Velsenaren hoorden eis van een jaar celstraf wegens inbraak UK N i kantoorbediende/ typist (e) VOOR AUTORIJLES Werkloosheid weer afgenomen Aardbeien waren duur, grote groente-aanvoer H. P. Brits nam afscheid van de Technische School IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten ZATERDAG 8 JULI 1961 4 HAARLEMSE RECHTBANK Voor spoedige indiensttreding vragen wij een De vierduizendste Een jaarcelstraf voor opperman uit Beverwijk Schepen, rederijen en werven VERHUUR KOELKASTEN Examens Burgerlijke Stand Velsen WEEKABONNEMENTEN Na 41 jaar Uitgevaren visserijvaartuigen 1 Luxaflex Aluminium Jaloezieën ook met dessins FILM EN FILMWERELD A. J. v. LENT's AUTOMOBIELBEDRIJVEN Brand verwoest café in Bergen op Zoom De Haarlemse rechtbank heeft donder dagmiddag een verwarde zaak tegen een 32-jarige fabrieksarbeider en een 28-jarige machinist, beiden uit Velsen, behandeld. De twee verdachten zouden zaterdagnacht acht april in een buurthuis van Kennemer- staten in Velsen-noord geld weggenomen hebben en dat later ten huize van de fa brieksarbeider hebben verdeeld. De offi cier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste tegen de fabrieksar beider, wegens het uitlokken van deze dief stal en heling een gevangenisstraf van een jaar, waarvan vier maanden voorwaarde lijk met aftrek van voorarrest. Tegen de machinist, die het gebouwtje was binnen gedrongen om daar het geld 173.50) te stelen, eiste hij wegens diefstal met braak een jaar celstraf met aftrek van voorar rest. De machinist ontkende deze diefstal en steunde daarbij op de verklaringen van twee getuigen, die zeiden dat verdachte op deze zaterdagavond in het huis van zijn zuster had gezeten en dat men hem, op het tijdstip van de inbraak, in Beverwijk op straat had zien lopen. De raadsman, mr. F. A. Bijvoet, greep in zijn pleidooi deze verklaringen aan om de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte te vragen. Een verzoek dat de rechtbank, na twee maal in de raadska mer te zijn geweest, afwees. De fabrieksarbeider verklaarde, dat hij er tegen de machinist over had gesproken dat er geld in het buurtgebouw van de Kennemerstaten aanwezig was. Een deel van dit contributiegeld had hij zelf geïnd. Zaterdag 8 april zijn de twee verdachten daarop naar het buurthuis gegaan. Nadat het hek met een sleutel die de fabrieks arbeider bezat was opengemaakt, was de machinist na twee ruiten en een deurknop te hebben vernield het gebouw ingegaan. Hij kwam terug met het geld, dat zij ver deelden. De fabrieksarbeider was buiten blijven staan. Hij kon zich niet meer herinneren of er een afspraak was gemaakt en op welke wijze men naar het clubhuis was gegaan. Ondanks het feit, dat bij een sorteer- proef de machinist als de dader van de in braak was aangewezen en de fabrieksar beider, die in de zaak tegen de machinist als getuige optrad, verklaarde dat hij de machinist die nacht in het buurthuis had zien lopen, bleef deze ontkennen. De raadsman van de fabrieksarbeider, Advertentie Schriftelijke sollicitaties aan Postbus 5 - IJmuiden De werkloosheid is nog nooit zo laag ge weest als op het ogenblik. Ook in Noord holland nam de geregistreerde arbeidsre serve met ruim 100 af, niettegenstaande de inschrijving van jeugdige werkzoekenden die de school verlaten. Het aantal werkzoe kenden in de provincie bedroeg 2705 (vo rige maand 2817) en dit cijfer komt over een met een percentage van 0,6 van de af hankelijke manlijke beroepsbevolking. De afneming Is in hoofdzaak een gevolg van de verder toegenomen seizoenwerkgelegen- held. Op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem is het aanbod in de afgelopen maand iets gestegen omdat er veel meer jeugdigen zijn ingeschreven dan elders Het aantal steeg van 178 tot 272. Van de 2700 werkzoekenden in Noordhol land zullen er vermoedelijk binnenkort 100 jeugdigen