Bescherming Bevolking bestaat in Kennemerland uit één kring MENSEN AAN ,Af KERKDIENSTEN Voor autorijles Kennemerlaan 92 - Telefoon 5072 J. M. A. Raaman tijdens receptie gehuldigd Skelterdemonstraties op Gijzenveltplantsoen Havenberichten Broodprijs gaat wellicht omhoog IJmondverenigingen vandaag en morgen voor RIJLES KENNEMER GARAGE /«SUNGLASSES FILM EN FILMWERELD ZATERDAG 1 JULI 1961 K.H.R. Meinema benoemd tot kringhoofd N.Z.H.-bussen rijden op „Arosa Sun" P.T.T.-besteller reed tegen bestelauto op Zeven nieuwe woningen aan de Hagedisstraat is „SUCCES" Andere naam voor visserijschool Kerkelijk nieuws NV Koelhuis IJsvries vijftig jaar Bakkers ongerust over uitblijven van over heid sbe slissingen Filmen in Castricum Met ingang van vandaag bestaat in Noordholland een aangepaste regeling van de Dienst Bescherming Bevolking. De tot dusverre uit vijftig A- en zeventig B-krin- gen bestaande dienst is omgezet in een organisatie, die bestaat uit één A-gemeen- te (Amsterdam), tweeëndertig A-kringen en zeventien B-kringen. Haarlem en de IJmond zijn hierbij in gedeeld in de A-kring Noordholland, die 'n gebied beslaat van Castricum in het noor den tot en met Bennebroek in het zuiden. Tot hoofd van de nieuwe kring is benoemd de heer K. H. R. Meinema, tot dusverre hoofd B.B. van de kring-Haarlem. Secre taris-penningmeester van de nieuwe kring is geworden de heer H. A. Gerritsen, voor dien in dezelfde functie werkzaam in de A-kring Velsen-Beverwijk. De burgemeesters van de gemeenten, die in het gebied van de nieuwe kring lig gen, is verzocht gezamenlijk het bestuur van de nieuwe kring te vormen. Dit zijn de burgemeesters van Bennebroek, Bever wijk, Bloemendaal, Castricum, Haarlem, Heemskerk, Heemstede, Uitgeest, Velsen en Zandvoort. Zij allen vormen onder voor zitterschap van burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem het bestuur van de kringraad, waarin zij allen on geacht de grootte van hun gemeente één stem mogen uitbrengen. De kring krijgt één apparaat, dat on der meer de beschikking krijgt over 51 ge meente- en rijksspuiten plus een veertigtal kleinere spuiten. Daarnaast bestaan dan nog de ploegen van de zelfbescherming van de in de kring gevestigde bedrijven. Tach tig percent van deze bedrijven heeft reeds de vereiste plannen voor de zelfbescher ming ingediend. De resterende bedrijven hebben dit tot dusverre nog niet gedaan wegens gebrek aan tijd of geld. De reden dat is overgegaan tot een in krimping van het aantal kringen, waar mee tevens de kringen zijn vergroot, is ge legen in een aanpassing van de verder voortgeschreden ervaringen van een mo derne oorlog. Geleidelijk is namelijk het besef gegroeid dat de mogelijkheid van een grote catastrofe groter is dan men aan vankelijk dacht. Als gevolg hiervan wil men trachten het potentieel meer te ver spreiden, waardoor mensen en materieel minder kwetsbaar zijn. Tevens heeft men dan in de grotere kringen meer potentieel beschikbaar. Uit de nieuwe kringraad is een dagelijks bestuur samengesteld, eveneens onder voor zitterschap van mr. Cremers, dat bestaat uit de burgemeesters van Velsen, Heem stede en Haarlem. Het gezag van de nieu we kring blijft berusten bij de kringraad. Advertentie A. 3. v. LENT'S Automobielbedrijven Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Telefoon 4360-8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Telefoon 3223 - 5052 (02510) Met ingang van zondag 2 juli zullen de bussen van de N.Z.H.V.M. van het hoofd kantoor van de Hoogovens doorrijden naar het hotelschip „Arosa Sun". Van 's mor gens zeven uur tot 's avonds zes