LUYGKS Ulo I) E B E U R S Russen tonen hun produkten thans te Londen frites saus m STOFZUIGERS 't was Ruton - 't is Ruton - 't blijft Ruton Groei bij Converto zet zich voort Bacoro-lijnen te R'dam door drie n.v.'s opgericht Reductie op toewijzing emissie B.P.R. Omzet AKU met ruim 10 miljoen omlaag Verzoek om rechtsherstel bleef acht jaar op ministerie liggen Sikkens-groep verwerft Frans bedrijf Philips sluit contract voor hulp aan India Minder expansie in textiel-industrie SCHEEPVAARTBERICHTEN Soldaat overleden tijdens mars V DONDERDAG 13 JULI 1961 17 WATER NAAR DE ZEE Heel veel machines en zeer slechte kunst Beleggingen vooral in Nederland In tweede kwartaal '61 Produktie-index in mei: 162 Xk asie Ruton Xk asie een. „schone" toekomst voor XJ Mutaties bij Kon./Shell Tweede Kamer akkoord met lening van 1200 min Nederlandse Kabelfabriek koopt fabriekscomplex (Van onze correspondent) Dezer dagen is in Londen de eerste Russische handelstentoonstelling, welke ooit in Engeland gehouden is, in tegenwoordigheid van premier Mac- millan en andere leden van de Britse regering, geopend. Het is de grootste expositie welke de Russen ooit in het buitenland op touw hebben gezet. Zij wordt gehouden in het gebouw van Earls Court en omvat 22 afdelingen. De uitgaven voor deze tentoonstelling in Londen alleen al bedragen tien miljoen gulden. De expositie zal drie weken duren. Ongeveer duizend industriële onder nemingen hebben bijdragen ingezonden. De opening werd verricht door de Russische minister van Handel, de heer Patolisjtev, die de in Moskou begon nen handelsbesprekingen met zijn Britse collega Maudling hier zal voortzetten. De stijl van deze tentoonstelling, welke onmid dellijk volgt op de Britse handelsbeurs in Moskou is modern, maar nauwelijks ar tistiek. Er is een oververzadiging van ma chines en technologische'en wetenschappe lijke snufjes, waarbij de Russische pres taties op ruimtegebied vanzelfsprekend het middelpunt vormen. In Westerse ogen dragen talrijke alge mene propaganda-opschriften 'n volkomen overbodig en vaak ook kinderlijk karakter. Zoals bij voorbeeld de aankondiging dat de Russen de Engelse geschiedenis aan de hand van bepaalde leerboeken op de voet volgen en dat er in de Sovjet-Unie meer dan 100.000 overblijfselen van de Russische historie zijn, welk^ grote betekenis bezit ten voor de Russen van thans. Prestige in het geding Dit is meer een prestige- dan een han delstentoonstelling. Er is weinig wat tot de kooplust van het grote publiek spreekt, al zal er achter de schermen natuurlijk wel in beperkte mate zaken worden ge daan. Maar de eerste indruk is, dat de Russen water naar de zee dragen. Wat zij laten zien maken de Britten ook en vaak beter. Dit geldt met name op het gebied van auto's, motorfietsen, rijwielen, radio's en televisietoestellen. Men heeft het ge voel, dat de Russen na Brussel nog eens willen demonstreren, dat zij thans op tech nisch gebied minstens de gelijken zijn van het Westen en dat zij, wat de wereldex port betreft, de handschoen met het bui tenland kunnen opnemen. In hun litteratuur wikkelen zij geen doekjes om de politieke kant van hun eco nomische activiteit. Zodra enig onderont wikkeld land al of niet als gevolg van een politiek conflict in economische moeilijk heden geraakt, staan de Russen onmiddel lijk klaar om de vereiste goederen op de gemakkelijkste betalingsvoorwaarden te leveren pakketschepen voor de Indone sische eilanden, olieraffinaderijen voor Cu ba, staal voor India. Overigens is de Russische technische ex port in de eerste plaats voor de „socialis tische" landen bestemd. Laboratorium-sfeer De bezoeker aan de tentoonstelling, die al spoedig dreigt te worden verpletterd on der deze lawine van machinerieën en de kluts kwijtraakt in de koude laboratorium atmosfeer, kijkt hoopvol uit naar vormen van menselijke uitdrukking, maar wordt helaas diep teleurgesteld wanneer hij ge confronteerd wordt met een aantal zoge1 naamde sociaal-realistische schilderijen, welke met