Tweede Kamer akkoord met derde t.h. in Enschede AGENDA Ford Taunus 17 M Vorstin picknickte in Zwanen water tijdens bezoek aan Noordholland i I Eerste Kamer akkoord met wet op het afbetalingsstelsel KOELKASTEN Ook in huur, reeds vanaf ƒ1.50 per week Kort en bondig ff Nog geen rechtenstudie op de economische hogescholen K.L.M-gesprek in V.S. vandaag ten einde? W\ Mr. R. J. Erdbrink voorzitter Officieren veroordeeld die een soldaat mishandelden Socrates-zaak komt nu voor het gerechtshof Koel en veel wind AMC0 - BENDIX KOELKASTEN 100 liter348.- WOENSDAG 12 JULI 1961 2 NKF koopt fabrieks complex in Waddinxveen Liever de gevangenis Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Haagse zenuwarts in vrijheid gesteld N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE College Rijksbemiddelaars KRUISSTR. 5 - HAARLEM - TEL. 11008-14689 Financiële verhoudings wet aangenomen 5 b De Tweede Kamer is akkoord gegaan met de oprichting van een technische rijkshogeschool in Enschede. De daartoe noodzakelijke wijziging van de wet op het wetenschappelijk onderwijs is dinsdagavond zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Hiermee is de beslissing" gevallen in de jarenlange strijd tussen de vier grote rivalen die in aanmerking kwamen voor een universiteit of hoge school in het oosten des lands: Arnhem, Zwolle, Deventer en Enschede. Alleen de heer T i 1 a n u s (C.H.U.) bleek er nog niet van overtuigd te zijn, dat Enschede de beste papieren had. Hij gaf de voorkeur aan Deventer. Maar zo voegde hij hier direct aan toe hij zou zich bij de keuze van Enschede neer leggen „nu er al zoveel is gebeurd". Dat de Kamer min of meer in een dwang positie was gebracht door alle voorbereidingen voor het vestigen van een tech nische hogeschool in Enschede, was ook de mening van de heer Tans (P.v.d.A). Hij stelde vast dat alle vier steden zich op goede gronden kandidaat hadden gesteld. De heer Tans zag echter geen kans voor Arnhem, Deventer of Zwolle een argumentatie op te bouwen die meer zou aanspreken dan minister Cals' betoog voor Enschede. De burgemeesters van Enschede en De venter waren er op de tribune getuige van, hoe de ene spreker na de andere zich ak koord verklaarde met de keuze die de re gering had gemaakt. „Een beleidsbeslis sing", verklaarde minister Cals, die niet de indruk wilde wekken dat de keuze van Enschede zo vanzelfsprekend was. Vond dr. Tilanus het een bezwaar, dat Enschede aan de grens ligt. mr. Cals betoogde dat Deventer te dicht bij het westen js. Als argument voor Enschede voerde de minister nog aan dat het zeer gewenst is de derde T.H. te vestigen in een plaats met een grote industrie. Het gaat om een in vestering van naar schatting 150 miljoen. De minister bracht in herinnering dat des tijds bij de vestiging van de hogeschool in Eindhoven al vóór de regering gelden aan vroeg een miljoen beschikbaar werd ge steld door „een gloeilampenfabriek in het zuiden des lands". Wat de voorbereidingen betreft had de minister de commissie gevraagd al vast aan het werk te gaan, maar vooral niet in Enschede te vergaderen zolang dit wets ontwerp niet door de Kamer was aanvaard. Inmiddels is dr. G. Berkhof, chef van de chemische research bij de Staatsmijnen, benoemd tot adviseur'voor de voorberei ding van de derde T.H., in welke kwaliteit hij ook de vergaderingen der commissie zal bijwonen. V.V.D.: Waarom zo'n haast? De liberalen konden niet inzien, waarom er zo'n haast moest worden gemaakt met een derde technische hogeschool. Me vrouw Kuiperstruyk wees er op dat Delft en Eindhoven nog niet „vol" zijn, en dat daar ook behoefte is aan meer hoogle raren. De heer Korteweg (oud-hoogle raar in Groningen) vond het niet juist de hogescholen naar de studenten te brengen zoals de boortorens naar de olievelden! Waarom maakte de regering het de stu denten niet gemakkelijker van het ouder lijk huis naar de hogescholen te trekken door verhoging van studietoelagen en