afgeschreven kunnen worden omdat er spoedig werk voor hen gevonden zal zijn. Dan zijn er 1900 minder geschik- ten die moeilijk aan de slag komen. Toch zijn er in de afgelopen maand 90 ingeschre venen tewerkgesteld. De landbouwwerkzaamheden gaven in de afgelopen maand een behoorlijke drukte Uit het noorden van het land werden 300 arbeidskrachten geplaatst en verder min der geschikte werkzoekenden. Het plaatse lijk aanbod van landarbeiders was geheel uitgeput. De werkloosheid in Limburg is het ge ringst, namelijk 0,4. Dan volgen Zuid-Hol land met 0,5 en Utrecht, Noordholland en Gelderland met 0,6. In Drente is de werk loosheid het grootst met een percentage van 2,5. Er wordt nog steeds getracht buitenland se werkkrachten aan te trekken, maar dit gaat langzaam aan. In Noordholland wer ken ongeveer 630 Italianen; er zijn nog geen Spanjaarden aangekomen Op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem staan 272 manlijke en 31 vrouwe lijke werklozen ingeschreven Bij de man nen zijn 83 minder geschikten en bij de vrouwen 12. Het aanbod bij de mannen is: bouwnijverheid 35; kledingindustrie 2; me taalnijverheid 59; voedings- en genotmid delen 3; landbouw 1; handel 20; Horeca 4: verkeer te land 4; administratieve beroe pen 25; ongeschoold personeel 11; overige beroepsgroepen 25. De 500 brt metende kustvaarder „Hon testroom" van de Hollandse Stoomboot Maatschappij arriveerde vrijdag als 4.000ste schip van dit jaar in de Am sterdamse haven met een lading stukgoe deren en auto's. In 1960 liep het 4.000ste schip op 15 iuli binnen. mr. B. Cohen, wees erop, dat zijn cliënt wel medewerking aan het onderzoek had verleend en bepleitte een gecombineerde straf. De president van de rechtbank, mr. N. Reeling Brouwer, bepaalde de uitspraak op 18 juli. De Haarlemse rechtbank heeft donder dagmiddag een 27-jarige opperman uit Beverwijk, wegens poging tot diefstal van een auto en joyriding, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Wegens rijden onder invloed werd deze gevangenisstraf nog eens verhoogd met drie maanden. Een 20-jarige lasser en een 18-jarige plaatwerker die zich des tijds samen met de opperman aan boven staande delicten hadden schuldig gemaakt, werden respectievelijk veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden, waar van twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie iaar en tot acht maanden cel straf, waarvan vier maanden voorwaar delijk. De proeftijd voor de plaatwerker bedroeg eveneens drie jaar. Bovendien kreeg de lasser nog drie weken celstraf extra wegens een inbraak in een sigaret tenautomaat. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had tegen de opperman anderhalf jaar gevangenis straf geëist en tegen de Beverwijkse lasser en bankwerker respectievelijk twaalf en tien maanden celstraf. De rechtbank veroordeelde donderdag eveneens een 64-jarige huisvrouw terzake van heling tot een boete van 200, subsi diair veertig dagen hechtenis en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Twee Haarlemse huisvrouwen werden vrijgesproken van de tenlaste gelegde heling. Een 61-jarige man uit Vijfhuizen werd wegens meineed veroordeeld tot acht maanden celstraf met aftrek van voor arrest. Een 47-jarige Haarlemse betonwer ker werd tenslotte wegens heling veroor deeld tot een maand gevangenisstraf. De motorlogger De Arend KW van de rederij Meerburg, welke maandag voor de eerste reis in dit jaar ter visserij vertrok, is donderdag in IJmuiden binnengesleept door de motortrawler Golfstroom KW 4. De logger is een halfjaar uit de vaart ge- wêest voor het inbouwen van een nieuwe motor, een 500 pk. Mirrlees. Op zee had het schip echter met moeilijkheden te kampen. De Norddeutsche Hochseefischerei in Bremerhaven heeft twee stoomtrawlers verkocht. De 546 reg.ton bruto metende Lofoten BX. 275, welke in 1943 is gebouwd