Eichmanns nazi-vrienden vallen hem af R Kroesjtsjev op Amerikaanse receptie in Moskou Katangees parlement verwerpt akkoord met Leopoldstad Bonn omzeilt de kwestie van de wapenleveranties aan Djakarta Wereldnieuws^ De grootste expediteur van de dood raatótoel Washington Post keert zich tegen mobilisatie Voormalige premier in Z.-Korea onder arrest Infiltranten op eiland bij Nieuw-Guinea faqqw 3 Pluim Sierra Leone verbiedt handel met Z.-Afrika Voor Oeze Momr i de nieuwemachtige membraan-motor! WOENSDAG 5 JULI 1961 0/p de U1PV i?Twnim Bijzonder goed geluimd, zonder hulp van alcohol Waarschuwing tegen een onomkeerbaar proces Welwillende reactie-in-principe waarschijnlijk Ministerie:Niets bekend Staking dreigt bij Sabena Advertentie ff JERUZALEM (Reuter-UPI) De voor malige nazivrienden van Eichmann heb ben hem de rug toegekeerd. In hun beëdigde verklaringen die voor aanklager Hausner werden opgesteld, brandmerkten zij hem als „de grootste expediteur van de dood", die af en toe zelfs de orders van S.S.- en nazi-politiechef Himmler ne geerde. Zij haalden uitspraken aan waar in Eichmann zich zou hebben betiteld als oorlogsmisdadiger nummer een, met zes miljoen levens op zijn geweten. Het Is raëlische Hof accepteerde de verklaringen van zes voormalige nazi-autoriteiten, die, ofwel niet durfden getuigen in Israel uit angst voor onmiddellijke arrestatie, of weigerden. Eichmann had gehoopt dat de verklarin gen hem in zijn beweringen over de onder geschikte rol die hij zou hebben gespeeld bij de uitroeiingen zouden steunen. Dit bleek een grote misrekening, want al maakte het hof aantekening van Serva- tius' protesten tegen het bewijsmateriaal datgene wat zijn voormalige vrienden over hem hadden verteld werd aanvaard bij de officiële stukken van de openbare aan klacht Kurt Recher De voormalige S.S. kolonel Kurt Becher, op het ogenlbkik een gefortuneerd zaken man in Bremen verklaarde: „Eichmann was een overtuigd nationaal-socialist en een fanatiek antisemiet. Hij trachtte zelfs de bevelen van Himmler te omzeilen en was bijzonder verstoord toen bleek dat deze bevel had gegeven de uitroeiing stop te zetten. Ik heb verschillende malen te gen Himmler gezegd, dat Eichmann zijn orders alleen uitvoerde wanneer dit uit drukkelijk door zijn Gestapochef Müller werd bevolen. Dit heeft Eichmann mij trouwens zelf ook verschillende malen gezegd". Becher verklaart dat Joodse lei ders zich herhaaldelijk bij hem hebben be klaagd over het door Eichmann uitvaardi gen van orders, die niet in overeenstem ming waren met de in 1944 gevoerde on derhandelingen om Joden te redden de „goed tegen bloed-actie". In juni of juli 1944 hechtte Himmler zijn goedkeuring aan het naar Zwitserland overbrengen van ongeveer 1.700 Hongaar se Joden. Doch dr. Rudolf Kastner, des tijds leider van de Joodse gemeenschap in Boedapest, deelde Becher mede vernomen te hebben dat de 1700 eerst naar het kamp Bergen-Belsen zouden gaan. Becher wendde zich daarop tot Eich mann, die hem mededeelde dat de Joden naar Zwitserland zouden worden overge bracht „zodra de desbetreffende orders zijn ontvangen". Eichmann voegde hier aan toe: „Uiteindelijk heb ik te bepalen wanneer dit jodentransport naar Zwitser land vertrekt". „Ik wendde mij daarop tot Himmler", aldus Becher, „en tenslotte wist ik te bewerken dat deze groep Joden inderdaad in Zwitserland aankwam". Becher beschreef vervolgens een ont moeting tussen Eichmann en Himmler, in december 1944 in het Zwarte Woud. „Ik zei tegen Himmler dat Eichmann werd ge steund door de S.S.