Stormvogels-leden verwerpen motie van vertrouwen in zittend bestuur Overgrote meerderheid voor fusiebespreking met VSV Dr. A. B. Nederlof waarschuwt tegen vrije zaterdag in het onderwijs SPORT IN DE IJMOND koeikas ten Vernietiging van arrest tegen Velsenaren gevraagd De heer J. Otte bij Hoogovens gehuldigd Hét nueetf/ ue/ckockte kf Ut ëujwpd Winterdienst N.S. wordt gebaseerd op die van vorig jaar Scholier verdronken Eis van vijf jaar tegen ontaarde vader WOENSDAG 12 JULI 1961 Matroos van de „Doorman" stak medeschepeling neer Kleuter ongedeerd na val uit trein Promotie van Velser gymnasiasten Roofoverval in Purmer Titan met kraanponton vertrokken naar Engeland - - - Jeugdig vijftal bekent drie inbraken in Velsen Arbeiders bij Hoogovens verdienden 1050,- Driejarig kind, tegen brandende kachel gezet MET 99 TEGEN 59 STEMMEN heeft de ledenvergadering van Stormvogels in de afgelopen nacht om kwart over twaalf in het IJmuidense City Theater het vertrouwen in het bestuur opgezegd. Aan een bestuursverkiezing kwam men niet meer toe. Een felle discussie was hieraan voorafgegaan, waarin alles weer draaide om de vraag of het actiecomité het bestuur in de rug had aangevallen ol niet. Dit bestuur nad in een als ingezonden mededeling naar voren gebrachte brief gezegd, dat de leiders van de actie eigenlijk buiten de vereniging moesten worden gesloten. Het werd tijdens de vergadering; niet duidelijk, of het bestuur nu werkelijk defini tief weggaat of niet. Na een oproep tot vertrouwen van de heer W. Kramer gring het bestuur akkoord met het voorleggen van een vertrouwensmotie, maar deze werd zoals gezegd verworpen. Men zal nu in onderling beraad praten over een eventueel nieuw bestuur. Intussen is het zeer de vraag of deze stemming over de motie geldig zal blij ken te zijn geweest, want in tegenstelling tot de door het actiecomité uitgeschreven vergadering kregen de leden hier niet op vertoon van hun ledenkaart een stembil jet, maar werden deze voor de stemming in een rumoerige zaal rondgedeeld, waar bij misbruik mogelijk werd. Men sprak zich uit voor een doorgaan in het betaald voetbal. Maar voorzitter Suwerink maakte duidelijk, dat dit nog maar voor één seizoen mogelijk zal blij ken te zijn. Dan is toch de keus tussen amateurisme of fusie. De recette was in 1957-1958 nog 69.000, daarna was deze in de twee volgende sei zoenen 35.000. Het eind is in zicht, zo wel voor Stormvogels als voor VSV. De voorzitter, de heer Suwerink zei, dat men bij een eventuele fusie niet meer moest rekenen op een gunstig verloop zo als dat vorige maal het geval was. Die fusie, op enkele VSV-ers afgesprongen, betekende dat VSV practisch door Storm vogels werd opgeslokt. Nu zou er een to taal nieuwe vereniging moeten komen, die zou draaien op de gelden van de twee clubs (dan opgeheven) en van particulie ren, die willen helpen. In de vergadering bleek een uiterst klei ne minderheid tegen een fusie te zijn, zodat nieuwe pogingen zullen worden on dernomen. Alleen zal het dit jaar wel niet meer lukken. Over de voorgestelde nieuwe statuten was men weinig enthousiast. Men wilde als leden mee kunnen praten over de ver eniging. De heer Swier zei, dat men bij deze nieuwe statuten de figuur krijgt, dat de vereniging door jongelui wordt be stuurd, in casu de jonge spelers. Hij voelde meer voor een ledenraad. Deze kwestie zal nu nader worden bestu deerd. Trainerskwestie Bij de aanvang van de vergadering zei de heer Suwerink, dat men later heeft vergaderd dan in de bedoeling heeft ge legen. In september 1960 is er ernstig overwogen of men een vergadering zou houden, zo ook in oktober. Maar de heer Suwerink had dit persoonlijk tegengehou den omdat hij wist dat er ernstige tegen stellingen bestonden op dat moment. Deze hadden zich toegespitst op de trainers kwestie, waarin twee partijen in het be stuur tegenover elkaar stonden. Een crisis, die op een ledenvergadering had