uur zal een uurdienst worden onderhouden. Van zondag af zullen de bussen bij de Hoog ovens en in IJmuiden in de richting Haar lem vijf minuten later dan gewoonlijk vertrekken. Deze wijziging betreft echter alleen de bussen die rijden tussen 8.30 uur en 19 uur. Donderdagmorgen is een 17-jarige be steller van de P.T.T. op de Zeeweg in Velsen met zijn bromfiets tegen een bestel wagen aangereden. De jongen viel en is met schaafwonden en een gebroken neus been in het Antoniusziekenhuis opgeno men. Het ongeluk gebeurde doordat de chauffeur van de bestelauto, een 47-jarige bloemenhandelaar uit IJmuiden zijn wa gen stopte. De bromfietser, die achter de ze wagen reed, kon de auto niet meer ont wijken. Een zesjarige jongen uit IJmuiden is donderdagmorgen op de Lange Nieuw- straat onder het achterwiel van een motor bakfiets van een melkslijter gekomen. Een wagen van de ongevaliendienst heeft de jongen die aan een been was gewond naar het Antoniusziekenhuis gebracht, waar de wond is gehecht. Het jongetje wilde op de rijdende bakfiets springen, maar hij stapte mis. Advertentie GARAGE L v. d. LEDEN R CLAESZENSTR 1 DAG en NACH1 De firma Drost en Timmers in Sant poort heeft het gemeentebestuur van Vel sen verzocht aan haar te verkopen een stuk terrein, groot 1100 vierkante meter, gelegen aan de Hagedisstraat in Velsen- Noord ten behoeve van de bouw van zeven woning. Naar de mening van het college kan het verzoek worden ingewil ligd. De prijs is vastgesteld op 20.per vierkante meter. De afzonderlijke burgemeesters behouden hun taken op het gebied van propaganda en bedrijfsbescherming en de meer huis houdelijke zaken aan de organisatie ver bonden. Het personeel van de B.B. (stafpersoneel, gemeenteambtenaren, dienstplichtige- en vrijwillige noodwachters) zijn per circulai re op de hoogte gesteld van de nieuwe ontwikkeling. Het territorium van de nieuwe kring wordt in tweeën gesneden door het Noord zeekanaal. Hierdoor zal het wellicht nodig zijn, naast de centrale commandopost in de omgeving van Haarlem, een hulpcom mandopost ten noorden van het kanaal in te richten. Voor de centrale commandopost het hoofdkwartier van de heer Meinema zal in de naaste omgeving van Haarlem nog een geschikte plaats moeten worden uitge zocht. Advertentie T BESTE ADRES (alle riibewtlzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4353 B. en W. van Velsen zijn van mening dat de huidige naam van gemeentelijke visserijschool in IJmuiden niet voldoende tot uitdrukking brengt, welke opleiding mogelijkheden dit instituut biedt. Er wordt immers ook opgeleid voor het diploma handelsvaart, zeesleepvaart en binnenvaart. De raad wordt nu voorge steld de naam van de school te verande ren in „Gemeentelijke School voor Vis serij en Scheepvaart". De staatssecretaris van O. W. en W. heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering. Zestig jaar bij bedrijf Vrijdagmiddag heeft de heer J. M. A. Raaman hoofdboekhouder bij de firma IJmuider Stores met een drukbezochte receptie op het kantoor van dit bedrijf aan de IJmuidense Trawlerkade het feit ge vierd, dat hij zestig jaar bij de IJmuider Stores in dienst is. Vrienden, bekenden en vertegenwoordi gers van verschillende organisaties zo als de Redersvereniging IJmuiden, het Staatsvissershavenbedrijf en de Koninklij ke Nederlandse Zoutindustrie boden hun gelukwensen aan, die zij vaak verge zeld lieten gaan van geschenken en bloe men. Namens het college van B. en W. was er een bloemstuk naar de 73-jarige jubilaris gestuurd. De wethouder van Openbare Werken, de heer R. Verbeek, was echter nog even