Kabinet heeft geen principieel bezwaar tegen rijksbijdrage voor kinderbijslag AGENDA je proeft de ontwikkeling Regering grijpt reddingsplank die afgetreden minister verwierp tóen*3 iÊSSsÊÉsë Geen eetwaren mee terugnemen uit het buitenland Onderscheiden Delftse politieman is niet fout geweest Nog geen beslissing over bakkersionen Vraag naar personeel ook in juni sterk gestegen 14 ct. Politieman wil na 15 jaar betaling van overuren Verklaring van Duitse - minister Erhard Ambtenaar had tekening niet goed bekeken Noorse trawler had geen hulp nodig Excursie naar brouwerij eindigde in het politiebureau Zegeltjes en cadeaus bij de slagers? Koel en onvast weer WOENSDAG 5 JULI 1961 Gouden roos voor „Super Star" Tegen varkenspest Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Het rooksignaal van de20ste eeuw! ook in blikjes van 20 st. Een week hechtenis voor vrouw die kind doodreed Vreemde verbouwing'' Delftenaren slaags met Rotterdamse politie Propaganda voor vlees gaat 600.000 kosten Kort nieuws Sa a.i ïi Minister-president De Quay heeft de deur naar een akkoord over de algemene kinderbijslagverzekering, die mr. Van Rooy bij diens laatste optreden als minister leek te hebben dichtgeslagen, weer op een kier gezet. Aan het slot van het debat over het ontslag van mr. Van Rooy maakte de premier duidelijk, dat de bezwaren tegen een rijksbijdrage niet van prin cipiële aard zijn. Het kabinet stelde zich wel geheel achter mr. Van Rooy's „onaanvaardbaar" voor wat betreft de wens van alle Kamerfracties (behalve die der V.V.D.) om door middel van een rijksbijdrage ook de eerste twee kinderen van zelfstandigen te betrekken bij de kinderbijslag. Maar prof. De Quay nam afstand van de principiële gronden, die mr. Van Rooy voor dit „onaanvaardbaar" had aangevoerd. Dat de regering er niet veel voor voelt verplichtingen op zich te nemen, die de schatkist honderden miljoenen 's jaars zul len kosten, konden althans de regerings gezinde fracties begrijpen. Dat was vorige week wel gebleken. Maar de woordvoer ders der katholieke en protestants-christe lijke partijen hadden er sterk op aange drongen, dat de mogelijkheid van een rijksbijdrage niet voorgoed werd afgesne den. Minister Van Rooy had donderdag deze „reddingsplank" genegeerd door een rijks bijdrage niet alleen op financiële, maar ook op principiële gronden af te wijzen. Hij zei toen, dat de sociale volksverzeke ringen in beginsel volledig „self-supporting moesten zijn Prof. De Quay heeft zich nu van dit be ginsel gedistancieerd. Dit gebeurde gis termiddag aan het einde van het Kamer debat over het aftreden van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Reagerende op interrupties van de katho lieke socialist Willems, vermeed de minis ter-president zorgvuldig het woord „prin- Advertentie week'n^era M2 vanche^e Eeh internationale jury heeft in Den Haa uitgemaakt welke de beste roos is van de 142 soorten uit 17 landen, die mededon gen naar „De Gouden Roos van Den Haag" De roos „Super Star" van de heer Mi- tantau uit West-Duitsland is de winnares. Een certificaat eerste klasse werd uit gereikt aan W. Kordes, eveneens uit West- Duitsland. Een certificaat tweede klasse ging naar de Engelsman E. B. Ie Grice voor zijn roos „Golden Delight". Een cer tificaat voor „de best geurende roos" werd uitgereikt aan A. Dickson, ook uit Enge land, voor zijn roos „Silver lining". cipieel" in de mond te nemen. De rijks bijdrage was „onaanvaardbaar", zonder meer. Overigens leverde de discussie naar aanleiding van de regeringsverklraing over het heengaan van minister Van Rooy niet veel op. Uiteraard trachtte de leider der oppositie, mr. Burger (P.v.d.A.), het gehele kabinet en in het bijzonder de pre mier verantwoordelijk te stellen voor het falen van de minister van Sociale Zaken. Hij wilde wel eens weten wat de „per soonlijke redenen" voor de ontslagaanvra ge precies waren geweest. Maar prof. Oud (V.V.D.) waarschuwde de regering onmid dellijk, dat zij op zo'n vraag nooit zou mo gen ingaan. Dat zou een constitutionele fout van de eerste orde zijn: wat in de boezem van het kabinet gebeurt, gaat de Kamer niet aan De vraag van mr. Bur ger bleef dan ook onbeantwoord. Intussen drong de waarnemend voorzit ter der K.V.P.