kunnen ontstaan, had hij willen ver mijden. Toen het slécht ging met het eer ste elftal was het ook beter geen verga dering te houden, omdat het resultaat op het groene veld op dat moment belang rijker was. Dat het seizoen zo teleurstellend was verlopen, weet hij aan de volgende oor zaken: er waren zeer veel blessures, met een paar aankopen van prominenten was men niet gelukkig geweest en de trainer had niet aan de verwachtingen beant woord. „We hebben in IJmuiden altijd een .we" en een „ze"-periode," zei de voorzitter. „Als het goed gaat, hebben „we" het gedaan, als het slecht gaat ligt het aan het bestuur". „Onfatsoenlijke actie" Als ingekomen mededeling lag er een brief van het bestuur dat het na een actie, die het van nog groter omvang en nog minder fatsoen dan die van twee jaar ge leden noemde, heen wilde gaan. „Leden hebben het bestuur willen weg werken, de heren Gouda en Kok hebben een gesprek met het bestuur van de hand gewezen. Op de agenda van de vergade- ring, door het actiecomité uitgeschreven, stond een geheel ander agendapunt dan bij de aanvraag van de vergadering was gesteld." In de brief zei het bestuur te willen voorbijgaan aan de dwaasheid van de ge houden vergadering en het geschrijf over één of twee besturen. „Men heeft Wijmer, een man met een enorme staat van dienst, weg willen stemmen Men heeft getracht de bestuursleden in het gezicht te slaan en de fatsoensnormen overschre den." Men zei verder onder geen beding het persoonlijk zelfrespect en het maatschap pelijk aanzien te willen opofferen. Men meent dan ook dat het wel eens een taak voor de vergadering zou kunnen zijn om de leiders van de actie buiten het verenigingsverband te zetten. „Noor het komend seizoen zijn de kansen nu al ver knoeid door onverantwoordelijke lieden. Wie bent u? De heer Kok vroeg het woord. „Mag ik weten wie u is?" vroeg voorzitter Suwe rink. De heer Kok zei een persoonlijk be roep op de heer W.jmer te hebben ge daan, 'daarna een schriftelijk verzot „Dat komt straks aan de orde" antwoord de de voorzitter. Nadat eerst de verschillende verslagen waren voorgelezen en de fusiebesprekin gen en besprekingen over de nieuwe statu ten waren gehouden, kreeg de heer kok het woord. Hij fei de heer Wijmer in een brief te hebben gevraagd te blijven zitten. „Dat is na de vergadering van 16 juni gebeurd zei de heer Suwerink. „Ik vraag me af waar u de moed vandaan hebt gehaald zeven dagen na die vergadering een brief te schrijven. Dacht u dat de heer Wij mer zo karakterlo >s zou zijn? Waar zit uw verstand? Men heeft om uw brief hartelijk gelachen." ,Ik had voor de vergadering al persoon lijk contact met de heer Wijmer gehad, zei de heer Kok. De heer Gouda zei daarna, dat de schuld bij de voorzitter heeft gelegen, die op het verzoek van het actiecomité een ledenvergadering had moeten uitschrij ven. Als men eerst met het bestuur had gepraat zou men in tijdnood zijn geko men. Daarom heeft men zelf een wettige vergadering uitgeschreven. „U had op die vergadering met uw bestuur aanwezig moeten zijn." Waarom geen gesprek? De heer Suwerink: „een loyale opposi tie zou ons aanbod eens te komen praten met beide handen hebben aangegrepen Dan zouden we u ve-trouwelijk veel heb ben kunnen zeggen. Ik was niet van plan te verschijnen bij een oppositie, die pas op het moment dat de oproep in de krant kwam duidelijk maakte wat men in zijn schild voerde." De heer Gouda: „De stemverhouding heeft duidelijk gemaakt, dat het actieco mité de spijker op de kop heeft gesla gen. Dit is niet meer te lijmen. Er zijn beleidsfouten gemaakt, maar we wilden dat niet in de krant zetten. We wilden geen vuile was buiten hangen. Weet u wat we op u tegen hebben? U zit mis schien in schoenenmaat 38 of 39, maar u wilt steeds lopen op 41 of 42. U bent immuun voor critiek. De leden hebben geen vertrouwen meer De heer Suwerink: „Een mooi verhaal, maar daar gaat het me niet