Olie verschaft Koeweit een grote rijkdom IN DE VISÖAL EN OP ZEE „Maatregelen tegen prof. Smits zijn in strijd met waardigheid der kerk" mmmÊÊÊÊtÊUSÊSÊ V ■'-.. Burgerij profiteert van welvaart Oogstmoeilijkheden in de Oosteuropese landen Drieling-kunstmaan gedeeltelijk mislukt Geen auto verloot onder artsen Amerikanen willen met dezelfde RLM'ers terugvliegen Meteorieten gevaar voor astronaut Verklaring hoofdbestuur Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Eerherstel voor werk meester van R.O.G. v^v V-'- -rV"'* "i* v-\\ v-v>r - v^- --uAü 1 JULI 1961 6 siitiiiiiiif KOEWEIT i Vrijwilligers te hulp geroepen uit burgerij Duitse Bondsdag keurt kinderbijslagwet goed Minister Van Rooy over de Trancopal-kwestie Na hachelijk avontuur Argentijns vliegtuig bij Buenos Aires verongelukt Joegoslavische minister van Buitenlandse Zaken naar de Sovjet-Unie Reeds aanvoer van zomerbloemen Begona zonder schroef op Curasao binnengesleept LUIDSPREKERS V l"W •.\jy\y.V". SMgggg i Het door Irak opgeëiste en zestiendui zend vierkante kilometer omvattende sjeikdom Koeweit is zeer rijk. De aard olie zorgt er voor, dat jaarlijks anderhalf miljard gulden toevloeit twee maal zo veel als in Perzië. Daarentegen wonen in het laatste land bijna honderdmaal meer mensen als in Koeweit. In het olielandje worden dan ook geen bedelaars, armen of zieken op straat aangetroffen. Hoewel er nooit een druppel regen valt en het land dus een woestijn zou moeten zijn, groeien W307S8I MUDHATAIN BAHRA KOEWEIT MINA-AL AHMAD* BURG AN SAOEOI-ARABIë i PETOXEl» PIPELINE er overal bomen en strekken zich gras velden en bloemperken uit. Het hiervoor benodigde water is even kostbaar als de aardolie. Het wordt gedistilleerd uit zee water: veertig miljoen liter per dag alleen al voor de stad Koeweit. In het volledig Mohammedaanse land met zijn honderdduizend staatsburgers en 140.000 vreemdelingen is geen enkele nachtclub te vinden. Ook is er geen alcohol te koop: alleen de buitenlanders en chris telijke Arabieren krijgen een maandelijks rantsoen, dat grotendeels op de enige zwar te markt die het land rijk is verdwijnt. Verder is er van alles te koop en de han delswaar is er meestal nog goedkoper dan in het land van herkomst. De medische voorziening is grotendeels kosteloos. Mocht een buitenlander in Koe weit ziek worden, dan behoeft hij evenmin iets voor de behandeling te betalen. Ook het onderwijs is gratis. Bij de verdeling van de inkomsten uit de aardolie past de sjeik namelijk het prin cipe van een gelovige Moslim toe: een derde voor zijn familie, een derde voor de scholen en sociale instellingen en een derde voor de investeringen. Het enige bevolkingsdeel dat slechts zeer ten dele van deze rijkdommen profiteert zijn de zwervende Bedoeinen, die ondanks alle pogingen van staatswege weigeren WENEN (UPI) De collectivisering van het landbouwbedrijf in de communis tische landen schijnt geen groot succes te zijn. In de afgelopen weken hebben kran ten geklaagd over het tekort aan arbeids krachten op het platteland, terwijl via de radio vrijwilligers worden opgeroepen om bij het binnenhalen van de oogst te helpen. Het orgaan van de communistische par tij in Bulgarije, riep alle burgers die in staat zijn te werken, op om de behulpzame hand te bieden bij het binnenhalen van de oogst. Het