Vijf nieuwe eisen van vak bonden spoorwegpersoneel AGENDA J KOELKASTEN „Belastingambtenaren zijn diep verontwaardigd" Reorganisatie Jaarbeurs krijgt haar beslag Kort en bondig Alle merken, van 100 - 300 liter Ook in huur, reeds vanaf ƒ1.50 per week m N.S.-directie gaat akkoord met verbetering arbeidsvoorwaarden van 28 mei j.l. af Weet u, dat u en uw kinderen dagelijks vergiftigde lucht inademen, die zeer schadelijk is voor de gezondheid Resolutie van demonstratieve vergadering in Den Haag m Mr. J. Milius treedt af Onvast weer ZATERDAG 8 JULI 1961 KELLER MACDONALD Geringere oogst appels en peren dan vorig jaar Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Meisje ging inbreken uit verveling Tentoonstelling van verzamelingen KRUISSTR. 5 - HAARLEM TEL. 11008-14689 Keuze uit meer dan 40 modellen Britse luitenant zoekt oude vrienden in Nederland Jas voor B.B.'ers óf B De directie van de Nederlandsche Spoor wegen en de Personeelsraad ztin in hun overleg van gisteren overeengekomen het College van Rijksbemiddelaars voor te stellen de verbetering van de secundaire arbeidsvoorwaarden te laten ingaan op 28 mei, (dus met terugwerkende kracht). De commissie van directievertegenwoordigers en personeelsleden, die de verbetering van deze arbeidsvoorwaarden voorbereidde, had aanvankelijk 1 oktober als ingangsdatum voorgesteld. Deze commissie is gisteren onmiddellijk na de vergadering opnieuw bijeengekomen ter bespreking van de vijf 'Advertentie In huis en overal waar mensen samen komen wordt de lucht vergiftigd door stof, vuil en pluisjes, bacillen en andere ziektekiemen, te droge lucht etc., terwijl sterke en irriterende luchtverontreiniging plaatsvindt door alle mo gelijke luchtjes en geurtjes, veroorzaakt door rook en tabak, bereid voedsel, dierlijke stan ken. transpiratie, etc. Mensen met aandoeningen der ademhalingsor ganen als asthma, -bronchitis en hooikoorts lijden nog veel heviger onder deze sterke luchtverontreiniging. Met het dagelijks luchten van uw huis komt u niet ver. Dan haalt u de vergiftigde lucht van de straat binnen. Evenmin bereikt u iets met een electrische ventilator. Daarmede wordt immers alleen de verontreinigde lucht verplaatst, maar niet gereinigd. Men heeft getracht een goede oplossing te vinden door het gebruik van ozoniserende lampen. Een vertrek met een te groot ozon gehalte kan echter voor mensen - bij lang durig verblijf - gevaren opleveren. Op hoog wetenschappelijk niveau werd door een keur van vooraanstaande scheikundigen en technici naar een andere oplossing gezocht om de lucht in besloten ruimten, zonder toe voeging van vergiftigde lucht van de straat, te zuiveren. Deze heeft men weten te bereiken door het veilige, in ziekenhuizen en laboratoria met succes beproefde PERMACHEM ZICHTBARE GEZONDHEIDSFILTER (wettig gedepo neerd). Om het Permachem zichtbare gezond heidsfilter in woningen, winkels, kantoren, wacht-, praktijk- en ziekenkamers, vergader zalen, café's, restaurants, etc. met succes te kunnen toepassen, werd de Rocket automati sche luchtreiniger/luchtkoeler ontworpen, die u het hele jaar door een huis vol frisse, zui vere en gezonde lucht geeft. De Rocket is de enige luchtreiniger/lucht koeler ter wereld, die u dit enorme voordeel geeft. Bovendien hebt u met de Rocket, door zijn uitvoering met thermostatische regeling, waterreservoir en circulatiepomp, .heerlijke koelte op gloeiend hete zomerdagen. Reeds vanaf 375.is de Rocket automatische luchtreiniger/luchtkoeler verkrijgbaar. Wilt u er meer van weten? Bezoek dan de demonstraties op onze grote verwarmings show op 10, 11 en 12 juli in het CONCERT GEBOUW te Haarlem. Zie hiervoor onze ad vertentie elders in dit blad. ZIJLSTRAAT 56 - HAARLEM - TEL. 11828 nieuwe eisen die de vakbonden van ver