van Osborne, dramatisch van een gezagscrisis „Luther" epos 81 1 II Grote verwarmingsshow keiler en macdonald je proeft de ontwikkeling Antal Dorati leidde eenakter van Bartók in concertvorm HH En 011 Fenomenale vertolking door 24-jarige Albert Finney Harprecital door Edward W itsenburg 0V.U Ho ff S J Marie Claire Alain bespeelde het Müllerorgel in Beverwijk Koorzang en bespeling van drie orgels in „Nederlandse Orgelpracht" in de Vleeshal 14 ct. WOENSDAG 12 JULI 1961 7 >)- 1961 HEDEN LAATSTE DAG Het rooksignaal van de 20 ste eeuwl ook in blikjes van 20 st. „De Burcht van Hertog Blauwbaard" Jos. de Klerk Atletiek uit Moskou Televisiehorloge De radio geeft donderdag T elevisieprogramma HET IS schrijft John Osborne ter inleiding van zijn „Luther" en men denkt aan de soortgelijke aankondiging door Harry Mulisch van zijn veelomstreden „Tanchelijn" geen historisch stuk, maar een spel over het wezen van de religieuze ervaring. Uit wat zich dinsdagavond in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag tijdens de op- C\ I h tl voering ervan door The English Stage Company van het W U Royal Court Theatre manifesteerde, kon men met enige aarzeling de conclusie trekken dat deze formule wel veel te C n j u VV pretentieus maar toch niet onjuist is. Het werk lijkt logisch «II» te passen in de ontwikkeling van de schrijver, die nog maar enkele jaren geleden als „angry young man" de samenleving met rancuneuze uitingen van onbehagen begon te verontrusten. Omziende in wrok (al zegt men dat hij sinds de doorbraak van zijn succes alleen nog maar boos is op critici en de belastingdienst) heeft hij kennelijk gezocht naar een interessante voorganger, naar aanwijsbaar vergelijkingsmateriaal in het verleden, misschien vooral om de eigen problematiek beter en vooral objectiever herkenbaar te maken. DE KEUZE van Maarten Luther als titelheld is dan ook stellig geen toevalli ge. Deze grote her vormer men over- wege de letterlijke betekenis van dit woord keerde zich in het eerste kwar taal van de zestiende eeuw vooral tegen de verwording van het oude, waarin hij was opgegroeid en waar door het karakter van zijn t ijd werd bepaald. Pas in de later ontstane bena ming protestantisme kan men duidelijk de belijdenis van het nieuwe horen mee klinken. Luther wordt ons door Osborne, die naar eigen goeddun ken een bloemlezing samenstelde uit ge schiedkundig mate riaal, getekend in zijn strijd om het geloof: innerlijk on rustig bescherming zoekend in een der kloosters van de moe derkerk, rebellerend vervolgens met we tenschappelijke en theologische argu menten tegen de heersende wantoe standen en misbrui ken, worstelend ten slotte om verbeterd inzicht en verant woordelijkheid door middel van het per soonlijk geweten. Dat Osborne meende van de reformatoren nu juist Luther ten tonele te moeten voeren, zal mede zijn in gegeven door de overweging dat deze vooral bedacht was op zuivering, op het verwerven van geestelijke vrijheid met inachtneming van bestaande mac'htëfi en mogelijkheden. Hij was geenszins' een re volutionair. „LUTHER" VAN OSBORNE is dien overeenkomstig een dramatisch epos vol schilderachtige agressiviteit van een ge- 4v, Advertentie CONCERTGEBOUW - HAARLEM 4, 7 en 9 uur precies ZIJLSTRAAT 56 - HAARLEM Albert Finney als Luther. zagscrisis geworden. Het tot hedendaagse oren gerichte probleem handelt over de kwestie van autoriteit. Een andere kant daarvan is de plaatsbepaling van de enke ling in de gemeenschap, het verlangen paar zinrijke orde. De „verklaring" van de doorgemaakte crises wordt met vrij opper vlakkig gebruik van psychologische motie ven gezocht in