blad oefende critiek op de col lectieve boerderijen „omdat de maisoogst is verwaarloosd, de wijngaarden door on kruid worden bedreigd en de totale hooi oogst". De collectivisering van de landbouw in Bulgarije, Hongarije en Tsjechoslowakije is onlangs voltooid, zonder dat de veel ge propageerde „sprong voorwaarts" in de andbouwproduktie is bereikt. Deze week werd er in de Tsjechisch pers over geklaagd dat de landbouwcoöpera- ïes in Oost-Slowakije in de laatste jaren ,in het geheel geen vooruitgang hebben ge naakt". Volgens de bladen zijn er dit jaar 10.000 jongemensen nodig in de landbouw, terwijl er slechts 17.000 beschikbaar zijn. Radio Boedapest liet een oproep uitgaan naar de Hongaren om tijdens weekeinden ip collectieve boerderijen te helpen. zich op een vaste plaats te vestigen en nog steeds zo leven als hun voorvaderen dui zenden jaren geleden. Het is met het oog op dit alles hoogst onwaarschijnlijk dat de bevolking van het land de huidige welstand tegen een on zekere toekomst zal willen ruilen, ondanks de nationalistische en Pan-Arabische pro paganda, met name van de zijde van Kas- sem. Duikers Voor de tweede wereldoorlog had Koe weit een andere natuurlijke hulpbron, de Perzische Golf. Duikers zochten hier naar parels die tot de beste van het Nabije Oosten werden gerekend. Langs de kust maakten de timmerlieden van geïmpor teerd hout slanke boten waarmee de zee lieden uit Koeweit handel dreven tot bij India, 's Nachts trok heel Koeweit zich terug achter een acht kilometer lange muur van drieëneenhalve meter hoogte voldoende om een stad te beschermen die door niemand werd begeerd. In 1936 werd echter de eerste olie ge vonden, maar ten gevolge van de oorlog duurde het tien jaar voordat de heerser van Koeweit de kraan opendraaide waar door de eerste hoeveelheden van deze brandstof zich een weg baande naar het westen. Meer dan twintig percent van de olie reserves ter wereld bevindt zich in dit gebied. Bij de huidige produktie van zestig miljoen vaten per jaar zal nog een eeuw lang olie uit Koeweit blijven vloeien. De bronnen worden geëxploiteerd door de Kuwait Oil Company, welke voor 50 percent eigendom is van de British Pe troleum Co en voor de andere 50 percent van de Amerikaanse maatschappij Gulf Oil. Van de Arabische landen is Koeweit het enige land, dat grote bedragen in het bui tenland kan investeren. Ook daar De Westduitse Bondsdag heeft na uren lange debatten een wetsontwerp aange nomen voor toekenning van kinderbijslag voor het tweede kind in gezinnen met lage inkomens en instelling van een kinderby- slagkas. Volgens deze wet zullen, met terugwerkende kracht tot 1 april, onge veer 1.200.000 gezinnen maandeiyks 25 mark voor het tweede kind ontvangen. De Bondsraad moet het ontwerp nog goed keuren. Deze bijslag is bestemd voor belasting plichtige inkomens van niet meer dan 7200 mark per jaar, behouden bijzondere be palingen. De bijslag voor het derde en vol gende kind zal volgens de tot nog toe ge bruikelijke manier via de bedrijfsvereni gingen uitgekeerd worden. De socialisten en de vrije democraten hebben, zij het onder ernstig bezwaar, ook hun stem aan het wetsontwerp gegeven, nadat hun amendementen tegen het be palen van een inkomensgrens en de in stelling van een tweede kas waren ver worpen. Er werden slechts vier