-generaals Müller en Kaltenbrunner en dat ik er niet zeker van was of Eichmann uiteindelijk Himmlers bevelen zou uitvoeren. Himmler schreeuwde daarop tegen Eich mann! „Ook al hebt u tot nu toe Joden uitgeroeid, dan zult u nu, wanneer ik u daartoe opdracht geef en dat doe ik nu Joden als een verpleegster koesteren" In antwoord op een vraag ha Becher verklaard te menen dat hij begin juni 1944 Himmler voor het eerst had voorgesteld het wegvoeren van Joden (naar vernieti gingskampen) te staken. Nadat hij, op 21 augustus 1944, voor het eerst had onderhandeld met Sally Mayer, vertegenwoordiger in Zwitserland van het destijds bestaande Amerikaans-Joodse ge- meenschappelijke distributiecomité, had Becher zich opnieuw tot Himmler gewend. „Ik wist dat Himmler, direct na mijn voorstel, opdracht had gegeven het weg voeren van Hongaarse Joden te staken. Himmler gaf dienaangaande de volgen de order aan de S.S.-generaals Kalten- ner en Pohl uit: „Ik verbied van nu af aan elke uitroeiing van Joden en ik gelast dat integendeel gepoogd zal worden zwakke en zieke Joden in het leven te houden. Ik stel u persoonlijk verantwoordelijk hiervoor, zelfs indien onder u staande offi cieren deze order niet strikt zouden uit voeren". Becher had ook verklaard dat Himmler, toen hij hem in mei 1944 voor het eerst had gesproken over het plan om een mil joen Joden te ruilen voor tienduizend vrachtauto's voor de Duitse strijdkrachten aan het Russische front, had verklaard: Probeer zoveel mogelijk van de Joden gedaan te krijgen. Beloof ze wat ze vra gen. Wij kunnen dan nog altijd zien, hoe veel wij van de belofte zullen houden". Becher was het hiermede niet eens ge weest. Hij had, volgens zijn verklaring, te gen Himmler gezegd dat een overeen komst met de Joden onder alle omstandig heden diende te worden nageleefd. Dr. Servatius betwistte de toelaatbaar heid van Bechers verklaring op scherpe wijze, uit hoofde van het feit dat de voor malige S.S.-kolonel de vragen van de aan klager drie dagen van te voren zou heb ben geweten. Servatius noemde Becher een „kundige, geslepen koopman" en be weerde dat de wijze waarop de beëdigde verklaring tot stand was gekomen een „ernstige schending" van het gewoonte recht zou zijn. Rechter Landau pleegde daarop overleg met zijn assistenten en deed de volgende uitspraak: De verklaring zou worden ge accepteerd als bewijs, maar aanklager Hausner kreeg de waarschuwing dat de bezwaren van de verdediging in rekening zouden worden gebracht wanneer de be lastende waarde van de stukken zou wor den bepaald. Horst Grell De voormalige ambassaderaad te Boe dapest, Horst Grell, verklaart te menen dat de door Eichmann geleide speciale groep „uitsluitend belast was met de tech nische uitvoering van het wegvoeren der Hongaarse joden". Wilhelm Hoettl Wilhelm Hoettl kwam met een bijzonde re definitie van zijn voormalige nazikame raad: „Eichmann is het beste te omschrij :n als de grootste expediteur van de dood. Hij heeft mij verteld dat bij zijn weten zes miljoen Joden de dood hadden gevonden, waarvan vier miljoen in con centratiekampen en twee miljoen door executies. Hij heeft nooit over schuldge voelens gepraat". Max Jüttner De voormalige S.S.-generaal Max Jütt ner zegt in een verklaring, dat hij destijds stappen heeft gedaan bij de S.S.-generaal Winkelmani}, het JpeipjjjalRte hoofd van de Duitse veiligheidspolitie in Hongarije, om een einde te maken aan de dodenmars van Joden uit Boedapefcl naar dé Oostenrijkse grens, in november 1944. Jüttner ver klaart: „Mijn mening, dat Eichmann ver antwoordelijk was voor het organiseren van deze dodenmars, is in hoofdzaak ge grond op door mij van generaal Winkel mann verkregen inlichtingen". 