voerpersoneel hebben gesteld ten aanzien van het basisvoorstel. Bij het overleg van gisteren hebben de vakorganisaties de directie van de spoor wegen namelijk meegedeeld dat het oor spronkelijke rapport van de commissie, zo wel wat datum van ingang als wat de in houd betrof, voor hen onaanvaardbaar was. Tot dit standpunt waren de vakbon den, de Nederlandse Bond van Vervoers- personeel (N.V.V.), St. Raphael (K.A.B.) en de protestants-christelijke bond van Vervoerpersoneel (C.N.V.), gekomen tij dens het onderling overleg dat plaatshad vóór het begin van hun vergadering met de directie. De vakbondseisen zijn het gevolg van de klachten, die de leden van de drie bon den hebben geuit op de rayonvergaderin gen die de afgelopen weken in het gehele land zijn gehouden. De eisen van de vak bonden betreffen de toeslag voor onregel matige diensten, de vergoeding voor het werk buiten de gebruikelijke diensttijd, de maandelijkse toelage voor chefs en toe zichthouders, de reistijden en tenslotte de reis- en verblijfkosten. Aan de commissie is verzocht over deze vijf eisen met spoed weer rapport uit te brengen aan de Personeelsraad, het over legorgaan van N.S.-directie en vakorgani saties- Zo spoedig mogelijk zullen de hoofd besturen van de vakbonden op de hoogte worden gesteld van het resultaat van de besprekingen. De N.S.-directie heeft dus de eis van de vakbonden over de datum van ingang van de verbeterde secundaire arbeidsvoor waarden ingewilligd. Hierover zullen thans het College van Rijksbemiddelaars en de minister van Verkeer en Waterstaat, „de baas van de spoorwegdirectie", moeten beslissen. Mocht deze beslissing gunstig uitvallen dan staat nog niet vast hoe deze terugwerkende kracht kan worden gerea liseerd. Bij het spoorwegbedrijf komen verschei dene onregelmatige werkzaamheden voor. Daarom is het achteraf moeilijk na te gaan hoe hoog de toelagen zijn die door de ver schillende personeelsleden zijn verdiend. Het is dan ook niet onwaarschijnlijk, dat men tot een uitkering ineens zal besluiten voor de periode van 28 mei af, als het verzoek van directie en vakbonden wordt ingewilligd. Deze uitkering zal dan wel va riëren naar functies en werkzaamheden. De vakbonden hebben hun medewerking aan dit project echter afhankelijk gesteld van de inwilliging van hun vijf eisen. Het is geen geheim meer dat men in vakbonds kringen de lonen van het spoorwegperso neel als veel te laag beschouwt en dat men tracht door middel van verbetering der secundaire arbeidsvoorwaarden deze toestand enigermate te compenseren. Voor dit jaar moet, naar de stand van de gewassen op het ogenblik, gerekend worden op een geringere oogst van appels en peren dan vorig jaar. De directie tuin bouw van het ministerie van Landbouw en Visserij raamt de oogst aan appels voor dit jaar op omstreeks 300 miljoen kilo, tegen 385 miljoen kilo in het afgelopen seizoen, en die aan peren op 125 miljoen kilo, tegen 137 miljoen kilo bij de vorige oogst. c BIOSCOPEN Cenema Palace, dagelijks 14, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Eichmann en het derde rijk", 18. Frans Halstheater, dagelijks (ook zon dag) 14, 19 en 21.15 u.: „Drijfzand en be geerte", 14 j. Lido Theater, dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Sergeant X van het Vreemdelingen legioen", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „S.O.S. Pacific", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. Luxnr Theater, dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Uit het leven van een zondige vrouw" 18 j. Minerva Theater, vandaag en morgen 19 en 21.15 u.: „La Vérité". 18 j. Vandaag 14.30 en Zondag 14 en 16.15 u.: „Münch- hausen in Afrika", a.l. Rembrandt Theater, dagelijks 14, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Bandeloos", 18 j. Zondag 11 u.: „Don Giovanni", 14 j. Roxy Theater, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Scalperend Schuim", 14 j. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zes dieven en een danseres", 18 j. Studio Theater, dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Dol, driest en dorstig", a.l. Zon dag 11 u.: „In het jachtgebied der haaien", a.l. Theater Monopole, Zandvoort, vandaag en morgen 19 en 21.20 u.: „Echt iets voor Conny", a.l. Maandag 19 en 21.30 u.: „Oom Frans erft een meisje", 14 j. Iedere middag 14.30 u.: „Charlie Chaplin's kol derparade", a.l. DIVERSEN Muziektent Raadhuisplein, Zandvoort, 20.15 u.: concert door Tiroler Kapel, na de pauze als boerenkapel. Paviljoen Oberbayern, Zandvoort, maan dag 20 uur: Hollands-Duitse feestavond. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal en vlshal, Grote Markt: Tot 31 juli dagelijks van 1017 u. en van 2022 u. (dinsdag van 19—22 u.): „Nederlandse orgelpracht. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot en met 9 juli expositie „Drie eeuwen prentkunst" (keuze uit verzame ling D. Harting). Dagelijks 10— 17 u., zon dag 13—17 u. Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 28 juli expositie van schilderijen, gouaches en plastieken van Bonier. Kunstzaal In 't Goede Uur, Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen, aquarellen en schilderijen van Cor Dik. Dagelijks van 10—22 u„ ook zondag. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 7 juli). ZATERDAG 8 JULI City Theater, 19 en 21.15 u.: „De duivels- club". Rex Theater, 20 u.: „Eddie in vuur en vlam". Tentoonstellingszaal Felison, Heide- straat 45, expositie Jac. van Looy, 14-17 u. Gemeentebibliotheek, 14-17.30 u.: Expo sitie werkschuitclubs. ZONDAG 9 JULI City Theater, 15 u.: „Vuurstoten der wraak"; 19 en 21.15 u.: „De duivelsclub". Rex Theater, 15 u.: „Het avontuur van een zigeunerjongen"; 20 u.: „Eddie in vuur en vlam". Tentoonstellingszaal Felison, Heide- straat, 14-17 u.: Expositie Jac. van Looy. MAANDAG 10 JULI City Theater, 20 u.: „The big country". Rex Theater, 20 u.: „Eddie in vuur en vlam". Tentoonstellingszaal Felison, Heide- straat, 19-21 u.: Expositie Jac. van Looy. ZATERDAG 8 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De verleidster van de Nijl". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie in vuur en vlam". W.B. Theater, 20 u.: „De hel der ver lorenen". Kuenenplein, 14.30 en 20 u.: Circus Bol- tini. Scheybeeck, 20 u.: Jazzconcert. ZONDAG 9 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Met bloed geschreven"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Nacht leven in een wereldstad". Luxor Theater, 14.30 u.: „Come on cow boys"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Eddie in vuur en vlam". W.B. Theater, 14.30 u.: „De gele toma hawk"; 16.30 en 20 u.: „Terreur over Du blin". Kuenenplein, 14.30 en 20 u.: Circus Bol- tini. MAANDAG 10 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Nachtleven in een wereldstad". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie in vuur en vlam". W.B. Theater, 20 u.: „Terreur over Du blin". Marquette Theater, zaterdag en zondag 20 u.: „Psycho"; zondagmiddag 14.30 u.: „Op naar Hollywood". Voor de politierechter in Dordrecht stonden twee Rotterdamse meisjes van 20 en 21 jaar terecht, omdat zij in de nacht van 29 april, louter om een pleziertje te hebben, hadden ingebroken. De meisjes waren naar een feestje in Mijnsheeren- land geweest, waar een „Miss Mill" ge kozen zou worden Het feestje vonden zij vervelend en daarom waren ze maar het dorp ingegaan, na eerst een halve liter jenever, aangelengd met cola, te hebben opgedronken. Door een open raam kon den zij een winkel binnenkomen. Ze had den onder meer een damestruitje, twee