stemmen tegen het wetsontwerp uitgebracht. WASHINGTON (UPI) Twee van de drie Amerikaanse kunstmanen, die deze week tegelijk in een baan rond de aarde werden gebracht, zijn niet geslaagd. Dit heeft de Amerikaanse marine gisteren meegedeeld. De navigatie-satelliet Transit IV-a heeft zich daartegen van de andere twee geschei den en volvoert haar taak. De andere kunstmanen, Greb III en Injun, weiger den echter van elkaar te gaan. Zij kun nen nu slechts een deel van hun werk zaamheden doen. Ook een gisteren gedane Amerikaanse po ging om met een viertraps Scout-raket een satelliet in een baan om de aarde te bren gen is mislukt door haperen van de derde trap. De satelliet was bestemd om op een hoogte van 385 tot duizend kilometer een baan om de aarde te beschrijven en gege vens te melden over de stofdeeltjes in de ruimte. De Scout is de eerste bekende meertrapsraket, die door vaste brandstof wordt aangedreven. Het jacht, dat het Nederlandse be drijfsleven Prins Bemhard heeft aan geboden als geschenk bij gelegenheid van zijn 50ste verjaardag. De wijze van introductie van het genees middel Trancopal bij de artsen is niet van dien aard, dat daartegen een waarschuwing zou moeten worden overwogen, aldus mi nister Van Rooy in zijn antwoord op schrif telijke vragen van het P.v.d.A.-Kamerlid Van Lienden. die had vernomen, dat bij de introductiebijeenkomst van dit geneesmid del onder de aanwezige artsen een auto zou zijn verloot. De minister zet voorts uiteen, dat het Haarlemse verkoopkantoor van de Amerikaanse fabrikant van het geneesmiddel voorlichtingsbijeenkomsten voor artsen houdt tijdens welke verver singen of een maaltijd worden aangeboden. Een auto echter werd hierbij nimmer ver loot. Wel werd van tijd tot tijd door enige Europese autofabriaanten egn nieuwe auto beschikbaar gesteld aan een bij loting aan te wijzen arts. die er vijf dagen proefritten mee koij maken en daarna de, auto weer inleverde met een verslag van zijn be vindingen omtrent de auto, welk verslag dan in een reclame-uitgave van de fabri kant verscheen. Het verpakte geneesmiddel Trancopal, aldus de minister, reeft een krachtig ont spannende werking op de skeletspieren, welke werking bij de behandeling van verscheidene aandoeningen van nut kan zijn. Bovendien heeft Trancopal enige wer king als kalmerend middel. Uit dit alles volgt, dat Trancopal een sterk werkend geneesmiddel is. dal enerzijds bij de be handeling van bepaalde aandoeningen waarde kan hebben doch anderzijds eigen schappen heeft, welke de arts nonen nauw keurig te overwegen of het voorschrijven daarvan voor een bepaald patiënt en in een bepaalde dosering gerechtvaardigd is. Ditzelfde geldt overigens voor tal van andere geneesmiddelen, aldus de minister, die overigens doet opmerken, dat er ten minste 15 verpakte geneesmiddelen in de handel zijn met een uitwerking als die van Trancopal. Een gezelschap van 45 Amerikanen zal zondag van Schiphol vertrekken met een gecharterd K.L.M.