7 WÊKKKÊwZ fa Sportief blijven OIDfP H ANDIt SM I K Fanta is een verkwikkende streling voor de tong. Het verrukkelijke zachte citroen-aroma is de fijnste verfrissing voor dorstige kelen. Daarom is Fanta een tintelende traktatie voor iédereen! IK NEDERLAND HEESHEID HET TOESTEMMINS VAN 0E RECHTHEBBENDE OP DE DEDEPONEERDE HANDELSMERKEN „SANTA" EN „COCA-COLA", WASHINGTON (Reuter) De westelij ke wereld moet in de crisis rond Berlijn alles doen wat nodig is om agressie te kunnen weerstaan, maar voor eigen best wil niet tot mobilisatie overgaan, zo schrijft de Washington Post. Mobilisatie was een van de geliefkoosde diplomatieke leuzen van de afgelopen eeuw aldus het blad. Men nam aan dat mobili satie de eenheid van het vaderland be werkte, de vijand waarschuwde en het mi litaire apparaat in beweging zette voor de oorlog. Gewoonlijk werden de landen hierdoor echter een richting ingestuwd, die, als men haar eenmaal heeft ingesla gen, door geen diplomatie meer veranderd kan worden. Men moet danook hopen, dat de vrije wereld niet die akelige diplomatie ke tactiek zal gebruiken, die de volken in het verleden keer op keer tegen hun zin in de richting van de oorlog heeft gedre ven, zo. zegt de Washington Post. MOSKOU (Reuter) Een glimlachende Kroesjtsjev heeft dinsdag, vergezeld van zes Russische maarschalken, anderhalf uur lang de Amerikaanse ambassade in Mos kou bezocht, waar een receptie werd ge geven ter gelegenheid van de Amerikaan se Onafhankelijkheidsdag. De kwestie-Ber- lijn roerde hij niet aan. Het was zijn eer ste bezoek aan de Amerikaanse ambassa de sinds drie jaar. Op de receptie waren ongeveer "1.100 gasten, van wie 800 uit de Sovjet-Unie. Premier Kroesjtsjev en zijn echtgenote werden onder andere vergezeld door Kosy- gin en Mikojan, twee eerste vice-premiers, de minister van Defensie, maarschalk Ma- linowsky, en zijn plaatsvervanger, maar schalk Tsjoeikov, de minister van Cultuur, mevrouw Foertseva en maarschalk Boed- jenni. Kroesjtsjev onderbrak zijn vrolijke ge babbel met de Amerikaanse ambassadeur Llewellyn Thompson, om het tuintje van diens elfjarige dochter Jenny te bekijken. Toen de Russische leider werd omringd door Amerikaanse toeristen, merkte een journalist op: „De aanval is begonnen, waarop Kroesjtsjev antwoordde: „We zul len hem afslaan, maar niet met raketten." Hij voegde er vrolijk aan toe dat hij geen uniform nodig had en dat zijn hersens vol doende waren. Waarop Mikojan inviel: „Zijn tong is zijn wapen." Hierop herinnerde Kroesjtsjev aan een bezoek aan Kazakstan, waar hij een cere monieel maal van schapevlees had bijge woond. „Ik nam het oog en het oor en gaf die aan de plaatselijke partijsecreta ris, omdat die beter moet zien en luiste ren," zei hij. Hierna gaf hij de hersenen aan een geleerde: „Die heeft er nooit ge noeg." „Ik heb niets nodig' Op de vraag wat er van het schaap voor hem overbleef, barstte Kroesjtsjev in lachen uit, zodat de drie onderscheidings tekenen van de Orde van Lenin op zijn borst schudden, en zei: „Ik ben de eerste minister van de Sovjet-Unie. Ik heb niets nodig." Kroesjtsjev was goed geluimd zonder hulp van alcohol. Hij dronk alleen vruch tensap tot mevrouw Thompson hem over haalde een whisky-soda te nemen. Kroesjt sjev liep ruim een uur met zijn glas rond, ELISABETHSTAD (Reuter) Het Katan- gese parlement herft gisteren een uit elf punten bestaand akkoord met de centrale Kongolese regering verworpen. Deze over eenkomst was dooi president Tsjombe op 24 juni In LeopoldMad ondertekend, enige uren voor hij uit ziin twee maanden du rende gevangenis werd bevrijd. Voor de verwerping werd als reden opgegeven dat het staatshoofd ten tijde van de onder tekening niet vrij was- De voorzitter van de Katangese kamer van afgevaardigden verklaarde in dit verband dat de president getekend had om ziin vrijheid te herwin- Bij de stemming, waarin de overeen komst unaniem werd verworpen waren 22 van de 71 afgevaardigden aanwezig Veel gedelegeerden maken namelijk momenteel een tocht door het land. tezamen met president Tsjombe