beurzen? Minister Cals vreesde onoverkomelijke moeilijkheden als de oprichting van een derde T.H. een jaar of tien werd uitge steld, zoals mevrouw Kuiper had bepleit. Als nu niet wordt gestart, zal „in de vers te verte" niet kunnen worden voldaan aan de stijgende vraag naar academici. Sprei ding van het hoger onderwijs achtte de minister zeer gewenst voor het activeren van talenten, daar de plaats van inwoning belangrijk is bij de keuze van opleiding. Bovendien wees hij op de algemeen stimu lerende invloed van de vestiging van een hogeschool. En tenslotte zal Delft het steeds toenemende aantal studenten niet meer De Nederlandsche Kabelfabrieken te Delft zal een fabriekscomplex te Wad dinxveen, met een bebouwd oppervlak van ruim twee hectare, aankopen. In het begin van het volgend jaar zullen hierin enige fabrieksafdelingen worden onder gebracht. Dat elke stad die zichzelf respecteert, een universiteit of hogeschool wil heb ben. is geen typisch Nederlands ver schijnsel. Minister Cals wees er in de Tweede Kamer op dat in Duitsland pre cies hetzelfde geldt. Vroeger dacht men daar wel eens anders over. Toen het oude stadje Celle op de Lüneburgerheide destijds de vorstelijke beloning kreeg van een gevangenis of een universiteit, viel de keus op de gevangenis. „Dan zijn onze dochters tenminste veilig", hadden de vroede vaderen van Celle geconcludeerd. naar behoren kunr.en verwerken. Naar ver wachting zal Delft in 1980 tegen de tien duizend studenten tellen, en dit aantal moet wel als de grens worden gezien. De minister achtte het niet verantwoord het studeren ver van het ouderlijk huis te bevorderen door de extrakosten voor rijks rekening te nemen. P.v.d.A.: Niet forceren Van de zijdë van de P.v.d.A. werd er op aangedrongen het tempo van de opening der nieuwe T.H. niet te forceren. Eerst moet het karakter van de hogeschool wor den vastgesteld aan de hand van zorgvul dige „planning", betoogde de heer Tans. Minister Cals stelde hem gerust. De commissie-Neher zal zich houden aan de haar bij de installatie verstrekte opdracht en alle aandacht schenken aan de wense lijkheid en de mogelijkheid van het „sa menwonen" van technische wetenschap pen en maatschappij-wetenschappen. Het gisteren behandelde wetsontwerp wilde ook de mogelijkheid openen de bij zondere economische hogescholen uit te breiden met een faculteit der rechtsge leerdheid. Ministerie a 1 s trok dit voorstel echter in toen hier van vele zijden bezwaar tegen werd gemaakt. Met uitzondering van .een deel der KVjP-fractie bleek de Kamer van oordeel te zijn, dat een beslissing hieromtrent beter kan wachten tot minis ter Cals' nota over de uitbreiding van het wetenschappelijk onderwijs aan de orde komt. Die nota omvat meer aspecten en daarom wil de Kamer er een afzonderlijk debat aan wijden. De minister ging hiermee akkoord in de hoop, dat van dit uitstel geen afstel zal komen. Ook de Kamer gaf te kennen een spoedige bespreking van de nota op prijs te stellen. Nu het zomerreces voor de deur staat, zal het echter op z'n vroegst het najaar worden voor de nota over de uitbreiding van het wetenschappelijk on derwijs op de agenda kan worden ge plaatst. Intussen werd die nota gisteren wel af en toe ter sprake gebracht. Zo informeer de mevrouw Kuiper-Struyk of de minister in jaren of in decennia dacht voor de „in een verde-e toekomst" te verwe- zenlijke aanpassing van de wetenschappe- lijk-onderwijsvoorzieningen in Rotterdam aan de dan bestaande behoeften. „Een decennium", antwoordde voorzich tig mr. Cals. c 3 Grote Kerk: donderdag 1516 u.: Mül- ler-orgel door Luigi F. Tagliavini; 20 u.: COV Haarlem met „Hohe Messe". BIOSCOPEN Cinema Palace: dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Eichmano en het derde rijk", 18 j. Frans Halstheater: dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Drijfzand en begeerte", 14 j. Lido Theater: dagelijks 14, 19 en 21.13 u.: „Sergeant X van het Vreemdelingen