om. Waarom bent u niet komen praten?" De heer Gouda: „Dat is mijn eigen initiatief geweest. We weten dat u een slimme vos bent." De heer Suwerink: „Van bepaalde zijde beschouw ik zoiets niet als een compli ment". De 'heer Gouda: „Nu, laat ik het eer lijk zeggen, wij hadden er geen vertrou wen in dat u een eventuele toezegging ge stand zou doen. Op die vergadering is het bovendien zeer rustig toegegaan, als men over u wilde praten heeft de heer Kok steeds afgehamerd en daar ben ik hem zeer dankbaar voor. We hebben ge zegd dat men al degenen, die kankeren en janken een kans moete geven. Wel nu." Stem uit de zaal „slechter dan nu kan het nooit." De heer Suwerink „ik blijf het schan dalig vinden, dat men de heer Wijmer zo heeft weggewerkt." De heer Gouda „we kunnen nooit een betere vinden dan de heer Wijmer. Maar u was goed in he. amateurvoetbal, maar niet in het betaald voetbal. Zie hoe de recette ie gedaald na de verkoop van de gebroeders Groot." De heer Suwerink „meneer, uit wat u daar zegt, blijkt dat, u totaal geen ver stand hebt van betaald voetbal. We had den Groot nooit kunnen houden." Er ontstond tumult in de zaal. De voor zitter zei „als dat geschreeuw niet uit is, zal ik de schreeuwers er uit laten zetten. Er zal hier of daar wel een rechercheur zitten." De heer Gouda: „Als ik zo'n motie te gen me had gehad was ik weggegaan. Op de vergadering is duidelijk gezegd, dat men bepaalde bestuursleden graag wilde houden." Elftal zonder inspiratie De heer Nan kwam daarna vertellen, dat het elftal van Stormvogels dit jaar zon der inspiratie heeft gespeeld. De spelers hebben schriftelijk het bestuur gevraagd de trainer, die zij zeer deskundig acht ten, te behouden, maar dat wilde het bestuur niet. Andert spelers wilden een ledenvergadering „We hadden haast, want we waren er van overtuigd dat we gevaar liepen goe de spelers te gaan verliezen. Een nieuw bestuur achtten we nodig, maar bepaalde mensen uit het oude bestuur wilden we graag houden." De heer. Suwerink: „U liep om handte keningen, terwijl w'j tobden om het elf tal in de eerste klas te houden." De heer Nan: „Waar ligt het aan, dat het elftal zo laag is geëindigd?" De heer Suwerink: „De spelers zeggen altijd dat ze in thuiswedstrijden worden uitgejouwd." De heer Nar.: „Onze actie is pas op 29 april in Royal begonnen. We wilden een vergadering en dus moesten we om hand tekeningen vragen. Dat is iets waar we recht op hebben." De heer Suwerink: „Dus u hebt lekker in Royal gezeten, terwijl wij tobden." De heer Nan: Geen sprake van, daar offerden we onze vrije tijd voor op. We waren tegen het bestuursbeleid, maar wil den bepaalde mensen houden De heer Suwerink: „Ja, de mensen, die u gebruiken kunt." De heer N^n- „Neen, meneer de voor zitter, die de vereniging gebruiken kan Moeilijkheden over lijst Er ontstonden daarna moeilijkheden over de kandidatenlijst. Het bleek dat jeugd- en elftalcommissie oereid waren geweest sa men met het actiecomité tot een lijst voor een nieuw bestuur te komen, maar men had er op gereljend, dat de heer Kok dan zijn kandidatuur in zou trekken. Deze deed dat staande de vergadering en hij werd door de heer Gouda gevolgd. De heer Swier riep het bestuur op zich herkiesbaar te stellen zodat er een zui vere uitspraak zou kunnen volgen. De heer Verhoef noemde enige persoon lijke dingen, op grond waarvan hij beslist niet meer terug wenste te komen. De heer Kramer riep daarna de leden op blijkens een motie het vertrouwen in het oude bestuur uit te spreken. Hij wilde dat mondeling doen, velen wensten schrif telijke stemming. „Ze willen niet," zei de voorzitter, „we gaan weg, en er wordt een nieuw bestuur gekozen." Even later werd er toch over de motie gestemd. De verkiezing ging vreemd, want er werden zonder behoorlijke controle briefjes uitgedeeld. Het resultaat van de schriftelijke stemming was, dat 99 leden tegen het oude bestuur stemden, 59 