-fractie, de heer Andriessen, aan op een zo spoedig mogelijke bezetting van de opengekomen post in het kabinet. Het opdringen van de besmettelijke en dodelijke Afrikaanse varkenspest tot Span je en Portugal vormt een ernstige bedrei ging voor de varkensstapel op het Europe se continent, aldus deelt het ministerie van Landbouw en Visserij mee. Voor Nederland met zijn grote varkens stapel van 3 miljoen dieren op een klein grondgebied is het van eminent belang de ziekte te weren. Omdat er nog geen vac cins of geneesmiddelen bestaan, die de ge vreesde virus-ziekte kunnen tegengaan, moet alle aandacht gericht worden op het voorkomen van de besmetting. Varkens krijgen de ziekte door besmet voedsel, dat ook ons land kan binnenkomen via inter nationale treinen, schepen en vliegtuigen. In het belang van de voorkoming van het optreden van de Afrikaanse varkens pest moeten reizigers bij hun terugkeer uit het buitenland geen eetwaren of restanten meebrengen, die eventueel via het vuilnis vat bij de varkens terecht kunnen komen. c De K.V.P. is gebrand op totstandkoming van de algemene kinderbijslagverzekering. Prof. De Quay beloofde zoveel mogelijk spoed te betrachten bij de vervulling van de vacature. In politieke kringen wordt de huidige) staatssecretaris van Economische Zaken, dr. Veldkamp, nog steeds de ernstigste,' kandidaat geacht voor de opvolging vani minister Van Rooy. Evenals de afgetre den bewindsman behoort dr. Veldkamp tot de K.V.P. Bovendien is hij deskundig op het gebied van de sociale verzekering en heeft hij een grote politieke ervaring. Het zal echter wel najaar worden, vóór de parlementaire behandeling van het ont- werp-Kinderbijslagwet kan worden voort gezet. Uiterlijk volgende week donderdags gaat de Tweede Kamer op zomerreces. En de nieuwe bewindsman, zelfs al wordt dat. de door de wol geverfde dr. Veldkam. zali zich nog wel even willen inwerken alvo rens de nalatenschap van mr. Van Rooy' in de Kamer ter hand te nemen. „Aan jde Delftse adjudant van gemeente politie B. kan niets ten laste worden ge legd wegens zijn houding in de bezettings tijd". Dit zegt minister Toxopeus in ant woord op vragen van de Tweede-Kamer leden de heren Scheps (P.v.d. A.) en Bak ker (C.P.N.) over een koninklijke onder scheiding die aan adjudant B. is verleend. De minister verklaart dat tegen B. geen maatregelen zijn genomen in verband met zijn houding gedurende de bezettings tijd. Ook heeft B. niet voor een zuive ringscommissie behoeven te verschijnen en evenmin zijn bij de P.O.D. Delft door de bevolking, de illegaliteit of door perso nen, die een overval op het politiebureau hebben gepleegd, klachten over hem inge diend. Uit inlichtingen is de minister niet ge bleken, dat B. zich zou hebben schuldig gemaakt aan het verlenen van diensten aan de bezetter. Daarentegen zijn naar aanlei ding van het ingestelde onderzoek aan de minister wèl verklaringen overlegd, vol gens welke B. gedurende de bezetting me dewerking heeft verleend aan daden, die tegen de bezetter waren gericht en waar aan ook voor zijn persoon gevaar was verbonden. Het is de minister bekend, dat het ver lenen van de onderscheiding aan B. ver ontrusting heeft veroorzaakt na publika- ties omtrent diens houding gedurende de bezettingstijd. Voor