gestoorde verhoudingen. Na een breedvoerige inleiding vol grego riaans en wierookgeur, die de toeschouwer erger verveling doet vermoeden dan hem te wachten staat, begint het stuk pas in teressant te worden bij de confrontatie van de monnik geworden Luther met zijn te leurgestelde vader De loop der gebeur tenissen maakt hem rijp voor het volgen de conflict: dat met de kerkvaders. Wei gerachtig om zijn hem als dwalingen voor gehouden denkbeelden te herroepen wordt hij door de heilige vader (Paus Leo X) buiten de gemeenschap der gelovigen ge stoten. Zo vindt Luther de weg naar recht streeks contact met de goddelijke Vader, waarna deze met een menselijk gebed om kracht voor zijn inmiddels geboren zoon de kroniek besluit. De hardlijvigheid is er overigens ook nog bij te pas gebracht om de opstandigheid te duiden. VERONTWAARDIGING EN ANGST, twijfel en eenzaamheid geven de toonsoor ten aan dit beurtelings shakespeariaanse en shaviaanse tafrelenspel, dat zijn defini tive vorm nog niet heeft gevonden. Het is na een eerste kennismaking moeilijk te zeggen, wat er uit en wat er verder in zou moeten. Hoe eerlijk het allemaal ook ge meend is, men blijft er voortdurend als buitenstaander tegenover zitten. Het ka rakter van Luther maakt een ontwikkeling door, die in fasen getoond wordt. De dra matische constructie is als het ware ter demonstratie daaromheen gebouwd. In vloeden van zowel Anouilh als van Brecht zijn aangewend om directe evidente tekort komingen in de samenhang te maskeren. Op beslissende punten bemerkt men dat de achtergronden en de tekenen des tijds on voldoende zijn aangegeven. Ondanks de vele scherpzinnige geestigheden in de ta bleaux vivants van romantisch realisme mist men vooral de schokkende stem van een oorspronkelijke gedachte. AAN ILLUSTRATIEVE afwisseling is geen gebrek. Jocelyn Herbert ontwierp spectaculaire zetstukken ter suggestie van plaats en periode in een voortreffelijk basisdecor. Tony Richardson heeft als re gisseur de welsprekendheid doen uitko men door een in bewegelijkheid welover wogen enscènering. Mede daardoor echter kwamen de vele traditionele toneeltrucs (het culmineren van episoden naar de ver kondiging van gevleugelde woorden bij voorbeeld) extra tot gelding als misschien onvermijdelijke citaten. De voorstelling stond overigens op een hoog niveau. Uit blinkers waren Bill Owen, Peter Bull, George Devine en vooral John Moffatt als respectievelijk zulke toch meer of minder stereotiepe karakters van de lompe vader, de onscrupuleuze demagoog, de vriend schappelijk meelevende voogd en de gerou tineerde diplomaat. Als men herhaaldelijk onder de indruk kwam van Osborne's be doelingen, was dit in hoofdzaak te danken aan het fenomenale talent van Albert Fin ney, een vierentwintigjarige acteur met een reeds machtige beheersing van natuur lijke vermogens, die de veelsoortigheid van nerveuze spanningen onvergetelijk regis treerde. Er zal nog ruimschoot gelegenheid zijn om op dit onvolmaakte stuk terug te ko men, daar het door de Haagse Comedie voor het volgend seizoen op het repertoire is genomen. David Koning Advertentie Kantelen, begin deze eeuw. Bandrecorder je ziet de vooruitgang Vooruitgang in muziek-reproduktie heeft vele namen: LP, Hi-Fi, 4-spoors, stereo. Ontwikkeling in senoritas-produktie heeft slechts één naam: „Gulden Eeuw". Proef hoe een Senoritas van deze tijd kan en moet smaken. Geniet van een Senoritas, gemaakt op de smaak van de moderne man. Vraag daarom Senator Gulden Eeuw: V/ie 4 verschillende advertenties uit deze serie opstuurt naar N.V. Senator Sigarenfabrieken, Eindhoven, ontvangt een plezierige Gulden-Eeuw