voor. Na overleg tussen de heren Suwerink en Kok werd de vergadering daarna ge schorst wegens het late uur. Op straat schoolden nog lang velen sa men, waarbij men sterk twijfelde aan de geldigheid van de stemming Men sprak over leden, die vijf briefjes hadden inge leverd. Dat men er nog niet is, is wel zeker. Op 22 oktober 1960, toen het vlieg kampschip „Karei Doorman" op zijn reis naar Nieuw Guinea de haven van Sydney aandeed, had een vechtpartij plaats waarbij een matroos een medeschepeling Villanueva zo ongelukkig met een mes in de borst trof, dat deze ter plaatse over leed. De Zeekrijgsraad veroordeelde de ma troos voor dit feit tot een jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. Zowel de fiscaal als de matroos was van dit vonnis van de Zeekrijgsraad in beroep gegaan. De raadsman van de ver dachte handhaafde zijn beroep op nood weerexces. Hij verzocht de matroos niet uit de dienst te ontslaan. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Mili tair Gerechtshof vroeg bevestiging van het vonnis van de Zeekrijgsraad. Op 25 juli zal het hof arrest wijzen. De vijfjarige Henk, zoontje van het schippersechtpaar S. in Coevorden, is aan de dood ontsnapt. Henk, die met zijn moeder en een ouder broertje in Emmen was geweest, opende in de trein Emmen- Coevorden de deur van de uitgang. Hij werd uit de trein geslingerd en kwam in de spoorberm neer. Bij onderzoek bleek hem niets te mankeren. De trein onder vond twintig minuten vertraging. „GOED ONDERRICHT IS DE belang rijkste bijdrage tot karaktervorming en goed onderricht in'de moedertaal is voor iedere Nederlander een zaak van de eer ste orde," aldus de rector van het gymna sium Felisenum, dr. A. B. Nederlof, in een toespraak die hij dinsdagmiddag in de Engelmunduskerk te Velsen hield. Aan deze woorden, die dr. Nederlof sprak ter gelegenheid van de promotie der gymna siasten, ging een ernstige waarschuwing vooraf tegen een vrije zaterdag in het onderwijs. Bovendien gaf de rector een kort overzicht van de resultaten die de school had bereikt en bepleitte hij een waakzaam afwachten ten aanzien van de mammoetwet. Bij een kort historisch overzicht sprak de heer Nederlof er zijn vreugde over uit dat er thans garanties zijn die verzeke ren dat de status van het gymnasium on veranderd zal blijven. De geopperde plan nen een lyceum ten noorden van het kanaal, een gymnasium, een h.b.s. en een m.m.s. ten zuiden van deze waterweg noemde spreker „het ei van de IJmond." De snelle toename van het leerlingen tal neeft het curatorium echter weer voor andere problemen geplaatst: er is gebrek aan ruimte en een tekort aan leraren. Het gymnasiumgebouw telt slechts zes „gey/one" leslokalen en reeds worden de oude talen in het natuur- en scheikunde lokaal onderwezen. De resultaten van het eindexamen wer den door deze problemen echter niet be ïnvloed. Van de 84 leerlingen die sinds 1954 eindexamen deden, slaagden er 75; dit is 89,3 percent. Het tussentijdse ver loop is echter minder rooskleurig, aldus de spreker, die er op wees dat sinds de oprichting van de school 51 percent van het totaal aantal leerlingen na aftrek van de geslaagden en zij die door een ver huizing de school hadden verlaten het gymnasium tussentijds hadden vaarwel gezegd. Met het oog hierop wees hij de aanwe zige leerlingen op de taak die zij als gym nasiast hebben te vervullen: een voortdu rende studie, zes jaar lang. Herdenking Voordat de heer Nederlof aan het woord kwam. had de voorzitter van de Centrale kerkeraad van de hervormde gemeente De procureur-generaal bij de Hoge Raad heeft geconcludeerd tot vernietiging van de arresten van het Amsterdamse gerechts hof, in de zaken tegen twee broers uit Vel sen, die bijna tien jaar geleden in de Pur mer een roofoverval hebben gepleegd, waarbij de 79-jarige boer P. Laan om het leven kwam. Mr. Langemeijer vroeg ver wijzing van deze zaken naar een ander ge rechtshof voor