deze ongerustheid be staat evenwel geen reden. Voorts antwoordt de minister de heer Scheps dat van een „buitengewone be vordering" van B. na de bevrijding niet kan worden gesproken, aangezien B. een rang verkreeg, die hem al eerder had moeten zijn verleend. Het is niet mogelijk voor het College van Rijksbemiddelaars deze week een beslis sing over de loonsverhoging in het bak kersbedrijf te nemen, omdat nog geen ad vies is ontvangen van de Stichting van de Arbeid. Indien de Stichting van de Arbeid nog deze week haar mening kenbaar maakt en daartoe bestaat wel enige kans is het waarschijnlijk dat de Rijksbemiddelaars maandag een beslissing nemen. Intussen is de eerste loonperiode na 1 juli verstre ken. De C.A.O., die op 1 juli afliep, blijft nog wel van kracht, maar men had ver wacht, dat de loonsverhoging van 10 pet. reeds zou zijn goedgekeurd als het eerste loon na 1 juli zou worden uitbetaald. De vraag is nu wat de werkgevers zullen doen als zij voor de eerste maal na afloop van de c.a.o. de lonen uitbetalen? En wat zul len de werknemers doen indien zij zater dag geen loonsverhoging in hun loonzak je vinden? Daarna komt dan nog de vraag of een eventuele loonsverhoging zal mogen wor den doorberekend in de broodprijs. Ook in dit opzicht is nog geen beslissing geval len. Niettemin zal de consument er reke ning mee moeten houden dat het brood waarschijnlijk duurder zal worden. Advertentie St. Bavo Kerk: Vandaag 20 u.: Impro visatiewedstrijd op het orgel. Donderdag 20 u.: Juryconcert. BIOSCOPEN Cinema Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Eichmann en het derde rijk", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Corruptie", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Strijd om de Gele Rivier", 14 j. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Per valscherm de hel in',. 14 j. Donder dag: „The Minniver Story", 14 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „The wrong man", 14 j. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Bandeloos", 18 j. Roxy Theater: Tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Heuvels in vlam men". 14 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Dieven hebben het ook moei lijk", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en donderdag 19 en 21.30 u.: „De kneusjes van het regiment", a.l. Iedere middag 14.30 u.: „Stad op stelten", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal en Vishal, Grote Markt: Tot 31 juli dagelijks van 10-17 u. en van 20-22 u. (dinsdag van 19-22 u.): „Nederlandse orgelpracht". Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot en met 9 juli expositie „Drie eeuwen prentkunst" (keuze uit verzame ling D Harting). Dagelijks 10-17 u., zon dag 13-17 u. tt Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 28 juli expositie van schilderijen, gouaches en plastieken van Bonier. Kunstzaal In 't Goede Lur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen, aquarellen en schilderijen van Cor Dik. Dagelijks van 10-22 u., ook zondag (Zie verder: „Uitgaan in Haarlem" van 30 juni). WOENSDAG 5 JULI City Theater, 14.30 u.: „Popeye-festival"; 20 u.: „Een avond aan het strand". Rex Theater, 20 u.: „Als ouders slapen Gemeentebibliotheek. 1417.30 en 1921 u.: Expositie werksrhuitclubs. DONDERDAG 6 JULI Rex Theater, 20 u.: „Als ouders slapen' City Theater, 20 u.: „De drie musketiers". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 9.3012 en 1416.30 u. WOENSDAG 5 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van de man die verdween". Scheybeeck, 1417.30 en 19.3022 u.: Tentoonstelling kunstpaarden. DONDERDAG 6 JULI Kennemer Theater: Géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van de man die verdween' Scheybeeck: Als woensdag. «emotie! Ijlrvmt*».»'I je ziet de 2«Kmts* •000 pk «Isctritch* «emetiet vooruitgang Vooruitgang in reizen bracht na stoomtrein de „stroom"lijn. Ontwikkeling in roken brengt de nieuwe „smaaklijn" van „Gulden Eeuw". Proef hoe een Senoritas van deze tijd kan en moet smaken. Geniet van een Senoritas, gemaakt op de smaak van een moderne man. Vraag daarom Senator Gulden Eeuw! <9 4 i 4 wsehillende advertenties uit deze serie opstuurt naar N.V. Senator Sigarenfabrieken, Eindhoven, ontvangt een plezierige Gulden-Eeuw verrassingl Tot een week hechtenis en vijf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid veroordeel de de rechtbank in Utrecht vandaag 'n 23 jarige gehuwde vrouw uit Utrecht wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeluk door schuld. In juni van het vorige jaar reed zij met een door haar bestuurde auto op een groepje spelende kinderen in, waar van er een werd gedood en drie andere ernstig gewond. De vrouw had geen rijbe wijs en zo goed als geen ervaring in het besturen van een auto. Haar man die tij dens het ongeluk naast haar zat en die haar indirekt tot deze onverantwoordelijke daad had aangespoord, werd tot 50 boete ver oordeeld. Volzens een opgave van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid was de geregistreerde arbeidsreserve eind juni 18.816 tegen 19.451 eind mei. Het aantal werkloze vrouwen daalde van 2789 tot 2745. Het aantal' openstaande aanvragen was eind juni voor mannen 91.791 (eind mei 78.370) en voor vrouwen 47.564 (43.973)- De geregistreerd-, arbeidsreserve was in Noordholland 2707 (2826) en in Zuid-Hol land 3213 (3353). Thans zal de Centrale Raad van Beroep te Utrecht antwoord moeten geven op de vraag of een politie-functionaris na vijf tien jaar nog aanspraak kan maken op uitbetaling van destijds gemaakte over uren. Deze kwestie is aanhangig gemaakt door een inmiddels gepensioneerde hoofd agent van de Amsterdamse gemeentepoli tie. De Amsterdamse hoofdcommissaris had onlangs op het verzoek afwijzend be schikt. De oud-agent ging van die beslissing in beroep bij 't Ambtenarengerecht te Am sterdam, dat zijn verzoek niet ontvankelijk verklaarde. Van deze uitspraak is hij in beroep gegaan bij het Utrechtse college. Hij is chauffeur geweest van de commis sarissen van politie in de hoofdstad. Steeds heeft hij in de overtuiging geleefd, dat zijn vele overuren betaald zouden worden. Toen dit niet gebeurde en hij tenslotte ge pensioneerd werd, heeft hij een declaratie voor ruim 6000 overuren ten bedrage van ruim 15.000 ingediend. Na afwijzing door de hoofdcommissaris stelde ook het ambte narengerecht hem in het ongelijk, onder meer omdat hij, door zo lang te wachten met het declareren van de overuren, de overheid de mogelijkheid heeft ontnomen controle op dat aantal uren uit te oefenen. Daarop kwam ook het betoog van de ver tegenwoordiger van het Amsterdamse ge meentebestuur neer. Op 25 juli zal de Centrale Raad van Be roep zijn beslissing bekend maken. De Nederlandse minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, mr. V. G. M. Marijnen, heeft gedurende de zitting van de E.E.G.-ministerraad in Brussel met de Westduitse minister van Economische Zaken en vice-bondskanselier, Erhard, langdurig gesproken over de zaak-Stal- mann. Dr. Stalmann, directeur-generaal van het Westduitse ministerie van Voed selvoorziening, heeft de besprekingen in Brussel eveneens bijgewoond. Minister Erhard verklaarde aan journa listen dat voor de Duitse bondsregering geen aanwijzingen bestaan die een op treden tegen dr. Stalmann zouden recht vaardigen. Hij wilde zich niet uitlaten over het verloop van het gesprek met mi nister Marijnen, omdat de justitiële be handeling van de zaak-Stalmann nog niet is geëindigd. Minister