het begrip kunst niets gemeen hebben. Het zijn ontstellend lelijke, gevoel loze afbeeldingen, die nog niet eens de waarde van een affiche bezitten, met voor stellingen zoals de gebruikelijke tractorbe stuurder of de in een straatgevecht gewik kelde communist met een rode vlag in de hand. Deze stuntelige verzameling getuigt van een schokkende zielloosheid, welke aanlei ding geeft tot de benauwende vraag of in deze Russische robotwereld, die in tech- De groei van het aantal participatie- bewijzen van 'Converto beleggingsfonds van converteerbare obligaties heeft zich, blijkens het verslag, voortgezet. Het aan tal uitstaande participatiebewijzen steeg met circa 21 percent tot 10.562 stuks (8731). Het totale vermogen nam toe tot 11.575.265 8.921.481) ofwel met ruim 29 pet. De afgifteprijs van de partici patiebewijzen steeg met circa 7 pet tot 1.159,39 1.083,99). De uitkering per participatiebewijs uit inkomsten bedroeg 39,41 39,86) en uit de koerswinst 20 25). Aan koerswinsten werd uit gekeerd 216.732 (ƒ223.950). Het procen tuele belang bij de Nederlandse conver teerbare obligaties steeg van 8,6 pet tot 23,3 pet. De rubriek „-industrie" onderging hierbij de grootste uitbreiding namelijk van 4,3 pet tot 14,2 pet. Het belang bij de handelsondernemingen nam toe van 1,2 pet tot 5,5 pet. Het Amerikaanse belang daalde van 77,9 pet tot 67,8 pet. Canada van 6,8 pet tot 5,1 pet. Omtrent de beleggingspolitiek zegt het verslag, dat de nieuwe aan het fonds toe vertrouwde middelen zeer overwegend in Nederland werden belegd. Met een maatschappelijk kapitaal van 500.000.verdeeld in 1000 aandelen van elk 500 gulden, hebben W. H. Muller en Co n.v. Hudig en Pieters Algemene Scheep vaart Mij. n.v. en Cornelder's Scheepvaart Mij n.v., alle te Rotterdam, opgericht de Bacoro-lijnen n.v., eveneens met zetel te Rotterdam. Deze nieuwe n.v. beoogt onder meer de uitoefening van het cargadoors- en rederijbedrijf, het in eigendom hebben, huren en verhuren, be- en vervrachten en exploiteren van schepen en de uitoefe ning van het expeditiebedrijf. Van het ka pitaal is geplaats en in contanten volge stort een bedrag van 100.000.Muller en Co neemt deel voor 70.000, Hudig en Pieters en Cornelder's participeren respec tievelijk voor 15.500.en 14.500.Tot directeur is benoemd de heer R. J. Lindo f-e Capelle aan de IJsel. nisch opzicht het Westen kan evenaren of misschien wel overtreffen, geen plaats meer is voor de diepste roerselen van het menselijk gemoed Naar Pasternak zal men dan ook vergeefs zoeken tussen de 2.500 naar Westerse begrippen slecht ver zorgde en over het algemeen grauwe boe ken. Mode is wat beter Men komt op adem bij de modeshow, waarvoor men acht lieftallige Russische mannequins heeft laten overkomen om an derhalf uur lang 150 creaties te tonen, wel ke,-wat snit en kleur betreft, over het al gemeen de kritiek kunnen doorstaan. Dat het sensationele en excentrieke ontbreekt, is niet iets om gich bezorgd over te ma ken. Wat dameskleding betreft, is er in de Sovjet-Unie ontegenzeggelijk een grotr vooruitgang te bespeuren. Overigens vormen de gewone consump tiegoederen afgescheiden van traditio nele Russische produkten, zoals tapijten, wijnen en parfums een teleurstelling op deze expositie, welke letterlijk naar de sterren wil grijpen, nog altijd voor een be langrijk deel ten koste van de gewone be hoeften. Vele hier getoonde artikelen staan sterker onder westelijke invloed dan die, Welke volgens degenen die het weten kun nen in de winkels van Moskou zijn door gedrongen. Op de 5 percent 15-jarige obligatielening van f 10 miljoen ten laste van de Bel gische Petroleum Raffinaderij is zo delen emittenten mede zodanig inge schreven dat bij de toewijzing op de grote inschrijvingen een reductie moet worden toegepast. Advertentie De AKU heeft blijkens een interim be richt over het tweede kwartaal vafi 1961 een omzet behaald van f 76.1 miljoen tegen het vorig kwartaa' van f 86,4 miljoen. De kosten daalden van f 76,4 min in het eerste