bij P. Smit Jr. te Roterdam zal in Dene marken worden gesloopt. De Brahe BX. 285, die 487 reg.ton bruto meet en in 1939 is gebouwd te Bremerhaven bij Seebeck is naar België verkocht om aldaar even eens gesloopt te worden. De stoomtrawler Hans Kunkel BX. 594, die 11 jaar oud is en 515 reg.ton bruto meet, toebehorende aan de rederij Hans Kunkel te Bremershaven, zal door de nieu we eigenaars in Griekenland voor de vrachtvaart worden verbouwd. Tevens is voor de sloop verkocht de 584 bruto reg.ton metende stoomtrawler Wil helm Kaiser BX. 550 van de Gemeinwirt- schaftliche Hochseefischerei te Bremer haven. Dit schip i- in 1942 gebouwd bij de scheepswerf van P. Smit Jr. te Roterdam. Advertentie FIRMA VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Aan het stedelijk gymnasium in Haarlem slaagden voor diploma Gymnasium A de volgende kandidaten: Dorien van Wijk. Carin Rambonnet. Ton Ingelse. Tineke Floor, Jan Willem Mek king, Remmert Laan. Alexandra Brouwer; afgewezen: één kandidaat- Voor diploma B. Quinten de Wijn, Frits van Rappard. Jan Willem Steffelaar, Marya Rambonnet Gijs van der Mandele, Aart van Braam Houckgeest. Bonno Hyl- kema, Tom Möckel. Ria Gouda; afgewezen; twee kandidaten. Haarlem. In Haarlem zijn voor de eind examens m.u.l.o. voor diploma A geslaagd de dames: A. M. Steyn te Beverwijk; C. Breedveld, Haarlem; M. J. Aergelo, IJmui den; M. J. de Koning, IJmuiden; M. G. v. d. Kolk, Velsen; C. A. Dekker, Haar lem; G. G. Ezendam, Haarlem; A. Smit, IJmuiden en de heren A. P. Roosjen, Be verwijk; C. A. Visser, Beverwijk; T. J. v. Pel, Santpoort; P. Bonsel, Haarlem; J. Keyzer, Beverwijk; L. S. T. Kranendonk, Heemskerk; E. Slagt, Zwanenburg; H. Spijker, Haarlem; R. H. Joosten, Bever wijk; A. J. Alders, Heemstede; D. v. Beem, Bloemendaal; J. J. Klut, IJmui den. Geslaagd voor B: de heren M. Groot- veld, IJmuiden; A. Kalkman, IJmuiden; G. J. Bobeldijk, Heemskerk; J. P. v. Sin- deren, Haarlem; J. G. Velde, Heemstede. Tevens geslaagd voor middenstands diploma. TILBURG. Geslaagd voor het doctoraal examen sociale wetenschappen, A. Gjert- sen, Beverwijk. NIJMEGEN. Voor het doet. ex. sociale wetenschappen de heren J. W. Klopper (Nijmegen) en A. Nemeth (Nijmegen); is geslaagd voor het kand. ex. kulturel antropologie de heer N. Th. Wesselingh (Echteld). Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands de heer A. J. M. van Seggelen, Heemstede. AMSTERDAM (Gem. un.) Geslaagd voor het kandidaatsexamen economie J. C. R. Rus, Heemstede. LEIDEN. Geslaagd voor 't kandidaats examen westerse sociale wetenschappen J. H. F. M. Crabbendam, Zandvoort. DELFT. Geslaagd voor het propaedeu- tisch examen bouwkundig ingenieur: mej. J. M. C. Bommer, Velsen, R. W. Heringa, Bloemendaal, H. O. Timmerman, Aerden- hout. Geslaagd voor het propaedeutisch examen scheikundig ingenieur J. W. N. Sonnemans, Haarlem. Advertentie A UT O MOB IE L EN Het is alom OHM voor een goede 'gebruikte; wagen gaat men óók naarBEXEEDl INRUIL- - GARANTIE - FINANCIERING A.J.van LENT's Automobielbedrijven j-jfnl Verkoop tusse'ri uur' 1 èêvefwijk,- ybndejlaani4t TeTefoon 02510-3223-5052 HmindenWi, k aÏeeëïwégi 07 Jè!02 5 50-436Q-8210 Vlplicjil VêKkoop n<j .'7 uur "s a-vond^, 02510*5294 Dealeri' OPEL 'CHEVROLET' "CORVAIR Zondag 9 juli Ned. Herv. Kerk, Nieuwe kerk, 10 en 19 u.: ds. G. van Doorn. De Rank, 10 u.: jongerendienst. Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. v. d. Berg; 18.45 u.: ds. Groenveld (jeugddienst). Jeugdkapel, 10 u.: de heer E. Aleman. Engelmunduskerk, 8 en 10 u.: ds. L. Brink. Goede Herderkerk, 9 en 10.30 u.: ds. Dickhout. Ver. van Vrijz. Hervormden: Gebouw Abelenstraat, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot, 17 u.: ds. A. Pos. Petrakerk, 9.30 u.: ds. A. Pos, 17 u.: ds. F. D. Kraan. Zeeloods (strand) 11 u.: ds. W. Dieper sloot. Bethelkerk, 9.30 u.: ds. F. D. Kraan, 17 u.: ds. W. Diepersloot. Christ, ger. kerk, 10 en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis; 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: stille mis; Petruskerk 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstr., o.l.v. Kapt. J. van Doorn. Baptistengemeente, Cultureel gebouw, 10 u.. samenkomst; 11.15 u.: zondag school. Gemeente Gods: Cultureel gebouw, 10 u.: bijeenkomst. Jehovah's getuigen, Koningrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Oud Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 19.30 u.: ds. L. Gehood. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cul.. Gebouw, 17 u.: dienst. Vergad. v. Gelovigen, De Ruyterstr. 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. Evangelisatie-vereniging „Elon", Elon- kapel, 10 en 19.30 u.: ds. J. Visser. Pinkstergemeente: Cultureel gebouw, 19.30 u.: J. Polderman; dinsdag 20 u.: Joh. J. Frinsel. Doopsgezinde gemeente: Doopsgezinde kerk, Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. VELSEN-NOORD: Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 en 19 u.: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. Emanuël, Gemeentelijk ont spanningslokaal, 10 u.: de heer Ed Pera. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis: 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem.. Kapel Wëster- veld, 9.35 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 en 10 u.: ds. H. L. Gouds. De Hoeksteen, 9.30 en 11 u.: ds. G. J. Waardenburg. Christ. Geref. .Kerk, Pniëlkapel,* 10 u.: ds. R. J. van Pagee, 16 u.: ds. J. J. Rebel. Ger. kerk, 9.30 en 17 u.: ds. J. W. C. de Kluis. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis; 7, 8.15, 9.30 en 11.30. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; O.L. vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.; 19 u.: avondmis: Regina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoogmis). Vrije Evang. Gemeente, 9 u. en 20 u.: de heer H. Raven. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 en 19.15 u.: ds. G. W. IJzerman, Heilig Avondmaal; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen, H. Avondmaal. De Op gang, 10 u.: ds. J. A. Eekhof, H. Avond maal; Oosterwijk-Meeresteyn, 10 u.: ds. J. Don; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: de heer H. Oliviera. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. J. Mulder uit Naarden. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. A. C. van Nood uit Velsen; 17 u.: ds C. Meyer. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger.des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingsamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianalaan, drs. R. Hengstmangers. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 u.: ds. C. Meyer uit Beverwijk; 19.30 u.: ds. H. G. Enderdijk uit Arnhem. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9.30 u.: ds. J. C. Koppert; 19 u.: ds. J. A. Eekhof uit Wijk aan Zee. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. R.K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Hoogmis 9.15 u.: Kindermis 11 u.: Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, 8.15 en 10 u.: H. Missen. CASTRICUM: R.K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. P. Salm Geref. Kerk, 9 en 17 u.: ds. IJ. van der Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15 en 11 u. Protestante dienst kerktent, nabij kam peerterrein, 10.30 u.: ds. J. van de Graaff van Heiloo. De Beverwijkse tuinders, die hun aard beien voor de iparkt van vrijdag hebben laten -liggen, hebben hier goed aan ge daan, want de prijzen lagen belangrijk hoger dan voordien het geval was. De aanvoer viel ook niet tegen want er waren een goede 15.000 manden. Alle aardbeien waren deze dag voor de consumptie, want de fabrieken kopen met de vrije zaterdag voor zich geen aard