van Wijk en Schaft. Elinkwijk zou Elinkwijk niet zijn als zij niet een maximum aan vechtlust zou tonen. En dat gebeurde ook. En zo waar, in de 35ste minuut was het 2-1 toen De Jongh zuiver inknalde. Elink wijk ging toen door, maar de voortreffe lijke bogaard van Volewijckers bracht de Amsterdammers uit de moeilijkheden. Vlak voor de rust legde hij de Utrechtse verdediging in de luren en vuurde toen een schot af dat van Van der Schilden kansloos liet. De spanning was kort na de rust al te rug. Daarvoor zorgde Kruin (3-2). Lange tijd ging daarna de strijd gelijk op, waar bij de Utrechters de pech hadden dat Zweers dusdanig was geblesseerd geraakt dat hij in de tweede helft slechts met moeite mee kon strompelen als linksbui ten. Een kwartier voor het einde leek dan Elinkwijk door de knieën te gaan toen Van 't Hek voor 4-2 zorgde. Elinkwijk stormde naar voren en zelfs Mijnals ging mee. En die zorgde voor paniek door tegen de lat te koppen; Kruin deed het nog beter want die zorgde voor 4-3. Er waren toen nog acht minuten te spelen Volewijckers trok zich terug in de ver dediging. maar dat was eigenlijk al niet meer nodig omdat de Utrechters kennelijk de fut misten behalve dan Mijnals om nog verder door te zetten in de voor voetbal volkomen ongeschikte tempera tuur. Tijdens het weekeinde worden de laatste wedstrijden gespeeld om het kampioen schap van Nederland. Men weet het: drie ploegen (HFC, Sportclub Emma en Xerxes) zijn nog volop in de running en het is dus lang niet uitgesloten, dat de amateurtitel strijd een verlengstukje zal krijgen. Van avond (aanvang zeven uur) ontvangt HFC het Rotterdamse Xerxes en zal moeten winnen om een kans op de titel te behou den. Die kans op winst zit er wel in dunkt ons, maar vrij zeker lijkt ons dat het zon dag in Rotterdam (het aanvangsuur van deze match is wederom gewijzigd, nu in vijf uur) niet zo gemakkelijk zal gaan. Hoe de kansen zondagavond staan hangt uiteraard af van de twee wedstrijden die Sportclub Emma zaterdag (in Groningen) en zondag (in Treebeek) speelt tegen Velo- citas. De Limburgers hebben het gemakke lijker dan HFC, omdat Velocitas kansloos is voor de titel, maar de Groningers zullen zich zeker niet zonder meer gewonnen geven. Er is dus van alles mogelijk dit weekeinde. De stand is: HFC 4 2 1 1 5 9—6 Spcl.Emma 4 2 1 1 5 96 Xerxes 4 2 1 1 5 67 Velocitas 4 0 1 3 1 49 (Er is nog een protest in behandeling uit de wedstrijd XerxesVelocitas die met 21 door Xerxes werd gewonnen). Zondagavond (aanvang half zeven) is er op het terrein van HFC ook nog een wed strijd: die tussen Vitesse '22 uit Castricum tegen OVVO uit Amsterdam. Het is een beslissingswedstrijd met als inzet een plaats in de eerste klasse amateurs. EDO speelt zondag de eerste wedstrijd tegen de tweede-divisieclub Wilhelmina in Den Bosch. Vorige week waren de Haar lemmers kansloos tegen Helmond, maar nu maken zij een betere kans. Een gelijk spel moet er in ieder geval inzitten. In de eerste klasse van de cricketcompe titie gaat het Rood en Wit I bepaald niet goed. Maar zondag kan daar in de thuis wedstrijd tegen Quick Den Haag (te spelen op het terrein van BMHC in Bloemendaal) verandering in komen. In de eerste klasse B hebben zowel Rood en Wit II als Haar lem een vrije zondag. In de tweede klasse wordt gespeeld PW II—R. en W. III, Haar lem II—Excelsior II en R. en W. IV— HDVS III. Op het Noorder Buiten Spaame zijn dit weekeinde kano wedstrijden om de natio nale titels in de K I en C 1 klasse. Er is verder een uitgebreid bijprogramma. Zon dag beginnen de wedstrijden om half elf. De tweede kampioenswedstrijd tussen Rohda en HKV wordt vanavond van zeven tot negen uur gespeeld in Amsterdam. Reeds bij een gelijkspel legt Rohda beslag op de kampioenstitel. Op de banen van de tennisclub Zand- voort. nabij de Kennemer Golfclub aan de Kennemerweg in Zandvoort. wordt zondag gestart met het onen A-. B- en C-toernooi van de TC Zandveort dat tot en met de volgende week zondag zal voortduren. De HAV „Haarlem" trekt naar Eind hoven om daar uit te komen in de eind strijd om de P.H -beker. Het lijkt een moeilijke strijd vooi de „Haarlem" ploeg te gaan worden, want het team is de laatste weken geteisterd door blessures. Zo zal De Boer niet kunnen starten op de 100 m, loopt Kiewiet de 1500 meter niet en is het uit komen van Van Zijl op hoogspringen en Krijnen op polshoog en 110 m horden uiterst dubieus.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19