legioen", 14 j. Luxor Theater: vandaag 19 en 21.15 u.: „Uit het leven van een zondige vrouw", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De oude man en de zee", a.I. Minerva Theater: vandaag donderdag 20.15 u.: „Klokslag middernacht", 14 j. Rembrandt Theater: dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Bandeloos', 18 j. Roxy Theater: dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zes dieven en een danseres", 18 j. Studio Theater: dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Dol, driest en dorstig", a.I. Theater Monopole (Zandvoort): vandaag en donderdag 19 en 21.30 u.: „Om zonden huilt men later", 18 j. Iedere middag 14.30 u.: „Charlie Chaplin's kolderparade", a.I. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal en Vishal, Grote Markt: Tot 31 juli dagelijks van 1017 u. en van 2022 u. (dinsdags van 1922 u.): „Nederlandse orgelpracht". Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 28 juli expositie van schilderijen, gouaches en plastieken van Bonies. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 aug. expositie van te keningen, aquarellen en schilderijen van Cor Dik. Dagelijks van 1022 u., ook zon dag. DIVERSEN Strand Zandoort: Vandaag 22 u.: vuur werk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 7 juli). WOENSDAG 12 JULI City Theater, 14 30 u.: „Niets dan pech"; 20 u.: ..The big country". Rex Theater, 20 u.: „Ik was aan hem verslaafd". Expositiezaal Felison, Heidestraat 45, 79 u.: Tentoonstelling werken Jac. van Looy. DONDERDAG 13 JULI City Theater, 20 u.: „Hotel de Vrijgezel". Rex Theater, 20 u.: „Ik was aan hem verslaafd". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 9.3012 en 1416.30 u. Expositiezaal Felison, Heidestraat 45, 79 u.: Tentoonstelling werken Jac. van Looy. WOENSDAG 12 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Nachtleven in een wereldstad". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Duin- kerken*' DONDERDAG 13 JULI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Witte wildernis". Het Bossche gerechtshof heeft besloten tot opheffing van de gevangenhouding van een Haagse zenuwarts, die verdacht wordt van meineed tijdens een getuigen verhoor in een echtscheidingsprocedure. Dit besluit werd genomen nadat de raads man van de zenuwarts in beroep was ge gaan tegen het bevel tot gevangenhou ding. De procureur-generaal bij het hof had de handhaving van de gevangen houding gevorderd. Het hof heeft de zenuwarts onmiddellijk in vrijheid laten stellen. De Nederlandse staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat, de heer E. G. Stijkel, zal vandaag in Washington zijn besprekin gen met de Amerikaanse onderminister Martin over de landingsrechten van de K.L.M. in Californië afsluiten. Na het on derhoud van gisteren verklaarde hij: „Ik hoop dat de situatie dan aan beide kanten duidelijk zal zijn." Hij weigerde echter te zeggen of hij hoopvol gestemd was dat de K.L.M. de gevraagde landings rechten zou krijgen. Het is waarschijnlijk dat de staatssecre taris woensdagavond naar Amsterdam zal vertrekken. Dinsdag, na de bijeenkomst met ender-minister Martin, liet de heer Stijkel onmiddellijk passage boeken. Het gesprek dat de heer Stijkel vandaag om 15.00 uur (plaatselijke tijd) met onder-mi nister Martin heeft, zal dus wel het laatste zijn. Advertentie vanaf f 7765.— incl. kachel Werkplaats en kantoor Jansweg 915 Showroom Houtplein 24 Haarlem Telefoon 1.4.1.2.5 Tijdens het bezoek dat Koningin Juliana dinsdag aan het noordelijk deel van Noord holland bracht, heeft zij in het natuurre servaat het Zwanenwater bij Callantsoog gepicknickt in een tentje dat daar temid den van de ongerepte natuur aan de rand van een vennetje was geplaatst. Maar voor het zover was, hadden de plaatsen Heerhugowaard, Winkel, Barsingerhorn en Schagen de landsvrouwe in hun midden gehad. In het rusthuis „Winkelmade" in Win kel verraste een 90-jarig dametje de Ko ningin met een