beien tegen het einde van de week. De eerste soort aardbeien die voor ex port weg kon, draaide rond 4 per mand, met 4,50 als hoogste notering. Voor een knappe slof aardbeien werd tussen 3 en 4 per mand betaald. De tweede soort ging er nu ook vlot tussen uit, hier werd ook zelfs nog tot ruim drie gulden per mand betaald. Beneden de twee gulden waren er nu eigenlijk alleen heel kleine aardbeien te koop. Er kwamen nu ook weer meer doosjes waarvoor de belangstelling ook beter was. Er werd voor goede kwaliteit tot rond 50 cent per doosje betaald. Groente De veiling Kennemerland heeft ook deze week weer niet te klagen gehad over de aanvoer, die buitengewoon groot was. Er was veel vraag naar bospeen die voor export naar België gekocht werd en tot 73 cent per bos ging. De waspeen liep nog al in prijs uiteen, namelijk van 10 tot 60 cent per kilo. Ook de sla varieerde nogal sterk in prijs, namelijk van 4 tot 12 cent per krop, de aanvoer is heel groot. Door het warme weer ging de spinazie nu heel vlot weg. Donderdag steeg de prijs onverwachts tot 43 cent per kilo om vrijdag weer niet hoger te komen dan 20 cent per kilo, een prijs die ook voor de postelein betaald werd. De snij- en sperciebonen waren duur, hiervoor werd tot 2 per kilo betaald. Tuinbonen varieerden van 20 tot 43 cent per kilo. De aanvoer van doperwten is niet zo heel groot, er werd van 40 tot 89 cent per kilo betaald. Bloemkool was zelfs duur en dat mid den in de zomer! De goede kool kwam-tot 65 cent per stuk. Naast de aardbeien be ginnen er ook verscheidene soorten bessen aan de markt te komen. De klapbessen nemen hier de grootste plaats in. Ze kwa men tot 2 per slof. Bloemen Het is op de bloemenveiling rustig ge weest. De aanvoeren worden al aardig op de vakanties afgestemd, naast rozen en anjers komen er nu verscheidene zaad- bloemen aan de veiling. In het begin der week .was de handel maar matig, vrijdag lagen de prijzen heel wat hoger. Anjers kwamen tot 15 cent per stuk, terwijl men voor een bos rozen van 55 tot 340 cent per bos betaalde. Alstroemeria's brachten van 15 tot 28 cent per bos op. De aanvoer van gla diolen begint nu snel te stijgen, er komen al verscheidene soorten aan de markt. Men ziet onder meer Accalaurentia, Johan Strauss en anderen, waarvoor van 45 tot 85 cent per bos werd betaald. ONDERTROUWD: A. Broek, Burg. Ram- bonnetlaan 37, IJmuiden en C. J. M. Ros, Burg. Rambonnetlaan 37, IJmuiden; J. J. Sintenie, van Dalenlaan 210, Santpoort en D. Wiegers, Curagaostraat 54, Santpoort, t.a. Curagaostraat 5, Santpoort; J. G. G. van Eijk, van Leeuwenstraat 72, IJmuiden en M. L. Isele, van Leeuwenstraat 72, IJ muiden; H. A. M. Kuijlaars, Vecht- straat 213, IJmuiden en C. H. Schong, Groeneweg 65, IJmuiden-Oost, t.a. Vecht- straat 213, IJmuiden; J. G. Gleysteen, Ogelwightstraat 14, Velsen-Noord en M. M. Post, Smidt van Gelderstraat 52, Vel sen-Noord, t.a. Ogelwightstraat 14, Velsen- Noord; C. Reimerink, Belgischestraat 94, Zaandam en H. C. Zant, Plutostraat 14, IJmuiden, t.a. Plutostraat 14, IJmuiden; J. Blanken, Piet Heinstraat 82, IJmuiden- Oost en J. G. Brandjes, C. J. v. Sluijs- straat 5, IJmuiden; H. van Heek, Mara- thonweg 47 III, Amsterdam en P. Ver- wey, Overbildtweg 10, Santpoort, t.a. Hoge Boekelerweg 225, Enschede; J. C. Verkerk, Meerweidenlaan 10 rd., Velsen-Noord en B. M. van der Hoek, Wijk aan Zeeër- weg 170, IJmuiden, t.a. Schulpweg 526, Velsen-Noord; W. F. van der Stel, Breu- ghelstraat 5 III, Amsterdam en A. van Puffelen, van Maerlantlaan 38, Driehuis, t.a. Stadhouderskade 151 IV, Amsterdam; R. Beekman, Kerkerinklaan 52, Santpoort en J. Paap, van den Bergh van Eysinga plantsoen 23, Santpoort; S. Vlaming, Zin- neveltlaan 9, Santpoort en L. Spijker, Kweekerslaan 7, Santpoort, t.a. Rubicon- straat 132, Beverwijk; H. Rothe, Gilden laan 18, Velsen-Noord en E. M. Ebert, Gildenlaan 