een nieuwe behandeling. De broers waren door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot zes jaar. In be roep werden zij door het gerechtshof ver oordeeld tot gevangenisstraffen van acht jaar. De procureur-generaal was van oordeel, dat het arrest in de zaak tegen de jongste broer, een 38-jarige slager, niet in stand kan blijven, omdat een belangrijke getui genverklaring, die als bewijsmiddel is ge bruikt, niet ter zitting is voorgelezen. Over de problemen rond het mededader schap, die bij dit cassatieberoep aan de or de zijn gesteld, merkte de procureur-ge neraal op, dat naar zijn mening als mede dader van een diefstal met geweldpleging alleen degene kan worden aangemerkt, die bewust heeft deelgenomen aan een plan, waarvan de eventuele aanwending van ge weld deel uitmaakte. Uit de bewijsmidde len kan naar het oordeel van de procureur- generaal worden afgeleid dat de jongste broer, die erkend heeft geweld gebruikt te hebben, in beginsel bereid is geweest tot geweld. In de zaak tegen de oudste broer, een 41-jarige tuinder, moet volgens de pro cureur-generaal op formele gronden het ar rest vernietigd worden, o.m. omdat een ge tuige niet onder ede gehoord zou zijn. Op 25 juli zal de Hoge Raad arrest wij zen. in de IJmond, ds. L. Brink, curatoren, leraren, gymnasiasten en ouders welkom geheten en had de president-curator, mr. O. van der Meer, eveneens zijn vreugde uitgesproken over de gewijzigde houding van de gemeenteraad ten aanzien van het gymnasium. Met een kort woord voor iedere klas deelde de heer Nederlof tenslotte de re sultaten van het afgelopen cursusjaar mede, waarna de oud-leerling René Reynhardt (die dit jaar eind-examen heeft gedaan) rector en leraren dankte voor hun toewijding en goede zorgen. In de loop van deze promotiemiddag herdacht de schoolgemeente de wiskunde leraar, de heer G. van der Voet die in het afgelopen cursusjaar is overleden. De leerlingen Rita Groot, Nel Masseus, Bart de Ruiter en Ron Smit ontvingen we gens hun prestaties een geschenk. Aan Frank van Maanen werd het traditionele boekwerk van de Franse ambassade overhandigd. Organist J. Huizinga verleende zijn me dewerking aan deze bijeenkomst, tijdens welke oud-rector dr. P. Brommer de leer lingen nog eenmaal het schoollied liet zin gen. In bijzijn van zijn echtgenote, familie leden en een grote kring van vrienden is de heer J. Otte dinsdagmiddag in de leer lingenwerkplaats aan de Bessemerstraat gehuldigd in verband met het feit dat hij 40 jaar in dienst van Hoogovens IJmuiden was. In de sfeervol versierde zaal heeft ir. P. van Delden namens de directie van Hoogovens hem toegesproken en er op ge wezen dat de jubilaris steeds zijn beste krachten heeft gegeven aan het ervoer, ten behoeve van het bedrijf. Als 17-jarige jongen ging hij al mee ris stoker op de oude zandtreintjes. Hij heeft van het begin af het vervoer op het Hoogovenscomplex zien uitgroeien tot wat het nu is. „Nog 7 jaar zal u ons behulpzaam kunnen zijn en ook getuige zijn van de verdere uitbrei dingen. In uw 40-jarige dienstperiode zijt gij ook lid van de kern geweest en ook ier was het de rustige en toegewijde figuur van Otte, wiens woord steeds van belang was, ook voor de directie", aldus de heer Van Delden Als blijk van waardering werd de heer Otte een horloge aangeboden, benevens de gebruikelijke enveloppe met inhoud en een oorkonde. Mevrouw Otte werd ook in de hulde van haar man be trokken, zij kreeg bloemen. De chef van de afdeling vervoer, de heer W. Wiersma schetste de levensloop van de jubilaris, die bij zijn superieuren bekend staat als een rustig en vertrouwd mede werker. Als blijk van waardering over handigde de heer Wiersma hem een pla- tenalbum, een reportage over de groei van het Hoogovenbedrijf. De chef van het railvervoer, de heer H. W. J. Jansen schetste de ontwikkeling van het railvervoer en het aandeel dat de heer Otte hierin heeft gehad. Voor