fraai boeket. Vier minder- valide oudjes zaten op een rijtje in de hal bewonderend naar de vorstin te kijken. Ze waren volkomen uit hun gewone doen tóen de Koningin belangstellend informeerde hoe ze het in het rusthuis vonden. In Barsingerhorn viel Koningin Juliana een zanghulde ten deel. Het was dè dag voor de heer J. G. Geertse, destijds sto ker aan boord van de kruiser „Sumatra" waarmee prinses Juliana en de prinsesjes Beatrix en Irene in 1940 van Engeland naar Canada werden gebracht. In Schagen werd vervolgens een bezoek gebracht aan het r.k. liefdesgesticht „Ma ria Boodschap" In bet onlangs in gebruik genomen nieuwe raadhuis vertelde de heer W. Mensink, lid van Gedeputeerde Staten de Koningin iets over de industrialisatie van het platteland en het pendelvraagstuk. Heel Schagen was uitgelopen naar het marktplein waar de Koningin getuige was van een bijzonder fraai schouwspel. Nadat zeventien boerenwagens om een podium waren gegroepeerd, voerde de Schager dansgroep enige dansen uit, zoals deze om streeks 1850 op het platteland gebruikelijk waren. Ruim een kwartier duurde dit op treden en vanaf het bordes van het nieu we raadhuis zwaaide de vorstin de dans groep hartelijk toe. Met een Westfriese pop tegen zich aan geklemd, die zij aan het slot van haar be zoek aan Schagen van de dansgroep kreeg, vertrok de vorstin via Schagerbrug, De Stolpen en Callantsoog naar het natuurre servaat het Zwanenwater, waar zij de lunch gebruikte. In Petten boden Jan Snip en Gerrit Zwaan, de oudste twee leden van de plaat selijke reddingsmaatschappij de Koningin een Noordhollandse kaas aan met als stolp een houten model van de kernreac tor van Petten. Daar waar de duinenrij overgaat in de Hondsbosse Zeewering begroette de vors tin de dijkwerker J. Vriendjes, die haar een schilderij aanbood, voorstellende dijk werkers die aan de Hondsbosse Zeewering werken na de stormvloed van 1953. Na een rit langs juichende vakantiegan gers, die de weg naar Bergen langs de zonovergoten Noordhollandse kust omzoom den, werd vervolgens in deze plaats een bezoek gebracht aan de Ruïnekerk. In het Bio-Vakantieoord in Bergen aan Zee gebruikte de Koningin de thee. Het bezoek aan dit vakantiecentrum was ook het slot van deze dag in de kop van Noordholland. Deze foto's tonen nog enige hoogte punten van het bezoek van koningin Juliana aan de kop van Noordhol land. Leden van de Schager dans groep verrasten de landsvrouwe met een Westfriese pop. Op de Hondsbosse Zeewering bood een dijkwerker haar een schilderij aan, waarop te zien is hoe na de stormvloed van 1953 aan de zeewering werd gewerkt. Bij beschikking van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid is mr, R. J. Erdbrink benoemd tot voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars, Aan professor dr F. J, H. M. van der Ven is eervol ontslag verleend uit zijn functie van tijdelijk voorzitter van dit col lege. Bij het afscheid van mr. J. A. Berger als voorzitter van het College van Rijks bemiddelaars, op 30 december, had de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink reeds de nieuwe samenstelling van het college bekend gemaakt. Van 1 januari af trad prof. dr F. J. H. M. van der Ven, hoogleraar in het sociaal recht, arbeidsrecht en de so ciale politiek aan de katholieke economi sche hogeschool te Tilburg, tijdelijk als voorzitter op. Mr. R. J. Erdbrink, die tot 1 januari directeur-secretaris van het col lege was, werd toen benoemd tot lid van het college. Het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag heeft een 41-jarige majoor uit Den Bosch en een 28-jarige eerste luitenant uit Eindhoven, die in La Courtine op 30 sep tember 1960 een soldaat hadden mishan deld, conform de eis van de advocaat fiscaal tot een gevangenisstraf van vier weken en voorwaardelijk ontslag uit de militaire dienst veroordeeld. De krijgs raad had beiden veroordeeld tot vier we' ken gevangenisstraf, de majoor bovendien tot