kwartaal tot f 69,5 min. Dividenden uit deelnemingen brachten op f 3.3 miljoen tegen f 0,3 miljoen in het eerste kwartaal. Belastingen vergden f 3,6 miljoen tegen 4.8 miljoen in het eerste trimester. Er resteert voor' het tweede kwartaal een netto winst van f 6,3 .miljoen tegen 5,5 miljoen in de eerste drie maanden van dit jaar. Het aandelenkapitaal steeg van f 127,8 miljoen tot f 134,2 miljoen. De cijfers dragen een voorlopig karakter. De algemene produktie-index (inclusief de bouwnijverhei1) was. blijkens het CBS. voor mei 1961 (23 werkdagen) 162 tegen 156 in de voorgaande maand en 163 in mei 1960 Gecorrigeerd voor seizoen en lengte van de maand wsren deze cijfers respec tievelijk 157 165 en 163. Per bedrijfsklasse waren de indexcijfers voor mei 1961 als volgt: bouwmaterialen en aardewerk 143 (april 1961: 133. mei 1960: 142), leder- en rubbernijverheid 146 (150. 137). mijnbouw 124 (125. 122), papierindustrie 163 (157, 146) en gas, elektriciteit en water 163 (161, 153). Voor de overige vier bedrijf skiassen zijn de cijfers over mei nog niet beschik baar. Wel zijn voor drie van deze groepen de gegevens over april bekend. Zij luiden als volgt: chemische nijverheid (exclusief aardoiieprodukten) 157 (maart 1961: 169, april 1960: 155) textielnijverheid 111 (137, 114) en voedings en genotmiddelenindu strie 127 (132 127).Voor de metaalindustrie ontbreken de cijfers voor zowel .april als mei. Inmiddels is het indexcijfer voor maart thans bekend: 216 tegen 185 in februari 1961 en 206 in maart I960. Advertentie De Tweede Kamercommissie voor de verzoekschriften heeft een verzoek van de heer A. van G. uit Baarn, voormalig waarnemend korpschef van gemeentepoli tie te Weert, om rechtsherstel en toeken ning van een schadevergoeding. De com missie merkt op, dat de Tweede Kamer dit verzoek reeds in 1953 aan de toenmalige minister van Justitie heeft toegezonden, maar pas op 12 mei 1961 de gevraagde in lichtingen van diens departement ontving. De commissie is van oordeel, dat het de partement van justitie door deze trage be handeling geen blijk heeft gegeven van een juist begrip voor de positie der Sta- ten-generaal. Uit mededelingen van de minister blijkt, dat .de heer Van G. in januari 1946 door de burgemeester van Weert werd benoemd tot waarnemend korpschef van gemeente politie te Weert met ingang van 18 februa ri 1946. Reeds op 25 februari 1946 werd de heer Van G. door de burgemeester bui ten dienst gesteld gevolgd door schor sing en vervolgens met ingang van 1 september 1946 ontslagen in verband met het feit, dat tegen de heer Van G. een strafrechtelijke vervolging was ingesteld. De rechtbank te Roermond en later ook het gerechtshof in 's-Hertogenbosch spra ken de heer Van G. echter vrij. Na deze vrijspraak lag het aanvanke lijk in de bedoeling, de positie van de heer Van G. in rijkspolitieverband te rege len, daar de politietaak in Weert inmid dels was overgenomen door de rijkspoli tie. Een daartoe genomen besluit van de minister van Justitie werd echter op ver zoek van de minister ,van Binnenlandse Zaken en na overleg met de toenmalige burgemeester van Weert ingetrokken. Overwogen werd daarbij, dat de benoe ming van de heer Van G. door de burge meester in tijdelijke dienst was geschied, dat hij slechts gedurende enkele dagen in Weert dienst had verricht en hem bij zijn tijdelijke aanstelling was meegedeeld, dat dit niet inhield dat hij automatisch bij het Korps Rijkspolitie zou wordën benoemd De heer Van G. verzocht daarna, zijn rechtspositie over het tijdvak van 18 fe bruari 1946 tot 10 april 1947 te regelen. Dit verzoek werd evenwel door de toenma lige minister van Binnenlandse Zaken afge wezen. De heer van G. ging in beroep bij het Ambtenarengerecht in Den Haag, dat de heer Van G. in het gelijk stelde. Het overwoog dat de burgemeester van Weert niet tot het verlenen van ontslag bevoegd was en dat dit ontslag dus nie tig was. De Centrale Raad van Beroep achtte het door de burgemeester gegeven ontslag wel geldig, vernietigde