gouden ringen, een fles zonnebrandolie, twee elektrische scheerapparaten en een fles parfum meegenomen. Maar niet lang daarna zaten de meisjes in de cel. De poli tierechter en de officier van Justitie meenden dat meer van een verregaande baldadigheid dan van misdadigheid ge sproken moest worden. De officier vroeg tegen elk een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf. De politierechter veroor deelde de meisjes conform deze eis. De Nederlandse vereniging „De Verza melaar" zal ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan een internationale ten toonstelling houden en wel van 4 tot en met 13 augustus in de Houtrusthallen in Den Haag. Er zullen ongeveer 200 inzen dingen komen, waarvan honderd over aero-philatelie. Dit zal een speciale pool- post-tentoonstelling zijn, ter herdenking van het feit dat Amundsen vijftig jaar geleden de zuidpool bereikte. Deze aparte tentoonstelling wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Aerophila- telisten „De Vliegende Hollander". Er komen inzendingen uit 25 landen. Er zullen voorts stands komen met ver zamelingen poppen in klederdracht, zeld zame lucifersmerken, oorlogsdocumenta tie, munten en bankpapier, menu's, sluit- zegels, geboortekaartjes, kranten en tijd schriften. Onder meer zal er een van de kleinste boeken, mogelijk het kleinste boek ter wereld, te zien zijn. Op „curiosa '61," zoals de expositie heet, zal een deel van de ruimte als ruil beurs worden ingericht. Advertentie K§K Enige duizenden belastingambte naren, leden van A.B.V.A., A.R.K.A. en N.C.B.O., hebben vandaag tijdens een demonstratieve bijeenkomst in de Hout rusthallen in Den Haag in een resolutie uiting gegeven aan hun diepe veront waardiging over het uitblijven van resul taat in het overleg over de positiever betering van de belastingambtenaren en een beroep gedaan op het parlement het op te nemen voor de belastingambte naar. In de resolutie wordt voorts gezegd dat geen genoegen kan worden genomen met het regeringsinzicht, dat eventuele verbe teringen pas per 1 januari 1962 in overwe ging kunnen worden genomen. Ernstige bezwaren bestaan er ook tegen het ge voerde promotiebeleid, zo wordt verder in deze resolutie verklaard. In zijn openingswoord constateerde de heer J. ten Heuvelhof, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, dat het overleg bij 's rijksbelastingen fout is gelopen. Dat was niet nodig geweest, meende hij, want de samenwerkende cen trales hebben geen voorstellen in strijd met het algemeen salarisbeleid gedaan. „Met deze bijeenkomst willen wij een dringend beroep doen op de Kamerleden en het Nederlandse volk laten weten, dat de regering solt en speelt met de belan gen van haar belastingambtenaren", zei hij. De heer J. J. Loerakker, algemeen secre taris van de Alg- R.K. Ambtenaren Ver eniging, nam het loonbeleid in de naoorlog se periode onder de loep en richtte daar na een ernstige waarschuwing aan het adres van de regering. „Regering, ook in uw eigen belang, betaal uw dienaren naar wat zij waard zijn" zei hij. Andere groe pen overheidspersoneel zijn in de afgelo pen jaren wel op bijzondere wijze tege moet gekomen door de regering. De voor stellen voor het belastingpersoneel hou den geen algemene loonsverhoging in. Het gaat om de positieverbetering van een aan tal ambtenaren van een dienst, waarvan verwacht en geëist mag worden dat hij efficiënt, snel, accuraat en met de grootst mogelijke integriteit werkt. De heer Loerakker meende voorts, dat de grondslagen van het toekomstig te voe ren loonbeleid dienen te worden bespro ken. Naast een eventuele algemene sala rismaatregel per 1 januari 1962 dient een regeling te worden vastgesteld, waarbij verdergaande maatregelen worden getrof fen om de achterstand van de lagere