-vliegtuig dat voor het grootste deel dezelfde bemanning zal heb ben als de „Noordzee", waarmede dit ge zelschap op zondag 11 juni naar Europa kwam. De „Noordzee" kreeg, zoals men zich zal herinneren, op die zondagmorgen motorstoring, toen het vliegtuig zich nog ongeveer een uur vliegen van Prestwick in Scnotland bevond. Het „overspeeden" van de propeller van de linker motor was er de oorzaak van dat het vliegtuig ge durende een kwariier aan hevige trillin gen bloot stond- Tenslotte viel de motor van de vleugel en kon de bemanning, on der gezagvoerder W F. Bellink, het vlieg tuig m Prestwick veilig aan de grond zetten- De Amerikaanse passagiers hebben hun grote bewondering uitgesproken voor de kunde, het vakmanschap en het zeer rus tige optreden van alle leden van de beman ning en de wens uitgesproken dat dezelfde bemanning het gezelschap ook naar de Verenigde Staten zou terugvliegen. Aan deze wens is voldaan, zij het dat de ste wardess en een van de pursers die dienst deden op de Noordzee" thans, omdat zij op een andere vluent zijn ingedeeld, zon dag niet van de partij kunnen zijn. Zondag avond zal gezagvoerder Bellink met een Douglas DC 7C machine met het gezel schap van Schiphol vertrekken. De vlucht gaat via Shannon naar Hartford (V.S.). BUENOS AIRES (UPI) Een DC-47 van de Argentijnse trans-continentale luchtvaartmaatschappij is vrijdagavond met 35 personen aan boord tijdens de lan ding neergestort, op ongeveer drie kilome ter afstand van het vliegveld Aeroparque bij Buenos Aires. Volgens de maatschap pij zijn tien van de 31 passagiers en twee van de vier bemanningsleden uit het bran dende wrak gered. WASHINGTON (UPI) In de buurt van de grens tussen de hoogste luchtlagen en de ruimte is een elektrisch geladen gordel ontdekt, die miljarden meteorieten blijkt aan te trekken. Dit heeft de Ame rikaanse luchtmacht onlangs bekendge maakt. De ontdekking welke van groot belang kan zijn voor de ruimtevaart, is gedaan nadat begin juni een proefraket in Nieuw Mexico tot een hoogte van 102 mijl was gelanceerd. De proefraket was voorzien van bladen als van de kelk van een bloem om de micrometeorieten (uiterst kleine meteoor steentjes) te vangen en te registreren. De raket-bladen openden zich toen de raket een noogte van vijftig mijl had bereikt. Volgens de mededeling van de lucht macht hadden de bladen een hoeveelheid van tien micrometeorieten per vierkante centimeter genoteerd. De Amerikaanse satellieten, die op grotere hoogte vluchten rondom de aarde hebben gemaakt, hebben slechts zelden meer dan twee meteorieten op hun reis ontmoet en geregistreerd „De stofdeeltjes of micrometeorieten vormen een potentieel gevaar voor ruimte reizigers", aldus de mededeling van lucht- machtzijde. „Ondanks de geringe afmetin gen doet de snelheid de miniatuursteentjes even dodelijk zijn als kogels". Aanvoer van vrijdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was vrijdag 3710 kisten, waarvan 525 tong en tarbot. 792 schol. 7 schar, 817 haring, 621 makreel, 242 schelvis, 443 wijting, 195 BELGRADO (Reuter) Het Joegoslavi sche persbureau Tanjoeg meldt dat Kotya Popovitsj, minister van Buitenlandse Za ken van Joegoslavië, volgende week vrij dag de Sovjet-Unie zal bezoeken. Waarne mers te Belgrado zijn van mening dat Po povitsj in de Sovjet-Unie vooral zal spre ken over de huidige spanning in de be trekkingen tussen Joegoslavië en de landen van het Russische blok. Dit heeft in de af gelopen maanden geleid tot heftige aanval len door de wederzijdse pers, terwijl ook diplomatieke incidenten voorvielen. Het hoofdbestuur van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden heeft een