het jubileumfonds sprak de heer H. Rous. Hij wees er op, dat de heer Otte een der eer sten was die tot het jubileumfonds toetrad. Verder kwamen de heren J. de Ruiter, J. Dijkman en E. de Bie als naaste mede werkers van de jubilaris nog hun geluk wensen aanbieden namens „alle jongens van de ploeg". De jubilaris dankte zicht baar ontroerd voor deze onvergetelijke dag. De sleepboot Titan van het IJmuidense sleepvaartbedrijf Wijsmuller is gisteren na een korte reis IJmuiden binnengelopen met de kusttanker „Robert Redbreast". Het kustvaartuig is in Rochester opgehaald en is bestemd voor een slopersbedrijf in Zaan dam. Vandaag is de Titan, onder gezag voerder P. Langbroek, met een kraanpon ton alweer vertrokken naar West Hartle pool. De sleepboot Friesland eveneens van het Bureau Wijsmuller zal in de loop van deze dag enkele mijlen uit de kust IJmuiden passeren op weg naar Rotterdam. Het schip, dat vaart onder gezagvoerder K. Vuil, heeft in de Noorse plaats Larvik een kraan, een pompstation en een zuiger opgehaald. Schaken Op een noodzakelijk geworden beslis- singsdriekamp in de hoofdklasse B na. zijn de voorronden van de Kennemerland- schaaktitelstrijd nu voorbij. In het Cultu reel Centrum te IJmuiden werden de laat ste schermutselingen gevoerd. Bij de hoofdklassers klasseerden in af deling A twee spelers van Kijk Uit zich voor de finale. K. Comis (Pat Mat), reeds zeker van zijn plaats in de finale, kwam zijn sportieve verplichtingen in het duel met F J. Walda (Kijk Uit) volkomen na. Hij zegevierde, maar dat was voor Walda toch niet rampzal.g omdat zijn afgebroken partij met zijn clubgenoot G. L. de Haas een overwinning opleverde. Daarmee wist hij zich zeker van zijn plaats. Tj- de Jong. eveneens van Kijk Uit, kwam in het afgebroken duel met clubmaker H. van Nieuwenhuizen. zonder verdere strijd, remise overeen om vervolgens een snelle zege op de niet bijster gelukkig spelende Santpoorter R Tuning te boeken, waar door ook hier de zaak bekeken was. De laatste uitslagen zijn: W, KievitA. B. Kistemaker 1-0, K. ComisF. J. Walda 1-0. H. van NieuwenhuizenTj. de Jong remise. Tj. de JongR Tuning 1-0. G. L. de HaasW. Kievii remise. G. L. de Haas F. J. Walda 0-1 De eindstand luidt als volgt: 1. K. Comis (Pa. Mat) 7 6-16 2. Tj. de Jong(Kijk Uit) 7 4 2 - 3. F. J.Walda (KijkUit) 7 4 12 4-5. W. Kievit (Santp.) 7 3 13 H. v. Nieuwenhuizen (Kijk Uit) 7 3 1 3 31/. 6. A. B. Kistemaker (Kijk Uit) 7 3-43 7. G. L. de Haas (Kijk Uit) 7 2 1 4 2l/« 8. R. Tuning Santp.) 7 - - 7 0 5 4'/i 3>/i BOSCH Alleenvert. N.V. Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8003 Advertentie In de hoofdklasse B kenmerkte de strijd zich door een bijzonder spannend slot. P Sterk sr (Santpoort) en Th. Hölscher (Kijk Uit) gingen met een halve punt achter stand maar met een wedstrijd minder gespeeld dan M. J Warnez (Kijk Uit) de laatste ronde in. Hölscher ontmoette zijn clubgenoot P. Heidenreich, die tot dat moment nog maa. matig voor de dag was gekomen. De opgave voor Sterk sr een zege te behalen op J. C de Haas (Pat Mat) leek heel wat moeilijker Er is felle strijd ge voerd. waarbi; Hölscher geruime tijd goede kansen scheen te krijgen, terwijl Sterk sr moest ervaren dat De Haas een moeilijk te bestrijden tegenstander was. Na veel in- spannmg eindigden beide duels in remise, waardoor Sterk sr. Hölscher en Warnez gelijk op de belangrijke derde plaats zijn geëindigd. Een be.slisisngsdriekamp is nu noodzakelijk om de laatste finalist aan te wijzen. De uitslager zijn hier: Th Höl scherP Heidenreich remise. J. C. de HaasP Sterk sr remise. J. C. de Haas P. Heidenreich remise. De volgende eindstand kwam uit de bus: 1. K. Steijn (Kijk Uit) 6 4 2 -5 2. M P Suiker(Fat Mat) 6 3 3 - 4'/, 3-5. Tb Hölscher (Kijk Uit) 6 14 13 P. Sterk sr (Santp.) 