en de middelbare ambtenaren weg te werken. De heer J. van Dijck, loondssecretaris van de Alg. Bond van Ambtenaren, herin nerde eraan, dat de belastingambtenaren een belangrijke bijdrage hebben geleverd tot de versterking van de financiële en economische positie van ons land in de na oorlogse jaren. „Met sterk gedunde rijen, met tal van speciale opdrachten en een tekort aan ge schoold personeel heeft de dienst zich door die jaren heengeslagen", zei de heer Van Dijk, die erop wees dat de reorganisaties in onderdelen van de dienst al jaren enor me onrust teweegbrengen. De oorzaak daarvan ligt niet alleen in de arbeids markt-situatie, maar ook in het promotie beleid. „Een ongelooflijke en onwaardige zaak", noemde de heer Van Dijck het feit, dat in het overleg tenslotte een over heidsvoorstel, gedekt door de autoriteit van de staatssecretaris van Financiën, ter tafel kwam, dat, ook bij aanvaarding, niet tot uitvoering had mogen worden ge bracht, omdat de minister van Binnenland se Zaken er een stokje voor gestoken zou hebben. „De organisaties doen het laatste jaar wanhopige pogingen tot een verantwoord resultaat te komen en hun leden af te houden van onverantwoorde stappen. Dat heeft bijna geleid tot een vertrouwenscri sis. Er is een eind gekomen aan het ge duld van de belastingambtenaren en dat van hun organisaties en daarom doen we een beroep op het parlement, het voor de belastingambtenaar op te nemen," aldus de heer Van Dijck. Paratyfus. In de omgeving van Apel doorn zijn talrijke gevallen geregistreerd van een goedaardige doch zeer besmette lijke vorm van paratyfus. Het aantal aan giften van deze goedaardige gevallen van paratyfus is voor het nu verstreken half jaar reeds hoger dan in het gehele jaar 1960, een verschijnsel, dat niet alleen op de Veluwe, maarf ook in andere delen van het land is waargenomen. Prinses Beatrix is aan de Rijksuniver siteit van Leiden geslaagd voor het doctoraal examen rechten vrije studie richting. De Prinses is thans doctoran- da in de rechtsgeleerdheid. Een geluk kige Koningin en een stralende Prin ses Beatrix op weg naar het clubge bouw van de Leidse vrouwelijke studentenvereniging. „Ik heb nog altijd een grote genegen heid voor Nederland sinds ik in de oorlog met zoveel Nederlanders gevaren heb op de „Volendam", zei de 40-jarige voorma lige Britse luitenarit-ter-zee Jack Reyss uit Leeds, Engeland, toen hij op Schiphol arriveerde. Hij kwam uit Berlijn, waar hij het filmfestival heeft bijgewoond, omdat hij tegenwoordig eigenaar is van bioscopen in Leeds, Sheffield en Bognor Regis. Hij had bij de Royal Navy Volunteers Reserve gediend en maandenlang gevaren op de „Volendam". die als troepenschip voor de geallieerden dienst deed. Met dit schip had hij deelgenomen aan de invasie op de Franse zuidkust. Op 31 augustus 1944 lag de „Volendam" in de Schotse haven Gourock bij Glasgow. De jarige Koningin Wilhelmina kwam toen aan boord om de gemengde Nederlands- Britse bemanning te ontmoeten. „Nog steeds bezit ik de zijden shawl, die alle officieren van haar ten geschenke kre gen", zei Jack Reyss, die wil proberen of hij wellicht nog een oude oorlogsvriend in Nederland kan terugvinden. Ook zou hij Prinses Wilhelmina nog eens willen ont moeten. Hij heeft zijn intrex genomen in het Am- stelhotel in de hoofdstad. De reorganisatie van de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs in Utrecht zal heden beslag krijgen. Dan zullen namelijk het al gemeen bestuur van de Jaarbeurs en de leden van de Koninklijke Vereniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland bijeenkomen om een aantal nieuwe leden van de raad van beheer te kiezen, die sa men met de zittende leden van deze raad het toekomstige algemeen bestuur van de Jaarbeurs zullen vormen. De