PANDA EN DE PLASTIC PLASTIEK Ons vervolgverhaal Rijden en laten rijden c\\oe is het ontstaanT) NAAR HET DUITS DOOR LILIAN AYE Dit woord MIDDAGMAAL zowat overboord gespoeld wordt! Pelli, die daar wel om wou lachen, krijgt aan de andere kant ook een emmer over zich heen. Kalm eens even!, roept hij. 16. Wat heeft Potte nu weer?, zegt Pelli, hij maaht allemaal luchtbellen! Haal hem maar weer op. Maar Potte is toch klaar gekomen met zijn kurk! Hèhè, zegt hij, is dat een gewurm! Maar nu is de „Mary" toch dicht! Hij gaat zo ijverig aan het hozen, om de rest van het water ook kwijt te raken, dat de arme Pin go Rechts: In Reef's Harbour houdt „reis- rechter" Jack White (op trap) zitting in de openlucht, aan de havenkant. De verdachte een kreeftstroper kwam er genadig af. Links: Rechts pleging op de plaats van het misdrijf. De rechter, hand in broekzak, hoort de bestolen winkelier, terwijl een stoere parketwachter, de jeugdige beklaagde en diens moeder toehoren. DE SPAARZAME MENSEN die als houthakkers, vissers of boeren in het uitgestrekte noorden van Canada hun kost verdienen, hebben het verre van gemakkelijk. Hun minia tuurdorpjes en kleine nederzettingen zijn verstoken van vrijwel alles wat het leven veraangenamen kan en vooral in de lange barre winter drukt dat zwaar. Dat er in zulke ge- isoleerde gemeenschappen als gevolg van de verveling en de eenzaamheid grote spanningen kunnen optreden, is duide lijk. Vaak is de drank de enige afleiding en van drank komt maar al te dikwijls narigheid. Veten, vechtpartijen, kleine misdaden en wat dies meer zij behoren dan ook tot De dorpsonderwijzeres helpt rechter White bij het uittikken van de vonnis sen. De schooljeugd dankt er een extra vrije middag aan boeiend maar ook een vermoeiend ambt. Maar toch zouden de meesten van hen het niet voor een vaste standplaats willen rui len! Deftig jaar lang is Frederick Wheeler particulier chauffeur geweest bij een rijke Engelse weduwe in Londen. Kort geleden overleed zij. Uit haar testament bleek, dat zij Wheeler 20.000 pond sterling (ruim 200.000 gulden) hao nagelaten, alsmede de limousine, waarmee Wheeler haar zo vaak had gereden. Toen Wheeler naar zijn toekomstplannen werd gevraagd, gaf hij te kennen, dat hij nu op zijn beurt een privé-chauffeur in dienst wilde nemen, die hem overal heen zal moeten rijden. ZOALS HIJ zijn er vele rondreizende rechtsbedelers in Canada's eindeloze Noor den „de trekkende magistratuur" noe men hun zittende en staande collega's hen met een goedmoedig grapje. Het is een Soms geeft een tijdsaanduiding aan wat er op een bepaalde tijd plaats vindt of wordt de tijdsaanduiding de naam van datgene wat op een bepaald tijd stip wordt gebruikt. Zo bezigt men het woord twaalfuurtje voor: boter hammen en het woord after-dinner voor sigaar. Een oud voorbeeld is het woord middagmaal dat oorspron kelijk de tijd van het eten aan duidde. Het woord maal immers be tekent: keer (drie maal drie is ne gen) en daarna: tijd. Middagmaal wil dus eigenlijk zeggen: middagtijd en in het bijzonder dat tijdstip waarop men gaat eten. Daardoor krijgt middagmaal dan de betekenis van: etenstijd en ten slotte die van: eten. voedsel, in het bij zonder het voedsel van de hoofdmaal tijd. vroeg opeens een stem. Joris bleef verschrikt staan en keek rond. Toen bemerkte hij, dat die vraag niet tot hem gericht was, maar deel uitmaakte van een gesprek, dat achter een open raam werd gevoerd. En omdat het onderwerp hem boeide, gluurde hij voorzichtig naar bin nen. Daar zaten Fidelio en de admiraal te praten over belangrijke en geheime zaken. „Natuurlijk weet ik dat zeker," zei de admiraal. „De kanonnen van mijn krui ser zijn krachtig genoeg om het doelschip binnen tien minuten naar de kelder te jagen. Luister.En ook Joris luisterde mee. 53. Pat en Panda bewaakten het beeldje Pompo nu grondiger dan ooit, want er mocht beslist niets mee ge beuren, zolang het nog zo hoog verzekerd was. Dat was hun plicht tegenover de verzekeringsbank. Maar hoe mooi ook hun plichtsbetrachting was, Joris scheen er niet erg mee ingenomen te zijn. „Dat tweetal maakt het me wel moeilijk," mompelde hij. „Nog maar enkele uren zijn mij gegeven, om de verzekering rendabel te maken, en ze laten me nog geen minuut met het kunst werkje alleen. Hoe vind ik nu een middeltje om het beeldje vóór twaalf uur te vernietigen?" „Weet je zeker, dat het vóór twaalf uur kan?.Volkomen vernietigd?" Heb je het geld? Niet? Dan laat ik je 't huis uit zetten! Grootvader was helemaal ontdaan. Hi'j probeerde de rentmeester te vermurwen, maar die was niet van plan, nog langer te wachten. 102-103. Maar terwijl Wobbo het huis na derde gebeurde daar iets. Grootvader zat aan tafel voor het avond brood, toen iemand langs het venster liep ev op de deur klopte. Het was de strenge rentmeester. Mijn geduld is uit! zei hij grimmig.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11