Strijdbijl bleef ook in de laatste Pyreneeën-etappe begraven De Tour in cijfers Braassemweek beleefde een bijzonder onplezierig einde Huub Zilverberg viel, maar zette toch door Wat ben jij al prachtig bruin!" Geen winnaar van allure op de hoge toppen Piet van Est vocht verbeten, maar kwam toch te laat Éllïl Tour-renners rijden in Amsterdam Record aantal motorrenners naar Zandvoort Zeggen ze dat ook tegen U? Veel zeilers naar de Kaagweek Gebroeders Kraan bleven vooraan Piet de Groot naar GVAV FC Bari gestraft Zestien verenigingen in titelstrijd Vóór 1963 geen open toernooien CC „Bloemendaal" opgericht Rob van Heeswijk naar Feijenoord Tour de L'Avenir DONDERDAG 13 JULI 1961 19 Niet beloond De zeslandenwedstrijd Heel weinig NAVIX SUN-FOAM is voldoende voor heel veel zon! Verwondingen Doorzetten öi Vier dagen voor Parijs is de Tour vrij wel afgelopen. De sterke Franse natio nale ploeg, vrijwel de enige formatie van formaat, kwam woensdag definitief in het bezit van de eindprijs in het ploegenklassement. Imerio Massignan werd evenals in 1960 bergkoning en Jacques Anquetil zal tenzij er een wonder gebeurt in de gele trui zijn ereronde in Parijs maken. De vier cols tussen Luchon en Pau, bet slagveld waarop de beslissing uitgevochten had moeten worden, degradeerden tot de speelweiden van de regionale Queheille en Foucher en de Belg Eddy Pauwels, van wie de laatste op het befaamde autocircuit van Pau de vijfde Belgische etappezege de tweede van Pauwels zelf in de sprint bevocht. Geen win naar dus van allure op de toppen van de Peyresourde, de Aspin, de Tourma- let en de Aubisque, geen winnaar zoals Jean Robic, die hier in 1947 met een winst van een kwartier zijn Tourzege veilig stelde. Het is nu wel duidelijk dat de bazen het al ver voor de Pyreneeen eens moeten zijn geworden: Jacques Anquetil moest in 1961 zegevieren om het voortbestaan van de Tour te verzekeren Want een vierde Massignan, de „bergkoning" van de Tour van dit jaar. wp v- Pauwels schiet over de eindstreep, gevolgd door Foucher en Queheille. (telefoto). achtereenvolgende overwinning van een buitenlander na Gaul in 1958, Bahamon- tes in 1959 en Nencini in 1960 zou het aanzien van dit grote circus in Frankrijk geducht hebben geschaad. En uiteindelijk gaat het hier om beroepsrenners, die er bepaald geen baat bij hebben als de Tour een langzame dood zou sterven. Maar zonder te kort te willen doen aan de ongetwijfeld grote capaciteiten van Anquetil gaat het toch niet, dat in het hooggebergte de mindere goden de kans kregen om een eerste viool te spelen om dat de kopmannen onderling de strijdbijl hebben begraven. Zelfs de meest chauvi nistische Fransman moeten de schellen van de ogen zijn gevallen toen de „berg- engel" Charly Gaul aankondigde tevreden te zijn als hij de tweede plaats in het eind klassement kon veroveren. Neen, de kop stukken bewijzen op deze manier de wielersport geen goede dienst. Pauwels zegevierde dus, nadat het pele- ton eerst de regionalen Busto Beuffeuil, Queheille en Foucher had laten gaan. De Belg was de enige, die Hét de moeite waard vond op jacht te gaan naar deze kopgroep en toen hij ruim 30 km. voor