ver klaring uitgegeven naar aanleiding van het besluit van het Breed Moderamen van de Generale Synode om aan prof. dr. P. Smits de bevoegdheden van een emeritus predikant te ontnemen. Het Breed Moderamen heeft het niet in strijd met de waardigheid van de kerk geoordeeld, aldus de verklaring, om aan zijn besluit argumenten ten grondslag te leggen, die in een aantal opzichten strijdig zijn met voorheen genomen beslissingen. Het hoofdbestuur wijst met name op de te genstelling tussen het thans genomen be sluit en dat van enige maanden geleden. Blijkens de verklaring van de Generale Synode van 7 februari 1961 had het Breed Moderamen toen besloten om, na een aan tal met prof. Smits gevoerde gesprekken, niet over te gaan tot het hem ontnemen van de bevoegdheid van een emeritus-pre dikant. Het thans genomen besluit wil het echter doen voorkomen alsof de beslissing van februari slechts een voorlopig karak ter had, aldus het hoofdbestuur, dat ver ontrust is door het fiet, dat het Breed Mo deramen het niet strijdig heeft geoordeeld met de belangen van de kerk, om in een aangelegenheid, die, boven het hoofd van prof. Smits uit, de positie van de Vrijzin nige Hervormden in het algemeen raakt, een besluit te nemen, dat in zijn effect gelijk is aan een der zwaarste maatrege len die in een leertuchtprocedure kunnen worden genomen. Het hoofdbestuur stelt dat de enkele in houd van een recente brief van prof. Smits aangegrepen werd om terug te ko men op het in februari 1961 genomen be sluit. Deze reactie is van dien aard, aldus de verklaring, dat men zich moet afvra gen of dat besluit niet in wezen inhoudt, dat het Breed Moderamen een type theolo gie, zoals tot uitdrukking komt in de arti kelen van prof. Smits, uit de ruimte van De heer J. P. de Wilde, die bij het Rijks opvoedingsgesticht te Amersfoort, waar hij de functie vervulde van werkmeester, werd ontslagen, omdat hij „niet paste" in het systeem van de nieuwe directeur, mr. H. A. S.. heeft van de minister van Justitie, mr- Beerman, twee brieven ontvangen, waaruit zijn volledige eerherstel blijkt. Zijn ontslag zal worden ingetrokken, als ook net beroep dat was ingesteld tegen de voor hem gunstige uitspraak van het Utrechtse ambtenarengerecht in februari. Het verschil tussen het salaris en het wachtgeld dat de heer De Wilde sedert drie jaren werd uitbetaald een verschil van om en nabij 2500 zal hem alsnog wor den uitgekeerd Ook zal de heer De Wilde zes maanden salaris 3600) extra krijgen. Op het totaalbedrag, dat de heer De Wilde zal ontvangen zal echter 2000 in mindering worden gebracht, omdat dit bedrag geacht wordt gelijk aan de in komsten te zijn. welke de heer De Wilde de afgelopen drie jaren buiten het R.O.G heeft verworven. Tot de rehabilitatie van de werkmeester heeft mr. J. F J. van Bijlevelt. raadsman van de Algemene Rooms Katholieke Amb- tenarenvereniging (ARKA) veel bijgedra gen. De werkmeester zal niet bij het R.O.G blijven. Per 1 oktober is hem op zijn uitdrukkelijk verzoek eervol ontslag verleend. Men zal zich herinneren, dat tijdens de zitting van het Ambtenarengerecht in februari de wantoestanden, welke in het R.O.G. heersten, aan het licht kwamen Het Tweede-Kamerlid mr. dr. C. Berk houwer (V.V.D.) stelde daarop vragen aan de minister, waarna een onafhankelijke commissie van