verrassmgl i HET STEMT tot bijzondere voldoening, dat tijdens de Internationale harpweek, die te Bentveld wordt gehouden, ook een van onze Nederlandse harpisten aangewezen kon worden om naast prominente buiten landse collega's eveneens een harpconcert te geven. Het was de harpist Edward Wit- senburg, die in april van dit jaar als solist op een koorconcert te Haarlem reeds uit nemende indrukken van zijn bezonken muzikaliteit en zijn speeltechniek heeft kunnen geven. IN DE LEZINGZAAL van het Bentveld- se Woodbrookershuis bracht hij dinsdag avond een programma ten gehore van wer ken van verschillende stijlen. De gave en transoarante uitvoering van het thema met variaties in g van G. F. Handel werd een uitstekende inleiding van dit harp-recital. Een belangwekkende voortzetting ver kreeg dit met de voordracht van de Sona te (1939) van Paul Hindemith, hedendaagse muziek, die bij alle aan de dag tredende vakobiectiviteit door de karakteristieke sonoriteit van de harpklank toch in de sfeer der romantiek kwam. Met Witsen- burgs geladen voordracht sprak de over tuigingskracht, die een waarachtig geeste lijk bezit kan geven. EEN BERCEUSE van José Maria Fran co en zes harpzangen van een vaak opval lend folkloristisch karakter van Guridi vormden in een muzikaal-gevoelige en klankrijke vertolking de overgang naar een oude dans, een Zortzico, die met felle ritmische accenten en resolute toonvor ning een positieve afsluiting van het eers- le gedeelte van de avond werd. Na de pauze demonstreerde Edward Wit- enburg zijn bijzondere muzikale en tech- ïisch-virtuoze capaciteiten met de uitvoe ring van een Impromptu van Gabriel Fauré, een „danse élégiaque pour le Tom- beau d'Orphée" van Marius Flothuis, een Rhapsodie van Marcel Grandjany, muziek die op een der vorige concertavonden te Bentveld reeds was gespeeld. P. Zwaanswijk BARTOK'S EERSTE muziekdramatiscne werk, De Burcht van Hertog Blauwbaard, wordt meestal in concertvorm uitgevoerd. Deze opera in één bedrijf voor twee zang stemmen leent zich daar heel goed voor, want het gegeven is betrekkelijk statiscn van karakter en de muziek is zo evocatief dat de toehoorder het ontbrekende toneel beeld gemakkelijk vervangt door de eigen voorstellingswereld. Hertog Blauwbaard ontvangt Judith, die hem als zijn vrouw zal volgen, op zijn kasteel. Op haar aan dringen opent hij één voor één de 7 deuren van de burchthal, en voor Judith's ver bijsterende ogen wor den achtereenvolgens onthuld een folter- BEVERWIJK MAG ZICH na Haarlem beroemen op het bezit van een orgel in zijn Grote Kerk dat door Christiaan Müller gebouwd werd. Deze relatie maakt dan ook, dat het instrument uit Beverwijk betrokken wordt in de Haarlemse orgelmanifestaties. Dinsdagavond had aldus onder overgrote belangstelling, een bespeling plaats door de befaamde Franse organiste Marie Claire Alain, die, benevens een belangrijk offer aan de kunst van Bach, een ruim gedeelte van haar programma wijdde aan de Franse orgelkunst uit de „grand siècle": werk van Titelouze, Le Bègue, De Grigny en de Dandrieurs. DE ORGANISTE, die reeds eerder met het instrument kennis maakte, is er uiter aard op bedacht geweest, welke klank mogelijkheden zij kon uitbuiten, toen zij het programma voor deze avond samen stelde. Het moet has(r voorheen opgevallen zijn hoe Müllers kamer, een arsenaal, een schatkamer, een bloementuin, Blauwbaards uitgestrekte landerijen, een meer van tranen en ten slotte het laatste vertrek waarin de drie vroegere vrouwen van Blauwbaard zich bevinden. Judith voegt zich bij hen; de deuren gaan opnieuw dicht en alles- ver zinkt weer in het duister. DE DOORZICHTIGE