de finish aansluiting kreeg met Queheille en Foucher, die zich hadden gehandhaafd, was het duidelijk dat Pauwels de spurt zou winnen. Een groep met alle kopstukken volgde ruim 4 minuten later, waarmee dus het algemeen klassement vrijwel onge wijzigd bleef. Voor de Nederlandse ploeg werd de laatste bergrit van deze Tour een tragedie. Piet van Est, die al enkele dagen had ge klaagd over een ontstoken achillespees, werd voor de Peyresourde gelost, bleef m zijn eentje voor de bezemwagen uitrijden, maar zag zijn zwoegen niet beloond. Voor de beklimming van de Aubisque lag de Brabander al meer dan 34 minuten achter TIJDRIT 19e etappe-14juli 74.5km. PERIGUEUX N.D.Senilhac Veng)50km ShAlvere O Bordeaux 1Skni.Liora -0- Ravitaillering De uitslag van de zeventiende etappe, Lu chon—Pau (197 km.) was: 1. Pa'uwels (B.) 6.29.57 (met bonific. 6.28.57); 2. Foucher (W.Z.W.) 6.29.57 (met bon. 6.29.27); 3. Queheille (W.Z.W.) 6.30.02; 4. G. Groussard (W.Z.W.) 6.33.55; 5. Hoevenaers (B.) 6.33.56; 6. Carlesi (It.) 6.34.03 7. Gainche (W.Z.W.); 8. Aerenhouts (B.9. Thomin (W.Z.W.); 10. Junkerman (Did.); 11. Planckaert B.12. Beuffeuil (W.Z.W.); 13. Anglade (Fr.); 14. Rügg iZw./Lux.); 15. Adriaenssens (B.); 16. Mastrotto (Fr.); 17. Perez Frances (Sp.); 18. Bergaud (Centr. Z.); 19. Anquetil (Fr.); 20. Bihouee (W.Z.W.); 22. Gaul (Zw./Lux. 23. Manzaneque (Sp.); 25. Dotto (Centr. Z.); 27. Massignan (It.), allen in dezelfde tijd als Car lesi; 52. Kersten (Ned.) 6.47.59; 53. Damen (Ned.) z.t.; 71. Van der Steen (Ned.) 7.07.21; 72. Westdorp (Ned.) z.t. Piet van Est arriveerde na het sluiten van de cóntrole. De regionaal Le Dissez en de Duitser Fischerkeller gaven op. Het algemeen klassement ziet er na de ze ventiende rit als volgt uit: 1. Anquetil (Fr.) 99.35.57; 2. Carlesi (It.) op 5.29; 3. Manzaneque (Sp.) op 5.43; 4. Gaul (Zw./Lux.) op 6.33; 5. Massignan (It.) op 8.20; 6. Junkermann (Did.) op 9.14; 7. Dotto (Centr. Z.) op 10.39; 8. Perez Frances (Sp.) op 12.08; 9. Pauwels (B.) op 17.12; 10. Adriaenssens (B.) op 17.39; 11. Hoevenaers (B.) op 18.29; 12. Rügg (Zw./Lux.) op 20.46; 13. Van Aerde (B op 27.01; 14. Zamboni (It.) op 29.41; 15. Planc kaert (B.) op 34.24; 16. Gainche (W.Z.W.) op 34.55; 17. Aerenhouts (B.op 35.24; 18. Anglade (Fr.) op 35.43; 19. Foucher (W.Z.W.) op 41.37; 20. Mattio (Centr. Z.) op 43.09; 54. Damen op 1.52.14; 59. Kersten op 2.06.49; 64. Van der Steen op 2.16.27; 67. Westdorp op 2.33.30 De doorkomsten op de cols, die meetelden voor het bergklassement, waren: Peyresourde (2de categorie): 1. Massignan 6 pnt.; 2. Junkermann 5 p.; 3. Gaul 4 p.; 4. Queheille 3 p.; 5. Cazala 2 p.; 6. Otano 1 p. Aspin (2de categorie): 1 Queheille 6 pnt.; 2. Robinson 5 p.; 3. Busto 4 p.; 4. Gaul 3 p.; 5. Beuffeuil 2 p.; 6. Pauwels 1 p. Tourmalet (1ste categorie): 1. Queheille 10 pnt.; 2. Massignan 9 p.; 3. Gaul 8 p.; 4. Pau wels 7 p.; 5 Junkermann 6 p.; 6. Foucher 5 p.; 7. Dotto 4 p.; 8. Mastrotto 3 p.; 9. Anque til 2 p.; 10. Mattio 1 p. Aubisque (1ste categorie): 1. Pauwels 10 p.; 2. Queheille 9 p.; 3. Foucher 8 p.; 4. Massig nan 7 p.; 5. Beuffeuil 6 p.; 6. Busto 5 p.; 7. Gaul 4 p.; 8. Dotto 3 p.; 9. Gainche 