andere leden van het tot nu toe uit 48 personen bestaan de algemeen bestuur hebben hun zetels ter beschikking gesteld. De vice-president van de raad van be heer, mr. .J Milius, heeft zijn ontslag in gediend in verband met zijn vergevorder de leeftijd. Sinds vorig jaar werkt een zo genaamd comité van gevolmachtigden van exposanten samen met een aantal leden uit de raad van beheer om te komen tot de reorganisatie van het Jaarbeursbestuur. Na veelvuldige besprekingen waarbij tal van procedurele moeilijkheden optraden, is uiteindelijk het voorstel uit de bus ge komen, de raad van beheer uit te breiden. De raad van beheer heeft hiertoe zelf be sloten. Verder zal worden gevormd een raad van advies, die gezien moet worden als een bundeling van de adviescommis sies. Deze raad zal worden gekend in de beleidszaken van de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs. Uit het nieuwe algemeen bestuur zal een dagelijks bestuur worden gekozen, waarop de directie voor beleidsvragen kan terug vallen. Overigens zullen aan de directie vergaande bevoegdheden worden gegeven ten aanzien van de dagelijkse werkzaam heden. Hoewel de Nederlandse Textieljaarbeurs het komende voorjaar niet aan de Jaar beurs zal deelnemen, mag uit de kandida tuur van de vice-voorzitter van de textiel jaarbeurs, de heer L. te Strake, worden af geleid, dat de band met de Jaarbeurs niet is afgesneden. Door de realisering van de reorganisatie plannen hoopt men de rust en eenheid in de gelederen van de Jaarbeurs te herstel len. Belgische onderscheiding voor mr. J. Milius De Belgische ambassadeur in Nederland baron F. van der Straten Waillet, heeft in opdracht van zijn koning de oud-vice-pre- sident van het Benelux-comité en oud jaarbeursdirecteur mr. .J Milius, de onder scheidingstekenen van commandeur in de orde van Leopold II omgehangen. Dit ge schiedde op het Beneluxcongres voor ver keer en toerisme in Breda. Zowel in het Nationaal Comité Benelux als in zijn functie van directeur van de Utrechtse Jaarbeurs heeft mr. Milius zeer veel gedaan voor de toenadering en sa menwerking van nijverheid en handel in noord en zuid. Ir. B. K. Bartelds overleden. Op 53- jarige leeftijd is overleden de inspecteur van het tuinbouwonderwijs bij de Directie Landbouwonderwijs, ir. B. K. Bartelds. Na zijn studie aan de Landbouwhogeschool werd hij bij het rijkstuinbouwconsulent- schap te Alkmaar aangesteld, waar hij een onderzoek instelde naar de oorzaken van de slechte resultaten in de Noordhollandse tuinbouw. In 1952, werd hij inspecteur van -het tuinbouwonderwijs. Het blijft bij 50.De officier van Justitie bij de rechtbank te Middelburg heeft besloten af te zien van het beroep, dat hij had aangetekend tegen het vonnis van de rechtbank tegen de directeur van Gemeentewerken te Goes. Deze was ver oordeeld tot een boete van 50.voor het aannemen van een geschenk van en kele ingezetenen der gemeente. Hij was echter vrijgesproken van het hem ten- laste gelegde plegen van vervalsingen, de zo genoemde „verschrijvingen" in de ad ministratie der gemeente. Gemeente-ambassadeur. De heer Joh. Goedkoop is als permanent vertegenwoor diger van de gemeente Amsterdam in New York benoemd. De heer Goedkoop zal de Amsterdamse belangen op handels-, scheep vaart-, industrieel en toeristisch gebied be hartigen. Hij vertegenwoordigt reeds en kele Nederlandse industrieën in New York. Naar Wenen. Onder leiding van bur gemeester Wytema is een uit zes raads leden en vier deskundigen bestaande Alk- maarse delegatie naar Wenen vertrokken voor een bezoek aan een tentoonstelling, waar maquettes, ontwerpen, tekeningen en foto's te zien zijn van tentoonstellingsge bouwen en schouwburgen, zulks in ver band met de plannen van Alkmaar voor de bouw van een schouwburg. Dronken