onderzoek werd ingesteld Oud-minister mr. G Ph. Helders was voor zitter van deze commissie. Als gevolg van de warmte vlotten de zaken bij de Beverwijkse groenteveiling Het Centrum deze week niet al te best. Toch mochten de aanvoerders niet klagen, omdat alles werd verkocht, zij het tegen lage prijzen. De zomerbloemen beheersen thans het veilingbeeld Aangevoerd werden de eerste gladiolen van de „koude" grond Er komen grote partijen Alstroemeria's aan de markt, waarvoor tot f 0,25 per bos werd betaald. Groot is nog altijd de aanvoer van anjers en kasrozen- De prijzen van deze bloemen kwamen belangrijk lager te liggen dan een week geleden. De aanvoer van potplanten is niet groot- de kerk wil weren. „Met te meer klem moet deze vraag gesteld worden omdat het Breed Moderamen blijkbaar geen acht heeft willen slaan op het voorstel van het hoofdbestuur, gedaan bij brief van 12 juni 1961, om onomwonden te verklaren dat de procedure tegen prof. Smits als beëindigd werd beschouwd en vervolgens een ge sprek te bevorderen over de kernpunten van het belijden, die gezamenlijke studie behoeven. Nu ook op deze suggestie niet werd ingegaan meent het hoofdbestuur in het tegen prof. Smits genomen besluit een verkapte uitoefening van leertucht te moe ten zien". Het hoofdbestuur spreekt de hoop uit dat het Breed Moderamen naar wegen zal zoeken om het effect van dit onjuiste be sluit wet te nemen, zulks ter wille van de waardigheid en de belangen van de kerk. De verklaring is namens het hoofdbe stuur ondertekend door prof. mr. A. Mul der, voorzitter, en ds. D. J. Miedema, se cretaris. kabeljauw en gul. 30 haai. 18 poon. 28 diversen. Prijzen van vrijdag Per kilo: heilbot 4 grote tong 4.604 30, grootmiddel tong 3.903.50, kleinmiddel tong 3.903.10, kleine tong 1 3.502.80, kleine tong 2 1.801 30. tarbot 1 2.602.50, zalm 10. Per 50 kilo: grootmiddel schol 39, klein middel schol 3931. kleine schol 1 3227, kleine schol 2 25—8. schar 1916, verse haring 2414.40, makreel 17.2010, groot middel schelvis 2827. kleinmiddel schel vis 2321. kleine schelvis 1 3117, kleine schelvis 2 2110. wijting 12.508. grote gul 3725, middel gul 2722, kleine gul 148, kleine haai 11. pieterman 82. kleine rode poon 2 279 Per 125 kilo: grote kabeljauw 15470. Besommingen van vrijdag KW 122 f 2120 KW 99 2790. KW 43 f 3210, KW 136 f 1080, SCH 135 7510, SCH 117 4960, VL 16 8340. Aanvoer van zaterdag Vier loggers en 43 kotters zorgden voor 2229 kisten, waarvan 120 schelvis. 80 wij ting, 80 gul en kabeljauw. 495 haring. 725 kleine kisten haring. 70 makreel, 750 schou. 10 tarbot, 300 varia. 20 stuks kabeljauw, 24.000 kilo tong. De SCH 171 Cornelis Vrolijk zn. 215 kis ten, de VL 121 Willem 170 kisten. 95 kleine kisten, SCH 153 Onderneming 4 280 kisten, VL 84 Jan Senior 340 kisten. De vangst van de VL 121 werd in én dag uit zee gehaald. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 200 schelvis 200 platvis, 4000 kilo tong, 900 haring, 360 kantjes groene haring, 950 jonge haring. WILLEMSTAD (CURACAO), (ANP/UPI) Het Spaanse schip „Begona", dat don derdag onder de Venezolaanse kust in moeilijkheden verkeerde, is vrijdag in Wil lemstad op Curagao aangekomen. Het schip werd gesleept door de „Turmoil" van de Britse sleepdienst „Overseas". De „Bego na" die achthonderd passagiers aan boord heeft, verloor twee dagen geleden in volle zee de schroef. Het schip zal in het droog dok worden voorzien van een nieuwe as en schroef. KAMPEERTENTEN en LUCHTBEDDEN VERHUUR Rijnstraat 91. Telef. 