2 p.; 10 Carlesi 1 p. Het eindklassement voor de grote bergprijs luidt als volgt: 1. Massignan (It.) 95 pnt.; 2. Gaul (Zw./Lux.) 60 p.; 3. Junkermann (Did.) 48 p.; 4. Queheille (W.Z.W.) 41 p.; 5. Pauwels (B.) 31 p.; 6. Busto (Centr. Z.) 28 p.; 7/8. Ig- nolin (W.Z.W.) en Anquetil (Fr.), beiden 26 p.; 9. Planckaert (B.) 20 p.; 10/11. Dotto (Centr. Z.) en Foucher (W.Z.W.), beiden 17 p. Het puntenklassement luidt na de zeven tiende etappe als volgt: 1. Darrigade (Fr.) 126 pnt.; 2. Gainche (W.Z.W.) 115 p.; 3. Car lesi (It.) 114 p.; 4. Anquetil (Fr.) 101 p.; 5. Aerenhouts (B.) 90 p.; 6. Pauwels (B.) 85 p.; 7. Van Aerde (B.) 76 p.; 8. Massignan (It.) 75 p.; 9. Junkermann (Did.) 68 p.; 10. Sta- blinski (Fr.) 6 p. Het ploegenklassement van de zeventiende rit was: 1. West-Zuid-West (Foucher, Que heille en G. Groussard) 19.33.24; 2. België 19.36.56; 3. t.m. 5. Frankrijk, Zwitserland/Lux. en Centraal Zuid, alle 19.42.09; 7/7. Italië en Spanje, beide 19.46.55; 8. Parijs Noord-Oost 19.52.00; 9. Groot-Brittannië 20.25.53; 10. Ne derland (Kersten, Damen en Van der Steen) 20.43.19. Duitsland, dat nog slechts twee ren ners in de strijd heeft, komt niet meer in het ploegenklassement voor. De algemene ploegenrangschikking luidt: 1. Frankrijk 8 pnt.; 2/3/4. Italië, Belgie en West-Zuid-West. alle 3 p.; 5. Centraal Z. 1 p. en toen hij tenslotte ruim een uur na Pau wels totaal kapot in Pau aankwam, was voor hem de Tour afgelopen. Hij had de tijdslimiet met 13 min. 25 sec. overschreden en er gold voor hem geen pardon. De beste Nederlander in deze rit was Jaap Kersten. Hij eindigde samen met Piet Damen in een groep, die met een achterstand van ruim 13 minuten arriveer de. Toon van der Steen en Jan Westdorp, die als goede vrienden het leed hadden gedeeld, waren de laatste twee renners die nog werden geklasseerd. Zij hadden ruim 35 minuten op Pauwels verloren. Uit waardering voor de wijze, waarop de vijf overgebleven Nederlandse renners in de Ronde van Frankrijk, in tegenstelling tot anderen, hun plicht hebben gedaan aldus een communiqué van de sportcom- missie van de KNWU zijn zij uitgeno digd om maandag 17 juli in het Olympisch stadion in Amsterdam een ploegenwed- strijd te rijden Als tegenstanders zullen fungeren de Nederlandse onafhankelijken, die zich zo goed weren in de Ronde van de Toekomst. Naar wij vernemen staat het nog geens zins vast dat de zeslanden-atletiekwedstrijd van 1963 in Amsterdam zal worden gehou den. Ook enkele andere plaatsen in Neder land hebben zich voor de organisatie van dit soort evenement kandidaat gesteld. Een beslissing over de toewijzing zal pas in de herfst worden genomen. Een record aantal renners heeft inge schreven voor de nationale races op stan daardmotoren van de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging (KNMV), die zondagmiddag op het circuit van Zandvoort worden gehouden. De 78 deelnemers die aan de start zullen komen zijn ingedeeld in vijf klassen. Evenals bij vorige gelegenheden is deze indeling gebaseerd op de snelheden die de renners op Zandvoort hebben bereikt en dus niet op de cilinder-inhoud. Om de kansen zo gelijk mogelijk te ma ken is