Erhard sprak de hoop uit dat dit spoedig het geval zal zijn. „Door onvoldoende kennisneming van de tekeningen is het een van de ambtenaren van de directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Noordholland ont gaan, dat hier geen sprake was van een verbouwing, maar van een volledige nieuw bouw". Dit zegt minister Van Aartsen in antwoord op vragen van de Tweede Ka merleden Bogaers en Van Vliet (beiden K.V.P.) over het afbreken van een grote villa in Blaricum en de bouw daarvoor in de plaats van een bungalow. De minister merkt voorts op, dat voor het uitvoeren van het werk, gezien de aard van de werkzaamheden en het bedrag van de bouwkosten, een rijksgoedkeuring nood zakelijk was. Deze zou thans niet zijn ver strekt. De bewindsman zegt, niet meer te wil len ingrijpen, omdat enerzijds noch de ge meente noch de belanghebbende onjuist hebben gehandeld en omdat anderzijds de bestaande woning reeds is afgebroken en de nieuwe woning in aanbouw is. De be trokken ambtenaar is er op gewezen, dat de door hem gegeven voorlichting onjuist is geweest. De minister wijst tenslotte op de recente wijziging in de Bouwbeschik- king 1957, waarbij bepaald wordt dat voor taan ook voor herbouw, verbouw en uit breiding van woonhuizen, waarvan de kos ten de bouwgrenzen, welke voor de nieuw bouw zijn gesteld, te boven gaan. een rijks goedkeuring moet worden gevraagd. In een noordwesterstorm met windkracht negen is gisteravond omstreeks zeven uur de Noorse trawler Nordstein" op ongeveer zestig mijl ten noorden van Texel in moei .lijkheden gekomen. De kapitein van de „Nordstein" vroeg dringend om sleepboot hulp. daar het schip machineschade had en hulpeloos ronddreef- De „Nordstein" aanvaardde assistentie van Bureau Wijs muller in IJmuiden. die de zeesleepboot „Simson" onder commando van kapitein A. van der Wiele naar zee zond om de „Nordstein" assistentie te verlenen. De trawler meldde om kwart over negen, dat men er in geslaagd was het defect aan de machine te verhelpen, zodat assistentie niet nodig was De .Simson" keerde daarop naar I.Tmuiden terug De trawler hervatte de visserii. Een gezellig uitstapje van een gezelschap uit Delft is in Rotterdam in het politie bureau geëindigd. Ongeveer 40 Delftenaren waren naar Rotterdam gekomen om o.a. een bierbrouwerij te bezoeken. Uiteraard werd in de brouwerij een glaasje gerste nat geserveerd. Maar het Delftse gezel schap was daarna nog dorstig en dus toog het naar een café. Toen het op afrekenen aankwam, kreeg men onenigheid over het betalen van de rondjes. Er ontstond een hevig tumult dat pas enigszins bedaarde door de mededeling van de reisleider, dat hij alles voor zijn rekening zou nemen. Maar er heerste toch nog een geprikkelde stemming, die in de touringcar weer in een hevige ruzie ontaardde. Er werd een flink robbertje gevochten, hetgeen twee po litieagenten van een surveillancewagen, die het pad van de bus kruiste, zagen. Zij- sommeerden de chauffeur te stoppen, waaraan deze ijlings voldeed. Als één man keerden de Delftenaren zich daarop tegen de politiemannen. Zij sloegen en schopten de agenten en ontfutselden hun de gummistokken. Om erger te voorkomen loste een van de politiemannen een waar schuwingsschot. Voorbijgangers repten zich naar een telefoontoestel om verster king voor de in het nauw verkerende on dehandhavers te laten aanrukken. Weldra snelden vele politieauto's te hulp, waarna alle passagiers van de bus naar het hoofd bureau werden overgebracht. Daar konden zij na een proces verbaal wat uitblazen. In een vergadering heeft het Bedrijf schap voor het Slagersbedrijf zich langdu rig bezig gehouden met het verzoek van de Federatie van Slagerspatroonsbonden de mogelijkheid te bezien het verbod voor slagers om