gekomen om zijn dorpsgenoot (beiden wonen in Santpoort) de hand te drukken. Om half twee was er reeds een recep tie geweest voor het personeel en bij de ze gelegenheid had de directeur van het bedrijf, de heer M. A. van Oosterhout, de jubilaris na een waarderend toespraak je een geschenk onder couvert overhan digd. De boekhouder, de heer O. Woutstra en de chef inkoop, de heer D. Eijnthoven, herinnerden aan de lange loopbaan van de jubilaris bij de firma. De heer M. Jung backer, die meer dan vijftig jaar bij het bedrijf werkt, vulde deze herinneringen nog eens aan met zijn ervaringen. De heer Raaman, die een goed muziek kenner is en een grote klassieke grammo foonplatenverzameling bezit, heeft talrijke platen ten geschenke gekregen. De recep tie werd onder meer bijgewoond door de oudste zoon van de jubilaris, die uit Zwe den was overgekomen. Puzzeltocht „Samuel" De gereformeerde iongensclub „Samuel" heeft een puzzeltocht gehouden. De uitslag was als volgt: 1. D van Beelen, 2. N. de Niet. 3. B. Kappert 4. K. van Dokkum. Advertentie CORN ZWIER KENNEMER LA AN 224 - 228 IJMUIDEN - TELEFOON 4324 voor eerste klas service Aan IJmuidens zeekant is het verstik kend heet, er staat bijna geen wind. En dan ruik je alles. Op het nieuwe zich door de duinen slingerende pad naar het strand, snuif je de lucht van zonnebrandolie en damescrèmes op. Logisch, want de dames lopen er allemaal luchtig gekleed van en naar de zee. Een ribbige bruine hond sjokt met de tong uit de bek voort, te loom om te kijken in de langs de weg han gende prullebakken met riekende banane- schillen. Het strand was eivol gisteren. Enkele autobussen voerden honderden joelende schoolkinderen aan. Onder leiding van de onderwijzers en onderwijzeressen werden zij geïnstalleerd op het grote terras van meneer Verswijveren. Daar pakten zij hun medegebrachte krentebollen uit het pa pier. Wat een feest voor die kinderen: strand zee, de zon en lekkere broodjes! Het werd drukker en drukker. Tegen twaalf uur was het strand bijna wit en het turen naar de kinderen die in de lichte branding met ballen gooiden, begon pijn aan de ogen te doen. In het tamelijk verveloze gebouwtje van de IJmuider Reddingbrigade keek de ze ventienjarige Pim de Jong, wonende aan de Lijsterlaan 13, in IJmuiden-Oost, vrij wel onafgebroken naar de mensen in het water. Dat is zijn werk. Hij zat daar boven op een tafeltje, de voeten op het raamkozijn, gekleed in een blauwe zwembroek. Hij is een van de men sen, die waken over de mensen in het wa ter, hen in gevallen van nood eruit haalt. Pim de Jong, een van de jongste leden van de IJmuider Reddingbrigade, is in be zit van acht diploma's, die betrekking heb ben op het zwemmen, reddend zwemmen en de eerste hulp bij ongelukken. „Ik ga nog een paar brevetten halen", verzekerde deze sympathieke, rustige jon geman. Hij houdt van de zee en heeft al tijd al gevoeld voor het werk van de red dingbrigade. Nu heeft hij vakantie, twee maanden lang. Daarna gaat hij naar de kweekschool in Bloemendaal. En blij ver telde hij, dat hij zijn einddiploma mulo in de zak heeft. Alleen zit hij op zijn post. Radio heeft hij niet en hij is dan ook blij als er iemand een praatje met hem komt maken. Overigens is er geen sprake van echte ver veling, want daarvoor is het strand vóór hem te levendig. Er is steeds wat nieuws te zien. Pim de Jong is zes jaar geleden lid ge worden van de IJmuider Reddingbrigade. In die jaren heeft hij zijn diploma's en brevetten gehaald. Of hij wel eens iemand van de verdrinkingsdood heeft ge red? „Nee dat gelukkig nog niet", zei hij. Maar wel