6 14 13 M. J. Warnez (Kijk Uit) 6 2 2 2 3 6. J. C. de Haas (Pat Mat) 6 - 3 3 l'/j' 7. P. Heidenreicb /Kijk Uit) 6-241 Bij de eerste klassers zal de finale een duidelijk Santpoort-accent dragen. Liefst drie van de vier deelnemende spelers wis ten tot de eindstrijd door te dringen, waar zii het zullen opnemen met A. van Maanen (Kijk Uit), T Altmg (Pat Mat) en B v d Veen (Weenink). De Santpoortse spelers zijn L. Bilder. H Parson en. O. de Jong. Van hen lijkt L Bilder wel de grote favo riet voor de titel In afdeling A heeft de Kijk Uit-speler A. J van Niekerken nog een ferme poging ondernomen T. Ailing van de finale af te houden. Hij kwam echter niet verder dan een gelijkspel w armee zijn achterstand uiteraard niet was weg te werken. In de B-afdeling heeft let er nog even naar uitgezien dat een beslissingstweekamp noodzakelijk zou worden tussen B v. d. De Nederlandse Spoorwegen willen, zoals wij reeds hebben bericht, de op 1 oktober ingaande winterdienstregeling niet baseren op de nu geldende zomerdienstregeling, maar op de winterdienst-regeling van 1960J1961, die zij zodanig willen beperken dat een stipte uitvoering gewaarborgd mag worden geacht. Dit deelt de N.S.-directie mee in een communiqué, waar voorts wordt gezegd dat ongewijzigd de uitvoering van de winterdienstregeling 1960-'61 niet mogelijk is. omdat rekening moet worden gehouden met een verdere teruggang der perso neelssterkte. De invoering van de 45-urige werkweek op 1 oktober is een andere on gunstige factor. Over de moeilijkheden met de zomer dienstregeling zegt de directie dat deze aan een aantal factoren, welke op het mo ment., waarop over de invoering een be slissing moest worden genomen (oktober 1960) niet konden worden voorzien. Daar toe behoren het sterk toegenomen tekort aan personeel, de gevoelens van ontevre denheid bij het personeel door het invoe ren van de arbeidstijdverkorting op een later tijdstip dan werd verwacht en voorts door het uitblijven van een verbetering der secundaire arbeidsvoorwaarden, waar door het personeel zich achtergesteld voel de bij hen die in andere bedrijfstakken onder gunstiger omstandigheden werken. Tenslotte heeft de snelle invoering in het bedrijfsleven van de vijfdaagse werkweek de structuur van het vervoer veel sneller en sterker gewijzigd dan het zich aanvan kelijk liet aanzien, aldus de directie. De 14-jarige Hans van Dullmen uit Ammerzoden is in het gemeentelijk zwem bad De Kienehoef in Stf Oedenrode ver dronken. De jongen, die in schoolverband met een 30-tal medescholieren aan het zwemmen was, werd bij vertrek naar huis gemist. Na twee uur dreggen brachten duikers zijn lichaam naar boven. De jongen, die bekend stond als een uitstekend zwemmer, is direct na het voetballen het zwembad ingesprongen Vermoedelijk heeft hij kramp gekregen. Veen (Weenink) en A. A. Verkooijen (Pat Mat). Dit dan als gevolg van de veelbe lovende vooruitzichten in de stelling van J. Vis (Kijk Uit) tegen B v. d. Veen. De laatste wist echter tijdig het getij te doen keren en wikkelde naar remise af Hetgeen hem juist buiten bereik van de reeds uit gespeelde Verkooijen bracht. De uitslagen in de eerste klasse zijn: Afd. A: A. J. van Niekerken—T. Alting remise. H. KosterA. van Maanen 1-0, A. de RuiterO. de Jong remise, T. Alting H- Koster 1-0; afd. B: J. Vis—B. v. d- Veen remise. De eindstanden zijn: fdeling A: 1. A. v. Maanen (Kijk Uit) 2-3. T. Alting (Pal Mat) O- de Jong (Santpoort) 4. A- J. van Niekerken (Kijk Uit) 5-6. H. Koster (Kijk Uit) A. de Ruiter (Driehuis) 7. J- Otte (Santpoort) 8. C. Bouman (Kijk Uit) Afdeling B: 1. L. Bilder (Santpoort) 2-3. H. Parson (Santpoort) B. v. d. Veen (Weenink) 4. A.A.Verkooyev(PatMat) 5. J. Vis (Kijk Uit) 6. A. Oldenmars (Kijk Uit) Met de finales zal in september worden begonnen- K Steijn speelt simultaan Aan achttien borden heeft clubkampioen K. Steijn bij de schaakclub Kijk Uit simul taan gespeeld tegen leden van deze vereni ging. Het is bij Kijk Uit een traditioneel recht van de clubkampioen ziin mede-leden tot een gezamenlijke