ontslag uit de dienst en de luitenant tot voorwaardelijk ontslag. Politieman veroordeeld. De Arnhemse rechtbank heeft een 40-jarige wachtmees ter bij de rijkspolitie te Wychen veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie maanden, waarvan één maand voorwaar delijk. Hij werd ervan beschuldigd een biljet van 100.dat door kinderen was gevonden en bij hem werd afgegeven, te hebben achtergehouden. De Eerste Kamer beeft gisteren de wet op het afbetalingsslelsel aangenomen. Er ging een betrekkelijk korte discussie aan vooraf, waarbij de heren Delprat (VVD), mr. Lichtenauer CTIU' en Van der Waer- den (PvdA) bedenkingen opperden tegen de minimumhoogtc van 20 percent voor de eerste betaling. Men vond dit percentage eigenlijk te hoog. Staatssecretaris dr. Veldd- k a m p reageerde hierop door op te mer ken dat zijn aanvankelijke gedachten in derdaad naar een lager percentage, n.l 15 waren uitgegaan, maar de S.E.R., het consumentencontactorgaan en de Huis- houdraad hadden tot 20 percent geadvi seerd en de K.A.B. had in een rapport zelfs 25 percent aanbevolen! Mr. Delprat had de vrees uitgesproken dat de minimum-hoogte voor de dienstver leningssector wel eens praktische moei lijkheden zou kunnen opleveren. De staats secretaris antwoordde dat de wet de mo gelijkheid tot het maken van uitzonderin gen geeft. Mocht overigens het percenta ge van twintig in de praktijk op bezwaren stuiten, dat zal de staatssecretaris stellig advies aan de S.E.R. vragen. De Eerste Kamer heeft verder het wets ontwerp machtiging tot het sluiten van Advertentie een overeenkomst met enige Nederlandse en buitenlandse maatschappijen betreffen de opsporing en ontginning van ertsen op Nederlands Nieuw-Guinea goedgekeurd. Groep-Rijkens Hierbij kwam nog even de politiek ten aanzien van Nieuw-Guinea om de hoek kij ken. Zonder inmeng:ng van de zogenoem de groep-Rijkens en prof. Duynstee met name te noemen, gewaagde mr. D e 1 prat ten deze van „politieke tinnegiete rij", waardoor de regering zich niet van haar beleid moet laten afhouden. Prof. De Gaay Fortman (A.R.) noemde de activiteiten van de groep-Rijkens „ge knutsel van private personen". Bij deze korte kritiek lieten zij het overigens, want ze stemden uiteraard met het wetsont werp ten volle in. Niet echter mevrouw Van Ommeren-Averink (C.P.N.), die dit wetsontwerp een nieuwe stap tot verdere kolonisatie noemdp en die er voorts een nieuwe poging om een oplossing van het Nieuw-Guinea-vraagstuk te verhinderen, in zag. Het wetsontwerp is na een korte ver dediging door staatssecretaris Bot z.h.s. aanvaard, onder aantekening van de com munistische tegenstem. De directeur van de n.v. Socrates, N. den B. heeft tegen het vonnis van de Amster damse rechtbank van 5 juli, waarbij hij wegens bedrieglijke bankbreuk en oplich ting tot 15 maanden' gevangenisstraf werd veroordeeld, beroep aangetekend. Ook de officier van Justitie is van dit vonnis in beroep gegaan en eveneens van het vonnis van 1 jaar dat de rechtbank de voormalige onderdirecteur van de Amsterdamsche Bank n.v., de heer T H. heeft opgelegd wegens verduistering in dienstbetrekking. Beide zaken zullen vermoedelijk na de va kantie door het Amsterdamse gerechtshof worden behandeld. Naar Kongo. Binnenkort zullen enke le Nederlandse militairen naar Kongo vertrekken. Zij zijn ter beschikkftig ge steld van de secretaris-generaal van de Verehigde Naties en zullen een functie vervullen in de staf van de v.n.