18, Velsen-Noord. GETROUWD: E. L. H. Peglow en C. J. Hoogerduijn, P. C. Hooftlaan 17, Driehuis; A. J. Wagendorp en S. Wouda, Alexander Bellstraat 25, IJmuiden; C. B. Rietkerk en M. P. Koning, Velserbroekstraat 3, Sant poort; J. J. Molenaar en J. H. Leering, Groeneweg 10, IJmuiden-Oost; M. van der Vaart en M. Struiksma, Hagelinger- weg 196, Santpoort; H. Busman en J. G. Ingelse, Bonairestraat 3, Santpoort; F. J. G. Klepper en P. J. Kraaijenoord, War- menhovenstraat 90, IJmuiden; J. P. de Visser en M. van den Heuvel, Pelsstraat 9, Velsen-Noord; E. J. Doelitzsch en W. van der Giessen, Celsiusstraat 41, IJmuiden. BEVALLEN: M. Bulthuis-Menet, z., Bruno Klauwersstraat 3, Santpoort; C. A. C. de Koning-Hooijmans, z., Wijkerstraat- weg 226, Velsen-Noord; M. Vooijs-de Best, z. en d. Schulpweg 160, Velsen-Noord; C. M. Bosman-Rumping, d., Reggestraat 13, IJmuiden; Th. M. Th. Sars-van der Wielen, z., Roos en Beeklaan 5, Santpoort; J. A. Schreuder-Tol, d., Zwaanstraat 53, IJmui den; H. E. Baerveldt-Meij, d., Driehuizer- kerkweg 45, Driehuis; K. Dekker-Blok, z., Saturnusstraat 45, IJmuiden; J. A. Leer touwer-Wind, d., Trawlerkade 64, IJmui den; C. M. Gool-van Amersfoort, z., Wij- kerstraatweg 195 rd., Velsen-Noord; H. C. Heeremans-Heeremans, z., Waterloolaan 15, Driehuis. OVERLEDEN: T. Smit, 30 j„ echtgenote van C. Zijlstra, Schaepmanlaan 29, Drie huis; J. R. van den Berg, 65 j., echtgenote van J. J. Schliker, Trompstraat 45, IJmui den-Oost; P. de Boer, 83 j., weduwnaar van P Weij, IJmuiderstraatweg 145, IJ muiden; J. Harder, 78 j., weduwe van W. van Dijken, Ratelsstraat 2, IJmuiden-Oost. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE NA MEER DAN VEERTIG jaar les te hebben gegeven aan de Technische School in Velsen, heeft de heer H. P. Brits vrij dagmiddag tijdens een receptie in het schoolgebouw afscheid genomen van het onderwijs. Velen waren aanwezig om nog eenmaal met enkele waarderende woorden en ge schenken hun respect te betuigen voor een leraar, die in de Velser schoolgemeen schap een grote plaats heeft ingenomen. De directeur van de school, de heer P. L. Hubbeling, roemde de hartelijkheid van de heer Brits en hoopte dat hij nog eens een beroep op hem zou mogen doen. Hij bood de scheidende docent een kist met schildersgereedschap aan. De gemeente' lijke inspecteur van het onderwijs, de heer J. Algera, overhandigde namens het ge meentebestuur een boekenbon, waarna de heer H. Nicolay namens de afdeling Vel sen van de Bond van leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs, een grammofoon plaat aanbood. De heer D. H. Huizinga dankte namens het hoofdbestuur van ge noemde bond de heer Brits voor zijn vele werkzaamheden op het gebied van de vak vereniging. Een persoonlijk geschenk werd overhan digd door de heer L. van Hameien. Hij bood een boekwerk aan en belichtte het werk dat de heer Brits had verricht voor de P. v.d. A., waar spreker hem na mens de federatie van deze partij in Vel sen hartelijk dank voor bracht. Nadat een oud-leerling, de heer G. Wis man, nog enkele schoolherinneringen had opgehaald, boden de heren R. Graafsma (namens de Velser Gemeenschap) en IJ. Reitsma (namens het Humanistisch Ver bond) de heer Brits respectievelijk een grammofoonplatenbon en een geschenken bon aan. In zijn dankwoord merkte de heer Brits onder meer op, dat men werkt volgens impulsen die men niet zelf kan regeren. „Je doet in het leven wat nodig is" aldus de spreker, die begrip toonde voor de nood zaak dat men eens plaats moet maken voor een ander. De heer Smit van Gelder, voorzitter van het schoolbestuur, sloot de rij van spre kers en bood een schemerlamp aan. ZATERDAG 8 JULI Gemcntebibliotheek, IJmuiden, 1417.30 Kinderen werkschuitclubs exposeren. MAANDAG 10 JULI Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: Jaarvergadering De Kennemers. Advertentie