de uit spraak van het Ambtenarengerecht in Den Haag en verklaarde het beroep van de heer Van G. ongegroncj. Ook het daarna door de heer Van G. aan de Kroon gericht verzoek om rechts herstel had geen resultaat. Wel werd over wogen de heer Van G. een administratieve politiefunctie te verschaffen als zich een passende vacature zou voordoen. Inmid dels was echter gebleken, dat de heer Van G. een redelijke betrekking had gekregen. En omdat de heer Van G. sedert de in diening van zijn verzoek nooit meer daar op was teruggekomen, werd besloten geen verdere stappen te doen. De Kamercommissie is van mening, dat de heer Van G. door het gehele ver loop van zaken door zijn ontslag tijdens het aanhangig zijn van een strafvervol ging en door zijn niet-wederindienststel- ling, nadat hij was vrijgesproken niet in alle opzichten billijk is behandeld. Ook omdat deze kwestie met grote traagheid is behandeld stelt de commissie voor de minister te verzoeken nogmaals een tege moetkoming jegens de heer Van G. in overweging te nemen. Lager en lusteloos De noofdfondsen gaven gisteren op het Damrak bij de opening over de gehele linie lagere koersen te zien- Vooral Hoogovens was op 966 gevoelig lager. De handel had weinig te betekenen AKU opende op 405 (—7); Philips on 990 (—12); Unilever hield zich goed en liep or van 764 tot 766; Hoog ovens steeg van 966 tot 970. doch verloor nog ruim 14 p. In deze hoek wordt de buitenlandse vraag wel heèl erg gemist. Kon. Olie was iets lager en noteerde op 116.30. circa 0 70 beneden pariteit New York. Tijdens de ochtendlhandel kwam AKU gisteren op 410, Philips op 995. Uni lever 768. Hoogovens 982 en Kon. Olie 117. Scheepvaartwaarden waren 's mid dags circa 2 p. lager Voor Van Nievelt bestond enige belangstelling. Bij de cul tures werd Deli lager geadviseerd. Staats fondsen weinig verandering Rijnstaal hoger geadviseerd op de sterk verhoogde Dezer dagen is een overeenkomst tot stand gekomen, waarbij Sikkens-groep n.v. te Sassenheim alle aandelen verwerft van de Société Franco Hollandaise de Peinture s.a. gevestigd te Parijs Het ligt in het voor nemen van de Sikkens-groep. zo deelt de directie mede. om vanuit dit bedrijf de fabricage te ontwikkelen van een aantal verven, die voor export naar Frankrijk minder in aanmerking komen- Tevens wordt verwacht de export van andere produkten naar F-ankrijk hierdoor te kun nen vergroten Ds deelneming zal geheel uit eigen middelen worden gefinancierd. De regering van India en de N.V. Phi lips Gloeilampenfabriek te Eindhoven hebben een contract getekend waarbij Philips zich verbindt technische hulp te bieden voor de produktie van halfgelei ders in India. Dit wordt van de zijde van het Eindhovense bedrijf medege deeld. De fabricage van halfgeleiders wordt ter hand genomen door Bharat Electronics Ltd te Bangalore, welk be drijf eigendom is van de Indische rege ring. Bharat produceert ondermeer elec- tronen-buizen overeenkomstig een van 12 mei 1959 daterend technisch hulpcontract met Philips. De heer W F. Mitchell, coördinator directeur voor het chemisch bedrijf van de Koninklijke-Shell-groep zal met ingang van 1 januari a s worden benoemd tot executive vice-president van de Shell Oil Company of Canada Ltd te Toronto. Hij zal in zijn huidige functie worden opge volgd door ir W Starrenburg thans regio naal coördinator in het Caraibische gebied en Midden- en Zuid-Amerika. Hij is sedert 1932 In dienst van de groep en werkte als exploitatie-ingenieur in Roemenië. Indo nesië en Venezuela Ir Starrenburg maakt sedert juli 1960 deel uit van de raad van beheer van de Shell Petroleum Company Ltd. ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bank papier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 9,9510,05, Ameri kaanse dollar 3,573,61, Canadese dollar 3,443,49, Franse frank (100) 72,9073,40, Beigische frank (100) 7,157,20, Duitse mark (100) 90,0090,50, Zweedse kroon (100) 69.20—70,20, Zwitserse frank (100) 83,25—83,75, Italiaanse lire (10.000) 57,50— 59,50, Deense kroon (100) 51,7052,70, Noorse kroon (100) 49,8550,85, Oosten- rijse schilling (100) 13,9014,00, Portugese escudo >(100) 12,30—12,45, Spaanse peseta (100) grote coupures 6,006,15. Op een gisteren te Arnhem gehouden persconferentie heeft de voorzitter van de Vereniging Katoen-, Rayon- en Lin nenindustrie, de heer H. G. Blijdenstein, in zijn inleidende beschouwing opge merkt, dat het expansietempo van de ka toen-, rayon- en linnenindustrie in het lopende jaar waarschijnlijk wat lager zal uitvallen dan in 1960 en de orderporte feuille een minder overtrokken beeld zal vertonen dan in de tweede helft van het vorig jaar. Het gunstig verloop van de export heeft zich in de eerste maan den van 1961 voortgezet, maar men ver wacht niet dat de uitvoer over het ge hele lopende jaar hoger zal zijn dan in 1960. Het invoersaldo bedroeg in de eerste vier maanden van dit jaar ƒ1.318 miljoen ofwel 506 miljoen meer dan over dezelfde periode van het vorig jaar. Wat de drie miljoen inwoners tellende stad Hongkong betreft is de Nederlandse katoenindustrie van oordeel dat aan de zich met hulp van communistisch China uitbreidende textiel-export van dit ge bied ten spoedigste paal en perk dient te worden gesteld. Ook behoort, naar de me ning der vereniging, internationaal serieus te worden onderzocht hoe het mo gelijk is dat landen als Spanje en Por tugal met een volkomen verouderde in dustrie in staat zijn verscheidene mark ten, waaronder de Verenigde Staten, met hun leveringen van katoen-produkten te verstoren. Steeds meer vat de mening post dat hier van normale handel niet kan worden gesproken. De Tweede Kamer is gistermiddag ak koord gegaan met het wetsontwerp, waarbij de minister van Financiën mach tiging vraagt geldleningen aan te gaan tot een bedrag van 1200 miljoen. Deze machtiging dient om te kunrfen overgaan tot vernieuwing van de in 1954 uitgege ven acht-, tien- en twaalfjarige schat kistcertificaten, die destijds zijn geplaatst bij' banken, welke een „gentlemen's agreement" met de Nederlandse Bank zijn aangegaan voor het aanhouden van kasreserves bij de centrale bank. Het doel van die plaatsing was de consolida tie van een deel van het schatkistpapier in handen van deze banken Om mone taire redenen wordt het wenselijk geacht deze consolidatie ook in de toekomst te bestendigen. Aagtedijk 12 te Antwerpen. Abbedijk i2 te Avonmouth v. Liverpool. Abbekerk 12 te Marseille verwacht v. Malaga. Abida 15 op Para-rivier verwacht n. Curagao. Achilles 13 te Valparaiso verwacht. Acmaea 12 60 m. z.w. Kuria Muria n. Suez. Acteon i2 te Mohammedia verw. n. Oran. Adohis Dass. 12 Mona Passage n. Turks eil. Akkrumdijk 12 te Cristobal v. Puerto Cabellc^ Alchiba 12 15 m. z. Jask n. Karachi. Alcor 13 te Suez. Algenib 12 230 m. w.n.w. Landsend n. Montreal. Algorab 12 v? Salvador n. Las Palmas. Alhena 12 te Rio de Janeiro. Alkes 12 v. New Orleans n. New York. Alkmaar j2 te New York v. Cardon. Alnati 13 te Antwerpen. Alphacca 12 in Str Gibraltar n. Rotterdam. Ameland 13 te Antwerpen verwacht. Ammon 11 120 m. z. Bermuda's n. Antwerpen. Annenkerk 12 v. Tanga, 13 te Mombasa. Appingedijk 12 v. Bremen n. Hamburg. Area 12 ie Port Said n. Aden. Archimedes 12 te Buena Ventura v. Balboa. Arendskerk 12 te Aden. Arkeldijk 12 740 m. o. Kp. Race n. Le Havre. Artemis 13 te La Guaira. Asterope 12 310 m. z. Halifax n. Nederland. Averdijk 12 te East-London. Baarn 12 te Amsterdam n. West-Indië. Batu 12 v. Aden n. Suez. Bengkalis 12 300 m. z.o. Saigon n. Zamboanga. Beninkust 12 v. Freetown n. Abidjan. Bennekom 13 te Orinoco verwacht. Bonita 12 v. Balboa n. Guayaquil. Borneo 12 v. Djeddah n. Dubai. Bosco verm. 12 v. Galle n. Perzische Golf. Burl S. Watson 12 te Mena Al Ahmadi. Bussum 13 te San Jose. Calamares 12 dwars Landsend n. Bremerhaven. Caltex Amsterdam 12 40 m. n.n.w. Philippeville naar Stockholm. Caltex Eindhoven pass. 12 eil. Masira n. Suez. Calt. Leiden 12 95 m. z. Ras Al Hadd n. Bahrein Calt. Napels 12 65 m. z. Mozambique n. Mosselbay