voorts besloten dat in elke klasse twee manches zullen worden gereden, zo dat er in het totaal tien races op het pro gramma staan. Advertentie Oók U kunt in record-tijd mooi bruin worden want „NAVIX SUN-FOAM" is er! „Navix Sun-Foam" komt uit Scandinavië, waar het reeds door duizenden gebruikt wordt en is nieuw voor Nederland. „Navix Sun-Foam" is een micro-scnuimende zonnebrandolie die een frisse, niet klevende filter-film op Uw huid legt, waardoor U record-snel gebruind wordt. „Navix Sun- Foam" verwaait niet en strijkt gemakkelijk uit. Een heel weinig „Navix Sun-Foam" ia al voldoende voor heel veel zon. Gun Uzelf het succes van deze zomer! Wordt ook snel „Navix"-bruin. De Braassemweek 1961 is op een wel bijzonder onplezierige wijze geëindigd. Toen de laatste klasse de finish naderde, barstte een verschrikkelijk noodweer los, waarvan bijna alle nog op de plas zijnde zeilers het slachtoffer werden. De op het water zijnde motorboten stonden machte loos door de hoge golfslag en het zeer slechte zicht. Enkele opvarenden van om geslagen jachten konden nog aan boord genomen worden, maar de rest moest men voorlopig laten drijven. Van de Vrijheids klasse B bleven slechts enkele schepen overeind. Na het noodweer werd de redding met alle kracht ter hand genomen en gelukkig bleek alles nog al mee te vallen, op enige materiële schade na. De andere races, die vroeger gestart wa ren, hadden een normaal verloop gehad. In de Pampusklasse werd de strijd om de hoofdprijs, die zeer spannend was, be slecht in het voordeel van mej. G. v. d. Berg, terwijl in de 16 m2 klasse J. de Ruijter de individuele strijd om de eind zege in het klassement won. Keith Musto behaalde wederom de over winning in de Hornetklasse en legde daar mee beslag op de hoofdprijs. M. Patten en Beecher Moore volgden hem in punten op de voet. H. Kirkenier in de Valkenklasse en Wim Maarse in de Finnjollenklasse wisten bei den door een fraaie eerste plaats in de laatste race de hoofdprijs veilig te stellen. De uitslagen van de laatste dag waren: Hornetklasse: 1. Starline, Keith Musto (Eng.); 2. Jackpot, M. Patten (Eng.). Keith Musto werd winnaar van de hoofdprijs. Finnjollenklasse: 1. Finnig, Maarse; 2. Feeling, v. d. Rest. Hoofdprijs Maarse. Valkenklasse A: 1. 't Spul, Kirkenier; 2. Annie, Both. Hoofdprijs Kirkenier. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Koedoe, Hom- De inschrijving voor de 41ste Kaag- week, die van 15 tot en met 19 juli wordt gehouden, is groter dan ooit. Waren er vorig jaar bij de jubileum Kaagweek 506 deelnemers, dit jaar hebben zich 540 zei lers aangemeld. De grootste klasse is de Vrijheidsklasse, waarvoor 87 deelnemers zijn ingeschreven. Zij zijn in vier groepen ingedeeld. Voor het eerst zullen in de Kaagweek de Flying Juniors 25 in schrijvingen en de Vauriens (22 deel nemers) starten. De traditionele Holland-Friesland wed strijd in de Regenboogklasse staat ook dit jaar op het programma. Beide teams zullen met vijf boten deelnemen. Ook de CuraqaoDe Kaag teamwedstrijden in de Pampusklasse zullen worden gezeild. Vrijwel alle bekende Nederlandse wed strijdzeilers hebben ingeschreven. Enkele