cadeaus of korting te geven, te verzachten. Het ging over het verstrekken van waardezegels of het uitgeven van spaarzegels en over bet meedoen aan win kelweken e.d. De voorzitter, de heer C. Burger, zei, dat men in de bonden over dit onderwerp niet eensgezind is. De ene wil het verbod ge handhaafd zien, de andere voelt meer voor opheffing en velen zijn voor verzach ting van het verbod. Uit de vergadering werd ernstig gewaarschuwd tegen de eers te stap op dit terrein, omdat deze leidt tot moeilijkheden en teleurstellingen. Een be stuurslid was van mening, dat er toch iets gedaan moet worden om aan de wensen van de klanten op dit gebied tegemoet te komen. Een ander signaleerde, dat de laat ste tijd klachten binnen komen over sla gers, die al zegels verstrekken. Besloten werd het advies te vragen van enkele des kundigen. Voorts werd gesproken over het terbe schikking stellen van 70.000,- voor een vleespropaganda-actie. De voorzitter zei hierover, dat de stijging van de verkoop van vlees in ons land geen gelijke tred houdt met die in de ons omringende lan den. Het maken van propaganda moet dus gestimuleerd worden. De vergadering ging akkoord met het ter beschikking stellen van de f 70.000,- voor de actie, die totaal 600.000,- zal vergen. Katoenspinnerij. In Sittard is de eer ste katoenspinnerij in Limburg in gebruik esteld. De katoenspinnerij heeft 3 mil- oen gulden gekost. Illlllllllllllllllllliilllllllillüilllllllllllllllllllllllllilllllllllliillllilllllllll Het K.N.M.I. deelt mede: De depressie, die in ons land veel wind heeft gebracht, is boven Scandinavië aan gekomen. Tegelijkertijd handhaaft zich een hogedrukgebied halverwege de Azoren en Ierland. Tussen de twee luchtdruksyste men is een noordwestelijke stroming aan wezig, die koele en enigszins onstabiele lucht naar onze omgeving brengt. Bij IJs land is een nieuwe storing aanwezig, waar van het gedrag nog enigszins onzeker is. Vermoedelijk zal deze depressie via Schot land naar de Noordzee trekken. Het ziet er dan ook naar uit dat het onvaste weer met temperaturen die wat beneden nor maal zijn, zal aanhouden. WEERRAPPORTEN «e Maximum-temperaturen e M fl binnen- en buitenland. ■o-a B Neerslag: Laatste 24 uur. SB E <D Den Helder regenbui wnw 16 4 Ypenburg zwaar bew nw 16 2 Vlissingen half bew. zw 16 0,5 Eel de regenbui w 17 5 De Bilt regenbui nw 16 8 Twente regenbui w 16 6 Eindhoven licht bew. wzw 16 2 Zd-Limburg geheel bew zw 17 3 ke Helsinki regen ozo 18 1 al Stockholm zwaar bew. no 16 9 ki Oslo zwaar bew. n 15 0,5 wi Kopenhagen regenbui w 18 2 SC Aberdeen ïegenbui nnw 13 1 Londen onbewolkt w 19 0 di Amsterdam regenbui w 16 8 al Brussel zwaar bew. sa na regenbui zo 17 3 w Luxemburg regen w 16 X lil Parijs licht bew. w 19 0,1 df Bordeaux onbewolkt n 26 0 hi Grenoble zwaar bew nw 28 0 di Nice licht bew. n 28 0 ge Berlijn zwaar bew. w 19 1 k: Frankfort onbewolkt zzw 21 dc München geheel bew nnw 24 kt Zürich zwaar bew. nw 24 0 hi Genève onbewolkt windst. 28 0 in Locarno onbewolkt o 28 0,3 VI Wenen geheel bew w 30 50 Innsbruck zwaar bew. w 28 15 Athene onbewolkt windst. xx 0 Rome licht bew. zo 32 0 Ajaccio onbewolkt "no 28 0 Madrid onbewolkt windst. 31 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Lissabon onbewolkt n 33 0 Belgrado onbewolkt nnw Donderdag 6 juli 33 0 E Zon op 4.27 uur, onder 21.01 uur. Maan op 0.55 uur, onder 14.29 uur. Maanstanden 5 juli 4.33 uur laatste kwartier. 12 juli 20.12 uur nieuwe maan. 21 juli 0.14 uur eerste kwartier. 27 juli 20.51 uur volle maan. Hoog en laag water in ÏJm iden Woendag 5 juli Hoog water 9.05 en 21.38 uur. Laag water 4.32 en 16.58 uur. Donderdag 6 juli Hoog water 10.12 en 22.43 uur. Laag water 5.31 en 18.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2