Advertentie GARAGE L v. d. LEDEN CLAESZENSTR 1 DAG en NACHT Maandag 26 juni: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Albatros KW 87; m.l. Onderneming II SCH 27; m.k. Paul LJM 66. Woensdag 28 juni: m.t. Claesje IJM 46, Nicolaas Senior KW 42, Dirk Maria KW 80, Albertha Hen- drika KW 81, Jan Maria KW 171, Ada VL 7; m.l. Maria Jacoba KW 73, Robert William KW 123, Gezina Geertrui KW 176: m.k. Alnilam KW 90 Donderdag 29 juni: m.l. Drie Gebroeders HD 79. Vrijdag 30 juni: m.t. Haarlem IJM 9, Thorina IJM 33, Cornelia Maria SCH 135, Marian Ellen KW 159, Voorwaarts VL 142 van Vlaardingen. Zaterdag 1 juli: m.t. Beatrice IJM 72, Toronto IJM 97, Voorloper VL 16, Arie van der Zwan SCH 21 naar Scheveningen. Maandag 3 juli: m.t. Allan Water IJM 34, Ma ria Theresia KW 99, Arie Ouwehand KW 122, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Jan Senior VL 84, Willem VL 121; m.l. Dolfijn IJM 55, De Arend KW 7 (6 juli terug), Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, De Verwachting KW 28, Saturnus KW 69, Willempje KW 89, Geertje KW 108, Vertrouwen KW 166, Margaretha KW 184, Anna Jacob KW 186. Onderneming IV SCH 153; m.k. Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Bettie IJM 29 (.4 juli binnen), Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42. Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59 (5 juli bin nen). Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Hans IJM 67, Wiron VII IJM 206, Neeltje IJM 240 juli binnen), Magda IJM 272, Ermine KW 30, Wilhel- mina KW 46, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Ludi KW 61 (4 juli binnen), Margriet Jo- zien KW 63, Arend Cornelis KW 68. Nico KW 72, Nico KW 96, Karla Ellen KW 106. Wilma KW 113, IJsbrand KW 119 (4 juli binnen), Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Urania KW1 36, Maartje Jacoba KW 137, Dirk van Beelen KW 148, Gijsbert Marian KW 150, Peter Leonard KW 156, Alida Jacoba KW 165, Anna Hendrika KW 174, Elly KW 187, En Avant KW 210, Noorderkroon TX 18, Arie Geertje TX 51, Maryanne WR 7, Jan Willem WR 34, Sagitta WR 37. Internos WR 49, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56 (6 juli binnen), Albert MO 1. Dinsdag 4 juli: m.t. Sakina Martine KW 32, Wilhelmma Johanna KW 39, Antje KW 49, Em ma Wilhelmina KW 135. Woensdag 5 juli: m.t. Dirkje IJM 53, Egmont IJM 99, Protinus IJM 154, Wiron IV IJM 209 Wi ron II IJM 211, Stadt Enckhuysen KW 82, Onder neming I SCH 261; m.l. Doggersbank KW 75 VI- kingbank KW 76, Molva KW 91, Nestor KW 101 Gijsbert Bastiaan KW 161; m.k. Wim KW 103, Mare Liberum KW 117, Anna Lydia KW 145 Wil ly Alida KW 155, Solea KW 180, Alie WR 59 Donderdag 6 juli- m.t. Arie Jacob KW 149; m.l. Willem Robert IJM 56, Wiron III IJM 221, Arie Jacob KW 116, Pieter Anne KW 169, Onderneming III SCH 117: m.k. Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, De Hoop II IJM 59, De Hoop III, IJM 73. Corrie IJM 78, Wiron I IJM 210. Neeltje IJM 240, Deo Volente II KW 11, Stern KW 36. Willem KW 94. Jacoba KW 105. IJsbrand KW 119. Vrijdag 7 juli: m.t. Emma IJM 15, Amsterdam IJM 28. Brittenburg KW 121. Bellatrix KW 139, Michiel Jan VL 110, Petronella VL 131: m.k. Mar grita IJM 42. Haringdrijfnetvisserij Maandag 12 juni: m.l. Neptunus KW 45. Woensdag 14 juni: m.l. Noordzee KW 47, Ne derland VII KW 130, Wilhelmina III KW 147. Zaterdag 17 juni: m.l. Vertrouwen KW 6, Hu- bertha Gerarda KW 9, Aafke Jacoba KW 41. Wil ly KW 141. Dinsdag 20 juni: m.l. Nederland VI KW 37 Woensdag 21 juni: m.l. Evarard Christina KW 40, Toenadering KW 95. Wilhelmina II KW 138 Donderdag 22 juni: m.l. Mr. Dirk Donker Cur- tius KW 2. Vrijdag 23 Juni: m.l. Willem Cornelis KW 16. Maandag 26 juni: m.l. Rijnmond V KW 110, Vooruit KW 151 Woensdag 28 Juni: m.l. Rijnmond III KW 44. Donderdag 29 juni: m.l. Fierman Eduard KW 5. Orion KW 22, Bertha KW 38. Zaterdag 