symboliek van het libretto is op zichzelf niet zeer interessant, maar, zoals vaak in de opera, juist de ka righeid van deze handeling liet de compo nist speelruimte tot het ontwikkelen van een muzikale constructie met talloze ver takkingen van psychologische en drama tische aaTd. De muziek van Bartók werkt als een transformator die de twee figuren onder hoogspanning zet: de ondoorgronde lijke, duistere Blauwbaard en Judith die te gronde gaat aan de liefde die weten wil. DE TOONZETTING doet denken aan een dramatische ballade, ze is vervuld van een legendarische adem, een indruk die nog versterkt wordt door de nauwe bin ding van de vocale partijen aan de Hon gaarse tongval (het werk stamt uit een tijd toen Bartók zich voor het eerst intensief bezighield met de studie van de Hongaarse klankideaal voor zoverre dit aan de hand van het Bever wij kse orgel nog na te gaan is, want er zal in de ruim twee eeuwen wel het een en ander aan ge wijzigd zijn nauwe verwantschap ver toont met dat der Franse facteurs en hoe Müller hoe lange: hoe meer afstand nam van de Noordduitse meesters waar hij van uitgegaan was, en zich reeds kennelijk van distantieerde bij de bouw van het Bavo- orgel, dat twintig jaar voor het Bever- wijkse tot stand kwam. WAT ERVAN ZIJ, Marie Claire Alain heeft ons met de voorhanden registratie middelen zogoed als volkomen het klank karakter kunnen suggereren, dat inherent is aan de Noëls en andere composities van haar beroemde voorvaderen der Franse orgelkunst. En welke onvermoede mo gelijkheden kwamen daarbij aan het licht! Laat ik alleen maar herinneren aan de geraffineerde klankcombinaties in het canonisch bewerkte Noël „Chantons je vous-en prie", of aan het effect van „fi- fres" en ..tambourin' als alternatief tussen fluitwerk en bombarde in een ander Noël. DE DROGE AKOESTIEK van de kerk bleek jammer genoeg niet bevorderlijk voor het „pleno" in het „Ave Maris Stella" van Titelouze. In het detailwerk was dit minder hinderlijk. De rustige vertrouwde prestantklank kwam daarna karakter geven aan Bachs koraal „Liebster Jesu"; men komt daarbij in een geheel andere streek van het muzi kale paradijs. Het gaat er ook wel eens virtuoos toe bij het omranken van een koraal en het wekken van een innige sfeer, waarin musiceren bidden wordt, zo als in het koraal „Schmücke dich, o liebe Seele", doch dan is de kerkruimte weer te dof (mede een gevolg van een verblijdend grote belangstelling) om de klank haar vereiste draagkracht en vulling te geven. TOT BESLUIT mocht men de Prelude en Fuga in b beluisteren in een levendige interpretatie die geen kleurwisseling ont zag en waarachter men de stuwing van een evenwichtig temperament gewaar werd. Het Beverwijkse Müller-orgel heeft een schitterende beurt gehad; een van de grootste organisten van deze tijd dit mag van Marie Claire Alain vooral gezegd zijn om haar zuiver artistiek vermogen heeft de bijzondere kwaliteiten, over wegend aanleunend bij het FVanse klank karakter, overtuigend aangetoond. volksliederen). Opmerkelijk is bijvoorbeeld het telkens terugkeren vn de koppeling van één trochaeïsch met cén jambisch rit me, een figuur die men ook in zijn volks liedbewerkingen herhaaldelijk tegenkomt. De verschillende taferelen en de daarmee corresponderende gemoedstoestanden zijn in 't orkest meer suggestief dan illustratief behandeld. Bartók's orkestklank' is niet veelkleurig in de zin van Debussy of Ra - vel, al cïoet hij ook in dit werk vele vond sten op het gebied van timbre-vermenging. Hij werkt vooral met tegenstellingen en overgangen van wit en zwart en stemt daar zijn kleurbewerkingen in grote vlak ken