Caltex Pernis 12 v. Lorenco Marques n. Beira. Caltex Rotterdam 12 v. Savona n. Bahrein. Caltex The Hague 12 110 m. z.z.w. Ras Al Hadd naar Port Said. Caltex Utrecht 14 te Osaka (dokken). Camerounkust pass. 12 Kp. Blanco n. Freetown. Camphuys 12 te Penang verw. v. P. Swettenham. Carrillo 12 v. New Orleans n. Punta Cortez. Cartago 12 v. Los Angeles n. Armuelles. Celebes 12 75 m. w. Djeddah n. Aden. Ceres 12 340 m. n.n.o. Flores n. Antwerpen. Charis 12 te Bridgetown verwacht v. Bermuda. Cities Service Valley Forge 12 25 m. n.w. St. He- lena" naar Philadelphia. Congokust 12 80 m. z.w. Finisterre n. Amsterdam Cradle of Liberty 13 te Philadelphia verwacht. Crania 16 in Suezkanaal verwacht n. Curagao. Delft 13 te Willemstad verwacht. Drente 12 v. Hamburg n. Rotterdam. Eenhoorn 12 140 m. w.n.w. Benghazi n. Beyrouth Eos 12 v. Hamburg n. Amsterdam. Esso Amsterdam 12 dwars Ouessant n. Port Said Esso Rotterdam 12 145 m. z.w. Ouessant n. R'dam. Fina Nederland 12 50 m. w.n.w. Ouess. n. Cardon Forest Hill 12 70 m. o. Gibralt. n. Wilhelmshaven Forest Lake 12 440 m. w Bombay n. Kwinana Forest Town 12 te Hamburg. Fravïzo 13 Casquets gepass. n. Beyrouthr Friesland KRL 12 te Vizagapatnam. Gaasterdijk 12 500 m. z. Kp. Race n. Everglades Gaasterland 12 te Santos. Garoet 12 te Nacala v. Dar Es Salaam. Giessenkerk 12 te Port Kembla v. Sydney. Graveland 12 v. Rio de Jan. n. Angra dos Reis. Hathor 13 v. Piraeus n. Alexandrië. Hecuba 13 te San Juan. Heemskerk 12 120 m. o.z.o. Port Sudan n. Akaba- Hydra 13 te Jeremie verwacht. Ittersum 12 te Le Havre. Jagersfontein 12 1100 m. n.w. Kaapst. (bestem.). Japara 12 40 m. z.w. Kreta n. Port Said. Java 12 100 m. o. Andamanen n. Singapore. Johannes Frans 12 v. Cristobal n. Baltimore. Kabylia 16 te Pointe Noire verwacht. Kalydon :9 te Pauillac verwacht. Kara 23 te Rotterdam verwacht. Katendrecht 13 te Bahrein. KermiaT2 920 m. w.z.w. Fayal n. Hamburg. Khasiella 13 te Curagao verwacht. Kieldrecht verm. 13 v. Chittagong n. Calcutta. Kinderdijk 12 v. Bremen n. Hamburg. Koningswaard 11 450 m. n.o. Azoren n. Curagao. Kopionella 21 te Curagao verwacht. Koratia 13 v. Punta Cardon n. Perth Amboy. Korendijk 12 te New York v. Newport News. Korovina 12 in Panamakan. verwacht n. Mena. Krebsia 12 v. Calcutta n. Abadan. Kryptos 12 80 m. n.w. Bone n. Turku. Kylix 12 te Comerbrood verwacht. Laarderkerk 13 te Marseille. Ladon 12 te Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas 13 te Leixoes verwacht. Lawak 12 v. Port Said n. Lissabon. Lèlykerk 12 150 m. o. Port Sudan n. Suez. Leto 12 v. Londen n. Leith. Leopoldskerk 13 te Suez. Liberiakust 12 te Amsterdam. Lutterkerk 12 te Damman. Maashaven 12 6 m. z.o. Santa Cruz n. Rotterdam Maaslloyd verm. 17 v. New York n. Malta. Madisonlloyd 12 te Singapore verw. v. Shanghai. Marathon 12 te Amsterdam n. West-Indië. Medon 12 45 m. z.z.o. Mona eil. n. Savannah. Meerdrecht 11 v. Savona n. Hamptonroads. Mentor 13 te Itea v. Chalkis. Merwede 12 rede Victoria. Merwelloyd 12 te Penang verwach.t Minos 12 v. Kotka n. Amsterdam. Mitra 14 te Curagao verwacht. Modjokerto 12 v. Suez n. Djibouti. Muiderkerk 12 80 m. o. Gibraltar n. Marseille. Munttoren 12 117 m. z.w. Penmach n. L. Marques Musilloyd 12 te Bangkok verwacht v. Singapore Mijdrecht 12 200 m. n.n.o. Finisterre n Pt. Said Naess Comm. 12 70 m. n.w. Alexandrië n. Fawley. Naess Lion 12 50 m. o.z.o. Kp. Vincent n. R'dam Naess Tiger 12 500 m. n.o. Azoren n. Kopenhagen Neder-Waal 13 te Aden. Neder-Weser 12 te Port Swettenham. Nestor 13 te Lattakia. Neverita 12 v. Lissabon, 17 te Rotterdam verw. Nieuw Amsterdam 12 te New York verwacht. Notos 11 50 m. z.z.w. Ushant n. Leixoes. Nijkerk 12 v. Melbourne n.' Aden. Ondina pass. 12 Malta n. Tranmere. Oranje 12 170 m. o.z.o. Port Sudan n. Suez. Oranjefontein 12 v. Las Palmas n. Southampton. Oranjestad 12 v. Lissabon n. Funchal. Osiris 13 te Kingston. Ossendrecht 16 te Savannah verwacht. Papen-drecht 13 te Odessa verwacht. Parkhav. 