en zijn ministers. In net nu verworpen verdrag werd be paald dat Kongo en Katanga dezelfde munt zouden voeren, invoerrechten aan hun ge meenschappelijke grens zouden afschaffen dezelfde buitenlandse diplomatieke ver tegenwoordiging zouden hebben en zo spoedig mogelijk een nationaal Kongolees parlement in Leopoldstad zouden instellen onder toezicht van de UNO. Moboetoe (AFP) In tegenstelling tot eerdere berichten zal de opperbevelhebber van de Kongolese strijdkrachten, generaal Moboe toe, de onafhankelükheidsfeesten in Katan ga op 11 juli niet bijwonen. Dinsdag heeft hij verklaard dat h'j de Katangese troepen pas op 12 juli. dus na de feesten, zal kun nen inspecteren. gaf het aan zijn vrouw toen het nog ruim half vol was en mevrouw Kroesjtsjev liet het glas op een tafel staan zonder dat zij er iets had uit gedronken. Op zeker ogen blik grinnikte Kroesjtsjev naar Mikojan en zei: „Mikojan neemt de drank voor zijn rekening." Zelfs niet in de „gouden" dagen van het tijdperk Franklin D. Roosevelt in de Rus- sisch-Amerikaanse betrekkingen, waren zo veel Russen naar de Amerikaanse ambas sade getogen. Boodschap van Kennedy President Kennedy heeft Kroesjtsjev la ten weten, dat de Verenigde Staten in vre de en vriendschap met de Sovjet-Unie wensen te leven. Hij zegt er van over tuigd te zijn dat de problemen die de vre de bedreigen, kunnen worden opgelost als die oplossing „oprecht gewenst" wordt. Radio-Moskou zond Kenenedy's antwdord uit op 'n boodschap van president Brezjnev en premier Kroesjtsjev ter gelegenheid van de Onafhankelijkheidsdag. De Russische premier had in zijn boodschap de hoop uit gesproken dat de wederzijdse krachtin spanning om de wereldproblemen op te lossen zijn bevorderd door hun topconfe rentie in Wenen. (Van onze correspondent) BONN Met de mededeling van de In donesische minister van Defensie Nasoe- tion, dat Indonesië belangstelling heeft voor VVestduitse wapens zit men in Bonn kennelijk in zijn maag. Nog meer zit men met Nasoetions uitlating dat op bet tech nische vlak principiële overeenstemming tussen hem en zijn Westduitse ambtgenoot Strauss bereikt zou zijn over wapenaanko pen en opleiding van Indonesische militai ren in de Bondsrepubliek. Van regerings wege heeft men zich gehaast er de na druk op te leggen dat er niet onderhandeld is en dat van een overeenkomst geen spra ke is. Dat de vriendschappelijke contac ten, waarin Nasoetion zo'n meester is, tot overeenstemming buiten de politiek om ge leid hebben wordt echter niet ontkend, ook al trachten regeringswoordvoerders dit punt te omzeilen. Het begint erop te lijken dat Nasoetion de waarheid sprak toen hij maandag op zijn persconferentie zei in principe 'n wel willende reactie op zijn verzoek om West duitse wapens te hebben ontvangen. In de Westduitse pers zijn nog niet veel reacties verschenen op de kwestie. De Süddeutsche Zeitung wijdt aan de zaak een weinig zeggend stukje, waarin gewezen wordt op Nasoetions neutralistische instelling en waarin wordt gestald dat de Bondsrepu bliek door zijn bondgenootschap met Ne derland verplicht is tot een zekere terug houdendheid. Scherper is het meestal zeer kritische blad Stutgarter Nachrichten, dat betoogt: „Wij moeten niet de traditie uit het keizerrijk doen herleven van het ver strekken van militaire hulp in de vorm van wapenleveranties of opleiding." Het blad zegt te hopen dat het Westduitse mi nisterie van Defensie kans zal zien een beslissing in de kwestie van wapenleveran ties te omzeilen en de zaak in het ijs te leggen.Westduitse ontwikkelingshulp is no dig en juist, maar niet nodig en niet juist is een Westduitse militaire ontwikkelings hulp, aldus het blad, dat de moeilijke re latie tussen Nederland en Indonesië in dit verband buiten beschouwing