op af, als een regisseur die aan het toneelbeeld sfeer en diepte geeft door toe passing van wisselende belichting. DE HONGAARS-AMERIKAANSE diri gent Antal Dorati leidde in het Kurhaus te Scheveningen een uitvoering van dit pakkende werk en hij deed het met gezag en verbeeldingskracht. Hij had de best denkbare medewerkers in de twee solisten de sopraan Helga Pilarczyk die alle stadia van vertwijfelde aanhankelijkheid prach tig uitbeeldde, en de bas Mihaly Székely die met een waarlijk bronzen geluid de tragische grimmigheid van Blauwbaard weergaf. Het Concertgebouworkest bleef niet achter en gaf het beste aan veelzijdig en gespannen samenspel. De korte proloog werd effectvol voorgedragen door de ac teur Johan Fiolet. Het grote succes dat deze uitvoering ten deel viel bewees dat Bartók's éénakter in de concertzaal vol ledig bestaansrecht heeft. DE TENTOONSTELLING „Nederlandse Orgelpracht", die ter gelegenheid van de Haarlemse «rgelmaand in de „Vleeshal" en in de „Vishal" wordt gehouden, werd dinsdagavond opgeluisterd door de zang van het N.C.R.V.-vocaal ensemble onder leiding van de dirigent Marinus Voorberg en door de organist Klaas Bolt, die enkele van de in de Vleeshal opgestelde orgels bespeelde. Eigenlijk had alleen deze be speling een directe samenhang met de ten toonstelling. Dit neemt niet weg, dat ik de medewerking van het vocale ensemble op deze avond niet gaarne had willen mis sen. Want enerzijds bracht het de vele toe hoorders een prachtig programma van oude en moderne koorwerken en ander zijds maakte zijn optreden een direcj en verrassend contact» mogelijk met de uit zonderlijke capaciteiten van de zangeres sen en zangers van dit radio-koor en van zijn dirigent. Waarom kan dit uitstekende koor niet vaker uit zijn studio- en micro- foon-isolement treden om te zingen met een natuurlijke, niet-gedeformeerde klank en met de vertolkingsspanning, die door de wisselwerking met een auditorium opgeroe pen kan worden? Advertentie EEN SCHAT van muziek uit oudé tij den: van Jacobus Clemens non Papa (1500- 1558), van da Palestrina (1525-1594), van Sweelinck (1562-1621), van Johann Michael Bach (1648-1694), Jan Belle en van Carlo Gesualdo da Venosa (1560-1614), van wel ke laatste componist het koor een madri gaal zong, dat om zijn chromatiek en zijn geavanceerde harmonieën een verrassend moderne indruk maakte. Er kwam nog een compositie van de Heemsteedse componist Henk Bijvanck tot uitvoering, bijzonder expressieve muziek van grote welluidendheid, die aan de aan- vangstekst van het Evangelie van Johannes een opvallende interpretatie-inhoud ge geven heeft. NIEUWERE WERKEN van Harald Genzmer met ritmische effecten en een op exotiek gerichte sfeer werden als de ove rige composities met uitnemende klank en passende voordracht vertolkt. Bijzonder fraai werd Dieu qu'il la fait bon re- garder" van Debussy gezongen en een hoogtepunt van sprankelende, geestige koorzang kwam er aan het slot van de avond met Nicolette en Ronde van Mau rice Ravel. De bespeling van de oude orgels door Klaas Bolt nam betrekkelijk weinig tijd in beslag. Maar buitengewoon veel zou daar over te schrijven zijn: over de positie van de oude orgels uit 1684, 1784 en 1785 in het tijdperk, waarin zij ontstonden, over hun registerdisposities, als weerspiegeling van een voortreffelijk orgelklankbeginsel en over hun rijk gedifferentieerde klanken die Klaas Bolt uitnemend wist te benut- ten bij het vertolken van orgelmuziek van Cor Kee en Domenico Zipoli. Voor de verwerking van de koorklank bleek de akoestiek van de Vleeshal ideaal te zijn. Maar ook de orgelklanken konden daar klinken in al hun intieme, verfijnde en stralende schoonheid. ISS9 """J A A n.K.OUOIC.i/iCE/i lhBESCHOUW!flGEti Via een rechtstreekse reportage vanuit Moskou zullen zondag de atletiekwedstrij den tussen de teams van Rusland en de Verenigde Staten direct worden uitgezon den. Door deze extra t.v.