moesten en moeten hij en zijn collega's er vaak met de vlet op uit om mensen uit het water te halen, die op op een luchtbed of in een drijfring te ver wa ren afgedreven. Soms kunnen ze niet te rugkomen". „Vooral Duitsers hebben er een handje van. Maar die kennen de zee niet", ver telde Pim. En hij voegde eraan toe dat het water vooral bij Oostenwind en afne mend getij, zeer gevaarlijk kan zijn. „Men zwemt dan gemakkelijk zeewaarts, - -a Jt Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hasselt: J. W. de Bruyn te Harderwijk: te Alkmaar (vac. G. C. Tromp): dr. C. van Leeuwen te Eist; te ssen (wijkgem. Noord) (toez.): W. C. Ver stoep te Witmarsuïn (Fr,). Geref. Kerken Beroepen te Dokkum (vac. H Hogen- huis): G Assies te Oostwold (Old.); te Ee (Fr.): G. Sinia te Scijk (Gron.); te Rotter- dam-Hillegersberg (vac E. Z. van Es): B. G. Mees ten Oever te Wageningen. Be dankt voor Zuid-Bujerland: A. Verschoor te Vlissingen. Doopsgez. Broederschap Aangenomen naar Veenwouden-Zwaag- westeinde-Buitenpost: J. C. Beekhuis te Edam e.a. Als de politie toestemming verleent zul len op dinsdag 1 augustus de skelters ra zen over het circuit in het Jan Gijzen veltplantsoen te IJmuiden. De renners van de skelterclub IJmond zijn opgetogen over de rolschaatsbaan, die ideale mogelijkhe den voor de skeltersport biedt en ze heb ben zich dan ook onmiddellijk bereid ver klaard een demonstratie te geven, die om twee uur zal beginnen. Dit skelter-evenement zal worden geor ganiseerd door het vakantiekinderfeestco- mité, maar dat betekent niet, dat alleen de kinderen van het Indianendorp mogen kijken. De gehele jeugd van IJmuiden heeft gratis toegang. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Reliable, Antwerpen, te IJmuiden; Wubbina, Swansea; Egbert S. Great Yarmouth; Reint, Sornaes; Nieuwe Waterweg, Par; Brandenburg, Kalmar; Jan Kreumer, Rochester, ledig Hoogovens; Wit- tekind., Porsgruen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aanHanne Muller, Rotterdam, ledig Hoogovens. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Bonafide, Salerno, walsmateriaal Hoogovens; Zaanstroom, London; Luise, Kalmar; Alcoutim, Lissabon; King Aegues, Rouen; La Marea, Hamburg, ledig Hoogovens; Patricia, Halmstad; Truth, Antwer pen; Lies, Hamburg; Confid, Rotterdam; Joost, Kotka: Ledig, Zaandam; Ostrobotnia, Antwer pen, ledig Velsen; Jans, London; Imke, Rotter dam; Martha Ahrens, Hamburg; Selma Nimtz, Le Havre; Hereford Beacon, Pers. Gulf; Antilope Poole, Kunstmest Hoogovens; Corfuld, Blyth; Scheldestroom, London, walsmateriaal IJmuiden; K. H. Parchmann, Kopenhagen; Agamemnon, Curagao; San Bias, Tiko; Saint Brandan, Gefle; Reliable, Helsingofors, bijlegger. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kalliopi Lemos, Cuba; Silen Lake, Vaenern; Rudolf J., Karlsborg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie POLAROID k P- rerkrijghaar bij de vakman vooi het beter zien: IWUNDRECHTGOUnaIJMUIDEN In het bezit van het FIDA-vakdiploma Hoorapparaten In □muiden gevestigd IJMUIDEN: Zondag 2 juli maar vergeet dat het terugzwemmen heel moeilijk is". Dat vereist een flinke krachts inspanning, die velen niet kunnen opbren gen. Pim heeft geen al te hoge pet op van de zwemkunst der Nederlanders. De gehele dag tot des avonds zes uur zit hij in het gebouwtje en tuurt naar de baders. Hij geeft toe dat een verrekijker een welkom geschenk zou zijn voor de IJmuider Reddingbrigade. Evenals trouwens een nieuw gebouwtje, want het huidige is oud, verveloos en hier en daar vergaan. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe kerk, 10 u.: ds. H. A. Labrie, 19 u.: ds. G. van Doorn. De Rank, 10 u.: Jongerendienst, de heer W. Aleman. Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. v. d. Berg, 10 u.: ds. H. Huisman. Jeugdkapel, 10 u.: de heer Th. Mooy. Engelmunduskerk, 8 u.: ds. L. Brink, 10 u.: ds. L. Brink. Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout, 19 u.: ds. G. Koch (jeugddienst). Ver. van Vrijzinnig Hervormden: Ge bouw Abelenstraat 1, 19 u.: ds. G. Nij- enhuis. Ger. Kerk: Ichtuskerk, 9.30 u.: ds. N. W. v. d. Hout, 17 u.: ds. W. Diepersloot. Petrakerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot, 17 u.: dr. B. A. Knoppers. Zeeloods (strand) 11 u.: drs G. H. Homans. Bethel- kerk, 9.30 u.: dr. B. A. Knoppers; 17 u.: ds. N. W. v. d. Hout. Christ, ger. kerk, 10 en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis; 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: stille mis; Petruskerk 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstr., o.l.v. Kapt. J. van Doorn. Baptistengemeente, Cultureel gebouw, 10 u.: samenkomst; 11.15 u.: zondag school. Gemeente Gods: Cultureel gebouw, 10 u.: bijeenkomst. Evangelisatiever. Elon, Elon-kapel, 10 u.: R. v. d. KraatsAlmen, 19.30 u.: ds. J. Servaas uit Gent. Jehovah's getuigen. Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Oud Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 19.30 u.: ds. L. Gehood. Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u.: G. R. Mik; dinsdag 20 u.: bijbellezing. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult. Gebouw, 17 u.: dienst. Vergad. v. Gelovigen. De Ruyterstr. 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. Kerkgenootschap Lectorium Rosicrucia- num. Gebouw Stationsweg 95, 10.30 u.: de heer C. G. Stratman. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. C. Meijer, 17 u.: ds. J. Knol. Vrije Evang. Emanuël, Gemeentelijk Een avond aan het strand De schrijver Michel St. Amant ontmoet op het buitengoed van de weduwe Georgi- na tal van mensen, die een beetje vreemd doen. Maar het vreemdste is toch wel, dat hij 's avonds op het strand in een liefdes verhouding gewikkeld raakt met een ra venzwart meisje dat later de dochter van de tuinman blijkt te zijn. Er ontspinnen zich dan tal van verwikkelingen, waaruit ten slotte zelfs een moord resulteert. Er treedt een zeer vinnige commissaris van politie in op, die uitstekend wordt ge speeld door Michel Galabru. Hij krijgt het niet gemakkelijk, maar weet ten slotte de moord toch op te lossen. Het begin van de film is wel boeiend, vooral door de goede fotografie. Maar de oplossing van de moord verloopt toch wei nig verrassend, en het peil van de film zakt dan onrustbarend, (zondag drie uur „Popeye-festival", donderdag 8 uur „De drie musketiers"). De vijand in de schaduw (R e x-theater, IJmuiden) Tot en met maandag speelt er in het IJmuidense „Rex"-theater de film „De vijand in de schaduw", die het verhaal vertelt van de strijd die een geheime dienst voert tegen een niet nader omschreven „organisatie". De inzet van deze strijd is een bundel documenten, die door de „organisatie" ge stolen wordt; een diefstal die wordt bege leid door de moord op een geheim agent. Een collega van deze neemt het onder zoek ter hand en slaagt er ten slotte in de organisatie op te rollen en de leider te ontmaskeren. Een bekend en afgeleefd filmonderwerp, dat niets nieuws meer biedt. Wie zich ech ter graag beweegt in een onduidelijk spio- nagemilieu kan dit weekeind in Rex te recht. Zondagmiddag draait de film „Met de dood op de hielen," woensdag en don derdag wordt „Als ouders