Belgen zullen uitkomen in de Vaurien- en de 12-Voetsjollenklasse. Voor de Flying Dutchman-klasse meldde zich voorts een Zwitser aan. De Nederlanders Bart en Henk Kraan hebben op de tweede dag van het Euro pees kampioenschap in de Flying Dutch- manklasse, dat in Bandol (Frankrijk) wordt gehouden, hun eerste plaats in het klassement met succes verdedigd. Zij fi nishten als tweede achter de Belg Nelis, maar voor de Rus Selkovnikov en de Duit ser Dietrich. In het algemeen klassement leidt Nederland voor Duitsland en Rus land. De derde race om het Europees kam pioenschap Flying Dutchmanklasse is uit gesteld tot vandaag in verband met de heftige mistral. mels; 2. Padroncito, De Goederen. Hoofd prijs De Goederen. Olympia-jollenklasse: 1. Jajus, De Vries; 2. Mustafa, Visser. Hoofdprijs Visser. Flying Dutchmanklasse: 1. Crazy, Win den; 2 Stormy, Imhoff. Hoofdprijs Ver hagen. Vrijheidsklasse A: 1. Rakker, Van Wijk; 2. Tuimelaar, Van Walbeek. Hoofdprijs Van Wijk. 16 m2 klasse A: 1. Magdrieja, Spaar garen; 2. Watervrind II, Spaargaren. Hoofdprijs De Ruijter. Pampusklasse: 1. Onrust, mej. v. d. Berg; 2. Karekiet, Van Dijken. Hoofdprijs mej. v. d. Berg. Sternklasse A: 1. Stribbelt je, Ketelaar; 2. Mistral, Visser. Hoofdprijs Franke. Regenboogklasse: 1. Cadans, Bakker; 2. Hollandia, Van Staveren. Hoofdprijs Bakker. Voetbal De 21-jarige Piet de Groot, speler van Hermes-DVS uit Schiedam, zal in het komende seizoen voor GVAV uitkomen. De Groot is op 16-iarige leeftijd reeds in het eerste elftal van HDVS in het betaalde voetbal uitgekomen en hij heeft zowel in het Nederlands ieugdelftal van spelers van 16 t.m. 18 jaar als voor dat van 18 t.m. 20 iaar gespeeld. De laatste jaren was hij speler-aanvoerder van Jong Oranje. Hij is de enige geweest van de vier jeugdspelers, die dooi bondscoach Schwartz bij de centrale training waren geplaatst, die zich* heeft kunnen handhaven. Diverse ere-divisieclubs hebben getracht De Groot aan te trekken, in het bijzonder Feijenoord en Blauw Wit. maar na het bezoek aan Groningen heeft de- ieugdinternationaai voor GVAV gekozen. Het transferbedrag is niet bekend. Naar aanleiding van de door de herziene contracten tussen bestuur en spelers van de voetbalclub GVAV gerezen moei lijkheden. heeft na Fransen. Kui per. Borghuis en Groninger, nu ook middenvoor Lacrois zich op de transfer- lijst laten plaatsen Door de vereniging werden in verbanc met deze kwestie de spelers Benninga. De Koe. H. Hardenbo] en Hoekstra op da transferlijst geplaatst SHS heeft twee spelers van Feijenoord gecontracteerd Het zijn de reserve-doel man Kutterink en de achterspeler Joop Schop uit het tweede. SHS is voorts in onderhandeling met enige reserve-spelers van Ajax. Doelman Lagarde van DHC is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. De Italiaanse Voetbalbond heeft strenge straffen uitgedeeld in een omkopingszaak, die onlangs aan het licht is gekomen. Door middel van tussenpersonen had FC Bari, dat het afgelopen seizoen uit de eerste di visie degradeerde, gepoogd het vege lijf te redden. De strafcommissie van de bond besloot, dat Bari de komende competitie zal be ginnen met een negatief