-uitzending zal het programma zondagmiddag er als volgt uitzien: van 15.2016.10 is het eerste ge deelte van de directe reportage der atle tiekwedstrijden, die zullen worden voort gezet van 17.20 tot 18.30. Tussen 16.10 en 17.20 zal een directe reportage verzorgd worden van de aankomst van de Tour de France in Parijs. Het nieuwste snufje, dat de Amerikaan se industrie heeft uitgebracht, is een mi niatuur televisietoestel in de vorm van een polshorloge. Het zal waarschijnlijk in mas- sa-produktie worden vervaardigd. Het toe stelletje werkt geheel op transistors. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Vooi de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: L0.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muziek 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinbouw- meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pianospel. 13.40 Volksliederen en gitaarspel. NCRV 14.00 Blaasork. 14.2^ Noord- Holl. Filharm. «rk. en soliste. 15.15 Gram. 15.30 Gram. 16.00 Verkenningen in de bijbel. 16.20 Ka- mermuz. 16 45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.15 Accor- deonmuz. 18.35 Vocaal ens. 18.50 Reportage fees telijke ingebruikneming van de N.C.S.V.-zetl- boerderij. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Koper orkest. 19.30 Radiokrant. 19 50 Polit. lezing. 20.00 Man en paard, quizprogr. 21.20 Gram. 21.30 Lich te muz. 22.00 Holland Festival 1961: Orgelmaand Haarlem 1961. 22.30 Nieuws en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.20 Lichte muz. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9 15 Gram. 9 40 Morgenwijd. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 1145 Het drama van de Bandilleros in Columbia, lezing 12.00 Lichte muz. 12 30 Land en tuinbouwrne<}ed. 12 33 Orgelspel. 13.00 Nieuws 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Me- tropole-ork. 14 00 Op bezoek bij de Wiener San- gerknaben, klankb. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Pianorecital. 15 30 Progr. over huisdieren. 1616 Gram. 16.30 Voordr. 16.45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18 00 Nieuws. 18.15 Promenade orkest en soliste 19.00 Discolaria. 19.50 Tour de France 1961. 20 00 Nieuws. 20.05 Holland Festival 1961: Kamermuz. (In de pauze: Voordr.). 21.15 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nieuws, beursber. van New York en meded. 22.45 Act. 23 00 Tour de France 1961. 23.10 Nieuwe gram. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Koersen 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Ork.conc. 16.00 Koersen. (Tussen 16 00 en 17.00 Tour de France). 17.00 Nieuws en weerber. 17.15 Gram. 17.45 Lichte muz. 18.20 Voor de soldaten. 18.45 Comment. Tour de France. 19.00 Nieuws. 19.40 Rep. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55 23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG NTS: 13.00-13 30 Tour de France.15 00—15 40 Tour de France 16 15—17 00 Tour de France VPRO: 17 00—17 40 Voor de kinderen. NTS: 20 00 Journ. en weeroverz VARA: 20.20 Herdenkings- progr. 20 30 Documentaire 21.00 Lichte muz. 21.30 Forum. NTS: 22 30 -22.40 Tour de France. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Kunstprogr 20 50 P-y De Leugena'ar (II Bugiardo), TV-spel NTS. 22 30 AWaanSWlfK _22 40 Tour de France.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7