slapen" ver toond. Beverwijk en Heemskerk In „Liefde en begeerte", welke film in L u x o r wordt vertoond, ziet men de pe rikelen van een meisje, dat van een trou weloze man houdt. Ze breekt enkele ma len met hem, trouwt met een ander, maar tenslotte verliest ze beiden, want met de een wil zij het niet langer proberen en van de ander houdt ze niet. Een moei lijk geval, dat is wel duidelijk. Voor dins dag tot en met donderdag vertoont dit theater „Het mysterie van de man, die verdween". Een spannende thriller voor de liefhebbers. Zondagmiddag „Salam Aleikum". In het Kennemer Theater kan men tweemaal Yoko Tani in actie zien. In „Wilde onschuld" is zij een Eskimo vrouw, die het moeilijk krijgt als haar man een missionaris heeft gedood. Van maandag tot en met woensdag is zij de geliefde van een R.A.F.-piloot. Zondagmid dag „De slag om Arnhem". W. B. - theater presenteert van avond de kostelijke comedie „Mijn man is bij de F.B.I.", met Tony Curtis, Dean Martin en Janet Leigh. Zondag en maan dag „De koelbloedige Sheriff", zondag middag „Odongo". In Marquette, Heemskerk, kan men zaterdag en zondag „Op hoop van zegen" zien, zondagmiddag „Aloma van de Zuid- ontspanningslokaal, 10 u.: de heer J. Klein-Henneveld. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis: 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Kapel Wester- veld, 9.35 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 u.: ds. J. C. Remijn, 10 u.: ds. J. C. Remijn. De Hoeksteen, 9.30 u.: ds. G. H. van Wil- lemswaard; 11 u.: ds. G. H. van Wil- lemswaard. Chr. Geref. kerk, Pniëlkapel, 10 u. en 16 u.: ds. J. C. Maris. Ger. kerk, 9.30 en 17 u.: ds. J. W. C. de Kluis. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis; 7, 8.15, 9.30 en 11.30. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; O.L. vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.; 19 u.: avondmis: Regina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoogmis). Vrije Evang. Gemeente, 9 en 20 u.: ds. J. Moerland. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: jeugd dienst, ds. R. Alers uit Rotterdam; Irene- kpel, 10 u.: ds. G. van Schuppen, H. Doop; De Opgang, 10 u.: drs. Hengst- mangers uit Haarlem; Oosterwijk-Mee- resteyn. 10 u.: ds. J. C. Koppert; Jeugd kapel „De Opgang", 10 u.: de heer G. J. Offerhaus. Vrjjz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. R. Boonstra uit Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. Joh. Knol uit Heemskerk; 17 u.: ds. H. G. Enderdijk uit Arnhem. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 1) u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 u.: ds. H. G. Enderdijk uit Arnhem; 19.30 u.: ds. A. C. van Nood uit Velsen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9.30 u.: vic. Oskamp uit Krommenie. Geref. Morgensterkerk. Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. A. C. van Nood uit Velsen, voorbereiding H. Avondmaal; 17 u.: ds. C. Meyer uit Beverwijk. R.-K. St. Laurentiuskerk, 6.30 en 7.45 u.: H. Missen; 9.15 u.: Hoogmis; 11 u.: Kin dermis; 12 en 17.15 u.: Avondmis. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Missen 8.15 en 10 u. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. P Salm Ger. Kerk, 9 en 17 u.: ds. IJ. van der 7öh BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 u. Protestante dienst, kerktent nabij kam peerterrein, 10.30 u.: ds IJ van der Zee. Advertentie AUTOMOBIELEN Het is alom ITHfffH voor. een goede gebrinkfè/ wagen gaat men" qpk naar l'i W?Tf INRUIL '- GARANTIE - FINANCIERING A. J.van LENT's Automobielbedrijven Inl' Verkobp tuXven.8-18 uur .Bewrwijk, Vondejlaan 5, Tolefoon02510-3223-5052 IJmuiden, Wijk a. Zefêiweg 107, hl. ÖZ550.