laat. LONDEN (Reuter) Volgens gewoon lijk welingelichte kringen in Londen dron gen Britse functionarissen er bij Indonesië op aan de toon van zijn aanspraken op Ne derlands Nieuw-Guinea te matigen. Dit on derwerp zou ter sprake zijn gekomen tij dens besprekingen van generaal Nasoetion met premier Macmillan. Nasoetion heeft ook gesproken met de minister van Buiten landse Zaken, Lord Home, en de minister van Defensie, Watkinson. SEOEL (Reuter) De Zuidkoreaanse bestuursraad heeft aangekondigd dat ex- premier dr. John Tsjang en zijn voor' malige ministers binnen enkele dagen zullen worden gearresteerd voor een on derzoek naar betrekkingen met de Noord- koreaanse communisten. Tsjang werd in mei j.l. door het leger ten val gebracht, Naar verluidt is een kleine groep Indo nesische infiltranten dezer dagen geland op het eiland Misool voor de westkust van Nederlands Nieuw-Guinea. Patrouilles Ne derlandse mariniers zouden momenteel be zig zijn de Indonesiërs op te sporen. Bij het ministerie van Defensie was vanmor gen over een infiltratie niets bekend. Wel wist men daar dat mariniers op het eiland Misool een speurtocht houden. Zij zoeken, voorzover bij het ministerie bekend is, echter niet naar infiltranten, maar naar een militair, die na een jachtpartij is ver mist. Men vreest dat deze militair, de ser geant der mariniers C. Meijers uit Rotter dam, in de jungle een ongeluk is overko men. Advertentie SAe HS De regering van Sierra Leone heeft dinsdag als protest tegen de apartheids politiek van Zuid-Afrika de handel met dit land verboden. De zeehavens en vliegvelden van het land zullen volgens een officiële verkla ring gesloten worden voor alle Zuidafri- kaanse schepen en vliegtuigen. In de verklaring wordt voorts gezegd dat geen enkele blanke Zuid-Afrikaan in overheidsdienst of bij een handelsorgani satie in Sierra Leone mag werken. Blanke Zuid-Afrikanen zullen zelfs niet in Sierra Leone worden toegelaten. Aha! Zie je wel? Ik heb het altijd wel gezegd en gedacht! WE ZIJN EEN SPOR TIEF VOLK! Twijfelt u daar soms aan? Dan moet I u toch eens naar een sportevenement gaan, waar enige cracks zich het vuur uit de sloffen lopen om snelle of harde dingen I te doen, terwijl tienduizenden langs de kant toekijken en „juichen", zoals men dat met een vriendelijk understatement noemt. En als u dan nog niet weet dai we spor tief zijn, dan weet u het nu, want ons al- Ier PTT heeft het zelf gezegd. De PTT re kent immers op ons! Op onze sportieve inborst en aanleg, die ons op vrijdag naar het postkantoor doet hollen om een voor- raadje postzegels in te slaan, die ons op het weekeinde geen telegrammen doet ver zenden, al worden er tien tante Pietjes honderd jaar of dozijnen kleinkinderen geboren. Wij zullen immers allemaal geweldig ons best doen om het Tante Pos echt ge makkelijk te maken. We zullen het spel spelen, stoer en zonder klachten of mor ren. We zullen alle brief schrijverij com primeren in vijf dagen en we zullen niks niemendal geen service meer vragen voor ons goede geldje. Ik begin me zelf af te vragen of we er niet goed aan doen, zelf de post te gaan brengen en zelf te gaan gelukwensen, inplaats van dat de PTT te laten doen. En behalve de post komen nu ook die dekselse spoorwegen op ons gemoed wer ken. As het effe kan, niet meer reizen in het weekeinde, zeggen ze poeslief. Niet zo onsportief zijn om op tijd te willen aanko- I men. Gaat u liever een uurtje vroeger van huis. Want wat is tijd nietwaar? Een I fictie! Ik voorzie, brave lezer, in de toekomst nog een fors aantal beroepen op onze spor tieve inborst. Dat lange weekeinde begint I dreigende aspecten aan te nemen. Vind u van niet? Ik spreek u nog nader als u zondags zure melk drinkt en oud brood en als u op zondag nog steeds toe moet