12 270 m. z. K. Verd. eil. n. Rio de Jan. Peperkust 11 56 m. z.w. Accra n. Abidjan. Pericles 13 v. Cristobal n. Santa Marta. P. G. Thulin 13 te Balboa. Philidora 13 te Suez verwacht. Philine pass. 12 Lissabon n. Tranmere. Prins Frederik Hendrik 12 v. Lónden n. Glasgow Prins Johan Willem Friso 13 te Triëst. Prins Maurits 13 te Montreal. Prins Willem II 12 90 m. z.o: Pentlandfirth naar Quebec. Prins Willem III 12 390 m. n.w. Valentia naar Montreal. Purmerend 12 te Miranda v. Curagao. Pygmalion pass. 12 Casquets n. Ciudad Trujillo Radja 12 te Kaapstad verwacht v. Las Palmas. Reza Shah The Great 12 35 m. n.o. Masira n. Suez Ridderkerk 12 te Bremen. Riouw 12 27 m. z. Kreta n. Genua. Rondo 12 v. Bremen n. Antwerpen. Rossum 11 460 m. n.o. Blem n. Rio de Janeiro. Rotterdam 12 v. Southampton n. New York. Salatiga 11 80 m. n.o. Bougie n. Montreal. Samarinda 12 75 m. w. Colon n. Aruba. Scheldelloyd verm. 12 v. Rotterd. n. Antwerpen Scherpendrecht 12 40 m. n.n.w. Kp. Finisterre naar Novorossisk. Schiedijk i2 te Philadelphia v. Boston. Schouten 12 v. Biak n. Manilla Senegalkust 12 v. Lagos n. Douala. Sinon 12 v Curagao n. Puerto Cabello. Skadi 12 275 m. o.n.o. Azoren n. Bay Roberts. Slamat 12 v. Bremen, 13 te Hamburg. Socrates 12 te Bremen. Soestdijk 12 700 m. w.z.w. Fastnet n. Antwerpen Solon 13 te Curagao. Stad Breda 12 360 m. n.w. Dakar n. Las Palmas Stad Dordrecht 12 v. Bari n. Augusta. Stad Haarlem 12 te Vlaardingen verwacht. Stad Rotterdam 12 30 m. z.z.w. Lissab. n. Messina Stad Schiedam 12 te Gent. Stentor 12 te Rotterdam n. Hamburg. Straat Bali 12 te Buenos Aires verwacht. Straat Clarence 13 v. Melbourne te Devonport. Straat Cook pass. 12 Billiton n Brisbane. Straat Magelhaen 12 te Kobe. Straat Soenda 12 v Sydney n. Auckland. Straat Torres 12 v. Abidjan n. Freetown. Sumatra 32 te Bahrein verwacht. Sunetta 12 te Ornskoldsvik. Tamara 12 v. Mena Al Ahmadi n. Aden. Tara 12 te Rotterdam verwacht. Telamon 13 v. Dominica n. Bermuda. Theron 12 v. Caracol n. Tampa. Togokust 12 v Freetown n. Amsterdam. Towa 13 te Bahia. Utrecht 12 500 m. o.n.o. K. Vine. n. Mostaganem van Cloon 16 te Auckland verwacht. Van Riebeeck 13 te Basrah. Viana 12 v. Bombay n. Baphrein. Videna 13 te Mena Al Ahmadi verwacht. Vlieland 3 3 v. Lagos n. Port Harcourt. Vlist 12 36 m. z.w. Wight n. Rotterdam. Voco 12 10 m. w. Finisterre n. Rotterdam. Waterman 12 530 m. n.o. Amsterd. eil. n. K'stad Weltevreden 13 te Colombo verwacht v. Penang Westertoren 12 v. Thameshaven n. Dundee Westland „pass. 12 Abrolhos n Amsterdam. Will. Ruys 11 470 m. z.z.w. Panamakan. n. Balboa Willemstad 12 900 m. o.n.o. Barbados n. Madeira Woensdrecht 12 180 m. w. St. Thomas n. Sete Wonorato 13 v. Singapore n. Cebu. Wonosari 12 25 m. z. Cadiz n. Antwérpen. Wonosobo 13 te Bugo verwacht. Zaankerk 13 v. Antwerpen n. Rotterdam. Zaankerk 12 10 m. z.w. Dover n. Antwerpen. Zaanland 12 v. Bahia n. Amsterdam. Zafra 12 in Suezkanaal n. Gibraltar. Zaria pass. 32 Lissabon n. Mena. Zonnekerk 12 v. Las Palmas n. Kaapstad. Zuiderkerk 12 v. Beira, 14 te Macala verwacht. Zwijndrecht 12 690 m. z.z.o. K. Race n. Baltimore KLEINE VAART Aeneas 12 20 m. n.n.o. Ouessant n. Rotterdam. Aerdenhout 11 v. Kotka n. Shoreham. Ardeas 11 te Kopenhagen n. Amsterdam. Atlas 11 te Cadiz n. Antwerpen. Binnenhaven 12 dwars Gris Nez n. Rouen. Brouwersgracht pass. 12 JE-10 v. Kotka n. A'dam Diannel 13 v. Goole te Delfzijl verwacht. Diligentia verm. 13 v. Liverpool n. Rotterdam Fiat 12 te Hartlandpoint n. Newport Fiducia 12 v. Rotterdam te Zeebrugge verwacht Fiducia-2 12 35 m. n. Noordinder n. Zeebrugge Flores verm. 12 v. Teignmouth n. Genua. Geestdiep 12 30 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis Goote verm. 12 v. Antwerpen n. Rotterdam. Gouweborg 12 v Sive te Nyköping. Heerengracht 12 dwars Casquets n. Duinkerken Kastanjesingel 12 50 m. n.w. H v. Holl. n. R'dam La Paloma 12 v. Zeebrugge te Wisbech. Leliegracht pass 12 Borkum n. Amsterdam. Leonard T 12 v. Honfleur te Immingham. Looiersgracht 12 dwars Ameland n. Ventspils. Maaskade 12 v. Huil te Gent. Maasym N 12 75 m. w. Lister n. Birkenhead. Manto 12 te Gdynia n. Amsterdam. Markab 12 te Lissabon v. Rotterdam. winst. De laatste verhandeldag van claims Kuilenburg-Wijnbeek bracht een advies prijs *an 200 per claim, neerkomende op 140 percent voor de aandelen. (ANP) Boeke en Huidekoper van 222 op 223; Boom-Ruygrok van 168 op 166; Spaarne- stad van 685 op 687. VERHANDELDE FONDSEN. 