-4360-8210 Inlicht. Verkoop'na 7 uuri 's avonds. 025VQ*5294 Dealer: OPFL CHEVROLET CORVAIR MARKTBERICHT. De noteringen van de Beverwijkse groenteveiling waren vrijdag: aardbeien 130350, sla 620, bloemkool 1455, bos- peen 1948, waspeen 1035, sperziebonen 145—165, snijbonen 95160, tuinbonen 18— 27, rabarber 1623, spinazie 714, poste lein 420, doperwten 7795, peulen 75 105. Deze maand bestaat Koelhuis IJsvries te IJmuiden, aan de Trawlerkade, vijftig jaar. Ter gelegenheid hiervan biedt de di rectie een receptie aan, die gehouden zal worden op vrijdag 7 juH aanstaande des middags van half vier tot half zes in ho tel-restaurant „Royal" aan de Kennemer laan in IJmuiden. Morgen loopt de C.A.O. in het bakkers bedrijf af, zonder dat er van het ministerie van Economische Zaken antwoord is ont vangen op het telegram van het georgani seerd overleg in het bakkersbedrijf aan minister De Pous om een bespreking te mogen hebben. Er bestaat daardoor een onzekerheid over de doorberekening van de 10 pet. loonsverhoging in de broodprijs. Het is echter te verwachten dat op korte termijn de broodprijs met 1,5 cent per 800 gram omhoog zal gaan. Voor de doorbere kening van de loonsverhoging in de prij zen is toestemming van het ministerie van Economische Zaken vereist. Het College van Rijksbemiddelaars heeft nog geen beslissing genomen over de loons verhoging. Deze wordt maandag ver wacht. Daar het voorgeschreven voorover leg niet tot stand gekomen is, zit men aan alle kanten vast. Intussen vrezen de bak kers, dat het verloop bij het personeel bij een grote bakkerij in Den Haag 's een verloop van 45 percent nu reeds het ge val zich nog duidelijker zal gaan mani festeren. In Castricum werden donderdag film opnamen gemaakt van het dorp zelf en de inwoners. In de eerste plaats ging het er om het leven en werken van de bevolking te tonen aan nieuwe inwoners. Tal van mooie plekjes en bijzondere ge meentelijke objecten werden gefilmd. Met vaardige hand filmden het duo Hembrecht en Packmor tal van inwoners en inwoon sters. van wie er enkelen soms schuw het hoofd afwendden, maar anderen met een blijde lach deze unieke kans „om misschien te worden ontdekt" aangrepen. De zuiveringsinstallatie, het strand, maar ook de weiden met haar zwartbont vee, dat op geloei van de cameraman in de geluids wagen kwam toegesneld, vormden dank bare objecten voor prachtige filmopnamen waarvan geheel Castricum in het komende winterseizoen zal kunnen genieten. Een grote optocht, die vanaf de Puikman naar de Dorpsstraat ging, voorafgegaan door enkele demonstraties van verschil lende verenigingen op het sportpark, vorm den een prachtig besluit van deze filmdag, mede omdat deze begunstigd werd door zeer fraai weer. Advertentie snelle levering deskundige plaatsing MARKTPLEIN 29 Gemeentebibliotheek Velsen, 14—17.30 u.: Expositie Werkschuitclubs. Meerweidenlaan, Velseri-Noord, 14 u.: Jeugdwielerronde Tunnelboys. Watervliet, 14 u.: Schoolatletiekwed- strijden. Scheybeeck, 14—17.30 en 19.30—22 u.: Tentoonstelling T"-nstpaarden". ZONDAG 2 JULI Sportpark Adrichem, 15 u.: Wielerronde Beverwijk. Snelliusstraat 41, 10 30 u.: Gewestelijke bijeenkomst Jonge Strijd. Scheybeeck, 14—17.30 er 19.30—22 u.: Tentoonstelling „Kunstpaarden". MAANDAG 3 JULI Gemeentebibliothe-k, 1617.30 en 19—21 u.: Expositie Werkschuitclubs Handelsavondschool Platanenstraat, 20 u.: Diploma-uitreiking. Scheybeeck, 14—17.30 en 19.30—22 u.: Kunstpaarden". V

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5