strijd te kunnen uitdagen. Uiteraard heeft Steijn er gebruik van gemaakt, zoals vóór hem tot nu toe elke clubkampioen dit heeft gedaan Het resultaat van deze geanimeerde wedstrijd was voor Steijn bijzonder mooi. In 15 partijen eiste hij namelijk de winst op. hetgeen bij het sterke deelnemersveld be slist geen kleinigheid mocht heten. Zo waren onder andere aanwezig uit de eer ste groep de spelers P- Lanser. J. Blok en F. J. Walda. Het was tegen beide laatst genoemde spelers dat Steijn het tot remise bracht. Slechts één speler slaagde er in zijn clubkampioen te vellen. De pas naar de tweede groen gepromoveerde R. Kroese zorgde voor dit wapenfeit. Een speler, die om zijn behoorlijke openingskennis een gevreesd tegenstander is en die ook vorig iaar tegen Steijn een bijzonder mooie partij speelde. 7 6 1 6 7 4 2 1 5 7 4 2 1 5 7 3 2 2 4 7 2 1 4 2'/s 7 1 3 3 2>/i 7 2 5 2 7 1 6 1 5 5 5 5 3 1 2 3 5 2 2 1 3 5 2 1 2 2'/i 5 1 1 3 l>/« 5 - 5 0 Vijf jongelui hebben zich in Velsen schuldig gemaakt aan drie inbraken. Te genover de Velsense politie heeft het reeds enige tijd geleden aangehouden vijftal be kend in april te hebben ingebroken in het kantoor van de bloembollen handel Maar schalk aan de Rijksweg. Bij die gelegen heid werd alles overhoop gehaald, maar niets meer dan wat sigaretten ontvreemd. Eeneens in april werd ingebroken in het kantoor van de firma Mulder en Rijke aan de Industriestraat te IJmuiden. Ook hier werd alles overhoop gehaald. Er werd niets vermist. Tot slot bekenden de jon gelui te hebben ingebroken in het kan toor van een exporthandel aan de Eric- sonstraat te IJmuiden. Hier bestond de buit uit wat sigaren. Het vijftal heeft niet alleen in Velsen geopereerd. In Haarlem eveneens. De Velsense politie heeft de knapen overgegeven aan de politie te Zandvoort, die ook nog een appeltje met hen heeft te schillen. Dinsdagmiddag heeft ir. R. Smit, hoofd van de sectie staal van de Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden in totaal 1050,uitgereikt aan een zoge noemde WP.-ploegcommissie van de Mar tin Staalfabriek. De zeven leden van deze commissie, allen arbeiders, kwamen on langs op het idee om de schutplaat van de aftapgaten te combineren met de grond- stoffenbak, waaruit bepaalde toeslagstoffen aan het vloeibare staal worden toegevoegd. De tijdwinst die hieruit voortvloeit was voor de directie van de Hoogovens aan leiding aan deze ploegcommissie genoemd bedrag uit te keren. De officier van Justitie bij de Rotter damse rechtbank heeft vijf jaar gevange nisstraf geëist tegen een 21-jarige „va der" wegens mishandeling van zijn doch tertje. Hij zette net 3-jarige kind op een middag dat zijn vrouw niet thuis was, met een bloot buikje 2 a 3 cm. voor een fel brandende vulkachel. De hitte was zo he vig, dat hij die niet aan zijn handen kon verdragen. Daarna was hij de kamer uit gegaan. Na een kwartier stond het meisje, dat doodsbang voor hem was, nog op de zelfde plaats. Toen de moeder later thuis kwam klaagde het kind over buikpijn. Het bleek dat het een grote tweedegraads brandwond op het buikje had. Het bleek dat deze „rader" het kind al drie jaar lang mishandeld had. Het zat steeds vol blauwe plekken en wondjes. De man had ook eens haar beide handjes op de hete kachel gelegd. Ook was hij al eens veroordeeld wegens mishandeling van zijn vrouw. Hij had een hekel aan het kind om- dtt hij meende dat het niet van hem was. „Het is moeilijk je niet alleen door men selijke overwegingen te laten leiden", zei de officier in zijn requisitoir. „Met wrevel en walging heb ik kennis genomen van de ze zaak." Hij achtte mishandeling met voorbedachten rade bewezen en eiste vijf jaar gevangenisstraf. Op 25 juli zal de rechtbank uitspraak doen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OXOOCCOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOCCXX OO M

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5