11 juli 12 juli Totaal 424 406 Hoger 14( (33%) 75 (18,4%) Lager 205 (48,3W 269 (66,2%) Gelijk 79(18,7%) 62(15,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U. 400—401 401 Kon. Olie- 115,90—116,40 116,40 Philips 978—986 982 Unilever 759—760 760 Hoogovens 950 gb955 952 VOORBEURS VAN HEDEN Slot Eerste tijdv. 2fijdv. A.K.U. 395—401 396 Kon Olie115,80—116,10 115,90 Philips 970—979 978 Unilever 757760 757 Hoogovens 941956 953 Vorig® slotkoers A'dam Rubber. 108 H.V.A. 125 A K U 404 Deli Mij. 146, Hoogovens 969 Philips Gem. Bez 988'/t Unilever 766 Dnrdtsche Petr 550 K Ned. Petr. Mij 116,40 Holl Am. Lijs.... 157 ICL- M 79,50 K.NS.M. 187'/. Ned. Stoomv Mij 190 Ommeren. Phs. v 336 Scheepv. Un. Ned 156 Interunle 216,50 Robeco 243,50 Unitas 490,— Ver Bezit v. 189' 144,50 Amsterd. Bank 365 Ned. Handel Mij 318 Rotterd. Bank... 342 Twentsche Bank. 312 Albert Heijn 636 b Amstel Brouwerij 549 Berkel's Patent 332 Bols ...a..... 750 Bührmann Paplei 651 302 705 Gelder Kon. Pap 375 Gist Spir.f. I'on 405 Var der Heem 3541/, Heineken's Bier 608 'Hongenbosch Sch 298 Indola 660 547 Kon. Ned Fout 1110 Mülller Nat Bezit 520 Ned Kabelfabr. 598 Philips Pref 290 Sikkens Groep 885 Stokvis 287 Thomassen Dr 675 Ver. Machinefabr 310 Wessanen 347 Wilton Fijenoord 276 Zwanenberg-Org. 1060 Billiton Mij. II 481 Aluminium Ltd.. 33 American Motors 16% Anaconda 54 Bethlehem Stt il. 41H Cities Service 55 Genera] Motors.. 43% Kennecott Cop^et ,85'/2 Republic Steel 59'/i 39% U.S Steel 80% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Arr urdamsche Bank) NEW YORK: Elektronische fondsen het zwaarst getroffen De zwaarst getroffen sector in Wall Street was gisteren die van de elektro nische en cosmetische fondsen, waar da lingen voorkwamen van meer dan 7 dol lar. I.B.M. steeg als enige ongeveer zes dollar. Honolulu Oil en Certain-Teed daal den vijf tot zes dollar, maar herstelden zich later enigszins. Reynolds Tobacco zakte ongeveer drie dollar. American To bacco, Minnesota Mining, Texas Instru ments en andere waarden gingen twee dollar of meer omlaag. Central Railway of Georgia stond alleen met een stijging van meer dan vier dollar; Great Northern en Northern Pacific Railroads daalden ieder een dollar. Paramount Pictures, Warner Brothers Pictures en North American Aviation gingen een of meer dollar om hoog. De omzet bedroeg 3.070.000 aandelen. In totaal werden 1278 waarden verhan deld, waarvan 291 hoger en 738 lager. Het industriegemiddelde kwam van 694,47 op 690,79; dat van spoorwegen van 139,91 op 138,85 en dat van openbare nutsbedrijven van 114,17 op 113,99. (UPI). De 19-jarige dienstplichtige soldaat Ja cob Vos uit Eibergen is woensdag tijdens een mars waarschijnlijk aan hartverlam ming overleden. De militair was gelegerd in de Ernst Casimirkazerne in Roermond en volgde daar een voortgezette infanterie- opleiding. Soldaat Vos was na een verblijf van ongeveer drie weken in het centraal mili tair hospitaal in Utrecht, waar hij was verpleegd wegens longontsteking, dinsdag in de Roermondse kazerne teruggekeerd. Omdat hij geen bijzondere mutaties had, moest hij de dienst volledig meedoen. Dit is de jongen noodlottig geworden. Tijdens een lange-afsfandsmars viel hij na ongeveer 25 kilometer uitgeput neer. Hij werd overgebracht naar een zieken huis in Roermond. Hier bleek hij reeds te zijn overleden. De Nederlandsche Kabelfabrieken zullen te Waddinxveen een fabriekscomplex aan kopen, waarvan het bebouwde oppervlak ruim 2 ha bedraad. Begin volsend iaar zullen hierin enige fabrieksafdelingeti worden ondergebracht.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17