met die stukgelezen praatstoel van de vrijdag! Sporry BRUSSEL (ANP) Het administratie ve personeel van de Belgische luchtvaart maatschappij Sabena, dat op de nationale luchthaven van Brussel werkt, heeft dins dagmiddag een uur gestaakt om kracht bij te zetten aan de eisen voor een loons verhoging van zes percent. De actie wordt gesteund door de drie grote Belgische vak verbonden. De actie zal met ingang van vandaag worden uitgebreid indien de ei sen niet worden ingewilligd. Een staking van het technische perso neel eindigde enkele dagen geleden met ee compromis. Raul Castro. Volgens een radiostation in Miami is Raul Castro, de Cubaanse minister van Defensie en broer van Fidel, bij een bomaanslag in Santiago de Cuba op 29 juni zwaar gewond. Men verwacht niet dat hij in leven zal blij ven, aldus het radiostation. Rauls zwa ger, die ook zwaar gewond werd bij de aanslag, zou aan zijn verwondingen be zweken zijn. Geen visum. Dr. Franklin Clark Fry, voorzitter van de Lutherse wereldfedera tie, heeft geen visum gekregen voor een bezoek aan Oost-Duitsland. Dit is dins dag door functionarissen van de federa tie meegedeeld. Als reden werd opgege ven, dat er te weinig tijd zou zijn om routine-onderzoeken in te stellen naar de antecedenten van Fry. Geen gratie. De Britse minister van Bin nenlandse Zaken Butler heeft een ver zoek om gratie afgewezen, dat was inge diend door de 21-jarige ter dood veroor deelde moordenaar Adwin Arthur Bush. Bush is schuldig bevonden aan de moord op de 53-jarige vrouw Elsie May Batten. Hij pleegde de moord met een sierdolk in het curiositeitenwinkeltje van zijn slachtoffer. Verbindingssatellieten. In Washington 'is door vertegenwoordigers van de Ame rikaanse dienst voor lucht- en ruimte vaart en van de Westduitse posterijen een memorandum ondertekend over de deelneming van West-Duitsland aan de verbindingssatellietenprojecten Rebound en Relay. Telefoongesprekken tussen Noord-Amerika en Europa zullen na suc cesvolle beëindiging van de proeven met deze verbindingssatellieten waarschijn lijk goedkoper kunnen worden. Siamese tweeling. In Berlijn is maandag een Siamese tweeling geboren. Het zijn twee meisjes die met een deel van het bovenlichaam tot aan het middenrif aan een zijn gegroeid. De meisjes zullen pas nadat zij een half jaar zijn kunnen wor den onderzocht op een mogelijke schei ding. Nyassaland. De nieuwe grondwet van Nyassaland, een van de drie leden van de Centraal Afrikaanse Federatie, wordt vandaag van kracht. Hierdoor krijgen de Afrikanen voor het eerst de meerder heid in de wetgevende vergadering. De ze zal uit 33 leden bestaan, van wie er 28 gekozen zullen worden. De uitvoeren de raad zal tien leden tellen. Minstens drie van hen zullen negers zijn. In Nyas saland woonden in 1956 3,2 miljoen ne gers, 6.700 Europernen, 8.500 Aziaten en 1.200 personen van gemengd bloed. Gagarin. De eerste Russische kosmonaut, majoor Joeri Gagarin, zal waarschijn lijk de kleine Zweedse plaats Eskilstuna bezoeken waar gedurende deze zomer een tentoonstelling over de ruimtevaart zal worden gehouden. Staatsiebezoek. Koning Olaf de Vijfde van Noorwegen zal vandaag aan land gaan in Helsinki voor een driedaags staatsie- bezoek. Hij maakte de reis met zijn jacht Norge. Fusie. De beweging van de 26ste juli, de groep van premier Fidel Castro, is een fusie aangegaan met de communisti sche socialistische volkspartij. De nieuwe partij heet de O.R.I. (samenge voegde revolutionaire organisaties) en vormt waarschijnlijk de overgang naar een „partij van de revolutie", waarop Fidel Castro en president Dorticos reeds toespelingen hebben gemaakt. De partij van de revolutie zal wellicht de enige politieke groepering op Cuba worden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3