taxichauffeur. Een 52-jarige taxichauffeur, die dronken bleek te zijn, heeft op de Rijksweg in Den Haag een 44- jarige wegwerker, die bezig was de tram rails te vegen, omver gereden. De wegwer ker brak een been en werd aan het hoofd gewond. De taxichauffeur is in bewaring gesteld. Ten behoeve van het personeel der or ganisatie Bescherming Bevolking is door het departement van Binnenlandse Zaken een regen winterjas ontworpen, waarvan een beperkt aantal zal worden aange maakt om aan praktijkproeven te worden onderworpen. De jas is gemaakt van dub bele, waterafstotende katoen en is wat het model betreft vrijwel gelijk aan de jas sen, die bij het leger in gebruik zijn. Voor gebruik in de winter kan de jas worden voorzien van een losse voering. Er zullen twee typen worden beproefd: een inknoop- bare voering van wollen stof en een los onder de jas te dragen voering van schuimplastic. Een beperkt aantal nood- wachters zal binnenkort, wanneer zij hun werk buitenshuis moeten verrichten, een dergelijke jas verstrekt worden, iiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii Het K.NJVLI. deelt mede: De afgelopen nacht is vochtige oceaan- lucht Nederland binnengestroomd, hetgeen bijna overal met wat lichte regen gepaard ging. Deze vochtige lucht, waarin veel be wolking voorkomt, zal morgen in de loop van de dag echter worden verdreven door een koufront, dat vanochtend Schotland bereikte en naar het zuidoosten trekt. Ach ter het koufront bevindt zich polaire lucht met opklaringen. Het koufront maakt deel uit van een gecompliceerd frontensysteem dat behoort bij een bij IJsland gelegen en naar het oosten bewegend lagedrukgebied. Doordat in onze omgeving de barometer daalt, dringen deze fronten tot in West- Europa door en geven het weer een on standvastig karakter. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen M V 1 binnen- en buitenland. a 2 a Neerslag: laatste 24 uur. O ft'S -3 Den Helder geheel bew. w 19 1 Ypenburg zwaar bew. wzw 20 1 Vlissingen zwaar bew. zw 20 2 Eelde regen zw 22 0,3 De Bilt geheel bew. zzw 21 1 Twente regen zzw 22 1 Eindhoven regen zzw 22 1 Zd-Limburg regen zzw 21 0,1 Helsinki zwaar bew. wzw 17 3 Stockholm licht bew. zzw 18 12 Oslo geheel bew. ozo 22 0 Kopenhagen zwaar bew. wzw 18 0 Aberdeen zwaar bew. w 18 2 Londen mist wzw 24 0 Amsterdam zwaar bew. zw 20 0,1 Brussel zwaar bew. zw 22 0 Luxemburg half bew. w 19 Parijs half bew. w 25 0 Bordeaux onbewolkt windst. 27 0 Grenoble onbewolkt windst. 24 1 Nice zwaar bew. n 26 1 Berlijn zwaar bew. zw 19 0 Frankfort half bew. zw 22 0 München zwaar bew. z 19 0 Zürich licht bew. nnw 21 0 Genève onbewolkt windst. 24 0 Locarno licht bew. ono 24 0 Wenen half bew. windst 21 0 Innsbruck licht bew. w 23 0 Belgrado onbewolkt windst. 25 0 Rome zwaar bew. windst. 30 0 Ajaccio licht bew. ono 28 0 Madrid onbewolkt windst. 35 0 Mallorca onbewolkt windst. 29 0 Lissabon onbewolkt n 34 0 Na herstel weer afgebrand. In Hoog kerk is de boerderij van A. Bonnes afge brand. Oorzaak: hooibroei. De boerderij, die enige tijd geleden ook in brand had gestaan, was pas hersteld. De schade wordt door verzekering gedekt. Zondag 9 juli Zon op 4.30 uur, onder 20.59 uur. Maan op 2.21 uur, onder 17.50 uur. Maandag 10 juli Zon op 4.31 uur, onder 20.58 uur. Maan op 2.58 uur, onder 18.49 uur. Maanstanden 12 juli 20.12 uur nieuwe maan. 21 juli 0.14 uur eerste kwartier. 27 juli 20.51 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 8 juli Hoog water 12.30 en uur. Laag water 7.50 en 20.29 uur. Zondag 9 juli Hoog water 0.59 en 13.35 uur. Laag water 8.52 en 21.30 uur. Maandag 10 juli Hoog water 1.54 en 14.24 uur. Laag water 9.48 en 22.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuidop

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2