puntentotaal. De eerste tien punten die de ploeg behaalt zullen niet worden toegekend. Hierdoor is het team in feite al bij voorbaat uitgescha keld voor de eerste plaats in het eindklas sement van de tweede divisie. Drie spelers werden geschorst. Tagnin, die voor FC Bari uitkwam, zal tot 31 de cember 1963 niet mogen spelen, Matteucci (Spal, Ferrara) en Vieri (FC Torino) kunnen de voetbalschoenen tot 30 september van dit jaar opgeborgen houden. T ennts Ri Zestien verenigingen of verenigings combinaties hebben ingeschreven voor de nationale roeikampioenschappen, die zondag 16 juni op de Amsterdamse Bos baan zullen worden gehouden. In totaal zullen 26 ploegen strijden om elf titels. Alleen voor het nummer heren dubbel twee zijn aanmeldingen bij het secretariaat van de Roeibond binnengekomen. Evenals vorig jaar is de ongestuurde twee van Nereus (Blaisse-Venemans) al bij voorbaat zeker van de titel. De Amsterdamse stu denten vormen namelijk wederom de enige ongestuurde twee die aan de start komt. SPORT IN T KORT TAFELTENNIS. De Europese kampioen schappen tafeltennis zullen in 1962 in Berlijn worden gehouden. Als datum werd vastgesteld 31 maart tot 7 april. De „koningsetappe" van de Ronde van de Toekomst, de laatste bergrit over de 2114 meter hoge Tourmalet en de 1710 me ter hoge Aubisque tussen Bagnères de Bi- gorre en Pau heeft de Nederlandse ploeg een ernstige slag toegebracht. Op enkele kilometers van de plaats, waar tien jaar geleden Wim van Est zijn tuimeling in het ravijn van de Aubisque maakte, waren we nu getuige van een ernstige val van Huub Zilverberg en het mag een wonder heten dat de Brabander nog in staat is geweest de etappe uit te rijden. Ja, de keiharde Huub uit Goirle heeft nog op tijd de finish in Pau, waar Bruno Fantinato de Italiaan se overwinningenreeks al vele minuten te voren had weten voort te zetten, bereikt Doch het stond woensdagavond al vrij wel vast, dat de Nederlandse favoriet niet voor de elfde etappe van Mont-de-Marsan naar Pau zal kunnen vertrekken. Hij had zich in de beklimmingen naar de in wolkenflarden gehulde en door de sneeuw witgevlekte toppen kranig ge weerd. Hij klom gemakkelijk in het pelo ton met de voormalige gele-truidrager Ga- bica en de huidige leider De Rosso mee en de achterstand op de Fransman Beau- frère, de man die als een gems naar bo ven ging en pas op het autocircuit van Pau alle illusies op een ritzege in flarden zag fietsen, bedroeg toen nog slechts enkele minuten. Boven op de Aubisque hadden wij Zilver berg in een kleine groep met o.a. De Ros so zien voorbijkomen om aan de lange af daling naar Pau te beginnen. Als een vogel maakte Zilverberg op de slingerende weg op de beboste helling zijn vlucht naar het dal. Maar het ging slechts enkele kilometers goed. Bij het uitkomen van een rechtse bocht, waar veel los steen slag op het natte wegdek lag, klonk ineens een scherpe knal. De voorband van Zilver- bergs fiets had het begeven. De Neder landse coureur begon hevig te slingeren en vlak voor het wiel van de eveneens dapper meegekomen Frits Knoops sloeg hij over zijn stuur tegen het wegdek. De ongelukkige renner nr. 58 had