6285. Gevr. NET MEISJE of juf frouw in de huish. voor hele of halve dagen. Drogisterij „De Ceder", Planetenweg 70 LOODGIETER, gas- en wa- terfitter, dakbedekkingen. P. C. de Smit, P. Potterstr. 17, Tel. 8282, IJmuiden-Oost Gevr. HULP In de HUISH. voor halve dagen. Burg. Rambonnetlaan 21. SLIJTERIJ „FLORA", Zee weg 115. Telef. 5307 1 fles Chiffon d'Amore 2.25. Mevr. Ir. F. van Hattum, Mollaan 7, Bloemendaal, vr. WERKSTER voor 3 ocht. p. week. Meerdere hulp aanw. GRAMMOFOONPLATEN, bladmuziek en muziekinstru menten. Muziekhandel Uni. ken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-O., Telef. 7127. Gevraagd voor direct een BROOD- en TANKETBAK- KERSBEDIENDE. Krom- hout's bakkerij, Bloemstraat 32, IJmuiden. Plaatsen en verplaatsen T.V. en F.M. ANTENNES onder garantie. Velo, Trompstraat 68-69, Telef. 5198, IJmuiden Wil uw zoon BANKETBAK KER worden? Geef hem een goede leerschool in Hazen- berg's le klas banketbakke rij, Telef. 6479. Ruil bij ons uw TELEVISIE in, defect geen bezwaar. Velo, Trompstraat 68-69. Tel. 5198. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt MACH.- STIKSTERS. Stukloon, hoog loon. Wij maken alle SLEUTELS. Fa. N. P. Zwager, Kenne- merlaan 77. Telef. 5607. WERKPLAATS te huur met garage. Telef. 02500-35236. SOLEX - RAP - PUCH. Verkoop, Service, Reparatie. Van Bugnum, Planetenweg. 40-44. Telef. 5290. PENSION VRIJ, twee 2-p. kamers. Prima kost. Prijs billijk. Telef. 6172. Aangeb. PENSION m. of z. warme maalt'jd. Adres te vern. bureau v. d. blad. LEDEREN KLEDING vanaf 2.p. w. Lederen Kleding, bedrijf Veldhuis Breestraat 10-12. Beverwijk. Telef. 5629 Gevr. gestoff. of gemeub. KAMER met kookgel. Br. L 5674. Wijnands en Van Rensen: WEDSTRIJDPRIJZEN, me dailles, bekers, vaantjes. Vij zelstraat 125, A'dam. Zaken- adres voor Velsen: P. J. van Rensen, Kerkerinklaan 70, Santpoort. Telef. 02560-7463. Student zoekt gestoffeerde ZIT-SLAAPKAMER in Vel. sen, per 1 september. Brie ven L 5640. VERLOREN: lichtgroene le ren portefeuille, bev. maand, salaris, kolenbon, lidmaat schapskaart Velser Jazzclub op naam van Jannie Eber- hard. Cepheusstraat 21, IJ muiden. Vermoedelijk ver loren: Lange Nieuwstraat, Planetenweg, Cepheusstraat, Strandweg. Gaarne tegen bel. terug aan bovengenoemd adres. ALLES VOOR HET STRAND: strandpakjes, bad pakken, zwembroeken, bad lakens, badoeken. C. Lod der, Driehuis. STIFT-O-MATIC, de enige bloempot, die de watertoe voer naar de plant automa tisch regelt. U kunt dagen lang op reis gaan. Een plant in een „Stift-o-Matic" bloem pot zal tijdens uw afwezig heid voor zichzelf zorgen Beatrix bloemsie-kunst, Ken- nemerlaan 56-68. Telef. 6083. TELEVISIE 198.—!! 43 cm. met garantie. Ki kerstraat 1, Amsterdam Iedere avond demonstratie. AUTORIJSCHOOL H. Ane- pool voor luxe en vracht auto. Erk. Bovag instr. met de nieuwste Opeis. Rijnstr. 91. Telef. 4565-6285. JAVAKAPOK in pondszak- ken 2.25, schuimplastic vulling 50 cent p. zak. Zee man, Bloemstraat 70, IJmui den. Telef. 4235. Voor uw AUTORIJLESSEN met de nieuwste Renault dauphin e belt U 5050 Auto rijschool „IJmuiden", gedipl instr. Fr. Rootring, Zeeweg 275. IJmuiden. NEVEDA VALENTINE, de wonderwol. Uw vest, jum per of trui zó klaar Per reuze knot 2.25. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden Telef. 4235. Nog enige OPEL REKORDS met roldak beschikbaar van 1 tot 15 juli. Tussenbeeks- weg 21. SOUVENIRS, leuk en prak tisch, prima kwaliteit tafel lakens met molens bedrukt 4.95, keukentafel kleedjes met Hollands landschap 2.25. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. LUXE VERHUUR Renault Dauphines. Dennenstraat 9 LUXE VERHUUR OPELS REKORD 1960 '61, allrisks verz. Huygensstraat 9, Tel. 8508. RIJSCHOOL VELSERBEEK. 6.per uur. Theorie gra tis. Driehuizerkerkweg 54, Telef. 8358. LUXE VERHUUR, allrisks verz. K. A. van Doesburg, Planetenweg 2P, Tel. 7320. ALBERT HEIJN ZEGELS te koop gevraagd 0.11 per stuk. Volle boekjes 54.- Lange Nieuwstraat 455. KLEDING REPARATIE. Pantalons versmallen 5. „Coulance", Alex. Bellstraat 45. Telef. 6035. WIEG en BABY COMMODE te koop gevraagd. Br. met prijsopgave L 5663. OPELS REKORD 1961 te huur. Wijk aan Zeeërweg 146. Telef. 7839. Te koop MAICO 250 cc, mo tor 100 wegenbelasting 350.Zeeweg 261. TOTAL SERVICE STATION Rozenstraat 49, Haarlem. Aangeb. Fiat 1100 1 955. Mill Cento met schuifdak. Consul 1954, Austin A 30 1956 leen kl. snelle zuinige auto). Ford Taunus 1955. Austin Sum merset. Financiering en let wel 3 mnd. alle kosten voor ons. Dit is onze garantie. IA Te koop MOTOR D.K.W. Te bevragen na 7 uur. Tromp- stra 137. Te koop H. DAV., 750 c.c. Vraagprijs 175.Fröger- straat 12 zwart. Te koop een STEIB ZIJ SPAN L.S. 200. Prijs 100. Cypressenstraat 43. Te koop 2-pers. KANTEL- BED. D. Hartoghstraat 7. Aangeb. FORD SUNLINER, kl. crème, mot. en mech. 101 Open dak. Na 6 uur. Kanaalstraat 196. Te koop pr. BROMFIETS, Avada, met H.M.W. motor, 2 versn. en telesc. Dolfijn straat 4. Spoed! Te koop aangeb. mooie BABY PIANO. Ken- nemerlaan 147. Te koop agb. 1 GAZELLE H. FIETS met trommelrem en versn. 115 en Kapt. Mobylette. Kruidbergerweg 96, Santpoort. Te koop agb. FORD VER SAILLES, b.j. '55/'56, mech. 100 pr. banden. Prijs 1450. V.W. de luxe, pr. wagen. Prijs 875. Skoda, mech. 100 nwe. banden, keurig in bekl. en lak. Prijs 500. Opel Blitz vrachtwag. Pr. motor, nwe. banden. Prijs 600. Inruil en financ. mog. Bonairestraat 4, Santpoort. Telef. 02560-7030. Te koop vangeb. z. g. a. n. D.K.W. SPORTBROMMER. Prijs 325.—. Bonairestr. 4, Santpoort. Telef. 02560-7030. Te koop prima WANDEL WAGENTJE 22.50. 6 Volts drrkknop autoradio, goed spelend, 60.1 glas in lood deur 10.Velser- duinweg 135. GARAGE BROUWERS biedt aan enige inger. auto's: Opel Caravan '5 5250.Opel Rekord '59 4750.Citroen I.D. '59 600Q.Pontiac '56 2900.Peugeot '57 2500.—. Fiat 1100 '57 2500.Alle met Bovag garantie. Financ. mogelijk. Tel. 02500-36106. b.g.g. 36715 Te koop aangeb. V.W. '56/ '57. Opel Rekord '56/'57. Morris 1000 '57. Morris Mi nor '56. Garage Immers, Santpoort. Bloemendaelse- straatweg 166, Telef. 8550. Garantie en financiering. RENAULT 4 '54 1500.—. V.W. bus '55 1250.—. Vaux- hall Cresta 1956 1850.—. Consul 1954 1150.Inruil bromfietsen, motoren enz. P. Tuyn, Vergierdeweg 30, Telef. 53859, Haarlem. Te koop SKODA m. stuur- versnelling en linnen kap. Banden en motrrisch in pri ma staat. Prijs zeer billijk. Molenstraat 17, Santpoort Telef. 8199.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6