-troepen. Het zijn de luitenant-kolonel-arts J. P. Ofner en de onder-officieren van de Ko ninklijke Marine sergeant W. van Rosaline uit Arnhem en R. Ensel uit Den Haag en van de Koninklijke Landmacht de ser geant-majoor-instructeurs A. J. G. Rijnen uit Tilburg en H. Geraets uit Doorn en de sergeant B. Hoop uit Apeldoorn. Zij zullen optreden als hygiène-inspecteurs in de kampementen van de V.N. in Katanga. Verzoek. De vereniging „Illegale Wer kers Indië", waarvan ongeveer tachtig leden in Nederland wonen, heeft in een brief aan minister-president De Quay d,e regering verzocht de groep-Rijkens te ver volgen wegens landverraad. Als reden geeft de vereniging op, dat de groep-Rij kens poogt een deel van het rijk, Nieuw- Guinea, los te maken van het Nederlandse grondgebied. Te veel geld uitgegeven. Doordat zij plotseling veel geld uitgaven en onder meer een auto kochten, zijn twee oude beken den van de Haagse politie, een 31-jarige werkman en een 30-jarige koopman tegen de lamp gelopen.Hun royale uitgaven had den argwaan bij de politie gewekt, vooral omdat hun kooplust volgde op twee in braken, waarbij 9000,was verdwenen. De politie hield een van de mannen aan in zijn nieuwe auto e,n toen bleek, dat in de wagen inbrekerswerktuigen lagen, die blijkens de gevonden sporen gebruikt moesten zijn bij de inbraken. De beide mannen hebben toen toegegeven de daders ervan te zijn geweest. Verzoek aan minister. Meer dan 150 inwoners van het plaatsje Tiendeveen bij Beilen hebben zich tot de minister van Justitie gewend naar aanleiding van een vechtpartij (op zondag 4 juni) tussen een aantal inwoners van Tiendeveen en leden van .het Korps Rijkspolitie, waarbij de 30- jarige spoorwogwerker B. Pekel als gevolg van opgelopen schotwonden om het leven kwam. In het vetzoekschrift wordt het optreden van de politie „bruut en afschu welijk" genoemd. De minister wordt ge vraagd te bewerkstelligen dat de betrok ken politiemannen vai: hun post worden ontheven en gerechtelijk vervolgd. De Eerste Kamer heeft zonder hoofde- dijke stemming het ontwerp financiële verhoudingswet 1960 (financiële verhou dingen rijk en gemeente) aangenomen. De Kamer had dit wetsontwerp 14 dagen geleden behandeld, doch de sum ming uitgesteld. Het K.N.M.I. deelt mede: Om de depressie, die zich dinsdag ten zuidwesten van Ierland begon uit te diepen, heeft zich een stormveld ontwikkeld. Sche pen rapporteerden windkracht 10 tot 11 en golven van meer dan 11 meter. Woensdag ochtend 7 uur lag het centrum bij de zuid westpunt van Engeland met een waarde van 982 millibar. Aan de voorzijde van de depressie werd intussen warme lucht aan gevoerd uit Frankrijk, maar deze wordt spoedig verdreven en vervangen door koelere maritieme lucht. Aangezien wordt verwacht dat de depressie over Zuid- Engeland naderbij komt zal de wind aan wakkeren, mogelijk zelfs tot stormachtig. Morgen zal in de koele oceanische lucht de bewolking veranderlijk zijn en zullen plaatselijk enkele buien voorkomen. WEERRAPPORTEN Maxtmum-t«mper»turen binnen- en buitenland «5 Neerslag: laatste 24 uur. u Den Helder Ypenburg Vlissingen ilelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg tlelsinki Stockholm Oslo Kopenhagen \berdeen onden Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca iiissabon half bew. zwaar bew zwaar bew mist licht bew. onbewolkt zwaar bew onbewolkt zwaar bew regen onbewolkt geheel bew regen regen zwaar bew zwaar bew onbewolkt zwaar bew zwaar bew onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt zwaar bew onbewolkt licht bew. half bew half bew. regen onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew licht bew. mist zwaar bew. zo ozo ozo ozo zo zo ozo zzo zo zw w ono zo ozo ozo zo ozo ozo w windst. n windst windst. zw windst. o windst. windst. zo windst. n zzo nnw w windst. nnw 19 19 22 17 15 25 22 23 24 27 26 29 26 23 27 26 27 26 27 26 30 28 32 27 c 3 0 0 0 0,3 0 0 0 0 0 4 3 3 0,1 0,1 0 0 0 0 0 0,4 0 0 0 0 0 12 8 0 2 0 0 0 0 0 0 Donderdag 13 Juli Zon op 4.35 uur, onder 20.56 uur. Maan op 5.22 uur, onder 21.06 uur. Maanstanden 12 juli 20.12 uur nieuwe maan. 21 juli 0.14 uur eerste kwartier. 27 juli 20.51 uur volle maan. Hoog en laag water In IJmutden Woensdag 12 juli Hoog water 3.21 en 15.49 uur. Laag water 11.23 en 23.46 uur. Donderdag 13 juli Hoog water 4.00 en 16.27 uur. Laag water 12.03 en uur. Het hoog en laag watc te Zandvoort b 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2