enkele lelijke verwondingen opgelopen. Door de aan stukken gescheurde rechterpijp van zijn rennersbroekje gaapte een diepe he vig bloedende vleeswond. Zijn knie was kapot en ook de rechterenkel en de rech terarm waren ernstig beschadigd. Versuft hing hij half overeind in de armen van een motorrijder, maar geen klacht van pijn kwam over zijn lippen. Gepleisterd en verbonden zat hij een kwartier nadat hij de smak vlak naast een diepe afgrond had gemaakt, weer in het zadel. Nog even moest het spoedverband worden veranderd om wat meer bewe gingsvrijheid te verkrijgen, toen ging hij enkele kilometers lang gevolgd door de auto van de dokter, weer verder naar be neden. Met een vaart, alsof een nieuwe val tot de onmogelijkheden behoorde. Samen met de Joegoslaaf Sebenik, die geen meter kop wilde doen, sloot hij zich later bij een groepje aan en het was Zil verberg, die daarbij het tempo aangaf. Overal waar hij passeerde zag men de mensen wijzen naar de zwaar gehavende Nederlander en steeds hoorde men uitroe pen van verbazing en van bewondering voor zoveel moed. Met een achterstand van ruim 25 minuten kwam hij als 77ste in Pau over de streep. Hinkend werd hij even la ter, terwijl het publiek applaudiseerde, in de ambulance geholpen. In het ziekenhuis van Mont-de-Marsan werden de wonden gehecht en dan zou men donderdagmorgen wel kijken of Huub Zilverberg verder kon. Een ding stond vast: als hij de benen nog rond kon krijgen, zou hij voor de rit naar Bordeaux weer van de partij zijn. Jan Hugens zal niét uit Mont-de-Marsan vertrekken. Voor de start in Bagnères de Bigorre zat .hij, bleek en met koortsuitslag op zijn lippen, scheef op een bank. Hij werd gekweld door een steenpuist en met een van pijn vertrokken gezicht heeft hij nog enkele kilometers lang geprobeerd of hij de zit kon vinden. Toen is hij in de be zemwagen gestapt. De Internationale Lawntennis Federatie heeft er op het congres in Stockholm in principe in toegestemd, dat er als proef een beperkt aantal „open toernooien", waaraan zowel professionals als ama teurs kunnen deelnemen, kan worden ge houden. Doordat het bestuur echter pas op het volgend jaar te houden congres met nader uitgewerkte plannen zal komen, betekent dit, dat er vóór 1963 nog geen open toernooien zullen zijn. Op het congres werden woensdag afzon derlijk twee resoluties ingediend, waar van de inhoud luidde: 1. Het congres hecht zijn goedkeuring aan de proef met een beperkt aantal open toernooien. 2. Het congres draagt het bestuur op, om op de in 1962 te houden jaarlijkse ver gadering bijzonderheden over te leggen, waaronder een dergelijk experimenteel toernooi kan worden gehouden. Beide resoluties werden aangenomen. De eerste met 133 stemmen vóór en 101 tegen, de tweede bij de stemmenverhouding 166 tegen 66. Het volgende congres wordt op 11 juli 1962 in Parijs gehouden. Op de na het congres gehouden perscon ferentie werd meegedeeld, dat het bestuur had besloten niet de namen bekend te ma ken van de landen, die vóór en tegen de resoluties hadden gestemd. C riek et Dezer dagen is opgericht de cricketclub „Bloemendaal". die tot dusver vrijwel uit sluitend bestaat