1 juli: m.l. Eendracht KW 168. Maandag 3 juli: m.l. Volharding KW 23, Rijn mond III KW 43. Woensdag 5 juli: m.l. Grietje KW 20, Nelly Maria KW 70, Voorwaarts KW 140, Onderneming KW 175. Donderdag 6 juli: m.l. Wilhelmina I KW 25. Vrijdag 7 Juli: m.l. Hette Margaretha KW 74. MARKTPLEIN ZEESTRAAT - IJMUIDEN BEVERWIJK De duivelsclub (C i t y-t heater, IJmuiden). „De dui velsclub" is de film van een man, die in zijn huis de ergste uitspattingen organi seert. Er ontstaan tal van spannende avon turen, die tenslotte voor de held van het verhaal goed aflopen. Zondagmiddag „Vuurstoten der wraak", maandag en woensdag „The big country", donderdag „Hotel de Vrijgezel'. Eddie in vuur en vlam (Re x-t heater, IJmuiden). Een vlieg tuig landt in Lissabon. Eddy Constantine nu eens John Jarvis, moet ontdekken wie van de passagiers Mark Lemoine is. Erg snel zelfs, want voor de zon ondergaat zal deze worden vermoord. Eddy pakt de zaken meteen energiek aan. Hij ontdekt een dubieuze fotograaf, schudt schaduwen af, en pikt natuurlijk weer een mooi blondje op, dat elke tien meter van de film wel even op het doek komt. Er gebeurt heel wat voor de zon ondergaat. Een spannende achtervolging door haarspeldbochten, een adembenemen de tocht in een vliegtuig en natuurlijk de nodige ballet-achtige vechtpartijen. Maar Eddie zou Eddie niet zijn, als hij zich er niet uitredde. Hij zet daarbij alles in vuur en vlam, volgens zijn gewoonte. Het slot is heel verrassend, maar niet al te bevredigend. Zondagmiddag draait „Het avontuur van een zigeunerjongen", dins dag en woensdag „Ik was aan hem ver slaafd". Beverwijk In het Kennemer Theater draait vanavond „De verleidster van de Nijl", een spannend verhaal over avonturen in Egypte. Zondag begint een reeks vertonin gen van „Nachtleven in een wereldstad", de matinee brengt „Met bloed geschre ven". In het Luxor-theater kan men ook al Eddy Constantine zien en ook daar staat hij in vuur en vlam. Het W.B.-thea ter brengt „De hel der verlorenen", zon dag en maandag „Terreur over Dublin", zondagmiddag „De gele tomahawk". Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) Vrjjdag kwamen in IJmuiden aan: Jacob Oorburg uit Swansea; Corstream, Sunder land; Drenthe, Halmstad, hout Zaandam; Jans Fowey; Sumbawa, Rotterdam; Frey, Londen; Panther, Narvik; Ugleuralsk, Moermansk; Albert V, Londen; Tjoba, Londen; Ritornel, Londen; Kaptain Niel sen, Texel ree, proefvaarder; Looiers gracht, Rotterdam; Twee Gebroeders, Lis sabon; Mitras, Hamburg; Oosterburg, Rot terdam, Martin Górthon, Gefle, erts hoog ovens. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Un- terelbe, Stettin; Maron, Antwerpen; Lu gano, Las Palmas; Mytongate, Duinkerken; J. van Oldebarneveldt, Southampton; Ne der Eems, Antwerpen; Groningen, Stavan- ger, ledig hoogovens. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Mat thew, Rotterdam; Scheldestroom, Dagen ham; Atlantic, Hamina; Utsira, Moermansk, Vinke, Wilka, Holmsund; Cieszyn, Ant werpen; Romana, Rendsburg; Oranjestad, Southampton; Mai Bente, Rotterdam; Ad- miralengracht, Rotterdam; Bolt, Antwer pen; Vogtland, Bremen; Egret, Liverpool; Wubbina, Londen, veekoeken van Wormer- veer; Saarland, La Guaira; Almdijk, Bre men; Zonnekerk, Las Palmas; Flevo, Rot terdam, Gouwestroom, Dagenham; Ko- ningswaard, Willemstad. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). In Bergen op Zoom is het café „De Pe perbus" annex automatiek door brand totaal verwoest. Toen de brandweer ter plaatse verscheen brandde het gebouw als een fakkel. De brand nam nog in hevig heid toe toen een gasfles, welke in de keu ken van de automatiek werd gebruikt, ontplofte. Het gehele pand was na ruim een uur volledig uitgebrand. De oorzaak van de brand is onbekend. De eigenaar is tegen bandschade verzekerd.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4