uit vroegere leden van de cricketclub BMHC Zoals men weet moest deze vereniging bij gebrek aan een veld en oudere leden aan het begin van dit seizoen worden opgeheven. Het voorlopig bestuur van de C.C. „Bloemendaal" wil volgend iaar het hockeyveld van BMHC huren voor het spelen van cricket Men wil dan evenals de voormalige cricket afdeling van BMHC deed weer uit komen in KNCB en HCB. Dit laar bepaalt men zich tot het spelen van vriendschap pelijke wedstrijden Rob van Heeswijk voor zijn emigratie naar Australië doelman van Blauw Wit heeft een contract getekend met Feijen oord. Voor hij echter voor de kampioens club mag uitkomen (en dat is hard nodig, nu Kutterink. de reserve doelman naar SHS gaat en Pieters Graafland na zijn verwonding van zaterdag nog steeds in het ziekenhuis ligt) moet de FIFA toestem ming geven, omdat de doelman in Austra lië aan het „wilde voetbal" heeft deel genomen. Als inleiding van het nieuwe seizoen zal de nationale kampioen Feijenoord op donderdag 10 augustus in het Rotter damse stadion een vriendschappelijke (licht)wedstrijd spelen tegen de Spaanse club „Valencia", die in de komende maand een toernee maakt door Europa. De Italiaan Bruno Fantinato heeft de tien de etappe van de Ronde van de Toekomst gewonnen. De uitslag luidde: 1. Fantinato (It.) 4.50.25 (met bon. 4.49 251; 2. Petterson (Scand.) z.t. (met bon. 4.49.55): 3. Genet (Fr.); 4. Cauvet (Fr.); 5. Babica (Sp.); 6. Cruz (Sp 7. Levacic (J.slav.); 8. De Rosso (It.); 9. Zancanaro (It.); 10. Desmeth (B allen in dezelfde tijd als Fatinato 4.50.25; 27. Janssen (Ned.) 4.54.33; 32. Knoops (Ned.) 4.56.33; 57. Groeneweg (Ned.) 5.07.48; 66. Ver- straete (Ned.) 5.09.48; 67. Snijders (Ned.) z.t.; 77. Zilverberg (Ned.) 5.15.41. In de loop van de tiende etappe staakten de volgende renners de strijd; Jan Hugens (Ned. i, Pascal Mendes (Port.) en Juan Timon (Uruguay). De Duitser Karl Raab en de Ca nadees Angelo Miele kwamen na het sluiten van de controle binnen en werden uit de strijd genomen. Er blijven 81 coureurs in de wedstrijd. Na de tiende etappe luidt het algemene klassement: 1. De Rosso (It.) 46.13.59; 2. Gabica (Sp.) 46.15.26 op 1.27; 3. Cruz (Sp.) 46.23.20 op 9.21; 4. Van d'Huynslager (B.) 46.24.54 op 10.55; 5. Kunde (Did.) 46.25.15 op 11.16; 6 Cauvet (Fr.) 46.26.36 op 12.37; 7. Levacic (J.slav.) 46.28.25 op 14.26; 8. Cardoso (Port.) 46.31.00 op 17.01; 9. Jaisli (Zwits.) 46.32.34 op 18.35; 10. Ceppi (It.) 46.33.14 op 19.15; 18. Jan Janssen (Ned.) 46.39 15 op 25.16; 26. Frlts Knoops (Ned.) 46.52.39 op 38.40; 31. Huub Zilverberg (Ned.) 47.17 20 op 1.03.21; 40. Mik Snijders (Ned.) 47.18.24 op 1.04.26 45. Miel Verstraete (Ned.) 17.28.03 op 1.14.04; 39. Groeneweg (Ned.) 47.20.00 op 1.03.21. Het ploegenklassement van de tiende etap pe werd gewonnen door Italië (Fantinato, De Rosso en Zancanaro) in 14.30.15; 2. Spanje 14.31.17; 3. Frankrijk 14.31.44; 4. Portugal 14.33.00;5. België 14.34.48; 9. Nederland (Jans sen, Knoop en Groeneweg) 14.58.41, Het algemeen klassement luidt als volgt 1. Spanje 4 pnt.; 2. Italië 3 p.; 3. Nederland 2 p.; 4. Frankrijk 1 p.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19